Krijgt Waddinxveen de Supermarkt van het jaar Van Hemert nieuwe serie tuinzaden Rabobank Q De Rabobank verhoogt haar spaarrentetarieven Uitbreiding clubgebouw li r 1 tiA d Van jeu de boulers Plus-Markt van G. van Ringelenstein bij laatste vijf Verkeers- Cruydt-hoeck: 25 zakjes lijstje van schoolhoofd Jeugddienst Zevenhuizen Nico Belo bij Open Cirkel Voorwaarts 60 jaar Brand huis Alpherbrink Clubtitels Aeolus t r t i EO-programma- maker gast in koffiebar Vergunningen I Pi Beschrijving Uitslagen Milieupleintje ASSCHEMAN 01828 - 18708 Betonnen boxen Drie mogelijkheden Prijskaartje Blessure Activiteiten GAAT U VERHUIZEN? k c ERKENDE VERHUIZKS Wilt U informatie? H Pagina 9 Heeft het winkelcentrum Zuidplas straks de Supermarkt van het Jaar 1990 (Foto: Archief). m.i.v 23 februari 1990 6 616% 4%% 3%% i 416% wijzigingen voorbehouden 'r^wee^enowen... Fazantdreef 2 - 2743 DC Waddinxveen Werknemerssparen ambtenaren/premie- spaarregeling spaarloonrekening winstdelingsspaarrekening Dan staan u verschillende mogelijkheden ter beschikking kompleet verzorgde verhuizing huur verhuisauto met chauffeur/verhuizer zelf-verhuizing met gebruik van verhuis auto. pakmaterialen en diverse hulp middelen 216% 4 6 3 4%% 616% 716% 7%% 8 8 8 5 5 5>/4% 216% 4 6 7%% 8 8'/4% 8%% 8!/4% Hij erkent dat de route naar en van school diverse gevaarlijke knelpunten kent, maar steekt niet onder stoelen en banken dat het weggedrag van de scho lieren ook veel te wensen overlaat. In de brief aan de school somt hij die op en geeft gelijk een oplossing aan. WADDINXVEEN - In een brief aan de samenwerkingsschool voor HAVO- Atheneum aan de Sniepweg heeft di recteur Bert de Rijke van de openbare Annie M. G. Schmidtschool aan de Zuidplashof zijn mening gegeven over het verkeersonveilige gedrag van de sa- menwerkingsschoolscholieren Spaar-Groei-Rekening tot 2500,- 2500,-- 5000,- vanaf 5000,- Bij een exclusief produkt als de Cruydt- hoeck-serie hoort een uitvoerige be schrijving en cultuuraanwijzing. De tekst op elk zakje is dan ook met zorg samengesteld en bevat veel praktische informatie. Tussen Van Hemert Co BV in Wad dinxveen en het gespecialiseerde zaad- bedrijf Crüydt-hoeck in Groningen was al eerder sprake van samenwerking, toen in het vlinderjaar 1989 het meng sel ’’Tuinboeket voor vlinders” voor Natuurmonumenten werd uitgebracht. Nieuw in dit zelfde samenwerkingsver band voor 1990 is ’’Akkerbloemen”, een mengsel ouderwetse akkerplanten zoals bolderik, klaproos, korenbloem, gele ganzenbloem, echte kamille e.a. Na middernacht werden de prijzen uit gereikt en na een laatste hapje en drankje verdween iedereen naar huis. De einduitslag op een rijtje ziet er als volgt uit: Herenenkel: 1. Tjeerd Hillerts, 2. Marco Overes, 3. Robert Slot. Damesenkel: 1. Anita v.d. Starren, 2. Nienke Hillerts, 3. Laurien Kraaije- stein. Gemengddubbel: 1. Anita v.d. Star- ren/Marco Overes, 2. Nienke Hillerts/ Tjeerd Hillerts, 3. Laurien Kraaije- stein/Robert Slot. Herendubbel: 1. Tjeerd Hillerts/Marco Overes, 2. Joeri Kraaijestein/Karel Mulder, 3. Hans v. Grieken/Ricardo Lamberts. Damesdubbel: 1. Miranda Lichten- berg/Anita v.d. Starren, 2. Carolien Slootjes/Carolien Triep, 3. Nienke Hil- lerts/Ilse van Steijn. Rabobank Woonspaarplan tot 2500,- 2500.- - 5000,- vanaf 5000,— ongewijzigd m.i.v 19 februari 1990 WADDINXVEEN: Kerkweg-Oost 161 - Tel. 01828-14566-Bijkantoor: Groensvoorde 14 BOSKOOP: Overslag 12 - Tel. 01727-15540 Burg Colijnstraat 22 - Tel. 01727-14141 Bijkantoor: Puttelaan 144 - Tel. 01727-12400 Als gesproken wordt over milieuzorg vormt de afvalverwerking een groot probleem. Hoe scheiden we de ver schillende soorten afval? Hoe slaan we het op? Een paar vragen, waaróp Ger rit van Ringelenstein zijn inventiviteit heeft losgelaten. Bij de winkel kunnen de klanten bijvoorbeeld niet om een zogenaamd ’’milieupleintje” heen: ”De gemeente Waddinxveen kwam met het idee voor dit pleintje, ere wie ere toekomt. Het resultaat biedt de klanten een gevarieerde mogelijkheid om hun afval kwijt te raken; ze kunnen er glas, papier, textiel, blik en batte rijen in doen. En daar wordt gretig ge bruik van gemaakt. Dat komt ook, denk ik, doordat het geheel er fris en fleurig uitziet”, vertelt Gerrit van Rin gelenstein. Naast de georganiseerde wedstrijden, kan er elke dinsdag-, vrijdagavond en zondag-, donderdag- en zaterdagmid dag worden gespeeld. Rabobank Kinderspaarplan* Rabobank Tienerrekening* Zilvervloot* VERVOER VERHUIZINGEN WADDINXVEEN Bert de Rijke: ”Ik spreek uit ervaring, daar ik elke dag omstreeks 7.50 uur van Waddinxveen-noord naar de wijk Zuidplas fiets en omringd wordt door leerlingen die naar de Sniepweg fiet sen”. Zijn verkeerslijstje ziet er zo uit: Spaar-Plan-Rekening Spaar-Vast-Rekening** looptijd 2 jaar looptijd 3 jaar looptijd 4 jaar looptijd 5 en 6 jaar looptijd 7, 8,9 en 10 jaar Termijnplanbrieven** na 2 jaar na 3 jaar na 4 jaar looptijd 5 jaar looptijd 6 jaar Rabobank Rendement Rekening minimum saldo 10.000,- Rabobank Beleggersrekening tot 25,000,- 25.000,- - 50.000,- vanaf 50.000- WADDINXVEEN - Volgende week woensdagmiddag 7 maart wordt in De Lampegiet in Veenendaal door het Centraal Bureau Levensmiddelen handel (CBL) en Missets Distrifood bekend gemaakt wie is uitverkozen als Supermarkt van het Jaar 1990. Eén van de 5 supermarkten die na een strenge selectie zijn overgebleven uit 60 kandidaten is de PlusMarkt van G. van Ringelenstein in het Waddinxveense winkelcentrum Zuidplas. De andere genomineerde supermarkten komen uit Steenderen, Leeuwar den, Malden en Roosendaal. WADDINXVEEN - Het Waddinxveense selectiebedrijf en zaadhandel Van Hemert Co BV aan de Julianastraat distribueert een nieuwe serie exclusieve tuinzaden in kleinverpakking onder naam Cruydt-hoeck. Met dit gespecialiseerde Groningse zaadbedrijf werkt het sinds 1876 be staande Waddinxveense bedrijf eerder samen. WADDINXVEEN - lm de hervormde koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse is vrijdagavond 2 maart te gast Fred Kwint. Fred Kwint is programmamaker bij de Evangelische Omroep. De koffiebar is voor iedereen toegankelijk vanaf 15 jaar. WADDINXVEEN - De algemene vergadering Neem kontakt op en wij kunnen u middels een bezoek vrijblijvend informeren over de diverse mogelijkheden en prijzen Het eigen afval wordt gestort in twee stalen containers (van 1.200 liter elk), die twee keer per week door de ge meente Waddinxveen worden geleegd. ”De containers staan in betonnen bo xen naast onze winkel”, legt Gerrit van Ringelenstein uit, ”zo zijn ze onbereik baar voor kinderen en dieren. Deze op lossing heeft in ieder geval twee voor delen: in de winkel heb je geen last van afval, dus is de hygiëne ermee gediend. Daarnaast bieden de betonnen boxen een afdoende bescherming voor het mi lieu”. Hij besluit met te zeggen, dat er ’’na tuurlijk meerdere oplossingen te be denken zijn. En daar sta ik voor open. Misschien dat verschillende producten in de toekomst uit het assortiment moe ten, ik weet het niet. Want ook de con sument wordt steeds bewuster ge maakt. Hij gaat steeds kritischer wor den. Van hem worden offers gevraagd en van ons worden offers gevraagd. Het gaat erom in hoeverre wij bereid zijn om stukjes van onze welvaart in te leveren”. WADDINXVEEN - De Waddinx veense brassband Voorwaarts, die dit jaar 60 jaar bestaat, heeft vorige week dinsdagavond de jaarverga dering gehouden. In het bestuur is gekomen Ineke Quint. Zij komt in de plaats van Nico Voogt, die vanwege drukke werkzaamheden zich niet meer her kiesbaar stelde. Herkozen werden Mineke La Grand en Cock La Grand. Uit me dedelingen van het bestuur blijkt dat Voorwaarts een druk zomersei zoen tegemoet gaat. Zo zal er 22 mei een concert zijn in het Gouds verpleegtehuis ”De Riethoek” en wordt er zaterdag 16 juni muzikaal meegewerkt aan een feestdag ter gelegenheid van het 50-jarig be staan van het Prins Bemhardfonds (Anjeractie). In verband met het jubileumjaar - opgericht in 1930 en dus dit jaar 60 jaar oud - zal Voorwaarts geheel in het nieuw worden gestoken. Deze prachtige nieuwe en moderne outfit zal voor het eerst te zien zijn op het voorjaarsconcert op 20 april. Het jubileumfeest zal gevierd wor den op de dag van de oprichting za terdag 22 september. Het programma voor deze dag staat nog niet helemaal vast, maar het is nu al zeker dat het een heel bijzon dere jubileumviering zal worden. stant zoekt naar oplossingen, is Plus- Markt-eigenaar G. van Ringelenstein. ”Het milieu gaat iedereen aan. Niet al leen de consument, maar ook wij kun nen proberen (binnen onze mogelijk heden) iets aan milieuzorg te doen”, vertelt hij doet toch extra moeite om ermee te werken. Ik vind, als je het één doet, moet je ook het ander doen”. De klant wordt op deze, zogenaamde ”PVC-vrije” verpakkingen, attent ge maakt door opvallende borden bij de verschillende afdelingen. ’’Met die PVC-actie een paar maanden geleden had ik ook totaal geen moeite. Integen deel, als de mensen van Milieudefensie de betreffende stickertjes op de pro- dukten in mijn winkel hadden willen pakken, dat hadden ze zeker mogen doen. Absoluut.”, voegt Gerrit van Ringelenstein er vastberaden aan toe. j van de jeu de boulesver- eniging Waddinxveen heeft besloten om nog dit jaar het clubgebouw op het speelterrein aan de Alberdingk Thijmlaan uit te breiden. Door de snelle groei van het ledental is het huidige onderkomen te klein ge- worden. De uitbreiding hoopt de ver- eniging te kunnen bekostigen uit de op- ■gebouwde reserves, externe fondswer- ving (sponsoring) en een grote zelf- werkzaamheid van de leden. Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 28 februari 1990 WADDINXVEEN - Op de volgende week woensdagavond 7 maart om acht uur in De Schaapskooi aan de Nesse te houden avond van de hervormde ont- moetingskring De Open Cirkel zal spreken Nico Belo, provinciaal jeugd- werkleider van de H.G.J.B het over koepelend orgaan van jeugdwerk in de Nederlands Hervormde Kerk. Op deze avond (welke een vervolg krijgt op 21 maart met dominee W. Verboom), zal het gaan over: ”Hoe gaan we als ouder(s) om met onze op groeiende kinderen?” Om op die vraag een antwoord te krij gen, zal Nico Belo ingaan op zaken als lichamelijke en geestelijke groei, hoe kijken de jongeren aan tegen de sa menleving, hoe ervaren ze de overgang van de lagere school naar een middel bare school en hoe maken ze kennis met de wereld? Volgens directeur E.J. van Beek van Van Hemert Co BV hebben nieuwe tuintrends, zoals groeperen op kleur, planten kweken in potten en tuinbloe- men voor boeketten, het sortiment zaaiplanten sterk in beweging ge bracht. Dat is nu opnieuw te merken op ver kooppunten zoals tuincentra en tuin winkels, waar zaden worden verkocht. Hier is een nieuwe serie exclusieve za den in kleinverpakking te vinden, on der de naam Cruydt-hoeck. De distributie van deze serie zaden wordt dus verzorgd door Van Hemert en Co. BV uit Waddinxveen, een 114 jaar oud selectiebedrijf en zaadhandel. De nieuwe Cruydt-hoeck-serie heeft een goed herkenbare, eigen signatuur en is uniek in zijn soort. Er zijn 25 ver schillende zakjes in de serie, voor drie gebruiksmogeli j kheden Dit zijn ze: 1. Vier mengsels op kleur, elk goed voor 6 m2 eenjarigen plukple- zier: Tuinboeket in geel en groen, Tuinboeket in lilarose. Tuinboeket in wit en groen en Tuinboeket in blauw. 2. Vijf inheemse vaste planten, aan trekkelijk genoeg om als tuinplant te gebruiken: Aquilegia vulgaris (wilde akelei), Campanula rotundifolia (grasklokje), Leucanthemum vulgare (margriet), Lythrum salicaria (kattes- taart) of Origanum vulgare (wilde mar- In juni 1989 opende hij zijn nieuwe zaak in de nieuwbouwwij k in Waddinx- veen. Gerrit van Ringelenstein: ’’Vanaf het begin heb ik gestreefd naar milieu vriendelijke oplossingen in de inrich ting van mijn winkel. We kochten met een een koelinstallatie van Fri-Jado. Deze werkt op milieuvriendelijke gas sen. Dus geen uitstoot van schadelijke CFK-gassen. Daar zit natuurlijk wel een prijskaartje aan, maar dat heb ik er graag voor over! Verder streven we er naar om afbreekbaar materiaal in de winkel te gebruiken. Dan heb ik het bijvoorbeeld over de schaaltjes in onze vleeswarenafdeling. Die zijn wel wat sneller breekbaar, maar het personeel 1. Leerlingen rijden met drietallen naast elkaar en het maakt geen fluit uit of andere weggebruikers daar hinder van hebben. Ze blijven gewoon zo rij den. Oplossing: Geef andere wegge bruikers ook de ruimte en ga achter el kaar rijden. 2. Ze veranderen van richting zonder om te kijken en/of richting aan te ge ven. Oplossing: Houd je aan de een voudige verkeersregels. 3. Ze rijden in groepen van 6 samen met drie werkende koplampen en twee brandende achterlichten en zijn nau welijks voor andere weggebruikers te zien. Oplossing: Ouders, controleer of het licht van de fiets van uw kind in orde is. 4. Bij voorrangskruisingen rijden ze met een gezicht van ”Mij kan niks ge beuren” even voorlangs. Oplossing: zie 2. 5. Op de Kanaaldijk zwiepen ze mak kelijk over de doorgetrokken streep. Oplossing: zie 2. 6. Als het koud is, trekken ze nauwe lijks wanten of handschoenen aan, maar trekken hun handen in de mou wen van hun jack, zodat ze handrem men niet kunnen bedienen. Oplossing: Trek je handschoenen/wanten aan. ’’Wanneer de weggebruikers zelf mee werken door zich goed en veilig te ge dragen en de overheid de knelpunten oplost, wordt het voor de leerlingen van de samenwerkingsschool werkelijk veilig op de weg”, aldus Bert de Rijke. De PlusMarkt in Zuidplas behoorde in januari al tot één van de beste Plus- Markten van Nederland, zo bepaalde de levensmiddelen-inkooporganisatie BV Sperwer Nederland. Een oorkonde en een geldbedrag van 1.000,- onder streepten voor het bedrijf van de Wad- dinxvener Van Ringelenstein deze na tionale uitverkiezing tijdens een feest avond in Tiel. De Supermarkt van het Jaar-verkiezing van het Centraal Bureau Levensmidde lenhandel staat in het teken van het mi lieu. De prijs wordt volgende week in Veenendaal uitgereikt door minister J.G.M. Alders van Volkjhuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieube heer. In een korte speech zal hij zijn vi sie geven over de rol die de supermark ten kunnen spelen bij het invullen van het Nationaal Milieubeleidsplan. Daarnaast staat een paneldiscussie met vooraanstaande personen uit de be drijfstak op het programma. Milieude fensie en vertegenwoordigers uit de le vensmiddelenhandel en -industrie ge ven in Veenendaal de mogelijkheden en moeilijkheden aan over de rol die de supermarkten kunnen spelen binnen de totale milieu-problematiek. De Supermarkt van het Jaar 1990 wordt aangewezen door juryvoorzitter prof.dr. L. Bak. Hij doet dat na de pa neldiscussie onder leiding van Aad van den Heuvel. De feestelijke middag in Veenendaal duurt van 14.00-17.00 uur. De consument kan een bijdrage leve ren aan een schoner milieu door min der auto te rijden, door minder energie te verstoken en door bijvoorbeeld pro ducten in milieuvriendelijke verpak king te kopen. Maar ook een super markt heeft mogelijkheden (binnen de bestaande situatie) om voor het milieu te zorgen. Een complex probleem, waarover allerlei organisatie en bedrij ven zich buigen. Iemand die op zijn eigen terrein con- Omdat er maar vijf inschrijvingen wa ren bij de damesdubbel, zou via één poule de winnaar bekend worden. He laas kon door een blessure de allerlaat ste partij niet gespeeld worden. Daar door eindigden twee koppels met een zelfde aantal punten. De toumooicommissie besloot toen het koppel dat nog een wedstrijd te geod had tot winnaar uit te roepen. Bij de herendubbel kwamen drie kop pels als besten uit de voorronden. Die drie speelden ook weer tegen elkaar in een poule en daar kwam als clubkam pioen het duo Tjeerd en Marco uit. Dezelfde procedure vond plaats bij de gemengddubbel, maar omdat het duo Kraaijestein/Slot tot twee maal ver loor, was hier toch sprake van een fina le. Via een spannend slot van de eerste set en een sneller verlopende tweede, pakten Anita v.d. Starren en Marco Overes de titel. De jeu de boulesvereniging Waddinx veen heeft een volle wedstrijdkalender voor 1990. De volgende activiteiten zijn gepland: - maart: Pyramide-tournooi - 1 april: finale pyramide-tournooi - 16 april: Tweede Paasdag, opening seizoen: Paastournooi - 17 april: start dinsdagavond-compe- titie - 29 april: start weekend-competitie - 6 mei: nationale competitie - 13 mei: Lente-tournooi - 20 mei: nationale competitie - 27 mei: nationale competitie - 2 juni: Luilak tournooi - 4 juni: Tweede Pinksterdag, sport- park-tournooi - 17 juni: open tournooi - 26 juni: laatste dag Dinsdagavond- competitie - 30 juni: koppel-tournooi - 30 juni: prijsuitreiking weekend- tournooi - 1 juli: nationale competitie play-offs - 7 juli: zomer tournooi - 15 juli: start vakantie-competitie voor thuisblijvers - 2 september: prijsuitreiking vakan tie-competitie -11 september: start dinsdagavond- competitie - 29 september: herfsttournooi. Is aangevraagd bij de NJJBB - 16 oktober: finale wedstrijden dins- dagavond-competitie. ZEVENHUIZEN - Zondagavond 4 maart om zeven uur wordt er in Zeven huizen weer een jeugddienst gehouden in de Hervormde Kerk. De Teijgeler uit Zeist komt praten over het thema: ’’Verdoving of Verlos sing?” De muzikale medewerking wordt ver leend door het interkerkelijk koor ’Meeting” uit Waddinxveen. WADDINXVEEN - Vorige week don derdagavond 22 februari ontstond brand in een woning aan de Alpher brink. Door nog onbékende oorzaak vatte het dak vlam waarna het vuur zich onder de dakpannen verspreide over het dakvlak van de woning en aangren zende woningen. De uitgerukte brandweer wist het vuur te bedwingen. Vermoedelijk hebben de woningen alleen brandschade opge lopen aan de dakbedekking. Er ont stond wel waterschade. De politie on derzoekt de oorzaak van de brand. jolein). Marjolein is bovendien een keukenkruid en een vlinderplant. 3. Zestien aparteeenjarigen, voortuin en potbeplanting en voor de snij, zoals een romig gele vingerhoedskruid, ’Gelbe Lanze’, twee soorten fraaie sier- tabak: Nicotiana sylvestris (manshoog, wit en geurend) en N. langsdorfii (groengele klokjesbloemen). Sommige van deze eenjarigen kunnen als kortle vende vaste planten worden be schouwd, zoals Verbena bonariensis of gedragen zich tweejarig: Malva sylve stris var. mauretiana. Het slechts 12 cm hoge diepblauwe miniatuur viooltje ’Baby Lucia’ is uniek in zijn soort. WADDINXVEEN - De Waddinx veense badmintonclub Aeolus heeft er een paar nieuwe clubkampioenen bij. De afgelopen drie vrijdagavonden werd in de Swanla-sporthal in Zeven huizen om de eerste plaatsen gestre den. De toumooicommissie, onder lei ding van Ricardo Lamberts, ziet terug op een geslaagd tournooi dat ondanks enkele uitvallers toch 150 partijen tel de. Na allerlei voorronden vonden afgelo pen vrijdag de finales plaats. In de da mesenkel troffen Anita v.d. Starren en Nienke Hillerts elkaar. Tijdens de eerste set ging de service op de stand 0-3 zo vaak over en weer, dat er geen eind aan leek te komen, tot op een zeker moment 5\nita vleugels kreeg en het 11-3 was. De tweede set eindigde na spannende rally’s in 11-8 en daarmee was de eerste clubkampioen bekend. De herenenkel ging vervolgens tussen Tjeerd Hillerts en Marco Overes. Aan vankelijk leek Tjeerd vrij snel op een overwinning af te stevenen, maar Marco wist zeer goed terug te komen en besliste zo de tweede set in zijn voor deel (16-17). De derde en beslissende set eindigde alsnog in een overwinning voor Tjeerd, die zich dus dit jaar clubkampioen mag noemen. WADDINXVEEN - Ten behoeve van de op 21 maart 1990 te houden gemeen teraadsverkiezingen zijn in de ge meente vijftien aanplakborden ge plaatst. Dat hebben B. en W. aan de gemeente raad laten weten. Aan de Stichting Meubelstad Wad dinxveen is vergunning verleend tot plaatsing van een meubelstad-platte- grondskast langs de Henegouwerweg. Plus-Markt-eigenaar G. van Rin gelenstein.

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 9