GEMEENTE WADDINXVEEN Sportzaal in aanbouw 1RTW-RADI01 VIJF JAAR” ’’HOOGUIT Extra uitgaven Bazar SOOS: 8.378,40 BOUWVERGUNNINGEN WIJZIGING FREQUENTIE R.T.L. VERONIQUE ONROEREND- GOEDBELASTING BESTEMMINGSPLANNEN VERKIEZINGSUITSLA G GEMEENTERAAD GOEDKOPE PASPOORTEN Schade aan uw auto vereist r-y deskundige |W reparatie, [r0™* AFSLUITING WILGENLAANTJE COLLECTEVERGUNNING TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN SPREEKUREN VERGADERINGEN 06-11 12222 01820-24255 13000 13000 01820-15767 01727-14044 17613 WADDINXVEEN - Binnen hooguit vijf jaar moet Waddinxveen een winkelhart hebben dat er zijn mag en waarover vooral in de tweede helft van de jaren tachtig heel veel is gezegd, geschreven en onderzocht. GLASBEEK AUTOSCHADE REPARATIEBEDRIJF Pagina 3 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 21 maart 1990 14433 (toestel 159) 01820-16066 010-362244 Henegouwerweg 117a Leges reisdocumenten Wethouder P.F.J. van Schie: na afspraak. Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. Gemeentesecretaris J. Meuleman en directeur N.J.E. Koedijk van Rehorst Bouw BV bij de in aanbouw zijnde Met de bouw ervan is bijna 3,5 miljoen tms Wethouder K.W.Th. van Soest: vrijdag 23 maart 1990 van 10.00- 12.00 uur. Nadere informatie kunt u verkrijgen ter gemeentesecretarie, sectie Burgerzaken, telefoon 14433, toestel 154 of toestel 158. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in het gemeentehuis (kamer 130) ter inzage. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij geiden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. Waddinxveen, 21 maart 1990 De directie van het Gemeenschappelijk Antenne Systeembedrijf Uitstel van betaling In verband met het indienen van een bezwaarschrift kan een ver zoek om uitstel van betaling worden gericht aan de Ontvanger der Rijksbelastingen te Gouda, Rijsselseweg 1, 2803 PZ te Gouda. 18,00 4,00 15,00 41,00 ƒ100,00 31,00 48,00 ƒ110,00 36,00 21,00 5,00 15,00 Waddinxveen, 21 maart 1990 De burgemeester voornoemd, Van der Linden BOUWPERCEEL: Tuinbouwweg 22 Brugweg 2 en Henegouwerweg 26f Koningin Wilhelminaplein 43 Mercuriusweg 15 Charlotte de Bourbonstraat 3 Onderweg 14 Prinses Beatrixlaan 25 Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Milieu-telefoon (voor milieuklachten) gulden gemoeid. Architectenbureau Stuurman Partners BV en bouwer Re horst BV verwachten half september van dit jaar de oplevering. 01820-28011 De bouw zal qua aard, afmetingen en toekomstig gebruik geheel in overeenstemming zijn met de in procedure zijnde le t/m 6e uitwer king van het bestemmingsplan ’’Wijk Zuidplas 1980”. Burgemeester en wethouders zijn voornemens om, vooruitlopend op het van kracht worden van deze planuitwerking, de gevraagde bouwvergunning te verlenen. In verband hiermede ligt het bouwplan met ingang van donderdag 22 maart 1990 voor een ieder ter inzage gedurende 14 dagen, tijdens werkdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur, bij de afdeling Ruimte en Bouw van de Dienst Openbare Werken en Bedrijven, Raadhuis plein 1 te Waddinxveen. Gedurende deze termijn kunnen tegen het voornemen om vrijstel ling te verlenen door een ieder schriftelijk bezwaren worden inge diend bij burgemeester en wethouders van Waddinxveen, Raad huisplein 1 te Waddinxveen (postadres: Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen). Waddinxveen, 21 maart 1990 De burgemeester voornoemd, Van der Linden 12.00-13.00 uur - RTW-Klassiek. Klas sieke muziek om de zondag rustig in te gaan. 14433 14433 Informatie Mochten er bij u na ontvangst van het aanslagbiljet nog vragen overblijven dan kunt u zich desgewenst in verbinding stellen met de afdeling Financiën van de gemeente Waddinxveen (telefoon 01828- 14433, toestel 151 of 134). Sportpad 20 Mozartlaan 105 WOENSDAG 21 MAART 1990 20.00-22.00 uur - Verslag van politiek café in raadhuis met uitslagen van de gemeenteraadsverkiezing. ZATERDAG 24 MAART 1990 (Elk heel uur nieuwsberichten) periode 1 sept./ 30 maart 76,00 1 april/ 31 aug. 86,00 Mededeling aan de abonnees op de CAI Een dezer dagen zijn c.q. worden verzonden de aanslagbiljetten onroerend-goedbelastingen 1990. Commissie voor de Ruimtelijke Ordening c.a. op woensdag 28 maart 1990, aanvang 19.00 uur in het gemeentehuis. (Onder voorbehoud) Op de agenda o;a.: - Voorbereidingsbesluit ten behoeve van de omleidingsweg Brug weg. -programma- WADDINXVEEN - B. en W. hebben de gemeenteraad gevraagd in te stem men met de volgende extra uitgaven: Beschikbaarstellen van een krediet van 139.250,ten behoeve van de ho gere plaatsingskosten van W.S.W.-per soneel bij de Sterrenborgh. Beschikbaarstellen van een krediet van 30.000,^— ten behoeve van onderzoek naar de meerjarige onderhoudslasten van de riolering, verharding en plant soenen. Beschikbaarstellen van een krediet van 25.000,ten behoeve van een bij drage aan de gemeente Moordrecht in de kosten van de reconstructie van het kruispunt Noordelijke Dwarsweg/Bre- deweg/Plasweg. Beschikbaarstellen van een krediet van 20.000,ten behoeve van een onder zoek naar de mogelijkheid tot realise ring van een tuinbouwleerbedrijf. Beschikbaarstellen van een krediet van 500,ten behoeve van het verstrek ken van subsidie aan de Vereniging Openbaar Onderwijs. aanvraag en verlenging paspoort aanvraag paspoort voor personen beneden 16jaar aanvraag zakenpaspoort aanvraag toeristenkaart B aanvraag toeristenkaart B voor minderj arigen aanvraag wijziging bijschrijving spoedtarief 13.00-14.00 uur - Khabar oua Nagham. Informatief programma voor Ara bisch- en nederlandssprekenden in Waddinxveen, ondersteund door mu ziek. 14.00-18.00 uur - RTW-Totaal. Ont spannend en informatief programma waarin onder andere actualiteiten, sport, reportages en muziek samen gaan. Direct na het nieuws een uur- overzicht en op de halve uren lokaal nieuws en weerbericht. Tijdens de uit zending kan men telefonisch reageren (01828-10379). 18.00-24.00 uur - Hitfront. Een avond vullend hitgevoelig programma met muziek en informatie gericht op jonge ren. Informatie over vakatures, biosco pen en andere uitgaansmogelijkheden. Bekendmaking ontwerp-bestemmingsplan ’’Groenswaard III ’89” De burgemeester van Waddinxveen maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening be kend dat met ingang van donderdag 22 maart 1990 gedurende één maand op de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven, Raadhuisplein 1, alhier van 08.30 tot 12.30 uur voor een ieder ter inzage ligt het ontwerp van het bestemmings plan ’’Groenswaard III ’89”. Gedurende de bovengenoemde termijn van één maand kan een ie der schriftelijk bezwaren indienen tegen het ontwerp bij de ge meenteraad, Raadhuisplein 1, Postbus 400, 2740 AK Waddinx veen. Op vrijdag 23 maart a.s. om 10.00 uur wordt in het gemeentehuis van Waddinxveen een openbare zitting van het centraal stembu reau gehouden, teneinde de uitslag van de op 21 maart 1990 gehou den verkiezing van de leden van de gemeenteraad bekend te ma ken. WADDINXVEEN - De vorige week 58 j aar geworden gemeentesecretaris J Meuleman heeft vrijdagmiddag de eer ste paal geslagen voor het nieuwe mul tifunctionele complex aan de Zuidplas- laan. Verleende bouwvergunningen Burgemeester en Wethouders hebben de navolgende bouwvergun ningen verleend: Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afdeling Ruimte en Bouw, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. Bekendmaking bouwplan De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat een verzoek om afgifte van een bouwvergunning is ontvangen van: de heer W.C.J. Verkleij voor het gedeeltelijk veranderen van de carport naast diens woning Kievitdreef 79 in een garage. allemaal veel duurder worden dan ge dacht. En daar moet de ondernemer uiteindelijk weer voor boeten, via het betalen van een hogere huur- of pacht prijs”. Beiden zijn trouwens wel te spreken over de houding van de gemeente Wad dinxveen in deze, aangezien zij door de wethouder van economische zaken van alle ontwikkelingen goed op de hoogte zijn gehouden. Bezwaren Bezwaar tegen de aanslag kan binnen twee maanden na de dagteke ning op het aanslagbiljet schriftelijk worden ingediend bij de chef van de afdeling Financiën van de gemeente Waddinxveen. Tot en met 30 maart 1990 bestaat nog de mogelijkheid reisdocu menten te verkrijgen waarvoor voordelige tarieven worden bere kend. Over de periode 1 april 1990 t/m 31 augustus 1990 wordt een hoger bedrag aan leges voor het verstrekken van reisdocumenten in rekening gebracht. Lokale omroep via de FM-band 101,1 Mhz. (in stereo). Staringlaan 2, postbus 330, 2740 AH Waddinxveen, tel. 01828-10379. Het complex omvat een sportzaal en een buurtcentrum, zodat het complex gebruikt kan worden door sportvereni gingen, het onderwijs en het sociaal- cultureel werk. Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren. Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA, kenmerk voor vakwerk. Noordkade 24 - Waddinxveen Tel. 01828-12588 FOCWA, kenmerk voor vakwerk AARD VAN HET BOUWPLAN: het geheel vernieuwen en veranderen, alsmede het vergroten van een garage/berging het vergroten van de bedrijfsbebouwing van een meubelhandel en van een coatingbedrijf het geheel vernieuwen en het vergroten van een berging het oprichten van een carport met pergola het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woonhuis het gedeeltelijk veranderen van een bankgebouw het gedeeltelijk veranderen van een bedrijfsgebouw het oprichten van een wagenloods het gedeeltelijk veranderen van een woonhuis; plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak het gedeeltelijk veranderen van een woonhuis; plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldakvlak Belastingplicht In Waddinxveen geschiedt de heffing van de onroerend-goedbelas tingen van hen die op 1 januari 1990: a. eigenaar zijn en/of b. het feitelijk gebruik hebben van een gebouwd onroerend-goed in Waddinxveen. Zowel natuurlijke personen als rechtspersonen (bedrijven) kunnen deze belasting verschuldigd zijn. In verband met rioleringswerkzaamheden zal het Wilgenlaantje in het Gouwebos van 19 maart tot 7 mei afgesloten zijn voor alle ver keer. De werkzaamheden bertreffen de aanleg van rioolpersleidingen naar de in aanbouw zijnde afvalwaterzuiveringsinstallatie Reeu- wijk-Randenburg waarin het rioolwater van Waddinxveen, Bos koop en Reeuwijk-Dorp zal worden gezuiverd. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Gemeenteraad op woensdag 28 maart 1990, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Onderzoek van geloofsbrieven; - Voorstel tot aanwijzing van gemeentelijke lijkschouwers; - Voorstel tot vaststelling van het bestemmingsplan ’’Vondelwijk 89” - Voorstel tot het vaststellen van de tweede wijziging van de Bouw verordening. - Voorstel tot vaststelling van de vergoeding vakonderwijs aan de besturen van de voormalige scholen voor gewoon lager onderwijs over 1984 en 1985. - Voorstel tot beschikbaarstelling van een voorbereidingskrediet ten behoeve van de uitbreiding van de Kardinaal Alfrinkschool en de Koningin Beatrixschool, - Voorstel tot aanschaf van automatiseringshulpmiddelen. - Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit ten be hoeve van de aanleg van de omleidingsweg Brugweg. - Voorstel tot vaststelling van een aantal begrotingswijzigingen. Dat zeggen voorzitter J.H.P. Mulder en secretaris T. Ververs sr. van de afde ling Waddinxveen van het Koninklijk Nederlands Ondernemers Verbond (KNOV) in het laatst verschenen ma- gazin ’’Ondernemen in Midden-Hol- land” van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland. Als er niet snel meer duidelijkheid komt overwegen de middenstandsbe- stuurders de afdeling ruimtelijke orde ning van het landelijke KNOV in Rijs wijk weer eens een onderzoek te laten doen. ”Er zal best een oplossing ko men”, denken Jan Mulder (44) en Teus Ververs (62), ’’Maar die moet wel bin nen hooguit vijf jaar zijn gerealiseerd. Want we lopen in principe nu al achter de feiten aan. In onze ogen zou het een hele goede zaak zijn als de Passage één of twee goede trekkers zou krijgen, dus naast het bestaande aanbod van zo’n 27-28 winkels”. De gewenste uitbreiding van het Wad- dinxveense hoofwinkelcentrum is voorzien naar de westzijde, zeg maar in de richting van het NS-station. Maar alle onderzoeken en inspanningen van diverse project-ontwikkelaars ten spijt; van enige bouwactiviteiten is nog steeds geen sprake. Bijzonder jammer ook, want volgens de studie van het Centraal Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf (CIMK) liggen er mogelijkheden voor een uitbreiding van liefst vijfduizend vierkante meter winkeloppervlakte; zo ongeveer een verdubbeling, al zou hiervoor overigens ook enige sanering in het betreffende gebied moeten plaatshebben. Over de stagnatie kun nen Mulder en Ververs kort zijn: ’’Al les is blijven steken op het verwerven van de noodzakelij ke grondenHet zou Met ingang van 19 maart 1990 vindt de doorgifte van de t.v.-pro gramma’s van R.T.L. Veronique via de centrale antenne inrichting definitief plaats via kanaal 32- in de U.H.F.-band. De doorgifte via kanaal 3 die tijdelijk plaats vond, zal op 21 maart 1990 worden stop gezet. Indien u niet zelf uw t.v.-toestel kunt inregelen, wordt u geadvi seerd uw t.v.-handelaar te raadplegen. Maar dat neemt niet weg, dat er mo menteel sprake is van een impasse. Een ongelukkige situatie, want een ge meente met 25.000 inwoners heeft een goed hoofdwinkelcentrum nodig. En binnen afzienbare tijd, want onderzoek heeft ook geleerd dat veel koopkracht afvloeit naar Gouda, Alphen aan den Rijn en Zoetermeer. De bestuursleden van het KNOV beti telen het zo: ’’Door de aanleg van de wijk Zuidplas is het inwonertal van de gemeente met enkele duizenden toege nomen. Die groei zien we hier echter in de non-foodsector niet terug”. En dat alles omdat Waddinxveen niet kan bogen op een heuse winkelkern, een winkelend hart. Natuurlijk, in de wijken is best een en ander te verkrij gen, maar Mulder en Ververs tonen zich hierover niet bijzonder gelukkig. ’’Daar zouden eigenlijk alleen goede ren moeten worden aangeboden, die voor de dagelijkse behoeften nodig zijn. Maar witgoed en dergelijke zou binnen een gemeente als deze in een hoofdwinkelcentrum moeten worden aangeboden. Zo’n concentratie is noodzakelijk, om de koopkracht te be houden. En natuurlijk om een ge meente levendig te houden en verar ming tegen te gaan”. Gemeentesecretaris Meuleman, die dit najaar met de VUT gaat, vond het een hele eer achter de heimachine plaats te nemen. Hij schetste de lange voorge schiedenis van de bouw en besloot zijn toespraakje met zijn mening dat het een schitterend multi-functioneel cen trum gaat worden dat Zuidplas nog mooier zal make^dan het al is. De chef van de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie heeft aan het Nationaal Fonds Kinderbescherming vergunning ver leend voor een collecte in de periode 26 maart t/m 1 april 1990. Het collecteren dient te geschieden in metalen, verzegelde collecte bussen, terwijl collectanten van een deugdelijk legitimatiebewijs dienen te zijn voorzien. De opbrengst van de collecte wordt ter kennis van het gemeentebe stuur gebracht. Alarmering Algemeen Alarmnummer Brandweer b.g.g. Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood WADDINXVEEN - De vrijdag in het Anne Frank-centrum gehouden bazar van de Stichting Ouderen Onderling Sociëteit (SOOS), die werd geopend door oud-CD A-raadslid mevrouw H.J. Groenendijk-Barnard, heeft 8.378,40 opgebracht. Op de volgende nummers zijn prijzen gevallen, welke nog afgehaald kunnen worden bij mevr. A.C.M. Moerings, P.C. Hooftstraat 3 tussen 18.00 uur en 19.00 uur: nr. 359 (blauw/grijs), paaskleed nr. 635 (blauw/grijs), fruit schaal en nr. 984 (groen), batikkleed. Soosjes 3e ronde huisje, boompje, beestje nr. 55 een tas en soosjes 5e ronde nostalgische figuurtjes nr. 1 gele schemerlamp. De naam van de pop was Chantal, de levensmiddelenmand had een waarde van 32,25 en in de pot met serpetines zat 119m. Nadere informatie kunt u verkrijgen bij de afdeling Algemene Za ken, sectie Burgerzaken, telefoon 14433, toestel 212 of 222. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Openingstijden - Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. De sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur De sociaal raadsvrouw: elke werkdag van 9.00-12.30 uur en donderdagavond van 19.00-20.30 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een af spraak hebt gemaakt. Burgemeester C.M. van der Linden: vrijdag 20 april 1990 van 10.00-12.00 uur, uitsluitend na afspraak met de secretaresse. sportzaal aan de Zuidplaslaan. De sportzaal wordt een onderdeel van het multifunctionele complex dat in Zuidplas ZONDAG 25 MAART 1990 in aanbouw is. De accommodatie zal naar verwachting half november gereed zijn, zo hebben Stuurman Partners 9.45-12.00 uur - Uitzending van de Ge en Rehorst Bouw BV laten weten. reformeerde Kerk Vrijgemaakt. The ma: ’’Leven en dood”. Om 9.45 uur - muziek uit de Johannes Passion van J.S. Bach, 10.00 uur - kerkdienst uit de Kruiskerk met ds. L.S.K. Hoogen- doorn (schriftlezing Marcus 12: 18-27), 11.15 uur - kinderbijbelvertelling over dochtertje van Jaïrus, 11.20 uur - ge dachte ’’Sinds ik het weet” van J.E. van der Waals en 11.25 uur - groepsdiscus sie met een aantal gemeenteleden over het thema ’’Leven en dood”. Commissie voor Volksgezondheid en Milieuzaken op donderdag 22 maart 1990, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Aanwijzing G.G.D.-artsen en negende huisarts als gemeente lijke lijkschouwer. - Aangaan nieuwe milieu-overeenkomsten met het I.S.M.H. be treffende overdracht van technische werkzaamheden en de admi- nistratief/juridische werkzaamheden. Commissie voor Algemeen Bestuurlijke Zaken op dinsdag 27 maart 1990, aan vang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Politiereorganisatie. - Brief inzake de onlangs gehouden kunstkooptiendaagse in het gemeentehuis. - Verspreiding gemeenterubriek. - Wijziging Algemene Politieverordening. - Nota lager leggen van verantwoordelijkheden. - Problematiek perceel Nesse 12. - Preventie-advies Leon van Gelderschool.

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 3