Dieven laden ZEI VAM Amnesty-actie voor vervolgde vrouwen vrachtwagen vol meubels t RIJDEN ZONDER EXTRA KOSTEN? ’’DAT KAN” OP <99S>-^°0UU' ó0°de ,3 tnaart ',a° 7 Moerkapelle Autorit Nieuwerkerk POELIER BIJ KVO’80 Vincent Boere werd tweede Collecte voor reuma Uitbreiding 'bedrijfsgrond Loslopende hond geeft overlast Cafetaria- eethuis Het Ouwe Dorp De Groene Zijde Gereformeerde Basisschool over vervaardiging Weekblad ’’Waarom zo?” brengt ook godsdienst op openbare scholen F f I s Vernielingen Fietsen Methode I I t Schrijfmomenten Wandelpad Aanleiding Aanrijdingen n 16.0° °U'. Wad dinx veen OOK LEASING HUUCI/4NE5 IL/FOS CT. PER KM. NTj/z CHR. AGRARISCHE SCHOOL Zijde 105/ 2771 EV Boskoop/01727-13456 ;n a'S?' „n ,4 00 Pagina? 6 I 1 Nafije Zendeli uit Joegoslavië. Aung San Sun Kiji uit Birma. ■POLITIENIEUWST WADDINXVEEN - In Waddinxveen haakt de werkgroep Amnesty In ternational ook in op de Internationale Vrouwendag van donderdag 8 maart. Er wordt geschreven voor de vrijlating van vervolgde vrouwen. Daarnaast zijn er deze maand weer de gebruikelijke openbare schrijfmo- menten. Van het wijkgebouwtje De Overkant aan de Kromme Esse werden ruiten vernield. De vernielingen werden op maandag 26 februari ontdekt. Voor het ingooien van de ruiten werd een elders weggenomen dreghaak gebruikt. Door de PTT is aangifte gedaan van vernieling van de giromaatautomaat. In het weekeinde van zaterdag 3 op maandag 5 maart werd de geldauto maat onklaar gemaakt. WADDINXVEEN/NIEUWER- KERK - Vrijdagavond 9 maart start de automobiel- en motorclub The Sky- masters uit Nieuwerkerk aan den IJssel het rittenseizoen mét de Anjerrit Deze rit wordt verreden op basis van een rou tebeschrijving. Voor de A- en B-klasse geldt het NRR/TRR-reglement, voor de gezelligheidsklasse geldt een ver eenvoudigd reglement. De lengte van de rit is ongeveer 30 km, de duur onge veer 1 1/2 uur. Consuelo Garcia uit Peru. r Op woensdag 28 februari werd vanaf het Koningin Wilhelminaplein (Albert Heijn) een groene Sparta-damesfiets ontvreemd. Bij sporthal ”De Sniep” werd op vrij dag 2 maart een zwarte Opoefiets ge stolen van het merk Charleston Excel lent. De methode gaat uit van 6 themavel- den. De lessen nemen slechts een be perkte tijd in beslag zodat er geen an dere lessen van het rooster hoeven te worden afgevoerd. Bij de methode komt per leerjaar een handleiding voor de leerkracht en een werkboekje voor de leerling. Voor deze avond kan men zich opge ven bij Riet Slootjes, tel. 17586. De kosten bedragen 2,50. Opgeven tot uiterlijk dinsdag 13 maart. ENKHf VOORBEDEN VOOR DE ACCORD 2.0 L IS oe PRLS VA5TGESTHD OP 3,4 CT. PER KM K PRB-UOe 2.0 L 3.4 EN CE IfGENO 4 CT, PER KM GENOEMDE PRIJZEN ZIJN EXCL BTW, EN TOT 120.000 KM OF TIEN JAAR Achterwillenseweg 142, kGouda. Tel. 15716/19136. J Vergelijk uw en répara’ WADDINXVEEN - Onbekenden hebben in de nacht van dinsdag 27 op woensdag 28 februari meubelen gestolen uit een toonzaal aan de Zuidka- de. Ze zijn er in geslaagd de meubelen ongezien in een vrachtwagen te la den, zo heeft de Waddinxveense rijkspolitie laten weten. SENSATIONEEL^ NIEUWS VOOR ALLE AUTO MOBILISTEN Op de Kanaaldijk bij de Schielandweg vond op vrijdag 2 maart een kopstaart aanrijding plaats. Een automobiliste bracht haar auto op de Kanaaldijk tot stilstand en werd van achteren aangere den. Door plotseling opkomende gladheid raakte op zaterdag 3 maart een autobe stuurder met zijn voertuig in de slip in het Gouwe-aquaduct van rijksweg A12. De auto schampte de betonnen rand van het aquaduct en liep zware schade op. In de avond van vrijdag 2 maart raakte een automobilist op de Onderweg te water. De bestuurder verklaarde uitge weken te zijn voor een tegemoetko mende fietser, die zonder licht gereden zou hebben. De man heeft de fietser nog enige tijd te voet achtervolgd maar raakte hem op de Zesde Tochtweg kwijt. De auto werd door een takelbe- drijf weer op het droge gezet. 23 (bij een Civic 1.3 I.) krijgt u alle beurten en alle reparaties (hoe groot en 1 duur ook!) geheel GRATIS! Voorbeeld: als u 10.000 km. per jaar rijdt betaalt u aan "premie" slechts f280,- en ook geen cent meer. Dat geven wij u zwart op wit. Daarna is alles voor onze rekening. Klant of niet! WAT ■man UNU? heid van 20% van de bevolking. Amnesty International is van mening dat deze vrouwen recht hebben op vrije meningsuiting en vraagt daarom om hun onvoorwaardelijke vrijlating. De voorbeeldbrieven voor deze vrouwen liggen klaar bij de bekende schrijfa- dressen van de werkgroep, maar ook in de Amnesty-stand die ter gelegenheid van de Internationale Vrouwendag op zaterdag 10 maart in ”De Vlieger” staat. Als u een nieuwe of gebruikte Honda koopt of reeds bezit en nóóit meer met extra kosten gekon- fronteerd wilt worden, lees dan aandachtig verder. Slechts tegen een geringe betaling van WADDINXVEEN - ’’Waarom zo?...” heet de nieuwe lesmethode waarmee de openbare Annie M.G. Schmidt- school (Zuidplashof), Theo Thijssen- school (Kerkweg-Oost) en Jan Lig- thartschool (Sperwerhoek) ’’maat schappelijke verhoudingen” en ’’geestelijke stromingen” in de leerlin- gengroepen aan de orde zullen gaan stellen. Dat blijkt uit een mededeling van het gemeentebestuur. B. en W. laten we ten samen met de raadscommissie voor Onderwijs- en Personeelszaken deze ontwikkeling toe te juichen. De drie scholen starten nog dit jaar met de invoering van de methode ’’Waarom zo?” in groep 5 tot en met 8. Dit is een methode die uitgaat van bij kinderen levende vragen als: wie is de baas? (over de baas op school, thuis, in de ge meente), hoe bedoel je? (over commu nicatie, nieuws etc.), wat doen die mensen? (over Jezus, moslims etc.) en wat is dat voor een ding? (over kunst, verschillende smaken etc.). VOORBEREIDEND BEROEPSONDERWIJS Marrie de Koning over het Weekblad voor Waddinxveen op de Gerefor meerde Basisschool. (Foto: Sjaak Noteboom). tellen hoe het Weekblad voor Wad dinxveen elke week wordt gemaakt. Ze maakte duidelijk dat er eerst sprake is van nieuwsgaring, dan van fotogra fisch zetten van de tekst en het maken van koppen, dan de opmaak en vervol- geps het ingewikkelde maar mooie drukproces. De jongelui hadden alle aandacht voor haar toelichting. In het hele proces is Marrie de Koning mede verantwoordelijk voor het fotografisch zetten. Het was in de Gereformeerde Basis school een leerzame middag. De jonge lui die bij deze thema-les aanwezig zijn geweest zullen het Weekblad voor Waddinxveen dat vandaag is versche nen waarschijnlijk met hele ander ogen bekijken. Ze weten er in ieder geval veel meer van. Deze maand zijn er weer gelegenheden waar verzoeken geschreven kunnen worden voor de vrijlating van gevange nen of waar voorbeeldbrieven afge haald kunnen worden: ’maandagmiddag 12 maart vanaf 13.30 uur bij Ineke de Wolff, Peuleyen 174, (tel. 15376); ’maandagavond 12 maart vanaf 20.00 uur bij Bep Tetteroo, Klaverveld 9, (tel. 16691); ’dinsdagmiddag 13 maart vanaf 13.45 uur bij Astrid v.d. Berg, Roosje Vos hoeve 31, (tel. 16229); ’woensdagavond 14 maart van 20.00- 21.00 uur bij Hannie Okkes, Chopin- iaan 26, (tel. 16078); ’maandagavond 19 maart van 19.00- 20.00 uur bij Marijke de Groot, Kievit- dreef 19, (tel. 10082), *en op de derde zondag van maart in de volgende kerken: Immanuelkerk, Kruiskerk. Ontmoetingskerk en St. Victorkerk (na de ochtenddienst). Geschreven kan worden voor: *Noé Pastor Romo Antonio, een 25-ja- rige student in de rechten en politieke wetenschappen in Lima/Peru. Hij werd in januari ’89 gearresteerd op beschuldi ging van diefstal, geweld en terrorisme. Aangenomen wordt echter dat hij van wege zijn betrokkenheid bij een com missie voor de verdediging van de men senrechten gearresteerd is. Alexander Warouw en Manan Effen di, resp. 72 en 69 jaar oud. die in Indo nesië sinds 1965 gevangen zitten. Zij werden beschuldigd van ondermij nende activiteiten, hetgeen echter niet bewezen kon worden. Zonder amnes tie of presidentieel pardon kunnen ze de rest van hun leven gevangen gehou den worden. Daniel Kokkalis, een 29-jarige Jeho va’s Getuige-predikant. Hij zit sinds maart ’88 een gevangenisstraf van 4 jaar uit in Griekenland, omdat hij wei gerde de militaire dienstplicht te ver vullen. Zijn geloof verbiedt hem dit. Ten behoeve van de aanleg van een wandelpad langs de grote Duikertocht in het plangebied Wilde Veenen van Moerkapelle is een totaal-plan opge steld. Dit plan moet worden gezien voor in vulling van het gebied langs de grote Duikertocht als een recreatieve strook met daarin een voetpad. Om vooral de nadruk te leggen op het recreatieve asj peet zijn een drietal banken met een speeltoestel langs het pad gepland. Daarnaast is de grote Duikertocht bij het plan betrokken in de vorm van een tweetal aan te brengen vissteigers. Om het pad ook ’s-avonds aantrekkelijk en veilig te houden is voorts rekening ge houden met het aanbrengen van een zestal lichtmasten. Het pad zal worden voorzien van een verharding in de vorm van schelpen. De groenvoorziening zal afwisselend worden gehouden in de vorm van ga zon, laagblijvende beplantingsvakken en dicht en hoog bosplantsoen. Dé op zet van deze indeling is dat het uitzicht naar de polder blijft gehandhaafd. De totale kosten worden geraamd op 92.500,- (exclusief BTW). Deze kosten kunnen ten laste worden gebracht van het plan Wilde Veenen 4e en 5e fase. Tevens zal een bedrag ad. 28.000,- (exclusief BTW) ten laste worden ge bracht van het resterende plangebied. Naast de gebruikelijke prijzen per rit zijn er dit jaar in iedere klasse aantrek kelijke prijzen te winnen aan het eind van de competitie. Inschrijven voor deze rit is mogelijk tussen 20.00 uur en 21.00 uur in café- restaurant "De Koperen Ketel”, Klein Hitland 8 te Nieuwerkerk a/d IJssel (nabij de steenovens langs de IJssel- dijk). De eerste deelnemer start om 20.30 uur. WADDINXVEEN - Antilope-atleet Vincent Boere is zondag tweede ge worden in de anderhalve kilometer van de tweede Polderloop van de voetbal en atletiekvereniging in Hazerswoude- Dorp. De loop voerde door het boomkwe- kersgebied van Hazerswoude en Bos koop. De meest opvallende prestatie was die van een 5 km-loper, die na her steld te zijn van een hersenbloeding zijn come-back maakte op de Hazers- woudse Polderloop en de 5 km vol tooide met behulp van zijn wandelstok. De volgende Polderloop wordt gehou den op 25 maart. WADDINXVEEN - Volgende week wordt ook in Waddinxveen gecollec teerd voor het Nationaal Reumafonds. Reuma discrimineert niet. Dat het enige ’’postitieve” dat van reuma ge zegd kan worden. Reuma kijkt niet naar huidskleur, geslacht of leeftijd, noch naar bloedgroep, politieke voor keur of sociale status. Ook het Nationaal Reumafonds discri mineert niet: Iedere aanvraag voor per soonlijke financiële ondersteuning wordt zorgvuldig gewogen. De gebo den hulp hangt mede af van het be schikbare geld; geld, afkomstig uit de jaarlijkse collecte. Een ander deel daarvan wordt besteed aan wetenschappelijk onderzoek naar de oorzaken van reuma en naar de wij zen waarop de ziekte kan worden be streden. Weer een ander deel wordt gereser veerd voor steun aan reuma-patiënten- verenigingen, aangepaste vakanties en voorlichting. Wie nu wéér een duit in het zakje wil doen, hoeft ook in 1990 het Reumafonds niemand van hulp uit te sluiten. Van 12 tot 18 maart 1990 komt op veel plaatsen de collectant aan de deur. Zo niet, dan is een gift van harte welkom op gironummer 324 of banknummer 70 70 70 848. De dieven wisten het bedrijf binnen te komen door forcering van een zijdeur. Uit de zaak verdwenen een hoeveel heid meubels zoals zithoeken, bank stellen en eethoeken met bijbehorende stoelen. Opvallend was dat de daders alleen zwarte meubels hebben meege nomen. Bij Massa Sport aan de Nesse hebebn op woensdag 28 februari twee jongens kans gezien er vandoor te gaan met een paar sportschoenen van 229,-. Het gaat om twee Marokkaanse jongens in de leeftijd van 14/15 jaar, lengte onge veer 1.60m. Eén van de jongens droeg een grijze jas met rode bies. Tussen maandag 26 en dinsdag 27 fe bruari werd getracht een Lelijke Eend te stelen die geparkeerd stond op de Fazantdreef. Via een openstaand raampje kwam men in de auto, waarna men trachtte de draden door te verbin den hetgeen niet lukte. Later in de week, op zaterdag 3 maart werd een zijruit vernield van een op de Juliana van Stolberglaan geparkeerde auto. Uit deze auto werd niets vermist. Van een auto die op de Apollolaan stond werden de kentekenplaten gede monteerd en meegenomen. Het gaat om kentekenplaten met de combinatie BX-33-HD. Vanaf een op de Sparrengaarde gepar keerde auto werden tussen woensdag 28 februari en donderdag 1 maart een viertal wieldoppen ontvreemd. Deze zaten gemonteerd op een Citroën-per- sonenauto. Een transportbedrijf bij de tuinbouw veiling Gouda en Omstreken aan de Bredeweg heeft aangifte gedaan van diefstal. Tussen donderdag 1 en vrijdag 2 maart werden uit een trailer een vier tal kleuren-tv’s ontvreemd met een ge zamenlijke waarde van 12.000,-. Later in de week werden bij hetzelfde transportbedrijf nog eens twee vracht wagens opengebroken. Het was niet di rect bekend of er wat vermist werd. Tussen woensdag 28 februari en zater dag 3 maart werd ingebroken in een woning aan de Kievitdreef. De achter deur van de woning werd geforceerd. De woning werd geheel doorzocht. Ontvreemd werd een grote plant en wat munten. Tevens werd getracht in een tweede woning in te breken. Hier probeerde men een raam te forceren hetgeen niet lukte. Op zondag 4 maart werd ingebroken in een woning aan de Groensvoorde. Men wist binnen te komen door met een steen een ruit in te gooien. In de wo ning werd een videorecorder ont vreemd. Door de politie in Woerden werd een vijftienjarige knaap aange houden die in het bezit bleek van de ge stolen videorecorder. Het onderzoek in deze is nog gaande. Een aannemingsbedrijf heeft aangifte gedaan van diefstal van 60 rollen dak bedekking en 5 loden dakplaten. De goederen werden ontvreemd vanaf een nieuwbouwproject op het bedrijven park Coenecoop. Voor de nieuwe methode ’’Waarom zo” voor de openbare basisscholen be staat alle aanleiding. Veel ouders die hun eerste kind op een openbare school komen aanmelden, stellen de vraag ”Wat doen jullie aan geloof en geloven op school”. Nu biedt de openbare ba sisschool de mogelijkheid lessen bijbel- onderwijs en humanistisch vormings onderwijs te volgen. Dit onderwijs wordt gegeven door speciaal daarvoor aangestelde docenten. Dit zal ook in de toekomst nog het ge val zijn. Daarnaast besteden de leer krachten zelf in hun lessen aandacht aan geestelijke stromingen als het christendom, de islam, het humanisme op een voor kinderen begrijpelijke wij ze. Er bestond echter bij de openbare basisscholen behoefte aan een systema tischer aanpak van dit vakgebied. Een werkgroep ging aan de slag en kwam met het advies onder andere de methode ’’Waarom zo?” aan te schaf fen. Dit is besproken in de teams en de medezeggenschapsraden van de open bare basisscholen die zich unaniem achter dit voornemen hebben ge schaard, evenals het college van Burge meester en Wethouders en de commis sie voor de Onderwijs- en Personeels zaken. Ieder jaar vraagt Amnesty Internatio nal in het kader van de Internationale Vrouwendag aandacht voor vrouwen die ten onrechte worden vervolgd. De mensenrechtenorganisatie richt zich daarbij op 9 vrouwen, die worden be dreigd, gevangen zitten of zij n gedood In de afgelopen jaren werden - mede dank zij de grote internationale belang stelling en druk op de betreffende rege ringen - vrouwen in vrijheid gesteld. Vrouwen over de hele wereld nemen meer en meer deel aan maatschappe lijke en politieke activiteiten. Daar door lopen zij in sommige landen ook meer risico’s vanwege deze activiteiten opgepakt, gemarteld of vermoord te worden. De Waddinxveense werkgroep van Amnesty heeft voorbeeldbrieven ge maakt voor drie van de negen vrouwen waarvoor Amnesty International dit jaar bijzondere aandacht vraagt: Amnesty International eist ophelde ring in de zaak van de Peruaanse Con suelo Santa Crus Garcia. Zij was26 jaar oud, lerares en actief in de Las Filome- nas-vrouwengroep, een organisatie die zich bezighoudt met de ondersteuning en scholing van vrouwen van mijnwer kers in de Cerro de Pasco mijnen. Haar lichaam werd gevonden op 13 februari 1989 even buiten de stad Lima. Am nesty gelooft dat Consuela Garcia het slachtoffer is geworden van een buiten gerechtelijke executie door regerings- agenten. Aung San Suu Kyi uit Myanmar (het vroegere Birma) wordt sinds 20 juli 1989 zonder vorm van proces vastge houden. Zij is de ’’General Secretary” van de National League for Democra cy, de politieke partij die samen met de studenten en anderen de afgelopen zo mer massa-demonstraties organiseerde tegen het bewind. Aung San Suu Kyi heeft steeds de nadruk gelegd op het vreemdzame karakter van deze bijeen komsten. Haar arrestatie en haar ge vangenschap zijn dan ook in strijd met het recht op vrijheid van meningsui ting. Twee jonge vrouwen in Joegoslavië, Nafije Zendeli (18 jaar) en Valdeta Fej- zullay (Y1 jaar) hoorden op 30 decem ber een straf van vier jaar tegen zich ei sen. De reden van hun veroordeling was hun protest tegen het stopzetten van de lessen in de Albanese taal op hun middelbare school en het oprich ten van de groep ’’Freedom Society”. Ze komen uit de stad Gostivar in het zuiden van Joegoslavië. De etnische Albanezen vormen daar een minder- WADDINXVEEN - Het maken van een krant blijft boeien. Ook het Week blad voor Waddinxveen krijgt geregeld vragen om te mogen volgen hoe dit in 1945 opgerichte nieuwsblad wordt ver vaardigd. Zo’n verzoek kwam ditmaal van de Gereformeerde Basisschool aan de Lindengaarde. Het vervaardigen van de krant was daar niet alleen een gespreks- en dis- cussie-onderwerp, maar er werd door de leerlingen ook zelf een poging on dernomen om een krant te maken. In de groep kwam medewerkster Mar rie de Koning van uitgeverij Veta BV, een dochteronderneming van drukke rij Veldwijk BV, die in Waddinxveen uitgeeft het Weekblad voor Waddinx veen en de Kabelkrant Waddinxveen en in Boskoop De Gouwe Koerier, ver- MOERKAPELLE - Het bedrijfster rein in Moerkapelle wordt uitgebreid. Er is volgens het college van B. en W. geen voldoende bedrijfsterrein meer beschikbaar voor uitgifte. De gemeenteraad is voorgesteld van de heer M. van Velde van de Bredeweg 43 in Moerkapelle 36.000 vierkante meter grond aan en nabij de Nijverheidsstraat aan te kopen voor 360.000,-. Vanuit het plaatselijk bedrijfsleven is volgens de gemeente de wens naar vo ren gekomen het bedrijfsterrein aan de zuid-oostzijde van het dorp te vergro ten en de mogelijkheid te bieden perce len bouwgrond te verkopen. Daarom zijn de voorbereidingen ge troffen voor de planologische wijziging op grond van het bepaalde in de Wet op de Ruimtelijke Ordening van het be stemmingsplan Bedrijfsterrein. Eveneens werden de onderhandelin- gen geopend met de eigenaar van de grond, M. van Velde over de verkoop van een perceel agrarische grond aan de gemeente. AUID eC 's^ch01 bas'ss WADDINXVEEN - Martin van Zanten en Miranda Baan openen maandagavond 19 maart hun nieuwe zaak, het cafetaria-eethuis ”Het Ouwe Dorp” aan de Dorp straat. De verbouwingsperikelen in het pand, waar tot voor kort Bonapart was gevestigd, zijn bijna achter de rug, zodat het tweetal volop aan de slag kan gaan. Het geheel vernieuwde cafetaria- eethuis ”Het Ouwe Dorp” houdt maandagavond 19 maart tussen ze ven en negen uur een receptie, waar Martin van Zanten en Mi randa Baan voor een hapje en een drankje zorgen. 0^27' lfden ó'r WADDINXVEEN - De Waddinx veense Passage-poelier Cock Smit is dinsdagavond 20 maart om acht uur in het Anne Frank-centrum te gast van de afdeling Waddinxveen van de Katho lieke Vrouwen Organisatie KVO’80. Hij zal er iets komen vertellen over ver schillende soorten wild en gevogelte en de bereiding hiervan. Tevens valt er het een en ander te proeven. Oudefs van de Op rijksweg A12 vond op woensdag 28 februari een eenzijdige aanrijding plaats waarbij een Duitser met zijn auto tegen de vangrail belandde. De Duitser verklaarde uitgeweken te zijn voor een tak die over de weg lag. Zijn wagen werd weggetakeld. Diezelfde dag reed een automobilist op de Wingerd de bocht uit. De politie wijt de oorzaak van dit ongeval aan, een tengevolge van regen, glad wegdek en vermoedelijk te hoge snelheid van het betrokken voertuig. Twee totaal vernielde auto’s vormden de schade bij eenaanrijdingop donder dag 1 maart op de Henegouwerweg. De botsing ontstond doordat een in de richting Waddinxveen rijdende auto door onbekende oorzaak op de voor hem linkerweghelft terecht kwam en op een tegenligger reed. Er vielen geen gewonden. De betrokken voertuigen zijn weggetakeld. itiekosten eens mel ome oonb.ed.n3. Ho. «ocd. don r eke Oude*8 en oponxe^ Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 7 maart 1990 WADDINXVEEN - Een loslo pende hond heeft de Waddinx veense rijkspolitie zaterdag 3 maart handenvol werk bezorgd. De eerste melding kwam uit de om geving van Coenecoop waar de hond losliep. Omstanders trachtten het dier te vangen, maar de zeer schuwe hond bleef uit hun handen. Het beest kwam op een gegeven moment op de rijksweg terecht na bij het Gouwe-aquaduct. Ook hier werd het dier achtervolgd door mensen die de hond probeerden te vangen. Weer gelukte het de hond in vrij heid te blijven, waarna het dier spoorloos verdween. Intussen had de eigenaar van de hond zich gemeld. Later in de avond bleek de hond weer onge deerd thuis te zijn gekomen bij zijn baas aan de Henegouwerweg. h M

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 7