Golden Earring KOMST DISCO OP LOSSE SCHROEVEN Pad Vondelwijk- Gouwebos geschrapt concert Boskoop I Franse Wel nadere studie, wellicht ander tracé Koffie-ochtend Cursus oosterse keuken fotografe in Partyhome Remises bij Excelsior Thema-avond De Schaapskooi Wijziging van bouw verordening Bedrijfs bezoek op 6 scholen Collecte voor Kinder bescherming Tournooi Den Edel Door naar halve finale Scholings avond over Namibië Boudewijn Rip opent tuinbeurs Amnesty PvdA: "Disco Komt!” CDA: ”O ja?” Bezwaren Begraafplaats Uitstel sim O ja? Bouwsel Kwart eeuw oud Te ruim i v J Namibië Pagina? Woensdag 21 maart 1990 Angola Windhoek Botswana itmansboop Afrika Namibië. Golden Earring in Boskoop. Paul van Schie (CDA): O ja? Paul van Schie (CDA): Dat is niet mijn portefeuille WADDINXVEEN - Donderdagavond 29 maart om acht uur houdt de Werk groep Anti-Apartheid Waddinxveen een scholingsavond over Namibië in het gemeentehuis. WADDINXVEEN - De afdeling Wad dinxveen van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen houdt donder dagmorgen 29 maart om tien uur een koffieochtend in hotel-café-restaurant De Unie aan de Kerkweg-Oost. Mevrouw Thea Siemons komt dan ver tellen over Ismakogie. Ismakogie heeft tot doel de mensen te leren zich in het dagelijks leven weer natuurlijk, dus niet geforceerd, te bewegen. Tevens leert men hierbij weer een goede hou ding aan. En intussen wacht de politiek met wis selende verwachtingen af, zo bleek uit de vorige week maandagavond in het Anne Frank-centrum gehouden poli tieke debatavond, waar de eventuele komst van een discotheek vanuit de zaal aan de orde werd gesteld. Dat le verde de volgende discussie op, waarbij bleek dat PvdA en CDA de kansen an ders blijven de te beoordelen. Forumieider Bert Woudenberg: De partij voor de disco. Het is inderdaad angstig stil rond de komst van de disco. Bep Vermeij (PvdA): Het is inderdaad stil, maar de disco komt er. Dat is ze ker. WADDINXVEEN - Sportschool Den Edel houdt zaterdagmiddag 24 maart in sporthal ”de Sniep” een groot judo- en taekwondo-tournooi met 400 deelne mers. Het tournooi duurt van 13.00-18.00 uur. niet in een forum wil zitten om straks betrapt te worden met de opmerking: Dan had je toen moeten reageren. Het is zo dat wij als gemeentebestuur met de voorwaarden om aan de Sniepweg zo, want dat is de afspraak die we ge maakt hebben, dat een particulier be drijf de disco moet gaan exploiteren. En dat is niet iets dat wij keihard kun nen zeggen: Hij komt er. Wij zijn zelf niet die particuliere onderneming. Wij hebben goede hoop dat er een particu liere onderneming uiteindelijk op die plek, wanneer alle voorzieningen zijn getroffen, ook zal starten. Dat is een nuance die ik aan zou willen brengen. We hebben er als CDA ook geen pro blemen mee dat die disco er ook komt. Bert Woudenberg: B. en W. voeren toch collegiaal beleid? Paul van Schie (CDA): Goed, natuur lijk, ja,ja. Bert Woudenberg: Hoe zeker is het dat die disco er ook komt? Paul van Schie (CDA): Mevrouw Ver meij zegt heel zeker. Ik zeg: Heel zeker als een ondernemer er instapt. Bert Woudenberg: U bent als ge meente al zo lang met de disco-onder- nemer bezig WADDINXVEEN - De hervormde Eben Haëzerschool is doorgedrongen tot de nationale halve finales dammen. Tijdens de regionale damfinale in Zoe- termeer werd de tweede plaats ver overd. Het Zoetermeerse De Elzen hoek werdëerste. Van de gelegenheid om bezwaarschrif ten in te dienen is door de 16 Vondel- wijkers gebruik gemaakt. Dat zijn G.A. Koppenhagen (de Genestetlaan 12), P.L.M. Kester (de Genestetlaan 30), J.L. Vuurens (de Genestetlaan 57), E.H.M. Breeman (de Genestet laan 94), H.J. Keuken (de Genestet laan 96), DJ. Vermeulen (de Genes tetlaan 98), P. W. v.d. Moor (de Genes tetlaan 100), G. Korver (de Genestet laan 104), R.J.C. Dokman (Jan Cam- pertlaan 8), GJ. van Egmond (Jan Campertlaan 10), C.W.H. Kuyters (Jan Campertlaan 12), DJ. de Vries- Nortier (Jan Campertlaan 14), J. Taal (Jan Campertlaan 38), P. Glasbergen (Jan Campertlaan 40), P. Visser (Jan Campertlaan 44) en A. Rustenhoven (Jan Campertlaan 46). Aparte bezwaren tegen het bestem- Bert Woudenberg: Maar die horeca ondernemer was toch al lang begonnen als die disco in Waddinxveen gewenst zou zijn? Zambia Bep Vermeij (PvdA): Dat is zeker (gelach in de zaal) ...De PvdA vindt heel duidelijk dat die disco er eigenlijk al had moeten zijn. Het is erg belang rijk dat er een disco in Waddinxveen komt, want er is bij ouders grote onge rustheid als hun kinderen naar Zeven huizen of Reeuwijk-Dorp moeten om naai- de disco te gaan. Ik vind het een voorziening die duidelijk in Waddinx veen hoort. En die disco komt er. Intussen is wel een aantal irritaties tus sen de horeca-exploitant en het ge meentebestuur in een verhelderend ge sprek tussen Leo Droog en wethouder drs. Martin Kraaijestein weggenomen, maar een datum voor de bouw en ope ning van het langslepende discoproject vallen nog altijd niet te geven. Volgens de organisatoren werden kun stenaars reeds in lang vervlogen tijden geïnspireerd door de bloemen die de natuur schenkt. Zij vormen een essen tieel onderdeel van wandtapijten, schilderijen en middeleeuwse miniatu ren (Les trés riches heures du Due de Berry). Francoise Winieska, fotografe van be roep, maakte studie van de wijze waarop kunstenaars in het heden en verleden gebruik hebben gemaakt van de flora en weet dit op een zeer eigen en gefascinerende wijze te tonen. Voor inlichtingen en/of afleveren van artikelen kan men in Waddinxveen te recht bij Tiny Ribbens (01828-18899), Alie Littooy (01828-12855), Edie v.d. Vis (01828-12908) of Mia Fickweiler (01828-14518). In Boskoop bij Truus Hoogendoorn (01727-13736). De Golden Earring zal in Boskoop ui teraard ruimschoots aandacht besteden aan de nieuwe Ip/cd ’’Keeper on the fla me”. De single ’’Turn the world around” van deze lp en ondersteund door een videoclip geregiseerd door Dick Maas (van de films Flodderen De Lift), die ook de Golden Earring-clips When The Lady Smiles en Twilight Zone heeft opgenomen, is reeds in vele landen uitgebracht. Tijdens het 1,5 uur durende concert zullen uiteraard ook de grootste succes sen uit het verleden zoals Radar Love, Twilight Zone, When The Lady Smiles en 60er en 70er jaren hits niet ontbre ken. Verder is Golden Earring in de zomer van 1989 op vele festivals in binnen- en buitenland opgetreden als grootste pu bliekstrekker, zoals Parkpop in Den Haag (250.000 bezoekers), Oost-Ber- lijn (120.000 bezoekers) en verder in Bep Vermeij (PvdA): Ik denk dat door alle bezwaarschriften en dingen die in gediend zijn er enig uitstel is, maar naar mijn informatie is het zo dat die disco er inderdaad wel komt. De 16 Waddinxveners hebben er alle maal protest tegen aangetekend dat de gemeente zonder overleg of inspraak van omwonenden groene speelvoorzie- ningen kunnen verharden en voetpa den, water en bruggen kunnen realise ren, dat niet precies is aangegeven wat groen is en groen blijft en dat niet of nauwelijks is gelet op meer sociale vei ligheid in de buurt. B. en W. vinden dat tegenwoordig niet alles te precies in een bestemmingsplan moet worden geregeld, zeker niet in openbare gebieden. Herinrichting gaat dan een stuk gemakkelijker, zij het dat de rechtszekerheid van mensen niet on evenredig mag worden aangetast. In het bestemmingsplan Vondelwijk ’89 staan in ieder geval alle plekken ge noemd die groen zullen moeten blijven en bijvoorbeeld geen verkeersfunctie mogen krijgen. Bij veranderingen zul len de bewoners altijd worden betrok ken, al is dat rondom dit plan wat in de mist gegaan. Wat de sociale veiligheid betreft wordt in de Vondelwijk gedacht aan verlich ting en struikbeplanting. De rijkspoli tie heeft laten weten geen problemen op dit vlak te voorzien, ook niet wat be treft het eventueel aan te leggen pad van de De Genestetlaan naar het Gom webos. Het gaat immers om een pad, waarvan je geen gebruik moet maken. Wel wordt aanbevolen het pad, dat het Gouwebos beter ontsluit en een stukje toegankelijkheid creëert, te verlichten als het er zou komen. In bestemmings- plantermen valt een pad overigens wel onder ’’groendoeleinden”. De heer de Beer zal waarschijnlij k over zeer recente informatie beschikken, daar hij onlangs een twee weken du rend bezoek aan Namibië heeft ge bracht. CDA-Raadskandidaat Hans Wieneke: (vanuit de zaal): In het beleidspro gramma voor deze periode wordt ook over een disco gesproken. Er is sprake van geweest dat die bij het zwembad zou komen. De laatste tijd hoor ik er vrij weinig meer van. Mijn vraag aan mevrouw Vermeij is of die disco er nog komt. Zo ja waar en wanneer. WADDINXVEEN - Er komt voorlopig geen voetpad van de Vondelwijk (De Genestetlaan) naar het Gouwebos. Bewoners in de buurt daar heb ben fel geprotesteerd tegen zo’n pad door te hoop lopen tegen het nieuwe bestemmingsplan Vondelwijk ’89, dat door de volgende week woensdag avond vergaderende gemeenteraad wordt vastgesteld. WADDINXVEEN - Na aanvankelijk een aarzelende start (aanmelding van alleen de Annie M.G. Schmidtschool) hebben zich bij de ondernemerskring Industrieel Contact Waddinxveen (ICW) nu zes Waddinxveense basis scholen gemeld voor een bedrijfsbe zoek in komende maand april. Vier andere scholen hebben zich opge geven voor het najaar. ”Een verheu gende zaak”, aldus het ICW.. Als eerste school gaf zich op de open bare basisschool Annie M.G. Schmidt school (Zuidplashof 2a). Deze school bezoekt op dinsdag 3 april van 10.00- 11.30 uur Van Wijk Internationaal Transport BV aan de Bredeweg 23 te Waddinxveen. De Mgr. Bekkerschool (Peter Zuid- laan 2) bezoekt PMC Plastics BV aan de Zuidkade 11?. WADDINXVEEN - Komende vrij dagavond is in de hervormde koffiebar De Schaapskooi, achter de Burgkerk aan de Nesse, een thema-avond. Op deze avond zijn allerlei keuzepro gramma’s, waaraan een ieder mee kan doen. Aan de bar zullen naast de be kende versnaperingen wat extra din getjes te koop zijn. Iedereen vanaf 15 jaar is van harte wel kom. Mensen die zijn geïnteresseerd in dit onderwerp of in deelname aan de Werkgroep Anti-Apartheid Waddinx veen, zijn van harte welkom deze avond bij te wonen. Ter voorbereiding kan men enkele artikelen over Namibië opvragen bij mevrouw M. van de Wouw, secretaris Werkgroep Anti- Apartheid Waddinxveen, tel. 01828- 14433. Eigenlijk is dat het verkeerde ’’loket”, want het pad is grotendeels gelegen in het nog te bespreken bestemmingsplan Recreatiegebied Gouwebos ’89. Naast het huis aan de De Genestetlaan 104 is namelijk slechts het begin van het voet pad, waarvan de omwonenden onvei ligheid, overlast en minder privacy ver wachten, aangegeven. In ieder geval zal de gemeente de pro testen doorgeven aan het bestuur van het recreatieschap Bospark. B. en W. vinden dat dit schap nog maar eens moet uitleggen waarom dit pad persé nodig is. Maar ter verdere ontsluiting van het Gouwebos zou nog wel gezocht kunnen worden naar een ander tracé voor het voetpad, bijvoorbeeld vanaf de Noord- tunnel langs de spoorbaan. Voorlopig wil de PvdA-fractie hele maal geen voetpad daar, zodat nader onderzoek achterwege kan blijven. Met het achterwege blijven van de aan leg kunnen CDA, VVD en PCW wel instemmen, zij het dat nadere studie zal moeten uitwijzen of van afstel ook uit stel dient te komen gelet op de nu van de omwonenden gehoorde bezwaren. WADDINXVEEN/BOSKOOP - De oosterse keuken is één van de meest gevarieerde die we kennen. Het ken merk van deze keuken is dat er veel verschillende ingrediënten aan te pas komen en dat er geraffineerd met krui den en specerijen wordt gewerkt. Om nu niet altijd met nasi of bami op tafel te komen, is er de cursus ’oosterse keu ken’. In deze cursus leert u het bereiden van praktische, eenvoudige gerechten uit In dia, Indonesië en China. Er wordt veel aandacht besteed aan het omgaan met de kruiden. Tevens wordt de mogelijk heid geboden gezamenlijk kruiden aan te schaffen, zodat direct ook thuis ge kookt kan worden. De lessen bestaan uit een kort theoriege deelte waarin verschillende producten WADDINXVEEN/BOSKOOP - De popgroep Golden Earring doen in het kader van hun ’’Keeper of the flame tour” vrijdagavond 30 maart Beurshal Florida in Boskoop aan. Het optreden van Golden Earring om 10.00 uur wordt voorafgegaan door het voorprogramma van Bo/The Ru de. De toegangsprijs bedraagt 20,(voorverkoop Beurshal Florida, Boskoop en sigarenmagazijn Van der Krans, Kerkweg-Oost, Waddinx veen) 17,50. WADDINXVEEN - De in Lisse wo nende directeur van de Coöperatieve Tuinbouwveiling Gouda en omstreken aan de Bredeweg, Boudewijn Rip, opent zaterdag 7 april in en om de openbare Klaas de Vriesschool aan de Herman Heijermanslaan de tuinbeurs ’’Zaaien en delen voor de vrijheid van velen” van Ampesty International Waddinxveen/Boskoop. De tuinbeurs duurt van 9.00-17.00 uur. De officiële opening is om tien uur. De opbrengst van de tuinbeurs - waarin zaden en planten worden verkocht - komt geheel ten goede aan het werk van Amnesty International. Iedereen kan hierbij helpen door plant goed aan te leveren. Hierbij gaat het om planten en struiken (of delen er van), stekken voor binnen en buiten, bollen, knollen, zaden, éénjarige»en meerjarige planten. Ook alles op tuingebied is welkom, bijv, tuinmeubelen, -gereedschap, - boeken en -bladen. Met de heer Korver schillen B. en W. nog een appeltje apart want hij heeft een bouwsel laten staan op een stuk ge meentegrond bij zijn huis aan de De Genestetlaan 104. Nu dit stukje grond niet aan de Vondel- wijker zal worden verkocht - gezien het Het vast te stellen bestemmingsplan Vondelwijk ’89 vervangt het 25 jaar oude bestemmingsplan dat nu voor de wijk in Waddinxveen-Noord geldt. In 1976 lukte het niet een nieuw plan te maken, omdat de Kroon daar een stokje voor stak. Vorig jaar is het plan breeduit bespro ken om te kunnen gaan voorzien in af wijkende bouwplannen van bewoners en bedrijven en om de bestaande voor schriften te actualiseren. Ermee inge stemd is dat het verkeer op de Bredero- laan en de Staringlaan meer zal bedra gen dan 2.450 motorvoertuigen per et maal, zodat die hogere grenswaarde geen probleem is. Hamburg en Stuttgart. Afgelopen maand december hebben zij een Duitse Tour, waar 30 steden werden aange daan, met succes afgerond. Het ligt in het voornemen om medio 1990 weer een lp uit te brengen, de 23e in 27 jaar, waarvoor de opnamen reeds zijn begonnen. WADDINXVEEN - Met nog drie voorrondewedstrijden voor de boeg kan bij damvereniging Excelsior ge constateerd worden, dat er nog 8 tot 10 spelers in aanmerking komen voor 5 plaatsen in de finalepoule. Gezien zijn moyenne is Dick Dibbets al zo goed als zeker van een finaleplaats. Adriaan Blom, Tijmen den Ouden sr en Tijmen den Ouden jr remiseerden in de 24e ronde. Blom had zijn handen vol aan Adriaan Zwanenburg en kon niet door diens opstelling dringen. De re mise was geheel gelijkwaardig. Ruud van Dijk hield tegenstander Tij men den Ouden sr onder controle en in deze strijd werden de punten gedeeld. Tijmen den Ouden jr leek lange tijd be ter spel te hebben tegen Jan Both. Laatstgenoemde weerde zich sterk te gen Excelsiors le-teamspeler en sleepte een verdiend punt uit de strijd. Cor Barelds, Piet Swart en Teun Twigt wonnen hun wedstrijden, waarbij Cor Barelds qua moyenne de 2e plaats in de tussenstand bezet. In het middenspel voerde hij tegen Teun Driesse een niet al te moeilijke combinatie uit, waarbij Teun op slag bleef staan en een zetje naar dam volg de. Bert Woudenberg: We zullen zien wie hem gaat openen en wanneer. Had u over de disco nog wat te zeggen mijn heer Van Schie? Paul van Schie (CDA): Ik denk dat ik WADDINXVEEN - B. en W. hebben de Waddinxveense gemeenteraad ge vraagd de plaatselijke bouwverorde ning voor de tweede maal te gaan wijzi gen. De vereniging van Nederlandse Ge meenten heeft intussen de 24e serie wijzigingen van de Model-bouwveror- dening (M.B.V.) uitgegeven. Deze wordt de tweede wijziging van de ge meentelijke bouwverordening, omdat de raad op 25 november 1987 onder in trekking van de bestaande verordening een nieuwe Bouwverordening heeft vastgesteld. De 24e serie wijzigingen bevat in hoofdlijnen de verhoging van de ther mische isolatie-eisen voor de woning bouw van 2,0 naar 2,5 m2 K/W. Een en ander houdt verband met een zo spoe dig mogelijk uit te voeren voornemen uit het Nationaal Milieubeleidsplan (N.M.P.). Daarnaast is nog een beperkt aantal (technische) wijzigingen opgenomen van ondergeschikte betekenis. B en W delen nog mee dat ze de bij de bouw verordening behorende nadere regelen hebben gewijzigd. Deze wijzigingen zijn voornamelijk van technische aard (onder andere vanwege herziening van enkele daarin van kracht verklaarde NEN-normen). Eveneens zijn nieuwe nadere regelen vastgesteld, welke de voorwaarden be vatten waaraan luchtverwarmingsin- stallaties met centrale recirculatie moe ten voldoen om in woningen toelaat baar te zijn met het oog op de gezond heid van de bewoners en tevens de brandveiligheid. De heer Korver blijft het bestemmings plan Vondelwijk ’89 wat betreft de be stemming groendoeleinden veel te ruim vinden, vindt dat het aspect so ciale veiligheid veel te summier is aan gegeven en vindt dat niet is voldaan aan de eisen van de ruimtelijke samenhang van het nieuwe bestemmingsplan. Ook die bezwaren worden niet door het college gedeeld, want een bestem mingsplan moet ook werkbaar zijn en niet te detaillistisch. Bovendien staat de sociale veiligheid er in genoemd en heeft de rijkspolitie daarover geen op merkingen.- Ook is er sprake van vol doende ruimtelijke samenhang, want de Vondelwijk is een bestaande woon wijk, waarbij de bestemmingen zijn be- baseerd op het huidige gebruik. verzet van de heer Korver tegen de aanleg naast zijn koophuis van een mo gelijk Vondelwijk-Gouwebos-pad - wordt de bestemming woondoeleinden weer in groendoeleinden veranderd. Maar de deur wordt niet helemaal dichtgeslagen want ter plaatse wordt nog wel een wijzigingsbevoegdheid op genomen, zodat ’’groen” kan worden veranderd in ”erf” en ’’tuin”. Op de ook nog gehoorde opmerking dat er gebrek kan ontstaan aan par- keerrruimte langs de Jan Campertlaan reageren B. en W. evenzeer afwijzend. De Jan Campertlaan is een weg met een rijwegbreedte van 6 meter, die no dig is als noordelijke ringweg van de wijk. Op de weg, die lang genoeg is, kan volop worden geparkeerd, terwijl de verkeersdrukte nu en straks niet voor onevenredige parkeeroverlast zorgt en zal gaan zorgen. een disco te exploiteren voortdurend bezig zijn. Maar het is in dit geval wel van die les besproken worden. Ook ko- -J -- J- -r-1 J'- men de gebruiken in die landen aan de orde. Daarna volgt een demonstratie door de docente van de moeilijke ge rechten of tec hnieken, waarna de cur sisten zelf aan de slag gaan. Aan het eind van de les worden de bereide ge rechten beoordeeld en gedeeltelijk gege ten. De cursus bestaat uit zes lessen van 19.30 tot 22.00 uur en wordt gegeven in het moderne kooklokaal van scholenge meenschap ”De Wadde” in Waddinx veen door een ervaren docente. Per cur sus kunnen zestien cursisten geplaatst worden, zodat iedere cursist apart kan koken en zich de techjnieken kan aanle ren. Op dinsdag 3 april is de eerste cur susavond, de laatste op 15 mei. In de paasvakantie is er geen les. De kosten bedragen 135 gulden, inclusief ingre diënten, recepten en koffie. Voor inlichtingen en/of opgeven voor 31 maart: docente E. Verschuren, tel. 01727-18127. mingsplan Vondelwijk ’89 waren er ook nog binnengekomen van P.W. van der Moor en G. Korver. De heer Van der Moor is tegen het niet afsluiten van de begraafplaats aan de achterkant (westzijde) van de Alberdingk Thijm- laan. Want als daar een voetpad zou komen bestaat er gevaar voor vanda lisme en grafschennis. Bovendien zou een pad niet in een groenbestemming passen. B. en W. reageren hierop door te stel len dat het betreffende pad alleen voor komt in het bestemmingsplan Recrea tiegebied Gouwebos ’89, dat nog offi cieel in procedure gebracht moet wor den. Bezwaren tegen het Vondelwijk- Gouwebos-pad moeten dus bij een an der loket worden ingediend. Uitgelegd is al dat een pad past in de bestemming ’’groendoeleinden”. Bert Woudenberg: U merkt het, de disco komt er nog niet zo gauw, want anders waren er zekesr positieve berich ten geweest. Goed positiespel van Bertus van Eijk bezorgde nestor Teun Twigt veel denk werk en het was mede daarom jammer, dat een ongelukkige voortzetting Van Eijk hem een mogelijk te behalen punt ontnam. Voor Piet Swart was het een hele toer om Kees Blonk aan de zegekar te bin den. In het eindspel gaf Kees, die een schijf achter was gekomen iets te vroeg op. Overigens toonde analyse wel een juiste winst voor de voorzitter aan. Verrassend was het gelijkspel van A. Crone tegen Henri Berghout. Henri liet op zijn rechter flank een opsluiting toe en is daar eigenlijk niet goed uitge komen. Crone beet zich vast in zijn stelling en sleepte uiteindelijke een verdiende remise uit de strijd. Jan de Heer had tegen Sjaak de Wit het betere spel, wat resulteerde in een soort overmachtstelling. Hierdoor trok hij beide punten naar zich toe. Nog voor het ingaan var} het midden spel verkeek Cof Stolker zich in zijn partij tegen Jaap van der Eist. Jaap voerde een direkt winnende damcom- binatie uit. Dirk Heeren 1 speelde sterk positioneel tegen Piet van Es. Uitein delijk werd deze strijd op combinatieve wijze in het voordeel van Dirk Heeren 1 beslist. i - WiMabaa B (ZA) P j, 500 km Spoort)» WADDINXVEEN - ”De wilde bloe men van de Yvelines” (Les fleurs sau- vages des Yvelines) is het onderwerp waarover de Franse fotografe Fran coise Winieska het dinsdagavond 27 maart om kwart over acht op de avond van de Alliance Francaise des Pays Bas Boskoop/Waddinxveen in Partyhome aan de Passage zal hebben. Haar lezing gaat gepaard met een dia presentatie. De toegangsprijs is voor leden/cursisten 2,50 en voor belang stellenden 7,50. WADDINXVEEN - In Waddinxveen wordt volgende week gecollecteerd voor het Nationaal Fonds Kinderbe scherming uit Deventer (giro 404040). Het nationaal Fonds Kinderbescher ming bestaat dit jaar 30 jaar en houdt voor de 30e keer de landelijke natio nale collecte. Sommige organisaties voor kinderbe scherming zijn de laatste jaren op on prettige wijze in het nieuws geweest. Dit tumult dwingt het Nationaal Fonds Kinderbescherming zich duidelijker te profileren. Aangezien gebleken is dat veel mensen de Raad voor de Kinderbescherming verwarren met het Nationaal Fonds Kinderbescherming (N.F.K.) voelt het N.F.K. zich bedreigd in haar bestaan. Om zoveel mogelijk afstand te nemen van de totaal andere organisaties, die de verwarring veroorzaken dient het N.F.K,haar hulpverleningsactiviteiten nadrukkelijker en duidelijker naar bui ten te brengen. Immers, het N.F.Kiser slechts om zoveql mogelijk kansarme kinderen te helpen. Nergens anders voor! Ieder jaar krijgt het N.F.K. één collec teweek toegewezen op het nationaal collecterooster. Dertigduizend collec tanten gaan dan op pad om zoveel mo gelijk geld op te halen voor deze kan sarme kinderen, ongeveer 30.000 in ge tal en in hoofdzaak ondergebracht in internaten, kindertehuizen en gezins vervangende tehuizen. Door de terugtredende overheid wordt steeds meer en steeds intensiever een beroep op het N.F.K. gedaan, voor za- ken die eigenlijk heel normaal en ge woon zijn, maar die niet betaald kun nen worden uit subsidie. Ondersteu ning van alle kanten is onontbeerlijk. Tsu meb OtovfX WADDINXVEEN - Het is nog altijd onzeker of er bij de Dreef in het sportpark ’’de Sniep” een discotheek en andere horeca-activiteiten zullen komen. Exploitant Droog Beheer BV uit Naaldwijk durft het nog steeds niet aan in Waddinxveen te beginnen, het gemeentebestuur doet er alles aan om die particuliere ondernemer over de streep te halen en de omwo nenden blijven zich verzetten tegen een uitgaansgelegenheid voor de jeugd in hun buurt. Op deze avond zullen de werkgroepsle- den zich verdiepen in de huidige situa tie in Namibië en ingaan op de geschie denis van dit land. Reden hiervan is dat de werkgroep een project in Namibië steun en zij het belangrijk vindt goed geïnformeerd te blijven over dit land. De heer D. de Beer, werkzaam bij de anti-apartheidsorganisatie Kairos (Christenen tegen apartheid) en zelf Namibier, zal een inleiding houden, waarna er gelegenheid is voor het stel len van vragen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 7