DE GOUWE SNELLER WSE kruipt weg van onderste plek I De Gouwe-heren nog in de race kampioen met Flyers- dames 1 spektakel bij Be Fair Jan Speetjens leidt De Gouwe Streek Onderlinge van WSV Drie titels voor Kwiek Puntverlies voor Korbis WSE ’’Club van de maand” bij PSV Ongeslagen Florida-mini’s 4 WSE Heren Dames 2 Junioren Waddinxveen-za De jongste ZWEM- POLOCLUB ”DE GOUWE” Dames Dames Pagina 23 fl I Sponsors: Rucanor Sport Baas Bedrijven Garage Boonstoppel Reisburo Van Ginkel Vink Verzekeringen 3 WADDINXVEEN - WSE heeft zondagmiddag met 2-1 van FC Lisse ge wonnen en kruipt nu weg uit de onderste regionen met 16 punten uit 17 wedstrijden. Be Fair en Waddinxveen-zondag speelden niet. WADDINXVEEN - Tijdens de zondag in Gouda gezwommen B-zwem- competitie-wedstrijden bleken de zwemmers en zwemsters van De Gouwe onverslaanbaar. Met bijna op elk gezwommen programmanum- mer twee zwemmers op medaille plaatsen, was De Gouwe niet te stuiten en gingen zij na afloop met een en dertig medailles naar huis. ROOSTER VOOR DE ZATERDAG 7 APRIL A.S. TE SPELEN WATERPOLOWEDSTRIJDEN: 18.45 uur de Gouwe 1-AZPC1 dames (uit Amersfoort) Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 4 april 1990 SPORT. RECREATIE t van Noort en Rudo van Loo beiden met 16 punten. Heren 1 speelde in de schaduw van de W'*' Dames 2 moest aantreden tegen The Jump uit Pijnacker, de ongeslagen kop loper in de competitie. De Flyers-da- mes speelden geen slechte wedstrijd. Het teamspel is goed verzorgd en aan vallend komt men vaak in een scorings- positiemaar het voornaamstehet sco ren, is heel matig. Hierdoor worden men qua veldspel niet de mindere is. Üitslag 25-77. Tenslotte werden de wedstrijden afge sloten met twee estafette nummers, de 4 x 100m wisselslag jongens ’75 en de 4 x 100m vrije slag meisjes. De ploeg bij de jongens met René Jonckheere, Bob de Bruyn, Peter de Bruyn en Sebas- tiaan Jonckheere, nam al direct het ini tiatief en zouden met een voorsprong van meer dan een volle baan lengte fi nishen in 5.05.8. Bij de meisjes zouden Sandra Bercken- kamp, Barbara Pouw, Ilse v.d. Dussen en Marion v. Hooft na een spannende strijd uiteindelijk ook als eerste aantik ken in 4.19.2. De Gouwe zou uiteindelijk als eerste eindigen met 5397.8 punten, tweede werd de ploeg van VZC met 5611.8 punten en als derde eindige de ploeg van GZC met een totaal van 5787.6 punten. Bij de junioren werd Kwiek 1 kam pioen. In de thuiswedstrijd tegen TTVN 1 uit Nieuwkoop werd met 10-0 gewonnen en kwam Kwiek op niet meer in te halen voorsprong. Het team van Addy de Wit, Marco Hoogendam en Jurgen Reichard pro moveert hierdoor naar de landelijke competitie. Kwiek 4 verloor met 6-4 van TPT 2 en is hierdoor vrijwel kansloos geworden in de strijd om de eerste plaats. Kwiek 6 won met 7-3 van Vrienden schaar 8. Guido Kappé en Sebastiaan van Ommeren wonnen 3 x, Rein Sterke kwam niet tot winst. Zaterdag a.s. speelt Kwiek 6 thuis tegen ZTTC 1. Bij een flinke overwinning is er nog kans op het kampioenschap. was dit ook weer het geval. Maar des ondanks kon men een zwaar bevochten overwinning mee naar huis nemen. Eindstand 55-59Topscoorders, Alfred heel dicht bij de winst°doch ging op het eind nog in de fout. Brinkhorst ten slotte zette H.E. van Offeren op ver lies. (ditmaal door de keerper) neerge haald, hetgeen voor de tweede maal een strafschop opleverde. WSE lijkt het strafschopsyndroom afgeschud te hebben want Patrick Rijnbeek scoorde wederom (2-1). De Lisse-trainer probeerde nog wat middels wissels en men ging volle kracht richting Richard Scheurwater. Daarbij werd Lisse nog wat extra tijd gegund door de scheidsrechter, maar verder dan een wankelende vesting kwam men niet. Het bleef 2-1. Rob Verbakel, aanvan kelijk buiten de ploeg gelaten ten fa veure van Willy Beelen, viel kort voor tijd nog in voor Willem den Besten. WSE 2, in de race om het kampioen schap in de reserve 4e klasse, liet een punt liggen bij Woerden. De uitslag was 1-1, bij WSE 2 ontbrak John Moons vanwege een neusoperatie afge lopen week. De zaterdagploeg van Waddinxveen bleek niet in staat een vervolg te geven aan de goede wedstrijd van vorige week. Desondanks wonnen de Wad- dinxveners met 2-1 van het laaggeplaat ste Rohda 2. De Waddinxveners die het thuis altijd moeilijk hebben het spel te maken, na men na een klein kwartier een voor sprong. Het was een scherpe voorzet over links die bij Edwin de Vrindt be landde. In plaats van een stevig schot mist de Vrindt half maar toch belandde de bal via een tegenstander in het doel Hierna probeerde Rohda er alles aan te doen om gelijk te komen, maar steeds stuitten zij op een onverzettelijke ach terhoede die geen kansen weggaf. Het spelpeil was echter dermate slecht dat ook de Waddinxveners niet echt tot kansen kwamen. Na rust aanvankelijk eenzelfde beeld. Opvallend waren de goede prestaties van de jongste zwemmertjes, onder de 10 jaar. Bij de meisjes won Michelle Nahon een zilveren medaille op de 100m vrije slag, in 1.26.6. Bij de jon gens in dezelfde klasse was er een gou den medaille voor Harry de Bruyn in 118.9 en een bronzen voor Pascal Hol leman in 1.31.9. In deze groep debuteerde ditmaal voor De Gouwe Danny Pentier die na een moedig gestreden wedstrijd onder ap plaus van het aanwezige publiek aan tikte. stuur van rayon West, reikte de kam- pioensbeker uit. Een mooi moment (was de dank van de dames aan het trouwe supporterslegioen. Na een wel verdiende douche werd uiteraard nog lang nagefeest in een overvolle gezel lige kantine van de sporthal ”de Sniep”. WADDINXVEEN - Het eerste da mesteam van basketbalvereniging Flyers heeft vrijdagavond in sporthal ”de Sniep” in een schitterende wed strijd het kampioenschap behaald in de tweede klas rayon West. Dit kam pioenschap geeft tevens recht op pro motie naar de eerste klas. Maar voordat het zover was, moest er eerst gewonnen worden van Goba uit Gorinchem. In het begin van de wed strijd gingen beide teams gelijk op, maar geleidelijk aan nam Flyers het heft in handen en met de rust had men een voorsprong van 7 punten (33-26). In de tweede helft bleven de Flyers-da- mes de wedstrijd controleren. Met nog drie minuten te spelen, bij een stand van 61-47, was er niets aan de hand, maar toen sloegen de zenuwen toe. Flyers kwam niet meer tot scoren en Goba sloop naderbij. De laatste secon den waren bloedstollend, maar uitein delijk konden de dames de wedstrijd toch winnend afsluiten. Eindstand 61-58. Topscoorders Anita van Unen 29 en Carolien Rahms en Astrid Frikken met 10 punten. Na het laatste fluitsignaal ontlaadde de spanning zich in een ware ovatie voor wedstrijden dik verloren, terwijl de dames, werden ze bedolven onder de bloemen en champagne en onder gingen zij een beetje beduusd de huldi gingen en felicitaties in een volle sport hal. Rob Weber, afgevaardigde van het be- WADDINXVEEN - In de 26e ronde van de onderlinge competitie van de Waddinxveense Schaakvereniging maakten de leiders geen fout. - Koploper Hennink wees in een korte partij de nummer 3 van de ranglijst Van de Bom terug. Runner-up Philipse versloeg nummer 4 Claassen. Deze zag zich (tijdelijk?) ge passeerd door Smitskamp, die in min dere stand afbrak tegen Van Wouden berg. Deze laatste passeerde Claassen ook op de ranglijst. De Niet kroop dichter naar de top-vijf via een overwinning op Van den Hoek. Van Oort, die in de opening al met de dame op pionnenroof uit ging kreeg te gen Kardol de kous op de kop. Ellers zegevierde over De Bock. Ritter en Th. Goor deelden het punt. Bloem, Smit en Van der Starre voerden alle drie de zwarte stukken tot winst en wel tegen respectievelijk D. van Offeren en van Offeren. Muit hield knap Van der Knaap op remise. Maliepaard trok uiteindelijk tegen Be- semer aan het langste eind. H. van Of feren was de enige Van Offeren die, met een remise tegen Torenbeek, niet helemaal met lege handen bleef. Al- blas-Van Sandijk werd afgebroken in een stand die Alblas alle kansen op de winst biedt. D.J. van Offeren moest het punt aan Verwaal laten. Zo ook Van der Geer die Van Oosten het punt moest afstaan. Stouten versloeg P. van Kleef en WADDINXVEEN - De volleyballers van Be Fair hebben zaterdag een sensa tionele 3-1-overwinning behaald op kampioen Radius 2. De Gouwenaars waren niet naar Wad dinxveen afgereisd om de punten ca deau te doen en speelden op volle kracht. Be Fair, dat zich gesteund wist door het talrijke publiek, speelde een fantastische wedstrijd waardoor het treffen met recht een topper op promo- tieklasse-niveau werd. Met Dirk Pijpers als spelverdeler en Arjan Verwoerd als diagonaal-speler dicteerde Be Fair de eerste twee sets het spel. Zowel verdedigend als blok kerend stak Be Fair goed in elkaar waardoor de aanval via met name Ed gar Benschop zich kon uitleven (15-9 en 17-16). Be Fair, dat in deze eerste sets op het topje van haar kunnen speelde, nam in de derde set onbewust wat gas terug. Radius profiteerde uiteraard van deze kans en trok de set met 15-17 naar zich toe. In de vierde set liepen de Waddinxve ners naar een ruime 14-8 voorsprong. De zenuwen sloegen op dat moment toe bij de jonge ploeg. Men kon niet ge loven dat ze de kampioen op de knieën hadden. Radius kwam langszij maar met een vereende krachtsinspanning was het toch Be Fair dat de set met 17-15 pakte en een knappe 3-1 overwinning haalde Be Fair bezet met nog twee wedstrijden Ate gaan de derde plaats met 40 punten uit 20 wedstrij den kans en dit resulteerde weer in een we derzijdse sterke mandekking, waar door nogal wat dames van beide ploe gen door persoonlijke fouten voor 35 seconden het water moesten verlaten. Keepster Annemarie van der Plas was - wederom - de uitblinkster van de wed strijd. In het eerste part kwam Brandenburg op 1-0, voordat Mirjam Overdam 1-1 kon scoren. Beide doelpunten ontston den uit een man-minder-situatie. Ook bij het tweede partje bleef Bran denburg aandringen. Dit resulteerde in de derde minuut in 1-2 (man-meer). Twee minuten later werd, bij een doel poging, Angela Faber onreglementair geblokkeerd, waardoor zij een vierme- terworp kreeg, die zijzelf verzilverde: 2-2. Naast de vele persoonlijke records die er werden verbeterd, sneuvelden er ook een kringrecord en twee clubre cords. Mark v.d. Zijden verbeterde op de 400m wisselslag in 4.42.3 zowel het club als het kringrecord. Op de 100m vlinderslag zou hij eveneens een nieuw record neerzetten in 1.00.9. Voor Mark betekende zijn prestatie op de 400m wisselslag tevens dat hij onder de startlimiet voor de NK bleef. Bij de dames, op de 200m vlinderslag, zou Gillian v.d. Berg in 2.35.2 niet al leen het goud winnen maar tevens tot een evenaring van het huidige clubre- cord komen. De Gouwe-Streek-voorzitter Jan Speetjens. WADDINXVEEN - Bij tafeltennis vereniging Kwiek zijn in de afgelopen week drie teams kampioen geworden: senioren 14,16 en junioren 1. Bij de senioren kwam Kwiek 14 in de 5e klasse uit tegen Boskoop 2, dat op de tweede plaats staat. Boskoop pro beerde alles om een kans op het kam pioenschap te behouden. Het werd een spannende wedstrijd, die gelijk opging. Pas in de negende partij brak Arie Ei- kelenboom de spanning door de stand op 5-4 voor Kwiek te brengen. De wed strijd eindigde in 5-5, voldoende voor het kampioenschap van Kwiek. Naast winst in het dubbelspel kwamen Hessel v.d. Zee en Arie Eikelenboom 2 x tot winst, Tjerk v.d. Schaaf verloor zijn partijen. Kwiek 16 speelde tegen Gouda 16. Hoewel een gelijkspel voldoende was, deden Gijs v.d. Torren sr Auke Oos- terhof en Onno Bresser hun sportieve plicht en wonnen met 8-2. Kwiek 1 won de thuiswedstrijd tegen het Haastrechts TOP 2. Met het kam pioenschap in het achterhoofd, liep Kwiek snel uit naar een riante 5-0 voor sprong. Het werd uiteindelijk 7-3, door 3 x winst van Gerard van Dam, 2 x van Kees Vos en 1 x van Wim van Wagenin- gen. Vrijdagavond a.s. speelt Kwiek 1 de uitwedstrijd tegen Vriendenschaar 5 in Gouda. Kwiek heeft aan een gelijkspel genoeg om zich kampioen te kunnen noemen. Kwiek 2 won met 7-3 van het Goudse ISV 2. Kwiek 3 won met 8-2 van Gouda 3. Henk Bloks (3 x winst), Jac. Brand (3 x winst) en Adrie Berc- kenkamp (2x winst) handhaven zich hierdoor op de tweede plaats. Kwiek 4 won met 8-2 van Vrienden schaar 17. Kwiek 5 blijft de lijst aan voeren dank zij 9-1 winst op Vrienden schaar 18. De dames van Be Fair wonnen de uit- wedstrijd tegen Riva gemakkelijk met 0-3. Bij Be Fair speelden spelverdeel- 1 ster Cora Bos en hoofdaanvalster Joke X Baans een goede wedstrijd. S.Riva was niet opgewassen tegen het t-'Z service- en aanvalsgeweld van de Wad- dinxveensen en liet zich gemakkelijk naar de slachtbank leiden. Via 6-15, 8- 15 en 9-15 was de overwinning een feit. 2 Be Fair heeft zich met deze overwin- ning definitief veilig gespeeld. Met 24 punten en nog twee wedstrijden te gaan - bezetten de Waddinxveensen de ze vende plaats in de derde divisie G. - WSE liet in de eerste 25 minuten tegen Lisse meer aanvallen zien, hetgeen re sulteerde in een aantal corners en doel- rijpe kansen voor diverse spelers. Met name Dennis Jager vond Mark van Berkel (de prima keeper van Lisse) op zijn pad, terwijl Patrick Rijnbeek net voorlangs schoot na een worsteling door de Lisse-verdediging. Een fout van Dennis Jager bood de an dere keeper kans zich te etaleren: Ri chard Scheurwater stopte de doorge broken Lisse-spits keurig af. Na een klein half uurtje werd Erwin Pleus getorpedeerd binnen de beruchte lijnen. Een geheide penalty werd hem (toen nog) onthouden. Dat Lisse een echte counterploeg is be wees ze keer op keer. Telkens wanneer een aanval van WSE doodliep schakel den de verdedigers met lange halen hun fysiek zeer sterke aanvallers in die het de WSE-verdediging kanp lastig maak ten. Bij zo’n uitval tikte Jan Verbakel de doorgebroken Lissenaar aan met als gevolg een officiële waarschuwing en een vrije trap net buiten het strafschop gebied. De vrije trap werd door Patrick Bom langs de PSV-achtige muur geplaatst (0-1 voor Lisse). Het antwoord bleef niet lang uit, we derom werd Erwin Pleus omgekegeld hetgeen nu wel een strafschop ople verde via Patrick Rijnbeek (1-1). Na rust viel er een stuk minder te genie ten, mede door het warige fluiten van de scheidsrechter. Lisse pakte fysiek fors uit maar WSE kreeg de overtredin gen tegen, hetgeen Ad v.d. Herik der mate ergerde dat hij de scheidsrechter niet al te vriendelijk bejegende. Voor de derde maal werd Erwin Pleus Door het slechte spel ontstonden regel matig irritaties over en weer en de wei nige toeschouwers kregen weinig voor geschoteld. Na een vrije trap, 10 minuten na rust, kwam Rohda verdiend op gelijke voet. Een zwak ingeschoten vrije trap stui terde tegen de borst van keer Appel, via de paal weer het veld in om vervol gens onhoudbaar te worden ingescho ten. Een gelijkspel zat er duidelijk in. Ed win de Vrindt dacht er echter anders over, met een gave pass bediendde hij Kees Zwart, die kanp zijn tegenstander uitspeelde om vervolgens uit een vrij wel onmogelijke hoek de 2-1 in te tik ken. Het was het enige hoogtepunt in een matige wedstrijd, die door de winst door de Waddinxveners bejubeld werd. WADDINXVEEN - Jan Speetjens is de nieuwe voorzitter van de Waddinx veense schaatsvereniging De Gouwe Streek. Dat gebeurde tijdens de vrij dagavond gehouden ledenvergadering, die druk werd bezocht. Door de groei, die De Gouwe Streek de afgelopen jaren heeft doorgemaakt, was de vereniging van mening om het bestuur uit te breiden met een extra lid, welke gevonden is in de persoon van Karei Warmenhoven. Ook was er sprake van een voorzitters wisseling. Door het aftreden van Klaas de Redelijkheid, die de schaatsvereni ging vanaf de oprichting op 18 juni 1986 heeft voorgezeten heeft De Gouwe Streek Jan Speetjens bereid gevonden om de schaatsvereniging in de ko mende jaren voor te zitten. Samen met deze verandering en uit breiding van het hoofdbestuur zijn er nieuwe beleidsplannen voor de ko mende jaren gelanceerd bij de leden. Dit beleid zal de komende jaren gericht zijn op een multifunctionele sportver eniging, waarvan schaatsen de belang rijkste sportdiscipline zal zijn. Daarnaast zal er ruim aandacht komen voor fietsen, lopen en skeeleren, spor ten die voor de zomerperiode een prima aanvulling op de schaatssport zijn. Dit betekent dat nu niet alleen schaats liefhebbers zich kunnen aanmelden als lid, maar dat ook voor diegenen die het fietsen, lopen of skeeleren beoefenen ruimte gemaakt zal worden om dit bij De Gouwe Streek, georganiseerd en in groepsverband voor zowel jong als oud te beoefenen. Vooruitlopend op deze groei van de schaatsvereniging De Gouwe Streek heeft het bestuur een plan voor een na- tuurijsbaan met clubhuis gelanceerd. De tekeningen voor een dergelijk sportcomplex liggen klaar om uitge voerd te worden op het moment dat daar een geschikte lokatie voor be schikbaar is. Door de groei van De Gouwe Streek en het multifunctionele karakter van deze sportvereniging kan zo’n complex bij dragen tot het promoten van de diverse sportdisciplines waarmee De Gouwe Streek actief is voor Waddinxveen en omliggende gemeenten. i‘.y In de laatste minuut bracht Branden burg de stand op 2-3. Ook in deze pe riode toonde Annemarie wederom haar enorme keeperskwaliteiten. In het derde partje werden in feite de voorbereidingen getroffen voor de laatste ronde. Aan beide zijden werd wat gas teruggenomen. Desondanks werd door Brandenburg een viermeter- worp versierd en verzilverd: 2-4. De laatste periode was weer als van ouds voor De Gouwe. Via twee achter eenvolgende man-meer-situaties scoorde Astrid Coene respectievelijk 3-4 en 4-4. Brandenburg kwam nog eenmaal terug en tekende 4-5 aan, doch met nog een minuut te spelen kon Wendy de Frankrijker met een intikbal de eindstand op 5-5 bepalen. Zaterdag speelt dames 1 thuis in zwem bad ”de Sniep” tegen het als derde ge plaatste Amersfoortse AZPC. Aan vang 18.45 uur. WADDINXVEEN - De voetbalver eniging WSE is uitgeroepen tot ’’Club van de maand” bij PSV in Eindhoven voor de maand april. Als gevolg hiervan zal een honderdtal jeugdleden en een aantal bestuursle den op uitnodiging van het hoofdbe stuur van PSV te gast zijn bij de compe titiewedstrijd PSV-RKC op zaterdag avond 7 april. Een zestal B-spelers zal als ballenjon gen fungeren tijdens deze wedstrijd en de bestuursleden zullen in de ”busi- ness-club” worden ontvangen. In het maandblad ”PSV-flits” zal er een arti kel over WSE worden geplaatst. De WSE-jeugd dankt deze uitnodiging omdat het bezoek, welke in het kader van de WSE-profweek plaatsvond in de afgelopen herfstvakantie, op een te leurstelling was uitgelopen voor de pu pillen. Zo kon de technische staf en de spelers van de landskampioen het niet waarde ren dat de WSE-jeugd hun training aanschouwden en begonnen zij op hen af te reageren. Daarnaast had de PSV- kantinebaas niet op de WSE-komst ge rekend. Naar aanleiding van deze teleurstel lende dag hebben de ouders van een jeugdelftal spontaan een brief gestuurd en als pleister op de wonde is WSE uit geroepen tot ’’Club van de maand”. dames de thuiswedstrijd tegen Veen- land uit Wilnis. Bij Flyers liep het niet zoals het moest. Er waren teveel perio des in de wedstrijd waarin niet ge scoord werd en tegen een ploeg met zo veel routine als Veenland, kan men dan ook rekenen op verliespunten. En dit gebeurde ook. Na een ruststand van 35-47 werd na een betere tweede helft verloren met 79-92. Topscoorders Phil Filipan met 27 en Wim Stuyfzand met 19 punten. Heren 2 deed het beter tegen Luba uit Zoeterwoude. Via het sterkste wapen, het jump-shot van de forwards (missers worden opgevangen door Hugo Sijlaar p en daarna verzilverd), werd Luba steeds op afstand gehouden en de over winning kwam dan ook niet in gevaar. Topscoorders René Hazelaar 18, Rudo van Loo 17 en Hugo Sijlaar met 16 pun ten. Zaterdagavond moesten de jongens- junioren aantreden tegen het reeds ge degradeerde Dunckers in Hilversum. De Flyers-jongens spelen nog steeds met de wetenschap, dat verlies ook de gradatie betekent. Dit heeft uiteraard zijn invloed op het spel. Alles gebeurt te gehaast. In Hilversum scoorde als nieuw lid zijn vierde punt uit vijf wedstrijden. Mevrouw Timmermans, die er steeds beter in komt, was tegen H. van Kleef WADDINXVEEN - In de jeugdcom- petitie badminton blijft het beeld voor Florida ongewijzigd. De eerste vijf teams scoren weinig punten en Florida 6 en 7, spelend in een speciale competi tie voor 8-10 jarigen, blijven ongesla gen. Florida 1 verloor in de return tegen Stolwijk 1 wederom alle partijen en zal nu tegen Rewic 2 moeten winnen om niet als laatste te eindigen. In Zoetermeer herhaalde Florida 2 de overwinning op Aigis 6: 6-2. Een span nende wedstrijd, waarbij alleen Ré- mon van Gemeren en Sheron Schouten met ruim verschil wonnen. Florida 2 heeft nu 5 punten uit 5 wedstrijden. De 2-6 tegen Schollevaar is reglementair 4- 4 geworden. Ook Florida 3 won wegens het opstel len van ongerechtigde spelers door Shuttlelek een punt. In de return werd Shuttlelek weer op 4-4 gehouden, door een onverwachte hattrick van Edwin Waasdorp. Zaterdag kon de schade te gen Ouderkerk 3 tot 3-5 beperkt blij ven. Sandra Vermeulen won opnieuw haar enkel en Telma Petersen zorgde met Pascal Wolf en met Mette Schou ten voor de andere punten. Florida 4 heeft nog weinig greep op de tegenstanders. Na de 4-4 tegen Nieu- werkerk 4 met goed spel van Christian Vermeulen en Jane Masselink werd driemaal dik verloren. Zaterdag werd het in Werkendam zelfs 0-8. Gelukkig is het krachtsverschil in veel partijen kleiner dan de uitslagen doen vermoe den. Florida 5 (10/11 jaar) scoort steeds meer tegenpunten. Van Aigis 11 werd nu met 2-6 verloren tegen 0-8 thuis. Wendy Hoogerbrug (3 games) en Da- vine v.d. Vlist/Jeroen van Boxtel in de GD zorgden voor de punten in een ge lijk opgaande wedstrijd. Tegen Rewic 5 moet opnieuw gewonnen worden om niet op de laatste plaats te belanden. De vijfde zege op rij boekte Florida 6. Deo 9 (Nootdorp) bood wel erg weinig tegenstand; een gemakkelijke 0-8 dus voor Florida’s supermini’s Patrick v. Esseveld, Roel Kalkman, Fabien v. Minnen, Ivy Monster, Maaike v.d. Wey en Anneloes Ramp. In Wateringen tegen Velo 12 konden Emiel v. Boxtel, Arnold de Ridder, Jos Overes en Linda Hartwijk zonder Da- vina Stalder toch de 5-3 overwinning van vorige keer herhalen. De komende wedstrijd tegen DKC in Den Haag is beslissend voor de eerste of tweede plaats. WADDINXVEEN - Het eerste team van de korfbalvereniging Korbis heeft onnodig een wedstrij dpunt verspeeld tegen mede-kampioenskandidaat Maassluis 3. Met de 10-10 einduitslag mochten de korfballers uit Waddinxveen achteraf best tevreden zijn, want eigenlijk stond de ploeg de gehele wedstrijd tegen een negatieve score aan te kijken. Behalve vlak voor het rustsignaal toen een kleine opleving onmiddellijk via Pieter Slootweg (2x) resultaat had en de rust met een 6-8 voorsprong werd gehaald. Op ongelukkige wijze werd deze voor sprong binnen korte tijd na de pauze omgebogen in een 9-8 achterstand, al vorens Frits Visser de gelijkmaker liet aantekenen. Bijna had Korbis daarna nog verloren maar gelukkig liet Truus Visser een kwartier voor tijd de bal door de korf gaan en werd zodoende een gelijkspel zeker gesteld. Met vooral wat grotere inzet, waar het toch teveel aan ontbrak, had Korbis van deze tegenstander moeten winnen. Die kans krijgen ze overigens nog wel, want voor de competitie moet tegen Maassluis ook nog in Waddinxveen ge speeld worden. Voor Korbis scoorden nog Henk Na ves, Wim Lebbing en Pauline van Biers. WADDINXVEEN - De waterpoloheren van De Gouwe hebben gewon- nen van WZK en de dames speelden gelijk tegen Brandenburg-BVB. I Om nog in de race om het kampioen- schap te blijven, moesten de heren van De Gouwe van koploper WZK win- 7 nen. Na een nerveuze start, waarbij WZK de leiding nam, kwam De Gouwe sterk terug. Uit twee man-meer situaties scoorden Remko Overdam en Cees Boonstoppel 2-1. In de tweede part maakte Kjeld Boon- stoppel 3-1, waarna WZK nog terug- kwam tot 3-2. Uit weer een man-meer situatie deed Ed den Boon de eind- stand van de tweede part eindigen op 4- *’;2. In de derde part wist De Gouwe twee maal te scoren. Na zware overtredin gen van WZK benutte Ed den Boon - een strafworp en scoorde Jaco van Tol uit een man-meer situatie. Het spel van WZK werd in het vierde part niet alleen harder maar ook steeds gemener. De Gouwe antwoordde hierop met beheerste aggressiviteit en dat leidde tot de vernedering van WZK. De Gouwe scoorde nog maar liefst zes maal, terwijl WZK slechts éénmaal te gen wist te scoren. Cees Boonstoppel (2x), Jaco van Tol, Remko Overdam (2x) en Remko de Frankrijker zorgden voor een 12-3 eindstand. Heren 2 van De Gouwe wist met veel moeite met 6-4 van het zeer behoudend spelende IJ 2 uit Amsterdam te win nen. Invallers Martin Derks en Marcel Ribbens wisten met onverstoorbare in zet het teleurstellende spel van de vaste kern te compenseren en namen de helft van de score voor hun rekening. Zaterdag speelde het eerste dames team van De Gouwe in Bilthoven met 5-5 gelijk tegen de naaste concurrent Brandenburg-BVB. Door dit resultaat behouden de De Gouwe-dames niet al leen de 4 punten voorsprong op Bran denburg, doch geeft hen tevens een riant uitzicht op de titel in de tweede klasse B. Immers de ploeg van trainer coach Wim Groen heeft, door het gun stige onderlinge resultaat, nog slechts 4 punten nodig uit even zoveel wedstrij den. Voor de wedstrijd was het duidelijk merkbaar bij de De Gouwe-dames, dat deze uitwedstrijd van groot belang was. De zenuwen gierden dan ook bij velen door de keel. Dit werd nog enigszins verergerd tijdens de wedstrijd. Brandenburg» vocht voor haar laatste

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 23