Hypotheekavond Bouwvoorlichting Niet gelijk, wel gelijkwaardig Popfestival voor ANC Bekeuringen op schoolplein CDA in het hart van de samenleving o De Bonkelaar 23 maart Plattelands- Contracten met zeven jeugdtrainers Studenten schrijven tekst voor folder Gif uit schuur gestolen vrouwen over Europa 1992 Bij Auto Baas aan de Zuidelijke Dwarsweg Autoshow en open huis WADDINXVEEN - Auto Baas aan de Zuidelijke Dwarsweg in Waddinxveen- Zuid houdt twee evenementen. Er is komende zaterdag 17 maart open huis ter gelegenheid van de modernisering van de werkplaats en er wordt van don derdag 15 tot met zaterdag 24 maart de jaarlijkse grote Nissan-autoshow ge houden. Gestolen auto Winkeldiefjes Vervalst Nissan-show Lezing over reumapatiënten Vernielingen Diefstallen Gestolen goed Aanrijdingen Informatie i Waddinxveen "Uitbreiding fietspadennet en veilige schoolroutes. HET CDA IS ER OOK VOOR U AUTO BAAS Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fat soen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem Analyse worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. I iiè-- Monique Koeckhoven, nr. 9 - LIJST Mm II 1 .1 I Pagina 29 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 14 maart 1990 •--irWHi-i T -ran - ■POLITIENIEUWS» 1. Mevrouw Vermeij is zo verblind door haar roodgetinte oogkleppen dat zij niets anders meer ziet dan haar ei gen gekleurde opvatting. Een dergelijk stralende verblinding ,-Skiit vanzelfsprekend het zintuiglijk waarnemingsvermogen uit om genuan ceerd naar andere opvattingen te luis teren en/of die te onderkennen, laat staan die te kunnen vertolken. Dit is een bekend psychologisch verschijnsel, bekend als het zogenaamde ’’Oog- en oorkleppensyndroom”. Mocht mevrouw Vermeij hieraan lij den, dan wensen wij haar een spoedig en volledig herstel toe van deze ernsti ge, door de patiënt veelal niet onder kende kwaal. Haar aldus ontstane uit latingen zijn haar dan ook vanzelfspre kend vergeven. Naar aanleiding van het naschrift van mevrouw A. Vermeijfractievoorzitter en lijsttrekker van de Partij van de Ar beid, op het ingezonden stuk van de GPV-vrouwenwerkgroep in het Week blad voor Waddinxveen van 7 maart j .1 wil D’66 het volgende opmerken. Op de vluchtstrook van rijksweg A12 werd op dinsdag 6 maart een in Rotter dam gestolen Volkswagen aangetrof fenDe wagen is afgevoerd door een 4a- kelbedrijf en ter beschikking gesteld van de rechtmatige eigenaar. WIM DE WIT Lijstaanvoerder van D’66, Mercuriusweg 9. Twee minderjarige jongens zijn op vrij dag 9 maart betrapt op het plegen van een winkeldiefstal in een supermarkt aan de Passage. Er werd snoep en drank meegenomen. De jongens zijn na verhoor overgegeven aan de ouders. 2. Het zou dan ook kunnen zijn dat deze mevrouw D’66 zwart wil afschil deren door bewust onjuistheden over onze D’66-opvattingen wereldkundig te maken. Voor een representant van een op verlies staande partij (en dat is de PvdA) lijkt dit een stuk aantrekke- WADDINXVEEN - Deze maand laat de gemeente Waddinxveen een nieuwe publieksfolder voor wo ningzoekenden het licht zien. De tekst voor deze folder is geschreven door de Utrechtse studenten Hes ter Glasbeek en Marjon Uppel- schoten. Zij boden hun concept-tekst maan dagmiddag in het gemeentehuis aan wethouder K.W.Th. van Soest (onder andere woonruimtezaken) aan. Hester Glasbeek en Marjon Uppel- schoten zijn beiden student com municatiekunde aan de Rijksuni versiteit Utrecht. In het kader van de pratijkopdracht ’’schrijven van voorlichtingsteksten” hebben zij de opdracht ”het schrijven van een algemene folder voor woningzoe kenden in de gemeente Waddinx veen” gedetailleerd uitgewerkt. Het rapport mondde uit in een con cept-tekst voor een nieuwe folder voor woningzoekenden in Wad dinxveen. De gemeente zal deze concept-tekst gebruiken als basis voor een nieuwe folder die nog deze maand verschijnt. Ook heeft de gemeente andere maatregelen in voorbereiding om woningzoekenden beter te infor meren. Zo zal het aanvraagformu lier voor woningzoekenden worden aangepast aan in de praktijk gecon stateerde onduidelijkheden en on volkomenheden. Ook zullen de brieven op verzoe ken om ingeschreven te worden uit- gebreider en duidelijker worden gemaakt. In de inschrijvingsbewij- zen zal onder andere voortaan naast de mate van urgentie ook worden vermeld via welke urgentie puntentoekenning tot stand is ge komen. De gemeente hoopt door de voor lichting en de aanpassing van het in schrijfformulier de woningzoeken den beter te informeren, om zo zelf ook beter geïnformeerd te worden over woonproblemen en woonwen sen. Op die manier kan de ge meente daar ook beter op reage ren. drinken en wat lezen. We proberen op deze manier het wachten zo aange naam mogelijk te maken”. Op de open dag kan men kennis maken met het nieuwe gezicht van de werk plaats van Auto Baas. De Nissan-vesti- gingen van Auto Baas bevinden zich in Waddinxveen aan de Zuidelijke Dwarsweg 1B en in Gouda aan de Ant- werpseweg 16. Wethouder K. W. Th. van Soest krijgt de teksten voor de nieuwe publieksfolder voor woningzoekenden. (Foto: WADDINXVEEN - Op het Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - In de Bouwvoorlichting aan de Staringlaan in Wad dinxveen wordt dinsdagavond 27 maart om acht uur een gratis toeganke lijke voorlichtingsavond gehouden over hypotheken. Door een inwoner van Waddinxveen is op woensdag 7 maart melding gemaakt van vermoedelijke valsheid in geschrif te. De man had enige tijd terug een WADDINXVEEN - De Waddinxveense rijkspolitie heeft vorige week proces-verbaal opgemaakt tegen drie jongens, die zich op het schoolplein van de openbare Jan Ligthartschool aan de Sperwerhoek ophielden. De politie houdt sinds enige tijd extra toezicht op dit schoolplein omdat her haaldelijk geconstateerd werd dat na de aanwezigheid van groepen jongelui tegen de gevel geürineerd was en er bierflessen op het schoolplein kapot ge gooid waren. Na een periode waarbij de jongelui zijn weggestuurd met een waarschuwing treedt de politie thans, op grond van de plaatselijke politieverordening, verba liserend op. k’ WADDINXVEEN - Psychologe dr. Elly Plooy-van Gorssel is woensdag avond 21 maart om acht uur in Het Trefpunt te gast van de afdeling Wad dinxveen yan de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen. Elly Plooy-van Gorssel is als onderzoe ker werkzaam geweest aan de Univer- siteit van Leiden en heeft zich, als lid van de Emancipatiecommissie van de Universiteitsraad ingezet voor de ge lijke rechten voor vrouwen. Zij komt vertellen over Europa in 1992: ’’Nieuwe kansen voor vrouwen?” Na 1992 vervallen de handelsgrenzen tussen de 12 landen van de Europese Gemeenschap. Dit betekent vrij ver keer van personen, goederen en dien sten. De ’’interne markt” van 320 mil joen inwoners zal bedrijven en organi saties beïnvloeden in zowel EEG-lan- den als niet EEG-landen. Kansen worden gecreëerd op de ar beidsmarkt voor mannen en vrouwen in West-Europa. Kansen en bedreigin gen voor de Nederlandse samenleving en de specifieke gevolgen voor vrou wen komen in Het Trefpunt aan de or de. Wij willen ons niet mengen in de inte ressante dialoog tussen GPV en PvdA over emancipatie. In haar ’’tenslotte” schrijft mevrouw Vermeij echter: ”D’66 is zelfs nog conservatiever”. Ook al is de PvdA groter dan D’66, dan nog hebben wij er geen behoefte aan dat de PvdA onze standpunten, over bijvoorbeeld emancipatie ’’vertjolkt” (u weet wel zo’n troebele, zoete, cho- colade-achtige vloeistof). Van vertolken van ons standpunt in zake emancipatie is in het ingezonden stuk van mevrouw Vermeij namelijk geen sprake! Qaaraan kunnen twee oorzaken ten 'grondslag liggen, zowel afzonderlijk, als gezamenlijk. Eenmaal per jaar houdt Auto Baas, de regiodealer van Nissan, een grote auto show. Een bezoek aan Auto Baas is in deze periode extra de moeite waard. Niet alleen worden de nieuwste Nissans getoond, men kan ook in alle getoonde modellen, als de Micra, de Bluebird, de Prairie en de Patrol een proefrit ma ken. De koper van een nieuwe Nissan kan gebruik maken van aantrekkelijke ac ties, zowel het gebied van financiering als accessoires. Zo is het mogelijk de GOUDA - Maandagavond 26 maart om half acht houdt de Vereniging van Reumapatiënten Gouda en omstreken een lezing-avond in het Verpleeghuis Bloemendaal in Gouda. De lezing draagt als titel ”Het pootje”, en gaat over jicht in het bijzonder en over reumatische aandoeningen. De le zing wordt gehouden door mevr. J.M. de Jonge-Bok, reumatoloog in de Goudse ziekenhuizen. Leden en ook niet-leden zijn welkom. In De Bonkelaar is ook een kleine ex- - positie ingericht over apartheidVluch telingenwerk Waddinxveen en de We reldwinkel presenteren de bezoekers bijpassende hapjes. Er zijn ook infor matiestands en er komen nog een spre kers uit Zuid-Afrika en van de Anti- Apartheidsbeweging Nederland. kend worden opgesteld. Ogenschijn lijk minder vanzelfsprekend, maar niet minder noodzakelijk, zijn zaken als een testament- en bij samenwonen- een samenlevingscontract Een bezoek aan Bouwvoorlichting is ook anderzins de moeite waard. Op de permanente expositie is een grote ver scheidenheid aan bouw- en afbouwpro- dukten te zien, met nuttige informatie voor iedereen die wil bouwen of ver bouwen. Behalve de bovengenoemde acties wordt er ook nog een sleutelspel ge speeld. Een groot aantal mensen krijgt een persoonlijke uitnodiging om de Nissan-show te bezoeken. Bij deze uit nodiging zit een sleutel. Enkele van deze sleutels passen op het slot van een prijzenkast, die daarvoor speciaal is neergezet. De gelukkige met een passende sleutel komt in aanmer king voor een van de aantrekkelijke prijzen. Dit kan onder meer zijn: een diner voor twee of een cd-speler. Dat de politie het toch moet hebben van burgers die snel bellen bij onraad bleek weer eens op zaterdag 10 maart. Bewoners van de Sparrengaarde en de flat aan de Tesselschadelaan belden de politie met de mededeling dat ef'ruiten vernield werden van het NS-station Waddinxveen-Noord. Hierdoor was de politie in staat snel te reageren en de daders in de kraag te vatten. Hoewel de daders in alle toon aarden ontkenden iets met de vernie ling van doen te hebben heeft de politie de beschikking over diverse goede ge tuigenverklaringen die het tegendeel bewijzenDe zaak is voor nader onder zoek overgedragen aan de spoorweg politie. In de nacht van vrijdag 9 op zaterdag 10 maart zijn vernielingen aangebracht aan een op de Vondellaan geparkeerde auto. Men liep over de auto heen en men brak de ruitewissers en de antenne af. betaling zes maanden uit te stellen of een financiering af te sluiten die 12 maanden rentevrij blijft. Dit zijn aanbiedingen die al snel enige honderden guldens voordeel biedt. Maar men kan ook een accessoires- pakket gratis krijgen, ter waarde van 750,- voor de Micra en maar liefst 1.000,- voor de overige modellen. Zo’n pakket is naar keuze in te vullen. Al leen de afleveringskosten en metallic lak vallen er buiten. Tussen donderdag 1 en maandag 5 maart getracht in te breken in een eens- gezinswoning aan de Oostpolderweg. Een achterdeur werd bij de poging flink beschadigd maar men heeft niet in de woning kunnen komen. Nabij de gymzaal van de Samenwer kingsschool voor HAVO/Atheneum is op dezelfde dag een blauwe Vaandel- meisjesfiets ontvreemd met de post code 2742 LB 79. Vanuit een onafgesloten schuur aan de Oostpolderweg is een radiografisch be stuurbare auto gestolen. Het gaat om een autootje van het merk Niko, type Turbo Panther. Bij een inbraak in een bedrijf aan de Zesde Tochtweg werden een copieer- machine en een electronische portable schrijfmachine gestolen. De inbraak vond plaats tussen dinsdag 6 en woens dag 7 maart. Men wist binnen te komen via een raampje van het kantoor. Ook vorige week is er weer aangifte ge daan van diefstal van bouwmaterialen vanuit Zuidplas. Ditmaal werden 14 dakplaten van het merk Unilin (afm. 5 x 1 m) weggenomen. Later in de week werd ook aangifte ge daan van diefstal van 180 rollen dakbe dekking met een waarde van 18.000,- vanaf een bouwplaats in Coenecoop. Goed hang- en sluitwerk voorkwam tussen zondag 4 en woensdag 7 maart dat werd ingebroken in een woning aan de Noordkade. Getracht werd een raam aan de achterzijde van de woning te forceren. Tussen vrijdag 9 en zaterdag 10 maart werd ingebroken in een achter de Peter Zuidlaan geparkeerde personenauto. Uit de auto verdwenen drie geluidsbo xen. In de avond van zondag 11 maart is een ruit vernield van een woning aan de Tweede Bloksweg. Het is onduidelijk gebleven of het hier een vernieling be treft dan wel een poging tot inbraak. Er is ingebroken in een op de Zuidkade geparkeerde winkelwagen. Uit deze wagen verdwenen koffie, kaas, sigaret ten en een weegschaal. Men wist bin nen te komen door een raam te force ren van het voertuig. Vanaf een waslijn in een tuin aan de Ph. Willemstraat is een trainingspak weggenomen. Het gaat om een rood/ zwart/wit trainingspak. Het verdween in de nacht van zondag 11 op maandag 12 maart. zichtbaar. De tegenpartij heeft zich niet bekend gemaakt. Afvallende takken die op een aanhang wagen geladen lagen zorgden op vrij dag 9 maart voor de nodige schade. De takken kwamen terecht op een tege moetkomende auto, die hierdoor een deuk en krassen opliep. Een en ander vond plaats op de Noordkade. De auto met de takkenbossen kwam vanuit de richting Boskoop. Op donderdag 8 maart raakte een per sonenauto op rijksweg A12 een op de rijbaan liggend ’’steekwagentje”. Dit steekwagentje was vermoedelijke van een vrachtauto gevallen. De schade die ontstond was zodanig dat het betrok ken voertuig moest worden afgesleept. auto verkocht en ontving daar nu, na lang aandringen, een vrijwaringsbewijs voor. Het vrijwaringsbewijs was echter vervalst. De politie heeft de zaak in on derzoek. WADDINXVEEN - Op het bureau van de rijkspolitie is vorige week dins dag een man gekomen met de medede ling dat er uit een schuurtje aan de Wil lem de Rijkelaan een kleine hoeveel heid gif was verdwenen. Het gaat hier om A.U. Taupicine. Dat is een gif bestemd om mollen te verdel gen. Het is zeer giftig, speciaal met het oog op kinderen. Het gif zat in een plastic kokertje. lijk gereedschap uit de politieke tru- cendoos! Dit soort politieke gereedschapskisten, die tegen de tijd van de verkiezingen weer uit de kast gehaald worden, en van stof ontdaan, bevatten veelal een heel arsenaal van instrumenten, waar mee politici soms heel bekwaam en in telligent omgaan. (Het moet gezegd worden dat Lubbers daarin bijvoor beeld heel knap is!). Politici met mindere kapaciteiten den ken wel eens dat kun kist alleen maar modder bevat en hebben de onbe dwingbare neiging om daarmee te gooi en, met wellust en naar hartelust! Als zij zich daarin niet weten te beheer sen, is er sprake van een andere be kende oude kwaal: ”Het moddergooi- syndroom”. Bij winnende partijen is het gebruike lijk deze projectielen te richten op de diametraal tegenover hen staande par tijen. Bij op verlies staande partijen - en de PvdA is daar een voorbeeld van - werpt men deze modder bij voorkeur naar de politieke partijen, die niet zover van hen afstaanD’66 is daar een voorbeeld van. De achterliggende reden daarvan is de ijdele hoop op de gunst van de zwe vende kiezer. Deskundigen noemen dat: ”Het synergisme van het modder gooi- en ’’floating vote”- syndroom. Het zou kunnen zijn dat mevrouw Ver meij ook aan deze kwaal lijdt. Mocht dat het geval zijn, dan vrezen wij het ergste, doch ook dan wensen wij haar oprecht van harte beterschap. Zou de ongelukkige samenloop zich voordoen dat mevrouw Vermeij aan beide kwalen lijdt, dan vrezen wij het ergste en willen wij onze oprechte deel neming betuigen aan de PvdA. Nadrukkelijk niet aan de kiezers in het algemeen en zeker niet aan de D’66- kiezers, want die zijn mans of vrouws genoeg en voldoende intelligent om zich niet op zo’n simpele wijze te laten bedotten! Volgens de Stichting Bouwvoorlich- tingscentrum Midden-Holland maken de vele hypotheken en de verscheiden heid aan condities het kiezen van de juiste vorm niet eenvoudig. Over de financiële en juridische aspec ten bij het kopen van een woning, zoals hypotheek, testament en samenle vingscontract, wordt op de voorlich tingsavond gesproken door Hypex-ex- pert J.J. Zevenbergen en door de Wad dinxveense notaris J. in 't Hol namens de Koninklijke Nederlandse Broeder schap. Na een pauze is er volop gelegenheid om vragen te stellen. Voor belangstel lenden, die een hypotheekanalyse wil len laten maken, is er een speciaal for mulier beschikbaar. Dat kan men thuis op zijn gemak invullen. Op deze wijze lukt het op heel discrete manier een persoonlijke analyse thuis gestuurd krijgen. Óp de avond zelf zijn er ook brochures over de verschillende onder werpen beschikbaar om mee te nemen. Wie een huis wil kopen of van hypo theek wil veranderen zal merken dat er een veelheid aan hypotheek-varianten bestaat. De financiële wereld is er in geslaagd om een heleboel jasjes te be denken die iedereen zouden kunnen passen, met verschillende manieren van aflossen, rente vaststelling, beta ling en looptijd. Een passende hypotheek te vinden valt niet altijd mee. Bij het kopen van een woning verschijnt ook de notaris in beeld, want financiële zaken moeten goed geregeld worden. Koopovereenkomst, tranportacte en hypotheekacte moeten vanzelfspre- WADDINXVEEN - Be Fair-voetbal heeft voor het nieuwe seizoen 1990- 1991 zeven jeugdtrainers gecontrac teerd. Het is wellicht een luxe om voor iedere leeftijdsgroep, tot en met de F- groep, een aparte trainer te contracte ren, maar Be Fair komt daarmee tege moet aan het destijds gepresenteerde technisch leerplan. C. Verbree blijft als A-trainer. C. van Triet, reeds jarenlang pupillentrainer, gaat de B-groep trainen en vervangt daarmee de vertrekkende J. Koole. B. Leiwakabessy gaat zijn tweede sei zoen in als C-trainer. A. Groenendijk, eerste elftal-speler en voorheen pupil lentrainer bij Nieuwerkerk a.d. IJssel, gaat de D-groep trainen. I. Smallegange, speler van het tweede elftal, zal opnieuw de E-groep trainen en L. Konijn, ook eerste elftal-speler, neemt de F-groep voor zijn rekening, hetgeen hij een aantal jaren terug al eens eerder heeft gedaanOok voor het komende seizoen zal C. Verhoef de keepers-training op zich nemen en wel voor de hele vereniging. Vooral de pupillen-groep neemt ont zettend toe. Velen meldden zich aan bij Be Fair, waardoor deze vereniging, sa men met Nieuwerkerk aan den IJssel, tot de grootste verenigingen behoort in de regio Gouda. Momenteel speelt men met 5 D-elftal- len, 3 E-elftallen en 6 F-teams in de competitie, hetgeen volgend seizoen niet minder zal zijn. Dat daardoor de junioren-groep in de nabije toekomst ook gaat groeien zal duidelijk zijn. Dit seizoen speelt men nog met 4 C-elftal- len, volgend seizoen zal C 5 worden in geschreven. De smalle A- en B-groep, momenteel 1 A- en 2 B-elftallen, zal volgend seizoen 2 A- en 2 B-elftallen worden. Voor Be Fair geldt nog steeds geen le denstop. Alle nieuwe spelers zijn van harte welkom. Een wervingsactie in de Zuidplas zal binnenkort opnieuw wor den gehouden. Deze acties blijken nog steeds bijzonder rendabel. Op zaterdag 10 maart heeft de politie een standhouder van de vlooienmarkt aan de Bredeweg aangehouden. De man bleek in zijn stand een aantal boormachines te hebben voor de ver koop, die eerder die week te Nieuwer kerk a/d IJssel waren ontvreemd. De standhouder is voor nader verhoor overgegeven aan de politie Nieuwer kerk. Op de kruising van de Kanaalstraat met de Stationsstraat vond op dinsdag 6 maart een aanrijding plaats tussen twee personenauto’s. Er werd geen voor rang verleend. Diezelfde dag vond een kettingbot- sinkje plaats op de Henegouwerweg waarbij in totaal vier voertuigen be trokken waren. Drie voertuigen stop ten voor een afslaand voertuig waarbij een vierde achterop komende auto het geheel in elkaar reed. Twee auto’s wa ren zodanig beschadigd dat zij wegge takeld moesten worden. Er is aangifte gedaan van een doorrij den na aanrijding, gepleegd op dinsdag 6 maart op de parkeerplaats van het winkelcentrum Zuidplas. Een daar ge parkeerde auto liep een deuk op in het portier. Op zaterdag 10 maart werd een op de parkeerplaats van Albert Heijn aan het KW-plein geparkeerde auto aangere- den en liep daarbij enkele deuken op. De regiodealer van Nissan, Auto Baas aan de Zuidelijke Dwarsweg heeft de werkplaats gemoderniseerd en houdt Op de auto was vreemde witte lak -rinhtho'ir I tpnonn'urtn 7irn een grote autoshow. (Foto’s: Auto Baas BV). Eigenaar J. Baas vertelt: ”De werk plaats heeft een totaal nieuw aanzicht gekregen. De receptie en magazijn zijn vernieuwd en de werkplaats is com pleet gemoderniseerd. Dit betekent dat men bij kleine reparaties of onder houdsbeurten zonder afspraak bij ons terecht kan, dit zal zeker aantrekkelijk zijn voor de zakelijke rijders”. ’’Gebruik maken van de Quick Service is mogelijk wanneer de beurt of de re paratie niet langer gaat duren dan 30 tot 40 minuten. Deze beperking van wachttijd is noodzakelijk om zoveel mogelijk mensen te kunnen helpen. We hebben een aparte wachtgelegen- heid. waar men een kopje koffie kan LEZERS schrijven WADDINXVEEN - In De Bonkelaar aan de Beukenhof in Waddinxveen wordt vrijdagavond 23 maart om half negen een anti-racisme- en discrimi- natiefestival gehouden. Aan dit benefiet-popconcert voor Nelson Man dela werken mee Many Others (Amsterdam), Ural Beat (Boedapest) en I I Rejoice (Utrecht). De toegangsprijs van 7,50 komt ten goede van de Zuidafrikaanse bevrijdingsbeweging ANC. (”Een cadeau voor Mande- la”). 1 Het Waddinxveense popconcert wordt gehouden twee dagen na de Internatio nale Dag ter Bestrijding van Racisme en Discriminatie van de Verengide Na- ties. Een groep scholieren uit Waddinxveen en Gouda, heeft die dag drie jaar gele den aangegrepen om een jaarlijks pop festival te organiseren. De datum 21 maart is door de VN gekozen, omdat op deze dag de Sharpeville-moorden in Zuid-Afrika worden herdacht. Dit was voor de groep scholieren dan ook weer voldoende aanleiding om het festival ditmaal te organiseren ten bate van het ANC-Nederland. Tenslotte is discriminatie en racisme in Zuid- Afrika nog altijd bij wet geregeld. Het wegens organisatorische proble men van Gouda naar Waddinxveen verplaatste festival zal niet alleen mu ziek, maar ook informatie geven. Daar zorgen de PvdA, Groen Links, de Werkgroep Anti-Apartheid Waddinx veen en de Wereldwinkel onder andere voor. Mede dank zij de gevonden fi nanciering is er verder sprake van een gevarieerd muzikaal aanbod. 4

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 29