bedrijven Verbouwing WSE-complex Avond Zuidplas werd goed bezocht Scholen op bezoek in I Slotmanifestatie in De Wadde Martin Smit Start financiële actie Goochelshow De Overkant NPV-avond over medicijn- verslaving op zoek naar sponsors om te racen Poelier Cock Smit vernieuwd WSE B weer B-regionaal Jeugddienst Zevenhuizen Lentebal volksdansen in Gouda VVD-Waddinxveen bedankt kiezers ZTTC blijft punten pakken CNV-avond 29 maart in Het Trefpunt Candle-light in Praathuys 2.365 Waddinxveners Slotmanifestatie Renovatie Opel Vaklui tekort Loterij Uitbreiding Bedrijfsbezoeken Lesbrief Pagina 23 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 28 maart 1990 2) Een goed en duidelijk liberaal verkiezingsprogramma. De Waddinxvener Martin Smit, die zo graag zelf zou willen racen op Zandvoort. Nogmaals dank aan onze kiezers, die dit mogelijk hebben gemaakt. In de Samsom-competitie legde de Waddinxvener Martin Smit beslag op 4) Een sterke propaganda-comissie, die het heldere liberale verkiezings programma en de bekwame kandidaten herkenbaar heeft gemaakt naar onze kiezers toe. Dit 4 pijler-beleid is succesvol gebleken. Ook in de komende raadsperiode doet de VVD weer graag mee in het college van B. W. om het gemeentebe leid in Waddinxveen opnieuw de nodige liberale kleur te geven. Namens bestuur en fractie VVD-Waddinxveen, Jacques Leeflang, voorzitter van het bestuur. Wie informatie wil over de VVD in Waddinxveen of van onze partij lid wil worden kan bellen of schrijven naar: VVD Waddinxveen, Sweelinckhof 64, 2742 CC Waddinx veen. Telefoon 01828-13788 de derde plaats. U heeft, ondanks de vaak negatieve landelijke berichtgeving en politieke opinie-peilingen, begrepen dat de VVD voldoende veerkracht heeft om zich te herstellen. Dat is zeker in Waddinxveen gebleken met het opnieuw beha len van 4 raadszetels. De VVD-Waddinxveen is de verkiezingsstrijd ingegaan met als uitgangspunt 4 sterke pijlers: WADDINXVEEN - De poeliers Cock en Trudy Smit nemen in het winkelcentrum ”de Passage” een geheel vernieuwde winkel in ge bruik. Dat gebeurt met een open huis op woensdagavond 4 april van half acht tot negen uur. Cock en Trudy Smit zijn met hun zaak gevestigd op het adres Passage 17a in Waddinxveen. WADDINXVEEN - Dit jaar zullen elf Waddinxveense basisscholen ken nis maken met het Waddinxveense bedrijfsleven. Zeven scholen zullen volgende maand al op bedrijsbezoek gaan, de andere vier gaan in het na jaar op stap. ZEVENHUIZEN - Zondagavond 1 april wordt er weer een jeugddienst ge houden in de Hervormde Kerk van Ze venhuizen. Het thema van de dienst, die om 19.00 uur begint, luidt: ”Je staat in zijn verhaal”. De voorganger is ds. Radstake uit Rot terdam. De muzikale medewerking wordt verleend door de Griffinsingers uit Gouda en organist Adr. Verhoef uit Zevenhuizen. WADDINXVEEN - ’’Voor jou en ook je maat” is het motto van de avond van de Hout- en Bouwbond CNV op don derdagavond 29 maart in Het Trefpunt. De avond begint om acht uur en is vrij toegankelijk. Districtsbestuurder Jos Schoemaker zal er spreken over de nieuwe bouw-CAO. 1) Voortzetting van het succesvolle beleid van de VVD-wethouder Karei van Soest. U heeft dit signaal goed opgepakt want ondanks het feit dat hij geen lijsttrekker was heeft u hem zoveel voorkeurstemmen gegeven, dat hij direct in de gemeenteraad is gekozen. een spelzaal gepland. Op papier zijn de plannen uitgewerkt en het overleg met de lokale overheid is gestart. De realisatie van de plannen voor nieuwbouw en verbouw zal enkele jaren vergen. De baten van de loterij zullen voor de helft worden bestemd voor de eerste fase van de bouw. De andere helft wordt aangewend voor de renovatie van de lichtinstallaties rond de velden. 3) Met Koos de Vogel als bekwaam lijsttrekker, met sterke kandidaten op de verkiesbare plaatsen en met een een aantal bekende ’’lijstduwers” heb ben we ons liberale gezicht extra herkenbaar gemaakt. Ook dit heeft u naar waarde weten in te schatten door het grote aantal voorkeurstemmen, ver deeld over de 13 kandidaten, waarbij opviel dat Maria Wientjes-van der Velden de meeste voorkeurstemmen van alle vrouwelijke raadsleden kreeg en dat Teun Ververs weer de meeste voorkeurstemmen had bij onze ’’lijst duwers”. Bestuur en fractie van de VVD-Waddinxveen bedanken alle die hun stem hebben uitgebracht op één van de 13 VVD-kandidaten bij de vorige week woensdag 21 maart gehouden verkiezingen voor een nieuwe gemeenteraad. Op zaterdag 19 mei wordt van 10.30- 12.30 uur een slotmanifestatie gehou den in de scholengemeenschap voor MAVO, LTO en LHNO ”de Wadde” aan de Sniepweg in Waddinxveen. Een verbetering van de voorzieningen is bittere noodzaak. De installaties zijn verouderd en vertonen mankementen. De huidige lichtsterkte laat duidelijk te wensen over. Zowel op het trainingsveld als op het derde speelveld wordt momenteel een gemiddelde intensiteit van nog geen 50 lux gemeten: De beoogde renovatie verhoogt de lichtsterkte tot bijna 150 lux op het trainingsveld en ca. 300 lux op het derde speelveld. Met voorzie ningen van dit niveau kan WSE de ver gelijking met elke andere amateurver- eniging weer met glans doorstaan. WADDINXVEEN - Komende zater dagmiddag 31 maart komt Johnny Mendola's muzikale kindergoochel- show een voorstelling geven in het clubgebouw van speeltuinvereniging "De Overkant” aan de Kromme Esse. De zaal is open om half drie en om on geveer half vijf is het feest weer afgelo pen. De toegang voor kinderen van le den is gratis, niet-leden betalen slechts ƒ2,50. Wat hij zou willen is om dit seizoen deel te kunnen nemen aan bijvoorbeeld de Opel Ascona-cup. Daar heb je natuur lijk een auto voor nodig en voldoende geld om alle kosten te kunnen betalen. Met dat doel is de sympathieke Wad dinxvener Martin Smit op zoek gegaan naar sponsors, die hem kunnen helpen bij het verwezenlijken van zijn race- droom. De sponsors - autobedrijven bijvoor beeld - kunnen er op rekenen dat Mar tin Smit hen alle aandacht zal geven, over hen zal vertellen en dat ze kunnen rekenen op zijn aanwezigheid bij open dagen en shows. De Opel Ascona-cup omvat acht wed strijden. De cup biedt alle mogelijkhe den voor jong talent. En één ding we ten ze op Zandvoort: Martin Smit heeft talent. Een talent dat verder ontwik keld zou moeten worden. De Waddinxvener is voor elke geïnte resseerde te bellen. Hij woont op het adres Heuvelhof 21 en zijn telefoon nummer is 01828-12607. WADDINXVEEN - In de gemeenschapsruimte van de hervormde Be thelschool aan de Sperwerhoek is een kennismakingsavond gehouden voor Zuidplasbewoners. Gesproken werd er door Mieke Diks (Wou- brecht), Wil Kok (VBOK), Frank Genevaerse en Gijsbert de Vos (De Waalschut) en Anita Vlemmix (fysiotherapeute). WADDINXVEEN - De 21-jarige Mar tin Smit van de Heuvelhof heeft één grote wens en dat is racen. Die liefde voor de racesport probeert de Goudse MTS-scholier in de praktijk te brengen door aan de slag te kunnen op het race circuit in Zandvoort. Langs de baan in de Noordhollandse duinen heeft hij zich al verdienstelijk gemaakt als pitsbewaker en veilig heidsfunctionaris. Maar hij wil uiter aard meer, vooral omdat hij in kleine competities - zoals de Samsomcompeti- tie ’89 - een zeer verdienstelijk coureur bleek te zijn. Hij werd bijvoorbeeld voor die competitie uit 5.000 kandida ten geselecteerd en eindigde als derde. Op vragen vanuit de zaal vertelde zij dat elke bewoner een percentage van zijn inkomsten bijdraagt in de kosten. Dat het regelmatig voorkomt dat be woners doorstromen naar een huis met minder verzorging. Dat er in Waddinx veen nog geen dependance is. Dat er plannen zijn tot oprichting van socio- woningen. Dat Woubrecht een interle- vensbeschouwelijke instelling is waar mensen met verschillende achtergron den een plaats kunnen vinden. De tweede spreker was Wil Kok, me dewerker van het landelijk diensten centrum van de Vereniging ter bescher ming van het ongeboren kind. Landelijk, maar ook in Midden-Hol- land, is er een schreeuwend tekort aan vakmensen. Op lange termijn wordt het er niet beter op. In de Goudse regio zijn er reeds bedrij ven, die bepaalde werkzaamheden hebben verlegd naar het oosten van het land en naar Duitsland en Engeland. Kiezen voor de techniek is kiezen voor je toekomst, aldus het ICW. Van de vakmensen die een TV-toestel repa reert tot de ingenieur die een satelliet de ruimte instuurt. Er is een grote variatie aan technische beroepen. Werken met je handen is in veel gevallen werken met je hoofd en met allerlei moderne machines. Het bedienen van die machines vereist ech ter de nodige kennis en die krijg je op een technische opleiding. Ook in Waddinxveen functioneert er een werkgroep van de VBOK die pro beert hulp te verlenen aan moeder en kind in gevallen van een ongewenste zwangerschap. Hij legde uit hoe de VBOK zich vanaf de jaren 80 alleen nog richt op in eerste instantie hulpver lening en daarnaast voorlichting. Het actievoeren behoort definitief tot het verleden. Hij haalde een aantal voorbeelden aan van gevallen waarin hulp geboden is. Op vragen vanuit de zaal vertelde hij dat de VBOK finan cieel gezien zichzelf moet bedruipen. Dit bedrag wordt opgebracht door de momenteel 74.000 leden. Er werd tot nu toe in grote stilte ge werkt aan de voorbereiding van de plannen, maar dat neemt niet weg dat een flink aantal mensen al enthousiast aan de slag zijn gegaan. Twee commissies werden begin dit jaar gevormd. Een bouwcommissie en een loterij commissie. Met gepaste trots werden de tekeningen getoond en toe gelicht. De tweede commissie heeft een grandioze loterij op poten gezet die liefst 100.000,- netto in het laatje moet gaan brengen. De loterijcommissie heeft zich ten doel gesteld om ten bate van bovenge noemde doelen binnen één jaar een ton bijeen te sprokkelen. Dat is een fors streefbedrag, maar het gaat dan ook niet om zomaar een loterij tje In maandelijks terugkerende trekkin gen zullen in totaal ruim 250 prijzen van de hand gaan met een totale waarde van 60.000.-. Duizend loten zullen aan de man gebracht worden van 150,- per stuk, een bedrag dat in 10 maandelijkse termijnen van 15,- kan worden voldaan. Een loterij dus, die zijn weerga niet kent. Voor 15,- per maand doet men een heel jaar mee, met een kans van 1 4 op een van de prachtige prijzen, waaronder bijvoorbeeld een fraaie per sonenauto, een luxe safari in de tropen en een schitterende compact video-ca mera. Op 26 augustus gaat het prijzenfeest van start. Dan vindt de eerste in een se rie van tien maandelijkse trekkingen plaats. De extra prijzen vormen de in zet van de elfde trekking. Deze jack pot-trekking zal in juni 1991 verricht worden tijdens een formidabele feest avond. Alle loten-houders zullen vanzelfspre kend uitgenodigd worden daarbij aan wezig te zijnTer ondersteuning van de loterij-verkoop is er een folder ge maakt door WSE’s hoofdsponsor NKB Offset uit Bleiswijk. Indien van gemeentewege de beno digde vergunningen worden verstrekt, zal de voetbal-accommodatie van WSE uitgebreid worden met een etage bo venop het bestaande gebouw. De inrichting van de begane grond zal drastisch veranderd worden. De hui dige bestuurskamer zal verdwijnen. Daardoor kunnen enkele kleedkamers en de EHBO-ruimte vergroot worden en kunnen de sanitaire voorzieningen voor de kantine verbeterd worden. Op de eerste etage zijn een bestuurska mer, een redactieruimte, een tweetal vergaderruimten (voor commissies en elftal-besprekingen), een fitness- en WADDINXVEEN - Onder grote belangstelling zijn vrijdagavond de plannen voor de nieuwbouw en renovatie van het WSE-complex in de Oranjewijk gepresenteerd. Dezelfde avond werd het startschot gegeven voor een grote financiële actie. WADDINXVEEN - Donderdagavond 29 maart om acht uur houdt de Neder landse Patiënten Vereniging afdeling Waddinxveen haar jaarvergadering. De arts Wolkerts van Petergem van stichting de Hoop, Evangelisch cen trum voor verslaafden te Dordrecht houdt een lezing over medicijn-versla ving. Tevens zal een medicijnver- slaafde uit de praktijk vertellen. De avond wordt gehouden in de Be- thelkerk aan de Bilderdijklaan in Wad dinxveen. Ook belangstellenden zijn van harte welkom. Het was een succesvolle avond over di verse aspecten van hulpverlening in de nieuwe wijk Zuidplas. De goed ge vulde zaal had veel belangstelling voor de sprekers, die elk een stukje van de avond vulden over hun instelling. Mieke Diks, directrice van het gezins vervangend tehuis Woubrecht vertelde over het reilen en zeilen van het tehuis met zijn momenteel 14 bewoners. De bewoners hebben allen in meer of min dere mate hulp nodig bij het wonen. De bewoners brengen allemaal over dag hun tijd door op op een dagverblijf voor ouderen, of in een funktie in het kader van de social? werkplaats. De wachtlijsten voor een plaats in een ge zinsvervangend tehuis zijn schrijnend lang. enigszins te ontlasten van de dagelijkse zorg. Het experiment wordt in ieder geval voor twee jaar gesubsidieerd. Men draait regelmatig met een groep van 6 mensen, waarvan er 1 dubbelgehandi- capt is. Iedere logé mag maximaal 7 da gen per maand in het logeerhuis door brengen. De leeftijd van de logé’s is vanaf 4 tot ongeveer 10 jaar een enke ling is ouder. Na vragen vanuit de zaal bleek dat men in de Waalschut dankbaar gebruik maakt van de diensten van een aantal vrijwilligers. Men heeft een team van 5 leden, en een dubbele bezetting is er maar enkele uren per dag. Momenteel zijn er voor de ouders no| geen kosten aan verbonden. Hoe dit er in de toe komst uit zal zien is onduidelijk. De bedrijfsbezoeken, die overal in Midden-Holland worden gehouden, worden in Waddinxveen georganiseerd door de ondernemerskring Industrieel Contact Waddinxveen (ICW). De coördinator ervan is ICW-secretaris C. Dijkshoorn. Aan de kennismaking met het regio nale en plaatselijke bedrijfsleven ne men zowel openbare als bijzondere scholen deel. Het betreft hier hoofdza kelijk de leerlingen van de groepen 8. Een enkele school heeft ingeschreven voor leerlingen uit groep 7. Op deze wijze maken de leerlingen kennis met de bedrijvigheid in hun woonplaats. Het WSE B-l elftal, dat afgelopen zaterdag de promotie bereikte. Onder ste rij van links naar rechts Dirk Jan Roos, Lars Smit, Ben Severien, Jurian van Duyvestein, Matthé Geers en Arnold Staarthof. Staand van links naar rechts Arjan Noordervliet, Pieter-Jos Blokzijl, Guido Hack, Michiel Sol, Vincent van Staveren, Jelle Troost en Geert Böhmer. (Ecu wcr en koppelen de scholen, die daar een verzoek voor hebben ingediend, aan bedrijven, die zich beschikbaar hebben gesteld voor het ontvangen van de leer lingen uit groep 8. Om rond te komen moeten er echter nog veel meer leden komen. De vier maatschappelijk werksters zijn gesub sidieerd. Zij werken rayongewijs. Ge compliceerde hulpverleningsgevallen doen zij zelf. Eenvoudiger zaken kun nen ook afgehandeld worden door een lid van de plaatselijke werkgroep, die hiervoor een intensieve training van het dienstencentrum heeft gehaa en in alle gevallen begeleid wordt door de maatschappelijk werkster. De voorlichting op scholen wordt ook vaak door de voorlichtster van de plaat- selijke werkgroep gedaan, ook hier-, voor kan een beroep op Amersfoort ge daan worden. Na de pauze kwamen Frank Gene vaerse en Gijsbert de Vos aan het woord over het logeerhuis De Waal schut. Ook aan De Waalschut kun je evenals aan Woubrecht van de buiten kant nauwelijks zien dat het een voor ziening is. Het zijn twee eengezinswoningen die bij elkaar getrokken zijn. Na een lan delijke peiling bleek er een enorme be hoefte te zijn aan kortdurende opvang van gehandicapten, om de thuissituatie allerlei Als laatste spreker was er de fy siotherapeute Anita Vlemmix. Be halve de normale hulpverlening in de praktijk, die zij geopend heeft in de Eksterflat, behandelt Anita vaak kin deren, die in hun motorische ontwikke ling gestoord zijn. Aan de hand van voorbeelden legde Anita uit dat een kind in zijn ontwikkeling een aantal fa ses door moet maken voordat het mo torisch gezien goed funktioneert. Door een aantal oorzaken blijft deze ontwik keling weleens steken, waardoor de motoriek op sommige punten gebrek kig wordt. Dit heeft vaak verstrekkende gevolgen voor het kind in bijvoorbeeld zijn om gang met anderen, zijn funktioneren op school, schrijven e.d. Door middel van een test, kijkt Anita in welke fase van de ontwikkeling het kind is blijven steken. En vanaf die fase probeert zij door middel van allerlei oefeningen die voor het kind vaak als spelletjes over komen deze achterstand in te halen. Ook zij kreeg veel vragen vanuit de zaal, die bijna allemaal van praktische aard waren. ZEVENHUIZEN - Vrijdag speelde het eerste team van de Zevenhuizense tafeltennisvereniging ZTTC in GTouda de achtste wedstrijd in de eer ste klasse van de Goudse tafeltennis- competitie tegen het vijfde team van Vriendenschaar. De eerste ontmoeting tussen deze twee teams eindigde in een 7-3 voor Vrien denschaar, maar dit keer werd er door ZTTC zeer veel tegenstand geboden. Na een spannend wedstrijdverloop werden uiteindelijk de punten gedeeld (5-5). ZTTC begint langzamerhand uit het dal te komen waarin het zich lange tijd bevond. Na eerder eind februari tegen de toenmalige koploper Kwiek ook al 5-5 gespeeld te hebben, werd voorts met veel overtuiging met 9-1 van Smash gewonnen. Deze goede lijn werd dus ook tegen de kampioenskandidaat Vriendenschaars prima doorgezet en voor de Zevenhui zenaren heeft er lange tijd zelfs een overwinning in gezeten. ZEVENHUIZEN - De hervormde koffiebar 't Praathuys in Zevenhuizen houdt vrijdagavond 30 maart om acht uur in het Hervormd Centrum aan de Dorpsstraat een candle-light avond. Dit houdt in dat de dichters onder de aanwezigen kunnen voordragen uit ei gen werk. Wie niet zo’n dichter is is ook 'van harte welkom om te komen luiste ren of een gedicht of verhaal voor te dragen van een bekende dichter. WADDINXVEEN/GOUDA - De Waddinxveense volksdansgroep Se- selka doet zaterdagavond 31 maart om acht uur mee aan het Lentebal voor volksdansgroepen in de Willem de Zwijger-MAVO aan de Calslaan in Gouda. De andere twee deelnemende volksdansgroepen komen uit Gouda en heten Eleni en At Va’ani. Het Lentebal in Gouda wordt voor de zevende maal gehouden. Volgens de organisatoren is het nog steeds het enige grotere volksdansbal dat in Gouda en omgeving gehouden wordt. Tijdens de avond kan gedanst worden op muziek verzorgd door het bekende volksdansorkest ’’Stroop”. Traditie getrouw wordt de avond geopend door de kindergroep van At Va’ani. Daar naast worden er weer enkele korte dansdemonstraties gegeven door groe pen uit Gouda en omgeving. Alle groepen treden op in zo authen tiek mogelijke kostuums welke over het algemeen in eigen beheer worden vervaardigd. Doch het is vooral een avond om heerlijk zelf te dansen! En voor wie toch eens even niet wil dansen in een stand ingericht met grammofoonplaten en boeken, uiter aard betrekking hebbend op de mu ziek, folklore en klederdrachten uit vele windstreken. Het wordt derhalve een avond vol dans-, kijk- en muziekplezier voor ie dereen. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de organi serende groepen en op de avond zelf aan de zaal. Voor inlichtingen kan kon- takt opgenomen worden met Joop Oostveen, tel. 01820-34198, of Gerrit Stam, tel. 01820-18508. WADDINXVEEN - Het B-l-elftal van WSE-voetbal heeft door een 9-0 over winning op het Reeuwijkse CVC de promotie naar de regionale klasse vei lig gesteld, mede door verlies van de concurrentie. De mannen van André Moons speel den CVC (de hekkesluiter) compleet van de mat en kunnen zich nu opmaken voor een hernieuwd (en hopelijk lan ger) verblijf in de regionale klasse vol gend seizoen. Saillant detail: het vijfde doelpunt van Arnold Staarthof bete kende de 100ste goal in het seizoen 89- 90 van B-l. Het kampioenschap zal snel volgen daar de voorsprong op nummer 2 enige straatlengten be draagt. Met promotie van B heeft WSE de beide hoogste standaard jeugd-elftal- len in de regionaal-klasse spelen het geen niet veel verenigingen in de afde ling Gouda kunnen nazeggen. De 44 basisscholen zijn als volgt ver deeld: Bergambacht (1), Bleiswijk (1), Bodegraven (1), Driebruggen (1), Gouda (6 en in najaar 2), Gouderak (1), Krimpen aan de Lek (1), Lekker- kerk 1Moordrecht (4 en in naj aar 1 Ouderkerk aan den IJssel (1), Reeu- wijk (1), Schoonhoven (1 en in najaar 1) en Waddinxveen (7 en in najaar 4). Men gaat lopend of per fiets onder lei ding van de docent naar het te bezoe ken bedrijf. Een bezoek duurt 1 a 1 1/2 uur. Het is niet de bedoeling, dat de be drijfsleiding aangeeft wat men maakt of doet, maar hoe men iets maakt of doet. In 1989 werd een proef genomen in Midden-Holland, die zeer geslaagd was. Op verzoek van scholen zijn ook nu in januari en februari folders en les brieven verspreid. In totaal doen dit jaar 44 basisscholen uit de regio mee. De folder behandelt de leerwegen naar de technische beroepen. Wat doe je na de basisschool, de lagere technische school, het leerlingwezen. De stap naar de echte specialisatie, werken en leren in de metaal, in de electrotechniek, in een hout- en meubileringsbedrijf, in de bouw, in de grafische industrie, in de installatietechniek en in de procesin dustrie. In de lesbrieven worden de leerlingen ook op economisch/administratief ge bied voorgelicht. Er is een promotiecampagneteam be roepsonderwijs Midden-Holland, dat bestaat uit vertegenwoordigers van de Kamer van Koophandel, bedrijfsleven, onderwijs, intergemeentelijk samen werkingsorgaan Midden-Holland en het Arbeidsbureau. Het team wordt ondersteund door het Contactcentrum Onderwijs-Arbeid Zuid-Holland Noord. De promotiemensen zorgen voor de verspreiding van folders en lesbrieven - -

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 23