GEMEENTE WADDINXVEEN Recordomzet van tuinbouwveiling SRTW-RAD10I CDA in het hart van de samenleving Thema-avond koffiebar MILIEU- TELEFOON MIDDEN-HOLLAND SPREEKUREN Actualiteiten GEMEENTE IN O VERLEG MET STICHTING VROUWENRAAD WADDINXVEEN BOUWVERGUNNINGEN KAMERMUZIEKCONCERT COLLECTEVERGUNNING AFSCHEIDSRECEPTIE DE HEER J. BROER VOORBEREIDINGS- BESLUITEN HINDERWET POLITIEK CAFÉ IN HET GEMEENTEHUIS VERKIEZINGEN VERGADERINGEN ENQUETE VOL WASSENENONDER WIJS GOUWE COLLEGE TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN TIPS VAN MAX MILIEU HET CDA IS ER OOK VOOR U I "Vrijwilligers, ruggegraat voor onze gemeenschap 01820 28Ö11 06-11 12222 01820-24255 13000 13000 01820-15767 01727-14044 17613 Jan Hielema, nr. 2 - LIJST Pagina 3 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 7 maart 1990 14433 (toestel 159) 01820-16066 010-362244 de Kardinaal Alfrinkschool 01820-28011 Milieudienst Midden-Holland, nrs. 901/90 (A) en 1491/90 (B). Waddinxveen, 7 maart 1990. Wethouder P.F.J. van Schie: na afspraak. Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. Kerkweg-Oost 219 t/m 283 (oneven) Een actieve avond met zang, mime- spel, gedichten en interviews er achter te komen wat iedereen onder liefde verstaat. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. Waddinxveen, 7 maart 1990 De burgemeester voornoemd, Van der Linden BOUWPERCEEL: Dorpstraat 130 het gedeeltelijk veranderen van de entree van een woongebouw WADDINXVEEN - De Coöperatieve Tuinbouwveiling Gouda en Om streken BA aan de Bredeweg, waar de leiding van directeur Lucas Heling is overgedragen aan nieuwkomer Boudewijn Rip uit Lisse, heeft 1989 af gesloten met een recordomzet van bijna 81 miljoen gulden. Dat meldt het contactorgaan van de tuinbouwveiling in navolging van persberichten en het jaarverslag van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Mid den-Holland. Nadere informatie is te verkrijgen bij de afdeling Algemene Zaken, sectie Burgerzaken, telefoon 14433, toestel 158. B. de firma H. Hoogerbrugge voor perceel Abraham Kroesweg 15. dukt met 0,5 tot 2 cent per collo te ver hogen. Nadat de voor- en tegenstan ders hun argumenten kenbaar hadden gemaakt, moest stemming uitsluitsel geven. Met slechts één tegenstemmer werd het bestuursvoorstel aangeno men. 01820-28011 Er zijn nog steeds aanvoerders die ’ver geten’ kaartjes bij de kisten te doen. Wethouder K.W.T. van Soest: vrijdag 9 maart 1990 van 10,00- 11.00 uur. 14433 14433 De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in het gemeentehuis (kamer 130) ter inzage. A. Industrie- en Handelsonderneming H. Vermulm en Zn. voor een opslag- en distributiehandel van (klein)meubelen op het per ceel Coenecoop 23; Lokale omroep via de FM-band 101,1 Mhz. (in stereo). Staringlaan 2, postbus 330, 2740 AH Waddinxveen, tel. 01828-10379. ZEVENHUIZEN - De Zevenhuizense koffiebar ’t Praathuis houdt in Het Hervormd Centrum aan de Dorps straat vrijdagavond 9 maart om acht uur een spel- en thema-avond over ’’Liefde”. Bij de milieu-telefoon Midden-Holland kan iedereen terecht voor het indienen van een milieuklacht. Onder milieuklachten worden Burgemeester C.M. van der Linden: vrijdag 20 april 1990 van 10.00-12.00 uur, uitsluitend na afspraak met de secretaresse. -prog ramma- Commissie voor Economische Zaken en Sociale Zaken op donderdag 15 maart 1990, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. ZONDAG 11 MAART 1990 11.15- 12.15 uur - Kerkdienst. Recht streekse uitzending van de rooms-ka- tholieke kerkdienst vanuit de Ontmoe- tingskerk. 12.15- 13.00 uur - RTW-Klssiek. Klas sieke muziek om de zondagmiddag rus tig in te gaan. 13.00-14.00 uur - Khabar oua nagham. Informatief magazine voor Arabisch- en Nederlands-sprekenden in Wad dinxveen, ondersteund d^or muziek. zetgroei van de laatste jaren uitvoerig belicht. Hij onderstreepte zijn woorden door de heer Heling de gouden legpenning van de Kamer van Koophandel uit te reiken. Na het dankwoord van Heling konden de gelukkige koper en aan voerder een passend geschenk in ont vangst nemen. Namens Boers Holland voerde M. Boers het woord. Hij wenste veiling Gouda veel succes in de ko mende jaren. Alarmering Algemeen Alarmnummer Brandweer b-gg- Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Milieu-telefoon (voor milieuklachten) In de laatste vergadering is afgesproken dat een inventarisatie ’’so ciale veiligheid” zal worden samengesteld. Sociale veiligheid heeft doorgaans te maken met zaken als de aard van de bebouwing of het ontbreken daarvan; de intensiteit van de verkeersstromen; de aan leg en inrichting van openbaar groen en de aanwezigheid van open bare verlichting of het ontbreken daarvan. Ook de situering van brievenbussen, openbare telefooncellen en halteplaatsen voor het openbaar vervoer zijn hierop van invloed. Ook is het idee gelanceerd om in september/oktober van dit jaar een voorlichtingscampagne te starten over de ’’Maatregel 1990”. De gevolgen van de individualisering in de sociale zekerheid voor jongens en meisjes die zich op de arbeidsmarkt melden, zullen dan opnieuw onder de loep worden genomen. Over het onderwerp kinderopvang merkte de Vrouwenraad op dat het zinvol is in de toekomst een centrale wachtlijst te hanteren, zo dat inzicht wordt verkregen in de behoefte aan kinderopvang in Waddinxveen. De volgende bijeenkomst vindt plaats in juni. De eerste tomaten zijn aangevoerd op vrijdag 22 februari door J. Kaashoek uit Moerkapelle. Deze C-tomaten brachten 16,40 per kg op. Het veilingterrein heeft sinds enkele maanden een goede duidelijke belij ning. Hier en daar is gebruik gemaakt van gele lijnen. Dit betekent dat op die Voor overige milieuvraagstukken is op elke woensdagmorgen van 11.00 tot 12.00 uur een medewerker van de Milieudienst Midden- Holland in het gemeentehuis aanwezig op de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven. Buiten deze tijd kan men zich op de gebruikelijke openingstijden wenden tot de afdeling Ruimte en Bouw. De eerste aubergines van dit jaar zijn op 2 februari op de tuinbouwveiling aangevoerd door de firma Werkhoven in Soest. De eerste dozen (sortering 100/175) brachten 8,- per kg op. Firma Van der Velden uit Zevenhuizen heeft op 19 januari de eerste komkom mers aangevoerd. Deze komkommers (sortering 21/26 11-1) deden 2,44 per stuk. In de gemeentelijke Emancipatienota kondigde het gemeentebe stuur aan, een structureel overleg te gaan voeren over emancipatie- aangelegenheden met de Stichting Vrouwenraad Waddinxveen. Inmiddels heeft een dergelijk overleg twee keer plaatsgevonden, te- weten op 17 november van het afgelopen jaar en op 7 februari j.l. Het is de bedoeling dat drie keer per jaar, emancipatiezaken in dit verband aan de orde komen. De agendapunten worden zowel door de Vrouwenraad als door de gemeente aangedragen. Naast het uit wisselen van relevante-informatie, vormt dit overleg een platform om concrete ideeën te bespreken. De bijeenkomsten zijn besloten. plaatsen niet mag worden geparkeerd. Alle onderhuurders zijn uit de veiling gebouwen vertrokken. Hierdoor is de mogelijkheid onstaan een en ander meer efficiënt in te delen. Daardoor zijn met ingang van 29 januari de rij- routes veranderd. De fusthal kan hier door niet meer binnendoor worden be reikt. Het register van verleende bouwvergunning ligt ter inzage bij de dienst Openbare Werken en Bèdrijven, afdeling Ruimte en Bouw, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. De aanvragen en alle andere ter zake zijnde stukken liggen vanaf 8 maart tot 8 april 1990 ter inzage bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afd. Ruimte en Bouw in het gemeentehuis alhier, elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur en, op verzoek op de maandagavon den gedurende drie uren. Burgemeester en wethouders van Waddinxveen, De secretaris, De burgemeester, J.MEULEMAN VAN DER LINDEN Ten opzichte van 1988 betekent die omzet van 81 miljoen gulden een stij ging van 24 procent. Hiermee is veiling Gouda de snelste stijger van alle Verleende bouwvergunningen Burgemeester en wethouders hebben de navolgende bouwvergun ningen verleend: Op donderdag 8 maart wordt om 20.30 uur in de raadzaal van het gemeentehuis een kamermuziekconcert gegeven door het Pare Quartet. Op het programma staan werken van de componisten Dvorak, Beethoven en Brahms. Kaartverkoop: telefonisch reserveren 01828-14433. Kassa open vanaf 19.30 uur. Telefonisch gereserveerde kaarten kunnen tot 15 minuten voor aanvang worden afgehaald. De toegangsprijzen zijn 11,50 voor CJP’ers en 65+ 8,25 een tuinbouwbedrijf op het De chef van de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie heeft aan het Nationaal Reumafonds vergunning verleend voor een collecte in de periode 12 t/m 18 maart 1990. Het collecteren dient te geschieden in metalen, verzegelde collecte bussen, terwijl collectanten van een deugdelijk legitimatiebewijs dienen te zijn voorzien. De opbrengst van de collecte wordt ter kennis van het gemeentebe stuur gebracht. De burgemeester van Waddinxveen, C.M. van der Linden, schetste de rela tie tussen de veiling en de gemeente. Daarna kondigde voorzitter De Mik aan dat alle relaties een klein ge schenkje zouden krijgen ter gelegen heid van de behaalde omzet. Het eerste cadeautje werd overhandigd aan oud- voorzitter T. de Bruin. Op de najaarsledenvergadering van de tuinbouwveiling waren bijna honderd mensen aanwezig. De vergadering ver liep rustig. Alleen het voorstel om de koelkosten te verhogen, zorgde voor enige discussieHet bestuur stelde voor de koelkosten afhankelijk van het pro- ZATERDAG 10 MAART 1990 Elk heel uur nieuwsberichten 14.00-18.00 uur - RTW-Totaal. Ont spannend informatief programma waarin actualiteiten, sport, reportages en muziek samengaan. Direct na het nieuws een uuroverzicht en op de halve uren hoofdpunten uit het nieuws. 18.00-24.00 uur - Hitfront. Avondvul lend informatief en hitgevoelig jonge- ren-programma. Behalve (regionale) popmuziek ook een vacaturebank, bio scoop- en concertagenda en uitgaan stips. Vanwege het bereiken van de VUT-gerechtigde leeftijd zal de heer J. Broer, elektriciën bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, zijn dienstverband bij de gemeente Waddinxveen met ingang van 16 maart 1990 beëindigen. Vanwege dit feit heeft het college van burgemeester en wethouders besloten de heer en mevrouw Broer-Pille een receptie aan te bieden op donderdag 15 maart 1990 in de kantine van de brandweergarage, Noordkade 48, alhier. De receptie zal aanvangen om 15.30 uur en om 16.30 uur worden beëindigd. De receptie is voor iedereen toe gankelijk. De burgemeester van Waddinxveen maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke ordening be kend dat de raad dier gemeente in zijn vergadering van 21 februari 1990 heeft besloten te verklaren dat een herziening van het bestem mingsplan wordt voorbereid voor de volgende gebieden: 1enige percelen ten behoeve van de aanleg van de verbindings weg Coenecoop/Beyerincklaan kadastraal bekend gemeente Waddinxveen, sectie E, nrs. 394, 420, 415, 419,410 en 413 (alle ged.) en sectie C, nr. 1950 (ged.); 2. een perceel gelegen aan de Piasweg 8; 3. een perceel gelegen aan de Nesse 12; 4. een gebied ter hoogte van de IJsermanweg en exploitatievak A/Zuidplas. De datum van inwerkingtreding van deze besluiten is bepaald op 8 maart 1990. De voorbereidingsbesluiten met bijbehorende teke ningen liggen voor een ieder ter inzage op werkdagen tussen 08.30 en 12.30 uur bij de afdeling Ruimte en Bouw van de Dienst Open bare Werken en Bedrijven, Raadhuisplein 1. Terinzagelegging aanvragen en stukken Burgemeester en wethouders maken bekend, dat de volgende aan vragen om vergunning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten en in werking hebben van hierna genoemde bedrijven zijn ontvangen van: Stemmen in een stembureau naar keuze van de kiezer Volgende week 16 maart 1990 is de laatste dag dat een kiezer voor de op 21 maart 1990 te houden stemming ter verkiezing van de le den van de Gemeenteraad van Waddinxveen mondeling een ver zoek in kan dienen om zijn stem uit te brengen in een stembureau van zijn keuze in de gemeente Waddinxveen. De kiezer dient zich dan onder overlegging van de ontvangen oproepingskaart in per soon te vervoegen ter gemeentesecretarie. Op dit verzoek wordt terstond een beslissing genomen door omzetting van de oproe pingskaart in een kiezerspas. De kiezer aan wie een kiezerspas is verstrekt kan uitsluitend met deze pas aan de stemming deelnemen (in de gemeente Waddinx veen). Indien de kiezerspas in het ongerede raakt, kan geen nieuwe wor den verstrekt. Tijdens genoemde periode kunnen gemotiveerde bezwaren schrif telijk bij hun college worden ingediend. Degene die een bezwaar schrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet be kend te maken. Indien u daarom verzoekt (tel. 01828-14433, tst. 116, dhr. W.P. Kaandorp), kan er voor 29 maart 1990 een zitting worden gehouden, waarop u mondeling bezwaren kunt indienen. groente- en fruitveilingen in ons land. Het landelijk gemiddelde ligt op ruim 5%. De magische grens van 80 miljoen gul den werd op 22 december doorbroken. Boers Holland BV kocht een partij B- spruiten waarmee de grens werd over schreden. Door de voorzitter van de koopliedencommissie werd de heer Monster uit Waddinxveen uit het blok aanvoerders geloot als de aanvoerder van de betreffende partij spruiten. Een aantal sprekers stond stil bij deze heuglijke gebeurtenis. Voorzitter J. de Mik benadrukte dat een en ander al leen mogelijk is door de inzet van allen: aanvoerders, kopers en personeel. Door de heer T. Hopman, voorzitter van de Kamer van Koophandel, werd de rol van de heer L. Heling in de om- Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. AARD VAN HET BOUWPLAN: het gedeeltelijk veranderen van bedrijskantoorruimte in een afzonderlijke kantoorruimte Ter gelegenheid van de gemeenteraadsverkiezingen wordt er op woensdag 21 maart a.s. een politiek café gehouden in het gemeen tehuis. Nadat de stembureaus zijn gesloten en er begonnen is met de tellin gen, kan men in het gemeentehuis vanaf 20.00 uur de uitslagen en de prognoses van de verkiezingen in Waddinxveen en elders in den lande volgen. Iedereen die belangstelling heeft, is woensdag 21 maart vanaf 20.00 uur van harte welkom. Door de PTT zijn vorige week de oproepingskaarten bezorgd voor deelname aan de stemming ter verkiezing van de leden van de ge meenteraad op 21 maart 1990. Tevens zijn de kandidatenlijsten huis-aan-huis verspreid. De kiezer die op de dag van de kandidaatstelling (6 februari 1990) in het bevolkingsregister van de gemeente Waddinxveen was opge nomen en die nu nog geen oproepingskaart heeft ontvangen, wordt verzocht contact op te nemen met de sectie Burgerzaken ter ge meentesecretarie, telefoon 14433, toestel 158. Het is duidelijk dat dit niet is toege staan. De veiling zal als de betreffende kaartjes ontbreken alsnog deze kaar tjes aanbrengen. Hiervoor zal men 0,25 per collo in rekening brengen. verstaan alle klachten over lucht-, water- of bodemverontreiniging of lawaai. Als u via het milieu-telefoonnummer een klacht indient, ontvangt u doorgaans bericht wat er met die klacht is gebeurd. De milieu-te lefoon Midden-Holland is voor milieu-klachten dag en nacht be reikbaar onder nummer: Bij voldoende belangstelling kan er in het komende jaar eventueel gestart worden met beroepsopleidingen. Deze opleidingen worden gegeven door het Gouwe College of haar nevenstichting het Educa tieve College in het gebouw aan de Prinses Beatrixlaan 4 te Wad dinxveen. Mede aan de hand van de uitslag van de enquete kan het cursusaanbod dan worden aangepast. De enquete-formulieren worden in de eerste helft van maart huis-aan-huis verspreid en kun nen tot 19 maart met de bijgevoegde antwoordenveloppe worden teruggezonden. Wie na 15 maart nog geen formulier heeft ontvan gen of buiten Waddinxveen woont en zich toch betrokken voelt bij het behoud van het Gouwe College in Waddinxveen kan een for mulier aanvragen bij mevrouw M. Stam p.a. gemeente Waddinx veen, Raadhuisplein 1, 2741 HR Waddinxveen of telefoon 01828- 14433, toestel 271 na 13.30 uur. Het enquête-formulier zal u dan worden toegezonden. Commissie voor de Financiën op donderdag 8 maart 1990, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Aanbieding van de jaarcijfers 1988 van de Stichting Waddinx veen Ondernemerscentrum. - Voorstel inzake de concept-subsidieverordening. - Afrekening van het vakonderwijs inzake de jaren 1984 en 1985. - Beschikbaarstelling van een krediet voor de start van de voorbe reidingen inzake de uitbreiding van en de Koningin BeatrixschooL - Aanschaf van automatiseringsapparatuur. - Rapport inzake meningsverschil tussen de Consumentenbond en de gemeente Waddinxveen inzake de hoogte van de woonlasten. - Herziene exploitatieberekening van het bestemmingsplan Zuid- plas. - Brief van de gemeente Zevenhuizen inzake de definitieve kosten van de reconstructie kruispunt Noordelijke Dwarsweg/Brede- weg/Plasweg. - Afrekening plaatsingskosten de Sterrenborgh over de jaren 1986 t/m 1988. - Aanwijzing van de GGD-artsen en de negende huisarts als ge meentelijke lijkschouwer. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op dat degenen die bezwaren hebben ingediend op de wijze als bovenomschreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ont- werp-beschikking in te dienen. Met ingang van het seizoen 1990 moet op produkten van klasse I van ronde to maten, vleestomaten, aubergines, pa prika, meloen, witlof (alleen lang lof) en Elstar een datumcodering worden aangebracht. Het betreft een een- daagscode waarin is aangegeven het weeknummer en de dag waarop het produkt is geveild. In samenwerking met de gemeente Waddinxveen en de werkgroep van het Gouwe College is een enquete samengesteld waar de inwo ners van Waddinxveen hun inspraak op het cursuspakket en een mogelijke uitbreiding van cursussen voor het volwassenenonder wijs kunnen geven. De enquete wordt gehouden om de belangstel ling voor het volwassenenonderwijs van het Gouwe College te pei len om zo te trachten het Gouwe College te behouden. Stemmen bij volmacht Het stemmen bij volmacht kan nu alleen nog door middel van over dracht van de ontvangen oproepingskaart. Daartoe dient de op de voorzijde van die kaart voorkomende verklaring te worden inge vuld en door de volmachtgever en gemachtigde te worden onderte kend. Deze volmachtgeving geschiedt buiten de gemeentesecreta rie om. Er behoeft dus geen verzoek bij de gemeentesecretarie te worden ingediend. Wel is het bij volmacht stemmen door middel van overdracht van de oproepingskaart aan twee voorwaarden ver bonden, te weten: 1. volmachtgever en gemachtigde moeten beiden in hetzelfde stemdistrict als kiezer ingeschreven zijn; 2. gemachtigde mag de stem van de volmachtgever uitsluitend te gelijk met zijn eigen stem uitbrengen. Er wordt op gewezen dat een volmachtgever niet bevoegd is de vol macht naderhand in te trekken of zelf aan de stemming deel te ne men. Een gemachtigde mag niet meer dan twee aanwijzingen als zodanig aannemen; bovendien moet hij/zij als kiezer zijn geregi streerd. Indien het volmachtbewijs in het ongerede raakt, kan geen nieuwe worden verstrekt. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. De sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur De sociaal raadsvrouw: elke werkdag van 9.00-12.30 uur en donderdagavond van 19.00-20.30 uur. In de middaguren kunt.u alleen dan terecht indien u een af spraak hebt gemaakt.

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 3