iWWf- Ondernemers beurs Bleiswijk RPC reparatie. BOUMA I Sportzaal hart van nieuw Zuidplas-pand A M l CDA in het hart van de samenleving 2 L m ROOS A Schade aan uw auto vereist deskundige Russische pop groepen naar Benelux IJ M A M r\ Installatie Groei van Milieueducatie zet door Prijs wacht WSV1 naar 2e plaats lei Mode Theo den Boon in Hengelo Expositie Neel v. Oosten Werkgroep Natuur- en nu ook in Gouda Gemeentesecretaris J. Meuleman slaat eerste paal G AF-centrum ’’Waddinxveen” Harmonieus debat in "T r i HET RoC CONCEPT Markt Bedrijf en milieu Modeshow PIEKER..... NIET LANGER OVER UW A BELASTINGAANGIFTE Onderlinge Techniek Concerten bourn© drogisterij parfumerie groensvoorde 10 *addimveen F3S (F nJLj Gerrit van den Berg, nr. 6 - LIJST HET CDA IS ER OOK VOOR U Èfocwa arms •m: r> GROENSVOORDE10 WADDINXVEEN "Aktieve bestrijding van vandalisme en kleine criminaliteit. Alle RoC produkten voldoen aan de volgende strenge normen: DEAKKER 23 2743 DR WADDINXVEEN TEL. 01828 - 19402 J I! V ADMINISTRATIEKANTOOR VERWERKT SNEL EN DESKUNDIG HET COSMETISCHE ANTWOORD OP UW HUIDPROBLEEM! GLASBEEK Autoschade reparatiebedrijf Noordkade24 2741EV Waddinxveen Tel. 01828-12588 FOCWA, kenmerk voor vakwerk Hypo-allergeen: samengesteld om allergieën zoveel mogelijk te vermijden. Zonder parfum: parfum heeft geen enkele cosmetische werking Getest met comedogeen: het veroorzaakt de opkomst van meeëters met De bestanddelen zijn getest op hun uiterste zuiverheid Een systematische kontrole op de aanwezigheid van bacteriën Dermatologisch getest Verpakkingen ontwikkeld om de blijvende zuiverheid van de produkten te waarborgen. Pagina 19 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 14 maart 1990 o o st gevel (••oallt» I 1J L/ fwt r C ■S3 WADDINXVEEN - Centraal in Waddinxveens multifunctionele accom modatie aan de Zuidplaslaan, waarvoor vrijdagmiddag 16 maart door ge meentesecretaris J. Meuleman de eerste paal zal worden geslagen, staat een sportzaal van 26 x 32 m2 met daarbij tribunes (100 personen) en twee toestellenbergingen. GOUDA - De vierde beurs "Onderne men in Midden-Holland” dit jaar ge houden op dinsdag 13 en woensdag 14 november in het veilingcomplex in Bleiswijk. De inschrijving voor deze beurs voor het bedrijfsleven is inmiddels geopend. Een honderdtal bedrijven heeft al van de gelegenheid gebruik gemaakt stand- ruimte te reserveren. Vorig jaar trok de beurs circa 9100 be zoekers. Het aantal standhouders be droeg toen 380. Verwacht wordt dat de stijgende lijn van bezoekers en stand houders zich ook dit jaar verder door zal zetten. De organisatie van de beurs is in han den van United Trade Exhibition Con sultants te Doorn (contactpersonen de heren Th.F. Aarendonk en I.M. Vijf schaft, telefoon 03430-14261) en de Ka- Voor Nederlandse groepen ligt een enorme markt open. Als glasnost en perestrojka zich verder positief ontwik kelen betekent dit nieuwe kansen over en weer, aldus Ruud Krebaum van Rock On Management. Het thema van de beurs luidt "Bedrijf en milieu”. Mede onder druk van over heid en consument stelt het bedrijfsle ven zich in toenemende mate milieube wuster op. De jongste ontwikkelingen op het ge bied van milieu van belang voor het midden- en kleinbedrijf zullen op het symposium tijdens de beurs aan de orde komen. WADDINXVEEN - lei Mode in het winkelcentrum ”de Passage” gaat nu ook in Gouda een zaak be ginnen. Aan de Korte Groenendaal 9 wordt daar op woensdag 21 maart - de eer ste lentedag - een winkel voor ac tuele jonge mode geopend. Die dag is er open huis van 17.00-21.00 uur. I, mer van Koophandel voor Midden- Holland te Gouda (contactpersoon me vrouw drs. M.A.E. Huitema, telefoon 01820-69111). Inmiddels is de Waddinxveense vestiging van lei Mode druk bezig met de voorbereiding van de half jaarlijkse modeshow in het Anne Frank-centrum. Die show van voorjaars- en zomer- mode wordt gehouden op woens dagavond 28 maart om acht uur in het Anne Frank-centrum aan het Jan van Bijnenpad. Zoals gebruikelijk gaat het weer om een modepresentatie van for maat om Waddinxveners en streek genoten op de hoogte te brengen van de nieuwste trends voor het ko mende seizoen. l! I I» Evenals vorig jaar zal er voor het ex porterend bedrijfsleven weer een ex- portbeurs worden ingericht. Het the magebied is ditmaal Scandinavie/Fin- land. I j Daarnaast wordt bijzondere aandacht geschonken aan het aspect technische advisering. Met name het midden- en kleinbedrijf moet steeds meer externe deskundigheid inhuren. Men wordt steeds meer afhankelijk van kennis die van buitenaf komt. Wie een idee heeft voor een naam kan die opsturen naar de gemeente Wad dinxveen ter attentie van afdeling Wel zijn en Onderwijs (Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen). Daarbij hoort dan wel een argumentatie waarom die naam is gekozen. De beoordeling van de ingediende na men en uiteindelijke keuze geschiedt door het college van burgemeester en wethouders. Degene die de "winnende naam” heeft bedacht, zal bij de ope ning van de accommodatie een prijs ontvangen. siscne partners wordt verzorgd. Boven dien is promotie en publiciteit voor deze groepen (incl. TV) gegarandeerd. Andersom zullen Russische groepen in de Benelux concerten gaan doenwaar bij complete installaties worden mee genomen. De overeenkomst is gesloten voor een periode van 3 jaar. Nog dit jaar worden concerten gepland van 4 Russische groepen in de Benelux. In principe komen deze groepen naar Nederland met een Belgisch voorpro gramma. De Russische groepen waar het in eer ste instantie om gaat zijn Master, Aria, Monolith en Metal Corrosion, waarvan Master en Aria de bekendste zijn. Mas ter bijvoorbeeld treedt regelmatig voor een groot publiek op (15.000 bezoe kers). De verkoop van hun langspeel platen benadert de miljoen exemplaren in Rusland. Aria is regelmatig in televisie-program- ma’s te zien en wordt beschouwd als de Iron Maiden van Oost Europa. Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren. Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA, kenmerk voor vakwerk. WADDINXVEEN - Het eerste team van de Waddinxveense Schaak Vereni ging WSV sloot een op zich matig com- petitieseizoen af met een klinkende overwinning op Reeuwijk 2 (6,5-1,5). Aannemende dat de wedstrijd tegen Berkel 1 op een gelijkspel eindigt bete kent dit dat WSV 1 met 10 punten uit 7 wedstrijden en 33 bordpunten voor en 23 tegen op de tweede plaats is geëin digd. In een wat vreemde omgeving in het Anne Frank-centrum ontving WSV 1 de reserves van buurvereniging Reeu wijk. De Reeuwijkers, altijd geduchte tegenstanders voor de Waddinxveners, kwamen er ditmaal niet aan te pas. Door overwinningen van Hennink, Philipse en Van der Born en een neder laag van Van Woudenberg was de stand na het verstrijken van de regu liere speeltijd reeds 3-1 voor WSV. Claassen en Van den Hoek hadden echter zulke overweldigende stellingen opgebouwd dat hun tegenstanders van verder spelen afzagen. Toen. Kardol aantoonde dat hij geforceerd een tweede pion in het afgebroken eindspel ging winnen hield ook zijn tegenstan der het voor gezien. Bij de stand 6-1 besloot Jansen zijn par tij waarin, mogelijk enig overwicht had, remise te geven. De eindstand werd hiermee 6,5-1,5. Dinsdag 13 maart speelde WSV 3 de laatste wedstrijd in Schiedam tegen Groenoord 3. o o o o o o o wordt een opening voorzien van deze accommodatie in november 1990. De accommodatie zal gebouwd worden aan de Zuidplaslaan, in het centrum van de wijk "Zuidplas”. Het gebouw zal gebruikt worden door sportvereni gingen, het onderwijs en het sociaal- cultureel werk. Dat betekent dat er bijvoorbeeld over dag gymlessen worden gegeven aan ba sisschoolleerlingen en peuters worden opgevangen en in de avonduren de sportverenigingen de zaal zullen ge bruiken en de wijkverenigmg "Zuid plas” bijeenkomsten heeft. De zaal is bijvoorbeeld geschikt voor sporten als badminton, volleybal en basketbal. In de onderlinge competitie werd de eerste ronde voor de derde en laatste cyclus gespeeld. De partij Smitskamp- De Niet werd afgebroken in een razend moeilijke stand, die beide spelers veel "huiswerk” zal opleveren. Th. Goor ging ten onder tegen Van Oort. Ritter klopte Stam en Brobbel le verde knap werk door D. van Offeren te verslaan. P. van Offeren en Brink horst deelden het punt, evenals Bese- mer en Van der Knaap. Muit, bezig met een tussensprint ge tuige zijn 4,5 uit 5, klopte nu Malie paard. Stouten liep in zijn derde partij op de club tegen Prins zijn eerste ne derlaag op. Alblas, vorige week een minipartij, was nu het laatst klaar met een overwinning op H.E. van Offeren. Van Sandijk zegevierde over DJ. van Offeren en P. van Kleef boekte een zege op Ponsioen. Van Oosten kwam op een 50% score door W. Goor te ver slaan. WADDINXVEEN - Het Weekblad voor Waddinxveen heeft maandag avond in het Anne Frank-centrum een zeer druk bezocht lijsttrekkersdebat gehouden. Voor zo’n 120 belangstellenden legden Bep Vermeij (PvdA), Paul van Schie (CDA), Koos de Vogel (VVD), Jan van Wijk (PCW) en Wim de Wit (D’66) uit welk beleid er in de afgelopen pe riode was gevoerd en wat men de ko mende vier jaar van plan is. Voor de industriële ondernemers, chefs technische dienst, technische in kopers en soortgelijke functionarissen zullen op de beurs extra activiteiten worden ontplooid in de technische sfeer. Het gaat daarbij om zaken als toelevering, produktautomatisering, logistiek, installatietechnieken en on derhoud. WADDINXVEEN - Vorig jaar kende voetbalvereniging Waddinxveen al een lichte groei van leden, maar dit seizoen is de groei enorm gestegen en kent de vereniging een toename van het leden bestand van ongeveer 25 procent. Als de groei doorzet met de huidige cijfers zal deze toename nog meer worden dan genoemd percentage. Het bestuur denkt dat de huidige groei, waarbij erg veel nieuwe leden uit de Zuidplas komen, een gevolg is van het nieuwe technisch beleid, waarmee een betere voetbalopleiding wordt beoogd Ook speelt hierin duidelijk mee het krachtige jeugdbestuur met zijn prima werkende commissies. Hierbij valt te denken aan de evenementen-, kamp en toernooi-commissie, die ervoor zor gen dat er tijdens vakanties en voetbal- loze dagen allerlei activiteiten worden georganiseerd. Het bestuur van Waddinxveen-voetbal denkt dat de hudige ledengroei de ko mende tijd zal blijven aanhouden en wellicht nog een extra impuls zal krij gen als het vernieuwde complex gereed is. Zoals bekend zal het nieuwe com plex bestaan uit een nieuw zand-gras- veld, welke gebruikt zal worden voor trainingen en indien nodig voor wed strijden. In het verlengde van dit veld komt het nieuwe hoofdveld. Een tweede veld zal langs de Dreef komen te liggen waarbij een gedeelte op de oude ligweide van het zwembad terecht komt. Hiermee krijgt Waddinxveen een com plex dat rondom het prachtige vereni gingsgebouw komt te liggen en waar mee zij de jaren ’90 prima zullen door komen. Als gevolg van de ledengroei speelde er afgelopen zaterdag een nieuwe jeugd- elftal zijn eerste competitie-wedstrijd, te weten het D-2-elftal. Dit team wist gelijk zijn eerste wedstrijd verdienste lijk met 3-1 te winnen van Woerden D- 2. Wat er nog gemist wordt, is een naam voor het nieuwe gebouw. Daarom wordt er, nu de eerste paal wordt gesla gen, een prijsvraag uitgeschreven. Ie dere Waddinxvener, van jong tot oud, kan aan de prijsvraag deelnemen. De meest treffende naam zal worden uitge kozen. WADDINXVEEN - De Stichting Mu zikanten Collectief Waddinxveen is be trokken bij een cultureel uitwisselings verdrag met Rusland-Benelux. Met de tekening van dit verdrag werden eerder afspraken tussen Juri Sokolov (Rus land), Kris Claerhout (België) en de Waddinxvener Ruud Krebaum van Stichting Muzikanten Collectief Wad dinxveen (SMCW) en Rock On Mana gement bekrachtigd. Rock On Management is een onder deel van de Stichting Muzikanten Col lectief Waddinxveen. Juri Sokolov, vertegenwoordiger van het Admini- strativno Tehniceskij Teatra "Bim- Bom”, verbleef geruime tijd in de Be nelux om het pop/rock-klimaat in de Benelux te leren kennen en bezocht ook de nieuwe 16-sporen studio van SMCW en oefenruimten van de Wad dinxveense en regionale popgroepen. Kris Claerhout treedt op als vertegen woordiger voor België en Luxemburg van de Rus en is tevens de verbindings man ten opzichte van ambassades en consulaten. Met dit uitwisselingscontract op niet- valuta basis is het nu mogelijk dat Bel gische en Nederlandse rock/popgroe- pen zonder problemen in Rusland kun nen spelen, verblijven en reizen, ter wijl de apparatuur geheel door de Rus- J WADDINXVEEN - De hoofdprijs van de al in oktober vorig jaar door de wijk- en speeltuinvereniging De Pad destoel gehouden bazar - een tuinset - is nog steeds niet afgehaald. Het prijswinnend lotnummer was 714. Wie weet beschikt nog iemand over dit lootje. De zaal is omgeven door een viertal was- en kleedruimten. De centrale en tree geeft toegang tot een hal van waar uit de beheerdersruimte, de kantine en de overige ruimte bereikbaar zijn. Een tweede entree geeft toegang tot de twee werkruimten en het kantoor en de pantry voor het sociaal-cultureel werk. De ruimte voor volwassenen en de kan tine zijn verbonden door een panelen- wand, die eventueel geopend kan wor- den, zodat er ruimte is voor activiteiten met veel publiek.. Vanuit de kantine is er zicht op de sportzaal. In opdracht van het college van Burge meester en Wethouders van Waddinx veen heeft het architectenbureau Stuurman Partners BV de nieuwe ac commodatie ontworpen. Deze laatste voert tijdens de bouw tevens de direc tie. Rehorst Bouw BV uit Waddinxveen draagt zorg voor de uitvoering van de bouw, tezamen met de firma Voorn en Koning BV uit Bodegraven. De totale kosten van deze accommoda tie bedragen 3.460.000,-. Hierin zijn zowel de bouw, als grond en inrich tingskosten begrepen. Vooralsnog WADDINXVEEN - De Waddinx veense kunstenaar Theo den Boon gaat recente werken op linnen en papier ex poseren in galerie De Pook aan de Del- denerstraat in het Overijsselse Henge lo. De opening van de expositie, die tot en met zondag 15 april (Eerste Paasdag) duurt, is zondagmiddag 18 maart van twee tot vijf uur. Galerie De Pook van Wies Hendriks is geopend op woensdag tot en met zater dag van 13.00-18.00 uur, op donderdag van 13.00-21.00 uur en op zondag van 15.00-18.00 uur. Bij eventuele aankopen is de kunstaan- koopregeling van het ministerie van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur van toepassing. WADDINXVEEN - Vanmiddag - woensdg 14 maart - is in het Waddinx veense gemeentehuis de Werkgroep Natuur- en Milieu-educatie officieel geïnstalleerd door wethouder voor mi lieu, KW.Th. van Soest (VVD). Als stimulans is bij deze gelegenheid aan de werkgroep een startbedrag van 500,- ter beschikking gesteld. Dit be drag is door het bedrijfsleven aan de gemeente geschonken voor milieudoel einden. De sectie plantsoenen van de dienst Openbare Werken is drie jaar geleden begonnen met een natuureducatiepro- gramma voor het basisonderwijs. In die tijd is het educatiewerk sterk gegroeid. Hieruit blijkt dat het voorziet in een be hoefte bij het onderwijs. Om de taak van de sectie plantsoenen te verlichten én om het educatiewerk verder te ontwikkelen is de vrijwilli- gersgroep in het leven geroepen. Deze werkgroep Natuur- en Milieu-educatie is de afgelopen zomer van start gegaan met verschillende activiteiten. Er is een nieuwe leskist "Kabouters” ontwikkeld bestemd voor kleuters. Deze bevat kabouters, een paddestoel, opdrachtkaarten met allen benodigde materialen en instructie voor de leer kracht. Momenteel wordt er gewerkt aan een opdrachtenpad rond de Pette- plas. De Nationale Boomfeestdag op 4 april wordt door de werkgroep voorbe reid. Door steun van deze werkgroep kan het educatiewerk in Waddinxveen uit gebreid worden naar andere groepen van de bevolking. In samenwerking met de sectie plantsoenen kan gewerkt worden aan voorlichting, exposities, excursies e.d. gericht op de burger. Wie deel zou willen nemen in de werk groep kan daarover informatie krijgen bij mevr. J. van der Kaaij van de sectie plantsoenen, tel. 01828-14433 tst. 167. WADDINXVEEN - De Waddinx veense kunstenares Neel van Oosten exposeert in de bibliotheek De Bloem lezer in Roelofarendsveen. Ze laat daar 21 aquarellen en etsen zien. De tentoonstelling, die vorige week is ingericht, duurt tot eind april. i. Vertrekkend gemeentesecretaris J. Meuleman. (Foto: Archief). Het politieke forum in het AF-centrum van voor naar achter Wim de Wit (D'66), Paul van Schie (CDA), Koos de Vogel (WD), forumleider Bert Woudenberg, Bep Vermeij (PvdA) en Jan van Wijk (PCW). Foto: Sjaak Note- boom). r k‘A L

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 19