J. Meuleman Parc Quartet Westnederland wil 60-100 part-timers slaat paal sportzaal in raadzaal Waddinxveen r Op vrijdag 16 maart Kinder theater in Donderdagavond 8 maart sportzaal Leon van Reanimatie- Pleidooi voor culturele vernieuwing van PvdA-wethouder drs. M. Kraaijestein: cursus start deze maand vraagt gast gezinnen Thuishulp- centrale Samenwerking maatschappelijke dienstverlening Uitbreiding Reneman BV Gelderschool is 20 jaar Moerkapelle ROMMEL MARKT 28 APRIL Zuidplas- avond op 19 maart Kwartet Kijken en kopen Westnederland in het hart van de samenleving r ■a "Afvalscheiding aan de bron en bevordering hergebruik. A HET CDA IS ER OOK VOOR U groen techniek A - Wil Waterreus, nr. 5 - LIJST Pagina 11 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 7 maart 1990 Grijze eenheid king met de uitkeringen) zal in september, wanneer de nieuwe dienstregeling ingaat en nóg meer in de spits zal worden gereden, oplopen tot zo’n honderd. 1 M WADDINXVEEN - De openbare Leon van Gelderschool aan de Es- sengaarde viert dit najaar het vierde lustrum. Het is al weer bijna twintig jaar ge leden dat Waddinxveen verrijkt werd met een openbare lagere school, genoemd naar prof. Leon van Gelder, toendertijd hoogleraar in Groningen en één van de grond leggers van het basisonderwijs. Nadat de school eerst enige tijd in de noodvoorziening aan de Mozart- laan was ondergebracht, was het professor Van Gelder die het ge bouw opende in de snel groeiende wijk Groenswaard. Met de kleuterschool ”De Klimop” groeide en bloeide de school en was al snel een begrip in Waddinxveen. In 1985 was de integratie van kleu ter- en lagere school een feit en kon gesproken worden van basisonder wijs, zoals professor Van Gelder dat voorstond. Uiteraard staat de school dit jaar uitgebreid stil bij haar 20-jarig be staan. De officiële datum is 1 au gustus. De festiviteiten zullen ech ter plaats vinden vlak na het begin van het nieuwe schooljaar en wel op 12,13 en 14 september. Zo wordt er door en voor de kinde ren een grootse puzzeltocht door Waddinxveen georganiseerd. De bovenbouw zal een Scapino-to- neelvoorstelling uitvoeren, die na tuurlijk uitgevoerd wordt voor alle leerlingen. De voorbereidingen van een ten toonstelling over onderwijs in het algemeen én over de geschiedenis van de Leon van Gelderschool zijn al in volle gang. Een braderie bui ten zal ook tot de aktiviteiten beho ren compleet met spelletjes, hapjes en drankjes. Uiteraard zal het feest besloten worden met een disco. die geïnspireerd is door de muziek van de Hongaarse zigeuners. Muzikaal het meest voldragen en kenmerkend voor Brahms. Na het slaan van de eerste paal door de gemeentesecretaris zal vrijdagmiddag 16 maart in de kantine van de sporthal ”de Sniep” aan de Sniepweg gelegen heid bestaan om na te praten en vooruit te blikken. WADDINXVEEN - Halverwege deze maand (omstreeks zaterdag 17 maart) zal door de Vrienden van de Hartstich ting in Boskoop/Waddinxveen begon nen worden met de cursus reanimeren (hulp bij hartstilstand, als elke seconde telt). Zoals eerder bericht kunnen zich nog cursisten aanmelden bij Carla Hoog werf, Eikenlaan 23, Waddinxveen (tel. 01828-15308). De cursus wordt gegeven door J. Lig- thart. verbonden aan het Academisch Ziekenhuis te Leiden. De eindverant woording ligt bij P.C.W. Hertogh, huisarts te Waddinxveen. De reanimatie-cursus neemt slechts drie avonden in beslag. De eerste avond zal bestaan uit het theoretische gedeelte, de tweede avond praktijk en op de derde avond wordt na gebleken geschiktheid, een diploma uitgereikt. Het is de bedoeling, dat de cursisten na verloop van een half jaar een herha- lingsavond volgen. WADDINXVEEN - Gemeentesecretaris J. Meuleman, die dit najaar vervroegd zal uittreden na een 40-jarige ambtelijke loopbaan, gaat het startsein geven voor de bouw van een sportzaal met buurtcentrum aan de Zuidplaslaan in Waddinxveen. WADDINXVEEN - Naast sociale vernieuwing moet het in ons land ook gaan om culturele vernieuwing. Dat betoogde PvdA-wethouder drs. Mar tin Kraaijestein vrijdagavond in de Stadsgalerie aan Achter de Kerk in Gouda, waar hij een expositie opende met werk van de Waddinxveense beeldhouwer Josiah Onemu, de Haastrechtse Corrie Grootendorst (tex tiel) en Gouwenaar Pim Leefsma (acryls). boskoop Hij doet dat vrijdagmiddag 16 maart om half vier door het slaan van de eer ste paal voor dit multi-functioneel cen trum in het hart van de wijk Zuidplas bij het woon- en winkelcentrum met die naam. De nieuwe accommodatie, die naar een ontwerp van het architectenbureau Stuurman Partners BV van de Brugweg gebouwd zal gaan worden door het Waddinxveense bouwbedrijf Rehorst Bouw BV, zal ruimte bieden aan het sociaal-cultureel werk, sport en gymnastiekonderwijs. De bouw van de multifunctionele ac commodatie was vorig jaar al voorzien. De opgelopen vertraging had onder meer te maken met de verplaatsing van noodlokalen voor scholen in de Zuid plas naar de Vlasakker. Voor de bouw- start was het wachten hierop. De multi-functionele ruimte in Zuid plas is bedoeld voor gebruik door sportverenigingen (sportzaal), het on derwijs (in gymzalen op te delen sport zaal) en door het sociaal-cultureel werk (buurtcentrum). In 1988 werden de eerste plannen voor het complex, de plaats en de financiële mogelijkheden op een rijtje gezet. De "aangeklede sportzaal" - de tweede in Waddinxveen na de sportzaal Groenswaard aan de Wingerd - is gesi tueerd aan de Zuidplaslaan haast de Koningin Beatrixschool en de Kardi naal Alfrinkschool. De hoofdelementen van de accommo datie zijn een sportzaal van 26 x 32 me ter met bijbehorende was-, kleed- en bergingsruimten, een kantine en twee ruimten voor het sociaal-cultureel werk, respectievelijk een lokaal voor peuter/kinder- en volwassenactivitei ten. De sportzaal met buurtcentrum is voor 1.724.800,- door Rehorst Bouw BV aangenomen. Voor de complete ac commodatie stelde de gemeenteraad in zijn vergadering van september vorig jaar een totaalkrediet van 3.435.000,- beschikbaar. Eerder was er al een voor- bereidingskrediet van 25.000,- uit de gemeentekas gehaald. teit van de samenleving wordt uiter aard door meer zaken bepaald dan al leen de materiële aangelegenheden”. "Ik noem willekeurig en uiteraard on volledig een aantal andere elementen om de gedachten te bepalen: de wijze waarop mensen/groepen met elkaar omgaan, de vormgeving van de woon omgeving, de mogelijkheden van indi viduele- en collectieve culturele ont plooiing buiten de arbeidssfeer. Kortom het scheppen van een (in brede zin) culturele infrastructuur, comple menteren aan de sociale vernieu wing.”. hoveniersbedrijf^pi727-12900 WADDINXVEEN - NV Verenigd Streekvervoer Westnederland heeft dit jaar nog behoefte aan 60 tot 100 part-time buschauffeurs. Vooralsnog loopt de werving moeizaam vanwege de geboden honorering (in vergelij king met de uitkeringen) en het beeld van het beroep van busbestuurder. Ernö Olah studeerde viool aan het Béla Bartók Conservatorium te Budapest. In 1964 zette hij zijn studie voort bij Joachim Röntgen te Den Haag, waar hij het diploma solospel behaalde. Sinds 1970 is hij concertmeester van het Metropool-orkest Ook maakt hij deel uit van verschei dene kamermuziekensembles, waaron der het Trocadero-ensemble. Hij heeft diverse grammofoonplaten op zijn naam staan en treedt regelmatig op in binnen- en buitenland. Hij bespeelt een Guadagnini uit de Milaan-periode 1750/60. Jouke van der Leest studeerde viool bij Bernard Weijst en Erwin Sandor. Bij Alexandru Todicescu volgde hij een aanvullende altvioolstudie en bij Ul rich Koch in Freiburg een meestercur- sus. Hij is thans werkzaam als solo-altist in het Radio-Kamerorkest. Met de pia nist Reijnoud Maartense vormt hij een vast duo, dat regelmatig recitals ver zorgt voor de radio. Ook maakt hij deel uit van het Caecilia-Consort en het Trocadero-ensemble. Monique Bartels studeerde bij Jean Decroos aan het Sweelinck Conserva torium te Amsterdam, waar zij in 1974 het diploma solospel behaalde. Zij was gedurende een aantal jaren solo-cel- liste in het Amsterdam Sinfonietta en maakte tevens deel uit van de Came- rata Lysy en het Ensemble M. Thans is zij celliste in diverse kamermuzieken sembles, waaronder het Archipel-trio en het Trocadero-ensemble. Leo van Doeselaar studeerde orgel bij Albert de Klerk aan het Sweelinck Conservatorium te Amsterdam. In 1978 behaalde hij het diploma solospel en in 1979 de Prix d'Excellende. In 1981 sloot hij bij Jan Wijn zijn pianos tudie af met het diploma Uitvoerend Musicus. Hij kreeg in 1980 de Toonkunst-Jubi- leumprijs en in 1981 de Zilveren Vrien denkrans van de Vereniging van Vrien den van het Concertgebouw en het Concertgebouworkest. Als solist trad hij op met diverse Nederlandse orkes ten, waaronder het Concertgebouwor kest. Met Wyneke Jordans vormt hij een veelvuldig optredend duo, waar mee reeds enkele grammofoonplaten zijn gemaakt. Leo van Dorselaar gaf behalve in Nederland ook vele concer ten in het buitenland^ op Creative wijze zaken zoals langdu rige werkloosheid, de achterstandposi tie van minderheden, de woonomstan digheden in de oude wijken, etc. aan te pakken. Maar ik mis wat in de discus sie. Ik mis het thema wat ik samenvat tend zou willen noemen culturele ver nieuwing, of liever: culturele expan sie”. In heel het land is het streekvervoer bang dat er op korte termijn een aan zienlijk tekort aan buschauffeurs zal ontstaan. Door de toename van het aantal spitsbussen dreigt met name in de Randstad een gebrek aan vooral part-time chauffeurs. De Katholieke Universiteit Brabant gaat in opdracht van een aantal streek- vervoer-maatschappijen na hoe de aan trekkingskracht van het vak kan wor den verbeterd en op wie met name een sollicitatiecampagne moet worden ge richt. Eind maart wordt daarover een rapport verwacht. WADDINXVEEN - De besturen van de instellingen voor maatschappelijke dienstverlening (gezinsverzorging en algemeen maatschappelijk werk) ’’Rijn en Lekstreek” in Woerden, de Stichting Regio Gouda in Gouda, ”de firimpenerwaard” in Lekkerkerk, ”Lek en IJssel" in Krimpen a/d IJssel en ’’Zuidplas” in Nieuwerkerk a/d IJs sel, zijn een samenwerkingsovereen komst aangegaan. Het Intergemeentelijk Samenwer kingsorgaan Midden-Holland staat de instellingen terzijde bij de nieuwe ont wikkelingen in de samenwerking. De meerwaarde van de samenwerking wordt gevonden in het ontwikkelen van nieuwe initiatieven op het gebied van thuiszorg. Vaak zal er sprake zijn van nieuwe projecten, die het draagvlak van de elk afzonderlijke instelling te boven gaan. De besturen van vijf instellingen reali seren zich, dat samenwerking op het gebied van gezinsverzorging en alge meen maatschappelijk werk nodig is om ook in de toekomst garant te kun nen staan voor een goede hulpverle ning voor alle inwoners. WADDINXVEEN - Kamermuziek met piano staat er op het programma van het maandelij kse concertdat donderdagavond 8 maart om half negen in de Waddinxveense raadzaal van het gemeentehuis wordt gegeven door het Parc Quartet. Ernö Olah (viool), Jouke van der Leest (altviool), Mo nique Bertels (cello) en Leo van Doeselaar (piano) brengen werd van An tonin Dvorak, Ludwig van Beethoven en Johannes Brahms. MOERKAPELLE - Door vergroting van activiteiten van het in Moerkapelle gevestigde bedrijf Reneman Distribu tiecentrum BV zal een flinke uitbrei ding gerealiseerd worden. Reneman verzorgde tot nu toe voor 7 Maxis-supermarkten de logistieke acti viteiten van met name houdbare le vensmiddelen en een cosmetica-assor- timent. Met ingang van 1991 worden hier 19 WP-, en 9 Weltevreden super markten aan toegevoegd. De bebouwde oppervlakte zal met on geveer 12.000 m2 toenemen tot in to taal 23.000 m2. Voor de werkgelegen heid heeft dit positieve gevolgen; men denkt ongeveer 30 extra medewerkers te moeten aantrekken. In de loop van dit jaar zal de huidige naam gewijzigd worden in ’’Welco Ser vice B.V.”. De streekvervoer-maatschappij Cen traal Nederland kampt nu al met een tekort van 115 chauffeurs, vooral part timers. Bij de NZH bedraagt het tekort circa honderd chauffeurs, zowel full- als part-timers. Westnederland heeft zestig chauffeurs te weinig. Dat aantal Deze toonstelling duurt tot en met zon dag 25 maart en is geopend op dinsdag, woendsdag, vrijdag en zondag van 14.00 - 17.00 uur en donderdag en za terdag van 11.00 - 17.00 uur. Martin Kraaijestein: ”Ik denk dat we te beperkt bezig zijn als het bij sociale vernieuwing blijft ’’steken” in met name de verbetering van materiële aangelegenheden, wonen, werken, meer scholing en kinderopvang, dit is allemaal zeer belangrijk, maar er is meer te koop in deze wereld. De kwali- WADDINXVEEN - Zondagmiddag 11 maart wordt op initiatief van De Bonkelaar in de sportzaal Groens waard de theatervoorstelling ”De Toverpoort” van de dansgroep Ingrid Dalmeijer gebracht. De voorstelling begint om half drie en is bedoeld voor kinderen van 6 tot 12 jaar. De toegangsprijs is 3,50. De sportzaal gaat open om twee uur. De Toverpoort heeft deze inhoud: Stel je tekent een boom en opeens ben je zelf die boom, terwijl een ondeugende nimf in je takken springt. Stel je kijkt in de spiegel en je spiegelbeeld blijkt ie mand te zijn. Stel je wilt iets zeggen en er komen al leen maar gekke klanken uit je mond. Het is De Toverpoort die de vier dan sers steeds opnieuw betoverd. De stoutse avonturen worden op komische wijze uitgebeeld. Bij het werk van Ludwig van Beetho ven mag pianist Leo van Doeselaar een poosje uitrusten. Een opvallend ken merk van het Waddinxveense pro gramma is het feit dat het bij de muziek van de componisten Dvorak. Beetho ven en Brahms gaat in alle drie de ge vallen om jeugdwerken. Dvorak pianokwartet in d gr.t. op.23. Van de twee pianokwartetten die An tonin Dvorak schreef is het kwartet in D gr.t. het eerste. Het behoort tot de eerste scheppingsperiode van de com ponist, die. toen hij het werk voltooide 34 jaar was. Dat was, in 1874, de tijd dat hij contact kreeg met Johannes Brahms. Dvorak was een componist die natio nale muziek schreef: muziek die in be langrijke mate beïnvloed is doqr zijn geboorteland: sterk beïnvloed was door elementen uit de Tjechische volksmuziek en -dans. Een aardig bio grafisch detail bij Dvorak is dat hij niet alleen dol was op duiven, maar ook op (stoom)treinen en door zijn overigens korte verblijf in Amerika kreeg hij er nog een liefde bij: schepen. In het uit drie delen bestaande klavier- kwartet valt in het eerst deel de preg nante thematiek op en het pakkend rit me. Het tweede deel bestaat o.m. uit een fraai thema met vaiaties. Beethoven strijktrio in c kl. t. Op. 9 no.3. Het trio in c kl.t. voor viool, alt en cello behoort tot de hoogtepunten in het vroegere werk van Beethoven. We hebben hier te maken met muziek van de ongeveer 27-jarige Beethoven van een ongewoon dramatische lading. Het trio in kwestie schaart zich met deze dramatiek bij een aantal andere werken van Beethoven w.o. de 5e sym fonie, het langzame deel uit de 3e (Er- oica) symfonie, de pianosonate op.lll en de Ouverture Coriolan, die deze toonsoort gemeen hebben en van een zelfde pathos getuigen In het 2e deel, ’’adagio con espressio- ne”, laat de componist zich van zijn meest creatieve kant zien. De muziek werd voor het eerst uitgegeven in 1798. Brahms pianokwartet no.l in g kl.t op.25. Ook bij Joh. Brahms is er sprake van een jeugdwerk, de componist was achtentwintig jaar toen hij het werk voltooide (herfst 1861). maar mogelijk gaat het ontstaan van de muziek terug naar 1855, toen Brahms 22 jaar oud was. Bij de eerste openbare uitvoering van het werk. Hamburg 1861, speelde niemand minder dan Clara Schumann de pianopartij. Opvallend is bij dit werk het laatste deel: rondo alia zingarese, een deel dat gekenmerkt wordt door melancholie en temperamentv^le uitbundigheid De Waddinxveense PvdA-wethouder onthield zich op de expositie van de Re gionale Kunststichting Gouda van een beschouwing over de tentoongestelde kunstwerken. "Het is de moeite waard, het ziet er prima uit”, was het enige dat hij kwijt wilde over het geëxposeerde. ”Als gemeentebestuurder heb en be hoor ik geen oordeel uit te spreken over kunstuitingen”, zo vond hij. ’’Maar ik hoop wel dat veel mensen ko men kijken en kopen”. Volgens drs. Martin Kraaijestein, die zich verheugde over de groeiendë kunstzinnige samenwerking tussen de gemeenten Waddinxveen en Gouda, is het nu de tijd voor de gemeenten, gelet op de plannen van het derde kabinet- Lubbers bij het realiseren van een be langrijk stuk sociale vernieuwing. ”Er wordt van alles van de gemeenten verwacht”, aldus de socialistische wet houder voor kunst en cultuur. ”Ik vind dat een goede zaak. Toch maak ik mij met name als wethouder van Culturele Zaken zorgen, uiteraard niet alleen voor mijn eigen gemeente, maar in al gemene zin. Er zijn een tweetal actuele ontwikkelingen die om bezinning vra gen. Te weten de beperktheid van de discussie over sociale vernieuwing en het ’’eenheidsworststreven” in ons land en in Europa,” stelde drs. Martin Kraaijestein. "Neemt u de proef eens. Bezoek eens een winkelcentrum in bijvoorbeeld Heerenveen, Hilversum of Harden- berg of welke plaats dan ook. U weet gevoelsmatig niet waar u bent. Het is bijna overal dezelfde éénvormigheid. Dit voorbeeld is op vele terreinen, bij voorbeeld huizenbouw uit te breiden. Europees: dezelfde tendenties. Het voorbeeld van Mc Donald’s is voldoen de,” zei hij. ”De uniformiteit, de grijze eenheid, la ten we het maar het Ecutrisme noe men, zet zich onheilspellend door. Ik denk dat het tijd wordt voor bezinning. Een eigen culturele indentiteit, een ei gen herkenbaarheid bijvoorbeeld op lokaal niveau wordt steeds meer na- strevenswaardig” Dit behoeft niet behoudend te zijn, in tegendeel, het kan zelfs heel vernieu wend zijn om op eigen wijze vorm te geven aan een lokale gemeenschap. Het is duidelijk dat hier voor de (loka le) culturele gemeenschap een grote uitdaging ligt,’’hield hij zijn gehoor voor. ”Het tweede thema betreft de sociale vernieuwing. Laat ik voorop stellen dat ik voor 100% achter het streven sta om WADDINXVEEN - Zaterdag 28 april - twee dagen voor Koninginnedag 1990 - wordt aan de Sniepweg weer de jaar lijkse rommelmarkt van de Centrale Hervormde Gemeente gehouden. Ook dit jaar is de hervormde rommel- marktcommissie van plan een grootse rommelmarkt te organiseren op het parkeerterrein bij het zwembad. Vorig jaar was deze nieuwe lokatie zeker een succes gezien de toeloop van vele ko pers en de geweldige opbrengst van 40.000,-. Zaterdag 28 april zal het par keerterrein veranderen in een gezellige marktplaats waar een keur van artike len zal worden aangeboden. Nieuw is een voorverkoop van boeken, die gehouden wordt dinsdagavond 24 april in Het Anker achter de Brugkerk. Het uitgebreide assortiment geeft hier voldoende aanleiding toe. Dit is een ex tra kans voor de echte boekenliefheb ber! De spullen voor de rommelmarkt wor den verzameld op twee brengdagen: 31 maart en 7 april. Men kan dan alle in re delijke staat verkerende spullen kwijt in Het Anker achter de Brugkerk. De organisatoren hopen ook dit jaar op een goede opbrengst, zodat allerlei evangelische projecten binnen en bui ten de gemeente kunnen worden on dersteund. De nood is zo hoog dat de bussen van Westnederland al enige tijd zijn be plakt met stickers waarop mensen wor den uitgenodigd om als chauffeur te solliciteren. Een actie, iets anders op gezet, door Centraal Nederland is overgenomen. Bij Zuidwest Nederland kan op dit moment nog aan'de vraag naar part-time chauffeurs worden vol daan. Voor de naaste toekomst voor ziet men echter ook hier, gezien de uit breiding van het rijden in de spitsr -n, problemen bij het verwerven van timers. Volgens de woordvoerder van Streek vervoer Nederland zal op de langere termijn het tekort aan chauffeurs nog verder groeien door het toenmend aan tal spitsbussen. In het najaar zijn bij het streekvervoer twintig nieuwe spitsbus sen in gebruik genomen, dit jaar ko men er nog 33 bij. Voorts worden bin nenkort bij Schiphol dertig extra spits bussen ingezet. Ook in de Botlek en het noorden van het land vindt een nog onbekende ca paciteitsuitbreiding plaats. Daarnaast heeft minister Maij-Weggen (Verkeer en Waterstaat) vorige week in de Tweede Kamer extra spitsbussen in het vooruitzicht gesteld, overigens zonder cijfers te noemen.-, GOUDA/WADDINXVEEN - De Thuishulpcentrale van het Regionaal Steunpunt Zwakzinnigenzorg Midden- Holland in Gouda (Markt 27, Gouda, tel. 01820-20200) blijft op zoek naar gastgezinnen voor geestelijk gehandi capten en vrijwilligers/sters. De centrale werkt voor gezinnen die er voor kiezen hun geestelijk gehandi capte kind thuis op te voeden. Deze taak is voor ouders vaak zwaar, waarbij de praktische of pedagogische onder steuning goed kunnen gebruiken. Voor praktische hulp die ingezet wordt in deze gezinnen zoekt de Thuishulpcen trale gastgezinnen en vrijwilligers/ sters. Daarbij denkt men aan mensen die de zorg voor een geestelijk gehandicapt kind, regelmatig een weekend in de maand of af en toe een dag, van de ou ders willen overnemen. Op het ogenblik liggen er veel aanvra gen van deze ouders om voor hun kind een liefdevol gezin te zoeken waarmee een langdurig kontakt opgebouwd kan worden. Andere ouders zouden graag in contact komen met een goede oppas waarbij zij ’s avonds mef een gerust hart hun geestelijk gehandicapte kind kunnen achter laten. Vanuit de gezinsvervangende tehuizen komt steeds vaker de vraag om een "aanloopadresje” waar de bewoner bijvoorbeeld twee keer per maand wel kom is. De multi-functionele accommodatie (sportzaal en buurtcentrum), zoals die naar een ontwerp van Stuurman Partners BV door Rehorst Bouw BV aan de Zuidplaslaan zal worden gerealiseerd. (Tekening: Stuurman Part ners BV). WADDINXVEEN - Maandag avond 19 maart om acht uur wordt er in de gemeenschapsruimte van de hervormde Rehobothschool aan de Sperwerhoek een informatie avond gehouden voor de Waddinx- veners die kennis willen maken met de nieuwbouwwijk Zuidplas. De nieuwe en oude bewoners van Waddinxveen, die in de afgelopen jaren in de Zuidplas zijn komen wonen, zien om zich heen een aan tal nieuwe en/of onbekende voor zieningen funktioneren. Het idee is ontstaan een kennisma- kingsavond te organiseren. De meestal onbekende voorzieningen geven deze avond een presentatie van hun werk. De keuze is gevallen op 4 voorzieningen in de sector hulpverlening. Als eerste zal Mieke Diks, direk- trice van het gezinsvervangende te huis ”De Woubrecht”, iets vertel len over het tehuis en haar bewo ners. Vervolgens is Wil Kok, van de Ver eniging ter Bescherming van het Ongeboren Kind aan de beurt. Hij verzorgt een audio-visuele presen tatie over het funktioneren en de werkwijze van deze vereniging. Na de pauze is er Frank Genevaer- se. Hij is direkteur van het logeer huis ”De Waalschut”. Deze voor ziening is, ook landelijk gezien, een experiment. Het neemt regelmatig de zorg voor een gehandicapt ge zinslid over van de ouders of het ge zin. Als laatste spreekster is er Anita Vlemmix. Zij is fysiotherapeute en heeft een jaar geleden een praktijk geopend voor fysiotherapie in de Eksterflat. Zij behandelt veel kin deren waarvan de motorische ont wikkeling verstoord is. Over deze sensomotorische training wil zij iets vertellen. Het Parc Quartet, donderdagavond in de Waddinxveense raadzaal van het gemeentehuis te zien. door Mc Donalds” 4 V.

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 11