Vakantie kranten senioren en één-ouder-gezinnen Rabobank Q Boomfeestdag 1990 in record-aantal gemeenten Bomen planten in Bomen wijk Open huis bij metaal SOCIAAL RAADSVROUW 1 BH 1 metselaars Scholieren Sfeervolle avond voor ouderen De Bonkelaar zoekt nieuwe vrijwilligers Begoniarit Skymasters M. Reichard HSW-kampioen Tarieven wijziging hand-en spandiensten ten aanval tegen afval Strijd onder Simavi: 6.723,30 Kom-Inn in De Schaapskooi SPAREN HEEFT HET TIJ MEE Middag- speelzaal voldoet Thema Vonk Kookproject Senioren Groningen Geschiedenis Veel beroepen Internationaal Pm 1 gggj 1 Doordrs. CORRIE DE BAKKER, sociaal raadsvrouw van Waddinxveen De Waddinxveense sociaal raadsvrouw drs. Corrie de Bakker houdt spreekuur op elke werkdag van 9.00 tot 12.30 uur of na telefonische afspraak in het ge meentehuis aan het Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433, toestel 122. I 1 F Pagina 21 WADDINXVEEN - Maandagavond Frank-centrum een sfeervolle culturele WADDINXVEEN/UTRECHT - Waddinxveen en meer dan 545 andere gemeenten in ons land doen dit jaar mee aan de 34e Nationale Boomfeest dag op woensdag 4 april. Een record aantal, ondanks de vele gemeente lijke herindelingen. Een publikatie van de Rabobanken Waddinxveen en Boskoop en een leerlingenkrant. Hoofdpersoon in dit lesmateriaal is de rups Kareltje die de kinderen vertelt over de groei van bomen en de verwer king van het hout tot diverse eindpro dukten. De ontwikkeling van dit pak ket was mede mogelijk door een finan ciële bijdrage van Outdoor Life Pro ducts BV te Gilze, een producent van houten tuinhuisjes. I i Als thema voor de Boomfeestdag 1990 is gekozen: Bomen zijn van hout. Door de Stichting Nationale Boomfeestdag is in dit kader een speciaal lespakket ont wikkeld, bestaande uit een videofilm, een handleiding voor de leerkrachten Er is sprake van een ongunstig imago I Het is een veilig gevoel om wat geld achter de hand te hebben. Dat vinden de meeste mensen en daarom spaart bijna iedereen. Sparen geeft zekerheid. En sparen geeft vrijheid. De vrijheid om dingen te doen die men graag wil doen zonder iemand om geld te willen vragen. Met een appeltje voor de dorst staat men gewoon sterker. Het afgelopen jaar gaf veel mensen meer bestedings ruimte. Velen gebruikten hun extraatje om meer te sparen. Gemiddeld nam het bedrag per spaarrekening bij de Rabobank, de grootste spaarbank van ons land, met 243,55 toe. Sparen is belangrijk genoeg om een bewuste keuze te maken. Ga daarom voor uzelf na hoeveel u per maand wilt sparen en met welk doel. Wilt u ver volgens een advies stap dan eens naar de Rabobank, die voor al uw wensen de deskundigheid in huis heeft. Zij heeft een uitgebreid assortiment aan spaarmogelijkheden waarmee aan elke individuele spaarbehoefte kan wor den voldaan. WADDINXVEEN - In Het Tref punt aan de Stationsstraat draait al sinds begin januari van dit jaar de peuterspeelzaal ”’t Kleutertje” van de Waddinxveense Yvonne van der Harst (tel. 01828-11137 of 01828- 10202 - Marleen de Wit). Het betreft hier een peuterspeel zaal van particuliere opzet. Aanlei ding om met de peutergroep te be ginnen zijn de lange wachttijden en de moeite die ouders nogal eens hebben om hun kinderen geplaatst te krijgen. Dit is mede een gevolg van alle nieuwbouw waar toch veelal jonge gezinnen met kinderen gaan wo nen. De peuterspeelzaal in Het Trefpunt wordt in de middaguren gehouden. Dat er in een behoefte wordt voor zien blijkt wel uit het feit dat de peuterspeelzaal nu al twee midda gen in de week gehouden worden (maandag- en donderdagmiddag). Op deze middagen kunnen nog en kele kinderen geplaatst worden. Ook bestaat er de mogelijkheid om bij voldoende belangstelling de peuterspeelzaal uit te breiden naar de dinsdag- en de vrijdagmiddag. WADDINXVEEN - Het jongerencen trum De Bonkelaar aan de Beukenhof zoekt vrijwilligers voor activiteiten in de Paasvakantie. Op dinsdag 17, woensdag 18 en don derdag 19 april worden er door De Bonkelaar weer kindervakantie-activi- teiten worden georganiseerd. Het pro gramma daarvoor staat nog niet vast. Omdat er elke vakantie veel kinderen (in de voorjaarsvakantie in totaal 170) zijn, die zin hebben om mee te doen en het kinderwerk een chronisch tekort heeft aan menskracht, zoekt het kin derwerk in Waddinxveen enthousiaste mensen om een handje met te helpen met de vakantie-activiteiten. WADDINXVEEN - In Waddinxveen hebben zaterdag de metaalbedrij ven J. van den Berg Zn. Waddinxveen BV van de Henegouwerweg en Weurman Waddinxveen BV van de Staringlaan deelgenomen aan de open dag van de metaal- en elektroindustrie. Een keuze voor de beste spaarvorm is niet meer zo makkelijk. Er bestaan zo langzamerhand honderd-en-één manieren van sparen. Elke vorm heeft zo zijn eigen kenmerken. Om de juiste spaarvorm te kiezen, zult u zich eerst moeten afvragen met welk doel u wilt sparen. Is dat om altijd iets achter de hand te willen hebben voor onvoorziene zaken? Wilt u geld reserveren voor grote, regelmatig terugkerende uitgaven? Heeft u uw geld pas over een bepaalde tijd nodig om een belangrijke aan koop, zoals de koop van een huis, te doen? Spaart u omdat u gaat trouwen of voor uw kinderen? Wilt u geld vastzetten voor later als u bijvoorbeeld minder gaat verdienen? Zet u uw geld vast om uw maandelijks inkomen aan te vullen? Zo zijn er vele overwegingen om te sparen. Daarnaast is een belangrijke vraag: hoeveel wilt u sparen? De antwoorden op al deze vragen zullen vrijwel altijd leiden tot de voor u juiste spaarvorm. Daarbij is de rente van een spaarvorm hoger naarmate u uw geld langere tijd vastzet of het spaarbedrag hoger is. Wilt u bijvoorbeeld altijd zonder enige beperking over uw geld beschikken dan krijgt u meestal een lagere rente. Als u daarentegen een bedrag van 1.000- voor 4 j aar vastzetdan kan de rentevergoeding op dit moment zelfs oplopen tot meer dan 8% per jaar. WADDINXVEEN - Rond Boomfeestdag 1990 van woensdag 4 april heeft de ge meente Waddinxveen dit keer een programma opgesteld dat totaal verschilt van dat van voorgaande jaren. De werkgroep ’’Natuur- en Milieu-educatie Waddinxveen” heeft speciaal voor deze gelegenheid een natuurpad/opdrachtenpad rond de Petteplas gemaakt. De scholen hebben de beschrijving hiervan toegestuurd gekregen. De bedoeling is dat iedere school dit natuurpad zelfstandig loopt. Als eindpunt van de wandeling is de Lijsterbesstraat gekozen, waar elke school één boom (een lijsterbes) plant. Er is een rooster opgesteld met tijden waarop de scholen worden verwacht in de Lij sterbesstraat. Medewerk(st)ers van de sectie Plantsoenen zullen daar aanwezig zijn om te assiste ren bij het planten van de boom. Alle kinderen krijgen na afloop een button van de Nationale Boomfeestdag 1990 uitgereikt. Op Boomfeestdag zelf, kunnen er per school drie kinderen mee voor een bezoek aan een boomkwekerij. Op deze dag zal om 8.45 uur de laatste boom geplant wor den door drs. M. Kraaijestein (PvdA), wethouder voor onder andere Kunst en Cul tuur. Ook kan de keus uiteindelijk vallen op een speciale vorm, bijvoorbeeld om dat u het geld in de toekomst gaat gebruiken voor de aanschaf van een huis. U kunt dan over het spaartegoed een premie krijgen als de koop geregeld is. Als u dan uw hypotheek bij de bank regelt dan krijgt u doorgaans ook nog een extra premieSommige spaarvormen kennen zelfs een zeer aantrekkelij k belastingvoordeel, zoals werknemersspaarregelingen. WADDINXVEEN - Twee dagen lang is vorige week donderdag en vrijdag in de leerlingwerkplaats van de Stichting Samenwerkingsverband Praktijkoplei ding Bouw Gouwe en Rijnstreek aan de Maarten Schoutenstraat in Wad dinxveen door jonge mensen, in oplei ding voor een bouwberoep, op vak technisch gebied een onderlinge strijd gestreden. Zes metselaars voerden in de in de leer lingwerkplaats verschillende opdrach ten uit en bewezen daarmee hun vak manschap. Alle deelnemers volgden een vakoplei ding van de Stichting Vakopleiding Bouwbedrijf. Deze stichting is tevens de organisator van de wedstrijden. De S VB is de eigen opleidingsorganisa- tie van de bouw. Zij verzorgt opleidin gen in het kader van het leerlingwezen. De leerlingen werken gedurende hun opleiding vier dagen per week op een bouwplaats. Bovendien gaan ze een dag per week naar school. Zo doen zij de nodige vakbekwaamheid op en dat zal te merken zijn aan de wedstrijdre sultaten. De wedstrijdopdrachten moesten bin nen een vastgestelde tijd worden uitge voerd aan de hand van werktekenin gen. De werkstukken werden beoor deeld in uitvoering, efficiënte indeling van de tijd en het gebruik van de juiste materialen. De dag werd gehouden onder het mot to: ’’Kies techniek, dan ga je het ma ken” en was een initiatief van de werk geversvereniging FME, Metaalunie en de vakbonden FNV en CNV. In de bedrijven waren jongeren van de basisschool en het vervolgonderwijs, hun ouders, onderwijzers en decanen maar ook overige belangstellenden welkom. Door middel van een com mercial op radio en televisie werden geïnteresseerden opgeroepen bedrij ven te bezoeken. Daarnaast werd door middel van affiches bekend gemaakt welke bedrijven de deuren openden. WADDINXVEEN - In De Schaaps kooi aan de Nesse wordt iedere zater dagavond vanaf half acht een Kom-Inn gehouden. Deze Kom-Inn wordt gehouden van wege het jeugdwerk van de Centrale Hervormde Gemeente Waddinxveen en is bedoeld voor 14-20-jarigen. De jongeren kunnen elkaar daar ont moeten met elkaar praten en spelletjes doen. Na de Paasvakantie staan er ook nog een kookproject voor kinderen van zes tot en met acht jaar en een techniche club voor meisjes ven negen tot en met twaalf jaar op stapel. Ook hier zoekt De Bonkelaar mensen voor. Met name kookgrage mannen en tech nische vrouwen met tijd overdag, na schooltijd en interesse en enthou siasme voor het projectmatig werken met kinderen worden gevraagd te rea geren. Het sociaal-cultureel kinderwerk biedt werkbegeleiding, het opdoen van erva ring in het werken met kinderen, waar nodig bijscholing en vooral leuk en be vredigend werk. Een ieder die geïnteresseerd is kan bel len met Ilse Stecher (kinderwerkster) te bereiken in De Bonkelaar, Beuken hof 5 te Waddinxveen of telefonisch 01828-1727. De senior-vakantiekrant, is een uitgave van de stichting GPOB (Gemeen schappelijk Protestants Overleg Be jaarden werk) te Urecht. In deze krant laten een aantal organisa ties zien welke vakantiemogeiijkheden zij bieden: voor wie alleen gaat of met een groep, naar binnen- en buitenland, dichtbij of verder weg. Een vakantie- wegwijzer voor ouderen. De gratis krant is schriftelijk aan te vra gen bij: Administratie Senior Vakan- tiekrant, Postbus 228, 3360 AE Slie- drecht. WADDINXVEEN/GOUDA - Op ini tiatief van de milieudienst is een groot scheepse wedstrijd van start gegaan on der alle lbo, mavo, havo en vwo-scho- len in Midden-Holland. De wedstrijd is georganiseerd in het kader van wereld- milieudag (5 juni) en heeft tot doel het milieuvriendelijk handelen in de school te bevorderen. Onder het motto ’ten aanval tegen af val’ kunnen 40 scholen in Midden-Hol land de strijd aanbinden met hun eigen afval en met elkaar. Winnaar wordt die school, die het meeste doet aan afval scheiding, afvalbesparing en herge bruik. Aansprekende voorbeelden van an dere scholen laten zien dat er tal van mogelijkheden zijn. Zo zijn er scholen die de wegwerpbekers hebben vervan gen door duurzame bekers of die in ie der klaslokaal een papierbak hebben staan. De Milieudienst vindt het van groot be lang, dat men binnen de school zorg vuldig omgaat met chemisch afval. Daarom krijgt elke school, die dat wil een Milieu-box kado, voor de inzame ling van alle soorten klein chemisch af val (bijvoorbeeld tipp-ex, viltstiften, typelinten en batterijen). Bovendien probeert de Milieudienst via deze wedstrijd te bevorderen dat het onderwerp afval in de lessen wordt behandeld. De wedstrijd richt zich tot iedereen in de school: zowel de leerlingen als de le raren, zowel de directie als de conciër ge. Interne milieuzorg heeft alleen kans van slagen als het breed gedragen wordt in de school. De scholen moeten inzenden voor 8 ju ni. Eind juni zal één van de inzenders worden uitgeroepen tot ’’milieuvrien delijkste school Midden-Holland”. De landelijke viering van de Boom feestdag vindt plaats in Groningen, in het kader van het 950-jarig bestaan van de stad. Door 300 schoolkinderen uit de stad en de provincie Groningen wordt een dubbele laan met populieren geplant in het nieuwe stadsgewestpark "Noorddijk”. Dit onder toeziend oog van een groot aantal genodigden, waaronder de Commissaris der Koningin van Gronin gen, de heer H.J.L. Vonhoff. Hij zal tevens de eerste boom planten. Daarna wordtftet feest voortgezet in de Hortus te Haren. De kinderen kunnen vragen stellen over het wel en wee van bomen en bossen in Nederland aan een forum van bestuurders van provincie en gemeente, een boswachter en een bomendokter. In de Hortus wordt een tentoonstelling geopend van werkstukken van kinde ren over bomen en hout. Tevens zullen zich hier gedurende tien dagen een aan tal bedrijven en organisaties presente ren. In het Paviljoen van de Hortus zijn inzendingen te zien van studenten van de Kunstacademie Minerva. Door de Stichting Nationale Boomfeestdag werd een prijsvraag uitgeschreven met als opdracht: ontwerp een speelobjekt van hout. De winnende inzending zal mogelijk een plaats krijgen op het ter rein van de Hortus. Dit jaar wordt de Nationale Boom feestdag voor de 34e keer georgani seerd. De Boomfeestdag is ontstaan in 1957 op initiatief van de Koninklijke Nederlandse Bosbouwvereniging. Dat gebeurde naar aanleiding van een pu blicatie van de FAO, de voedsel- en landbouworganisatie van de FAO. Daarin werd bezorgdheid uitgesproken over de onoordeelkundige ontbossing in vele landen met als gevolg woestijn vorming. Deze publicatie is nog steeds aktueel. De Stichting Nationale Boomfeestdag wil door de organisatie van een jaar lijks terugkerende Boomfeestdag, kin deren wijzen op het belang van de na tuur in hun omgeving en de funktie van de boom daarin. In het bestuur van de Stichting zijn 15 landelijke organisa ties, bedrijven en overheden vertegen woordigd, op het gebied van natuur, bos, bomen en (natuur- en milieu)-on- derwijs. Men kon zich in de bedrijven op de hoogte stellen van de vele soorten inte ressante beroepen die in de metaal en elektro-industrie worden uitgeoefend. Ook werd informatie verstrekt over de verschillende opleidingsmogelijkhe den die er zijn voor een beroep in deze bedrijfstak. De metaal- en elektroindustrie en nij verheid groeien gestaag. Op dit mo ment werken er ongeveer 400.000 men sen in meer dan 7500 bedrijvenMet el kaar hebben deze bedrijven een omzet van ongeveer 80 miljard gulden. Zij zorgen samen voor 30% van de Neder landse export. Draaiers, lassers, bankwerkers, teke naars, constructeurs, diverse elektro- nica-specialisten en vele andere vak mensen kunnen vandaag nog aan de slag in een bedrijfstak die voor ons land van grote betekenis is. Er is niet alleen de behoefte aan een permanente instroom van nieuwe werknemers, maar ook en vooral van jonge, goed opgeleide krachten. Er zijn veel vakmensen nodig, ook in de toekomst en de jeugd is daarbij onmis baar. Als we kijken naar de jaarlijkse be hoefte aan werknemers in deze sector, dan is er de noodzaak dat ieder jaar mi nimaal 12.000 mensen in deze sector in treden. Technische ontwikkelingen gaan hard, juist in de sector metaal- en elektro techniek. Dat betekent dat vooral jonge mensen met een gerichte oplei ding zich goed in deze bedrijfstak kun nen ontwikkelen. En dat betekent weer dat het voor de metaal- en elektrotech nische bedrijfstak van levensbelang is om het begrip vakmanschap bij de jeugd te versterken. WADDINXVEEN - Zaterdag viste de hengelsportvereniging Waddinxveen (HSW) haar laatste wedstrijd voor de wintercompetitie. Er werd gevist in het Noordhollandskanaal, waar de vangst over het algemeen' redelijk tot goed was. Van het eerder besproken water, Voornse-Kanaal moest, vanwege de harde wind worden afgezien. M. Rei chard werd met het recordaantal vis van 56,460 kg kampioen. In de wedstrijd eindigden als eerste vijf: 1. J. Rupke (6780 gr), 2. J. Ver hoef (4480 gr)3Hde Haan (4360 gr) 4. M. Reichard (4220 gr) en 5. H. Ro meyn (4140 gr). Als eerste vijf in de competitie eindig den: 1. M Reichard (56460 gr), 2. J. Rupke (46840 gr), 3. A. v. Leeuwen (41170 gr), 4. L. Pouwer (31650 gr) en 5. H. de Haan (31420 gr). van de bedrijfstak en een grote onbe kendheid met wat er in deze bedrijfstak omgaat. Ditzelfde ongunstige imgago bestaat ook ten aanzien van de LTS. Toch zijn deze denkbeelden niet juist. Een gediplomeerde LTS-er of MTS-er heeft vaak snel een baan. En technisch werk is vaak niet meer zwaar of vies: computergestuurde machines en geau tomatiseerde installaties hebben het werken vergemakkelijkt en interessan ter gemaakt. Vakmensen zijn nuchtere mensen, die weinig geneigd zijn hoog op te geven over hun technische prestaties. Ten on rechte, want waarom zouden zij niet trots zijn op hun produkten: een preci- sie-instrument, een brug, een boorei land, een compact-disc. Voor jonge mensen zijn er in onze mo derne maatschappij interessante uitda gingen: het oplossen van bijvoorbeeld problemen op het gebied van energie en milieu. In die sectoren kunnen jonge mensen een beslissende bijdrage leveren. In de ontwikkeling van energiezuinige instal laties en in de toepassing van zonne- en windenergie. In het ontwerpen van ap paratuur voor afvalzuivering en recyc ling. Steeds weer gaat het om de ontwikke ling van nieuwe èn de aanpassing van oude processen en produkten. En voor zoiets kan de vonk van de techniek naar jonge mensen overspringen. De FIOM, een organisatie die hulp biedt aan alleenstaande ouders en hun kind(eren), heeft voor de groep één- ouder-gezinnen een vakantiegidsje sa mengesteld. Het boekje is bedoeld om ouders een beetje op weg te helpen bij het vinden van geschikte en vooral betaalbare vakantiemogeiijkheden. Zo zijn er tal van mogelijkheden be schreven in binnen- en buitenland. Wilt u bijvoorbeeld samen met anderen op vakantie gaan dan kan de FIOM u des gewenst met andere alleenstaande ou ders in contact brengen. Maar u kunt ook kiezen voor zelfstan dig kamperen op mooie, rustige terrei nen waar u aan allerlei aktiviteiten mee kunt doen op het gebied van theater. Deze regionale beroepenwedstrijd vormden een eerste selectie voor de na tionale beroepenwedstrijden, die van 14 t/m 17 november in de RAI te Am sterdam worden gehouden. De winnaars van die wedstrijden die nen mee naar de internationale titel. De wedstrijden daarvoor worden in juni 1991, eveneens in Amsterdam, ge houden. De regionale wedstrijden vor men een belangrijke basis voor vak- krachten die azen op een internationaal succes. Duizenden kinderen van de hoogste groepen van basisscholen planten op deze dag bomen en struiken. Of beste den op andere manieren aandacht aan de funktie van bomen in hun omgeving. Bijvoorbeeld via speciale lesprojekten of excursies. NIEUWERKERK AAN DEN IJS- SEL - Vrijdagavond 30 maart houdt de automobiel- en motorclub The Sky- masters uit Nieuwerkerk a/d IJssel de Begoniarit. Deze rit wordt verreden op basis van een routebeschrijving. Voor de A- en B-klasse geldt het NRR/TRR reglement, voor de gezelligheidsklasse geldt een aangepast reglement. De lengte van de rit is ongeveer 30 km, de duur ongeveer 1 1,5 uur. Inschrijven voor deze rit is mogelijk tussen 20.00 en 21.00 uur in café-res- taurant ”De Koperen Ketel”, Klein Hitland 8, te Nieuwerkerk a/d IJssel (nabij de steenovens langs de IJssel- dijk). De eerste deelnemer start om 20.30 uur. WADDINXVEEN - Met ingang van de volgende maand april worden de ta rieven van de hand- en spandiensten in Waddinxveen (kortdurende autohulp voor ouderen en mensen met een han dicap) gewijzigd. Er wordt voortaan per rit betaald. Dat betekent dus één gulden heen en één gulden terug (binnen Waddinxveen) en de retourprijs voor het openbaar ver voer heen en de retourprijs terug (bui ten Waddinxveen). Dit laatste omdat de rijders die mensen brengen, ook weer terug moeten. Om het hoofd te kunnen blijven bieden aan de toenemende vraag, kunnen de mensen achter de hand- en spandien sten in Waddinxveen altijd vrijwilligers gebruiken. Wie wat tijd vrij heeft om de ouder wordende en/of hulpbehoevende dorpsgenoten te rijden, gelieve contact op te nemen voor meer informatie met Carla Schuurs (tel. 15318) of Ineke de Wolff (tel. 15376). dans, muziek en beeldende kunst. Deze activiteiten staan onder leiding van kunstenaars en kunstvakdocenten. Elke camping heeft zijn eigen moge lijkheden. De goedkoopste vakantiemogelijkheid is de vakantie-oppas-huizen-pool. Vanuit het hele land hebben mensen hun huis aangeboden als vakantie-mo- gelijkheid. Op ieder FIOM-bureau ligt een map met veel aanbiedingen van huizen bij bos en hei, aan zee en in het heuvelach tige Limburg. Het dichtstbijzijnde FIOM-bureau is aan de Langegracht 65a in Leiden, tel.nr. 071-226199). De vakantiegids ligt ook ter inzage bij de sociaal raads vrouw. WADDINXVEEN - De in Waddinx veen gehouden collecte voor de Simavi (voor kleinschalige medische projecten in ontwikkelingslanden), heeft 6.723,30 opgebracht. t --- Wèekblad voor Waddinxveen - Woensdag 28 maart 1990 l WADDINXVEEN - Als u alleen staand ouder bent en alleen voor uw kind(eren) zorgt, betekent dat ook vaak leven van een minimum-inko- men. Het betekent veelal ook de eind jes aan elkaar knopen en het vakantie geld besteden aan ’’noodzakelijke kos ten van levensonderhoud” zoals bij voorbeeld een nieuwe fiets, wasma chine en dergelijken. De ook voor deze groep mensen brood nodige vakantie schiet er dan bij in. Het blijft bij fietstochtjes in de buurt en een dagje naar zee of naar het zwem bad. Ook leuk, maar wat is er heerlijker dan er eens een paar weken helemaal tus senuit te zijn, een andere omgeving te zien en nieuwe indrukken op te doen? Open huis bij Weurman Waddinxveen BV aan de Staringlaan. (Foto: Sjaak Noteboom). werd in de theaterzaal van het Anne I Frank-centrum een sfeervolle culturele i avond gehouden voor de ouderen en i mindervaliden. De organisatie was in handen van de culturele commissie. Het sfeervolle van de avond werd ge bracht door het ensemble ’’Lyson” on der leiding van Lydia van Rees uit Den Haag. Het bestond uit een pianist, zan- geres en een violist. 1 Alhoewel de zaal niet volledig was be- zet was het opvallend dat het publiek bestond uit echte muziekliefhebbers. Dit bleek ook in de pauze toen één van de bezoekers zei het zo op prijs te stel len dat ook voor deze muziekliefheb bers een speciale avond in het winter- programma is opgenomen. Het ensemble liet de bezoekers een reis maken over bijna de gehele wereld. Er werden liedjes gezongen en gespeeld I uit Wenen, Roemenië, Hongarije en Rusland. Ook werden de Franse chan- I sons niet vergeten. Erg mooi was ook een aantal liederen uit Israël. Het ensemble was hiertoe geïnspireerd door een vakantie in dat land. Het was nu de vierde achtereenvol gende maal - dus eenmaal per seizoen - dat dit ensemble in Waddinxveen op trad en ook nu weer wist het toch een behoorlijk aantal bezoekers te trek- ken. I Geen wonder, want wat werd gebracht was van een hoge kwaliteit, terwijl een woord van lof voor de prachtige kos tuums en garderobes zeker op zijn plaats is. De avond werd besloten met het zingen van ”Ik hou van Holland”, welk lied door de aanwezigen werd meegezongen. Gezien de uitstekende kwaliteit van de avond was het begrijpelijk dat het en- semble een daverend applaus uit de zaal ontving. De secretaris van de com missie, de heer J.L. van der Klauw, stak zijn lof in zijn dankwoord dan ook niet onder stoelen of banken ”U laat ons de hele wereld horen en dat vind ik van jullie erg knap”. Namens de commissie werd een attentie aangebo den. De volgende avond is op maandag 23 april met een prachtig toneelstuk dat zal worden gespeeld door de Goudse Komedie.

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 21