RENTOKIL EUROPA IN Belangrijke punten voor WSE en Be Fair Waddinxveense clubs in de onderste regionen Clubtitels Beukers sponsort Uitstekende prestaties zwemmers/sters Verlies Kwiek 1 Flyers-dames bewijzen hun klasse Diploma’s schaatsen Twee schaak- medailles bleven in Waddinxveen Records voor Nico Geers WIELER RONDES Marchant Bij Be Fair loting om KNVB-beker Matige vangst T Volleybalsters waren kansloos Dames Junioren Jeugd. Be Fair WSE Waddinxveen-zo Heren ZWEM- POLOCLUB ”DE GOUWE” Sponsors: Rucanor Sport Baas Bedrijven Garage Boonstoppel Reisburo Van Ginkel Vink Verzekeringen ROOSTER VOOR DE ZATERDAG 24 MAART A.S. TE SPELEN WATERPOLOWEDSTRIJDEN: 18.00 uur de Gouwe 2-Double Duty/VZV 3 heren (uitVeenendaal) 18.45uur de Gouwe 1-Roderlo1 dames (uitRuurlo) Pagina 19 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 21 maart 1990 SPORT RECREATIE Jongeren van de schaatsclub De Gouwe Streek in actie. (Foto: De Gouwe Wim Stuyfzand met 22 punten. Streek). WADDINXVEEN - Beukers Bedrijfs- diensten heeft het vierde zondag-elftal van Waddinxveen-voetbal een com pleet nieuwe outfit verstrekt. Evenals bij alle andere elftallen heeft het shirt de karakteristieke gele en zwarte strepen. Opvallende uitslag was dit weekeinde van F-l dat met 11-0 won van Oudewa- ter en waren voorts de overwinningen van D-2 en C-l. erweer voor dat Normis/Orion door de service weer onder druk kwam te staan De pass bij de Doetinchemers zorgde voor spelverdeler Pim Raterink hoofd brekens, zodat de aanval voor het Ren- tokil-blok een gemakkelijke prooi werd. Deze set ging dan ook met de al les zeggende cijfers van 15-3 naar Ren- tokil-VZH toe. In vierde set kon Normis in de begin fase het tempo bijhouden, maardaama WADDINXVEEN/BOSKOOP WADDINXVEEN - De volleybalda- mes van Be Fair hebben met 3-0 van Sliedrecht Sport verloren. Be Fair speelde zonder Peter Veldhuizen en met de pasgetrouwde Karin Krol. De setstanden waren 15-9, 15-11 en 15-5. De Waddinxveensen waren dus kans loos. wacht te slepen. Het enthousiasme waarmee de jeugd in de leeftijd van 7 tot 14 jaar zich op het ijs bewoog was overweldigend, en ie dere deelnemer deed z’n best op een van de schaatsdiploma’s te behalen. slissende voorsprong nam. Dat kwam mede door het sterke passen van Mark Dronkers, die zorgde dat basis voor een goede aanval aanwezig was. Bij de stand 10-5 kwamen de vrolijk uitge doste supporters al van de tribune om aan de rand van het speelveld de ploeg verder aan te moedigen. Bij 14-10 zorgde het Rentokil blok ervoor dat de strijd beslist werd (15-10). Hierna barstte het feest goed los. De supporters namen het team in zich op en droegen het bijna naar de plaats waar de beker door vice-voorzitter Joop Klein aan aanvoerder Maarten Verdonck werd overhandigd. Na een voorproefje in Nieuwegein, werd in Zevenhuizen in het dorpshuis Swanla het kampioensfeest uitbundig tot in de kleine uurtjes gevierd. Waar bij de carnavalsband Net Zat de muzi kale omlijsting verzorgde. Rentokil is nu weer verzekerd van Eu ropees volleybal en kan zich nu gaan opmaken voor de dubbel slag. Voor aanstaande vrijdag staat de wedstrijd in Amstelveen tegen Deltalloyd/AMVJ op het programma. WADDINXVEEN - Komende za terdagmiddag 24 maart om vijf uur zal in de kantine van Be Fair-voet- bal in het Warnaarplantsoen de lo ting worden gehouden voor de vol gende bekerronde. De loting die onder de verantwoor ding valt van de commissie jeugd voetbal van de KNVB Gouda, zal worden verricht door de aanvoer der van de Al-, BI- en Cl-elftallen van Be Fair Arjan v.d. Berg, Wij nand van Triet en Jos Dekker. Alle drie de elftallen zijn nog verte genwoordigd in de volgende ronde. De finales zullen ook bij Be Fair worden verspeeld op woensdag 30 mei tijdens de voetbalpromotiedag van de KNVB, hetgeen allemaal plaatsvindt in het Wamaarplant- soen. Het Al-elftal van Be Fair draait uit stekend. Sinds begin december werd niet meer verloren. Door de rij van overwinningen is men in middels tot de derde plaats opge klommen in de hoofdgroep. Afge lopen zaterdag werd met 1-3 ge wonnen bij Nieuwkoop, die op een gedeelde eerste plaats stond. C-2 won van GSV met 2-0 en is nu vrijwel zeker kampioen. De ko mende twee weken is men vrij van competitie, waarna wellicht de bloemen kunnen worden uitge deeld. Ook B-2 maakt grote kans om het kampioenschap te vieren. ZEVENHUIZEN - De mede door de Waddinxvener Jaap Akkerhuis ge trainde Zevenhuizense volleybalvereniging Rentokil-ZVH wist afgelo pen vrijdag voor de tweede maal in successie de Nationale volleybalbeker te veroveren. In een volle Merwesteyn sporthal (ca. 1200 man) te Nieuwe gein, werd opponent Normis/Orion met 3-1 overwonnen. Na de rust stokte het scoren, maar de verkregen voorsprong kwam niet meer in gevaar. Eindstand 52-43. Topscoor ders Sacha Baas 14, Martine Broekman 12 en Tarina Teuling 10 punten. Jongens-kadetten hadden aan DAS uit Delft geen lastige tegenstander. Ont spannend konden de jongens van coach Rijk Meuleman de wedstrijd uitspelen, met hier en daar wat technische hoog standjes en via een ruststand van 27-19 kwam een overwinning van 65-41 in de boeken te staan. Topscoorders Paul Hulst 16 en Marcel Pentier 14 punten. Uitstekend waren de 12 punten van Remco Versluis, die samen met Ray- mon Schmuckenslager een goede wed strijd speelde. De dames van Rentokil-ZVH wisten afgelopen zaterdag in Delft met veel moeite van AV’40 met 3-0 te winnen. Om disciplinaire redenen zette coach Willem Jan van Yperen niet zijn basis opstelling in het veld. Hierdoor verliep het spel was stroever en wist AV’40 door een sterke verdediging en de linkshandige middenaanvalster veel te scoren. In de eerste twee sets hielden de beide ploegen elkaar goed in evenwicht, maar pas op het eind kon Rentokil met 13-15 deze sets in winst omzetten. In de derde set kwam de basis weer in het veld en je kon zien dat de kombinatie soepeler verliepen. Met een sterke ser vice kon Rentokil AV’40 onder druk zetten en kon de kampioenskandidaat met 4-15 de set winnen. Voor aanstaande zaterdag staat de wedstrijd tegen het laag geklasseerde Leython. Bij winst van de Rentokil- ZVH dames mogen zij zich Kampioen van de derde divisie G noemen. De wedstrijd is om 17.30 uur in het dorps huis waar al gerekend wordt op een grote toeloop. lijke avond zou krijgen. Via snelle aan vallen en veel steals kwam men vrij gauw op een ruime voorsprong. Maar Binnenland gaf zich niet gewon nen en ongemerkt kwam men steeds dichterbijDe ruststand van 46-42 had al een waarschuwing voor Flyers moe ten zijn. Binnenland merkte dat de winst nog gehaald kon worden en zo ontspon zich een strijd die op het scherpst van de snede werd uitgevochten. Een totale score van 63 persoonlijke fouten voor beide teams, spreekt boekdelen. De laatste minuut ging in met een vier tal punten voorsprong voor Flyers. Een driepunter van Binnenland verkleinde de achterstand tot een punt. Voeg hier bij dat Flyers het in de laatste 20 secon den nog presteerde om tweemaal bal verlies te lijden en de verklaring voor het feit dat de zenuwen van de toe schouwers flink op de proef werden ge steld, was gevonden. Maar de winst was voor Flyers 94-93. Topscoorders Marijan Vujanic 28 en WADDINXVEEN - Het eerste senio renteam van tafeltennisvereniging Kwiek heeft in Gouda een pijnlijke ne derlaag geleden tegen Vriendenschaar 4. Vrijdagavond werd snel duidelijk dat Vriendenschaar niet van plan was op nieuw een nederlaag te incasseren en daarmee een kans op het kampioen schap te verspelen. Gerard van Dam en Kees Vos moesten het hoofd buigen, waardoor Kwiek tegen een 2-0-achter- stand aankeek. Wim van Wageningen won verrassend van De Jong, waarna hij samen met Gerard van Dam ook het dubbelspel wist te winnen. De stand kwam hier door weliswaar gelijk (2-2), maar hierna gaf Vriendenschaar geen partij meer uit handen en bleef Kwiek met 8- 2 de baas. Kwiek 1 gaat in poule 2 van de eerste klasse nog aan de leiding met 1 punt voorsprong op Vriendenschaar 4. Kwiek 2 verloor eveneens. Met 4-6 moest in de thuiswedstrijd tegen Ilac 6 de eer aan de Gouwenaren worden ge laten. Kwiek 3 won met 6-4 van Vrienden schaar 9. Dankzij deze nipte overwin ning blijft het team meedoen aan de top van poule 3 in klasse 2. Henk Bloks won 2x, Adrie Berckenkamp lx en Jac. Brand 3x. Kwiek 4 klom in poule 1 van de derde klasse naar een tweede plaats dankzij een 4-6 overwinning op Boskoop 1, Hermans Simons won lx, Henny v.d. Meulen en Leo Buurman beiden 2x. Kwiek 5 gaat in poule 4 van de derde klasse aan de leiding door een 8-2 over- wining op het Goudse Flamingo’s 5. Ronald Commissaris en Marco van Wageningen bleven ongeslagen, Pa trick Verburg won 2x. In de vijfde klasse is Kwiek 14 nadrukkelijk op weg naar het kampioenschap. Dit keer werd met 8-2 gewonnen van Vrienden schaar 30. WADDINXVEEN - Op de Haagse kunstijsbaan de Uithof is er door de pu pillen van de schaatsvereniging ”De Gouwe Streek” een schaatsexamen af gelegd. Negen jeugdige schaatsertjes van de ’’Gouwe Streek” waren onder de bezielende leiding van Klaas de Knikker naar Den Haag getogen om met ongeveer 400 andere pupillen van diversen schaatsverenigingen de ver schillende proeven af te leggen die no dig zijn om het schaatsdiploma in de WADDINXVEEN - Winst voor WSE tegen DOSR (1-0). Gelijk spel voor Be Fair tegen TOGR (0-0). Dat zijn belangrijke punten die de Wad dinxveense ”top”-voetbalclubs het afgelopen weekeinde wisten te verga ren. WSE staat nog op de derde plaats van onderen (14 uit 16) en Be Fair staat op de vijfde plaats van onderen (15 uit 17). In de afdeling Gouda speelde Waddinxveen-zo gelijk tegen Gouderak (0-0). Ook de Waddinx- veners staan op de vijfde plaats van onderen (15 uit 14). Bij de junioren bleef Kwiek 1 ongesla gen in de eerste klasse. Met 9-1 werd van Reeuwijk 1 gewonnen. Addy de Wit en Marco Hoogendam wonnen 3x, Jurgen Reichard 2x. Kwiek 2 speelde gelijk tegen TTVN 1. De Zevenhuizense spelers waren na het verlies vorige week, weer helemaal bij de les en speelde zeer geconcen treerd. Al vanaf het begin was het dui delijk waarvoor, Rentokil-ZVH naar Nieuwegein was gekomen, om de be ker mee naar te nemen. Gesteund door een 700-koppige supportersschare en de carnavalsband Net Zat uit Vught, overrompelde Rentokil-ZVH Normis/ Orion in de eerste set en sloot deze set via een hecht blok van Don Verdonck en Laurens Clardeij met 15-4 af. In de tweede set kwam Normis/Orion terug en wist door een lastige opslag de aanval van Rentokil enigszins te ontre gelen, die tot een 3-6 voorsprong leid de. Maar Rentokil-ZVH kwam via een sterke servicebeurt van Jan Clardeij en een hechte blokkering van Brecht Ro denburg en Ronald Kooijman terug (6- 6). In deze fase hielden de beide ploe gen elkaar goed in evenwicht en kon Normis met zijn Blokkering punten verzamelen. Uit eindelijk kwam deze met 16-14 in handen van Normis en stonden de beide ploegen op gelijke hoogte. Rentokil-ZVH zorgde in de derde set Een andere topper was de wedstrijd tussen Flyers-meisjes-kadetten en DIOK uit Boskoop. De nummers 2 en 3 van de competitie. Ook hier bleek Flyers de sterkste. Vooral de eerste helft werd door de meisjes van coach Jan Karei van Gent uitstekend ge speeld. Het sterkste wapen, het scoren, werd door iedereen in het team, goed uitge voerd en DIOK had hierop in de verde diging geen antwoord. De ruststand was dan ook 30-12. WADDINXVEEN - Aan de Stichting Wielerpromotion te Zoetermeer is ont heffing verleend voor het houden van de wielerwedstrijd ”de Waterschaps- ronde 1990” op 7 juli 1990 ten aanzien van het Waddinxveens deel van het parcours. Dat hebben B. en W. aan de gemeenteraad laten weten. Eerder werd aan de Stichting Organisa tie Sportevenementen in Zuid-Holland te ’s-Gravenhage ontheffing verleend voor het houden van de wielerwed strijd ”de Ronde van Zuid-Holland” op 10 maart 1990, voor wat het Wad dinxveense deel van het parcours be treft. WADDINXVEEN - Slecht twee Wad dinxveense leerlingen konden zater dagmiddag in het Anne Frank-centrum met een medaille worden onderschei den vanwege hun prestaties tijdens het schoolschaaktournooi van de Wad dinxveense Schaak Vereniging WSV en de Vereniging voor Openbaar On derwijs (VOO). De prijsuitreiking was in handen van wethouder drs. M. Kraaijenstein (PvdA). Zaterdag was de grote zaal van het Anne Frank-centrum weer het toneel van het jaarlijkse schoolschaaktour nooi. 112 leerlingen van de groepen 6- 8, afkomstig van 15 basisscholen, van welke vijf van buiten Waddinxveen, streden een sportieve strijd op de 64 velden. Het tournooi dat voor de zesde maal gehouden werd, werd gewonnen door de Boskoopse Kon. Wilhelmina- school met 18 pt. voor de Gerefor meerde Basisschool uit Waddinxveen met 17 en de winnaar van vorig jaar ”de Eendragt” uit Zevenhuizen met 15,5 punten. Onder leiding van de heren Nossing van het V.O.O. en Van der Hoek van W.S. V. werden 7 ronden van 25 minu ten volgens het Zwitserse systeem ge speeld. Dit houdt in dat steeds deelne mers met een gelijk aantal punten te gen elkaar spelen, zodat na zeven ron den de sterkste als winnaar naar voren komt. Dank zij een voortreffelijk com puterprogramma konden de uitslagen in een minimum van tijd verwerkt en opnieuw ingedeeld worden. Naast een persoonlijk klassement tel den de resultaten van de beste drie van elke school voor het scholenklasse ment. Evenals vorig jaar waren het de Boskoopse Kon. Wilhelminaschool en ”de Eendragt” uit Zevenhuizen, die van het begin af aan de toon aangaven. De Gereformeerde Basisschool uit Waddinxveen wist zich tussen beide scholen te dringen en een keurige tweede plaats te bereiken. De betrek kelijk ’’jonge” Kardinaal Alfrink- school uit de Zuidplas had met 19 leer lingen het grootste aantal deelnemers. In een veld van 15 scholen werd een verdienstelijke zesde plaats bereikt! In het persoonlijke klassement werd zorgde Rentokil-ZVH, dat het een be- Nils Berndsen uit Boskoop met 6,5 uit 7 winnaar. Een gelijk aantal punten be haalde David v.d. Berg van de Gere formeerde Basisschool uit Waddinx veen, doch zijn tegenstanders hadden iets minder punten gescoord dan die van Nils, (32,5 tegen 35). Jesse Engels van de Kon. Wilhelmina school uit Boskoop en Tiemen van Bruggen van Basisschool ”’t Reigers bos” uit Zevenhuizen werden met 6 uit 7 derde en vierde. Hugo Ploegmakers uit Boskoop werd 5,5 pt. vijfde. Inge Knol van de Gereformeerde Basis school uit Waddinxveen was met 5 uit 7 het hoogst geëindigde meisje. Zij kwam op de gedeelde 10e tot 21e plaats, op weerstandspunten werd zij 16e. WADDINXVEEN - Ook tijdens het tweede weekeinde van de nationale winterkampioenschappen zwemmen in Drachten hebben de zwemmers en zwemsters van De Gouwe, onder lei ding van hun trainer Trudy Vermeulen, weer een aantal uitstekende prestaties geleverd. In dit laatste weekeinde van de NWK zwom Jan-Willem v.d. Hoek (’72-’73) op de 1500m vrije slag 16.23.2 (PR-1.4), waarop hij 7e werd, een nieuw kring-en clubrecord. Ook zijn tussentijd op de 800m betekende een verbetering van het oude club- en kring- record. De 100m rugslag (1.01.9) le verde hem een 11e plaats op. Verder zou hij nog starten op de 400m vrije slag waar hij in 4.07.0 als 8e aantik te, ook deze tijd betekende een nieuw club- en kringrecord. In de finale zou hij deze tijd nog eens verbeteren en bren gen op 4.06.59 waarmee hij vijfde werd. Mark v.d. Zijden eveneens in de groep ’72-’73, zwom de 1500m vrije slag in 16.37.4 waarmee hij 11e werd evenals op de 400m vrijeslag (4.09.99). Heel wat beter verging met hem op de 100m schoolslag 1.07.1(PR-0.5), hier ein digde hij als zesde en op de 200m wissel slag finishte Mark zelfs als vierde in 2.11.7 (PR-1.8). Op beide slagen kwam hij ook nog in de finales uit, waar hij de wisselslag nog sneller zwom (2.11.5) en op beide slagen verbeterde hij tevens het clubrecord. Mark werd na zijn verrichtingen op de NWK door de KNZB uitgenodigd om deel uit te maken van de Nederlandse ploeg die op 28 en 29 april in het Oost- Duitse Gera aan internationale wed strijden zal meedoen. De concurrentie bij de beide schoolslag- zwemmers van De Gouwe, Dieter Hoofman en Edgar Ter Braake, bleek zeer groot Dieter zou in 1.10.1 als 14e eindigen en Edgar kwam in 1.11.1 op een 17e plaats. Bij de meisjes was De Gouwe met drie zwemsters vertegenwoordigd. Marion v. Hooft, Wilma v. ’t Hullenaar en Sandra Berckenkamp. Sandra zwom dit weekeinde op de 100m vlinderslag en eindigde als 16e in 1.11.75. Wilma zwom twee nummers de 200m wissel slag (2.40.5) en de 100m rugslag (1.15.2) waarop zij resp. als 12e en 10e aantikte. Marion had ditmaal een uitgebreid pro gramma af te werken. De 400m wissel slag 5.18.0 (PR-0.6) waar zij vijfde werd, de 100m vlinderslag 1.07.93 (PR- 3.)(leverde eveneens een vijfde klasse ring op), hier eindigde zij ook als ze vende Na een kwartier spelen tussen Be Fair en TOGR kwam het eerste kansje voor de Waddinxveners uit een voorzet van Michel Glasbeek, maar Rob Assche- man kopte echter net over. Na mistas ten van Eric Vlak kreeg TOGR 3 minu ten later zijn eerste kans die voorlangs geschoten werd. Dirk Griffioen leek een beslissende pass in de benen te hebben toen hij Mi chel Glasbeek op grote afstand lanceer de. Michel kreeg de bal niet goed onder controle en schoot voorlangs. Een schot dat kort daarop door de TOGR-spits richting Be Fair-doel ge lost werd, werd een gemakkelijke prooi voor keeper Ton Lugthart. Kort voor rust kwam Be Fair goed weg toen een enorme knal van een TOGR-er te gen de staander werd geschoten. Na rust kreeg TOGR na 5 minuten een open doekje. De Be Fair-verdediging was ontregeld, maar voor open doel werd deze kans teniet gedaan door goed keeperswerk van Ton Lugthart. Vier minuten later gaf dirigent Emy Dieckman aan Otto Kempkes een bijna niet te missen kans, met een re- flectbeweging werd de ingeschoten echter tot corner verwerkt. Hierna was TOGR weer aan de beurt. Eerst werd nog voor open doel overge schoten, maar een tweede kans moest door Eric Valk van de doellijn worden tegengehouden. Naarmate de tijd ver streek durfden beide elftallen weinig ri sico’s meer te nemen. De 0-achterin was het belangrijkste. Alleen Arjan Groenendijk kreeg nog een schietkans na een zuivere voorzet van Eric Valk, maar ook deze kans werd niet benut. Be Fair-TOGR was een wedstrijd van de gemiste kansen, waarin beide elftallen niet voor elkaar onder deden. Zaterdag staat uit de streekderby tegen Floreant uit Boskoop op het program ma. Floreant, dat twee verliespunten meer heeft dan Be Fair, zal na verwach ting het uiterste proberen om de volle winst in Boskoop te houden. Be Fair daarentegen kan zich geen verlies per mitteren, daarom verwacht iedereen een open wedstrijd die bol zal staan van spanning. Aanvang 14.30 uur. Hardwerkend hebben WSE en DOSR - nadat WSE 2 met 1-0 van het Goudse ONA had verloren - eikaars verdedi gingen onder druk gezet op een zon overgoten WSE-complex. De eerste kans was voor DOSR met een schot voorlangs. De eerste helft ging de strijd gelijk op. Wel kwam zowel Patrick Rijnbeek als Marcel van Dijk dicht bij een treffer. Patrick Rijnbeek werd een kwartier voor rust door Erwin Pleus vrij ge speeld. Hij schoot echter via de vinger toppen van Arno Schouten net over. Marcel van Dijk werd door Willem den Besten vrij gespeeld. Zijn stiftballetje stuitte echter op een verdediger die de bal van de lijn haalde. Na de rust (0-0) bracht DOSR Dick v.d. Meer voor Walter Koek. Maar men moest toch een WSE-overwicht toestaan. Zowel Willem den Besten als Erwin Pleus misten echter zuiverheid. Kort nadat bij DOSR Rick van Heinin gen in het spel gekomen was voor Mi chel van Berkel sloeg het noodlot toe. Gelukkig niet voor WSE dit keer. René Moons speelde Richard v.d. Meer uit (ex-AZ’67) waarna hij Willem den Besten op maat bediende. Op zijn beurt gaf hij met een schot in de bene denhoek de DOSR-keeper het nakij ken (1-0). In de 25e minuut voor het einde moest Marcel van Dijk geblesseerd uitvallen. Martijn Sol kwam in zijn plaats. De WSE-verdediging met Theo de Heer en Jan Verbakel als uitblinkers gaf DOSR ondanks aandringen geen kans meer, zodat de wedstrijd (doordat de WSE-voorwaartsen de geboden ruimte niet benutten) in een verdiende 1-0 overwinning eindigde. Vermeld dient nog te worden dat Wil lem den Besten geel kreeg. Volgende week wacht Olympia uit Gouda als tegenstander. Olympia ver pulverde het eveneens Goudse ONA met 0-5, zodat WSE de borst nat kan maken om de nog steeds broodnodige punten te behalen. De gelijke eindstand (0-0) van Goude rak - Waddinxveen-zo deed onrecht aan het vertoonde voetbal van beide kanten. Doelpunten was het enige wat ontbrak op deze zonnige zondagmid dag op de dijk in Gouderak. De eerste helft gaf gelijkopgaande ploegen te zien, die met fris spel elkaar bekampten. De twee ploegen bedien den zich vooral met lange halen naar WADDINXVEEN - De Gouwe Mas- ter-zwemmer Nico Geers heeft het af gelopen weekeinde in Keulen twee nieuwe Nederlandse master-records gevestigd. Geers, zwemmend in de leeftijdsklasse 50-54 jaar, verbeterde op de 200 m vrijeslag het record en bracht het op 2.23.9. De dag er na zou Nico het record op de 50 m rugslag, in 50 m baden, op 36.42 brengen. Op de lange afstanden bleek de De Gouwe-master omgrijpbaar voor zijn tegenstanders. De 200 m vrij eslag leverde hem een eerste plaats op evenals de 400 m vrijeslag (5.12.5). Bij de sprintnummers, waarop de con currentie zeer groot bleek, werd Nico tweede op de 50 m vrijeslag 0.28.95, en op de 50 m vlinderslag werd hij in 34.68 vierde. De volgende wedstrijd zal gevist wor den in het Voomsekanaal op zaterdag 24 maart. Vertrek hiervoor om 06.00 uur vanaf het NS-station Waddinx- rveen. voren. Op het harde veld stuiterde de bal alle kanten op, zodat dit een ge vaarlijk middel was. De snelle aanval lers van Gouderak met kopsterke spit sen kwamen dus ook oog in oog te staan met doelman Vermeij, die een paar keer zijn doel met kunst en vliegwerk schoon moest houden. Van Waddinx- veenkant was het vooral de gevaarlijke Wim Hoogendoorn, die zelf kansen creëerde met snelle acties. Marcel van Leeuwen schoot een paar keer hard op doel, maar ook de Gouderak-goalie stond een goede partij te keepen. Na rust waren de beste kansen voor Wad dinxveen, die op rechts met de weer ge heel herstelde Jaap Baas gevaarlijk combineerde met de ingevallen Razi Licoumine. De beste kans was echter voor Michael Sip, die vanaf de zestien meterlijn vrij op doel kon vuren. Zijn schot belandde op de lat zodat de uit slag op 0-0 bleef steken. Komende zon dag wacht de thuiswedstrijd tegen het onderaantaande Moerkapelle. WADDINXVEEN - Zaterdag viste de hengelsportvereniging Waddinxveen haar negende en voorlaatste wedstrijd in de wintercompetitie. Er werd gevist in de Heimanswetering waar de vangst, vooral in het begin, nogal tegen viel. Als eerste vijf eindigden 1. H. Romeyn (2830 gr), 2. J. Verhoef (2520 gr), 3. A. van Leeuwen (1640 gr), 4. H. de Haan (1620 gr) en 5. M. Hoogerdijk (1560 gr)- Met nog één wedstrijd te gaan is de stand aan de kop: 1. M. Reichard (52240 gr), 2. J. Rupke (40060 gr) en 3. A. van Leeuwen (37830 gr). WADDINXVEEN - In een recht streeks basketbalduel tussen de num mers 1 en 2 bewezen de Flyers-dames duidelijk dat zij de sterkste zijn van de tweede klasse in het rayon. In de met spanning tegemoet geziene wedstrijd tegen OSG uit Utrecht bleek dat Flyers vanaf het begin stevig de teugels in han den had en OSG geen kans kreeg om in de wedstrijd te komen. De start van Flyers was er één uit een boekje. Binnen acht minuten stond het team 14 punten voor en kon zo de wed strijd controleren. De rust ging in met een 37-21 voorsprong. De tweede helft begon met een offen- siefje van OSG, maar daarna namen de Flyers-dames het roer weer in handen en speelden de wedstrijd gedegen uit. Eindstand 63-52. De voorsprong in de competitie be draagt nu vier punten en met nog twee wedstrijden te spelen kunnen de dames zich opmaken voor het kampioenschap en de promotie naar de eerste klas van het rayon. Topscoorders waren: Anita van Unen met 29 en Carolien Rahms en Babette Heerkens met 10 punten. De wedstrijd Flyers heren 1 tegen Bin nenland uit Barendrecht was een regel rechte crimi. In het begin van de wed strijd leek het alsof Flyers een makke- In Boskoop hield sportschool Marchant Sport de clubkampioenschappen ’89- ’90. Het deelnemersveld bestond uit twee honderd judoka’s uit verschillende ves tigingen van Marchant Sport in de re gio, zoals Zevenhoven, Ter Aar, Ha- zerswoude, Benthuizen, Zoetermeer, Boskoop en Waddinxveen. Elke judoka hoefde slechts twee uur van de partij te zijn om uit te kunnen maken wie met de nieuwe clubtitels naar huis konden keren. Een goed geo liede organisatie stond daarvoor ga rant. De in grote getalen opgekomen pu blieke belangstelling wist vooral de handen op elkaar te krijgen voor de volgende prijswinnaars/winnaressen 1980-1981 36 t/m 41 kg: 1. Louis v.d. Vel den, 2. Joost Kleijn. 1980-1981 31 t/m 35 kg: 1. Jochem Nieuwes- teeg, 2. Martijn Oostveen, 3. Armand Nieuwesteeg. 1980-1981 25 t/m 30 kg: 1. Ilja van Kinde ren, 2. Christian v.d. Burg, 3. G.Jan Fey- ten. 1980-1981:1. Debora Windhorst. 2. Marjo lein van Zeeland. 1982-1985 t/m 25 kg: 1. Joel Lie, 2. Joeri Passchier, 3. Yashna van Kinderen. 1982-1985 26-30 kg: 1. Ruben Winhorst, 2. Pieter Brinkman, 3. Ruben van der Perk. Meisjes tot 30 kg: 1. Alexandra Bregman, 2. Janneke Kleyn, 3. Christy Hordijk. 1977-1979 36-40 kg: 1. Mike de Bruyn, 2. Richard Zintel, 3. Dennis Rademaker. 1977-197946kg: 1. Adriaan Blom,2. Roald Esveld, 3. Gerco van Baveren. 1977- 1979 41-45 kg: 1. Milco v.d. Meyden, 2. Henrico Soede. 1978- 1979 t/m 35 kg: 1. Matthijs van Nop pen, 2. Arnold Persoon, 3. Mark Gieben. 1977-1979 t/m 39 kg: 1. Anouk Sterk, 2. Madelon v.d. Wolf. 1977-1979 zwaar: 1. Nico Vink. Heren 40-45 kg: 1. Haitze van Veller. A.C. 1. Haitze van Veller, 2. Sung Min van Berkel. Dames 60 kg: 1Mureille van Hilten, 2. Lu- cienne van Hilten. Heren 1973: 2. Marino Vink, 1. Barry Lou- rier. Senioren: 1. Richard Middelkoop, 2. San der Stammers, 3. Leendert van Ruiten berg.

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 19