GEMEENTE WADDINXVEEN Storm blijft aan de gang BO UWVERGUNNINGEN SPREEKUREN VERKIEZING LEDEN GEMEENTERAAD GOEDKEURING ONTTREKKING ONDERWEGJE AAN HET OPENBAAR VERKEER INSCHRIJVINGSTERMIJN WADDINXVEENSE ONDERNEMERSPRIJS NADERT NIEUWE TARIEVEN VOOR REISDOCUMENTEN NIEUWE FOLDERS EN BROCHURES PUBLICATIE PUBLICATIE VOLKSGEZONDHEID TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN VERGADERINGEN s Pagina 3 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 14 februari 1990 14433 (toestel 159) 01820-16066 010-362244 Aan deze kinderen is inmiddels een oproep verzonden. Minervalaan 1 Willem de Zwijgerlaan 28 N.B. de inentingspapieren moeten worden meegebracht! Roosje Voshoeve 62 t termijn kunnen worden afgehandeld! Kosten reisdocumenten 86,00 Wethouder P.F.J. van Schie: na afspraak. Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. Het was de afgelopen dagen druk bij bouwmaterialenhandel De Waardt V —-«ei De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in het gemeentehuis (kamer 130) ter inzage. Bij de vaststelling is een wijziging aangebracht ten aanzien van een perceelsgedeelte achter het pand Mozartlaan 4. Wethouder K.W.Th. van Soest: vrijdag 16 februari 1990 van 10.00- 11.00 uur. De agendastukken liggen bij het secretariaat van de commissie op werkdagen tijdens kantooruren ter inzage. Tijdens bovengenoemde vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. De herziening voorziet in de realisering van 11 woningen aan de Mozartlaan. Commissie voor Algemeen Bestuurlijke Zaken, extra vergadering, op maandag 19 februari, aanvang 19.00 uur. Waddinxveen, 14 februari 1990 De burgemeester, Van der Linden nr. 1. PvdA nr. 2. CDA nr. 3. VVD nr. 4. PCW nr. 5. D’66 Waddinxveen, 14 februari 1990 Burgemeester en wethouders van Waddinxveen, de secretaris, de burgemeester, J. Meuleman Van der Linden BOUWPERCEEL: Woubrechterf70 Bonenakker28 AARD VAN HET BOUWPLAN: het oprichten van een erfscheiding het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak het plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldakvlak het plaatsen van een dakraam in het voorgeveldakvlak Waddinxveen, 14 februari 1990 De burgemeester, Van der Linden De kiezer aan wie een kiezerspas is verstrekt kan uitsluitend met deze pas aan de stemming deelnemen. Indien deze pas in het ongerede raakt, kan geen nieuwe pas worden verstrekt. Een volmachtgever is niet bevoegd de volmacht naderhand in te trekken of zelf aan de stemming deel te nemen Nadere informatie kan men verkrijgen ter gemeentesecretarie, af deling Algemene Zaken, sectie Burgerzaken, telefoon 14433, toe stel 158. Spoedtarief Indien aanvragers verzoeken de afgifte binnen een termijn van één week te doen plaatsvinden, wordt een toeslag van 15,00 in reke ning gebracht. Nadere informatie kunt u verkrijgen bij de afdeling Algemene Za ken, sectie Burgerzaken, telefoon 14433, toestel 212 of 222. Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) 1 Centrale Antenne Inrichting (CAI) Milieu-telefoon (voor milieuklachten) 41,00 ƒ100,00 31,00 18,00 4,00 21,00 5,00 48,00 ƒ110,00 36,00 01820-15767 01727-14044 17613 01820-28011 Tot 15 februari aanstaande kunnen bedrijven uit Waddinxveen zich nog aanmelden om mee te dingen naar de Waddinxveense Onder nemersprijs 1989. Alle Waddinxveense bedrijven hebben eind december vorig jaar een brochure plus aanmeldingsformulier over de Waddinxveense Ondernemersprijs ontvangen. De inschrijvingstermijn om mee te kunnen dingen naar de Ondernemersprijs is nog niet verstreken. De tijd dringt echter voor alle bedrijven die hun aanmeldingsfor mulier nog willen insturen. Burgemeester C.M. van der Linden: vrijdag 2 maart 1990 van 10.00-12.00 uur, uitsluitend na afspraak met de secretaresse. Inlichtingen: gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken, sec tie Burgerzaken, telefoon 14433, toestel 212. Nieuwe folders zijn: - ’’Eindelijk een maatregel die echt helpt tegen rookoverlast”. - ’’Minder kans op kanker”. - ’’Weer leren, hoe wat en waarvoor”. - Huuraanpassingen 1989”. 14433 14433 In het gemeentehuis is een brochurewand bij de balie van de sectie Burgerzaken. In de wand is een groot assortiment folders en bro chures over uiteenlopende onderwerpen aanwezig. Een gemachtigde mag niet meer dan twee aanwijzingen als zodanig aannemen. Indien het volmachtbewijs in het ongerede raakt, kan geen nieuw bewijs worden verstrekt. Stemmen elders De kiezer, die aan de verkiezingen wil deelnemen in een ander stembureau in de gemeente Waddinxveen dan het stembureau waarvoor hij/zij een oproepkaart ontvangt, kan hiervoor een ver zoek indienen. Er bestaan twee mogelijkheden: A. Uiterlijk 7 maart 1990 een schriftelijk verzoek indienen. Voor dit verzoekschrift moet gebruik worden gemaakt van een for- 7 Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. De sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur De sociaal raadsvrouw: elke werkdag van 9.00-12.30 uur en donderdagavond van 19.00-20.30 uur. In de middaguren kunfu alleen dan terecht indien u een af spraak hebt gemaakt. aanvraag en verlenging paspoort aanvraag paspoort voor personen beneden 16 jaar aanvraag zakenpaspoort aanvraag toeristenkaart B aanvraag toeristenkaart B voor minderjarigen aanvraag wijziging bijschrijving Vastgesteld bestemmingsplan ’’Groenswaard I en II, le herziening” De burgemeester van Waddinxveen maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 26 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening be kend dat met ingang van 15 februari 1990 gedurende één maand voor een ieder ter inzage ligt het door de gemeenteraad op 31 ja nuari 1990 vastgestelde bestemmingsplan ’’Groenswaard I en II, le herziening”. Verleende bouwvergunningen Burgemeester en wethouders hebben de navolgende bouwvergun ningen verleend: Veel bedrijven hebben positief gereageerd op het initiatief van de gemeente Waddinxveen om door uitreiking van de Waddinxveense Ondernemersprijs blijk te geven van haar waardering voor goed ondernemersschap. Uit diverse sectoren van het Waddinxveense bedrijfsleven zijn inmiddels aanmeldingen ontvangen. De Ondernemersprijs bekroont de kwaliteit van het ondernemers schap. De presentatie en uitstraling van het bedrijf in Waddinxveen en omgeving vormen hierbij een belangrijk criterium. Daarnaast wordt aansprekend ondernemersschap waardoor een bedrijf zijn marktpositie weet te versterken, meegenomen in de beoordeling. mulier dat ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken, sectie Burgerzaken kosteloos verkrijgbaar is. Bij inwilliging van het verzoek ontvangt de kiezer een kiezerspas. B. Uiterlijk 16 maart 1990 een mondeling verzoek indienen. De kiezer dient dan de te ontvangen oproepingskaart persoonlijk aan te bieden ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Za ken, sectie Burgerzaken. Op dit verzoek wordt terstond een be slissing genomen door omzetting van de oproepingskaart in een kiezerspas. Op de Kleikade/Veenkade waren dakbedekkers druk in de weer met het herstellen van de stormschade. (Foto: Sjaak Noteboom). Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Diverse vastgestelde bestemmingsplannen De burgemeester van Waddinxveen maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 26 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening be kend dat met ingang van 15 februari 1990 gedurende één maand voor een ieder ter inzage ligt de door de gemeenteraad op 31 januari 1990 vastgestelde bestemmingsplannen: ’’Oranjewijk ’75,4e herziening” ’’Wijk Zuidplas 1980, Tweede herziening” Gemeenschappelijke Medezeggenschapsraad voor het openbaar basisonderwijs op donderdag 15 februari 1990, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Veranderingen reglementen. - Invoering vak Geestelijke Stromingen en maatschappelijke ver houdingen. - Situatie Waddinxveen Noord. - Gang van zaken openbaar onderwijs. periode 1 sept./31 maart. 1 apr./31 aug. 76,00 Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afdeling Ruimte en Bouw, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. Inenten kinderen geboren in 1980 Op woensdag 21 februari a.s. van 13.30 uur tot 14.30 uur wordt ge start met de gelijktijdige inenting tegen BMR (bof, mazelen, rode hond) en DTP (difterie, tetanus, polio) in het Groene Kruisgebouw aan de Stationsstraat 12. De inenting geldt voor de kinderen gebo ren in 1980 in de maanden juli t/m december. taan volop dakpannen en huiseigenaren stonden in de rij om ze te kopen. (Foto: Sjaak Noteboom) Zonder uitzondering kan elk bedrijf meedingen naar de Waddinx veense Ondernemersprijs. De jury, met vertegenwoordigers van werkgevers, werknemers en de gemeente staat borg voor een des kundige beoordeling van de aanmeldingen. De bestemmingsplannen liggen ter inzage in het gemeentehuis, af deling Ruimte en Bouw van de diénst Openbare Werken en Bedrij ven (van 8.30 uur tot 12.30 uur), Raadhuisplein 1, Waddinxveen. WADDINXVEEN - Het blijft maar stormen, dus Waddinxveners zijn per manent bezig op hun daken en in hun tuinen en brengen een massaal bezoek aan de doe-het-zelf-zaken. Ook de bouwmaterialenhandel De Waardt BV aan de Staringlaan heeft gemerkt dat het heel hard heeft ge waaid in het Gouwedorp. Daar ston den soms rijen mensen te wachten om voldoende dakpannen, die met trailers tegelijk werden aangevoerd, te kunnen bemachtigen. Bij de zware stormen hebben mensen van de gemeentelijke dienst Openbare Werken en Bedrijven en van de vrijwil lige Waddinxveense brandweer goed werk gedaan. In de gemeenteraad adviseerde CDA- raadslid Herman Heller de oude brand- weerhelmen te geven aan de mensen van Openbare Werken, zodat ze zich wat beter beschermd weten in de hulp verlening bij slecht weer. Burgemees ter C.M. van der Linden zag dat niet zo, maar zegde wel toe te kijken hoe de bescherming van zijn buitenmensen beter geregeld zou kunnen worden. Aangezien niemand zich met bezwaren tot de gemeenteraad heeft gewend en de gemeenteraad bij de vaststelling van het bestem mingsplan geen wijziging in het ontwerp heeft aangebracht, is nie mand gerechtigd bij Gedeputeerde Staten bezwaren in te dienen. Enig agendapunt: - Wijziging accommodaties ten behoeve van Turkse moskee in de ’’Duiventil”. Het bestemmingsplan ligt ter inzage in het gemeentehuis, afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven (van 8.30 uur tot 12.30 uur), Raadhuisplein 1, Waddinxveen. Slechts degenen, die bezwaren hebben tegen de door de gemeente raad bij de vaststelling aangebrachte wijziging zijn gerechtigd deze bezwaren in te dienen bij Gedeputeerde Staten, Postbus 90602, 2509 LP ’s-Gravenhage. Lijstnummers Het centraal stembureau voor de verkiezing van de leden van de raad van de gemeente Waddinxveen heeft in een openbare zitting de kandidatenlijsten, die op 8 februari 1990 zijn ingeleverd voor de bovenvermelde verkiezing als volgt genummerd: Stemmen bij volmacht De mogelijkheid bestaat ook om bij volmacht te stemmen. Dit kan: A. Met gebruikmaking van een volmachtbewijs. Het volmacht bewijs dient uiterlijk 7 maart 1990 te worden aan gevraagd met behulp van een formulier dat ter gemeentesecre tarie sectie Burgerzaken kosteloos verkrijgbaar is. Bij inwilliging van het verzoek ontvangt de gemachtigde een volmachtbewijs (tevens oproepingskaart). De gemachtigde mag de stem van volmachtgever uitsluitend te gelijk met zijn eigen stem uitbrengen. B. Door middel van overdracht van de te ontvangen oproepings kaart. Daartoe dient de op de voorzijde van die kaart voorkomende verklaring te worden ingevuld en door volmachtgever en ge machtigde te worden ondertekend. Deze volmachtgeving kan tot op de dag van de stemming (21 maart 1990) buiten de ge meentesecretarie om geschieden. Er behoeft dus geen verzoek bij de secretarie te worden ingediend. Wel is het bij volmacht doen stemmen door middel van over dracht van de oproepingskaart aan twee voorwaarden verbon den, te weten: 1. volmachtgever en gemachtigde moeten beiden in hetzelfde stemdistrict als kiezer zijn ingeschreven en 2. gemachtigde mag de stem van volmachtgever uitsluitend tegelijk met zijn eigen stem uitbrengen. Kandidatenlijsten De geldig verklaarde lijsten van kandidaten voor de bovenver melde verkiezing zijn voor een ieder ter inzage gelegd ter gemeen tesecretarie, afdeling Algemene Zaken, sectie Burgerzaken. Stemmen elders en stemmen bij volmacht Voor de op 21 maart 1990 te houden stemming ter verkiezing van de leden van de gemeenteraad, ontvangen de kiesgerechtigden een oproep om te stemmen in het stembureau van het stemdistrict waar zij op 6 februari 1990 blijkens het bevolkingsregister woonachtig zijn. Burgemeester en wethouders van Waddinxveen maken bekend dat Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland bij besluit van 29 augustus 1989, kenmerk VV-414206, goedkeuring hebben verleend aan het door de gemeenteraad op 20 april 1988 vastgestelde besluit tot ont trekking aan het openbaar verkeer van de Polderweg, plaatselijke bekend als het Onderwegje, kadastraal bekend, gemeente Wad dinxveen, sectie B, nrs. 6151 en 6548 (ged.). Het betreft hier de Pol derweg ten oosten van het Noordeinde vanaf de Wadde tot de grens der gemeente Boskoop. Het raadsbesluit met bijbehorende kaart en het besluit van Gede puteerde Staten liggen met ingang van 15 februari 1990 gedurende een maand voor een ieder ter inzage op werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur op de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, al hier. Jaarlijks vindt een groot deel van de aanvragen om afgifte van pas poorten en toeristenkaarten plaats in een zeer korte periode voor de zomervakantie. In deze periode komen er eveneens zeer veel spoedaanvragen binnen voor de afgifte van reisdocumenten veelal veroorzaakt doordat de mensen hun paspoort/toeristenkaart pas op het laatste moment nazien op geldigheid. Het gevolg van één en an der is dat ten gemeentehuize bij de sectie Burgerzaken moet wor den overgewerkt en andere noodzakelijke werkzaamheden moeten worden stopgezet om de stroom van aanvragen op tijd te kunnen verwerken. Veelal is het dan ook onmogelijk om de spoedaanvra gen tussentijds af te handelen, zodat mensen doorgewezen moeten worden naar de grensposten, waar een zgn. noodtoeristenkaart met een beperkte geldigheidsduur tegen aanzienlijk hogere kosten is te verkrijgen. Om aan deze onvriendelijke situatie een einde te ma ken en om een optimale dienstverlening te kunnen bieden, wordt getracht door middel van de invoering van een seizoentarief en een toeslag voor spoedbehandeling enige spreiding van aanvragen over het gehele jaar te krijgen, zodat de aanvragen binnen een redelijke Alarmering Algemeen Alarmnummer Brandweer b-gg- Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood 06-11 12222 01820-24255 13000 13000 De bestemmingsplannen betreffen 31 woningen aan de Juliana van Stolberglaan respectievelijk de kantoren- en horecalokatie aan de Limaweg. Commissie voor de bezwaar- en beroepschriften op dinsdag 20 februari 1990, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Bezwaarschrift tegen een voorbereidingsbesluit ex artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, ten behoeve van een per ceel, gelegen aan de Bredeweg 23. ’*'*3'V -ré, de Staringlaan Trailers brachten Commissie voor Economische Zaken en Sociale Zaken op woensdag 14 februari 1990, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Rapport inzake het verrichten van ’’contract-activiteiten” door de Waddinxveense scholen voor voortgezet onderwijs. - Richtlijnen inzake leenbijstanden. - Jaarrekening 1988 Stichting Waddinxveens Ondernemerscen- trum. - Stand van zaken instroomproject migranten. - Voorstel leerbedrijf tuinbouw. - Stand van zaken tijdelijke voorziening werkgelegenheidsinitia- tieven voor jongeren (T.W.G.I.J.). 1 ji c.-

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 3