CDA PvdA VERLANGLIJSTJE VAN VIJF PARTIJEN LIJST 4 LIJST 3 LIJST 1 LIJST 2 VERKEER MILIEU ONDERWIJS BESTUUR LIJST 5 WELZIJN EN ONT SPANNING KUNST EN CULTUUR WONING BOUW EN BEDRIJFS LEVEN EN EMAN CIPATIE MINDER HEDEN KINDER OPVANG BUITEN LAND DEMOCRATEN Pagina 11 Waddinxveen - Woensdag 14 maart 1990 PCW DU - Integratie minderheden. - Goede ontspanningsmogelijkheden jongeren (enquete en actieplan). - Ouderenzorg op aanvaardbaar ni veau houden (goedkope maaltijdvoor- ziening). - Adequate voorzieningen voor ge handicapten. - Emancipatiebeleid primair gericht op vrouwen. - Meer verpleeghuis- en verzorgings- plaatsen voor ouderen. - Weren doorgaand verkeer uit woon gebieden. - 30 Km-regeling in alle woongebie den. - Verkeersveilige Piasweg. - Uitbreiding van (school)fietsroutes. - Goede fietsenstallingen bij winkel centra. - Gemeentelijke steun voor bewust wordingsactiviteiten op het terrein van ontwikkelingssamenwerking, vrede en veiligheid en anti-apartheid. - Extra aandacht voor kinderen uit achterstandsgroepen - Meer bevoegdheden en inbreng me dezeggenschapscommissies van scho len. - Samenhangend beleid voor her- en bijscholing. - Laatste school in woonwijk moet een openbare zijn. - Groenvoorzieningen Zuidplas. - Trim- en joggingscircuits dicht bij huis. - Ijsbaan. - Fiets- en wandelroutes in buitenge bied. - Opstellen lijst van bouwkunst (oud raadhuis), landschappelijke elementen (veenweidegebieden) en beschermde dorpsgezichten. - Inventarisatie historische cultuur- en kunstbezit Waddinxveen. - Oprichting Oudheidkamer. - Extra aandacht voor kinderen in ach- terstandsituaties. - Geen gemeentelijke subsidie gods dienst- en levensbeschouwlijk onder wijs. - Studie naar uitbreiding beroepson derwijs Waddinxveen. - Onderwijs in twee coupletten van het Wilhelmus. - Gouwe College moet blijven. - Ontplooiingskansen voor iedereen. - Kritisch onderzoek schoolbegelei dingsdienst Midden-Holland. - Ruim gevarieerd aanbod openbaar onderwijs. - Actief spreidingsbeleid buitenlandse leerlingen. - Actief cultuurbeleid. - Goede samenwerking gemeente en particulier initatief. - Meer kunstonderwijs op school (gastlessen) - Tegengaan doorgaand verkeer. - Geen voorrangswegen. - Aanleg vrijliggende fietspaden. - Geen sluipverkeer in woonwijken. - Inspraak bewoners bij herbestrating (woonerven). - Gemeentelijke steun voor kinderop vang (Gastouderprojecten, peuter speelzalen, kinderdagverblijven, bui tenschoolse opvang). - Grootst mogelijke openheid. - Actieve voorlichting. - Mogelijkheid lokaal refendum. - Afspiegelingscollege. - Voorrang voor particulier initiatief. - Lokale omroep moet zichzelf finan cieren. - Sociaal-cultureel werk heeft ook taak bij met elkaar in contact brengen van buurtbewoners (sociale bezighe den). - Steun aan uitzetten wandelroutes. - Prioriteiten stellen aan recreatieve- en amateursport. - Weren van gokautomaten uit cafeta ria’s en sportkantines. - Bereid tot overleg over nieuwe (re gionale) lokaties voor woningbouw en bedrij fsterreinen - Na Zuidplas-extra woningbouw tus sen Beijerincklaan en spoorlijn. - Geen bebouwing polders ten westen Noordeinde, ten westen van Piasweg en ten oosten van Gouwe (’’Waddinx- veense Poort”). - Hoogste piioriteit voor sociale wo ningbouw (geen verkoop woningwet woningen). - Behoud zelfstandigheid bejaarden. - Actieve ondersteuning particulier initiatief. - Alleen subsidie aan democratische instellingen. - Efficiënte organisatie welzijnszorg. - Eigen onderkomens voor sportver enigingen. - Steun aan jeugdcentra. - Alleen bij hoge uitzondering erf pacht. - Hulp bij verplaatsing bedrijven land en tuinbouw. - Eerste en eerlijke kans Waddinx- veens bedrijfsleven bij aanschaffingen en investeringen. - Evenwichtige, natuurlijke groei, zo dat karakter van Waddinxveen behou den blijft. - Nieuwe bouwlokaties in en bij be bouwde kom. - Groen houden gebieden Noordein de, Piasweg en Henegouwerweg. - Lesaanbod Centrum Kunstzinnige Vorming dient afhankelijk te zijn van gebleken behoefte. - Inschakeling kunstcentrum bij mu ziekonderwijs op en concerten van Waddinxveense scholen. - Buitenlands beleid is geen zaak voor de gemeente, maar taak van de rege ring. - Beëindiging lidmaatschap LOTA (Lokale Overheden Tegen Apartheid). - Geen vriendschapsbanden (jumela- ges) met buitenlandse gemeenten. - Akkoord met ontwikkelingssamen werking vanwege concrete (nood)hulp aan medemensen - Naast Gastouderproject is op korte termijn ook behoefte aan professioneel kinderdagverblijf, buitenschoolse op vang en halve dagopvang. - Uitbreiding professionele peuter speelzalen. - Erfpacht alleen op verzoek. - Groei uiterst kritisch bekijken. - In eerste instantie bouwen voor na tuurlijke aanwas en economisch gebon- denen. - Ruime opzet nieuwe woonwijken. - Verplicht doorstromingsbeleid huur woningen. - Opvang kinderen is eerste verant woordelijkheid ouders. - Alleen gemeentelijke taak voor kin deropvang bij medische of sociale rede nen (kinderen éénoudergezinnen). - Welzijn van kind uitgangspunt kin deropvang. - Milieu-effectrapportages. - Geen bebouwing en extra parkeer plaatsen rond Petteplas. - Aanleg ’’hondencircuits”, hogere hondenbelasting, invoering honden penning. - Actieve milieuvoorlichting. - Strengere aanpak milieuverontreini- gers. - Tegen chemische onkruidbestrijding en zout bij gladheidsbestrijding. - Aantrekkelijke milieuparkjes. - Motto ’’Samen verantwoordelijk” staat voorop bij collegevorming. - Tijdige en voldoende informatie. - Handhaving inspraakprocedures. - Openbaarheid is regel, aandacht voor waarborgen privacy. - Meer vrouwen, gehandicapten, min derheden, langdurig werkloze jonge ren in gemeentelijke functies. - Actieve bestrijding discriminatie en vreemdelingenhaat. - Nederlandse taallessen voor etnische minderheden. - Blijvende steun Stichting Vluchtelin genwerk Waddinxveen. - Bezinning op vergrijzing van de sa menleving. - Stimuleren activiteiten Vrouwen raad Waddinxveen. PAUL VAN SCHIE is de 57-jarige lijstaanvoerder van het CDA. Dat is voor de vierde achtereenvolgende maal. In 1978 nam hij de eerste plaats over van de CDA(ARP/CHU/KVP)- lijsttrekker uit 1974 drs. Tijme Bou wers, de huidige burgemeester van Aalten. De uit de KVP afkomstige Paul van Schie werd in Schiedam geboren. Hij bezocht het gymnasium, deed de HTS- weg- en waterbouw en slaagde voor zijn kandidaats-examen economie. Sinds 1961 woont hij in Waddinxveen. De christen-democraat heeft drie kin deren. Paul van Schie was bedrijfsleider van een aannemingsmaatschappij in Rot terdam. Lid van de gemeenteraad werd hij in 1968. Het wethouderschap be kleedt Paul van Schie sinds 3 septem ber 1974, het jaar waarin de WD (Phi lip Kroes) uit het college van B. en W. werd gewerkt. In het huidige college van B. en W. heeft loco-burgemeester Paul van Schie de portefeuilles financiën (ook subsidies, tarieven en belastingen), openbare werken en -bedrijven, ver keer en sportzaken. De CDA-wethouder is voorts vice- voorzitter van het intergemeentelijke samenwerkingsorgaan Midden-Hol land en commissaris van het energiebe drijf Midden-Holland. - Landelijke politieke zaken zullen bij voorkeur geen onderdeel vormen van het plaatselijke politieke beleid. - Samenstelling B. en W. zo breed mo gelijk. - Benoemde burgemeester. - Openheid, duidelijke informatie en voorlichting, tijdige inspraak. - Bevordering zondagsrust, zondag sluiting winkels. - Geen sexwinkels. - Bestrijding van het vloeken. - Gevarieerde mogelijkheden voor kinderopvang (gemeenschappelijke verantwoordelijkheid ouders, werkge vers en gemeente). - Stimulering bewustmakingsbeleid Kerngroep Ontwikkelingssamenwey- king Waddinxveen. - Blijvende steun voor aankopen van goederen uit de Derde Wereld via de Wereldwinkel Waddinxveen. - Voortzetting gemeentelijke anti- apartheidsbeleid, gericht op bewust wording en ondersteuning projecten. - Geringe groei Waddinxveen naar 30.000 inwoners (natuurlijke aanwas). - Geen ongebreidelde industriële wildgroei. - Geen bedrijfsterrein (’’Waddinx veense Poort”) in polder Bloemendaal. - Nieuwe gemeentelijke adviescom missie werkgelegenheid, bedrijfsleven en middenstand. - Verkoop van huurwoningen aan be woners. - Erfpacht alleen op verzoek. - Gevarieerde woningbouw, ook voor jongeren, senioren en gehandicapten. - Uitbreiding fietspadennet, verbete ring openbaar vervoer, veilige school routes, aanleg woonerven en 30 km-zo- nes, aanpassing kruispunten (vol doende verkeerslichtinstallaties) - Streven naar 3e NS-halte in Wad- dinxveen-Zuid, meer gespreide ver trektijden bus en trein, directe spoor lijn naar Den Haag en Rotterdam, uit breiding aantal carpoolplaatsen. - Noordelijke omleidingsweg Brug weg. - Verkeersveilige Piasweg. - Verkeersopvoeding 13-18-jarigen. - Alleen steun aan bewustwordings- projecten ontwikkelingssamenwerking en LOTA (Lokale Overheden Tegen Apartheid). - Geen maatregelen of discriminatie op basis van ’’voorkeursbeleid”. - Aanvullend gemeentelijk minima beleid. - Handhaving financieel lage drempel bibliotheekwerk. - Financiële steun voor lokale om roep. - Subsidies alleen voor algemene de mocratische instellingen. - Extra groenvoorziening in Zuidplas. - Terrassen langs de Gouwe. - Ruw speelterrein en skateboard-cir cuit voor jongeren. - Meer sport overdag. KOOS DE VOGEL is de 55-jarige lijstaanvoerder van de VVD. Hij staat verrassend op de eerste plaats van de li berale kandidatenlijst, waarop hij ook voorkwam in 1974. Door zijn militaire werkzaamheden elders in de wereld zette hij op 12 mei 1976 een punt achter het raadswerk van zijn partij, die hij ook als penningmeester en voorzitter diende. Koos de Vogel, op Koninginnedag vo rig jaar benoemd tot officier in de Oranje-Nassau met de zwaarden, is brigade-generaal der infanterie. Hij is in Den Haag werkzaam als directeur van de Hogere Krijgsschool en is hoofdredacteur van het maandblad Mi litaire Spectator. De in Ginneken-Bavel geboren Koos de Vogel groeide op in Alphen en Riei, volgde de HBS in Tilburg en deed eind examen aan de Koninklijke Militaire Academie. Zijn militaire loopbaan bracht hen in Maastricht, Den Bosch, Oirschot, Den Haag, Steenwijk, Liba non, Belgrado (Joegoslavië) en Athene (Griekenland). Koos de Vogel, die als directeur van de Hogere Krijgsschool leiding geeft aan een staf van 25 man en 100 leerlingen, heeft twee kinderen en twee kleinkin deren. Dit jaar komt er een einde aan zijn militaire loopbaan in verband met funtioneel leeftijdsontslag. WIM DE WIT is de 53-jarige lijstaan voerder van D’66. De twee dagen voor de gemeenteraadsverkiezingen 54 jaar wordende democraat was ook in 1986 de eerste man, die toen de altijd aanwe zige D’66-voorman Hans Barth moest doen vergeten. Hij leidt al vier jaar een eenmansfractie. De in Gouda geboren Wim de Wit werkte in een slagerij, stapte over naar de Dienst Kunstzaken in Rotterdam, werd medewerker van de Economische Controle Dienst (ECD) van het minis terie van Economische Zaken en klom daar op tot rayoncoördinator. Wim de Wit woont sinds 1960 in Wad dinxveen. Hij bezocht diverse avond scholen en zat ook op het avond-ly- ceum. De democraat bekleedde be stuursfuncties op landelijk, regionaal en plaatselijk niveau. Op dit moment is hij bestuurslid van de tafeltennisver eniging Kwiek. - Per wijk korte wandelroutes voor ’’hondenuitlaters”. - Ontwikkeling van eigen geïnte greerd milieubeleid, dat inspeelt op rijks- en provinciaal beleid met aanvul lende lokale maatregelen. - Volop aandacht voor hinder, water vervuiling, luchtvervuiling en stank, bodemverontreiniging, milieugevaar, gescheiden afvalstromen, chemisch af val, energiebesparing en milieubewust heid. - Het onderwijs kan een belangrijke bijdrage leveren aan de emancipatie van vrouwen, meisjes en leden van ach- terstandsgroeperingen - Meer deelname meisjes en vrouwen aan werkgelegenheidsprojecten. - Steun aan werkgelegenheidsprojec ten jongeren, vrouwen en langdurig werklozen. - Krachtige handhaving milieuvoor schriften. - Nadruk op soberheid en matiging in milieubeleid. - Hoogste prioriteit voor gescheiden afvalinzameling. - Klantvriendelijke behandeling bur gers. - Enquêtes over gemeentelijk beleid. - Inspraakmethode via de telefoon. - Regelmatige werkbezoeken. - Uitgebreidere avondopenstelling ge meentehuis. - Betere bescherming persoonlijke ge gevens (privacyreglement). - Gemeentelijke steun (oefenruimte en subsidiëring) voor muziekverenigin gen, koren, toneelverenigingen en or kesten. - Heroverweging Nota Kunst en Cul tuur uit 1985, gelet op komst Centrum voor Kunstzinnige Vorming. - Openbare bibliotheek met CD’s en videobanden. I - Aandacht kwaliteit onderwijs. - Hoge prioriteit Nederlandse taal aan anderstaligen. - Veel aandacht voor gezondheids voorlichting en -opvoeding. - Scheppen betere kansen leerlingen beroepsonderwijs. - Kleine theaterzaal in nieuw Centrum voor Kunstzinnige Vorming. - Ruimere subsidies amateuristische kunst. - Beschermend beleid voor beeldbe palende panden. - Financiële steun voor oprichting Oudheidkamer. - Stimulering van nieuwe vormen van cultuur. - In principe geen positieve discrimi natie of voorkeursbeleid. - Roldoorbrekend onderwijsmate riaal wordt afgewezen. - Bijzondere onderwijsaandacht etni sche minderheden. - Bevordering integratie minderhe den. - Cursussen Nederlands voor analfa beten, buitenlandse werknemers en werklozen. - Pleidooi voor sterkere maatschappe lijke betekenis van het gezin. 01 Weekblad voor -- BEP VERMEIJ is de 49-jarige lijst aanvoerder van de Partij van de Ar- -beid. Ze werd in Schiedam geboren en lis enig kind uit een SDAP/PvdA-gezin. 'Bep Vermeij bezocht de MMS en de J 'kweekschool. Ze werkte in Schiedam, Hilversum en Gouda. In Gouda was ze eerst directeur van een LOM-school. Op dit moment is ze coördinator van de centrale commissie van onderzoek voor het openbaar spe ciaal en voortgezet onderwijs in Gou da. Daarnaast treedt ze op als adviseur vanuit het speciaal dagonderwijs-voor- rangsgebied Gouda/Moordrecht. Bep Vermeij is sinds 1959 lid van de PvdA. Ze vervulde bestuursfuncties in Gouda, Waddinxveen en in het gewest Zuid-Holland van de partij. Van de ge meenteraad maakt ze deel uit sinds 1982. Ze klom van de derde plaats op de kandidatenlijst op naar die van lijst aanvoerder. Voor de PvdA staat ze kandidaat om wethouder drs. Martin Kraaijestein op te volgen. - Ruimere bestemmingsbepalingen veilingterrein Bredeweg. - Kantoren langs Limaweg. - Geconcentreerde presentatie meu- beltoonzalen. - Eerst Zuidplas afmaken, dan Zuid plas-extra (600 woningen), daarna aan de andere kant van de Beijerincklaan en dan eventueel ten westen Piasweg (driehoek Onderweg). - Woningbouw voor eigen inwoners, bereidheid regionale opvangfunctie, hoge prioriteit voor Brugcentrum, Dorpstraat, Centrumplan. - Voorkomen gebruik tropisch hout. - Geen dieronvriendelijke activitei ten. - Tegengaan extreme ’’nachtverlich- ting” tuinbouwbedrijven. - Aparte hondenuitlaatplaatsen en strengere straffen voor overtreders. - Emancipatie binnen alle onderdelen /gemeentelijk beleid. - Geen positieve discriminatie van man of vrouw. - Geen speelautomatenhal en controle op speelautomaten in cafetaria’s en kantines. - Voldoende financiële steun voor particulier initiatief. - Geen verdere uitbreiding faciliteiten binnen- en buitensporten. - Eenvoudiger subsidiebeleid sportor ganisaties. - Goed management voor instandhou ding nieuwe zwemaccommodatie. - Aanleg voldoende wandelgebieden in Zuidplas. - Completering fietspadennet. JAN VAN WIJK is de 43-jarige lijst aanvoerder van de Protestantse Com binatie Waddinxveen (PCW). Hij is ook de eerste man van de in deze com binatie samenwerkende Hervormde Kiesvereniging (HKV). Jan van Wijk werd in Goedereede geboren. Hij was hoofdambtenaar Directie Vreemdelingenzaken van het ministe rie van Justitie, chef Vreemdelingen dienst van de gemeentepolitie Temeu- zen en bekleedde een staffunctie bij de Koninklijke Marine. Jan van Wijk is nu werkzaam bij de Ko ninklijke Luchtvaartmaatschappij NV (KLM) als plaatsvervangend hoofd van de Dienst Bedrijfsbeveiliging en ais hoofd van de Afdeling Inspectie, Vluchtbeveiliging en Bijzondere On derzoeken. Jan van Wijk heeft drie kinderen. Hij was ouderling van de Centrale Her vormde Gemeente en regiobestuurslid van de christelijke hulpverleningsorga nisatie Stichting Woord en Daad. De Waddinxvener zit sinds 20 oktober 1986 als opvolger van Gerrit van Ringe- lenstein in de gemeenteraad, stond vier jaar geleden op de vijfde plaats van de kandidatenlijst en nam na het terugtre den van ’’tweede PCW-man” Jan Ha venaar het fractievoortzitterschap over. - Meer verkeersveiligheid voetgan gers, fietsers en gehandicapten. - Noordelijke omleidingsweg Brug weg, verbetering verkeersveiligheid Piasweg. - Scheiding van verkeerssoorten. - Herinrichting woonwijken tot 30 km-gebieden. - Verkeersonderwijs op school. - Betere spoorwegverbinding met Den Haag, Rotterdam en Leiden, derde NS-halte in Waddinxveen-Zuid. - Goede en gescheiden voorzieningen voor voetgangers en fietsers. - Aanleg rondweg Coenecoop-Beije- rincklaan. - Directe spoorwegverbinding naar Den Haag en Rotterdam. - Extra aandacht voor verkeersonder wijs. - Minder regelgeving door decentrali satie, privatisering en deregulering. - Klachtencommissie politie. - Openbaarheid van bestuur met waarborgen voor persoonlijke levens sfeer en vertrouwelijkheid burgers en bedrijven. - Voldoende opvangmogelijkheden voor kinderen om arbeidsdeelname vrouwen mogelijk te maken. - Beleid met name richten op opvang 0-4 jarigen. - Voorkeur voor Gastouderproject op principiële en financiële gronden. - Uitbreiding aantal kinderopvang plaatsen (buitenschoolse opvang). - Voorkomen en opheffen van achter- standsituaties. - Omzetting van openbare school in bijzondere (neutrale) school als ouders dat willen. - Gemeentelijke bestuurscommissie Prof. Kohnstamm-MAVO. - Aandacht voor vredesonderwijs, ontwikkelingssamenwerking, gezond heidsvoorlichting, voorlichting over verslaving en milieu-educatie. - Bijdrage ouders in schoolzwempro- gramma niet uitgesloten. - Actief integraal milieubeleid en mi lieu-effectrapportages. - Aanscherpen beleid en controle hin derwetvergunningen. - Voorkomen van hinder overmatige tuinbouwverlichting. - Hoge prioriteit voor bodemsanering. - Aanleg ’’hondenuitlaatplaatsen”. - Meer ontspanningsmogelijkheden voor jongeren (jeugdcentra, disco theek, zwembad).

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 11