WSE WINT op weg naar de 100 MET 3-1 Slechte week voor WSV Rien van der Wilt 2 De Gouwe-veteranen wint 22e Gouweloop Grotere Verlies voor Be Fair Bethel-film Kostbare winst Flyers 2 Regionale Demogyjada in sporthal voorsprong Rentokil-ZVH Ponystrijd Reigersburgh Waddinxveens waterpoloteam al 99 wedstrijden ongeslagen Zaterdag ’’Ethiopië” loop in Zevenhuizen Matige vangst Korbis op 2e plaats Volleyballers Be Fair: 2-2 in het hart van de samenleving Bekerfinale Beker Genoegen WSE 2 Be Fair WSE Onnavolgbaar Dames H Hans Wineke, nr. 10 - LIJST HET CDA IS ER OOK VOOR U "Uitstekende faciliteiten voor sportbeoefening. 185 284 78 94 61 1 74 2 1 6 79 45 910 78 95 76 92 96 44 45 77 29 74 81 Pagina 17 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 7 maart 1990 6 SPORT RECREATIE hebben al 99 wedstrijden ongeslagen achter de rug. de derde plaats van onderen met 12 punten uit 14 wedstrijden. Onherroepelijk zal de tand des tijds zich in dit glorieuze team laten gelden. Een keer zal er toch verloren worden, doch voor de 100-ste op 9 maart 1990 tegen de veteranen van ZCR in Den Haag zal het team extra zijn best doen om het magische getal van 100 te berei ken. In de vijf kringcompetities werden tot heden 77 wedstrijden gespeeld, 74 ge wonnen, 3 gelijk en in de vier beker- competities 22 wedstrijden, alle ge wonnen. Het doelpuntensaldo tot aan BOSKOOP - Zaterdagavond 10 maart om acht uur draait in gebouw Bethel aan de Burg. Colijnstraat in Boskoop de film ”De Christenreis”. De toe gangsprijs is 3,50. ”De Christenreis” is de evangelische verfilming van John Bunyans onsterfe lijke klassieke verhaal. Verteller is George Beverly Shea. De muziek werd gecomponeerd door Tim Simonec. De beloftes van Gods woorden worden een levende ervaring. zal vermoedelijk 6-2 of 5 1/2-2 1/2 wor den. WADDINXVEEN - De Waddinxveense voetbalclubs hebben een afwis selend weekeinde achter de rug. Zaterdag verloor Be Fair uit met 4-0 van SHO, zodat de Waddinxveners met 10 punten uit 14 wedstrijden op de vijfde plaats van onderen staan. WSE won met 3-1 van SJC en staat nu op (53) (47) (46) (45) (44) (56) (42) (41) (39) (55) (59) WADDINXVEEN - Het volleybal team van Be Fair 2 heeft met lotgenoot Dosko de punten gedeeld (2-2). Zowel de Waddinxveners als de Stolwijkers verkeren in degradatienood. De setstanden waren 15-7,15-10,12-15 en 11-15. WADDINXVEEN - Bij manege Rei gersburgh aan de Piasweg zijn er weer ponywedstrijden gehouden. De uitsla gen daarvan zijn: le B-O wedstrijd springen: 1. Patricia Both op Ginger, 2. Eline Kool op Moppie, 3. Stan v. Roermund op Hannes, 4. Cindy Bogert op Mop pie^. Fonny Treffers op Rodey,6. Da nielle Bake op Savage en 7. Ilse Woordmeijer op Rodey. 2e B-0 wedstrijd dressuur: 1. Esther Boevée op Hannes (139 pnt.), 2. Patricia Both op Ginger (136 pnt.), 3. Mendy Oorschot op Tertia (132 pnt.), 4. Daniëlle de Bake op Sa vage (126 1/2 pnt.), 5. Fonny Treffers op Iwan (126 pnt.), 6. e.a. Marieke v. Zanten op Annemoon (125 1/2 pnt.) en 6. e.a. Thessa Bresser op Rodey (125 1/ 2 pnt.). De prestatie van Rien van der Wilt is opmerkelijk, omdat deze atleet inmid dels 40 levensjaren telt en dus in de ve teranenklasse uitkomt. Reeds na 1 ki lometer had Van der Wilt zich samen met Erik Punt (Four Seasons Track) af gescheiden van de grote groep. Het tweetal werkte eendrachtig samen om de voorsprong te handhaven. Vroegere winnaars als Theo van der Veer (AV Holland-Leiden) en Erik Edelman (AVR-Rotterdam) slaagden er niet in de achterstand op de koplo pers te verkleinen. Jan Hazeleger van Hague Road Run ners uit Den Haag zag wel kans om ze te benaderen. Hij deed een moedige poging om Van der Wilt en Punt in te halen, hield dit lang vol, maar bleef tot het einde toe tegen een achterstand aankijken. WADDINXVEEN - In de zaterdag door Antilope in Waddinxveen en Boskoop gehouden 22e editie van de Langs de Gouwe-loop heeft voor de tweede achtereenvolgende keer Rien van der Wilt van de Woerdense at- letiekclub Clytoneus zich de snelste getoond. Hij won de 10 km in de tijd van 30.15, gevolgd door Dik van Santen 32.31 en Gerard Tas 34.41. De bekerfinale, waarin Rentokil-ZVH het op zal moeten nemen tegen Nor- mis/Orion, zal op vrijdag 16 maart in de sporthal Merwesteyn te Nieuwegein gespeeld worden. In verband met TV- opname’s is de aanvangstijd van deze wedstrijd om 19.30 uur. Voor de supporters van Rentokil-ZVH worden door de sponsor weer bussen beschikbaar gesteld. Op vrijdag de zes tiende zullen om 17.45 uur de bussen vanaf het dorpshuis Swanla vertrek ken. Men kan helemaal gratis met de bus mee. Wel moet men zich eerst aanmel den bij Cees Nobel, zodat men het juiste aantal bussen kan huren. Ook zijn de toegangskaarten bij C. No bel (Dorpsstraat 118, tel: 01802-1534) te verkrijgen in de voorverkoop. De prijzen van deze kaarten zijn tien gul den en voor de jeugd vier gulden. Vijfmaal is nu aan de kringcompetitie meegedaan en even vaak werd Gouwe 6 ongeslagen kampioen. Een grotere prestatie is feitelijk dat daarnaast ook al vier maal werd ingeschreven voor de bekercompetitie waarin het soms moetst worden opgenomen tegen hoog geklasseerde jonge ploegen en vier maal werd ook de beker mee naar huis genomen. Hoogtepunten hierbij waren de winst op Barracuda 1 (5-4) op 21 juni 1986 en op de Plas 1 (6-4) op 29 juni 1989. WADDINXVEEN - De Waddinxveense Schaakvereniging heeft wat sportieve prestaties betreft een slechte week achter de rug. Na het verlies van het derde team, zag WSV I, na uitspelen van drie afgebroken partijen tegen Berkel I een 3-1 voorsprong in een 3-4 achterstand veranderen. Vo rige week kwam WSV II thuis tegen SO’81 III uit Rotterdam op een 1-4 achterstand en kan alleen hopen het verlies zo beperkt mogelijk te hou den. Vóórop staat het genoegen beleven aan je ’’oude” sport, in combinatie met de gemoedelijkheid waarin de spelers èn de scheidsrechter elkaar vinden. De graderen of promoveren is er niet bij maar toch proberen ze allemaal te win nen en het is tot nu toe een ploeg gelukt om niet een wedstrijd te verliezen en dat presteerde Gouwe 6! Vanaf je 35-ste ben je veteraan en in 1985 bracht De Gouwe twaalf spelers in het water met een gemiddelde leeftijd van 44 jaar. De oudste, Piet de Graaff, Het veteranenteam van De Gouwe, in de competitie opererend als Gouwe 6 werd ’’opgericht” in 1985, nadat er in de kring een veteranencompetitie werd ingesteld. Er schreven teams in uit Ou- dewater, Nieuwerkerk, Woerden, Al- phen, Gouda, Nieuwkoop, Katwijk, Moordrecht/Gouderak, Bodegraven en Den Haag. Het bleek, en niet alleen voor De Gou we, een goede greep. Bij veel vereni gingen zwommen er oudere spelers rond, soms in één ploeg in de gewone competitie meespelend, danwel ver deeld over diverse teams. WADDINXVEEN - Zaterdag viste de hengelsportvereniging Waddinxveen HSW haar 8e wedstrijd voor de winter competitie. Er werd gevist in de Zaan bij Zaandam. De ervaring leert dat er hier in het najaar steeds beter gevangen wordt dan in het voorjaar. Dat bleek nu ook wel weer, want de vangst was niet geweldig. Als eerste vijf eindigden: 1. M. Rei chard (7160 gr), 2. M. v. Leeuwen (3280 gr), 3. J. Rupke (3080 gr), 4. L. Pouwer (3050 gr) en 5. A. v. Leeuwen (2420 gr). De volgende wedstrijd voor deze com petitie is zaterdag 17 maart. Vertrek hiervoor om 6.30 uur vanaf het NS-sta- tion Waddinxveen. WSE’s goed draaiende tweede elftal van Theo Geers ontving Groeneweg uit Zevenhuizen. WSE, in de race om het kampioenschap en promotie naar de derde klasse, nam middels een schitte rend doelpunt van Marcel Valk (strakke kopbal in de bovenhoek) de leiding. De vreugde was van korte duur: in de zelfde minuut kreeg Groeneweg een penalty te nemen, daar Guillaume van Wilgen de bal uit het doel sloeg nadat de keeper al gepasseerd was (1-1). Dit was tevens de ruststand. Na rust een sterk aandringend WSE, een stug verdedigend Groeneweg. Zo als het een koploper betaamd heeft een dergelijke ploeg het geluk aan haar zij de. De eindstand werd 2-1 doordat Kees Mourits de bal met keeper en al over de lijn werkte. Wanneer de scheidsrechter afgeblazen had was niemand verbaasd geweest. Toch een (verdiende) over winning voor WSE 2. Op naar de re serve derde klasse? WADDINXVEEN - De Waddinx veense korfbalvereniging Korbis heeft in de afgesloten micro-korfbalcompeti- tie de tweede plaats veroverd. Korbis won van Waterschip met 6-4. In de slechte laatste wedstrijd stelden de Waddinxveners hun tweede plaats veilig en die geeft recht op promotie wedstrijden. Op 13 maart speelt Korbis tegen Kapelle en Succes om een pro- motieplaats naar het district. In de wedstrijd tegen Waterschip speelde Korbis echter niet overtui gend. Een volledig falende tweede aan val maakte dat Waterschip kon bijblij ven. Pieter Slootweg opende met een doorloper: 1-0. Na de gelijkmaker was het Wim Lebbing die ook met een doorloper 2-1 scoorde, maar verder ge beurde er niets in de eerste helft. Na rust werd het door opnieuw Wim Leb bing 3-1 van afstand. Waterschip kwam toen terug tot 3-3 en nam zelfs een 3-4 voorsprong. Op dat moment kwam Marco van Leeuwen in de ploeg voor Johan van Tilburg en scoorde hij een afstand 4-4. Pieter Slootweg zorgde in de 17e mi nuut verrassend met een doorloper voor 5-4. Henk Naves benutte op de stip een strafworp: 6-4. stopte na twee jaar op zijn 56-ste, maar de overige elf draaien nog steeds onver droten door, ondanks het verwaarlo zen van de training. Slechts één a twee spelers doen aan training. Dat desondanks nooit een wedstrijd is verloren vindt zijn oorzaak in het feit dat het hier gaat om uitslui tend routiniers, ’’vakmensen” met een grote staat van dienst die weten dat po- sitiegevoel, kijken naar de bal, zuinig zijn met je energie en vooral het elkaar kennen zeer belangrijke zaken zijn om tot eenheid in een ploeg te komen. En kennen doen ze elkaar bij De Gou we. Acht geboren en getogen Wad dinxveners en drie oud-Gouwenaars, die elkaar van jongsaf aan van rond en in het water kennen. De gemiddelde leeftijd van het team bedraagt nu 48,5 jaar. Er is dus zo’n vier eeuwen polo- ervaring is samengebundeld. De jong ste is 39, de oudste 59. Daarnaast kan het team nog beschik ken over enkele ’’oudere” spelers uit het vijfde, waarbij het meeste een be roep wordt gedaan op de bekende zwemmer Nico Geers (51). In de onderlinge competitie deelden De Niet en Van der Bom het punt. De partij Kardol-Hennink werd afgebro ken in een Paard-Loper eindspel dat Hennink ogenschijnlijk de beste kan sen biedt. Th. Goor kwam tegen Van Woudenberg zeer goed uit de opening doch moest toch het onderspit delven. Van der Starre moest Van Oort het punt laten. P. van Offeren en Brobbel hielden elkaar in evenwicht. H. van Of feren kon het tegen Besemer niet bol werken. Prins brak af tegen Brinkhorst in een remise-achtig eindspel. Torenbeek zegevierde over Bos. Ver sluis kwam in zijn 20e partij van dit sei zoen tot zijn elfde remise. Nu was het D.J. van Offeren die hem de andere helft van het punt afsnoepte. Verwaal-Alblas was een minipartijtje dat na 12 zetten met eeuwig schaak ein digde. H.E. van Offeren klopte P. van Kleef en Van Sandijk versloeg mw. Timmermans. Het nieuwe lid Stouten bleek te sterk voor W. Goor. H. van Kleef en v.d. Geer kwamen nog niet tot een beslissing en braken af. Ponsioen tenslotte kon tegen van Oos ten het hoofd niet boven water houden. Wegens het niet beschikbaar zijn van de zaal is er op donderdag 8 maart geen jeugdschaak, terwijl de normale club avond om 21.00 uur pas zal beginnen. De wedstrijd WSV I-Reeuwijk II be gint normaal om 20.00 uur en wordt in een klein zaaltje gespeeld. ter afleverde (3-0). Eindelijk kan er weer eens gejuicht worden. Helaas kwam SJC weer wat meer in het spel en was Rob Verbakel genoodzaakt een overtreding te maken, die hem een officiële waarschuwing van scheids rechter Toor (geassisteerd door Albert de Koning wegens de afwezige Joop v.d. Lans) opleverde. SJC kwam zelfs nog op 3-1 doordat Leo v.d. Zalm uit een corner Richard Scheurwater verschalkte. Teneinde SJC niet verder te laten ko men wisselde Ad van Herik een aanval ler (Mario Scheurwater) voor een meer verdedigend ingestelde speler (Willy Beelen). Deze ging zijn makkers met grote inzet voor in de strijd en bracht meer felheid in het spel. Met kramp in beide benen werd Marcel van Dijk nog gewisseld voor Martijn Sol. Ondertussen kregen de WSE-aanval- lers nog diverse kansen, die ze echter door vermoeidheid niet meer konden verzilveren. De eindstand bleef 3-1. Eindelijk weer een klinkende overwin ning, eindelijk weer vrolijke gezichten en hoop voor de toekomst. De nabije toekomst bestaat uit een uitwedstrijd tegen Soccer-Boys. Drie van de vier afgebroken partijen uit de wedstrijd Berkel 1-WSV I wer den uitgespeeld. Philipse en Jansen, die duidelijk op verlies stonden, kon den het verlies niet ontlopen. Claassen, die beslist niet minder stond en mis schien iets te veel risico nam ging de zelfde weg op, waardoor WSV op een 3-4 achterstand kwam. Alle hoop is nu gevestigd op de partij van Theo Goor. Als deze partijwaarin hij met 2 Lopers tegen Toren plus pion iets meer heeft, gewonnen wordt ver klaard zou de halve winst toch nog kun nen binnen komen. WSV II ontving het derde team van het Rotterdamse SO’81. Ook dit team ging roemloos ten onder (1-4 voorl.) Kop man Smitskamp leed zijn eerste com- petitienederlaag. Ellers brak af met iets meer ruimtelijk voordeel, doch zal waarschijnlijk niet verder dan remise komen. D. van Offeren en Ritter hadden lange tijd goed spel, doch gingen uiteindelijk toch voor de bijl. De Bock, de nestor van het team, kwam als enige tot winst. Met 4 uit 5 is hij de onbetwiste topsco rer van het team! Smit brak af en zal zijn in materiëel op zicht achterstaande partij uitspelen. Ook Maliepaard kon het niet bolwer ken en moest het punt aan zijn tegen stander laten. Muit tenslotte staat in zijn afgebroken partij een fraktie be ter, maar het is zeer de vraag of het ge noeg is voor de winst. De voorlopige uitslag is derhalve 4-1 voor de gasten en Zonder dat Be Fair tegen SHO aan de bal was geweest stond het zaterdag na elf seconden al met 1-0 achter. De af trap, verricht door SHO, werd op een middenvelder teruggeplaatst. Hij liet een lange bal los richting strafschopge bied. Over de vergeefs opspringende Be Fair-verdediging heen plofte de bal voor de voeten van de SHO-spits, die geen enkele moeite had om de score te openen. Deze klap is Be Fair eigenlijk de hele wedstrijd niet meer te boven gekomen. Alleen toen de aanvoerder van SHO geblesseerd (beenbreuk) het veld moest verlaten en hierdoor het ritme van SHO enigszins werd verstoord kwam Be Fair tot enkele aanvallende impulsen. Maar de zonder overtuiging spelende Be Fair-spitsen wisten de hieruit voort vloeiende kansen niet te verzilveren. Zo schoot Arjan Groenendijk uit kans rijke positie na een voorzet van Leon Konijn hoog over het doel. Alleen een prachtige omhaal van Dirk Griffioen uit een corner, uit de lucht geplukt door de keeper, had beter lot verdiend. Kort voor rust viel de genadeklap voor Be Fair definitief toen een vrije trap, rand strafschopgebied, vrij ingekopt kon worden door een ongedekte SHO- spits. Na rust bevestigde Rob Asscheman het gebrek aan scherpte bij Be Fair door een uitgelezen kans aangeboden uit een voorzet van Harold den Heijer recht in de handen van de keeper te koppen, terwijl hij de hoek maar voor het uitzoeken had. De SHO-spits deed dat beter en kopte uit een voorzet num mer 3 in de touwen. Het vierde doelpunt viel uit een straf schop veroorzaakt door onreglemen tair ingrijpen van Dirk Griffioen. Dat de nederlaag tot 4-0 beperkt bleef is meer te wijten aan de nonchalance van SHO dan het de verdienste van Be Fair was. Door deze (verdiende) nederlaag zit Be Fair op het vinkentouw. Als het roer niet snel wordt omgegooid komt men in de degradatiezone terecht en om dit te voorkomen zal zaterdag een gemotiveerd en met meer overtuiging spelend elftal klaar moeten staan om het bezoekende WGZ de punten af- handigd te maken. Het eerste elftal van WSE speelde voor het eerst sinds maanden weer een thuis wedstrijd voor de competitie tegen SJC. Aan deze wedstrijd ging heel wat vooraf. Na de teleurstellingen van de afgelopen weken (tweemaal onnodig verlies) werd de mogelijke tweespalt binnen de selectie (oud versus jong) op initiatief van de spelers getracht uit de wereld te helpen. Dit met het doel de neuzen gelijk te richten teneinde het derde klasserschap te continueren. Voor de wedstrijd werden in café Sport de laatste instrukties gegeven waarna een geladen ploeg in het veld trad. De eerste helft leverde dit nog niet veel op. Er werd weinig gevaar gesticht voor een van beide doelen, zodat de thee met een 0-0 stand opgezocht werd. Na rust tapte WSE uit een ander vaatje, SJC werd aggressief aangepakt en zowaar creeërde WSE enige kansen. Toch was het toeval nodig om WSE over het dode punt te helpen. Bij toeval namelijk kwam de bal terecht voor de voeten van Erwin Pleus die de keeper kansloos liet (1-0). Wanneer er één schaap over de dam is volgen er meer dus 15 minuten na rust volgden zowel 2-0 als 3-0 binnen de mi nuut. Tweemaal werd gescoord nadat Mario Scheurwater op de rand van het straf schopgebied geblokkeerd werd. De daaruit resulterende vrije trap werd volgens ingestudeerd patroon geno men. Patrick Rijnbeek stapte over de bal en zo ook Dennis Jager. De eerstge noemde was langs de muur doorgelo pen en kreeg de bal door René Moons voor de voeten gespeeld. Met een stift- balletje passeerde hij de keeper het geen zijn vader Peter verleidde tot enige frivole danspasjes. SJC trapte af maar verloor de bal direkt waarna Erwin Pleus (ouderwets gretig) de bal via de paal bij Mario Scheurwa- en Punt winnaar bij de heren. Hun tij den over de 10 km waren respectieve lijk 30.15 en 30.23 minuten, beiden sneller dan de winnende tijd van vorig jaar. Bij de heren liep Fred van Zoest van AV::47 uit Boskoop een puike wed strijd. Hij eindigde in dit sterke veld als negende. Bij de veteranen waren er'voor de streeklopers naast de fantastische over winning van Rien van der Wilt ook sterke prestaties van Bauke de Jong (Avantri-Schoonhoven) die vijfde werd en Fer Bonsel van het organise rende S.C. Antilope die op de negende plaats beslag legde. In de laatste kilometer was Rien van der Wilt wederom onnavolgbaar. Net als vorig jaar begon hij zijn eindsprint direct bij het inkomen van het laatste rechte eind naar de finish aan de Alber- dingk Thijmlaan. Aan de eindstreep had hij 8 seconden voorsprong op Erik Punt, die weer 7 se conden voor lag op Jan Hazeleger. Van der Wilt dus winnaar bij de veteranen Bij de dames was Regina van Duyn (AV Holland-Leiden) de winnares in 37.04 minuten en bij de dames-vetera- nen Henny Verdonk (Hellas-Utrecht) met een tijd van 38.50. De Waddinxveense marathonloopster Letteke Broekman liet zien ook op de wat kortere afstand haar ’’mannetje” te staan en eindigde als tweede veterane en derde dame in totaal. Na de wedstrijd kwam de grote groep prestatielopers aan de beurt voor hun loop over afstanden van 3 tot 16 km. ZEVENHUIZEN - Zaterdag 10 maart wordt in Zevenhuizen op initiatief van de Lions Club daar een ’’Ethiopië”- loop gehouden. Met deze prestatieloop wordt geld ingezameld voor de honge rende bevolking van dit Afrikaanse land. De ”Ethiopië”-loop kent vier afstan den: 2,5, 5, 10 en 21 km. Iedereen die iets sportiefs voor Ethiopië wil doen kan dus meedoen. Vanaf 10.00 uur kan men zich inschrijven op het plein voor het gemeentehuis in Zevenhuizen. In de brandweerkazerne is gelegenheid tot omkleden. De inschrijfgelden bedragen voor de 2,5 en 5 km respectievelijk 2,50 en 5,- en voor de 10 en 21 km 10,-. De start vindt precies om 12.00 uur plaats bij de Boslaan/V.d. Duynlaan. Cees Molenaar, organisator van me nige prestatieloop en op verzoek van de Lions Club ook nu technisch eindve rantwoordelijke, heeft een schitterend en zeer snel parcours uitgezet. De route loopt over de Boslaan en het Schelpenpad richting de jachthaven. Het keerpunt voor de 2,5 km is achter de jachthaven langs op de rijbaan. De 5 km-lopers keren na de eerste bocht na de jachthaven weer richting fi nish aan de Boslaan. De deelnemers aan de 10 km gaan halverwege de Rot- tekade weer terug via de brug richting Molenviergang. De grootste afstandlo- pers nemen de route over de Rotteban- brug. Een verzorgingspost is gestationeerd bij de Merenweg in Bleiswijk. Verder is er zowel onderweg als bij de finish ge zorgd voor een duidelijke tijdwaarne ming. Na afloop ontvangen alle deelne mers een leuke herinnering aan deze prestatieloop voor het noodlijdende Ethiopië. De woordvoerder van de Lions Club Zevenhuizen, Fred van de Wiel: ”De respons is enorm. Het scheelt natuur lijk dat we als Lions Club Zevenhuizen over de nodige zakelijke contacten be schikken. Ik en met mij de overige clubleden hopen natuurlijk wel dat het bedrag dat de lopers gaan opbrengen de sponsorgelden zullen overtreffen. Voor alle duidelijkheid, al het geld dat door bedrijven en lopers bijeen wordt gebracht is voor honderd procent be stemd voor Ethiopië. De kosten die aan de organisatie van de Ethiopië- loop zijn verbonden worden door de Lions Club Zevenhuizen zeXbetaald”. ZEVENHUIZEN - Het eerste heren volleybalteam van Rentokil-ZVH, dat de voorsprong aan de kop van de rang lijst heeft vergroot, speelde zaterdag tegen Piet Zoomers/Dinamo uit Apel doorn in eigen huis. Het in grote geta- len aanwezige publiek kon bij Rento kil-ZVH, de rentree van Jan Clardeij zien. Met een knie-brace om speelde Jan Clardeij een gehele wedstrijd en kon na afloop tevreden zijn. Rentokil-ZVH begon zeer rustig aan de wedstrijd, terwijl het jonge team van PZ/Dinamo er vol inging. De toe schouwers zagen vele lange rally’s daar PZ zeer goed verdedigde. Rentokil moest eerst een 3-6 achterstand weg werken om vervolgens met bekeken volleybal deze set met 15-12 winnend af te sluiten. De tweede en derde set hielden de beide ploegen elkaar goed bij, maar de Zevenhuizense formatie wist met hun ervaring telkens een aantal punten meer te scoren. Ondanks het goede verdedigen van PZ, gingen deze sets met 15-11 over in handen van Rentokil- ZVH. Doordat de naaste concurrent Detach/ Animo met 2-3 verloor van Normis/ Orion is de afstand met de nummer twee vergroot naar zes punten. Een goede uitgangspositie voor de play off’s. Voor zaterdag staat de streekderby te gen ACCO/Dos op het programma. Om 16.00 uur zullen de teams in de sporthal de Meent elkaar bestrijden. wonnen. Het doelpuntensaldo tot aan de 100-ste bedraagt 910 voor en 283 te gen. Uit de onderstaande statistische (eerste kolom de doelpunten, tweede kolom aantal meegespeelde wedstrijden) ge gevens blijkt dat Eef Overdam de abso lute topscorer is met 284 treffers en dat hij en Fred v.d. Bosch bijna alle 99 wedstrijden meespeelden: Leo Nieuwenhuyzen Eef Overdam Henny v.d. Bosch Kees van Tilburg Fred v.d. Bosch Wout den Boer Cees v.d. Linde Henk van Erk Hugo v.d. Linde Maarten van Bergen Hans den Boer invallers WADDINXVEEN - Heren 2 van Flyers-basketbal heeft een kostbare 76- 75-overwinning behaald op het Leidse LUSV. De Waddinxveners veroverden daarmee vrijdagavond een plaats bij de 1 top drie van de competie. De eerste ontmoeting werd gewonnen door LUSV na een spannende strijd en twee verlengingen. Beide teams stre den dan ook voluit voor de overwin ning. Hierdoor ontstond een uiterst enerverende strijd, waarbij geen van beide teams een beslissende voor sprong kon nemen. De ruststand was 41-38 in het voordeel van Flyers, mede tot stand gekomen door vijf driepun ters van Robbert Kaufman. Na de rust bleef het beeld van de wed strijd ongewijzigd. In de zestiende mi nuut leek het erop alsof Flyers een be slissende voorsprong kon nemen. Men liep namelijk een achttal punten uit, maar de tegenstander gaf zich niet ge wonnen en kwam in de achttiende mi nuut niet alleen langszijmaar ook nog op winst. De voorsprong van twee punten werd knap verdedigd tot de laatste halve mi nuut van de wedstrijd. Een mooie drie punter van Marco Mak bracht Flyers weer op voorsprong en na goed coach en verdedigingswerk werden de laatste seconden van de wedstrijd onder hoog spanning uitgespeeld en kwam LUSV niet meer tot scoren. Flyers heren 2 had een kostbare over winning behaald. Eindstand 76-75. Topscoorders: Robbert Kaufman met 26 en Marco Mak met 16 punten. Heren 3 trad aan tegen DAS uit Delft. De eerste helft kon heren 3 de tegen stander nog bijbenen en ging de rust in met 29-37. De tweede helft ging volle dig naar DAS en zodoende leed heren 3 een nederlaag en moet zich tevreden stellen met een plaats in de midden moot. Einduitslag 52-77. Topscoor ders: Gert Jan Oskam, Peter Zwam- born en Donald van Gasteren, elk met 12 punten. Meisjes-junioren speelden tegen het hoger geklasserde BZ’72 uit Zeist. Het met veel invallers spelende Flyers-team gaf de tegenstanders redelijk partij. Opmerkelijk was, dat de kadetten- meisjes het vrij goed deden, hetgeen een geruststellende gedachte is voor de toekomst. De rust ging in met een ach terstand van 27 tegen 39. De tweede helft kwam de routine en lengteoverwicht van de tegenstander meer tot uiting, ondanks het goede spel van de Flyers. De einduitslag werd 56- 84. Topscoorders: Mirjam v.d. Sman met 21 en Marianne v.d. Hoeven met 11 punten. Meisjes-kadetten 2 behield de eerste plaats in de competitie door een grote overwinning op Rijnvalken uit Rijns- burg. Zonder noemenswaardige tegen stand werd er relaxt gespeeld en kwa men drie meisjes, qua scoren uit op dubbele cijfers. Eindstand 65-34. Top scoorders: Cindy Helbers met 27 en Ta- rina Teuling en Marion Dijkstra ieder met 14 punten. Vrijdag 9 maart 19.00 uur vindt de top per plaats tussen Flyers dames 3 en Lei den. Inzet is de eerste plaats in de com petitie. Om 20.45 uur spelen jongens-junioren tegen Cady. Deze wedstrijd moet door Flyers worden gewonnen, anders is klassebehoud niet meer mogelijk. WADDINXVEEN - Zaterdag avond 10 maart wordt er door Het Koninklijk Nederlands Gymnas tiek Verbond (KNGV) in de sport hal ”de Sniep” een regionale De mogyjada (demonstratie gym en jazzdans) gehouden. Het Waddinxveense TOOS- gymnastiek is bij deze Demogyjada vertegenwoordigd met 10 jazzdans- groepen in verschillende leeftijden. Gedurende de 17 regionale Demo gyjada, die verspreid zijn over het hele land, worden de beste groepen uitgeselecteerd en deze mogen dan optreden tijdens de landelijke De mogyjada op zondag 25 november in het Congresgebouw te Den Haag. De voorstelling begint om 18.45 uur en de kaartverkoop start om 18.00 uur. De toegangsprijzen be dragen 4,50 voor kinderen tot en met 12 jaar en 65+ pas houders ter wijl alle anderen voor 5,- naar binnen mogen. WADDINXVEEN - Vrijdagavond 9 maart om zeven uur speelt in het zwembad aan de Mauritskade in Den Haag het veteranenteam van De Gouwe zijn 100-ste competitie-waterpolowedstrijd. De Waddinxveners

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 17