Bestuur van De Bonkelaar wil opstappen Zuidplas Kamer-goud voor D. Kool Verkeersremmers op de Piasweg Gevaarlijk wegdek Omleiding Brugweg schuift op Uitbreiding^ scholen in H Acht TOOS- turners Bedrijf 80 jaar oud Iets noordelijker Toi-Toi viert vierde lustrum Jeroen Derks in rayonteam Kegelen met ’t Praathuys gaan door Vrachtwagens moeten naar Coenecoop Zendingsavond Moerkapelle Waardering Verkeerslichten Bijdrage ’’Vrije val” Commissie Overzicht Voor de jeugd WADDINXVEEN - De Piasweg tussen de Sniepweg en de G. van Dort Kroonweg zal worden voorzien van een zestal snelheidsremmers. Dit om de gereden snelheden op deze karakteristieke landweg drastisch omlaag te krijgen. WADDINXVEEN - Vanmiddag - woensdag 21 maart - is de bekende Waddinxveense melkhandelaar Dirk Kool in het zonnetje gezet. Dat ge beurde door de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Hol- land, waarvan bestuurslid G.Th.B. Mulleman uit Waddinxveen de gou den legpenning en oorkonde kwam uitreiken. Want Dirk Kool (volgende maand 79 j aar) viert het 80-j arig bestaan van zij n zaak in ”het oude dorp” WADDINXVEEN - Er wordt weer een nieuwe stap gezet op weg naar de aanleg van een norrdelijke omleidingsweg tussen Henergouwerweg en Middelburgseweg ter ontlasting van het drukke en gevaarlijke Brugweg. 1 i WADDINXVEEN - De rooms-katholieke Kardinaal Alfrinkschool en de protestants-christelijke Koningin Beatrixschool, beiden aan de Zuidplas hof, gaan uitbreiden. B. en W. hebben de volgende week woensdagavond vergaderende gemeenteraad voorgesteld alvast daarvoor een voorberei- dingskrediet van 27.255,beschikbaar te stellen. Pagina 13 - WADDINXVEEN - De leden van het bestuur van het buurtstichting De Bonkelaar hebben besloten binnen afzienbare tijd hun functies ter be schikking te stellen. Ze doen dat uit onvrede over het beleid van de nieuwe gemeentelijke commissie sociaal-cultureel werk en kunstzinnige vorming. Als er geen nieuwe bestuursleden gevonden worden ziet het be stuur zich genoodzaakt de stichting te liquideren, zoals de statuten dat voorschrijven. Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 21 maart 1990 1 i i Veel waardering heeft iedereen voor Er wordt nog gestudeerd op het kun nen maken van verkeerslichten op de kruising Kanaalstraat-Stationsstraat waartoe eind vorig jaar door de ge meenteraad is besloten. Teneinde de provinciale bijdrage in de Verkeerswethouder P.F.J. van Schie (CDA) kent de problemen, maar wijst er op dat de verantwoordelijkheid voor een goed wegdek zonder ’’vrije val” bij anderen dan de gemeente Waddinx- ;:s Morgens, bij de turners tot en met tien jaar, werd TOOS in nivo 6B verte genwoordigd door Jurjen van Pruissen en Hans Peters, die allebei een goede wedstrijd hebben geturnd. Jurjen ein digde met een eindtotaal van 43.50 op de vierde plaats en plaatste zich daar mee tevens voor de districtsfinale. Hans eindigde met 36.80 op de veer tiende plaats en kon zich daarmee niet verzekeren van plaatsing voor de dis trictsfinale. Dat blijkt uit de brief die voorzitter J.C. Vastrick en secretaris E.M.H. Breeman-Palm van De Bonkelaar za terdag hebben gestuurd aan de leden van de gemeentelijke commissie. Af schriften van het schrijven zijn ook ge gaan naar de gemeenteraad en de be roepskrachten van de Stichting Werk- nemerspool, welke betrokken zijn bij de activiteiten van De Bonkelaar aan het Beukenhof. 1 ZEVENHUIZEN - Komende vrijdag gaat de Zevenhuizense koffiebar ’t Praathuys naar Dorpshuis ”Op Moer” in Moerkapelle om te kegelen. Het ver zamelen gebeurt om 19.30 uur bij het Hervormd Centrum, Dorpstraat 156. Wie ook zo sportief is en mee wil moet zich opgeven bij tel. 01802-2185. De kosten zijn plm. 10,00 en voorde win naar is er natuurlijk een prijs. De 78-jarige melkman Dirk Kool zit 66 jaar in de 80-jarige melkzaak, die destijds door zijn vader werd begonnen. (Foto: Sjaak Noteboom). Dat betekent dat al kan worden gestart met de voorbereidingen van de perma nente uitbreiding van de Koningin Bea trixschool en de Kardinaal Alfrink school. Te zijner tijd kan dit krediet in mindering worden gebracht op het voor de uitbreiding benodigde totale krediet. Omdat de rijksvergoeding ter zake vanaf 1991 kan worden tegemoet gezienware de afschrij ving (in 40 j aar) op deze investering ingaande 1991 te doen aanvangen, aldus B. en W. Het bestuur stelde zich op het stand punt dat alle urgente zaken behandeld zouden moet worden,” gaat De Bonke laar in de brief verder. Na vergeefs overleg met secretaris J.H. Eling van de gemeentelijke commissie en omdat wij meenden dat een gesprek uitsluitend over het budget onvol doende het belang van het jongeren werk zou recht doen, besloten wij zelf middels zijn secretaresse contact op te nemen met de voorzitter. Wij deelden hem refererend aan zijn toezegging mee dat voor ons een gesprek alleen zinvol zou zijn als de andere zaken ook ingebracht mochten worden.” Op 7 maart werd de secretaris van het bestuur van De Bonkelaar telefonisch uitgenodigd voor een gesprek met de voorzitter. Nadrukkelijk werd de aan wezigheid van onze voorzitter bij dit gesprek niet toegestaan. Omdat wij in deze situatie als team willen optreden en dit ook niet correct vonden, heeft onze secretaris na onderling overleg deze uitnodiging (telefonisch) afgewe zen.” Als reactie hierop kregen wij van voor zitter Martin Kraaijestein te horen dat in dat geval het gesprek van 8 maart niet door zou gaan en alle door het da gelijks bestuur van de commissie aan gebrachte wijzigingen in het budget voor het aktiviteitenplan van De Bon kelaar zonder verdere discussie zouden worden doorgevoerd. Voor ons was daarmee de maat vol. Teleurgesteld restte ons als enige mogelijkheid hem mee te delen dat wij als bestuursleden zouden aftreden,” aldus het Bonke- laar-bestuur dat zegt zich de genomen beslissingen tot aftreden te zullen handhaven. WADDINXVEEN - Met een op vrijdagavond 11 mei om acht uur in het Anne Frank-centrum te hou den toneelavond gaat de Waddinx veense toneelvereniging Toi-Toi het 20-jarig bestaan vieren. Er is dan een grote feestavond met de opvoering van de eenacter ”Het aquarium”. Ook zullen er sketches te zien zijn en is er gelegenheid tot dansen. Toi-Toi, de oudste toneelvereni ging van Waddinxveen, startte haar activiteiten in 1970 en heeft in de loop der jaren bekendheid verwor ven door het presenteren van kwa litatief goede toneelvoorstellingen. Toi-Toi is een begrip geworden in Waddinxveen en de regio, bij zowel jong en oud. Voor het grote publiek werden vele avondvullende voorstellingen ge geven met stukken van bekende to neelschrijvers zoals A. Aykbourn, N. Simon, A, Christie, F. Hydra en J. Anouilh. Meestal werden deze stukken ge kozen uit de toneelbibliotheek van het NCA, waarvan deze enthou siaste toneelvereniging al jarenlang lid is. Uitgangspunt bij de keuze van het stuk is altijd dat het moet gaan over dingen die de mensen herkennen, gespeeld door herken bare personen. Met deze doelstelling heeft Toi-Toi goed weten te scoren. Een bewijs hiervan is de toenemende belang stelling bij hun uitvoeringen in de toneelzaal van het Anne Frank- centrum, het thuishonk van de ver eniging. Mede door die groeiende belang stelling werd in 1986 besloten om niet één maar twee voorstellingen te geven van elk toneelstuk dat op het repertoire wordt gezet. Voorafgaande aan deze voorstel lingen vonden vaak try-outs plaats, op initiatief van de Stichting Dienstverleningscentrum Wad dinxveen, speciaal georganiseerd voor de oudere bevolking van Wad dinxveen. Aan het Raadhuisplein is men ook nog steeds aan het tekenen voor een kleine verkeersrotonde op de kruising Ka naalstraat-Kerkweg-Oost-Juliana van Stolberglaan tegenover de Passage. Men is er bij Openbare Werken en -Be drijven nog niet helemaal uit, omdat het voorsorteervak naar het parkeer terrein van de Passage problemen geeft. In Waddinxveen zal de Bomenwijk te zijner tijd een 30 km-gebied worden. In een deel van de Oranjewijk gebeurt dat nu, terwijl het andere deel in 1999 aan de beurt is. WADDINXVEEN - Acht turners van TOOS-gymnastiek hebben zich ge plaatst voor de districtskampioen- schappen op 28 april in Varsseveld. Dat gebeurde zaterdag in Sas van Gent tij dens de laatste voorwedstrijd voor de districtskampioenschappen turnen Aan deze wedstrijd in het Zeeuwse land, waar plaatsing voor de districtsfi nale moest worden afgedwongen, werd in de verschillende nivo’s deelgenomen door 11 turners van TOOS. De gemeentelijke commissie sociaal- cultureel werk en kunstzinnige vor ming wordt voorgezeten door welzij ns- wethouder drs. M. Kraaijestein (PvdA). Secretaris van de commissie is welzijnsambtenaar J.H. Eling. In de gemeenteraadsvergadering van 31 ja nuari zijn tot commissieleden benoemd W. Bosman (De Genestetlaan 11), Y.C. v.d. Hoogen (Peuleyen 22), L. van Velzen (J.W.Frisoweg 71), T. van Houten-Wijma (Nicolaaserf 25), W. Neutel (De Akker 32) en M. v.d. Lin den (Boekweitakker 35). De gemeentelijke verordening, die de taken en bevoegdheden van de nieuwe commissie regelt, stelde de gemeente raad op 22 november vorig jaar vast en werd inmiddels door het provinciaal bestuur goedgekeurd. De maximaal uit zeven leden bestaande commissie zijn gekozen op grond van hun affiniteit met het sociaal cultureel werk en de kunstzinnige vorming, zodat zij vol gens B. en W. kennis en kwaliteit bezit ten om met vrucht aan de werkzaamhe den van de commissie - waartoe ook de Stichting Werknemerspool behoort De snelheidsremmers zijn een tijde lijke oplossing, omdat de weg niet kan worden afgesloten voor doorgaand ver keer en er ook geen eenrichtingsver keer ingevoerd kan worden. De aan de Piasweg gelegen bedrijven zouden hiervan nadelen ondervinden. De gevonden verkeersoplossingen gaan vooraf aan de voorziene aanleg van een weg tussen de Piasweg en de Beijerincklaan ten westen van autobe drijf Van Leeuwen BV. De landbouw grond achter en naast dit bedrijf is door de gemeente met provinciale goedkeu ring aangekocht om er de wijk Zuidplas met 600 woningen te kunnen uitbrei den. Volgens de leden van de raadscommis sie voor Openbare Werken en -Bedrij ven zijn de snelheidsremmers een goede zaak om in het najaar een beter beeld te krijgen van de gevolgen voor de verkeersdoorstroming en de ver keersveiligheid. In combinatie met de verkeersmaatre gel voor de Piasweg zal het verkeer uit de Dorpstraat te zijner tijd via de lep- laan naar de Esdoornlaan en verder worden omgeleid. Er worden nu tellin gen gehouden om te bekijken om hoe veel auto’s per etmaal het eigenlijk gaat en wat de gevolgen hiervan kunnen zijn voor nabijgelegen wegen als de Veen- kade/Onderweg, leplaan en Sniepweg. In de gemeenteraadsvergadering van volgende week woensdagavond zal het besluit worden genomen tot de vast stelling van een nieuw en ruimer voor- bereidingsbesluit. Bij besluit van 23 oktober 1989 heeft de raad al een voorbereidingsbesluit geno men ten behoeve van de aanleg van de nieuwe weg. Het voorbereidingsbesluit kende welis waar een redelijk ruime begrenzing teneinde eventuele tracé-aanpassingen niet uit te sluiten. De begrenzing is evenwel niet ruim genoeg gebleken om te kunnen voldoen aan de voorwaar den, welke zijn gesteld bij de gevoerde onderhandelingen met betrekking tot de grondtransactie. Deze onderhande lingen hebben er toe geleid dat de weg met circa 25 meter naar het noorden is opgeschoven. Dat betekent dat ook de grens van het voorbereidingsbesluit naar het noorden opgeschoven dient te worden. Opgemerkt wordt voorts dat de weg voor circa de helft wordt aange legd. WADDINXVEEN - Vanwege alle ver anderingen in het sportpark ”de Sniep” zullen de geparkeerde vrachtwagens daar moeten verdwijnen. Ze zullen tij delijk moeten uitwijken naar de wegen in het bedrijvenpark Coenecoop, zo heeft wethouder P.F.J. van Schie (CDA) laten weten op vragen van CDA-raadslid W.S.J. Waterreus-de Vries. In de toekomst is er een parkeerplek voor vrachtwagens voorzien in Coene coop 2, waarvan het bouwrijpmaken volgend jaar zou kunnen beginnen. Ook wordt nog gezocht naar een betere plaats bij de uitvalswegen. In de raadscommissie voor Openbare Werken en -Bedrijven is aandacht ge vraagd voor het erg slechte trottoir bij de voetgangersoversteekplaats tegen over De Unie aan de Kerkweg-Oost. In het winkelcentrum ”de Passage” is begonnen met een herstraatprogram- ma. Dit herstraten was al een aantal maal uitgesteld. Het betreft nu een kleinschalige aanpak. De Bomenwijk, waar nu wordt her- straat, zal in de toekomst een 30 km-ge bied worden. In de Eikenlaan ligt vol gens PvdA-raadslid M. Boere een put en een deel van de straat te laag. Bij hevige regen staat de straat bij de Wingerdflat in Groenswaard 3 blank. Ook hier liggen de putten wat te laag, aldus de PvdA’er. Hij vindt dat de pa den die uitkomen op de Wingerd slecht zijn herstraat nadat er door nutsbedrij ven is in gegraven. Om meer inzicht te krijgen in het her- straatprogramma voor de komende ja ren gaat ingenieursbureau Grontmij NV voor 30.000,- een ’’globaal meer jarenperspectief inzake de beheerssec- toren" opstellen. het vele werk dat Dirk Kool gedurende 20 jaar heeft verricht als bestuurslid van de plaatselijke Oranjevereniging. De vergadering van deze verenigingen vonden veelal in het holst van de nacht plaats, maar de resultaten waren dank zij de onvermoeide inzet van het be stuur - en niet in het minst van Dirk Kool zelf - meestal sprekende voor beelden van ondernemingsgeest en durf. Zoals gezegd was de heer Kool de grote animator als het er om ging de medemens blij en gelukkig te maken. In het door de raad op 20 september 1989 vastgestelde Huisvestingsover- zicht 1991-1993 werd door de raad zo wel voor de Kardinaal Alfrink- als voor de Koningin Beatrixschool opgenomen de (gewenste) uitbreiding van de per manente huisvesting met (ieder) twee groepen. Het ministerie van Onderwijs en we tenschappen heeft inmiddels de ter mijn, waarbinnen op de aanvraag moet zijn beslist, verlengd met drie maan den; derhalve tot 20 juli 1990. Namens beide schoolbesturen verzoekt de heer W. Huijzers om beschikbaar stelling van een krediet van 27.255, (ontwerp- en architectkosten), zodat er al snel kan worden begonnen met de voorbereidende werkzaamheden voor de bedoelde uitbreiding van beide scholen. Aangenomen wordt dat dit een tijdwinst van 3-6 maanden kan be tekenen. Nu op basis van de gegevens van de teldatum 16 januari 1990 kan worden vastgesteld, dat het complex noodlokalen per 3 september 1990 vol ledig bezet zal zijn, achten B. en W. het in het belang van een goede huisvesting van beide scholen, dat onder de gege ven omstandigheden en bij de te ver wachten verdere groei van beide scho len niet onnodig behoeft te worden uit geweken naar een andere vorm van l’xtj-ihi. lisatie van de permanente uitbreiding van de beide scholen is daarom volgens het college van groot belang. Bij de turners tot en met veertien jaar werd TOOS vertegenwoordigd door Sietse Siersema in nivo 4C en Maarten Verbree in nivo 4B. Maarten had een beetje een ”off-day” en er zat voor hem niet meer in dan een achtste plaats met 33.50 en dus geen plaatsing voor ’’Vars seveld”. Sietse kon door een blessure niet meedoen aan paardsprong en ein digde daardoor met 31.70 in de achter hoede, maar op grond van zijn resulta ten in de voorgaande wedstrijden weet hij zich verzekerd van een plaatsje in de (tijdelijke) huisvesting. Een snelle rea- districtsfinale. Tijdens bet laatste wedstrijddeel, het deel waarin de turners van 15 jaar en ouder in actie kwamen, namen maar liefst zeven TOOS-turners deelIn nivo 3C deed Peter Noorlander mee en hij plaatste zich eveneens voor ’’Varsse veld” via een vierde plaats in Sas van Gent. Alexander Poot eindigde in nivo 3B wederom op de eerste plaats met een eindtotaal van 42.85 en werd op de tweede plaats gevolgd door Albert Ho- geweg die precies 40.00 bij elkaar turn de. Beide heren zijn natuurlijk verze kerd van plaatsing voor de districtsfi nale en het duo wordt dan aangevuld met Arthur Blom die zich eveneens van plaatsing verzekerd weet. In nivo 2c draaide Auke Siersema een matige wedstrijd en eindigde op de ze vende plaats, maar omdat hij bij eer dere wedstrijden beter gedraaid had, mag hij ook naar Varsseveld. De tweede TOOS-turner in nivo 2C was Roger Swaving en Roger draaide zijn eerste wedstrijd en kon tot het laatste toestel heel goed meedraaien. Op vol tige verloor hij echter zoveel punten, dat er voor hem niet meer inzat dat een achtste plaats. De oudste TOOS-deel- nemers tijdens deze wedstrijd waren René Kleiweg en Marcel Lugthart en zij kwamen uit in nivo IC. René ein digde tijdens deze wedstrijd met 40.90 punten op de zevende plaats, maar kon daarmee net geen plaatsing voor de halve finale van de Nederlandse kam pioenschappen afdwingen. Marcel Lugthart plaatste zich ruimschoots voor de districtsfinale, doordat hij met 45.50 beslag wist te leggen op de tweede plaats. kunnen deelnemen. Volgens het be stuur van De Bonkelaar zijn ze er in het afgelopen halfjaar in geslaagd, in sa menwerking met een gemotiveerd team van beroepskrachten, De Bonke laar als (uitsluitend) jongerencentrum gestalte te geven en het jongerenwerk weer goed op de rails te zetten. ”Dit beleid werd echter naar onze me ning steeds doorkruist door de houding en de aktiviteiten van de gemeentelijke commissie en haar ambtelijke onder steuning,” aldus de mensen van het jongerencentrum, die in hun brief de volgende punten van kritiek opsom men: - Gemaakte afspraken werden door de gemeentelijke commissie niet nageko men of genegeerd. - Zonder overleg met het bestuur werd door de commissie ingegrepen in het beleid. - Rechtstreeks werden opdrachten aan de beroepskrachten gegeven, zonder dat het bestuur geraadpleegd of geïn formeerd was (dit was een bron van verwarring en frustraties zowel bij be roepskrachten als bij bestuursleden). - Het bestuur, dat wettelijk aansprake lijk is er ter zake van financiën, miste het werkelijke inzicht betreffende de fi nanciële positie omdat een periodiek overzicht van de uitgaven, dat eerder was toegezegd, steeds achterwege bleef. Omdat het bestuur van De Bonkelaar meende dat zij op deze wijze haar ver antwoordelijkheid niet verder kon dra gen, zond zij op 3 februari een brief naar het dagelijks bestuur van de ge meentelijke commissie. In deze brief werd een opsomming ge geven van de problemen en werd het verzoek gedaan op zo kort mogelijke termijn in de gelegenheid gesteld te worden in een gesprek eerderge noemde zaken in te brengen. Op zijn verzoek vond op 13 februari een informeel overleg plaats met voor zitter drs. M. Kraaijestein (PvdA) van de commissie. ”Wij hebben in dit over leg onze problemen uitgebreid toege licht. ”De voorzitter zegde ons toe het aan de orde gestelde op zo kort moge lijke termijn aan de commissie voor te leggen. Tevens kregen wij de toezeg ging dat binnen 14 dagen het door ons aangevraagde gesprek zou plaatsvin den, ’’aldus De Bonkelaar. ”Wij waren daar bijzonder over ver heugd, omdat dit gesprek ten doel zou hebben samen oplossingen te vinden voor de door ons gesignaleerde proble men. Groot was onze teleurstelling toen wij op 5 maart door de secretaris van de commissie uitgenodigd werden voor een op 8 maart te houden gesprek waarin uitsluitend over het budget ge sproken kon worden! De onderscheiding van de Goudse Ka mer kreeg Dirk Kool in het huis van zijn zoon aan de Beethovenlaan. Daar stond de man, die in 1974 op 63-jarige leeftijd al werd onderscheiden met de gouden medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau (opgespeld door toenmalig burgemeester C. A. van der Hooft), volop in de belangstelling. Dirk Kool is op zijn 12e jaar (in april 1923) opgenomen in de melkhandel van zijn vader, de heer G. Kool, welke zaak was gevestigd aan de dorpstraat. Vanaf 1950 oefende Dirk Kool het be drijf zelfstandig uit; in totaal is hij der halve 66 jaar in het bedrijf werkzaam. Vanaf het ogenblik dat er in de melk handel een sanering werd doorgevoerd in 1948, was Dirk Kool voorzitter van de landelijke vereniging van melkhan- delaren, afdeling Waddinxveen, en was hij eveneens voorzitter van de melk- handelvereniging ”De Rijnstreek”, zijnde de regionale afdeling van de lan delijke vereniging. In 1953 werd hij voorzitter van de plaatselijke winke liersvereniging ’’Dorpstraat” en vanaf 1933 voorzitter van de plaatselijke lote- rijvereniging ’’Fortuna”. Deze vereni ging schonk reeds meermalen vrij aan zienlijke sommen geld aan charitatieve instelling. Tenslotte moge worden ver meld zijn bestuurslidmaatschap van de plaatselijke Oranjevereniging van 1945 tot 1965. Van de heer Kool ("Ome Dirk” zeggen de Waddinxveners) kan worden gezegd, dat hij een bijzonder symphathiek en een zeer hardwerkend mens is, die altijd bereid is zijn mede mensen hulp en advies te geven, waar dat moge lijk is. Hij geniet dan ook bij allen die hen kennen een hoge achting. WADDINXVEEN - Het blijft tobben met het wegdek van de Noordring- dijk onder en vlak naast de Coenecoopbrug. Dit ’’opritje” naar de weg over de rijksweg bij het Gouwe-aquaduct verzakt steeds en zorgt dan voor verkeersgevaar. In de laatst gehouden vergadering van de raadscommissie voor Openbare Werken en -Bedrijven heeft H.C.J. de Bas (PCW) al gezegd dat de recente op lappen van het wegdek de gevaarlijke situatie ter plaatse niet heeft weggeno men. De weg is in eigendom van de ge meente Moordrecht en in onderhoud bij het hoogheemraadschap van Schie- land. Afgesproken is dat met het schap maar weer eens contact zal worden op genomen om verandering te krijgen in deze situatie vlak bij het grondgebied van Waddinxveen. Ook de provinciale waterstaat is hierbij belanghebbende. veen ligt. Wel neemt hij geregeld con tact met Moordrecht en Schieland op in het belang van de verkeersveiligheid. Want het is eigenlijk een raadsel dat ongelukken ter plaatse uitblijven. Gebleken is dat het storten van asfalt de problemen maar voor een korte pe riode kan opheffen. Vermoedelijk zal dit stukje weg - een gedempte sloot - van een deugdelijke fundering voor zien moeten worden. Een fundering die lijkt op die van de Willem de Zwijgerlaan bij de Noordka- de. Een stukje weg dat dan ook veel minder snel zakt dan bijvoorbeeld de verderop gelegen Staringlaan. De kosten voor het opknappen van de Noordringdijk bij de Coenecoopbrug aan de Waddinxveense kant leverde kennelijk problemen op. Maar het zal niet anders kunnen dan hiervoor het benodigde krediet, eventueel met pro vinciale steun, want het provinciebe stuur wordt volgend jaar eigenaar van deze weg, beschikbaar te stellen. MOERKAPELLE - Woensdag 28 maart wordt er een zendingsavond ge houden in ”De Rank”. In dit gebouw van de Hervormde Gemeente van Moerkapelle komt ds. G. Mulder uit Nieuwerkerk a.d. IJssel spreken over het thema: ”Het koninkrijk der heme len gelijk een net”(Math. 13:47). Er zal gelegenheid zijn tot het kopen van boe ken en platen. De aan vang van de avond is 20.00 uur. Deze avond wordt georganiseerd door de zendigscommis- sie van de kerk. Ook de jeugd wordt bij Toi-Toi niet vergeten. Kinder-theaterpro- ducties zoals ’’Klaartje” en ”Pom Pam en de Moegnog” staan nog vers in het geheugen van de Wad dinxveense jeugd. Voor de allerkleinsten verzorgt Toi-Toi al jarenlang de ’’levende poppenkast”, waarvan de teksten elk jaar opnieuw door de leden zelf worden geschreven. Dit unieke gebeuren geniet grote bekendheid in de regio. Binnen de kring Gouda, Rotterdam en Al- phen aan den Rijn w orden jaarlijks diverse scholen, peuterspeelzalen, buurtcentra en jeugdverenigingen bezocht met de nieuwste avonturen vanuit de poppenkast. WADDINXVEEN - De Waddinx veense Flyers-basketbalkadet Jeroen Derks is geselecteerd voor het kadet- ten-team van rayon West van de Ne derlandse Basketbal Bond. Afgelopen zaterdag - in een tournooi tussen de regionale kadettenselecties - wist hij met nog 9 anderen een plaatsje in het rayon West-team te veroveren. Dit team zal tezamen met de teams van de vier overige rayons, na enkele maanden van grondige training, de spe lers voor het Nederlands kadettenteam moeten opleveren. Bij de meisjes kon de Flyers-kadet Ma rianne v.d. Hoeven haar plaats in de re gionale selectie niet omzetten in één in de rayonselectie. 1 aanleg van de weg veilig te stellen, is het noodzakelijk op de meest korte ter mijn te kunnen beschikken over de ju ridische basis voor de wegaanleg. Hiertoe zal op korte termijn een ont- werp-bestemmingsplan in het regio nale overleg worden gebracht. Om door middel van een bijzondere plano logische procedure hierop zo spoedig mogelijk te kunnen anticiperen is het nieuwe voorbereidingsbesluit noodza kelijk. Geprobeerd wordt bij het vaststellen van de definitieve lokatiekeuze een aantal bomen te sparen. De raadscom missie heeft er in ieder geval voor ge pleit een zo veilige mogelijke oplossing te bedenken, desnoods door enkele bo men te verwijderen. Bekeken wordt ook of de verkeersregelinstallatie voor zien kan worden van een voetgangers licht.

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 13