Onthullend debat in Anne Frank- centrum over nieuw winkelhart Florida- Burgemeester opent pand Rep Reklame Communiqué: Nog geen enkel besluit jeugd halverwege Jan Mulder: KNO V wil overleg en informatie Engels toneel op Kohnstamm- MAVO Terugblik Tijd Ongeduldig Tekst Brugcentrum Twee dingen Druk op de ketel Oud zeer Openingstijden Studie X WADDINXVEEN - ’’Weet u wat de inhoudelijke betekenis van het woord passage is? Dat gaat voorbij!”. Pagina 9 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 21 maart 1990 PASSAGE BETEKENT DAT GAAT VOORBIJ!’’ (gelach in de zaal). Bert Woudenberg: Een jaar? Paul van Schie (CDA): Via een tunnel. (gelach) Jan van Wijk (PCW): Ja, precies. Jan van Wijk (PCW): Dat is niet juist. (gelach) Jan Mulder: De laatste provinciale on derzoeken van vorig jaar laten zien dat Koos de Vogel (WD): Die begint in derdaad te verstrijken, ja, Bert Woudenberg: Wilt u die duidelijk heid geven, mijnheer De Vogel? Forumvoorzitter Bert Woudenberg: Welke korte termijn bedoelt u precies, want een centrumplan kost hoe dan ook j aren. Bert Woudenberg: U sprak over koop- krachtafvloeiing. U slaagt er niet in om daar wat aan te doen? Bert Woudenberg: Welk plan bedoelt u nu? Bert Woudenberg: Wie is eigenlijk de baas in Waddinxveen? Jan van Wijk (PCW): Zeker niet in de zelfde zin als de heer De Vogel. Want het is niet zo dat het gemeentebestuur op zijn lauweren kan rusten op het mo ment dat een projectontwikkelaar iets moet doen. De projectontwikkelaar ziet kennelijk geen kans om een afge rond plan op tafel te leggen. Ik denk dan dat bet gemeentebestuur zich ach ter de oren moet krabben en zeggen: Goede vrienden, dit gaat niet de goede kant op. Wat kan en wat kan niet? Daar willen we nu duidelijkheid over heb ben Zonodig komt er een alternatief of leggen we de zaak weer terug in de commissie die daarover meedenkt. En niet wachten op een projectontwikke laar. Als hij niet komt moeten wij in grijpen. Het KNOV en al die onderne mers willen daar duidelijkheid over hebben en wij ook. Bert Woudenberg: De raadsbeslissing over Passage-West is van september 1987. Tijdens de laatste begrotingsbe handeling op 24 oktober is op vragen van de VVD gezegd door de burge meester dat er voor eind 1989 een rap portage over de planontwikkeling voor de centrumvorming zou komen. Het is nu 12 maart 1990. In diverse vergade ringen van de raadscommissie voor de ruimtelijke ordening, woningbouw en bedrijfsterreinen is met name door de VVD telkens gevraagd naar de stand van zaken. En nu spreekt u over een jaar. Bert Woudenberg: Die tijd is toch al verstreken? Bert Woudenberg: Er moet dus actie komen, want er kan geen tijd meer ver loren worden. Koos de Vogel (WD): Er moet ook actie komen, maar die actie kun je pas ondernemen als je zicht hebt op het verkeerscirculatieplan. Als Van Wijk zich afvraagt of de Passage niet in oostelijke richting kan worden uitge breid dan valt dat niet geïsoleerd te doen. Dat moet in samenhang met het verkeerscirculatieplan gebeuren. Bert Woudenberg: Nog één vraag voordat de heer Van Schie het woord krijgt. Hoeveel tijd wilt u nog geven om met de plannen naar buiten te kunnen komen? Koos de Vogel (WD): Ik vind het ge vaarlijk een tijd te noemen. Ik denk toch dat je binnen een jaar met een deugdelijk plan moet kunnen komen. Koos de Vogel (VVD): Ja. Het ontwer pen van een plan doe je niet in maan den. Ik bedoel dan een afgerond plan. Koos de Vogel (WD): Dan heb ik het over een afgerond centrumplan. Dat is wat anders dan het verkeerscirculatie plan dat in een vergevorderde staat is. Oud-wethouder H. Huizer (in de zaal): Elk vogeltje zingt zoals het gebekt is. Bert Woudenberg: Ook de termijn van die uitspraken is gepasseerd. Bert Woudenberg: Ik weet niet of ik in een moeilijke positie zit. Ik vraag al leen maar om duidelijkheid. Paul van Schie (CDA): Ik hoop dat ik die duidelijkheid gegeven heb. Bert Woudenberg: Tot zover de bouw kundige kant van de uitbreiding van het winkelbestand. Bert Woudenberg: En dat was niet midden in de nacht? Bep Vermeij (PvdA): Het is heel be langrijk om flexibele openingstijden te hebben. Mensen die de hele dag werken en om zes uur Waddinxveen binnen komen rijden kunnen hier nooit meer boodschappen doen. Het is heel erg belangrijk voor de consument dat de winkels langer open zijn. Desnoods zou je ’s morgens later kunnen begin nen om niet te veel overwerk te heb ben. Jan Mulder: U moet niet vergeten dat goedgeschoold personeel 38 of 40 uur per week werkt. Je kunt voor die laat ste 3 a 4 uur geen goedgeschoold perso neel krijgen. Of alleen zwartwerkend. Paul van Schie (CDA): Weet de heer Huizer wat de inhoudelijke betekenis van het woord passage is? Dat gaat voorbij PvdA-raadslid Charles Wijnen: Dan moet je er personeel bij nemen. Jan Mulder: Dat is geen flauwekukl. Het goedgeschoolde personeel werkt 38 uur en de winkels zijn nu 52 uur open. Charles Wijnen (PvdA): 38 en 14 is ook 52. Je kunt dus voor elke functie van 38 uur er één van 14 uur bijzetten en dan kun je 52 uur open zijn. Bert Woudenberg: De FNV - waarvan ik veronderstel dat u er lid van bent - en de Dienstenbond FNV zijn tegen het nieuwe compromis over de winkelslui tingswet. H. Huizer (vanuit de zaal): Het moet wel betaald worden. Paul van Schie (CDA): Kom hier zit ten, Charles. Charles Wijnen (PvdA): Het is best mogelijk mensen te vinden door het to taal aan werkuren anders te gaan inde len, zodat er wel voldoende personeel van voldoende kwaliteit is te krijgen. Jan Mulder: Daar verschillen wij dan van mening over. In de detailhandel is dat anders. Bert Woudenberg: Mijnheer Van Schie, u had nog een opmerking? Tijd voor een terugblik op maandag avond 12 maart. Plaats: De theaterzaal van het Anne Frank-centrum. Achter de tafel op het podium zitten vijf lijst aanvoerders en forumvoorzitter Bert Woudenberg. In de zaal zitten 120 be langstellenden. De RTW-radio zendt rechtstreeks uit. Het is ongeveer half elf ’s avonds. Bert Woudenberg: Ik hoor dat je er an ders tegenaan kunt kijken. Hoe kijkt de heer Van Wijk er tegen aan? Bert Woudenberg: Maar de midden stand is zeer ongeduldig en wil geen tijd meer verliezen. Met die grappig bedoelde opmerking sloeg CDA-wethouder en lijstaanvoer der Paul van Schie vorige week maan dagavond tijdens het politieke forum debat in het Anne Frank-centrum de spijker op zijn kop over de toekomst van het in Waddinxveen te maken win kelhart bij de Passage”. Paul van Schie (CDA): Ik begrijp dat landelijk heel lang gepraat is over een compromis rond de nieuwe winkelslui tingswet. Wanneer Waddinxveen en de Waddinxveense middenstand mee wil len tellen in het totale beeld moeten ze zich volwassen gedragen en zeggen: Daar doen we aan mee. vooral centra als Gouda en Alphen aan den Rijn duidelijk koopkracht uit Waddinxveen weghalen. Dat duidt op een tekort aan bepaalde winkelvoor zieningen in Waddinxveen en ook aan het gebrek aan concentratie van win kels, denk ik. Charles Wijnen (PvdA): Ik denk het niet. Dat is een kwestie van functienor- mering. Bij het winkelpersoneel hoor je altijd zeggen dat er maar één (lage) categorie is en dat is gewoon flauwekul. Koos de Vogel (WD): Jazeker, maar zolang die projectontwikkelaar bezig is en je hebt hem gebonden aan een ter mijn waar hij binnen zit, dan staan de opties open. Natuurlijk moet je denken aan andere mogelijkheden. Dat kun je nu niet definitief besluiten voordat je het afgerond hebt met de projectont wikkelaar. Ik zie in toenemende mate dat we toch kiezen voor een klein Waddinxveen met geringe afstanden voor de fietsers als de winkels in het centrum blijven. Ik vind dat een hele positieve zaak. Dat soort dingen kun je niet forceren. Maar in alle programma’s, en daar willen we ons als CDA graag bij aansluiten, staat de wil om de voorwaarden te scheppen. Ik ben het met De Vogel eens dat die belegger het uiteindelijk op enigerlei wijze financieel moet kunnen waarma ken. En dan komt de derde partij, die zegt: Wij wensen per vierkante meter win- kelhuur niet meer dan zoveel te beta len. Dat hangt dan weer samen met de hoeveelheid omzet die men denkt te maken. Het is waarschijnlijik een zaak van drie partijen, die met elkaar moe ten komen tot een goed plan. En op dat moment kun je er je verkeerscirculatie plan aan vasthaken. Koos de Vogel (WD): Jawel, maar als je als gemeente niet zelf van plan bent om het project ter hand te nemen en te ontwikkelen, dan zit dat dus in handen van een projectontwikkelaar, die de financiële risico’s neemt. Jan van Wijk (PCW): Zeker na van avond. Jan Mulder: Er moeten ook mogelijk heden zijn voor die dienstverlening. Vooral in het midden- en kleinbedrijf, daar praat ik hiervoor, is dat moeilijk. De praktijk wijst het uit dat voor die laatste paar uur moeilijk personeel is te krijgen. Paul van Schie (CDA): De heer Wou denberg weet dat er eind 1989 in de raad ook nog uitspraken zijn gedaan van de zijde van het college. Daar was de heer De Vogel nog niet bij, want toen wist hij nog niet tot hoever hij het zou schoppen, maar nu wel. WADDINXVEEN - Voor badminton club Florida zit de eerste competitie- helft voor de jeugd erop. Ondanks de matige resultaten van de eerste vijf Flo- rida-teams, mede veroorzaakt door de vele nieuwe gezichten, is het enthou siasme en het onderling plezier dit jaar opmerkelijk groot. Florida 1 kon na de 3-5 nederlaag tegen Aeolus 3 ook zondag tegen Nieuwer- kerk 4 niet winnen. Drie keer werd een 3e game verloren en wederom zorgden Debby Pietjouw en Sharon den Adel voor de winstpunten (2-6 verlies). Koos de Vogel (VVD): dan weet je zeker dat dat van invloed is op het ver keerscirculatieplan. Van Schie zegt dat er dan een tunnel moet komen, in elk geval moet je maatregelen nemen. In mijn visie ligt het nu bij de projectont wikkelaar, want het plan is er wel. En dat weet u. Dan volgt nu de tekst van het com- muniqé: ”Na een preiode van studie en voorbereiding werd, op basis van daartoe uitgebrachte rapporten, door de gemeenteraad van Wad dinxveen op 23 september 1987 be sloten tot het uitbreiden van het be staande winkelareaal met plm. 5.000 m2 bruto vloer oppervlakte, teneinde daardoor een volwaardig hoofdwinkelcentrum voor Wad dinxveen tot stand te brengen. Ten aanzien van de lokatie waar deze winkeluitbreiding zou moeten worden gerealiseerd werd door de raad gekozen voor het gebied aan de westzijde van de huidige Passa ge; Bij de nadere uitwerking van het raadsbesluit werd door de betref fende werkgroep de voorlopige conclusie getrokken dat de realise ring van de voorgenomen bouw plannen op deze lokatie op finan ciële en andere problemen zou kun nen stuiten. Daarop werd besloten nog een an dere bouwmogelijkheid in het Pas- sagegebied te bestuderen. Ook deze alternatieve mogelijkheid bleek naast de nodige voordelen ook de nodige bezwaren op te roe pen. In verband met de geconstateerde problemen werd besloten nog een ander idee voor vestiging van een nieuw hoofdwinkelcentrum nader te bezien. Dit betreft het mogelijk vestigen van een winkelcentrum op het Be Fair-complex aan de Kanaaldijk/ Sniepweg. Dit gebied ligt bij uitstek centraal in de gemeente en biedt ruimtelijk vele mogelijkheden. Er is op dit moment nog steeds sprake van een studiefase. Met nadruk willen wij vermelden dat thans nog geen enkel besluit door raad of college is genomen. Er is slechts sprake van het bezien van mogelijkheden en het daarna met elkaar vergelijken van de drie alter natieven op basis van voor- en na delen. Ten aanzien van de eventuele vesti ging van een winkelcentrum op het Be Fair terrein wensen wij nog het volgende duidelijk te stellen. In de haalbaarheidsverkenningen, welke thans worden verricht, wordt - als voor dit alternatief zou worden gekozen - uiteraard rekening ge houden met een volledige verplaat sing van het Be Fair complex naar een nader te bepalen lokatie in Waddinxveen op kosten van de ge meente. Vanzelfsprekend is het dan de be doeling één en ander in goed en nauw overleg met het bestuur van Be Fair te realiseren. Verder zal het noodzakelijk zijn bestemmingsprocedures te voeren. Deze procedures zullen - zo is de verwachting - wel een paar jaar in beslag nemen. De aanleg van een nieuw sportcomplex vergt uiter aard ook enige tijd. De eventuele vestiging van een hoofdwinkelcentrum op het Be Fair complex zal ook gevolgen heb ben voor de bestaande winkels in de Passage. Het is de bedoeling dat alsdan in goed overleg tussen ge meentebestuur, KNOV, belegger en eigenaar/winkeliers tot goede oplossingen wordt gekomen. De meest belanghebbende partijen zijn vertrouwelijk over de bestude ring van de Be Fair-variant inge licht. In dit overleg heeft het be stuur van Be Fair zich vrij kritisch uitgelaten over deze variant”. Wim de Wit (D’66): D’66 is van mening dat de middenstand een zeer belang rijke functie vervult in onze gemeen schap. Wij zijn dan ook van mening dat al die maatregelen genomen dienen te worden die de plaatselijke midden stand versterken, mede uiteraard ten behoeve van de consument. Er is een nieuw ontwikkeld centrumplan dat zo snel mogelijk uitgevoerd moet worden. Lukt dat niet, dan zullen we moeten kijken naar de alternatieven. Wat we wel moeten constateren is dat er in het verleden vele kansen verloren zijn ge gaan. Koos de Vogel (WD): Passage-West, zoals het er ligt. Dat is een afgeprodu ceerd plan binnen de gemeenteraad. Alleen de beslissingen om het te reali seren liggen in feite in handen van de projectontwikkelaar die het moet doen. WADDINXVEEN - Vijf dagen na de opmerkelijke discussie over het nieuwe winkelhart van Waddinx veen op de politieke debatavond in het Anne Frank-centrum van vo rige week maandagavond zijn B. en W. met een communiqué geko men. De verklaring werd ondertekend door het college van B. en W. en volgde op menig telefoongesprek in de afgelopen week, een extra ver gadering van het college en een ge sprek met het bestuur van de voet balvereniging Be Fair op vrijdag avond. In het communiqué, dat zaterdag morgen bij alle gemeenteraadsle den thuis werd bezorgd, stellen B. en W. met nadruk dat er over de nieuwe bouwlokatie voor het hoofdwinkelcentrum (wellicht het te verplaatsen voetbalcomplex van Be Fair aan de Kanaaldijk/Sniep- weg) nog geen enkel besluit door het college of de gemeenteraad is genomen. Het zou slechts gaan om ’’haalbaarheidsverkenningen”. Jan Mulder: Een centrumplan uitvoe ren kost inderdaad jaren, maar we zijn al jaren bezig met het maken van zo’n plan. Nou is dat voor Waddinxveen niet zo eenvoudig, omdat de gemeente - zeker in het centrum - vrij ongelukkig in elkaar zit, maar wat de korte termijn betreft denk ik aan dit jaar. Dit jaar zullen er plannen op tafel moeten ko men, die bediscussieerd worden en in overleg met de ondernemers - zoals in de afgelopen jaren steeds is gebeurd - gestalte zullen krijgen. Jan van Wijk (PCW): In ons gemeente- program vragen wij zo snel mogelijk duidelijkheid over het centrumplan. Wij hebben zelfs een voorzet gegeven. Als het met de Passage-West niet rond kan komen om welke reden dan ook, dan lijkt het ons gewenst om nog eens te bezien of de koppeling Passage- Brugcentrum nu werkelijk volstrekt uit den boze is of niet kan. Wat ons betreft staat de discussie volledig open als blijkt dat de Passage niet uitgebreid kan worden. We moeten ons wel reali seren ondanks het feit dat wij daar niet vol vreugde mee akkoord zijn gegaan, dat er een raadsbesluit ligt over Pas sage-West. Dat zullen we moeten ho noreren. Lukt dat niet, dan zeggen wij tegen B. en W.: Kom snel met een al ternatief en een eventuele heroverwe ging- Bep Vermeij (PvdA): Ja, ook de Partij van de Arbeid wil heel duidelijk dat er in Waddinxveen een centrum komt. Zo’n centrum bevordert dat mensen meer hier zullen blijven voor hun inko pen. Het moet ook aantrekkelijk zijn. De heer Mulder gaf zelf al aan hoe moeilijk het is om hier een goed cen trum te krijgen door de heel vervelende bouw, onder andere van de Passage. Wij zullen er in ieder geval naar streven dat er snel een plan komt. En dan zeker altijd, wat wethouder Martin Kraaije- stein eerder beloofde op het politieke café in De Boog van vrijdag 23 februa ri, in overleg met de middenstand. Paul van Schie (CDA): Ja, voorzitter, twee dingen. In ons program, want dat moet ik toch eerst even naar voren brengen, staat onder ’’Bedrijfsleven en werkgelegenheid” de volgende zin: ’’Groei van de detailhandel wordt bevorderd nabij de Passage. Regels voor detailhandel op bedrijfsterreinen worden strikt nageleefd”. Dat bete kent dat het daar beperkt moet blijven. Bij ’’Ruimtelijke ordening en volks huisvesting” staat: ”De komende jaren wordt er een hoge prioriteit gegeven aan het Centrumplan. Het beleid is erop gericht om het winkelcentrum De Passage uit te breiden tot een hoofd winkelcentrum. De realisering van dit project zal geen wezenlijk beslag mo gen leggen op de financiële middelen van de gemeente”. Tot zover het programma dat al een hele tijd in voorbereiding was. Aange zien er verder geen berichten zijti geko men was het ook erg moeilijk om het bij te stellen. De meeste partijen zijn verstandig geweest door het te hebben over een hoofdwinkelcentrum. En dan kom je, terwijl ik de rij hier achter de tafel eens langs kijk, op het tweede punt: Ik ben de enige die op dit mo ment in het college van B. en W. zit. En dus draag ik een stukje medeverant woordelijkheid dat er inderdaad een antwoord op die toezegging aan de raad komt. Maar misschien ligt één van de problemen wel in het feit, dat - wat het CDA volhoudt en dat ook de afge lopen periode volhield - de ontwikke ling van het centrum niet wezenlijk - en dan heb ik het over vele tonnen of mil joenen - de gemeentefinanciën mag gaan belasten. U begrijpt dat als er plannen worden ontwikkeld en goede maquettes worden gemaakt om iets te ontwikkelen op een stuk grond waar van je zelf geen eigenaar bent, dat daar meer partijen voor nodig zijn. Ik denk dat de gemeente bijzonder graag alle voorwaarden heeft gescha pen om aan projectontwikkelaars de gelegenheid te geven om daar mee be zig te zijn, maar dat er fysieke omoge- lijkheden kunnen optreden waardoor je je kunt afvragen of je er wel mee moet doorgaan. In die zin is vanuit het college gezegd te gaan studeren op mo gelijke alternatieven. En dat verklaart misschien de crypti sche opmerking bij het politieke café in De Boog toen ook de voorzitter van de middenstandsvereniging opbelde en ik zei: We moeten oppassen, want straks moeten we misschien wel een plan ma ken dat we geen van allen in onze par tijprogramma’s hebben voorzien. Daar waar je niet door de muur heen kan, moet je er omheen lopen. Dat is een stukje van de problematiek, die ook door de heer De Vogel terecht is aange geven. Ook het eerste deel van de Pas sage heeft destijds veel praten en on derhandelen gekost, want er zat bij voorbeeld een slager die het recht had om tegenover nummer zoveel een win kel te bouwen. Ik wil u wel zeggen dat één van de za ken die waarschijnlijk een hele snelle keuze voor het verkeerscirculatieplan toch wat bemoeilijkt is dat je die beslui ten niet zelfstandig kunt nemen. Die hangen samen met vragen als de plaats van het centrumplan, waar komen de hoofd-entree’s, wordt het een fiets vriendelijk of autovriendelijk centrum en moet het koopkracht uit de moeijke parkeerstad Gouda wegtrekken. Als dat laatste het geval is moet je naar de auto-situatie toe. Dat zijn ook politieke keuzes, die je moet maken. Paul van Schie (CDA): De midden stand komt voor zijn zaak op, dat be grijp ik. Ze zijn vanavond in de gele genheid om heel de verzamelde poli tiek van Waddinxveen te laten merken dat ze graag door willen. Misschien ko men wij weer terug bij de middenstand om te zeggen: Ook u zult op een be paald moment iets moeten toegeven, want tot nu toe werken we vanuit gefi xeerde winkelhuurprijzen. In die zin gaat het gesprek heen en weer. Wie ook de portefeuille economische zaken heeft, het college van B. en W. zal aan hem of haar altijd vragen om de contac ten met de middenstand goed te hou den. En wellicht weet ook de vragen steller iets meer en zit hij in dezelfde moeilijke positie als ik. Charles Wijnen (PvdA): Dat is een kwestie van anders organiseren. Erva- ring en praktijk (gelach in de zaal) vallen in de categorie opmerkingen: Het is altijd zo geweest. Jan Mulder: In Waddinxveen zouden de winkelsluitingstijden tussen de mid dag heel erg verbeterd kunnen worden. Het is hier erg slecht geregeld. In het winkelcentrum Zuidplas is men tussen de middag open. Volgens de nieuwe winkelsluitingsvoorstellen kunnen we straks elke dag tot half zeven open zijn en zaterdag tot zes uur. Dat is een ach terhaalde zaak, dat deden we voor de oorlog al. Als alle ondernemers inder daad tussen de middag open gaan, dan is het helemaal niet nodig. De 52 uur die we nu open zijn, zijn voor iedereen ruim voldoende om inkopen te doen. Jan Mulder: De chaos wordt dan alleen maar groter. De consument heeft dan als enige zekerheid dat de winkels tus sen half elf en vijf uur open zijn. We hebben net in de bouw een staking ach ter de rug voor een 36-urige werkweek en moet je dan in de detailhandel lan ger gaan werken van 52 naar 55 uur per week? Ik dacht niet dat dat de bedoe ling was. Charles Wijnen (PvdA): Waar het om gaat is meer mensen in dienst te nemen En dan kun je 52 uur open zijn. Eén van de functies van het winkelbedrijf is dienstverlening. Voorzitter Jan Mulder van het Konink lijk Nederlands Ondernemers Ver bond (KNOV) kon niet anders dan op nieuw naar de bekende weg vragen. Hij deed dat overigens zeer zorgvuldig, omdat hij slechts de druk op de ketel wilde houden. Politici van PCW, PvdA, WD, CDA en D’66 bleken ver rassend genoeg bereid nog volop over Passage-West te spreken terwijl die lo katie, gelet op alle financiële en andere problemen, een gepasseerd station is. Daarom hielden de woorden van CDA-lijstaanvoerder Paul van Schie dat ’’passage” voorbijgaan betekent een hele duidelijke vingerwijzing is. ”Kom snel met een alternatief en een eventuele heroverweging”, riep even eerder PCW-fractievoorzitter en lijst aanvoerder Jan van Wijk. ”De project ontwikkelaar ziet geen kans om (voor Passage-West) een afgerond plan op ta fel te leggen”. Paul van Schie (CDA) onthulde dat fy sieke onmogelijkheden (aankoop en afbraak van C.P. Broer BV aan de Pas sage) het college van B. en W. aanlei ding hebben gegeven te gaan studeren op mogelijke alternatieven. ’’Daar waar je niet door de muur heen kan, moet je er omheen lopen. Straks moe ten we misschien wel een plan maken dat we geen van allen in onze partijpro gramma’s hebben voorzien”, betoogde hij. D’66-voorman Wim de Wit consta teerde tijdens de debatavond in het Anne Frank-centrum droogjes dat het nieuwe centrumplan zo snel mogelijk uitgevoerd moet worden. ’’Lukt dat niet, dan zullen we moeten kijken naar alternatieven. Wat we wel möetencon- stateren is dat er in het verleden vele kansen verloren zijn gegaan”. KNOV-voorzitter Jan Mulder: Als KNOV zij we al een aantal jaar met de gemeente in overleg over het centrum plan. Begin vorig jaar is er een vaag plan gepresenteerd, dat waarschijnlijk weer eventjes in de ijskast is gezet. Alle politieke partijen hebben in hun ver kiezingsprogramma’s het centrumplan staan. Wij zouden willen vragen, ge zien de duidelijke koopkrachtafvloei- ing en het ontbreken van een goed cen trum in een gemeente met 25.000 inwo ners, hoe de politieke partijen tegen over het centrumplan staan en of ze op korte termijn - zeker binnen de raad speriode die er nu aankomt - een cen trumplan willen verwezenlijken, dat er ook mag zijn in Waddinxveen. Koos de Vogel (VVD): Het centrum plan in Waddinxveen is een oud zeer natuurlijk. Er ligt een plan, voortgeko- men uit de raad, waarvan je kunt zeg gen dat het nu in handen is van de drie hoek gemeente-middenstand-project- ontwikkelaar. En eigenlijk is die pro jectontwikkelaar de cruciale figuur. Want als hij geen kans ziet datgene te realiseren wat er eigenlijk gerealiseerd zou moeten worden, dan staat het stil en dan moet je dus wat anders. En dat ’’anders” heeft bijvoorbeeld te maken met het verkeerscirculatieplan. Want op het moment dat je denkt in ooste lijke richting te gaan, H. Huizer (vanuit de zaal): Ik ben nog heel gelukkig eigenlijk dat ik destijds als eenling in de raad tegen de huidige Passage heb gestemd. Dat wou ik toch nog even kwijt. Bert Woudenberg: Het centrumplan is één. Aantrekkelijke openings- en slui tingstijden is een andere zaak. ”De haalbaarheid van Passage-West zit er nog niet in, zo blijkt uit informatie van het college van B. en W.”, aldus KNOV-voorzitter Jan Mulder in een reactie op de studie naar de bebouwing van het Be Fair-complex. ”In een vertrouwelijk gesprek is het KNOV toen meegedeeld dat de ge meente begonnen was aan een studie naar de mogelijkheden om een winkel centrum te projecteren op de voetbal velden in het Warnaarplantsoen. Ik be nadruk het woord studie”. Van de zijde van het KNOV-Waddinx- veen is de gemeente gevraagd een aan tal punten, die door de Waddinxveense ondernemers van belang zijn, in deze studie mee te nemen. ”Ook de tijd speelt in ons nadeel”, aldus Jan Mul der. ’’Jaren zijn we er nu aan bezig en de vooruitzichten duiden er op dat het nog wel enige tijd zal duren. Het KNOV rekent er op dat het overleg, zoals het de laatste jaren geweest is en zoals ook op de politieke forumavond is toegezegd, zal voortduren”. ’’Over de lokatie ’’voetbalvelden” kan het KNOV pas een mening geven als er meer over de plannen bekend is en er overleg is geweest met adviseurs van onze landelijke organisatie en de le den”. Jan Mulder: Zelf ben ik vorig jaar een half jaar bezig geweest om iemand voor 7 a 8 uur in de week aan te trekken. Uit eindelijk vond ik iemand die op de loonlijst wil staan en er voor wil werken. Al die anderen willen wel ko men, maar alleen zwart. WADDINXVEEN - Aan de Mercu- riusweg heeft zich gevestigd Rep Reklame en Publiciteitsbureau - Uitge verij Rahms Partners uit Gouda. Het nieuwe onderkomen in de Bedrij- venzone Zuid 1 van Waddinxveen wordt woensdagmiddag 28 maart door burgemeester C.M. van der Linden ge opend. Rond de officiële opening om half vijf ijs er tussen vier en negen uur open huis. i WADDINXVEEN - Vorige week maandag zijn de leerlingen van klas 1 en 2 van de Prof. Kohnstammschool voor openbaar MAVO aan de Maurits- laan verrast met een heel andere En gelse les dan in hun agenda vermeld stond. Klas na klas werd ontvangen door drie leden van de Engelstalige, in ternationale theatergroep ’’The Cove nant Players”. Met groot vakmanschap verzorgden Henrik en Brenda Hansen en Lynn Croghan een zeer gevarieerd pro gramma van korte toneelstukjes, waar bij ze vanaf de eerste minuut de leerlin gen volledig wisten te betrekken. Voor ze het wisten speelden de Kohn- stammers enthousiast en in het Engels de meest uiteenlopende rollen mee, van een deftige bankier tot de held in een western, van een schoonheidsko ningin tot een pakezel. Veel leerlingen bleken over onver moede komische talenten te beschik ken, wat aanleiding gaf tot de nodige vrolijkheid. In het programma zaten een aantal the ma’s verweven zoals vertrouwen, hulpvaardigheid, waardering voor wat anderen doen en de hang van ons Wes terlingen naar alsmaar méér. Op lichtvoetige wijze wisten de acteurs hun educatieve boodschap over te brengen en uit de reacties van de leer lingen bleek, dat die boodschap ont vangen en begrepen werd. Aan het eind van elke voorstelling mochten de scholieren de spelers, af komstig uit de U.S. A en Australië, vra gen stellen. Het ijs was toen volledig gebroken en in hun beste Engels, zon der terughoudendheid, kwamen ze met de meest uiteenlopende vragen. Eén klas offerde er zelfs de middagpauze aan op. Een uurtje Engels, waaraan de Kohn- stammers nog lang met plezier zullen terugdenken. Nu al hopen ze, dat de ’’Covenant Players” op hun Europese tournee volgend jaar de Kohnstamm- MAVO opnieuw zullen aandoen. WADDINXVEEN - Over de plannen voor een hoofwinkelcentrum heeft de afdeling Waddinxveen van het Konink lijk Nederlands Ondernemers Ver bond (KNOV) geregeld contact gehad met het college van Burgemeester en Wethouders. Voorzitter J.H.P. Mulder, die de ge sprekken met burgemeester C.M. van der Linden en wethouder drs. M. Kraaijestein (PvdA) samen met secre taris T. Ververs sr. onderhield, vindt het jammer dat de ’’haalbaarheidsver kenningen” naar een winkelcentrum op het voetbalcomplex van Be Fair aan de Sniepweg/Kanaaldijk vorige week naar buiten zijn gekomen. De gemeenteraad besloot twee en een half jaar geleden dat de Passage in westelijke richting uitgebouwd zou moeten worden met winkels en wonin gen. Met de belegger en de projectont wikkelaar werd een intentieverklaring getekend. Een winkelhart dat niet in de Passage- West (de plek waar nu nog de gerefor meerde Kruiskerk, Het Trefpunt, het Groene Kruis-gebouw en fabriek voor bakkerijgrondstoffen C.P. Broer BV en een aantal woningen staan) en ook niet in de richting van de Prins Bern- hardlaan en het Brugcentrum gaat kloppen, maar wellicht op het te ver plaatsen voetbalcomplex van Be Fair aan de Sniepweg/Kanaaldijk. Maar die nieuwe lokatie kwam in het AF-centrum over niemands lippen en dus werd het tijdens die debatavond een heel vreemde discussie tussen poli tici die van de hoed en de rand wisten over de toen nog vertrouwelijke bouw- plek en een gniffelende zaal met een beperkt aantal ingewijden.

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 9