BE FAIR: VAN 0-3 NAAR 3-3 Monsterzege Fleyers-heren deelnemers WS V 2 staat op winst Titelkans Flyers-dames Bedevaarten naar Banneux Tournooi met 400 Achterstand voor WS V 3 Schaats- titel voor G. Veenstra Dames van De Gouwe beginnen met winst TOOS-2 wint zeer overtuigend Dames Halve finale Onderlinge Waddinxveen-zo ZWEM- POLOCLUB ”DE GOUWE” Jeugd Onderlinge Heren Be Fair WSE 2 Waddinxveen-za Pagina 29 VOOR EEN GOED BOEK Sponsors: Rucanor Sport Baas Bedrijven Garage Boonstoppel Reisburo Van Ginkel Vink Verzekeringen 18.00 uur deGouwe2-hetlJ2 19.00 uur de Gouwe 1-WZK1 ROOSTER VOOR DE ZATERDAG 31 MAART A.S. TE SPELEN WATERPOLOWEDSTRIJDEN: heren (uit Amsterdam) heren (uit Wassenaar) WADDINXVEEN - Met 0-3 voorstaan en in tien minuten met 3-3 eindi gen. Dat overkwam zaterdagmiddag Be Fair-voetbal in de wedstrijd te gen het Boskoopse Floreant. Op die manier kregen de Waddinxveners er maar één puntje bij en hebben ze nu 16 punten uit 18 wedstrijden. WSE 1 speelde niet en houdt dus 14 punten uit 16 wedstrijden. Waddinxveen- zondag won met 4-1 van Moerkapelle. Waddinxveen-zaterdag ovet- troefde Zwammerdam 2 met 0-6. boekhandel veldwijk b.v. SPORT. RECREATIE NAAR Nadat dames 3 vorige week de nummer 2 Leiden had teruggewezen, was nu de beurt aan de nummer 3 Festo BW uit Voorburg. In het begin van de wed strijd zag het echter niet naar uit, dat dit zou gebeuren. Festo kwam goed uit de startblokken en tot de veertiende minuut behield de tegenstander een voorsprong. Hierna stelde Flyers orde op zaken in de verdediging. Dit had tot resultaat, dat Festo na de 14e minuut niet meer tot scoren kwam en Flyers konden gaan rusten met een 25-17 voorsprong. In het begin van de tweede helft liepen de dames nog verder uit en wisten» de wedstrijd onder controle te houden. Einduitslag 47-33. Topscoorders: Wilma Romeyn met 20 en Roulien Benschop met 9 punten. Door een 2,5-1,5 overwinning op de schaakvereniging ’’Overschie” heeft In de onderlinge competitie had lijst aanvoerder Hennink een goede week. Eerst gaf Kardol de afgebroken partij zonder verder te spelen op en vervol gens won hij van Smitskamp. De laat ste zag zich op de ranglijst gepasseerd door Van Woudenberg, die op wel zeer gelukkige wijze winst op Karde! boek te. Van den Hoek klom op naar de zesde plaats via winst op Th. Goor. De wedstrijd van Waddinxveen-zon- dag tegen hekkesluiter Moerkapelle was er één met twee totaal verschil lende speelhelften. De eerste helft had Waddinxveen de felle wind tegen. Hierdoor kon Moerkapelle gevaarlijk WADDINXVEEN - Ook Waddinxve- ners kunnen weer deelnemen aan twee ziekenbedevaarten naar Maria’s ge nadeoord in de Belgische Ardennen: Banneux Notre-Dame. Beide bedevaarten zijn open gesteld voor zieken, invaliden en bejaarden van het bisdom Rotterdam. De data van deze bedevaarten zijn van vrijdag 4 mei tot en met dinsdag 8 mei 1990 en vrijdag 31 augustus tot en met dinsdag 4 september 1990. Tijdens de september-bedevaart is er ook liggend vervoer mogelijk. De kos ten voor deelname bedragen 375,- per persoon (algehele verzorging inbegre pen). Inlichtingen en opgave bij mevr. MoonsBrugweg23 (tel^01828-17814). Meisjes-junioren hadden de twijfelach tige egr te moeten aantreden tegen Lei derdorp, de koploper in de competitie. Bij winst waren de junioren uit Leider dorp kampioen. Deze extra motivatie kwam ook tot uitdrukking in hun spel. Stam zegevierde over D. van Offeren. Brobbel-Ritter werd afgebroken. Van der Starre doorbrak de zegereeks van Muit door hem te kloppen. In de tweede helft van de ranglijst waren het allemaal de zwartspelers die aan het langste eind trokken. Versluis, na een lange remisereeks, klopte H. van Offe ren. Maliepaard wees Alblas terug en Van Sandijk zegevierde over verwaal. D.J. van Offeren boekte een overwin ning op Pensioen en W. Goor, na een aantal nederlagen nu winst op H. van Kleef. Van Oosten en Stouten tenslotte braken hun partij af. stalte aan door na een fraaie pass van Henk den Outer al snel de 0-5 in te schieten. Hoewel de Dammenaren probeerden de eer te redden, stuitten zij steeds op een hecht verdedigingsblok, waar met name Klaas v.d. Hoek weer ouderwets acteerde. Het werd daarentegen nog erger voor Zwammerdam, toen Kees de Zwart in de 81ste minuut, wederom een vrije trap fraai en loeihard in- - schoot. Hierdoor blijven de Waddinxveners meedoen om de promotie naar de hoofdklasse. Een promotie, die vorige week door het tweede elftal al is veilig gesteld na een overwinning op Gouda. het W.S.V.-viertal zich geplaatst voor de halve finale van het Bekertoernooi van de Rotterdamse Schaakbond. Na overwinningen op ”’t Springend Peerd” uit Puttershoek en ”De Pio nier” uit Hellevoetsluis trof W.S.V. in de kwartfinale Overschie. Lange tijd zag het er niet erg rooskleurig uit voor de Waddinxveners. Alléén Van Wou denberg stond voortreffelijk, Hennink stond zelfs een stuk achter. Tegen het einde van de speeltijd keerden de kan sen echter volledig. Philipse en Claasen wisten hun stellingen in winst om te zet ten, Van Woudenberg ging in de fout en verloor. Hennink wist remise te be reiken waarmee de stand 2,5-1,5 werd bereikt. Wie de tegenstander in de halve finale wordt is nog niet bekend. Feit is dat W.S.V. met zijn tweede op treden in de bekercompetitie een voor treffelijk resultaat bereikt heeft. it.' t.’h.” WADDINXVEEN - Het eerste heren team van Flyers-basketbal heeft een monsterscore van 122-75 behaald tegen het laag geklasseerde MSV uit Noord- wijk. De eerste helft was er van krachtsver schil weinig sprake, mede doordat Flyers de tegenstander behoorlijk on derschatte. De ruststand werd bereikt met een stand van 55-43. Na de rust ging de scoringsmachine van Flyers draaien. Iedere speler kreeg van coach Tony Vujanic speelminuten en er kwamen zeven spelers van Flyers in de dubbele cijfers. De eindstand was 122-75. Topscoorders: Phil Filipan met 20 en Marlon Dorsiel en Wim Stuyfzand met 19 punten. Heren 3 verslikte zich in Gonini uit Delft. De eerste helft was er nog niets aan de hand en met een ruststand van 31-24 begon men zorgeloos aan de tweede helft. Na vijf minuten had Gonini echter de achterstand ingehaald. Tot de tiende minuut bleef het gelijk oplopen, maar daarna liep de tegenstander weg van Flyers. Bij het laatste fluitsignaal stond er een einduitslag van 55-65. Topscoorders: Ton Baan met 12 en Gert-Jan Kraayenbrink, Peter van Zoest en Derk Deenik ieder met 10 punten. WADDINXVEEN - Het tweede team van de Waddinxveense Schaak Vereni ging WSV heeft de laatste competitie wedstrijd, uit tegen Nieuwerkerk a/d IJssel 2, met een voorlopige 2-2 stand afgesloten. Kopman Smitskamp gaf zijn tegenstan der het goede voorbeeld met een regel matige overwinning. Smit en De Bock scoorden remises. Muit, die lange tijd de beste kansen leek te hebben, ging echter ten onder, De afgebroken partij van Ritter en D. van Offeren, die gearbitreerd zullen worden, staan gunstig voor de WSV- ers. Ellers en Maliepaard zullen hun par tijen uitspelen. Eerstgenoemde lijkt de meeste kans op remise te hebben. Als de prognoses uitkomen gaat WSV 2 een kleine overwinning (4,5-3,5) beha len. De nummers en en twee in de onder linge competitie Hennink en Philipse, gaven elkaar in hun onderlinge duel niets toe. De partij eindigde dan ook in remise.' Van der Born, nummer drie van de ranglijst, liep iets in door gretig gebruik te maken van een foutje van Van Wou denberg. Claassen wist de koning van V.d. Hoek in een matnet te vangen. Van Oort had tegen Smitskamp lange tijd het beste van het spel, doch leed uiteindejijk een nederlaag. Kardol - De Niet was een spannende partij die na een algehele af ruil in remise eindigde. Stam kreeg ineens de mogelijkheid Th. Goor mat te zetten, een kans die hij zich niet liet ontgaan. Brobbel en Brinkhorst zetten hun partij over twee weken weer voort. Versluis zegevierde over P. van Offe ren en Besemer versloeg Prins. Toren- beek-Maliepaard zag er lange tijd re- mise-achtig uit. Uiteindelijk trok Ma liepaard aan het langste eind. D.J. van Offeren hield Alblas op remi se. Verwaal versloeg H.E. van Offeren en mevrouw Timmermans ging ten on der tegen Van Sandijk. Ponsioen wist H. van Kleef te verslaan en Stouten kwam tot winst tegen W. Goor. Van Oosten gaf P. van Kleef geen kans en won. WADDINXVEEN - Ook in de eerste waterpolowedstrijd van de play-offs maakten de De Gouwe-dames geen fout. Het team van trainer/coach Wim Groen won de thuiswedstrijd tegen het Zutphense Roderlo vrij gemakkelijk met 10-5. Gillian van den Berg nam met 5 doelpunten de helft van de Wad dinxveense produktie voor haar reke ning. Al snel in het eerste part wist De Gouwe een man-minder goed door te komen, voordat Angela Faber de eer ste kans op scoren kreeg. Haar boogbal miste net doel, doch even later scoorde Gillian van den Berg 1-0. Uit een vol gende man-minder kwam Roderlo nog langszij (1-1). Aan het begin van de tweede part kre gen de De Gouwe-dames een derde man-minder te verwerken, maar Ro derlo kwam niet tot scoren. Daarente gen scoorde Angela 2-1 en Diana van der Zijden 3-1, voordat Roderlo de stand op 3-2 kon bréngen. Gillian scoorde met een schot 4-2 en Angela benutte vlak voor tijd een viermeter- worp (5-2). In het begin van het derde part maakte NÏirjam Overdajn zich knap vrij en scoorde 6-2. De strijd werd allengs grimmiger en harder. Vermoedelijk kon Roderlo het verlies niet verkrop pen. Daarbij kwam dat Annemarie van der Plas weer als vanouds de ballen uit het doel ranselde. Deze trend zette zich in het vierde part voort, doch dit verhinderde Angela niet om 7-2 te scorenDe marge van vijf doelpunten werd verder gehandhaafd. Gillian scoorde 8-2, 9-3 en 10-4 tot Ro derlo de eindstand op 10-5 bepaalde. Komende weekeinde speelt dames 1 om 17.15 uur in Bilthoven de sleutel- wedstrijden bij Brandenburg-BVB. Bij winst of gelijkspel kan De Gouwe het kampioenschap bijna niet meer ont gaan. De Gouwe-dames 2 speelden hun laat ste competitie uit tegen het Rotter damse SVH en wonnen met 9-4. Hier scoorden Corinne Oudijk en Karin van Eeuwen ieder 3x en Gabrielle de Groot, Marian Koning en Annette van der Zijden ieder lx. Door dit resultaat zijn zij op de derde plaats geëindigd en helaas hebben de Waddinxveensen 1 punt te weinig be haald voor promotie naar de eerste klasse van het district. Na een spannende wedstrijd moesten de heren van De Gouwe hun meerdere erkennen in het Rotterdamse SVH en verloren met 6-5. Met één punt achter stand op koploper WZK was heren 1 van De Gouwe nog volop in de race voor het kampioenschap. Door dit ver lies staat De Gouwe nu drie punten achter. De heren moeten echter nog 2 keer tegen WZK, zodat zij alles nog in eigen hand hebben. WADDINXVEEN - Zaterdag hield sportschool Bert den Edel een Lente- tournooi in sporthal ”de Sniep” in Waddinxveen. Er werden tijdens dit tournooi zowel judo- als taekwondokampioenschap- pen gehouden en er hadden zich 400 deelnemers uit de gehele regio voor dit tournooi opgegeven. Alle judoka’s en teakwondoka’s uit de plaatsen Waddinxveen, Gouda, Reeu- wijk, Schoonhoven, Woerden en Berg ambacht werden ingedeeld in kleur band, leeftijd en gewicht. Na afloop kregen de kinderen allemaal een leuke herinnering mee naar huis. De volgende judoka’s van sportschool Bert den Edel uit Waddinxveen kon den trots hun prijzen in ontvangst ne men: Op een le plaats kwamen: Mariëlle Bertels, Eva Stoffels, Wouter v. Kleu nen, Stephan Kleinhoonte, Matthijs Tetteroo, Tjeerd Lameris, Marcel No- teboom, Christian Vermey, Rob Ver- wey, Erik Zuurmond, René Wigbol- dus, Johan v. Berkel, Peter den Uyl, Peter v.d. Leede, Johan v. Elswijk, Sandrijn v.d. Horst, Jasper v. Meurs, Raymond Bertels, Ronald Pauw, San der Hoenselaar, Mattijs de Boer, Cor v. Elswijk, Sjoerd Göddeke, Wendy den Edel, Bas Jaap Vormer, Victor Boere, Wilbur v.d. Bas, Johan v. Mul- lem, Jaap Anker, Frederik de Bas. Op een 2e plaats kwamen: Adriaan Vrij, Jordi v.d. Windt, Peter v.d. Heul, Babs Woest, Ruud Kammeraad, Jan Willem Weebers, Erik Hagen, Mar cella Verboom, Martin Jongbloed, Maaike v. Oeveren, Rutger Jan Bake- laar, Timo Visser, Arnold v. Campen, Eelco Oskam, Hendrik Engels, Joris v. Dorp, Michiel v.d. Leede, Theo v. Ber kel, Paul den Hollander, Maarten v. Campen, Johan Mimpen, Marcel v. Vliet, Arnold v. Bavel, Mark Douma, Lennard v.d. Meij, Dennis v.d. Werf, Kees Kroon, Matthijs v. Campen, Er win v.d. Heul, Jan Peter v.d. Velde, André v. Vliet, Ricardo Hoogenboom, Josien Ruts, Robin Willemse,' Wouter Grob, Arno v.d: Berg. Op een 3e plaats kwamen: Fabian Broer, Michiel Verkaik, Bas Benthem, Willem Maas, Erna Los, Martin de Kruyff, Richard Stolwijk, Laurens v. Arnhem, Niels Benders, Alexander Verbrugge, Jordy v, Oostwaard, Mau rice Bonemeyer, Maurice Schuyt, Mat thias Koudijzer, Stephan Kruit, Rudy Los, Lodewijk Stolk, Freddy Hoffman, Jeroen Jaakke, Walter Stam. Michel v. Reede, Enno Manusiwa, Remco Hoo- gendoorn, Barbara Wortman, Dennis Bremmer, Angela Vermij, Ivar v. Leeuwen, Nardi Veltman, Lucinda Ka lisvaart, Janneke Maas, Bart v. Eijk, Luc Goossen, Johan Verhoef, Kees Kool, Gerrit Goossen, Lodewijk Vor mer, Dennis Leeuwangh, Steven Roes en Bouwdewijn Stouthart. De volgende taekwondoka’s vielen in de prijzen: Jeugd: le plaats, Kenan Orham, Ri chard Straver, Roel v. Dam, Andy Vons, 2e plaats, Victor Va’squez, Mau- rice la Grand, Wilbert Moons, Robin Eikhoudt, 3e plaats, Jos Schotanus, Lucien Claassen, Wout Verhoeven, Vincent Tham. Senioren: le plaats, Marian v. Tok, Matthieu Moons, 3e plaats: Jan Spek, Jaap de Kruyff. WADDINXVEEN - Ondanks kranig verzet heeft W.S.V. 3 niet kunnen voorkomen dat titelpretendent Groenoord 3 uit Schiedam een 3,5-2,5 voorsprong nam. Van de twee afgebro ken partijen staat die Van Stam zeer goed. Onduidelijker is of die van De Niet remise te houden is. Mocht dit het geval zijn dan zou de wedstrijd nog in een gelijkspel kunnen eindigen. In Schiedam streed W.S.V. 3 voor de laatste kans op behoud van het derde klasserschap. Opponent Groenoord 3 had echter de zinnen op het kampioen schap gezet. De Waddinxveense scha kers boden echter prima tegenstand doch konden een achterstand niet voorkomen. Kopman Van Oort was de enige die tot winst kwam. Prins, v.d. Starre en P. van Offeren voegden daar remises aan toe. Brinkhorst en Toren beek verloren hun partij. WADDINXVEEN - Geert Veenstra heeft de clubkampioenschappen 1990 van de schaatsvereniging De Gouwe Streek gewonnen. De titelstrijd werd onder zeer goede omstandigheden ver reden op de Haagse kunstijsbaan De Uithof. Ondanks de hoge buitentemperatuur wisten de ijsmeesters van De Uithof een prima ijsvloer neer te leggen, waar door er hele goede tijden gereden kon den worden en het ene persoonlijke re cord na het andere verbeterd kon wor den. De Gouwe Streek reed zijn kam pioenschap in 9 categorieën van junio ren tot senioren -dames en -heren. Een ieder leverde een verbeten strijd om een elk in zijn eigen categorie de ti tel te veroveren wat resulteerde in een spannend evenement. Geert Veenstra wist opnieuw met over macht de titelstrijd in zijn voordeel te beslissen, en wist op alle afstanden de snelste tijd op de klokken te zetten. Verdere uitslagen: Jeugd: 1. Patricia v.d. Velde. Recreanten: 1. Arjan de Lange. Heren junioren C: 1. Eelco Hoedemaker. Dames-junioren B: 1. Sandra Visser. Heren-junioren B: 1. Erik Nugteren. Dames-junioren A: 1. Corinne Kappe. Heren-junioren A: 1. Marco de Knikker. Dames-senioren: 1. Ciska Uittenbroek. Heren-senioren: 1. Geert Veenstra, 2. Klaas de Redelijk heid, 3. Wout Huizer, 4. Klaas de Knikker, 5. Gerard van Dijk, 6. Gé v.d. Helder, 7. Bert Steenbergen, 8. Dammus Bunnik, 9. Frans Versluis, 10. Cees Kroes, 11. Jan Benschop, 12. Emile Vergeer, 13. Cok van Berkel, 14. Albert Key. Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 28 maart 1990 WADDINXVEEN - Zaterdag heeft TOOS-2 in Boskoop haar 3e wedstrijd in de turncompetitie op overtuigende wijze gewonnen. Met 150.30 punten bleef de ploeg tien punten voor op Houvast uit Hazerswoude, die tweede werd voor de ploeg uit Boskoop (131.35). De ploeg begon de wedstrijd bij brug. Door een paar foutjes was de voor sprong op Houvast niet erg groot. Toch behaalde Warni van der Goot op dit onderdeel de tweede plaats vlak voor Isabelle van den Nieuwendijk die derde werd. - Bij het volgende onderdeel, de paard- sprong, werd Barbara Lanser met 8.05 tweede en behaalde de TOOS-ploeg ook op dit onderdeel de eerste plaats. Bij de balk ging het met de hele ploeg erg goed. Barbara Lanser behaalde de tweede plaats met 7.75, maar moest Isabelle van den Nieuwendijk voor la ten gaan met 8.15. Het resultaat was dat de ploeg op dit onderdeel eerste werd met maar liefst 4.30 punten voor sprong op de nummer twee, Houvast. Met de overtuiging de overwinning op zak te hebbenkon de ploeg zonder ze nuwen aan het laatste onderdeel begin nen. Met name door de 8.80 van Warni van der Goot, waarmee ze eerste werd, was ook de overwinning bij vrije oefe ning een feit. In het persoonlijk eindklassement ein digde Warni van der Goot als tweede met 31.75, gevolgd door Isabelle van den Nieuwendijk die met 30.75 derde werd. De overige TOOS-tumsters be haalden de volgende punten: Claudia Sleeuwenhoek 30.20, Barbara Lanser 29.75, Judith van der Linde 27.65 en Mariëlle Peeters 26.30. WADDINXVEEN - Komende vrij dagavond 30 maart kunnen de dames van basketbalvereniging Waddinxveen Flyers de bekroning zetten op een fan tastisch seizoen. Vorig seizoen eindigden de dames op een derde plaats in de eerste klas kern Den Haag. Door reglementaire ingre pen van het kernbestuur bij de nummer een en twee kon het damesteam van Flyers alsnog promoveren. De competitie in de tweede klas rayon West werd met gemengde gevoelens begonnen, maar gaandeweg werd het doel steeds hoger gesteld. Sprak men eerst nog van handhavenlater werd dit een plaats in de middenmoot. Het bleef echter uitstekend draaien, waardoor een plaats bij de eerste vijf zeker haal baar was. Maar het balletje kan raar rollen. Waar de concurrentie een voor een punten verlies ging lijden, bleven de dames van Flyers hun wedstrijden winnen en klommen ze naar de bovenste plaats in de competitie. Met nog twee wedstrijden voor de boeg heeft Flyers nog twee punten nodig om kampioenschap en promotie binnen te halen. Vrijdag 30 maart om 20.45 uur spelen de dames in sportzaal Groenswaard te gen Goba uit Gorinchem. Een lastige tegenstander. Met de harde wind in de rug speelde Be Fair bijna de gehele eerste helft op de speelhelft van Floreant. De Boskopers boden verdedigend goede weerstand, maar aanvallend stelde het weinig voor. Het Waddinxveense overwicht werd in de 13e minuut uitgedrukt in een doel punt van Arjan Groenendijk, die een voorzet op maat van Eric Valk met een vlammend schot verzilverde. Vele kan sen kreeg Be Fair nog om deze voor sprong uit te breiden, maar de zuiver heid mede veroorzaakt door de wisse lende windkracht, ontbrak. Kort voor rust werd bij een van de wei nige offensieve daden van Floreant Be Fair-keeper Ton Lugthart zodanig ge blesseerd (meniscus) dat hij vervangen moest worden. Hans Jongejan nam zijn plaats onder de lat in/ In de tweede helft bleef het Be Fair- overwicht voortduren en werd de voor sprong uitgebreid via een door Rob As- scheman benutte strafschop, na onder uithalen van Leon Konijn. Michel Glasbeek schreef het mooiste doelpunt op z’n nagm door in de 30e minuut eer. vlijmscherpe pas van Erny Dieckman vakkundig af te ronden. De buit leek echt binnen. Maar dat liep toch heel anders toen Kees van Veen Floreants robuuste laatste man zich met de aanval ging bemoeien. De druk op de Be Fair veste werd gro ter. Eerst kon Hans Jongejan met uit stekend keeperswerk een tegenscore nog voorkomen, maar een strafschop na aangeschoten .hands van Marco Noordhoek was ook hem te machtig. Kort hierna werd het 2-3 toen een hoog vooruitgeschoten bal verkeerd beoor deeld werd door Marco Noordhoek en Hans Jongejan. Net voor de achterlijn haalde een Flo- reant-speler de bal via een wonder baarlijke curve met een omhaal in het net. Een corner van Floreant leverde 3- 3 op, via een direct op de pantoffel ge nomen afstandsschot. De klok van Floreant stond inmiddels op 44 minuten en gezien de vele blessu- rebehandelingen zou er nog wel wat bij geteld worden. Arjan Groenendijk kreeg de kans om matchwinnaar te worden. Alleen op de keeper afstor- mend wilde hij uithalen om deze te ver schalken toen de scheidsrechter tot ie ders verbazing de wedstrijd affloot. Een hevig geëmotioneerde Groenen dijk en z’n medespelers raakten hier van danig van de kook en protesteerde heftig bij de scheidsrechter, die (van zelfsprekend) bij z’n beslissing bleef. Zo eindigde de wedstrijd als een echte streekderby. Daar de meeste andere competitiegenoten gelijk speelden ver anderde in de ranglijst niet. Zaterdag heeft Be Fair rust en zal op 7 april thuis- spelen tegen het Ouderkerkse Spirit. Dit keer alle aandacht voor WSE 2 om dat het eerste elftal niet in het veld kwam tegen Olympia wegend de ge steldheid van het veld. De wedstrijd zal waarschijnlijk op de Tweede Paasdag gespeeld worden. Het tweede elftal moet het opnemen tegen Nieuwkoop 2, dat op de loer lag om WSE in de competitiestand is te ha len, daar de achterstand bij aan vang twee punten bedroeg. Op een zwaar, modderig veld had het tweede een duidelijk overwicht het geen resulteerde in een 1-0 voorsprong bij rust door een fraaie treffer van Ro bert Kerkhoff. Gelukkig was het weer de tweede helft beter. Het veld bleef echter zwaar. Beide elftallen werkten hard om de voorsprong te vergroten, respectieve lijk de achterstand ongedaan te maken. Het eerste geschiedde. Na een fraaie aktie van Jan Willem van Triet kopte Ramon Vakkers de bal diagonaal in de linker onderhoek alwaar de bal tergend langzaam over de lijn ’’droop” (2-0). WSE creëerde meer kansen maar ging daar slordig mee om. Bovendien keurde de scheidsrechter een treffer van Edwin Ciere (ingevallen voor Kees Mourits) wegens buitenspel af. Het werd toch 3-0 kort voor tijd door dat aanvoerder Ron Scheurwater een vrije trap van de linkerflank, dermate onfatsoenlijk hard inschoot dat de Nieuwkoop-goalie kansloos was. Het laatste woord was echter van Nieuwkoop of eigenlij k de scheidsrech ter. Na een ogenschijnlijk lichte over treding binnen de beruchte lijnen, noch Nieuwkoop de eindstand middels een strafschop op 3-1 bepalen. In het eerste part ging het gelijk op, doelpunten van Wilfred Bontje en Marco Kraak zorgden voor een tussen stand van 2-2. In het tweede part liep De Gouwe, door 2 doelpunten van Remko Over dam uit naar 2-4. Door wederom een doelpunt van Remko Overdam wist De Gouwe ook het derde part nog in hun voordeel te beslissen (3-5). Helaas was het toen gedaan met De Gouwe, In het laatste part wisten de Gouwenaren niet tot scoren te komen. SVH wist echter wel 3 maal het net te vinden, eindstand 6-5. Het ontbrak de heren van De Gouwe met name aan fysieke kracht. Door de toch wel goede pressing van De Gouwe kregen de heren van SVH vooral in de laatste part de ruimte om hun indivi duele krachten in aanvallend opzicht uit te buiten. Zaterdag spelen de heren thuis om 19.00 uur tegen koploper WZK. Dit belooft een spannende wedstrijd te worden, waarbij alle publieke steun ge wenst is. De eerste wedstrijd van heren 2 in de degradatiepoule werd gewonnen met 10-7. Slachtoffer was naaste concurrent VZC 3 uit Veenendaal. Ondanks in terne strubbelingen speelde heren 2 dit keer niet onverdienstelijk. Er werd met veel inzet gespeeld en als de heren zo doorgaan zullen zij degradatie kunnen ontlopen. Doelpuntenmakers: Jaco de Jong (4x), Niek de Leeuw (3x), Remco de Frank rijker, Eric van Leeuwen en Kazik Czerwony. Komende zaterdag spelen de heren om 18.00 uur thuis tegen het IJ 2 uit Amsterdam. in de buurt van doelman^fcrmeij ko men. Toch was het aan eeh fout van deze doelman te wijten dat Moerka pelle de leiding kon nemen-. In plaats van een ver doorgeschoten bal met de handen te pakken, ving Wilco de bal op de rand van het strafschopge bied met de borst op, precies voor de voeten van de Moerkapelse spits. Deze tiet de kans niet glippen en scoorde be heerst. Waddinxveen speelde in de volgende fase wel wat beter als Moerkapelle. Met een goede pass van Rob Flier werd Marcel van Leeuwen alleen vóór de keeper gebracht. Zijn inzet kon echter gemakkelijk gestopt worden. Moerka pelle schoot voor rust in goede positie nog een keer tegen de paal, zodat al met al Moerkapelle met een verdiende voorsprong ging rusten. Na rust een geheel ander beeld. Moer kapelle kwam er niet meer aan te pas. Binnen een kwartier werd de 1-0 ach terstand omgebogen in een 3-1 voor sprong. Eerst was het Marcel van Leeu wen, die een verre uittrap van Wilco Vermeij beter taxeerde dan de achter hoede van Moerkapelle. Hij sprintte alleen op doel af en scoorde beheerst. Aan het tweede doelpunt van Marcel ging goed voorbereidend werk vooraf van de opkomende back Jaap Baas en John Schijff. Na een kwartier werd we derom Marcel van Leeuwen op on reglementaire wijze gestuit, zodat Rob Flier uit een koel benutte penalty kon scoren. Waddinxveen bleef aandringen. Door op links de sterk spelende jonkies Menno Boss en Eric van der Krans in stelling te brengen werd voor veel ge vaar gezorgd. Het was ook een mooie actie van Eric, die het vierde doelpunt inluidde. Hij soleerde alleen door de verdediging en met een lage schuiver voor het doel langs stelde hij John Schijff in staat het karwei af te maken: 4-1. Door deze overwinning is Waddinx veen opgeklommen naar een vierde plaats. Zondag heeft Waddinxveen rust voor de competitie en dan wordt er vriendschappelijk gevoetbald om 12 uur in en tegen het Goudse GSV. Voor de competitie wordt over veertien da gen een uitwedstrijd gespeeld tegen Oudewater. De zaterdagploeg van Waddinxveen heeft zich na de matige 0-0 vorige week tegen Reeuwijk 2 op een behoorlijke wijze hersteld. Tegen het hooggeplaatste Zwammer dam 2 werd een royale 0-6 overwinning behaald. Na 5 minuten was het al raak. Kees de Zwart wist een toegekende vrije trap fraai langs de muur te plaat sen (0-1). De opvallend acterende Pe ter Heeren verdubbelde na 10 minuten de voorsprong, terwijl Chris v.d. Stelt, die het gehele middenveld voor zich opeiste, drie man op het verkeerde been zette en beheerst 0-3 inschoot. Nog voor rust zat Waddinxveen op ro zen, toen Peter Heeren hard en hoog 0- 4 inschoot. Ook na rust bleek Waddinxveen duide lijk te sterk. Rein Kreuk gaf daar ge-

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 29