Kijken en kleuren met de Kerngroep Kindermarkt Fantastische bloemenavond in Partyhome TE KOOP: WERELDMERK PERSOONLIJKE SERVICE Stanley Hoogland bespeelt pianoforte Lions op 30 april Eerste zomerpostzegels Jam Mulder op orgel Brugkerk Inleveren Motor voor Goudse school ERA-expositie in bibliotheek Afscheid van directeur St. Jozef landbouw- folie Voorjaars- markt Annie M.G. Schmidt OPGAVE VOOR KINDERMARKT 1990 VANiS^BUNNINGB pDHS~ groen techniek boskoop prijs v.a. 24.330, '1 B - Programma Pianoforte SOS-kinderdorpen Opgave Authentiek blablabla blabla bla blabla blabla blablablabla blabla bla blablabla bla blabla bla blablabla blabla blablabla bla blablabla blabla bla bla FINANCIERINGSAKTE v.a. 9,2% RENTE! WADDINXVEEN - Op Koninginnedag - maandag 30 april - wordt op het parkeerterrein Beukenhof door de Lions Club Waddinxveen voor de elfde maal een kindermarkt gehouden, waarvoor de opbrengst is bestemd voor SOS-kinderdorpen. De meisjes en jongens uit Waddinxveen en Bos koop hebben tot uiterlijk zaterdag 21 april de gelegenheid zich schriftelijk hiervoor aan te melden middels de in dit Weekblad voor Waddinxveen ge plaatste bon. K 1 ^4 Pagina 9 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 4 april 1990 delicate manier en Leeftijd: Naam: Adres: Ik kom alleen Ik kom samen met: OVERTOCHT 5 - BODEGRAVEN TEL 01726 11500 (eikl. af leveringskosten) hoveniersbedrijf 01727-12900 pianoforte. INSCHRIJFFORMULIER voor de Kindermarkt van de Lions Club Wad dinxveen op maandag 30 april 1990 (Koninginnedag) van 10.00-12.30 uur. Ik doe graag mee aan de Kindermarkt 1990: (Ook voor- en achternamen van de andere kinderen invullen) (Het goede hokje zwart maken). Zo spoedig mogelijk dit inschrijfformulier - maar uiterlijk zaterdag 21 april 1990 - inleveren bij - Th.G. Blom, J. Catslaan 1, Waddinxveen. - D.C. van Doom, Prins Bemhardlaan 5, Waddinxveen. - G. Kranenburg, Valkenburgerlaan 1, Boskoop. KORTOM: Van Bunningen houdt uw Ford Fijn. En daar gaat het tenslotte om. bijslag wordt dit jaar voor de 51e keer uitgebracht. Het geluidsvolume van de pianoforte was echter minder spectaculair. Het is bijzonder interessant te horen hoe men met deze beperkingen wist om te gaan I Het programma na de pauze vermeldt de sonate D. 959 in A gr. van Franz Schubert. WADDINXVEEN - Zaterdagavond 7 april om acht uur geeft Jan Mulder een orgelconcert in de hervormde Brug kerk aan de Kerkweg-oost in Waddinx veen. Stanley Hoogland heeft met diverse cd- opnamen bewezen dat hij als bespeler van de p ianoforte de specifiek vereiste techniek en muzikaal voorstellingsver mogen bezit om de sfeer van vroeger tijden te doen herleven. De SOS-kindermarkt is de laatste maandag van deze maand van 10.00- 12.30 uur. Voor de jongeren is het al tijd een lucratieve morgen waar ze veel van hun spullen kunnen verkopen en desgewenst een deel van het verkoop bedrag of misschien wel alles af te staan voor het goede doel. Op de kindermarkt bemannen de Lions gewoontegetrouw ook zelf diverse kra men met etenswaren, snacks, kleding, boeken, planten en struiken. Ook feestartikelen kunnen er worden ge kocht, evenals de in eigen huis vervaar digde rood-wit-blauwe en oranje strik jes. Het was voor hen al heel wat dat ze een toetseninstrument bezaten waarop ze behoorlijke nuances in zacht (piano) en hard (forte) konden aanbrengen, iets wat bij de voorloper de clavecimbel nauwelijks of niet mogelijk was. met haar voordracht en dia’s. Tientallen exposities heeft zij al achter de rug in landen als Frankrijk, Enge land, Schotland, de Kanaaleilanden, Zweden en de Verenigde Staten. Het werd door de Alliance Francaise Boskoop/Waddinxveen dan ook als een groot voorrecht beschouwd één van de eersten te mogen zijn in Neder land die konden genieten van het werk van deze boeiende vrouw. In Party home in Waddinxveen, bijna geheel gevuld met aandachtig luisterende be langstellenden, was het een feestelijke avond. Dit levert vaak heel verrassende verfrissende resultaten op, die soms mijlenver afstaan van de ’’moderne” uitvoeri ngspraktij k Het ontwerp voor de zomerpostzegels is gemaakt door Karei Kruijsen uit Bre da. Hij bedacht een afbeelding van een meisje met een thermometer, wolken die op mooi weer duiden en een foto van Nederland, gemaakt door een weersatelliet en radar. De waarden van de postzegels zijn 55 plus 30 cent, 65 plus 35 cent en 75 plus 35 cent. De serie zomerpostzegels met Jan Mulder is in 1983 in Rotterdam ge boren. Toen hiji op 12 jarige leeftijd een talentenjacht won, besloot hij om pia noles te gaan nemen. Die kreeg Jan toen van de leraar van Pieter van Vol lenhoven. Op het conservatorium is hij afgestudeerd op, de twee hoofdvakken piano en orgel. Naast virtuoos speler is Jan Mulder een enthousiaste koordirigent van verschil lende koren, ’’Corn nu met sang” in Schiedam en het bekende jeugdkoor ”Vox Jubilans” te Waddinxveen. Tijdens het concert staat de lijdenstijd centraal. De aanwezigen kunnen die avond liederen irneezingen, zoals ”Ik wil mij gaan vertroosten” en ’’Psalm 22”. Verder worden er werken ten ge hore gebracht van o.a. J.L. Krebs, G.B. Martini, A. Guilmant, M. Reger enW.Rh. Driffel. Wel zijn er nog authentieke instrumen ten beschikbaar, die een goed hulpmid del kunnen zijn bij de pogingen om ’’oude” muziek terug in zijn eigen tijd te plaatsen. WADDINXVEEN - De hele maand april wordt er in de openbare biblio theek aan de Van Mecklenburg Schwe- rinlaan een expositie gehouden over het Eritrean Relief Association (ERA). De officiële opening van deze tentoonstelling is donderdagavond 5 april om half negen. Het Eritrean Relief Association is een onafhankelijke en humanitaire organi satie die fondsen werft en deze besteedt aan Eritreërs die slachtoffers zijn van droogte en oorlog. Het ERA is in 1975 opgericht, in een periode van hevige gevechten, waarbij veel onschuldige burgers de dood von den. De ERA werkt uitsluitend met vrijwilligers en onderhoudt nauwe con tacten met nationale comite’s in veer tien landen. Als eerste staat de sonate op. 10 nr. 2 in g kl. van Dussek op het programma. Dussek was een van de eerste compo nisten die het pedaalgebruik voor schreef bijj zijn composities en in staat was de pianoforte te laten ’’zingen”. Zo konden de componisten uit de klas sieke en romantische periode zich niet bedienen van de fantastische mogelijk heden die de moderne concertvleugels bieden. WADDINXVEEN - De tiende kamermuz iekconcerten in de raadzaal van het gemeentehuis wordt donderdagavond 5 april om half negen afge sloten met een concert van Stanley Hoogland op pianoforte. Stanley Hoogland is docent aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag. Hij studeerde piano en theorie der mu- en hoe men de mogelijkheden op een ziek aan het Muzieklyceum in Amster dam, waar Jaap Spaanderman zijn le raar was. Verder studeerde hij in Lon den bij Maria Curcio en in Bloomin- gron, Indiana (VS) bij Menachem Pressler. Hummel, wiens etudes op. 125 als tweede werk geprogrammeerd staan, leverde pionierswerk op het gebied van de vingeirzettingstechniek. Hieruit blijkt dat men volop bezig is de moge lijkheden van de pianoforte te onder zoeken. De laatste werken voor de pauze zijn de Romanzen op.; 28 van Robert Schumann. Stanley Hoogland zal werken van Dus sek, Hummel, Schumann en Schubert ten gehore brengen. Het bijzondere hierbij is dat hij een instrument be speelt dat destijds ook bij genoemde componisten gebruikelijk was: de pia noforte. Hiermee kan het Waddinx- veense publiek kennis maken met de authentieke uitvoeringspraktijk. landerijen, de bossen, langs de paden, in de sloten en greppels, aan de oevers va meren en plassen, in verwilderde tuinen, op kerkhoven, in muren en op parkeerplaatsen en langs de spoorwe gen. Overal ontdekt zij wilde bloemen. Waar ieder ander over heen zo kijken, trekt haar volle aandacht. De camera er bij en met telelens en dichtbij-lenzen weet ze haar objecten te vangen. Het resultaat is er dan ook naar. Van de meest doodgewone bloemen, soms zo klein dat ze je als je staat niet eens opvallen, weet zij dia’s te maken die telkens weer grote bèwondering op wekken. En haar kennis van allerlei details van de wilde plantjes is enorm. Ze weet die kennis boeiend over te brengen. Het was de eerste maal dat Francoise Wi- nieska in Nederland op toernee was Zo verscheen er een opname van 3 on bekende sonates van Dussek, gespeeld op een Broadwood uit 1792, uit Hoog lands eigen collectie. Stanley Hoogland geeft in de raadzaal van Waddinxveen een concert op heel verfijnde en trachtte^ uit te buiten. De Lions Club Waddinxveen wil met de Kindermarkt opnieuw geld inzame len voor de SOS-Kinderdorpen, een organisatie die veel en goed werk doet voor kinderen uit arme landen. Vanaf de eerste Kindermarkt, nu 11 jaar geleden, heeft de Lions Club de opbrengst van deze manifestatie be stemd voor het adopteren van SOS- kinderen (het ’’peetschap”). Daarvoor werd op 21 april 1982 door de toenmalige president van de Lions Club Waddinxveen, de heer A.H.G. van der Wiel, de Stichting Kinder- Hulpactie in Waddinxveen opgericht. Deze stichting heeft ten doel het inza melen van gelden om daarmee finan cieel hulp te bieden aan kinderen over de hele wereld, waaronder ook de fi nanciële adoptie van kinderen in SOS- Kinderdorpen over de gehele wereld, zomede al hetgeen hiermee verband houdt of daaraan bevorderlijk kan zijn. Tot en met vorig jaar waren reeds acht kinderen geadopteerd. Hiervan heeft er reeds één het Kinderdorp verlaten en zijn het nu dus zeven geadopteerde SOS-kinderen. Naast de adoptie van SOS-kinderen heeft de Stichting Kin derhulp in de afgelopen jaren donaties kunnen geven voor het inrichten van een school in zo’n Kinderdorp en een waslokaal. WADDINXVEEN - De ’’Wilde Bloe- men”-avond in Partyhome, op initia tief van Alliance Francaise des Pays Bas Boskoop/Waddinxveen vorige week dinsdagavond voorgeschoteld door Francoise Winieska (met Poolse voorouders en van Amerikaanse natio naliteit vanwege haar huwelijk met een Amerikaan), is een heel bijzondere avond geworden. Aan de Passage toonde ze fantastisch mooie dia’s over wilde bloemen en wist ze veel te vertellen aan bijzonderheden van elke wilde bloem. Dit was zo in drukwekkend dat haar woorden en dia’s ademloos door het talrijke gehoor werden gevolgd. Ze heeft blijkbaar altijd haar camera bij de hand. Overal, in de velden, de WADDINXVEEN - Dinsdagmorgen heeft PTT-directeur H. Kurtz in zijn postkantoor aan de Kerkweg-Oost de eerste Zomerpostzegels 1990 gekocht. In de hal van het postkantoor staat weer een kraampje waar deze zegels te koop zijn. Aan de zomerpostzegels, die in het te ken staan van het thema ”Het Weer” is ook verbonden een speciale prentbrief- kaartactie. Bij deze actie kan voor één gulden een prentbriefkaart met een bijbehorende enveloppe worden gekocht. Zij die de slagzin op de enveloppe zo origineel mogelijk afmaken, dingen mee naar één van de drie ballonvaarten met als kapitein Hans Zoet. De Waddinxveense en ook Boskoopse meisjes en jongens die mee willen doen kunnen het inschrijfformulier uitknip pen, invullen en afgeven op één van de genoemde adressen. Men mag ook sa men met een paar andere kinderen ko men. Voor een groepje hoeft dan maar één strookje te worden ingeleverd. De Lions Club verzoekt iedereen die aan de Kindermarkt 1990 wil meedoen zich binnen enkele weken op te geven. Zo’n week voor Koninginnedag krij gen de deelnemers van de Lions Club een brief waarin alles over de Kinder markt komt te staan. Het gaat weer een geweldige Kindermarkt worden. GOUDA - Directeur drs. C.H.G. Ver- weij van het Goudse St. Jozef-zieken- huis heeft de wens te kennen gegeven om na een dienstverband van ruim 12 jaar, gebruik te willen maken van de re geling tot vervroegd uittreden. Ingaande 1 juni 1990 zal de heer Ver- weij terug treden als algemeen direc teur. Op vrijdag 27 april vindt er van 16.00 tot 18.00 uur een afscheidsrecep tie plaats in het personeelsrestaurant van het ziekenhuis. Tijdens deze receptie kan tevens ken nis worden gemaakt met de nieuwe al gemeen directeur mr. P.H.M. Onland. WADDINXVEEN - Vrijdagavond 6 april wordt er in de openbare Annie M.G. Schmidtschool aan de Zuidplas- hof een voorjaarsmarkt gehouden. On derdelen zijn een rommelmarkt, ge bakkraam, poppenkast kijken, spel letjes en de uitslag van de kleurwed- strijd. De markt begint om 18.30 uur en duurt tot 20.00 uur. Iedereen is van harte wel kom. Stanley Hoogland treedt regelmatig op als solist en kamermuziekspeler in Eu ropa en Amerika. Hij legde zich spe ciaal toe op de fortepiano, hetgeen heeft geleid tot een aantal plaatopna men (o.a. Harlekijn-Philips). Zo kunnen de technische (onmoge lijkheden van instrumenten van grote invloed zijn op de manier van compo neren. Helaas bestaan er uit die tijd geen geluidsopnamen, zodat men zich moet behelpen met allerlei geschriften. De authentieke uitvoeringspraktijk staat tegenwoordig volop in de belang stelling. Meer en meer werden musici en musicologen zich ervan bewust, dat men bij het interpreteren van muziek rekening zou moeten houden met de muzikale opvattingen en mogelijkhe den van de tijd waarin de componisten leefden en werkten. GOUDA - Vrijdag heeft de heer N. Noordegraaf van Mercedes-Benz dea ler Egam Gouda BV ter gelegenheid van de opening van haar nieuwe pand aan de Hanzeweg 1 te Gouda een 6 cy linder 300 SE motor overhandigd aan de heer A. Koorevaar van de Christe lijke Technische School ”De Nieuwe Vaart” te Gouda. Egam Gouda BV heeft met medewer king van het hoofdkantoor van Merce des-Benz te Stuttgart deze motor ter beschikking kunnen stellen aan de Christelijke Technische School. Bij Mercedes-Benz is men er namelijk van overtuigd dat het voor leerlingen van een technische school van essen tieel belang is dat zij in de gelegenheid worden gesteld met moderne en hoog staande apparatuur te werken. Op deze wijze ontstaat er voor leerlin gen een goede aansluiting en overgang van de opleiding aan de Christelijke Technische School naar het bedrijfsle ven, hetgeen voor beiden van groot be lang is. De opbrengst van de bijslag van de zo merpostzegels, de overige artikelen en de prentbriefkaartenaktie wordt door het Fonds Zomerpostzegels verdeeld onder instellingen op het gebied van cultuur en maatschappelijk welzijn. Het Fonds Zomerpostzegels is een par ticuliere landelijke stichting met onge veer driehonderd plaatselijke afdelin gen. Deze verkopen behalve de postze gels onder meer ook FDC’s (eerste dag-enveloppen), maximumkaarten, wenskaarten en -brieven, prentbrief kaarten, postpapier en pennen. Fondsen werving, waarmee ontwikke- lings- en rehabilitatieprojekten in Eri trea worden opegzet, is de belangrijk ste doelstelling van het ERA. Verder wordt getracht een gunstig sociaal-eco- nomosch klimaat te scheppen, zodat mensen niet gedwongen worden hun land te verlaten. Aanmoediging van vluchtelingen naar hun land terug te keren, pleiten voor bescherming van de mensenrechten van zowel Eritrese als Ethiopische ge vangenen en steun geven en opzetten van projekten de gezondheiszorg be treffend zijn andere activiteiten. De tentoonstelling geeft veel informa tie over het werk van de ERA en er zijn veel typische gebruiksvoorwerpen te zienÓp verzoek kan een video worden getoond. Voor meer informatie kan men terecht bij Vluchtelingen Werk, afd. Waddinxveen, tijdens kantooru ren (14.00-16.30 uur), tel. 11780. De eerste Zomerpostzegels 1990 waren voor PTT-directeur H. Kurtz. (Foto: Sjaak Noteboom). Het thema ”Het Weer” op de zomer postzegels 1990 is mede gekozen naar aanleiding van het honderdste sterfjaar van Buys Ballot, wereldberoemd mete- reoloog, in de vorige eeuw oprichter van het KNMI en bekend van de door hem gedefinieerde weerkundige wet. WADDINXVEEN - Waddinxveen houdt in het kader van ”het scheiden van afvalstoffen aan de bron” dit voor jaar tot 25 mei een inzamelactie van landbouwfolie. Het landbouwfolie kan op werkdagen van 7.30-12.00 uur en 13.00-16.00 uur worden aangeboden op de gemeente- werf, Noordkade 48, telefoon 01828- 12926. Via het overslagstation van het Ge- meenschappelij k Vuilverwerkingsbe- drijf Midden-Holland en Rijnstreek (GVB) wordt het landbouwfolie afge voerd naar een recyclingbedrijf, waar het weer geschikt wordt gemaakt om als grondstof te dienen bij de plasticbe- reiding. Niet alle landbouwfolie is geschikt voor deze milieuvriendelijke inzamelactie. Wel geschikt is het folie dat gebruikt is als kuilzeil en het folie van kunstmest- en/of veevoederzakken. Niet geschikt is het folie dat gebruikt is in de tuinbouw om de opkomst van on kruid tegen te gaan, het folie dat ge bruikt is bij het ontsmetten van de grond en plastic voorwerpen als jerry cans e.d. WADDINXVEEN - ’’Kleur en kijk” is het motto van de bijzondere kleur en kijkwedstrijd voor de schoolgaande jeugd van de Kerngroep Ontwikke lingssamenwerking Waddinxveen, die dit jaar 15 jaar bestaat en waarschijn lijk bij de jubileumviering minister drs. J. Pronk van Ontwikkelingssamen werking zal kunnen begroeten. De kleur- en kijkwedstrijd gaat over het leven en wonen in Lima, de Pe ruaanse hoofdstad waar een ontwikkelingsproject financieel en moreel wordt gesteund, en Nederland, gezien door de tekenpen van de Peruaan Carlos Tovar. Met de wedstrijd van de Kerngroep zijn prijzen te winnen voor de mooist gekleurde platen en voor diegenen die de meeste overeenkomsten en tegen stellingen tussen de twee landen vinden. De resultaten zullen worden beoordeeld door een onafhankelijke jury. Er zijn vijf leeftijdsgroepen. Van de basisscholen zijn dat groep 1 en 2, groep 3 en 4, groep 5 en 6, groep 7 en 8 en voor 12-jarigen en ouder. Begin deze maand is of wordt op de meeste basisscholen in Waddinxveen aan alle leerlingen de bijzondere kleurplaat uitgedeeld. Carlos Tovar is een bekende Peruaanse tekenaar. Hoewel hij nooit in Nederland was, tekende hij op de ene helft van de kleurplaat Waddinxveen, zoals hij door het kijken naar plaatjes dacht dat het er uit zou zien. Op de andere helft staat de krot tenwijk Villa el Salvador in Lima. Er zijn heel veel leuke details te ontdek ken aan beide kanten van de kleurplaat. Kinderen, die geen plaat gekregen hebben, kunnen nog één ophalen bij de openbare bibliotheek, bij boekhandel T. Burger (Dorpstraat 39) en bij boekhandel Veldwijk (Passage 53). Vóór 27 april moeten de kleurplaten weer ingeleverd zijn op de volgende adressen: Jan Campertlaan 24, C. Huygenslaan 16, Zuidplaslaan 122, Zuid- kade 174 en Groensvoorde 110. 1 z «s'Lfe L e p

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 9