A. Boonstoppel jr. BV RIJDEN ZONDER KOSTEN? "DAT KAN ES Gemiddeld zwemkaartje gaat f 3,25 kosten Bomenwijk, Kerkweg-Oost Gemeente koopt Cafetaria- eethuis Het Ouwe Dorp geopend geen urnen Plantsoen- renovatie - Mercuriusweg PRIE JAAR I I multi. GARANTIE HUUCIZANE5 -xtz/zzzs* Geloof Fiasco Slechte conditie Schiphol Akkerwinde RAI Brugcentrum Tarieven DE GESTAALDE PERFEKTIE -/ Noordkade 18 - Waddinxveen - Tel. 01828-19285 OOK LEASING WADDINXVEEN - De directie Noord-Holland van Rijkswaterstaat heeft NKF Kabel BV in Waddinxveen een opdracht van bijna vijf miljoen gulden gegeven om een glasvezelkabel-telecommunicatienetwerk te ver zorgen tussen de Coentunnel respectievelijk de Zeeburgertunnel en het WADDINXVEEN - Het is voorjaar en de Waddinxveense plantsoenen dienst maakt zich weer op voor het aanplanten van tal van objecten. Een deel van deze objecten bestaat uit het vervangen van oude beplanting voor nieuwe. Met name de storm van de afgelopen maanden hebben flink huisgehouden in de gemeentelijke plantsoenen zodat er het nodige ver vangen moet worden. Ook zijn er diverse veranderingen op touw in plant soenen die grenzen aan straten die gereconstrueerd worden. CT. PER KM. VA Pagina 17 L6 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 21 maart 1990 ««85 z Nieuwe bomen in W’veen MITSUBISHI COLT SENSATIONEEL^ NIEUWS VOOR ALLE AUTO MOBILISTEN nier. De gekozen opzet staat niet in de schaduw van wat commerciële onder nemingen er van maken. Ik ben bang dat het helaas een financieel fiasco gaat worden, al hoop ik dat niet”. Alle signalen tussen het centrale Bedie- ningsgebouw te Oostzaan en de beide tunnels zoals camerabeelden, tele- MITSUBISHI MOTORS DEALER VOOR WADDINXVEEN EN OMGEVING. AUTOMOBIELBEDRIJF ENKB6 VOORBffiDEN VOOR 06 ACCORD 2.0 L tS 06 PRIJS VASTG6STHO OP 3.4 CT. PER KM C6 PRaUOt 1J> L 3.4 EN 06 LEGCNO 4 CT PER KM G6NO6MCC PRlJZBsl ZUN 6X0. BTW EN TOT 120.000 KM OP TIEN JAAR. Achterwillenseweg 142, kGoudo. Tel. 15716/19136.. Opdracht van Rijkswaterstaat voor de NKF ”In die 40.000 bezoekers extra geloof ik nog steeds”, zegt Paul van Schie. ”We hebben jaren gekend met 350.000 zwembadbezoekers. Nu rekenen we op niet meer dan 135.000 recreatieve be zoekers in een heel jaar. Het bezoek is zo teruggelopen omdat de aantrekke lijkheid van het bad terugliep”. ’’Vandaar dat we unaniem hebben be sloten het niet meer zo aantrekkelijke buitenbad te sluiten en er binnen een aantrekkelijk zwemklimaat van te ma ken. Voor het benaderen van nieuwe klanten is een professionele kracht in gehuurd. We hebben er het grootste vertrouwen in dat het gaat lukken alle maal”. Wethouder Paul van Schie relativeerde in het AF-centrum het negatieve saldo van het nieuwe zwembad 690.000,- per jaar) door er op te wijzen dat de ge meente de openbare bibliotheek jaar lijks met een half miljoen gulden subsi dieert, dat aan de sportvelden in Wad dinxveen door de gemeente 400.000,- wordt bijgedragen en dat er ook tonnen aan gemeenschapsgeld gestoken wor den in het sociaal-cultureel werk. Aan de discussie tijdens het politiek fo rumdebat nam niet alleen CDA-wet- De zwembaddiscussie in het Anne Frank-centrum werd nog gekenmerkt door de volgende bijdragen vanachter de op het podium van de theaterzaal neergezette tafel. Paul van Schie (CDA): ’’over het zwembad zijn realistische getallen op tafel gelegd. De voorziene tekorten zijn in de gemeentebegrotinhg opgeno men en gedekt. Het gaat om 690.000,- op jaarbasis. Elke keer lees ik dit be drag in de gemeentebegroting op nieuw. Overigens staat het gemeente bestuur open voor elk gesprek met par ticuliere ondernemingen over over name van het zwembad. Maar dat ge beurt niet, omdat het hier gaat om een gemeenschapsvoorziening, die nooit Koos de Vogel (WD): ’’Over het zwembad heeft de VVD met name enige aarzelingen gehad over de te kie zen beheersvorm. Van het begin af aan hebben we gevraagd om een bedrijfs matige aanpak. Na lang geharrewar is dat idee overgenomen, waarna onze aarzelingen over waren. Het was niet andersom”. Ook in het noordelijk deel van de Lij sterbesstraat worden de bomen vervan gen. Reden hiervan was dat de lijster bessen in deze straat bijzonder slecht groeiden en in een slechte conditie ver keerden door het ontbreken van een goede standplaats. Zoals vaak het geval is bij straatbomen stonden de bomen in het voedselarme zand dat voor de bestrating is aange bracht. Voor de nieuwe bomen is in middels per plantgat enkele kubieke meters zogenaamde bomengrond aan gebracht. Deze bomengrond is een mengsel van zoet zand en ca. 5% humeuze grond zo dat enerzijds voldoende draagkracht ten behoeve van de bestrating blijft en er anderszij ds de nodige voeding voor de bomen beschikbaar is. Dat zei ’’zwembadwethouder” Paul van Schie (CDA) vorige week maan dagavond in het Anne Frank-centrum tijdens een levendige zwembaddiscus sie over het in aanbouw zijnde nieuwe zwembadcomplex aan de Sniepweg. Met dit bad is een investering gemoeid van 5,2 miljoen gulden. Het jaarlijkse tekort wordt in totaal geraamd op 690.000,-. Verwacht wordt dat het pretbad goed zal zijn voor 40.000 be zoekers extra per jaar. wordt gehouden in de RAI te Amster dam. De Directie Luchtverkeersbeveiliging houder Paul van Schie deel, maar ook PCW-raadskandidaat J. Hak (die de discussie startte met pittige vragen over de waarschijnlijk te hanteren nieuwe toegangsprijzen)V VD-lij staanvoer- der Koos de Vogel, PvdA-fractievoor- zitter Bep Vermeij, D’66-fractievoor- zitter Wim de Wit en oud-wethouder H. Huizer (Hervormde Kiesvereni ging). De heer Huizer wees er op dat Wad dinxveen een ’’onbetaalbaar” pretbad krijgt dat kapitalen gaat kosten. ’’Ge lukkig was de PCW-fractie er tegen”, zo liet de oud-wethouder tijdens de de- batavond weten. ”Bij de eerste bouw van het zwembad was u er in ieder geval wel voor”, rea geerde Paul van Schie. ”De eerste steen is dus mede door de heer Huizer gelegd, maar dat gebeurde wel in een hele late raadsvergadering waarover hij later verklaarde daarin te hebben zitten slapen”. 2,8 Vermeldenswaard is hierbij ondermeer de leplaan waar het hele plantsoen in de middenstrook omgelegd wordt naar de noordkant, op de plaats waar nu het parallelweggetje voor de laagbouwwo- ningen ligt. Nog ingrijpender is dat de lindebomen vervangen worden die pal voor de por tiekwoningen staan van de leplaan, tussen Esdoomlaan en Eikenlaan. De bomen zijn op zich niet van slechte kwaliteit, maar vormen erg veel over last door schaduwvorming en het zoge naamde ’’druipen” in de zomermaan den. Voor de lindebomen komt een smaller blijvende boomsoort, een sierpeer, in de plaats op een ruime afstand uit de woningen. Op deze manier wordt over last van de bomen voorkomen en krij gen de bomen voldoende ruimte om tot volle wasdom te komen. WADDINXVEEN - Met een druk bezochte receptie is maandagavond aan de Dorpstraat het geheel ver nieuwde cafetaria-eethuis ”Het Ouwe Dorp” geopend. Na een periode van verbouwings- perikelen hebben Martin van Zan ten en Miranda Baan dinsdag hun zaak voor het publiek open gesteld. Enthousiast en met veel plezier zijn ze aan hun werk begonnen. ”Het Ouwe Dorp” is gehuisvest in het voormalig petit-restaurant ”Bon Apart”. De grondige op knapbeurt heeft het Dorpstraat-ge- bied verrijkt met een fris ogend en gezellig cafetaria-eethuis. Naast den ruime variatie aan kleine snacks beschikken Martin van Zan ten en Miranda Baan ook over een uitgebreid assortiment aan belegde broodjes en kan er gekozen worden uit een groot aantal warme gerech ten. ”Het Gouwe Dorp”, dat de klan ten benadert met zeer scherp ge prijsde dagschotels, beschikt ook over een voor Waddinxveen bij zondere ’’afhaalkeuken”. Als de bestellingen tijdig worden opgege ven, draagt het Waddinxveense eethuis ervoor dat de broodmaaltij den, warme maaltijden en speciale bestellingen in perfecte uitvoering thuis of op het bedrijf worden ge bracht. De ’’afhaalkeuken” is bijzonder ge schikt voor gezamelijke maaltijden bij bijvoorbeeld collectief over werk of vergaderingen die niet voor lunch- of dinertijd afgelopen zijn. Verenigingen die tijdens of na af loop van een evenement de deelne mers iets te eten aan willen bieden kunnen op eenvoudige wijze een goede maaltijd op tafel brengen. De mogelijkheden zijn groot,” al dus Martin van Zanten en Miranda Baan. Hun ’’afhaalkeuken” is da gelijks (behalve zondag) open van 12.00-14.00 en van 17.00-20.00 uur (bestellingen tussen 11.00-23.00 uur). AUTO EXTRA "erhouds- itiekosten met onze Hoe v. - ven Schiphol als deel van het verkeers- leidingssysteem dat ten behoeve van de nieuwe verkeerstoren wordt gereali seerd. Hiervoor zal NKF Telecom Projecten een glasvezelkabelnetwerk aanleggen tussen de oude verkeerstoren, de nieuwe verkeerstoren en het gebouw van de Rijksluchtvaartdienst op de luchthaven Schiphol. Het netwerk, bestaande uit optische transmissie-apparatuur en glasvezelka bels, zal worden gebruikt voor de kop peling van computer-apparatuur en het overdragen van radarinformatie en beeldscherminformatie. Q (bij een Civic 1.3 I.) krijgt u alle beurten en alle reparaties (hoe groot en duur ook!) geheel GRATIS! Voorbeeld: als u 10.000 km. per jaar rijdt betaalt u aan "premie" slechts f280,- en ook geen cent meer. Dat geven wij u zwart op wit. Daarna is alles voor onze rekening. Klant of niet! WAT K1M1I UNU? Het glasvezelnetwerk is geheel door NKF Telecom Projecten in nauwe sa menwerking met de RLD ontworpen. Hierbij is gebruik gemaakt van de ken nis en ervaring die is opgedaan in eer dere glasvezelprojecten (onder andere bij Rijkswaterstaat en bij de Neder landse Spoorwegen). De opdracht van de RLD aan NKF Te lecom Projecten vertegenwoordigt een waarde van bijna 1,5 miljoen en om vat naast het ontwerpen, het vervaardi gen en de levering ook het bedrijfsklaar opleveren van de verbindingen als mede de training van de onderhouds- technici van de RLD. Het glasvezelnet werk zal in juni van dit jaar worden op geleverd aan de RLD. Aan de opdracht van de Rijkslucht vaartdienst zal door NKF Telecom Pro jecten ook ruime aandacht worden ge geven op de beurs Intertraffic in de Rai. WADDINXVEEN - Op voorstel van PCW-raadslid J. Havenaar ziet de ge meente er waarschijnlijk van af urnen te gaan kopen voor de algemene be graafplaats aan de Alberdingk Thijm- laan. Na een discussie in de raadscommissie voor Openbare Werken en -Bedrijven stelden de commissieleden vast dat dit eigenlijk geen gemeentelijke taak is. Aan het Raadhuisplein houdt men zich immeers ook niet bezig met de aan schaf van grafkisten en grafstenen. Besloten is de aanschaf van urnen te gaan regelen via een leverancier of een begrafenisondernemer. Overigens had het PCW-raadslid hiertegen niet alleen praktische bezwaren, maar ook princi piële (de christelijke levensovertuiging verzet zich tegen crematie). Er is voorts sprake van achterstallig on derhoud bij de reiniging van grafste nen. Getracht wordt daar wat aan te doen door het gebruik van zo weinig mogelijk chemische middelen. De be graafplaats in Waddinxveen-Noord krijgt ook de beschikking over een grafdelfmachine. zonder financiële bijdragen en subsi dies kan draaien. Dat is misschien pijn lijk, maar in het belang van de gehele bevolking. Als de gemeente er geen zwembad van maakt dat op alle uren van de dag aantrekkelijk is dan is er over een aantal jaren - kijk naar de si tuatie in Boskoop - geen bad meer. We hebben de keus tussen een goed draai end zwembad of geen zwembad”. Een soortgelijk grondmengsel wordt toegepast voor de nieuwe straatbomen in de leplaan en de Amalia van Solms- straat. De toepassing van bomengrond zal steeds vaker plaatsvinden om zo doende het Waddinxveense straatbo- menbestand in een goede conditie te brengen en te houden! In dit kader zullen de bomen van de parkeerplaats aan de Akkerwinde ook van een betere groeiplaats voorzien worden. Hier is er ruimte om tussen de WADDINXVEEN - Binnenkort wor den de groenstroken aan de Mercurius weg ingrijpend gerenoveerd. Dat heeft directeur ing. S. van Houten van de ge meentelijke dienst Openbare Werken en -Bedrijven in een brief aan bewo ners en bedrijven laten weten. Het werk start eind deze maand. Daarna zullen nieuwe bomen en heesters wor den geplant. De huidige heesterbeplanting is van wege de ouderdom en slijtage aan ver- vanginging toe. De populieren zijn in de loop der jaren erg hoog en breed ge worden en veroorzaken hierdoor veel schaduwoverlast en gevaar voor val lende takken. De sectie Plantsoenen van de dienst Openbare Werken heeft een nieuw be- plantingsplan opgesteld. Er is gekozen voor een wat meer gevarieerde beplan ting. De nieuwe heesterbeplanting bestaat uit een bodembedekkende soort (kli mop) waarin heesterrozen als solitairs worden geplant. De klimop zorgt ook in de winter voor een ’’groene aan blik”. De rozen geven variatie in kleur, bloem en vrucht. De populieren wor den grotendeels gerooid en vervangen door een andere, smaller blijvende boomsoort (iep). In het laatste gedeelte van de Mercu riusweg, grenzend aan de apollolaan, blijft de beplanting aan de oostzijde voorlopig gehandhaafd, evenals vier populieren bij de kerk, in afwachting van de plannen voor het weiland tussen Maarten Schoutenstraat en Apollo laan. De opdracht van Rijkswaterstaat aan* NKF Telecom Projecten omvat, naast het ontwerpen, de vervaardiging en de levering, ook het bedrijfsklaar opleve ren en onderhouden van de verbindin gen. De beide telecommunicatiever- bindingen zullen nog dit jaar worden opgeleverd. Aan de opdracht het telecommunica tienetwerk te verzorgen tussen de Coentunnel, de Zeeburgtunnel en het centrale Bedieningsgebouw zal door NKF Telecom Projecten ook ruime aandacht worden gegeven op de beurs Intertraffic, die van 23 t/m 26 april WADDINXVEEN - Het jaarlijks verlies op de nieuwe zwemaccommo- datie zal in Waddinxveen blijven schommelen rond de zeven ton. ”Dit be drag is zo eerlijk en veilig uitgerekend, dat ik menselijkerwijs bijna zeker weet dat het alleen maar beter kan uitpakken als het zwembadcomplex eenmaal draait. Gaat het meer kosten dan voorzien dan zal de gemeente lijke zwembadcommissie met maatregelen komen om het tekort terug te dringen”. Aan weerszijden van de Kerkweg-Oost zullen een negental platanen geplant worden tussen de bestaande platanen. De bomen langs deze drukke straat hebben veel te lijden van verkeer, werkzaamheden aan kabels en leidin gen en dergelij keOm hier toch een bo menbestand intact te houden worden de platanen regelmatig fors gesnoeid om de kroon in evenwicht te houden met het ondergrondse deel van de boom dat zich maar beperkt kan ont wikkelen. Wordt er geen snoei toege past, leert de praktijk dat de boom kroon uitscheurt of kapot waait. Nood gedwongen worden van de platanen nu knotbomen gemaakt zodat er ondanks de slechte groeiplaats langs de Kerk weg-Oost straatbomen blijven staan met op den duur een zeer karakteris tieke vorm. Na deze uiteenzetting over de werk zaamheden ter verbetering van het ge meentelijke straatbomen bestand, volgt hieronder een opsomming van een aantal overige objecten die binnen kort gerenoveerd en/of opnieuw inge plant worden: - Frederik Hendriklaan en Maurits- laan. - Prinses Marijkestraat, pleintje. - Zuidkade, zitje aan de Gouwe bij de hefbrug. - Stationsplein, spoorwegzijde. - algemene begraafplaats, Alberdingk Thijmlaan, entree en umentuin. - Da Costaweg, pleintje. - algemene begraafplaats, Kerkweg- West. - Staringlaan, in talud populieren ver vangen. - Mercuriusweg, deel van de populie ren en beplanting in de bermen vervan gen. - Noordeinde, bermen inplanten en inzaaien. - Weremeus Buninglaan. heestervak langs parkeerterrein. - Zuidplas, omgeving noodlokalen en Zuidplaslaan. - Coenecoop7bedrijventerrein. De gemeentelijke zwembadcommissie zal binnenkort in het openbaar gaan beraadslagen over de tarieven in het nieuwe zwembadcomplex. ”Die com missie zal zeker aandacht hebben voor de vele ’’vroege vogels” in het bad en categorieën gebruikers die vaker hun baantje komen trekken. Daarom komt er een tariefstructuur dat met die vaste klanten rekening zal houden", aldus wethouder Paul van Schie. Hij zei te zullen blijven streven naar ’’redelijke tarieven ten opzichte van de waar die wordt geleverd, want een zwembad is een hele fijne recreatie-voorziening”. Feit is in ieder geval dat de toegangs kaartjes duurder zullen zijn. ’’Maar ze zullen zeker concurrerend zijn met de omliggende zwembaden in Alphen aan den Rijn, Zoetermeer en Gouda, waarvan we de entreeprijs ken nen”, aldus Paul van Schie. Hij verwacht dat een duik in het nieuwe Waddinxveense pretbad gemiddeld 3,25 gaat kosten. Een ’’vroege vogel” betaalt dan misschien twee gulden en die eenmalige bezoeker vijf tot zes gul den. Herhaalde pleidooien voor redelijke toegangsprijzen zijn ook telkens afge stoken door de PvdA-fractie in de ge meenteraad. ”Ik denk dat je juist door de differentiatie in de tarieven allerlei groeperingen tot hun recht kan laten komen”, aldus Bep Vermeij. ”Wij zijn dan ook groot voorstander van een zwembad met een grotere recreatieve functie, omdat wij denken dat ontspan ning in de eigen omgeving heel belang rijk gaat worden voor de burgers van Waddinxveen”. bomen de verharding op te breken en een plantsoenstrook met lage beplan ting aan te brengen. Op deze manier krijgen de boomwortels meer groei- ruimte en is er voldoende vocht en voedsel beschikbaar. Dat is de Colt ten voete uit. In ons eigen land en in Duitsland jaren achtereen uitgeroepen tot één van de minst pechgevoelige auto's. Geprezen om zijn individuele vorm geving en zijn komplete, zeer komfortabele interieur Geliefd om zijn pittige en schone motoren met 3-weg katalysator. Voel de Colt zelf eens aan de tand en ervaar hoe ontspannen u weer uitstapt. Hij is er vanaf f 21.995,- inklusief a BTW en 3 jaar Multigarantie, af Sassenheim Prijs- en modelwij- zigingen voorbehouden. ZOMERSET. Colt GRaT1S Bij aankoop.van uit; sunroof zomerset best 750,- en striping, t-” „on Martin van Zanten en Miranda Baan in hun cafetaria-eethuis ”Het ouwe Dorp” aan de Dorpstraat. (Foto: Sjaak Noteboom). Wim de Wit (D’66): ”Van de hele zwembadproblematiek heb ik niets be grepen. Algemeen uitgangspunt was namelijk dat het verlies op het zwem bad terug gebracht moest worden tot 500.000,- a 550.000,-. Daar hebben de vijf politieke partijen het hoofd over gebroken en uiteindelijk komt er een zwembad met in eerste instantie een exploitatieverlies van bijna zeven ton dat net zo groot is als waar we mee be gonnen. Dan vraag ik me af waar we mee bezig zijn geweest al die tijd. Dus hebben we ”nee” gezegd tegen het pretbad. Dat wil zeggen dat D’66 niet voor een zwembad is. Wij vinden Wad dinxveen net groot genoeg voor een ei gen zwembad, maar niet op deze ma- centrale Bedieningsbegouw te Oostzaan. mor I ic» croVreron oirvrot ctaot niA»t in Ho v Als u een nieuwe of gebruikte Honda koopt of reeds bezit en nóóit meer met extra kosten gekon- fronteerd wilt worden, lees dan aandachtig verder. Slechts tegen een geringe betaling van wordt dan uw rekensornmetj^^ Verlies blijft zo’n zeven ton van de Rijksluchtvaartdienst heeft NKF in Waddinxveen opdracht gege ven een geavanceerd telecommunica- foons, intercom, omroepsysteem (pu- tienetwerk te installeren op de luchtha- blic address system), data en bestu- ringssignalen, worden met behulp van optische transmissie-apparatuur en glasvezelkabels overgedragen. De verbindigen zijn ontworpen door NKF Telecom Projecten, in nauwe sa menwerking met de RWS - Werktuig kundige, Electrotechnische en Scheep vaartkundige Dienst. Hierbij is gebruik gemaakt van de ken nis en ervaring die is opgedaan met be trekking tot de glasvezel-verbinding tussen de Schipholtunnel en de Velser- tunnel, die eveneens door NKF is ont worpen en aangelegd en volgens schema eind 1988 in gebruik werd ge nomen. j "3.

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 17