Vreemde auto PCW steunt komst van verpleeghuis D’66: Niets afdwingen in Derde Wereldzaken Vraagtekens Rietveld-huis HULP AAN ROEMENIË ROOS viel op bij buurtbewoner Verkeers- project De Wadde Carnaval De Paddestoel PIEKER..... NIET LANGER OVER UW Zl BELASTINGAANGIFTE ADMINISTRATIEKANTOOR Oplichter actief Groenvoorziening Afvalstroom \\Fietsen Verslaving Vernielingen Aanrijdingen Milieubeheer Winkeldiefstal 'Inbraken Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fat soen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. DE AKKER 23 2743 DR WADDINXVEEN TEL. 01828 - 19402 Waddinxveen VERWERKT SNEL EN DESKUNDIG het eerder genoemde gegeven op. - Pagina 9 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 14 februari 1990 ‘4 Wethouder K. W. Th Soest (VVD) volgt de fietscomputerles in De Wadde (Foto: Sjaak Noteboom). van PIETS-VAN J.H. klaar stond voor verkoop op de Vlooi enmarkt. WADDINXVEEN - Het doorgaan met de pogingen om te komen tot de vestiging van een verpleeghuis in Waddinxveen heeft de volledige steun van de PCW, zo staat er in het nieuwe partijprogramma van deze partij- combinatie ’’Principes in praktijk”. De PCW zegt zorg te hebben over de toenemende lengte van wachttijden voor opname in het bejaardentehuis Huize Souburgh. Hulp bieden aan een land als Roeme nië valt soms wel eens tegen, maar an derzijds kan het ook een heel dankbaar werk zijn. Hoe dan ook: het werkt als een virus, je komt er niet meer van los, maar je moet er eerst wel zelf hebben rondgekeken. (Naschrift redactie: Op gezag van toen WaddinxvenerJan de Bas, lid van de ge meentelijke commissie voor kunst en cultuur en studerend voor historicus, meldde vorig jaar zomer niet alleen het Weekblad voor Waddinxveen dat Wad dinxveen een "Rietveld-huis” zou bezit ten, dit gegeven stond ook centraal op de in de Waddinxveense raadzaal gehou den en weer te herhalen expositie "Ka rakteristiek Waddinxveen”. Al gauw kwam er de reactie van oud-be- woonster mevrouw G.A. Kempkes- Kreupeling, die een aantal beweringen rechtzette. Maar het Weekblad voor Waddinxveen kreeg ook diverse andere reacties van inwoners en architecten. De architecten met name raadden het Weekblad voor Waddinxveen aan eens op zoek te gaan naar de originele bouw tekeningen waarop de naam van archi tect Gerrit Thomas Rietveld (1888- 1964) zou moeten voorkomen. Die zijn er dus niet. Het siert Jan de Bas dat hij inmiddels zijn "ontdekking”, waaraan veel ruchtbaarheid is gegeven, van ruim een half jaar geleden nu recht zet. De vraagtekens, waarover hij echter nu nog spreekt, zijn overigens wel door hem zelf opgeroepen. We wachten het "onderzoek" van stu dent Bertus Kooyman, die ook contact heeft gezocht met het Weekblad voor Waddinxveen, maar af om straks te ho ren te krijgen dat Rietveld is nageaapt in Waddinxveen. Weet u, wat onze ’’droomwens” is? Dat er iemand zou zijn, die een kleine bus ter beschikking zou kunnen of wil len stellen voor deze reis. Dan zou het medisch materiaal nog veiliger ver voerd kunnen worden. Wij zien uw reactie met spanning hoop vol tegemoet! JAN DE BAS Utrecht SCHOT HORST Zuidkade 39, Waddinxveen. (tel. 01828-15606, speciaal gironum mer 2517201 t.n.v. J.H. Piets met ver melding van ’’Roemenië”). POLITIENIEUWS® En dat hèb ik gedaan; verleden jaar verscheidene keren en ook na de val van Ceaucescu. Tijdens deze onrust in december was ik in Hongarije, waar ik al dertien jaar elke zomer (en soms ook vaker) kom. gen tegen te gaan, zijn niet of niet vol doende aanwezig. En haal het verband eens van zo::n bebloede stomp arm af... Het zit er half ingegroeid en aan gekleefd want de juiste verbandmidde len ontbreken. Is er net een lichaam naar het kerkhof afgevoerd, dan wordt vaak de volgende weer op hetzelfde laken neergelegd. Ook gaan er enkele typemachines mee. We kregen ook een verlichtingsbak voor röntgenfoto’s en andere appara tuur. En we vragen nog verder. Drink- schuitjes bijvoorbeeld, zijn ook hard nodig. Het is volgens D'66 voor iedereen dui delijk, dat de financiële positie van de overheid niet ruim is. Er zal dus met vlijt, doch tevens met zuinigheid moe ten worden omgesprongen met de ge- meentefinanciën. Er dient op creatieve wijze financiële ruimte gezocht te wor den naar mogelijkheden om een alter natief beleid te kunnen voeren. De beleidsdoelstellingen van D’66 over de financiën zijn: Ook worden er aan de lopende band ar men en benen geamputeerd. Medicij nen om bloedvergiftiging en onstekin- Naar dit ziekenhuis brengen wij een la ding injectiespuiten, insuline, aspirine, gaas en andere verbandmiddelen, luiers en koortsthermometers. Dit alles hebben wij ’’afgebedeld” bij diverse apothekers en een ziekenhuis, voorna melijk in Amsterdam. Diezelfde dag vond ook een aanrijding plaats op de kruising van de Zuidplas- laan met de Dreef. Een bromfietsster, die vanaf de Zuidplaslaan de Dreef wilde over steken, verleende geen vrije doorgang aan een naderende automo bilist. De bromfiets werd totaal ver nield. De bestuurster kwam met de schrik vrij In de nacht van zaterdag 10 februari werden twee fietsters aangereden op de Bloemendaalseweg. Een achteropko mende auto schepte de fietsende vrou wen. Eén van hen belandde op de mo torkap van de auto en liep hoofdletsel op. De autobestuurster bleek onder in vloed van alcohol. Haar is een adema nalyse afgenomen. Tegen haar wordt proces-verbaal opgemaakt. Een automobilist die onder invloed van alcohol verkeerde reed in de avond van zaterdag 10 februari op een biels op de hoek van de Weidezoom/Dotterweide. De wagen kwam klem te zitten. De in middels gewaarschuwde politie consta teerde dat de man gedronken had. Hij weigerde een ademanalyse. De wagen is voor nader technisch onderzoek uit het verkeer genomen. En eerlijk, als u zou zien hoe het in zo’n ziekenhuis er aan toe gaat.Er is niets. ”Ga de mensen op zaal maar wassen”. Ja, goeiendag, waarmee? Je pakt dan maar je eigen handdoek en washand uit je koffer en ’’doet” daarmee de hele zaal. Hulp is nodig. Waarom we dit zélf doen? zult u vragen. Wel, we zien het dan regelrecht op de goede plaats aan komen. We hebben ook contact met de predikant ter plaatse. En hij kan ons de juiste adressen wijzen of hij zorgt er voor dat het op de juiste plaats terecht komt. WADDINXVEEN - D’66 voelt er niets voor om ontwikkelingssamen werking en anti-apartheidsacties af te dwingen met maatregelen of een voorkeursbeleid. ’’Ontwikkelingssamenwerking en LOTA (Lokale Overheden Tegen Apartheid) zijn processen die ondersteuning verdie nen in de zin van bewustwording en niet in de betekenis van maatregelen of discriminatie op basis van een zogenaamd voorkeursbeleid, aldus D’66 in het pasverschenen gemeenteprogramma, waarmee op woensdag 21 maart aan de verkiezingen zal worden deelgenomen. I Bij de politie Waddinxveen druppelen berichten binnen omtrent een man die advertenties zegt te werven voor Veilig Verkeer Nederland. Blijkens informa tie bij deze landelijke vereniging met plaatselijke afdelingen weet men daar echter niets van en wordt er dus ver moedelijk misbruik gemaakt van de naam van WN. Op vrijdag 9 februari wist de betrokken man geld los te krijgen van een timmer bedrijf aan de Rijnlandstraat. Hij hing een verhaal op tegen een medewerker dat hij een voorschot op de adverten- tiekosten kwam halen. De niets ver moedende medewerker gaf het geld af. Later bleek dat zijn baas niets afwist van een advertentie. Bij twijfel omtrent de aanbieding van advertenties voor Veilig Verkeer Ne- derland kan men bellen met het lande lijk bureau van WN in Hilversum, tel. 035-211441. Het niveau van groenvoorziening dient op hetzelfde goede neil te blijven, vindt de PCW. Tot de taak van het gemeentebestuur hoort de bescherming en instandhou ding van natuur- en landschapsschoon en de zorg voor de aanleg en het onder houd van parken en plantsoenen. De ontwikkeling en het onderhoud van het Gouwebos tussen Waddinxveen en Boskoop verdient blijvende aandacht. Het gemeentebestuur zorgt voor’ vol doende toezicht op de naleving van de voorschriften voor de gebruiker, zodat de natuurgebiedenmooibruikbaar en schoon worden of blijven. WADDINXVEEN - Onlangs op woensdag 31 januari is het verkeers- project in de Christelijke scholenge meenschap ”De Wadde” afgesloten met de officiële uitreiking van het fiets- bewijs door de wethouder van onder wijs K.W.Th. van Soest (VVD). Onder leiding van docent A. Baars, werd tijdens de studieles met een spe ciaal computerprogramma veel aan dacht besteed aan het toepassen van de verkeersregels en het beoordelen van verkeerssituaties. Hoe groot nu precies de inbreng van Gerrit Rietveld is blijft een vraag. Een vraag die student Bertus Kooyman er toe heeft gebracht om een scriptie aan het Waddinxveense ”Rietveld-Kemp- kes-huis” te wieden. Ik ben, en ik denk vele anderen met mij, zeer benieuwd of zijn onderzoek het verlossende ant woord brengt. De zorg voor de openbare gezondheid moet volgens de PCW een belangrijke oogmerk van het gemeentebestuur zijn. ’’Natuurlijk is ons uitgangspunt dat de ingezetenen zelf in de eerste plaats hun eigen gezondheid en die van de medemens dienen te bevorderen”, stelt het partijprogramma. Taken waarbij de levensbeschouwing bij uitstek in het geding is, zoals de ge zondheidsvoorlichting en de opvoe ding, worden in principe niet behartigd door het gemeentebestuur of door het gemeentebestuur aan de Basis Ge zondheids Dienst Midden-Holland overgedragen. Een belangrijke taak voor het gemeen tebestuur is volgens de PCW het zorgen voor een goede toegankelijkheid van de eerstelijns-gezondheidszorg. Er moet tussen de verschillende takken van deze gezondheidszorg een goede coördinatie zijn. Een punt van bijzon dere aandacht in het nieuwe decen nium, waarin de vergrijzing van de be volking steeds meer een feit zal wor den, is de zorg voor oudere mede-bur- gers. Het niveau van bejaardenhulp, wijkverpleging of andere begeleiding verdienen blijvend aandacht. Het meer beheersen van de afval stroom geproduceerd door de burgers begint door de meer uitgebreide voor lichting gelukkig steeds meer bij de be volking te leven. Het gescheiden inzamelen van afval, mede mogelijk gemaakt door het plaat sen van bakken speciaal voor zowel glas als textiel, papier en blik evenals de aanwezigheid van de chemo-car, juicht de PCW toe. Men dient erop te blijven toezien dat het afval niet alleen gescheiden wordt opgehaald, maar ook gescheiden wordt verwerkt. Bijna de helft van ons afval blijkt groente-, fruit- en tuinafval te zijn, dat geschikt is voor compostering. Het gescheiden iznamelen hiervan ver dient de hoogste prioriteit, met name omdat compostering minder kost dat de ’gewone’ vernietiging van onge scheiden huisvuil in de verbrandingso ven. Het ontstaan van open opslagplaatsen van afvalstoffen en oude materialen moeten worden tegengegaan. ”We er varen het als positief dat het gemeente bestuur het milieubesef van de inwo ners tracht te bevorderen”, aldus de PCW. Op 21 februari zijn mijn man en ik weer van plan om naar Roemenië te gaan. Nu naar het ziekenhuis in Oradea. Firma De Bas uit Waddinxveen en firma Stet uit Alphen aan den Rijn stel den beiden gratis een aanhangkar ter beschikking voor dit doel. Toch is er nog geen bewijs dat Rietveld niets met ”De Stoof” te maken had. Er zijn mij geen bouwtekeningen bekend met de naam van een andere architec ten alle door mij geïnterviewde perso nen noemden de naam van Gerrit Riet veld als het idee achter het huis aan de Brugweg. Zo vertelde een schoondochter van Huub Kempkes me dat Rietveld zeer waarschijnlijk adviezen voorhet ont werp heeft gegeven. Architectenbu reau P.D. Stuurman zorgde voor de uitvoering. Hoe groot Onze vraag: wilt u deze keer onze spon sor worden? U kunt er van verzekerd zijn, dat wij uw gift alleen voor Roeme nië gebruiken. Elke gulden of rijks- daalder is welkom. In ”’t groot” mag natuurlijk ook. Staat u achter deze ac ties? Belt u óns alstublieft als u vragen hebt of stort iets op onze speciale reke ning voor Roemenië of komt u er ge rust eens over praten. De wagen is inmiddels teruggegeven aan de rechtmatige eigenaar. Buurtbe woners die iets kunnen vertellen over de identiteit van de persoon die de wa gen daar heeft geparkeerd worden ver zocht in contact te treden met de poli tie. 'Op het Mevr. Kuipers-Rietbergen- plantsoen is op dinsdag 6 februari een ‘rood kinderfietsje gevonden. Aan de ,‘Boekweitakker bleef een groen/rose i -crossfietsje achter. De fietsjes zijn af te jhalen op het buro. 'Op donderdag 8 februari werd vanaf de Busken Huëtlaan een zwarte Opoefiets •gestolen. "Vanaf het NS-station werd op vrijdag 9 februari een metalic grijze damesfiets ■weggenomen. Later in de week werd daar een goudkleurige damesfiets ge- 1 stolen voorzien van de postcode 2742 AW20. Op het Kon. Wilhelminaplein werd in de nacht van zaterdag 10 op zondag 11 'februari een rode Opoefiets ont- vreemd. verschillende bedrijfstakken. In het verleden is vaak gebleken dat gevolgen van een uit te voeren produktieproces voor het milieu niet te overzien waren. Voor overheid en industrie moet een afgweging gemaakt worden tussen eco nomische haalbaarheid, beperking van afvalstroom en de te hanteren norm in de milieubelasting. In ieder geval is heroriëntatie van doel en taakstellin gen binnen het geheel van de milieupr- blematiek noodzakelijk. Deze hero riëntatie zal ook in de toekomst een steeds terugkerend facet dienen te zijn ’’Daarbij is het onze plicht de nadruk te leggen op soberheid en matigheid, op dat het goede van de Schepping, dat ons nog rest niet verder wordt mis bruikt", vindt de PCW. WADDINXVEEN - De wij k- en speel tuinvereniging De Paddestoel heeft in het wijkgebouw aan de Lijsterbesstraat het jaarlijkse carnavalsfeest voor de jeugd gehouden. Ook dit jaar waren de kinderen weer leuk verkleed. De eerste prijs hiervoor ging bij de meisjes naar Linda Hooger- dijk, 2e. Priscilla Heeren en 3e. Britt v.d. Stelt. Ook de jongens hadden hun best ge daan: 1. Ricky Hofman, 2. Sasha Duk- ker en 3. Steven Kruit. Voor de playbackshow traden Diana Dolfing en Evelien Geers op als ”He- pieen Hepie”. Omdat er maar één kan didaat was kregen zij automatisch de prijs. Er zijn vraagtekens gerezen rond het ”Rietveld-Kempkes-huis” aan de Brugweg in Waddinxveen. Op 12 juli 1989 schreef ik in het Weekblad voor Waddinxveen - naar aanleiding van de expositie ’’Karakteristiek Waddinx veen” in de raadzaal van het gemeente huis (15-22 juli 1989) - dat Waddinx veen een heus Rietveld-huis had. Dit blijkt echter niet juist. En toch ook wel. Wat is er aan de hand? Aanvankelijk ging ik ervan uit dat Rietveld het hele huis aan de Brugweg had ontworpen. Ik deed dit op basis van interviews, fotomateriaal en litera tuur over Rietveld. Dit bleek echter onjuist. Mevrouw G.A. Kempkes- Kreupeling uit Reeuwijk schreef in het Weekblad voor Waddinxveen van 26 juli 1989: ”Het exterieur is inderdaad helemaal Rietveld, maar aan het inte rieur heeft deze architect niets ge daan”. Het interieur van het huis, ”De Stoof” genaamd, was namelijk ontworpen door haar man Huub Kempkes. De afgelopen week sprak ik drs. Ans van Berkum, docente Cultuur Eduka- tie aan de Rijksuniversiteit in Utrecht. Ze is een Rietveld-”kenner”. Ik ver telde haar dat ik bij de Rietveld-Schro- derhuis Stichting in Utrecht en het Do cumentatie Centrum voor Bouwkunde in Amsterdam geen informatie over het Waddinxveense ontwerp van Rietveld had kunnen vinden. Ze vond dit niet zo verwonderlijk. De blokkendoosvorm van het buis aan de Brugweg was volgens haar helemaal niet zo typisch Rietveld. Ik denk dat ze geen ongelijk heeft. Rietveld werkte inderdaad veel meer met een ’’open” bouwstijl. Hij liet vlakken doorlopen en probeerde het binnen en buiten van zijn gebouwen te laten vervloeien. Een mooi voorbeeld van deze werkwijze is het Rietveld-Schroderhuis in Utrecht. Toch heeft mijns inziens het Rietveld- Kempkes huis wei iets Rietvelds, zoals ook mevrouw Kempkes schreef. De basisvorm bij Rietveld is vaak een doosvorm. De kunsthistorica Natascha Bar stelt in haar "Nieuw handboek van de kunstgeschiedenis” (De Bilt 1984) op pagina 51 dat Rietveld vaak met de dozenvorm werkt. Tevens bezat het huis aan de Brugweg in haar oorspronkelijke vorm ook een paar doorgetrokken muurtjes, die het huis minder "gesloten” maakten. Dit is nog te zien op een foto uit het archief van architectenbureau Stuurman. Er staat nergens zwart op wit dat Riet veld de ontwerper van ”De Stoof” was. De opmerkingen over ontwikkelings samenwerking en LOTA worden ge maakt in het hoofdstuk over emancipa tie, medelanders, andere groeperingen en samenwerking. Daarin stelt D’66 van mening te zijn dat man en vrouw niet gelijk zijn, maar wel gelijkwaar- dig. D’66 vindt het vanzelfsprekend dat bijzonder en in de knel geraakte groe peringen extra aandacht krijgt. Voor komen moet worden dat deze mensen ongewild een stempel krijgen opge drukt. D’66 richt zich in de eerste plaats op het wel en wee van de eigen inwo ners. De overheid heeft volgens D’66 bij emancipatie-beleid een stimulerende en voorwaardenscheppende taak. Emancipatie beperkt zich niet tot een bepaalde sektor van de gemeentelijke overheid, maar dient een onderdeel te zijn van al het handelen van de ge meente en moet worden geïntegreerd in het beleid van alle gemeentelijke diensten, afdelingen, commissies e.d. D’66 is tegen een positieve discrimina tie van man of vrouw. Bij sollicitatie procedures dient de beste kandidaat gekozen te worden. De mogelijkheden van kinderopvang in Waddinxveen dienen volgens D’66 positief benaderd te worden. D’66 is voorstander onder bepaalde voorwaarden subsidies of andere on dersteuning te verlenen, mits dit geen ondersteuning is van verzuiling. Het behoort tot de Nederlandse cul tuur te onderschatten en met name heeft D’66 dat gevoel in Waddinxveen. Haar beleidsdoelstellingen over het kunst- en cultuurbeleid zijn: 1. D’66 wil dat er een actief cultuurbe leid wordt gevoerd teneinde de belang stelling te vergroten of de behoefte te doen toenemen. Het centrum voor kunstzinnige vorming is een goede aan zet daartoe. 2. D’66 is voorstander van een goede samenwerking tussen gemeente en par ticulier initiatief. 3. Stimulering van kunstonderwijs op scholen onder andere door het geven van gastlessen. Illegale handel en gebruik van verdo vende middelen moeten zoveel moge- lijk worden bestreden. Bescherming van de zich ten gronde richtende mens tegen zichzelf, is een Bijbelse op dracht, aldus de PCW. Gokverslaving kan gelijk worden ge steld met verslaving aan verdovende middelen en dit inmiddels een groot maatschappelijk probleem. Met het oog hierop dienen gokautomaten, waaronder de zogenoemde fruitauto maten, te worden geweerd en met name ter bescherming van jongeren uit cafetaria’s sportkantines en andere re creatieruimten. De gemeente heeft een voorbeeld ge vende taak ten aanzien van het alcohol gebruik. Terzake wordt een actief ma- tigingsbeleid gevoerd. Het j aar 1990 zal historisch zijn wat betreft de intrede van het rookverbod in openbare ge bouwen. De aanwezigheid van een hui zenhoog reclamebord binnen de gren zen van Waddinxveen, waarop het ro ken juist wordt aanbevolen, lijkt de PCW in dit verband een helaas getole reerde dissonant, die voortaan voorko men moet worden. 1. Efficiency-bevorderende maatrege len moeten voortdurend de aandacht hebben. 2. D’66 wenst met klem te onderzoe ken welke gemeentelijke taken beter kunnen worden uitgevoerd door parti culiere instellingen c.q. bedrijven. 3. D’66 is voor grotere financiële con trole op al die organisaties, waar de ge meente op enigerlei wijze financieel ga rant staat of welke zij subsidieert. 4. Teneinde een goede afweging te maken, dienen subsidies ’’zichtbaar” te zijn. Gelijke behandeling van alle rech thebbenden op subsidie. De subsidie verordening moet duidelijk zijn voor de aanvragers, voldoende zekerheid bieden en voorzien in een beroepsmo gelijkheid bij afwijzing. 5. De gemeenteraad moet tussentijds informatie krijgen hoe de begroting wordt uitgevoerd, zodat waar nodig er mogelijk bijgestuurd kan worden. 6. Voor het financieren van nieuwe, louter gemeentelijke taken moet in eerste instantie worden bezuinigd op bestaand beleid. 7. Lokale prioriteitsstelling mag afwij ken van de hoogte van doeluitkeringen die terzake door het Rijk worden ver strekt. 8. Tariefsverhogingen van gemeente lijke belastingen mogen in beginsel niet hoger zijn dan nodig voor compensatie van loon- en prijsstijgingen. De gehan teerde kostendekkingspercentages moeten ter discussie kunnen staan. 9. D’66 wijst toepassing van het pro fijtbeginsel niet bij voorbaat af, maar acht uiterste omzichtigheid wel gebo den. Van de St. Paulusschool aan de Jac. Catslaan zijn tussen vrijdag 2 en maan dag 5 februari een tweetal regenpijpen vernield. De pijpen werden finaal van de muur gerukt. Een fiets, die in de avond van zaterdag 3 februari gestald werd voor een flat aan de Tesselschadelaan, werd groten deels vernield teruggevonden door de eigenaresse. Een aan de Zuidplaslaan geparkeerde witte Mitsubishi personenauto werd op zaterdag 10 februari aangereden door een onbekend gebleven voertuig. Op het aangereden voertuig werd vreemde blauwe lak aangetroffen, die vermoe delijk afkomstig is van de ’’doorrij- der”. Op de kruising van de Zuidelijke Dwarsweg met de Kanaaldijk vond op vrijdag 9 februari een aanrijding plaats tussen twee personenauto’s. Er werd geen voorrang verleend. Het bleef bij L materiële schade. LEZERS schrijven ”Wij zijn er ons van bewust dat de aarde niet ons eigendom is, maar dat God de Schepper, onze deze in bruikleen heeft gegeven, om erover rentmeester te zijn. Met respect maar ook met nuchterheid moeten wij de na tuur bejegenen als een schoon werk van Zijn Handen. Anderzijds houdt de Bijbel ons voor dat de ’’heelheid” van de schepping niet door mensen is te realiseren. Het feit dat wij leven in een gebroken schepping is voor ons c?n ge geven. Binnen deze ellips waarvan ge noemde notities brandpunten zijn, dient ons verantwoord handelen met het milieu gestalte te krijgen”, stelt de PCW. Bij de afweging van voorgenomen be leidsmaatregelen dienen voor de partij- combinatie de mogelijke gevolgen voor het milieu te worden betrokken. Het handhaven van milieuvoorschriften in het kader van de hinderwet moet met kracht ter hand worden genomen. Sa menwerking tussen politie en ge meente is hierbij een noodzaak. Een Milieu Uitvoerings Plan (MUP) bevor dert een samenhangend milieubeleid. Een groot probleem voor een ge meente als coördinerend geheel blijft, welke norm gesteld mag worden aan de In een supermarkt aan de Passage werd een vrouw betrapt op winkeldiefstal. Zij had voor 13,- aan niet betaalde boodschappen in haar bezit. j In de avond van woensdag 7 februari is getracht in te breken in een bedrijfs- pand op de veiling ’’Gouda en Omstre kken” aan de Bredeweg. Men forceerde jeen deur. Gelet op de aangetroffen sporen is men niet veel verder geweest l~dan deze deur. Er werd dan ook niets ontvreemd. J Tussen dinsdag 6 en woensdag 7 fe bruari werd ingebroken in een op de Tollenslaan geparkeerde auto. Na het inslaan van een portierraam had men toegang tot de auto. Ontvreemd wer den radio-apparatuur, flessen frisdrank en een regenjas. In de avond van vrijdag 9 februari werd ingebroken in een woning aan de Klei- kade. Men kwam binnen door een raampje van de voordeur te forceren. Uit de woning verdwenen beeld- en ge- luidsappartuur, een geldkistje en een leren jas. Er is aangifte gedaan van diefstal van twee boormachines. Het feit werd ge pleegd in de nacht van vrijdag 9 op za- i terdag 10 februari. De boormachines bevonden zich in een krat met andere goederen die in het veilinggebouw - WADDINXVEEN - De rij kspolitie van Waddinxveen trof zaterdag 10 fe bruari in de Burgemeester Trooststraat een in Den Haag gestolen rode Peugeot 305 aan. Een oplettende buurtbewoner tipte de politie omdat hij het voertuig niet kende in de buurt. Natrekken van het kenteken leverde 7

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 9