Snelheid kenmerkt kleurenlaboratorium is voor de Volkstuinders s =RTW-RADIOI beginnen weer liefhebber ''Vox” Hoogwerff-Eikelenboom in Coenecoop Provincie Klaverjassen Josiah Onemu in Gouda Gezondheid centraal op Internationale Vrouwendag steunt experimenten na-oorlogse woongebieden Playback show Leon van Gelder De Jantjes hadden in MOS EN SPETTER PIANO’S Medewerkers Wereldwinkel in Souburgh Expositie van Joke Dijkhuizen AF-centrum veel bekijks I Strategisch Uiterst snel Print capaciteit Sopraan Bijdrage Boodschap Juni Publicatie Draaiorgel PIANOHANDEL St. VICTORPLEIN 2 WADDINXVEEN TEL. 01828-11697 NIEUWE EN GEBRUIKTE TEVENS ACCESSOIRES, STEMMEN EN REPAREREN Geopend: Donderdag t/m zaterdag van 09.00-17.00 uur. 3 Pagina 13 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 28 februari 1990 commercieel directeur VRIJDAG 2 MAART 1990 ZATERDAG 3 MAART 1990 ZONDAG 4 MAART 1990 A J Elk heel uur internationale en lokale nieuwsberichten. Dank zij deze opdracht ontvingen zij een subsidie van de gemeente Gouda voor het realiseren van een nieuwe sculptuur, op basis van ferro-cement, maar nu gecombineerd met terazzo- techniek. Pim Leefsma (Gouda) exposeert acryl schilderingen op papier. Deze schilde rijen laten - ondanks hun abstracte voorkomen - een duidelijke relatie zien met dierlijke en menselijke vormen. Leefsma werkte het afgelopen jaar te zamen met Nico van Hertum aan een groot object in ferro-cement dat inmid dels naast het Goudse Politiebureau een plaats heeft gekregen. 20.00 uur - Politiek café. Rechtstreekse uitzending van het politiek café vanuit buurtcentrum De Boog. Al meteen bij de fusie werd vastgelegd dat er na het hoogseizoen van 1989 een strategische heroverweging zou plaats vinden. Daarbij stond een drietal vra- -prog ramma- 'i WADDINXVEEN - De Waddinxveense volkstuindersvereniging "Ons Genoegen” aan de Tweede Bloksweg 42 gaat op zaterdag 3 maart aan haar tiende tuinseizoen beginnen met het uitreiken van de mest die nodig is voor het op peil houden van de grond. De activiteiten worden dan weer intensief opgepakt. De vereniging kan op dit moment weer 5 a 7 leden gebruiken. De vereniging die beschikt over ongeveer anderhalf hectare grond voor recreatietuinders, telt nu een 75-tal leden. Het lidmaatschap van de op 30 mei 1981 opgerichte volkstuindersvereniging "Ons Genoegen” bedraagt 15,- per jaar. De huur van de grond is 1,25 per vierkante meter per jaar. Bovendien komt er eenmalig inschrijfgeld van 25,-bij. De tuinen zijn 100,150 en 200 vierkante meter groot. Voor meer informatie kan men zich wenden tot de secretaris J. Commissaris (telefoon 12739) of de heer Polfliet (telefoon 13430). De expositie, die tot en met zondag 25 maart duurt, wordt vrijdagavond 2 maart om acht uur officieel geopend door kunst- en cultuurwethouder drs. Martin Kraaijestein (PvdA). De openingstijden zijn dinsdag, woens dag, vrijdag en zondag van 14.00-17.00 uur en donderdag en zaterdag van 11.00-17.00 uur. Nadat de beslissing tot nieuwbouw een maal genomen was (in overleg met Ko dak Nederland en de hoogste autoritei ten in Amerika) en na het positieve ad vies van de enthousiaste onderne mingsraad, zijn de zaken zeer voortva- rend aangepakt en konden in augustus de eerste voorbereidingen voor de nieuwbouw getroffen worden. WADDINXVEEN - Leerlingen van de openbare Leon van Gelderschool aan de Essengaarde hebben vrijdagmiddag met veel verve en bravour een play back-show gehouden. Dat gebeurde op school, als aanvang voor de voorjaars vakantie,. Veertien dagen van te voren waren er al voorwedstrijden gehouden in alle groepen. De winnaars hiervan moesten proberen vrijdag de grote wisselbeker (eerste prijs) in de wacht te slepen. Het was een geslaagde middag, dank zij het enthousiasme van de leerlingen, de leerkrachten en de ouders, die al we ken ervoor met hun kinderen thuis had den geoefend. De eerste prijs werd gewonnen door Sarah Cheung en Ferdy Schenk met het nummer ”On my own” van Patty La- belle en Michael McDonald. Marcella Verboom uit groep 3 be haalde de tweede prijs en de derde prijs kreeg Cinderella Beuker. De maximale printcapaciteit bedraagt ca. 3 miljoen prints per jaar, waarmee de huidige jaarcapaciteit met 20% zou toenemen. Volgens WADDINXVEEN - Vrijdag 2 maart wordt bij Waddinxveen-voetbal de twaalfde ronde gekaart van de klaver jas- en jokercompetitie. De kaartavond vindt als vanouds plaats in de kantine van de vereniging op het sportcomplex ”de Sniep” en zal om 20.00 uur aanvangen. De kantine is reeds om half acht open en de kaartliefhebbers zijn dan ook vanaf dat tijdstip van harte welkom. De medewerking van de in Waddinx veen geboren sopraan beperkt zich jammer genoeg tot het nummer van het jeugdkoor ’’Jezus is wachtend op U”, waar het koor het refrein zingt en wat solo in liederen met het grote ge mengde koor. Een opname van haar als soliste zou de CD zeker ten goede ge komen zijn, kwaliteiten hiervoor heeft ze zeker. Het muzikale uitstapje naar een werk van de hedendaagse componist W. Hardenbol wordt uitstekend gezongen door het jeugdkoor, waarbij de hobo partij een opvallende rol speelt. De CD wordt afgesloten met nog een muzikaal uitstapje door alle medewer kers met de beroemde song van Vicky Brown ’’Stay with me till the Morning” naar een werk van W.A. Mozart KV 622 op een bewerking van Tom Parker, gearrangeerd door J. Mulder en op Ne derlandse tekst gezet. Jammer dat Riet den Hertog hier geen aandeel in had. Wie het kaf van het koren kan onder scheiden haalt met deze CD een rijk dom aan graag gehoorde geestelijke liederen in huis. Voor de liefhebber! M. MOS Sr. A.G.M. Brans omvat de totale print- markt in Nederland ca. 18 miljoen prints, waarvan ca. 35% door de mini- labs wordt afgewerkt. In de nieuwe centrale zou dan ongeveer een kwart van het resterende deel kun nen worden afgewerkt. Nu al is be drijfseigenaar Kodak naar zijn zeggen de grootste finisher in Nederland en de heer Brans is ervan overtuigd die posi tie ook in een zich nog steeds uitbrei dende markt te kunnen handhaven (of zelfs uitbreiden), zodat de geplande produktiecapaciteit straks ook zeker nodig zal zijn. Ook na het wegvallen van de Europese binnengrenzen in 1992 verwacht hij de productie te kunnen uitbreiden. Corie Grootendorst uit Haastrecht maakt textielschilderijen en werkt de laatste jaren vooral met gedessin- neerde stoffen waarvan kleur en vorm haar aanspreken. Zij beschildert deze met acrylverf, waarbij het bestaande dessin soms overgeschilderd wordt, of waaraan soms met verf nieuwe dessine- ringen worden toegevoegd. Daarna completeert ze het geheel met borduurwerk. Aan dit spel met dessins en technieken voegt ze in het werk dat in de Stadsgalerie te zien is, nog een as pect toe. Ze weeft de stoffen zelf en maakt haar eigen dessins door te schil deren in een witte schering. Op basis hiervan ontstaan kleurrijke weefsels, die vervolgens onder meer worden be schilderd en geborduurd. WADDINXVEEN - Als je een nieuwe compactdisc krijgt en je hebt geen CD-speler, doe je er niets mee. Of toch wel, je zet het geluid op een cas settebandje en je kan het geheel toch afluisteren. M’n eerste CD heb ik in tussen. WADDINXVEEN - De aan de Justus van Effenlaan wonende Waddinx veense kunstenaar Josiah Onemu gaat beelden exposeren in de Stadsgalerie aan Achter de Kerk in Gouda. Zijn werk is daar te zien met textiel van Co rie Grootendorst en acryls van Pim Leefsma. Momenteel is Hoogwerff-Eikelen boom BV nog gevestigd op het Goudse industrieterrein De Kromme Gouwe. In 1981 werd het bedrijf door Kodak Nederland BV overgenomen. In Kodak’s eigen centrale in Rijswijk werden de merkprints afgewerkt (Ko dak Select) en in Gouda richtte men zich vooral op goedkopere printlijnen en niet-traditionele afzetkanalen. Om beter te kunnen anticiperen op een veranderde markt en gelijktijdig haar positie in de markt voor kleurenafwer- king voor de toekomst veilig te stellen en waar mogelijk te versterken, heeft Kodak al geruime tijd terug besloten beide kleurenlaboratoria samen te voe gen op één locatie. Na ampele overwegingen, een onder zoek door het Amsterdamse organisa- tie-adviesbureau Van de Bunt en over leg met beide ondernemingsraden werd gekozen voor de Goudse vesti ging- Gelijktijdig werd, mede als gevolg van internationale afspraken dienaangaan de, de ontwikkeling van diafilms over geheveld naar de Kodak centrale in het Franse Chalons en de ontwikkeling van Super 8 films naar het Westduitse Stutt gart. In Gouda vindt derhalve uitslui tend C-41 ontwikkeling plaats, zij het in een zeer veel omvattend assorti ment. Het geluid van een compactdisc is zpn- der meer subliem. De opname-kwali- teit van deze CD is buitengewoon, ge kenmerkt door de gegevens DDD. Verantwoordelijk hiervoor is Te Deum, een label van Dureco uit Weesp. Te Deum is al jaren lang een specialist op het gebied van opnamen van geestelijke koormuziek. Een han dig boekje met volledige tekst van de liederen completeert het geheel. Vox Jubilans met haar jeugdkoor, want daar gaat het hier over, laat zich op deze CD bijstaan door Jan Zwanepol (organist), Han Kapaan (hoboïst), Frank Anepool en Arjan Post (trompe- tisten), terwijl Riet den Hertog de solo partijen voor haar rekening neemt. WADDINXVEEN - Drie medewerk sters van de Stichting Wereldwinkel Waddinxveen bij het Koningin Wilhel- minaplein hebben een bezoek gebracht aan de bewoners van Huize Souburgh aan de Prins Bernhardlaan. Vanwege het bezoek was het in Sou burgh een drukte van belang. Veel mensen moesten met hulp van perso neel in de recreatiezaal gebracht wor den. Ook waren er mensen uit de be- jaarden-woningen die naast Souburgh staan aanwezig. Eerst werd met elkaar koffie gedron ken en werd de Wereldwinkel verwel komd door directeur Ter Veer. Daarna werd iets verteld over de produkten uit de Derde Wereld, hoe de medewerkers inkopen en weer verkopen en wat zij nog meer voor activiteiten naast het winkelwerk kunnen doen. Nadat er weer even pauze was gingen zij verder met het laten zien van een diaserie over Max Havelaar-koffie, want koffie is nog steeds het meest ver kochte produkt van de Wereldwinkel. Er is nog een poosje heel gezellig nage praat en de bewoners konden ook de meegenomen stand bekijken en heb ben ook gekocht. Tot slot werden de medewerksters be dankt voor het verzorgen van de mid dag, wat zij zelf heel fijn gevonden heb ben. Zij kregen bovendien nog een gift van 75 gulden en kunnen dat heel goed gebruiken voor de activiteiten. Alle Zuidhollandse gemeenten kunnen zich tot 26 maart aanmelden voor deel name aan het project. Zij hebben daar voor een korte omschrijving van hun experiment nodig. Uit de aanmeldingen zullen GS tien ge meenten selecteren, die uitgenodigd worden een uitgewerkt projectvoorstel in te dienen. Het beste voorstel kan re kenen op een provinciale bijdrage in de uitvoeringskosten van ongeveer een half miljoen gulden. Maximaal drie projecten krijgen een ontwikkelingsbijdrage van een ton. De overige indieners kunnen in ieder geval rekenen op een vergoeding van tien duizend gulden voor de kosten van het maken van hu projectvoorstel. Begin november zullen de winnende voorstellen tijdens een manifestatie over de na-oorlogse woongebieden worden gepresenteerd. Staatssecreta ris Heerma (volkshuisvesting, ruimte lijke ordening en milieubeheer) is hier voor uitgenodigd. De titel van de CD ”De Heer is mijn Herder” doet vermoeden dat men een boodschap heeft uit te dragen. Er blijkt nog steeds een markt te zijn voor deze specifiek Nederlandse muziekcultuur. Óverigens een cultuur waar we zuinig op moeten zijn. De bewogenheid van de dirigent Pieter Stolk met de tekst van de overbekende psalm 68 vers 10 komt duidelijk tot uit drukking in zijn bewerking. Het mono tonie ritme van lange noten (en dat niet alleen in ps. 68) worden fris ingekleurd door afwisselende partijen. Dat blijkt overigens ook in de titelsong van deze CD ”De Heeris mijn Herder”, ook een arrangement van Pieter Stolk, zonder meer een goede bewerking van deze geestelijke ”hit”. Erg sentationeel is de CD echter niet. Is ook misschien niet de bedoeling. Er staan veel liederen op die tot de geeste lijke ’’top hits” behoren en al vaker werden uitgegeven op plaat. Weliswaar veel bewerkingen van de di rigent Pieter Stolk (van de 17 werken staan er 7 bewerkingen van zijn hand), maar de uitstapjes naar minder be kende werken zijn spaarzaam. Het muzikale decor van hobo en trom petten zorgen voor de broodnodige af wisseling. Jan Zwanepol ondersteunt de zang op het orgel van de Evangelisch Lutherse kerk te Den Haag met een prachtige ronde klank. Algemeen directeur A.P.C. Boude- wijns van de nu (nu nog) Goudse af- werkcentrale roemt bijvoorbeeld met name de medewerking van het Wad dinxveense gemeentebestuur, waar door men bijvoorbeeld in uiterst korte tijd de bouwvergunning heeft verkre gen. Ook het Rotterdamse architecten bureau Kraaijvanger heeft in record- tempo het ontwerp en het bestek ver vaardigd, zodat de eerste paal al op 27 november de grond inging. Het nieuwe pand heeft een driehoekige vorm en bestaat grotendeels uit een staalconstructie met een pre-fab ele menten, waardoor de totale bouwtijd sterk bekort kon worden en men ook zo weinig mogelijk van weersinvloeden afhankelijk is. De logistiek is tot in de finesses uitge- d en een zorgvuldige routing staat borg voor een efficiënte werkwijze. De kantoorverdieping neemt slechts een deel van het totale oppervlak aan de langste zijde van de driehoek in beslag. In het uiterlijk van het gebouw heeft de architect gepoogd enige fotografische elementen gestalte te geven. Zo wordt de hoofdingang gedomineerd door een filmstrook, zijn er in veel ramen allerlei kleuren verwerkt en beschikt het ge bouw ook over ronde ramen, die aan lenzen doen denken. Het hoogste punt van de nieuwbouw is inmiddels bereikt, zodat de nieuwe centrale al op 1 juni 1990 geheel opera tioneel kan zijn. In de loop van de maand mei hoopt men stap voor stap te kunnen gaan ver huizen opdat de productie geen stagna tie zal ondervinden. Op die manier is men volledig op de nieuwe omgeving ingespeeld vóór het nieuwe hoogsei zoen van start gaat. Onder normale omstandigheden heeft men ca. 200 personeelsleden in dienst; in het hoogseizoen wordt dit aantal echter met seizoenkrachten uitgebreid tot ca. 280 mensen. Als bijkomend voordeel van de nieuw bouw noemt de heer Boudewijns ten slotte nog het feit dat zulks de totstan- koming van één bedrijscultuur bevor dert. Na een fusie-pleging de afzonder lijke bedrijfsculturen immers nog lang voort te bestaan, hetgeen vaak een vrij lange periode van gewenning noodza kelijk maakt. Nu kijkt eenieder naar de verhuizing uit en is men bereid er sa men de schouders onder te zetten. WADDINXVEEN - Joke Dijkhui' en van het Schuberthof exposeert to' en met dinsdag 3 april haar werkstul <en in de Waddinxveense bibliothee) aan de Van Mecklenburg Schwerinla: i. Joke Dijkhuizen heeft zich voor ame lijk toegelegd op de techniek n het aquarelleren en het potloodtek ten. Op de expositie zijn aquarellen te zien met hoofdzakelijk de onderwerpen bloemen en landschappen. De potloodtekeningen geven een vro lijk beeld van speelgoedbeesten. Ook buiten Waddinxveen wordt door Joke Dijkhuizen regelmatig geëxpo seerd. WADDINXVEEN - In het vrouwen raadhuis De Vlieger schenkt de Stich ting Vrouwenraad Waddinxveen zater dagmiddag 10 maart van 12.45-16.45 uur aandacht aan de Internationale Vrouwendag. De aangesloten vrouwen organisaties daarvoor zelf het thema "Vrouwen en de gezondheidszorg” gekozen. Omdat iedereen met gezondheid te maken heeft er dagelijks soms elkaar tegensprekende informatie via de me dia tot ons komt, denkt de Vrouwen raad met dit onderwerp een goede keuze te hebben gedaan. Twee vrouwen zullen dit thema, ieder vanuit haar eigen achtergrond, belich ten. Frea Plantinga, natuurgeneeskun dige, zal een inleiding houden over ”Het bewust omgaan met de verant woordelijkheid ten opzichte van je ei gen gezondheid”, Trienet Wilms, huis arts te Waddinxveen, houdt een inlei ding over ’’Mondigheid van de vrouw ten opzichte van de gezondheid”. Daarna kunnen vragen worden ge steld. Na de pauze treedt de muziekgroep ’’Quene” op met ”De vrouw in het lied door de eeuwen heen”. Het pro gramma begint in de middeleeuwen met klassieke ballades, daarna komt men meer in de sfeer van het café-chan- tant, smartlappen, straat- en strijdlie deren, waarna de cabaretachtige lied jes van de jaren zeventig komen. De vier vrouwen van deze groep (Hen- riëtte Karssen, Niki Maesen, Karin en Vera en Jongman) bespelen oude in strumenten zoals een vihuela de mano en een cister. Ook moderne instrumen ten zoals accordeon en gitaar komen aan bod. Quene heeft al vele optredens in ons land verzorgd. De Vrouwendag begint om 12.45 uur met een ontvangst met koffie en duurt tot 16.45 uur. Alle Waddinxveense vrouwen zijn van harte welkom. Kin deropvang is aanwezig. Amnesty International en de Wereld winkel zullen met een informatie- en verkooptafel in de hal aanwezig zijn. DEN HAAG - De provincie Zuid-Hol- land wil in 1990 met een project bijzon dere aandacht vragen voor de proble men in na-oorlogse woongebieden. Als onderdeel van dat project hebben Gedeputeerde Staten (GS) negen ton beschikbaar gesteld uit het Stimule ringsfonds Stads- en Dorpsvernieuwing voor de uitvoering van vernieuwde pro jecten in die na-oorlogse probleemge bieden. GS willen hiermee een impuls geven aan de gemeentelijke beleids ontwikkeling op dit nog nieuwe terrein dat in de jaren negentig in toenemende mate om aandacht en geld zal vragen. Zij hebben de gemeente in Zuid-Hol- land uitgenodigd aan dit provinciale initiatief deel te nemen. Deze ’’wedstrijd” vormt het centrale onderdeel van het Project Na-oorlogse Woongebieden. Ook wil de provincie, samen met enkele grotere gemeenten, een publicatie uitbrengen waarin een balans wordt geschetst van de toestand van de na-oorlogse woongebieden. Gedeputeerde Staten willen hiermee inzicht geven in de omvang van de pro blemen die in deze gebieden nu al op treden of nog te verwachten zijn. Deze publicatie zal ook ingaan op de aanpak die de gemeenten op dit moment al ont wikkelen, en op de projectvoorstellen die voor dit project zijn ingediend. GS verwachten met het project ook in vloed te kunnen uitoefenen op de eva luatie van nhet landelijke stadsvernieu wingsbeleid, die staatsecretaris drs. E. Heerma momenteel laat uitvoeren. Lokale omroep via de FM-band 101,1 Mhz. (in stereo). Staringlaan 2, postbus 330, 2740 AH Waddinxveen, tel. 01828-10379. 9.45-10.00 uur - Kerkprogramma van de hervormde Immanuëlkerkgemeen- te. 10.00-11.00 uur - Kerkdienst vanuit de Hervormde Immanuëlkerk. 11.00-12.00 uur - Kerkprogramma van de Hervormde Immanuëlkerkgemeen- te. 12.00-13.00 uur - RTW-Klassiek. Klas sieke muziek om de zondagmiddag rus tig in te gaan. 13.00-14.00 uur - Khabar oua nagham. Informatief magazine voor Arabisch- en Nederlands sprekenden in Wad dinxveen, ondersteund door muziek. Zelfs het traditionele draaiorgel ont brak niet. Het was het kleine draaiorgel van Adrie Vergeer uit Gouda, die dit orgel helemaal zelf heeft gebouwd en ook de muziek zelf heeft gemaakt op de boekrollen. De zaal werd zo meegenomen door de spelers dat de bekende Amsterdamse liedjes werden meegezongen door de aanwezigen. Een hoogtepunt van de avond was ook het feit dat Adrie Vergeer zijn orgel in de recreatiezaal plaatste en daar zijn fraaie draaiorgelmuziek weer ten ge hore bracht. In deze recreatiezaal maakten ook tal van aanwezigen ge bruik om het orgel eens van dichtbij te bekijken. Grimas, het draaiorgel en de manden die gingen dienen in het KNIL, vorm den één geheelDe spelers zijn er in ge slaagd het geheel zeer aantrekkelijk te maken, mede dankzij een goede regis seur en een uitstekende pianiste. Het werd later dan normaal naar niemand had er spijt van. Wat een heerlijke avond, dat was over het algemeen de mening. Begrijpelijk dat voorzitter A. Both veel lof over had voor het gebodene en tot de spelers en de pianiste en de orgel bouwer zonder meer zei: ”Tot zien. Mensen die een dergelijk stuk weten te brengen zijn zeker weer een volgende keer welkom met een ander stuk”. De volgende avond is op maandag 19 maart. Dan treedt op het ensemble ’’Lyson” uit Den Haag met zang en mu ziek uit diverse landen, waaronder ope- rette-liederen. WADDINXVEEN - Op initiatief van de culturele commissie van de Stichting Dienstverleningscentrum Waddinx veen trad vorige week maandagavond in het Anne Frank-centrum op de to neelvereniging ’’Grimas” uit Goude- rak met het overbekende oer-Hol- landse toneelstuk ”De Jantjes”. Op vallend veel mensen waren naar het Anne Frank-centrum gekomen om het stuk te zien. Het toneelstuk, waaraan meer dan 30 mensen deelnamen, werd uitstekend gespeeld. Het voerde de aanwezigen terug naar het Amsterdam van begin 1900. Het speelde zich afin de Jordaan. Heel bijzonder werd op het toneel de liefde en haat gebracht, de vreugde en teleurstelling, de armoe en de rijkdom, alles met onvervalst Amsterdams ac cent. De ouderen konden de tijd van toen weer helemaal meevoelen en het was dan ook begrijpelijk dat het spel tal van keren werd onderbroken door een ap plaus uit de zaal. Veel lof verdient Grimas voor de schit terende decors. Bij ieder bedrijf was een ander decor. Daarom was Grimas zaterdagaochtend al begonnen met het opbouwen van het toneel. 14.00-18.00 uur - RTW-Totaal. Ont spannend informatief programma waarin actualiteiten, sport, reportages en muziek samengaan. Direct na het nieuws een uuroverzicht en op de halve uren hoofdpunten uit het nieuws. Tij dens de uitzending kunt u telefonisch reageren: 10379. 18.00-24.00 uur - Hitfront. Avondvul lend informatief en hitgevoelig jonge- ren-programma. Behalve (regionale) popmuziek ook een vacaturebank, bio scoop- en concertagenda en uitgaan stips. gen centraal: moest de Goudse centrale worden uitgebreid en aangepast aan de eisen van de tijd? Was het beter om alle activiteiten in Rijswijk te concentre ren? Of vormde nieuwbouw elders de beste oplossing? De beide eerstgenoemde vragen wer den negatief beantwoord. Gekozen werd voor nieuwbouw, met name ook omdat dit een optimale routing moge lijk zou maken waarbij alle processing- werkzaamheden voor het eerst in één verdieping geconcentreerd zouden kunnen worden. In Gouda heeft men de beschikking over in totaal 5700 m2, verdeeld over twee verdiepingen en in Rijswijk waren zelfs over drie verdiepingen in gebruik. Voorwaarde daarbij was echter dat de nieuwe locatie niet meer dan 8 km van de huidige vestiging verwijderd mocht zijn opdat de verhuizing geen perso neelsverloop tot gevolg zou hebben. Het is immers moeilijk om hoog ge kwalificeerd personeel aan te trekken. Op een steenworp afstand van de hui dige vestiging werd een zeer geschikte locatie gevonden op het industrieter rein Coenecoop van buurgemeente Waddinxveen. Hier heeft men een ter rein van 8700 m2 ter beschikking, waar van in eerste instantie 7000 m2 be bouwd zal worden, verdeeld over twee bouwlagen. Alle processing-werkzaamheden vin den echter op de begane grond plaats; de verdieping erboven is uitsluitend be stemd voorkantoren. Inclusief de nieuwe apparatuur bedraagt de totale investering ruim 13 miljoen gulden. Het werkstuk Daulism van de Waddinxveense kunstenaar Josiah Onemu. Josiah Onemu stamt oorspronkelijk uit Nigeria. In zijn beeldhouwwerken ver loochent hij deze oorsprong niet. Zijn werk roept herinneringen op aan een rijke Afrikaanse cosmologie, maar kenmerkt zich tevens door het zoeken naar algemeen menselijke waarden. Onemu experimenteert graag met ge heel nieuwe concepten en probeert sculpturen te scheppen die bestaan uit afzonderlijke, steeds wisselende holle en bolle vormen. Hij maakt bij voor keur gebruik van materialen als brons en polyester-glasvezels. De hervormde Brugkerk aan de Kerkweg-Oost is de "thuishaven” van de Hervormde Zangvereniging Vox Jubilans. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Snelheid. Dat is het woord dat telkens opduikt als het gaat om Hoogwerff-Eikelenboom BV, het Goudse kleurlaboratorium dat sinds november vorig jaar aan het bouwen is op het bedrijvenpark Coenecoop.

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 13