Paardenloods Zevenhuizen 1 Burgemeester sprak met de premier Poptournooi Rabobanken OP Drukte Nieuwe W’veners bij schaatsclub Gouda Vergadering verschoven brochure bijstand Ds. W. Verboom bij Open Cirkel Aanmelden Coornhert- prijs is nog mogelijk Reis Gouwe- bloem 3 mei De Groene Zijde Afsluiting Wilgenlaantje ’’Voetlicht” in koffiebar Demonstratie rolschaatsen met jeugd kampioene Tuinbeurs in school rond riolering Open dag ’’poppenhuis” Wingerd 177 BRUIDSBOETIEK ANGELA life.., Eigen programma in koffiebar Videoclip Zijde 105/ 2771 EV Boskoop/01727-13456 Milieudienst Programma 22 An 0°a' Ï5.00 uur don*””9* ;Tn9.0C-15 I ^ön,a3 vwwwwa J CHR. AGRARISCHE SCHOOL 1 x gedragen bruidskleding voor bruid en bruidegom -W w Oude*5 en oponze- I Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 14 maart 1990 I harmonisering tl WADDINXVEEN recht op hebben. der Linden en minister mr. Ernst Hirsch Ballin van Justitie. (Foto: Sjaak Noteboom). kansen van jong muziektalent in hun werkgebied. Iedere jonge popmuzi kant, die niet in zijn levensonderhoud voorziet met musiceren kan'zich aan melden. CDA-fractievoorzitter mr. drs. Elco Brinkman op een verkiezingsbijeen komst van de christen-democraten in Gouda. Dus opnieuw een mooie gele genheid om met politici te spreken. Vlak voor het begin van de Goudse’ CDA-avond sprak Gouda’s burge meester drs. Jan Hein Boone en Wad- dinxveens eerste burger Kees van der Linden met premier Lubbers. Deze bleek precies te weten waar het alle maal om ging. De jurering van de voorronden en fi nale wordt overgelaten aan professio nals uit de muziekwereld: onder meer docenten van de mede-organiserende muziekscholen Alphen aan den Rijn en Waddinxveen. Tijdens de finale wordt de jury voorgezeten door Henk West- broek van ”Het Goede Doel”. WADDINXVEEN/GOUDA - WJH- dinxveens burgemeester C.M. van der Linden ontwikkelt zich als een rasechte actievoerder voor de politie. Al een paar weken is hij met Gouda’s burge meester drs. J.H. Boone en andere burgemeesters uit de Goudse regio in de weer om de plannen van de rijks overheid voor de reorganisatie van de politie in die zin bijgesteld te krijgen, dat Gouda en omgeving niet bij de re gio Groot-Rotterdam wordt ingedeeld, maar bij Groot-Leiden. Voor de finalisten zijn er aantrekke lijke geldprijzen 1200,-, f 800,- en 500,-) te verdienen. De uiteindelijke winnaars kunnen bovendien deelne men aan een professionele workshop. Maar het meest aantrekkelijke van dit muzikale toumooi is wellicht dat alle groepen die aan de voorronden deelne men de beschikking krijgen over de vi- deo-opnamen van hun eigen live-optre- den. Pagina 23 WADDINXVEEN - De jaarlijkse reis van de Stichting De Gouwebloem is dit jaar vastgesteld op donderdag 3 mei. De kosten daarvan worden betaald uit de opbrengst van eigen acties en giften van het bedrijfsleven. De Gouwebloem is een stichting die zich al jaren nuttig maakt voor de ge handicapten, de chronisch zieken en al diegene in de gemeente die niet meer volledig aan het maatschappelijk leven kunnen deelnemen. Iedereen heeft het recht kandidaten voor te dragen. De uitreiking van de Coornhertprijs zal plaatsvinden op 29 oktober 1990, tijdens de officiële her denking Coomhert, in de St. Janskerk te Gouda. Dirck Volckertszoon Coorn- hert (1522-1590) is op die dag vierhon derd jaar geleden overledenen in de St. Jan begraven. Burgemeester C.M. van VOORBEREIDEND BEROEPSONDERWIJS Daar vindt u een schitterende kollektie Alleen op afspraak Boskoop, tel. 01727-19577 WADDINXVEEN - Vrijdagavond 9 maart zal in de hervormde koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse door het ei gen team een zelfgemaakt programma opgevoerd worden. Dit programma krijgt als titel mee: ’’Goede grond” en wordt door middel van muziek, tekst, sketches en dia’s uit gewerkt. De koffiebar is toegankelijk voor ie dereen vanaf 15 jaar en te vinden ach ter de Brugkerk. Kortgeleden werden daartoe in Wad dinxveen gesprekken gevoerd met mr. Ernst Hirsch Ballin, de minister van Justitie die in de Ontmoetingskerk een spreekbeurt hield. Maandagavond wa ren premier drs. Ruud Lubbers en Het is noodzakelijk dat ten behoeve van het onderhoud van de voetbalvel den een kleine trekker wordt aange schaft. De voetbalvereniging Groene weg is nu in de gelegenheid een twee- hands trekker te verkrijgen. Burge meester en wethouders zijn voorne mens de raad voor te stellen in de kos ten van aanschaffing een bijdrage te verstrekken. De Dorpsstraat wordt herbestraat. Bij de uitvoering zal zoveel mogelijk reke ning worden gehouden met de tijdens de op 12 februari 1990 gehouden hoor zitting gemaakte opmerkingen. Burgemeester en wethouders zijn voornemens de raad voor te stellen de nodige gelden te voteren voor het bouwrijpmaken, inclusief de ontslui ting van het le gedeelte van het be stemmingsplan Swanla. Uit onderzoek is gebleken dat het noodzakelijk is de woning Burgemees ter Klinkhamerweg 15 op te knappen. Burgemeester en wethouders zijn voornemens de raad voor te stellen hiervoor de nodige gelden beschikbaar te stellen. Popgroepen die mee willen doen, kun nen bij de Rabobanken in de streek een informatie-folder en aanmeldingsfor mulier verkrijgen. Zij hebben tot vrij dag 30 maart aanstaande de tijd om hun band aan te melden. Er zijn twee categorieën: groepen waarvan de musici gemiddeld jonger zijn dan 18 jaar en groepen waarvan musici gemiddeld 18 jaar en ouder zijn. WADDINXVEEN - Het Wilgenlaan tje in het Gouwebos, het voet- en fiets pad tussen Waddinxveen en Boskoop, zal met ingang van maandag 19 maart voor alle verkeer worden afgesloten. De afsluiting duurt tot maandag 7 mei. Het dichtgaan van het Wilgenlaantje gebeurt in verband met de werkzaam heden rond de aanleg van rioolperslei- dingen naar de in aanbouw zijnde af valwaterzuiveringsinstallatie Reeu- wijk-Randenburg waarin het rioolwa ter van Waddinxveen, Boskoop en Reeuwijk-Dorp zal worden gezuiverd. Van de optredens wordt een video-re- gistratie gemaakt. Zes groepen, de nummers één, twee en drie uit de beide categorieën, gaan over naar de finale. Deze finale op zaterdag 26 mei in De Beurshal in Boskoop vormt het voor programma van een concert van de NOVO-band. De presentatie van deze slotmanifestatie is in handen van Henk Westbroek. WADDINXVEEN - De geplande ver gadering van de raadscommissie voor algemeen bestuurlijke zaken, waarvan burgemeester C.M. van der Linden voorzitter is en die alle fractievoorzit ters als lid kent, is dinsdagavond 13 maart niet doorgegaan. Met het oog op een aantal nog in voor bereiding zijnde zaken, die in de com missie aan de orde moeten komen en ter vermijding van de noodzaak enige weken daarna een extra vergadering te moeten beleggen, is besloten de verga dering van 13 maart te laten vervallen. Een extra vergadering van de raads commissie ABZ is nu uitgeschreven voor dinsdagavond 27 maart om half acht. ltjerd 53456- WADDINXVEEN - De uit Waddinx veen afkomstige speelgroep ’’Voet licht” presenteert vrijdagavond 16 maart om half negen zijn nieuwe pro gramma in de hervormde koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse. Het première-programma heeft als titel ’’Optocht door de tijd, van schepping tot eeuwigheid” en handelt over een bonte rij mensen die van alles en nog wat meemaken, op maatschappelijk en geestelijk gebied. Iedereen vanaf 15 jaar is welkom in De Schaapskooi achter de Brugkerk. Later verklaarde CDA-fractievoorzit- ter mr.drs. Elco Brinkman dat de chris ten-democraten in de Tweede Kamer zich sterk zouden maken vo0r indeling van de politie uit Gouda en omgeving bij Leiden. De lobby gaat dus succes sen afwerpen. De Rabobanken verwachten dat in de komende maanden het groot opgezet muzikaal toumooi voor popgroepen ’’Popmatch” bij de popgroepen zal aanslaan. De popgroepen uit deze streek kunnen zich vanaf vandaag aan melden voor deelname aan dit festival. Zij maken kans om samen met de be kende Novo-band op te treden tijdens het slotconcert dat in de Beurshal in Boskoop wordet gehouden. ’’Popmatch” wordt mogelijk gemaakt door de 23 samenwerkende Raboban ken in de kring Rijn en Gouwe. De Ra bobanken willen hiermee een belang rijke impuls geven aan de ontplooiings- ZEVENHUIZEN - Na door het col lege van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland alsnog het bezwaar schrift van de heer T.C. Middelman uit Zevenhuizen gegrond is verklaard en alsnog besloten is een verklaring van geen bezwaar voor de bouw van een paardenloods aan de Knibbelweg in Zevenhuizen te verlenen, zijn Burge meester en Wethouders voornemens de raad een voorstel te doen toekomen inzake de verlening van de bouwver gunning. Burgemeester en Wethouders zullen de raad van Zevenhuizen voorstellen wederom een voorbereidingsbesluit te nemen ten behoeve van een 50-kV- transformatorstation op een perceel gelegen tussen de Bredeweg en de Julianaweg, daar de procedure nog niet is afgerond. Er komt ook weer een voorbereidings besluit voor de bouw van een woning ter plaatse van de panden Dorpsstraat 3b en 5. Burgemeester en wethouders zijn van plan de raad voor te stellen de nodige gelden beschikbaar te stellen voor de vervanging van de betonnen rioolin- spektieput nabij het perceel Bredeweg 32 door een kunststofput. De raad is gevraagd de nodige gelden beschikbaar te stellen voor het maken van een nieuwe aansluiting op de riool- persleiding langs de Middelweg mid dels een pompput met pompinstallatie ten behoeve van de vuilwaterafvoerlei- ding(en) van een perceel aan de Mid delweg. Geld is ook nodig voor de plaatsing van een put met pomp en persleiding ten behoeve van de riolering van het per ceel Dorpsstraat 1c en voor de voorbe reiding, het besteksgereedmaken en de direktievoering van een riolering langs de Knibbelweg. Zevenhuizen zal met het Intergemeen telijk Samenwerkingsorgaan Midden- Holland een overeenkomst aangaan waarbij diverse werkzaamheden op het gebied van het milieu door de Milieu dienst Midden-Holland zullen worden verricht. Het gaat hierbij om de uitvoering van de Hinderwet, de Wet Chemische Af valstoffen, Lozingsverordening riole ring, Wet Bodemsanering, alsmede het registreren en muteren van het bedrij- venbestand en de algemene milieu-ad- visering, milieuvoorlichting en -eduka- tie. Nadat de Coornhertprijs in 1990 is toe gekend, aan welk projekt in welke ge meente dan ook, zal deze in overleg met de beoordelingscommissie worden besteed aan een projekt van gemeen schappelijk gemeentelijk belang. Te denken valt aan: - een (vergelijkend) onderzoek op het terrein van een der aangeduide projek- ten (met beleidsaanbevelingen); - een documentaire, waarmee een specifiek probleem wordt verduidelijkt voor een groter publiek; - onderzoek naar een (wenselijke) re gionale distributie van welzijnsvoorzie ningen; - de ontwikkeling van een leerplan of een onderwijsprogramma (en de publi- katie daarvan). Het streven is, afhankelijk van het pro jekt, minimaal 50.000,- en maximaal 100.000,- ter beschikking te stellen en in overleg met de beoordelingscommis sie aan te wenden. WADDINXVEEN - Nederlands jeugdkampioene rolschaatsen Kelly Hogenhoud is komende za terdagmiddag 17 maart op uitnodi ging van de wijk- en speeltuinver eniging De Paddestoel in Waddinx veen. Omdat voor de rolschaatsdemon- stratie het wijkgebouw aan de Lij- sterbesstraat te klein is wordt uitge weken naar de gymnastiekruimte in de oude Jan Ligthartschool aan de Kerkstraat. De demonstratie duurt van twee tot drie uur. Behalve rolschaatsen zal ook met de schaatsplank gewerkt worden. Kinderen wordt aangera den ook hun eigen rolschaatsen en schaatsplanken mee te nemen om samen met Kelly Hogenhoud ”de baan” op te gaan. WADDINXVEEN - De openbare Klaas de Vriesschool aan de Herman Heijermanslaan is de plaats waar de werkgroep Amnesty International in Waddinxveen de tuinbeurs ’’Zaaien en delen voor de vrijheid van velen” zal houden. De beurs duurt van 9.00-17.00 uur. De opbrengst van deze tuinbeurs - waarin zaden en planten worden ver kocht - komt geheel ten goede aan het werk van Amnesty International. Iedereen kan hierbij helpen door plant goed aan te leveren. Hierbij gaat het om planten en struiken (of delen er van), stekken voor binnen en buiten, bollen, knollen, zaden, éénjarige en meerjarige planten. Alles op tuingebied is welkom, dus ook tuinmeubelen, -gereedschap, -boeken en -bladen. WADDINXVEEN - Waddinxveen moet nog reageren op het verzoek van de Coornhertstichting om aanmelding van een gemeentelijk vernieuwings project, waarmee beslag gelegd kan worden op een geldprijs van 50.000,- tot 100.000,-, zo laat secretaris dr. A.A. de Bruin uit Waddinxveen na mens de beoordelingscommissie van de Coornhertprijs weten. In het kader van de nationale herden king van de humanist Coornhert zal in 1990 voor de eerste keer de tweejaar lijkse Coornhertprijs worden uitge reikt. Deze is ingesteld door de Coorn hertstichting. Met de Coornhertprijs worden primair gemeentelijke belangen behartigd. De prijs wordt toegekend aan diegene, die de harmonisering van de Nederlandse samenleving heeft bevorderd. Daarbij kan worden gedacht aan: - gemeentelijke antidiscriminatiepro- jecten, de bevordering van gelijke be handeling in gelijke gevallen op grond WADDINXVEEN - De gemeente Waddinxveen heeft een nieuwe bro chure uitgegeven over de mogelijkhe den om bijstand te krijgen voor bijzon dere bestaanskosten. De brochure zal niet alleen worden toe gezonden aan alle cliënten die een uit kering ontvangen (op grond van de Al gemene Bijstandswet, RWW, IAOW, BZ of IOAZ). Ook zal de brochure verspreid worden op alle scholen in en buiten Waddinxveen als die door leer lingen uit Waddinxveen bezocht wor den. Daarnaast zal de brochure verspreid worden onder instellingen (zoals de Stichting Maatschappelijke Dienstver lening Zuidplas) waar mensen komen die voor bijstand voor bijzondere be staanskosten in aanmerking komen. Het is namelijk beslist niet zo dat alleen aan mensen met een bijstands- of so ciale uitkering een tegemoetkoming in bijzondere bestaanskosten kan worden toegekend. Zeker ook mensen die inkomen uit ar beid hebben, kunnen in bijzondere in dividuele omstandigheden terecht ko men die hun financiële draagkracht te boven gaanDie financiële draagkracht wordt bepaald door te kijken naar het inkomen en het vermogen van de aan vrager of aanvraagster. In het kader van een actief gericht com municatiebeleid verwacht de gemeente met deze brochure een beter inzicht te geven in de mogelijkheden die er zijn voor een financiële bijdrage, in de hoop dat daarvan ook daadwerkelijk gebruik zal worden gemaakt. Ook door WADDINXVEEN - De oud-Wad- mensen die vaak niet weten dat zij daar dinxveense predikant ds. W. Verboom recht op hebben. uit Hierden is volgende week woens- - dagavond 21 maart om acht uur de gast - van de hervormde ontmoetingskring De Open Cirkel in De Schaapskooi aan -- de Nesse. Hij zal daar het thema De plaats van de jongeren in de gemeente” belichten De predikant zal daarbij ingaan op de ruimte die er kan en moet zijn voor jon geren in de christelijk gemeente. Hoe je aandacht geeft aan jongeren in de kerkdienst. Over het hoe en waarom van catechesatie enz. De avond die be doeld is voor ouders, jeugdleiders en ambtsdragers, die vinden dat jongeren een belangrijke plaats innemen binnen de kerkelijke gemeente. WADDINXVEEN - In ’’Popmatch”, een nieuw tournooi voor popgroe pen van de Rabobanken in de Goudse streek en de muziekscholen in dr regio, krijgt jong muziektalent unieke kansen aangeboden. WADDINXVEEN - In Waddinxveen- Noord is goed te merken dat het aanne mingsbedrijf Baas BV onder supervisie van - is met de aanleg ding. De nieuwe leiding sluit Waddinxveen- Noord, Boskoop en Reeuwijk-Dorp aan op de in aanbouw zijnde rioolwa terzuiveringsinstallatie van het hoog heemraadschap van Schieland aan de Henegouwerweg In Waddinxveen wordt bij het passeren van vijvers, singels en wegen ware kunststukjes verricht door de werkne mers van het Waddinxveense bedrijf. Bijzonder zal straks ook de passage van de Gouwe worden. Dat gebeurt bij de grens van de bebouwde kom bij Wad dinxveen. Vooralsnog wordt het land- schap daar nu geheel en al beheerst door de buizenaanleg. De aanleg van de rioolpersleiding voltrekt zich in Waddinxveen-Noord niet ongemerkt. (Foto: Sjaak Noteboom), van godsdienst, levensbeschouwing, politieke gezindheid, ras, geslacht of op welke grond dan ook. --en in "Popmatch” begint in april met twee voorronden (op 21 april in Leimuiden en op 28 april in Gouda). Alle aange melde groepen zullen dan - voor pu bliek - een live optreden verzorgen. Lrden °'r’ WADDINXVEEN/GOUDA - Jeugd- schaatsers van de schaatsclub Gouda, die ook Waddinxveners als lid heeft, hebben op de Haagse kunstijsbaan ”De Uithof’ meegedaan aan een clu- bontmoeting van jeugdschaatsers van de verenigingen ’’Ijsclub Bleiswijk (UB)”, ’’Schaatsvereniging Rotterdam (SVR)” en ’’Ijsclub De Ijzeren Man (IJV)” uit Vught. De organisatie was in handen van schaatsclub Gouda. Het belangrijkste doel van deze clubontmoetingis, om de jeugdschaatsers op een speelse wijze met het wedstrijdelement van het schaatsen kennis te laten maken. Tij dens de schaatslessen wordt hieraan (bewust) juist weinig aandacht be steed. Veel jeugdschaatsers vinden het echter wel erg leuk om eens een wed strijd te schaatsen. Zowel de jongens als de meisjes waren in 4 leeftijdsgroepen opgesplitst. Aller eerst werkten alle groepen achtereen volgens een mini-500 m, een slalom en een korte-baan wedstrijd af. Hierna konden de deelnemers zich tegoed doen aan chocomel, broodjes en een appel. Als laatste onderdeel werd een mini-marathon gereden, hetgeen door velen als een ware beproeving werd er varen. Voor de jeugd in de leeftijd van 7 t/m 12 jaar organiseert de schaatsclub Gouda in KNSB-verband schaatslessen gedu rende de periode half oktober tot half maart. Op zaterdagochtend wordt geschaatst in de Weena-ijshal in Rotterdam en ’s- middags gaat er een groep naar de overdekte kunstijsbaan De Uithof in Den Haag. Dit jaar bestaat de groep uit totaal 105 jeugdschaatsers uit Gouda, Boskoop, Bodegraven, Haastrecht, Reeuwijk, Moordrecht, Waddinxveen, Nieuwer- kerk en Zevenhuizen. Het vervoer geschiedt per bus met hal tes in Gouda, Reeuwijk, Nieuwerkerk en Zevenhuizen. In groepen van onge veer 8 kinderen wordt les gegeven on der (bege)leiding van een jeugd- schaatsleider. De zwaarte van de lesonderdelen is ui teraard afhankelijk van leeftijd en schaatskunde. Nadat er ongeveer een uur gelest is, mogen de kinderen nog 10 minuten vrij-schaatsen. Alle kinderen ontvangen aan het einde van het schaatsseizoen een officieel KNSB-di- ploma. Naast de schaatslessen vinden er nog andere activiteiten plaats, zoals een mini-elfstedentocht, een clubontmoe- ting, het diplomaschaatsen en ter af sluiting van het seizoen een spellenmid- dag. Tijdens de Kerstvakantie gaat een aantal jeugdschaatsers onder begelei ding van schaatsclub Gouda naar het nationale jeugdschaatskamp in Assen. Veel kinderen kiezen er na afloop van hét jeugdschaatsen voor om door te gaan met schaatstraining voor lange- baanwedstrijden. Ook hiervoor kent schaatsclub Gouda speciale trainings groepen. Voor meer informatie over het jeugdschaatsen en eventuele aan melding voor het volgende seizoen kan men zich wenden tot Jan Heijsteeg (tel. 01820-30475) en Thom Dessing (tel. 01820-22202). neergelegd in het eerste artikel van de grondwet) en van de ’’sociale vernieu wing”, omschreven als het stimuleren van decentralisatie van verantwoorde lijkheid naar de burgers, een sociaal ge drag dat het samenleven van een ieder ten goede komt en een daarmee samen hangende verdeling van materiële en immateriële voorzieningen. Het Fonds Coornhertprijs wordt gefi- nancieerd door publiekrechtelijke overheden (met name gemeentebestu- 1 ren), terwijl de Verenigde Spaarbank voor 1990 een substantiële bijdrage heeft gestort en in principe tot en met het jaar 2000 eenzelfde medewerking heeft toegezegd. WADDINXVEEN - Lenie van Putten van de Wingerd 177 houdt donderdag 15 maart van 09.30-21.00 uur open huis voor creatieve mensen die graag pop pen willen maken. Ze kunnen ten huize van Lenie van Putten zien hoe dat gaat, maar er vallen ook genoeg poppen te bewonderen. Ie dereen is welkom tijdens het eendaagse ’’open poppenhuis” in Groenswaard 3. - integratieprojecten: onderwijs- vormingscursussen voor groepen achterstandsituaties. - samenwerkingsprojekten op het ge bied van onderwijs, wanneer bijv, g sprake is van een laatste onderwijs voorziening in een dorp, wijk of regio, medische voorzieningen (verpleeghui- zen, ziekenhuizen, instituten voor ge- 7 -j-- handicapten, Qtprvpnchpoplpidino^ de Heidemaatschappij druk bezig voorzieningen j-van rjooipersiej. ge 9r°eP n \eer\^9eVoatde?^e0°Ó'90 A6.00 O^deba®880"00' 13.0° 2V00 UÜT stervensbegeleiding) voor bejaarden als wooncentra en verzorgingshuizen. - documentaires, ideële reklame die (lokale) harmonisering beogen/ beoogt. De Coornhertprijs dient bezien te wor- den in het licht van de harmonisering van de Nederlandse samenleving (zoals 8e 9r0®P jitgeno'

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 23