IRJW-RADIOI Autobedrijf H. Donker vijfjaar Twintigste antiekbeurs Het spoorboekje voor het nieuwe college van B. en W. in Waddinxveen is rond (2) Vervolg van de vorige pagina 1 Kinderopvang Subsidiebeleid Volkshuisvesting Buurtwerk Kunst en cultuur Recreatie Financiën CAI Belastingen Zwembad Volksgezondheid Sport Minderheden Ouderen Onderwijs Werkgelegenheid Emancipatie Automatisering Ambtenaren Gehandicapten 4 XV-82-pp Pagina 15 CDA, PCW EN VVD BEPALEN WAT IN KOMENDE VIER JAAR GEBEURT I WOENSDAG 25 APRIL 1990 ZATERDAG 28 APRIL 1990 (Elk heel uur nieuwberichten) ZONDAG 29 APRIL 1990 MAANDAG 30 APRIL 1990 Het gezin H. Donker voor hun zaak aan de Jan Dorrekenskade-Oost. (Foto: Sjaak Noteboom). DINSDAG 1 MEI 1990 hoeve van ontsluiting van het landelijk gebied voor wandelaars (en fietsers). Lege lokalen worden zoveel mogelijk tegen de door het Rijk gehanteerde verhuurnormen aan derden verhuurd. De ontvang van de gemeentelijke bij drage aan de schoolbegeleidingsdienst wordt in vier jaar met 25% beperkt 30,- per leerling in plaats van 40,-). Gestreefd wordt naar het verwerven van rijkssubsidie voor uitvoering van onderwij svoorrangsbeleid Er wordt naar gestreefd in de sector so- ciaal-cultureel werk in deze raadspe riode een vermindering te realiseren van de omvang van de kosten van be roepskrachten. De exploitatie van de diverse onder wijsinstellingen zal in principe geschie den binnen de daarvoor door de rijks overheid verstrekte middelen. Een bijdrage van de ouders aan de kos ten van schoolzwemmen wordt niet bij voorbaat uitgesloten. De juridische as pecten worden hiervan onderzocht. Op basis van jaarlijks bij te stellen en te publiceren leerlingenprognoses wor den tijdig adequate maatregelen ge troffen inzake onder andere huisves tingsvoorzieningen De exploitatie van het Centrum voor Kunstzinnige Vorming vindt plaats conform de betreffende raadsbeslui ten. Na het eerste volledige boekjaar (1991) vindt een evaluatie plaats en wordt een meerjarenbegroting opge zet. Samen met het particulier initiatief worden in kaart gebracht (en bekend heid gegeven aan) de voorzieningen welke in brede zin aan de jongeren ter beschikking staan in Waddinxveen en de nabije regio. Daarbij wordt gediffe rentieerd naar leeftijdsgroep. Wanneer daarbij lacunes blijken, wordt het par ticulier initiatief gestimuleerd aanvul lende voorzieningen in het leven te roe pen. lijke plannen met bij voorbaat worden afgewezen. Het beheer van het bad zal op bedrijfs matige basis worden gevoerd, waarbij de tariefstelling voor het recreatieve zwemmen vergelijkbaar moet blijven met soortgelijke baden in de omgeving. In deze periode wordt onderzocht of het beheer van de overdekte sportac commodaties kan worden onderge bracht bij de commissie exploitatie zwembad en binnensportaccommoda- ties. In de sector overdekte sportaccommo daties en sportvelden dient een bezui niging te worden bereikt. Het creëren van ’’hondenuitlaatrou- tes” draagt bij aan het bestrijden van straatvervuiling. In de ’’schil van Zuidplas” zal een ruime openbaar groen voorziening worden aangelegd. Ook het openleg gen van Zuidplas naar het westen door recreatieve elementen wordt onder zocht. Aandacht zal worden besteed aan het feit dat naast voldoende speelplaatsen in de wijken ook behoefte bestaat een ”ruw” speelterrein voor de oudere jeugd. Een recreatieve (horeca) zone langs de westzijde van de Gouwe nabij de hef- brug wordt gestimuleerd (zie hoofd stuk V Ruimtelijke Ordening). Onderzocht wordt of het huidige over leg tussen gemeente en bedrijfsleven beter kan functioneren (bijvoorbeeld door omzetting in een commissie ex ar tikel 62 van de gemeentewet). De bereidheid tot het blijvend subsi diëren van het (geografisch gespreide) peuterspeelzaalwerk is aanwezig. On derzocht moet worden of en hoe het peuterspeelzaalwerk voor de kinderen van deze leeftijdsklasse (2 tot 4 jaar) kan worden uitgebouwd tot halve dag opvang voor een deel van de peuters. Bij gebleken behoefte worden initiatie ven om te komen tot één of meer kin derdagverblijven, door aanwending van de daartoe van de rijksoverheid te ontvangen middelen, door de ge meente gesteund. Dit kan gebeuren onder andere door beschikbaarstelling van ongebruikte gemeentelijke lokaliteiten. De regelgeving ten aanzien van het kin- deropvangwerk zal zich beperken tot de voorschriften die aan de rijkssubsi- diëring zijn verbonden. Gestreefd wordt naar een geleidelijke renovatie van het ’’oude net”, waarbij dit (evenals de nieuwe delen van het kabelnet) geschikt wordt gemaakt voor doorgifte van 30 kanalen. Gestreefd wordt naar een gevarieerd programma-aanbod. Als het aantal mogelijkheden om technische of finan- ciëke redenen moet worden beperkt geld als maatstaf: ’’niet meer van het zelfde”. Bij voorjaarsnota (april/mei) zullen de opgeteden mutaties worden verwerkt, zodanig dat structurele consequenties voor het lopende en het volgende be grotingsjaar duidelijk worden. Het indienen van de begroting en van de voorjaarsnota gaat vergezeld van een meerjarenbegroting voor de vol gende vier jaar, bevattend de te ver wachten mutaties op hoofdlijnen. De meerjarenbegroting dient zo con creet mogelijke voornemens te bevat ten voor de dekking van een dreigend tekort c.q. de bestemming van een te verwachten overschot. In deze periode zal ten aanzien van de onroerend-goedbelasting (OGB) wor den overgegaan van de oppervlakte- maatstaf naar de waardemaatstaf. Bij het eventueel subsidiëren van in stellingen met een levensbeschouwe lijke en/of politieke gebondenheid en/ of activiteit met een levensbeschouwe lijke en/of politieke doelstelling, wordt grote terughoudendheid betracht. (ten aanzien van tijd en bescheiden) kan uitkering worden geweigerd. Door het beschikbaarstellen van aller lei vormen van accommodaties tegen huurbedragen die lager zijn dan de kostprijs, wordt een groot bedrag aan indirecte subsidie verleend. Aan de ontvangers van deze indirecte subsi- dieërring wordt één en ander vol doende duidelijk gemaakt. Wanneer een kinderdagverbijf in Wad dinxveen functioneert, bestaat de be reidheid om als werkgever bij te dragen in de kosten verbonden aan het plaat sen van kinderen van gemeentelijke werknemers. De specifieke elementen van het ge meentelijk personeelsbeleid, aanvul lend op het centrale ambtenarenbeleid worden in een Personeelsnota vastge legd. Het invoeren van een personeelsbeoor- delingssysteem wordt met spoed ter hand genomen. Het werken in deeltijd wordt, voor zover de organisatie dit toelaat, bevor derd. Bereidheid bestaat om een ideeënbus voor het personeel te starten. Organisatorische maatregelen, die de motivatie van het personeel en daar door de output kwalitatief en kwantita tief verbeteren, blijven bij voortduring gewenst. GOUDA - In Kunstmin aan de Boele- kade in Gouda wordt vrijdag 27 april (19.00-22.00 uur), zaterdag 28 april (12.00-19.00 uur) en zondag 29 april (11.00-18.00 uur) de 20e Antiekbeurs Gouda gehouden. De toegangsprijs is 7,50 (ouderen en CJP-houders 5,-). Komend weekeinde maken daar onder auspiciën van de Verenigde Neder landse Antiquairs (VNA) maken ruim dertig gerenommeerde kunsthandela ren en antiquairs hun opwachting. De landelijke bekende beurs kent een lange traditie. Voor de 70e keer in suc cessie opent de beurs haar poorten op vrijdag 27 april 1990 om 19.00 uur. Lokale omroep via de FM-band 101,1 Mhz. (in stereo). Staringlaan 2, postbus 330, 2740 AH Waddinxveen, tel. 01828-10379. 14.00-16.00 uur - RTW-Totaal. Vanaf het grasveld aan de Wingerd. Presenta tie: Door Oremus en Ed Schuurman. De gemeente dient voorwaarden te scheppen waardoor voldoende kinde ropvang - in door de ouders gewenste vormen - aanwezig zijn. Uitgangspunt blijft daarbij dat de eerste verantwoor delijkheid voor de opvoeding en op vang van hun kinderen bij de ouders berust. Het subsidiebeleid zal worden gevoerd conform de Subsidieverordening 1991 Dit houdt onder meer in dat de hoogte van de subsidies jaarlijks (bij de begro tingsbehandeling) telkens opnieuw zul len worden vastgesteld. De verordening op de woonruimtever deling wordt aangepast. Bereidheid be staat toe te treden tot een regionale qentrale registratie van woningzoeken den. Het beheer over het sociaal-cultureel werk en het centrum voor Kunstzinnige Vorming zal worden gevoerd door een gemeentelijke commissie. Met de commissie Kunst en Cultuur zal overleg worden gepleegd over een aan gepaste taakomschrijving. De recreatiewaarde van het openbare groen zal worden verhoogd door het maken van voetpaden en bruggetjes voor korte wandelroutes. De begroting zal in zodanige vorm wor den aangeboden, dat mutaties ten op zichte van het bestaande beleid duide lijk blijken. De begroting dient geba seerd te zijn op de laatstbekende gege vens en zal een sluitend beeld moeten vertonen. Het CAI-bedrijf wordt in eigen beheer gehouden. -prog ramma- Het beleid is er op gericht dat de thans aanwezige vormen van voortgezet on derwijs in Waddinxveen behouden blij ven. Naar verbreding van het aanbod wordt gestreefd. Voorlopig overigens voor de laatste maal want de nostalgische cultuurtem- pel ’’Kunstmin” wordt afgebroken en vervangen door een nieuw multifunc tioneel centrum. Nog eenmaal kunnen oude herinneringen worden opgehaald door de duizenden antiekminnaars die in de loop van de achter ons liggende twintig jaar de weg naar de Boelekade wisten te vinden. Daarna valt het doek definitief. Ten behoeve van steun door gemeente aan werkgelegenheidsprojecten dient het fonds werkgelegenheid. De aan wendingen daaruit zullen een éénma lige karakter dragen. Voor een aantal tarieven geldt dat zij in principe worden vastgesteld op basis van 100% kostendekking (inclusief noodzakelijke fondsstortingen), met name: - de afvalstoffenheffing; - de rioolrechten. Gestreefd wordt naar een voldoende kwantitatief en kwalitatief gedifferen tieerd bedrijfsterreinaanbod in de re gio. In deze raadsperiode wordt geen ver dere uitbreiding van het aantal accom modaties van het sociaal-cultureel werk nodig geacht. Geringe aanpassing van gebouwen wordt niet uitgesloten. Gezien de geringe wijkgebondenheid van De Bonkelaar dient te worden on derzocht of deze ruimte als ontmoe tingsruimte voor jongeren kan worden geprivatiseerd. 19.00 uur - RTW-Politiek. Met om 19.00 uur voorbeschouwing op de ge meenteraadsvergadering, afgewisseld met muziek en om 19.30 uur uitzending van de 's middags opgenomen eerste vergadering van de nieuwe gemeente raad. Presentatie: Michiel f^jsgra. 13.00-14.00 uur - Khabar oua Nagham. Informatief programma voor Ara bisch- en Nederlands-sprekenden in Waddinxveen, ondersteund door mu ziek. De tarieven van de OGB zullen in de periode 1991-1994 in principe op de volgende wijze worden aangepast: - het inflatiepercentage wordt doorbe rekend, alsmede - ten behoeve van de eventuele dek kingstekorten zal gedurende vier jaar een verhoging plaatsvinden van maxi maal 5% per jaar (met een maximum over vier jaar van 16%). Verkoop van de gemeentelijke be drijfsverzamelgebouwen voor starters wordt, mits de doelstelling gewaar borgd blijft, nagestreefd. Met de openbare bibliotheek wordt overleg gevoerd over de invoering van een tarief voor jeugdige lezers vanaf 7 jaar en een verhoging van de tarieven voor volwassenen, één en ander ter compensatie van een verlaging van de subsidie met 15 a 20% in vier jaar. De Antiekbeurs Gouda heeft in haar 20-jarig bestaan een uitstekende repu tatie opgebouwd. Kwaliteit en betaal baarheid stonden daarbij steeds cen traal. De goed verzorgde stands, in combinatie met sfeerverlichting, ma ken ook nu weer een bezoek aan dit landelijk bekende evenement tot een aangename en waardevolle ervaring. Ter bevordering van de recreatie per fiets en te voet rond Waddinxveen geldt als beleid: - bij provinciale overheid aandringen op het opheffen van knelpunten in de (recreatieve) fietsroutes; - streven naar door derden gesubsi dieerde geringe aanpassingen ter ver betering van Winterdijk als wandel pad; - streven naar door derden gesubsi dieerde geringe aanpassingen ten be- Het zwembad heeft een brede maat schappelijke functie (recreatie, leren zwemmen, gebruik door gehandicap ten, verenigingsgebruik en festivitei tencentrum). Met de gemeente Boskoop dient over leg te worden gevoerd onder andere over een financiële bijdrage in relatie tot de Boskoopse leden van de zwem en poloclub "De Gouwe". Inzake de gezondheidszorg bevordert de gemeente o.a.: - een gevarieerd aanbod van huis artsenzorg; - deelname aan preventieve activitei ten; - mogelijkheid tot bevolkingsonder zoek; - gezondheidsvoorlichting (onder an dere ten aanzien van vele vormen van vérslaving); - sectorale gezondheidszorg; - bewustwording van individuele ver antwoordelijkheid voor eigen en an dermans gezondheid. Indien het experiment ’’extra onder wijs in Nederlandse taal” aan scholie ren uit etnische minderheden positieve resultaten oplevert, worden hiervoor structurele fianciële middelen ver strekt. Als bijdrage in de algemene bestuurs- kosten wordt in de periode 1991-1994 geleidelijk een jaarlijkse bijdrage aan de algemene dienst ingevoerd tot maxi maal 100.000,- per jaar. Naast bevordering van de werkgele genheid in het algemeen wordt extra aandacht geschonken aan bevordering van werkgelegenheid voor vrouwen door het bij voorkeur aantrekken van bedrijven en instellingen met veel werkgelegenheid voor vrouwen en door bevordering her- en bijscholing van vrouwen. In deze raadsperiode wordt een ver- Gestreefd wordt naar een samenstel ling van het personeelsbestand dat meer een afspiegeling vormt van de be volkingssamenstelling. Over de ont wikkeling hiervan wordt jaarlijks aan de raad gerapporteerd. Voor de overige tarieven geldt dat vast stelling geschiedt op basis van een tel kens voor vier jaar vast te stellen na te streven dekkingspercentage, met inachtname van het profijtbeginsel. De nota Minderheden wordt geactuali seerd. De opgedane ervaringen wor den daarbij verwerkt. Extra aandacht wordt besteed aan: - voorlichting aan bevolking over cul tuur van minderheden; - voorlichting aan minderheden met bëtrekking tot hun deelname aan de Nederlandse samenleving; - specifieke problematiek 2e en 3e ge- jgratie. Zoveel mogelijk wordt gebruik ge maakt van de diensten van een Basisge zondheidsdienst en van de Vereniging Maatschappelijke Dienstverlening Zuidplas. Het beleid ten aanzien van ouderen is neergelegd in de Ouderennota 1989. Tijdig vindt evaluatie van de voortgang van het beleid plaats. Zonodig kan een en ander worden bijgesteld. Bevorderd wordt dat ouderen deelnemen in de uit voering van het beleid. Wanneer de in de meerjarenbegroting (behorend bij het beleidsprogramma) vermelde cijfers belangrijk afwijken ”in gunstige zin”, zal overleg plaatsvin den over een eventueel lager percen tage dan hiervoor vermeld (één en an der af te wegen tegen de dan bekende wensen). De exploitatie van de kinderdagverblij ven dient in hoofdzaak te steunen op bijdrage van de rijksoverheid, van het bedrijfsleven en van de ouders. De ge meente heeft hierin slechts een onder geschikte financiële taak. Volwassenenonderwijs wordt bevor derd door handhaving van het Gouwe College of aanbod van contractonder wijs via een Waddinxveense stichting volwassenenonderwijs. Het onderwijsbeleid wordt gevoerd conform de door de gemeenteraad aan vaarde Onderwijsnota, met het daarbij aanvaarde raadsvoorstel. Na een volledig boekjaar (1991) zal de exploitatie-opzet worden geëvalueerd en een meerjarenbegroting voor de zwembadexploitatie worden opgezet. Het jaarlijkse exploitatietekort dient beperkt te blijven tot het bedrag dat in de begroting 1990 is opgenomen. Een verlaging van het exploitatietekort wordt echter nagestreefd, onder an dere door lagere storting in reserve zwembad. De gemeente blijft een actief werkgele genheidsbeleid voeren. De nota Werk gelegenheid is daarbij richtinggevend voor het te voeren beleid. Actualise ring in het licht van de gewijzigde eco nomische omstandigheden dient regel matig plaats te vinden. Over de principiële uitgangspunten ter zake van de gemeentelijke taak op het gebied van de emancipatie zijn de frac ties verschillende opvattingen toege daan. Niettemin zal bij de uitvoering van het emancipatiebeleid gewerkt worden conform de nota Emancipatie. Opgemerkt zij dat het onderdeel kin deropvang uit deze nota nog niet is vastgesteld. In deze raadsperiode zal op basis van opgedane ervaringen, zon odig aanpassing van de nota plaatsvin den. Teneinde bij ongunstige financiële ont wikkelingen snel te kunnen ingrijpen dient twee maal per jaar een bijge stelde lijst te worden opgesteld van op relatief korte termijn uitvoerbare be- zuinigingsmogelij kheden 14.00-18.00 uur - RTW-Totaal. Ont spannend en informatief programma waarin onder andere actualiteiten, sport, reportages en muziek samen gaan. Direct na het nieuws een uur- overzicht en op de halve uren lokaal .nieuws en weerbericht. Presentatie: Joke Hogeweg en Ton van Bemmel. i 16.00-18.00 uur - Koninginnedag ’90. Programma met flitsen van Koningin- nedagactiviteiten, afgewisseld met mu ziek. Presentatie: Ron Menke. 10.00-14.00 uur - Koninginnedag ’90. Programma met flitsen van Koningin- nedagactiviteiten, afgewisseld met mu ziek. Presentatie: 10.00-12.00 uur Pe ter Teunisse, 12.00-14.00 uur Ferry van Loon. Ér wordt een onderbouwde behoefte raming opgesteld, ter ondersteuning van het streven naar: - uitbreiding voorzieningen om langer zelfstandig te kunnen wonen (bijvoor beeld liften in bestaande flats); - uitbreiding verzorgingshuiscapaci teit (2e vestiging); - vestiging van een (dependance van) een verpleeghuis. Gezien de bevoegdheden van het parti culiere initiatief terzake, wordt daar mee intensief contact gehouden. De invoering van de basisvorming kan leiden tot een coördinerende taak van de gemeente bij het tot stand komen van samenwerkingsvormen en/of fu sies. Ter ondersteuning van het woning bouwbeleid, het doorstromingsbeleid, het woningverbeteringsbeleid etc. wordt een volkhuisvestingsplan opge zet. Het beheer van het zwembad wordt ge voerd door een gemeentelijke commis sie of als dit aanwijsbare voordelen biedt voor het beheer, door een stich ting. ties van het bedrijf niet ongemerkt voorbij De autovakman en zijn mensen zijn er in geslaagd in een korte tijd met vak manschap, goede dienstverlening en vriendelijkheid een uitstekende relatie De omvang van het kabelnet wordt in principe beperkt tot rendabele gebie den. Bij verzoeken om uitbreiding naar buitengebieden, wordt daaraan slechts voldaan wanneer blijkt dat minimaal 50% van de potentiële aansluitingen daadwerkelijk tot stand zal komen en tevens een entreebijdrage per nieuwe aansluiting wordt betaald, die in rede lijke verhouding staat tot de werkelijke kosten. op te bouwen met autorijdende Wad- dinxveners en streekgenoten. Omdat het voeren van een bedrijf ook een zaak is waar de echtgenote van de heer Donker volledig achter staat deze foto van het gezin voor het bedrijfspand. Privatisering van gemeentelijke activi teiten kan plaatsvinden. Vooraf dient een gedegen afweging van personele, financiële, ideële en organisatorische aspecten plaats te vinden. De hoogte van de subsidies wordt vast gesteld met inachtname van: - de gemeentelijke financiële positie; - het maatschappelijk belang van de gesubsidieerde instelling; - de openbare toegankelijkheid; - de inhoudelijke resultaten; - de inzet van vrijwilligers. Ten behoeve van een zo doelmatig mo gelijke toepassing van de beschikbare automatiseringstechnieken wordt ge streefd naar: - voldoende capaciteit hardware; - tijdige modernisering en aanvulling software; - doelgerichte opleiding van het perso neel. Jaarlijks wordt over genoemde zaken een automatiseringsrapportage aan het college voorgelegd. Gezien de te verwachten krappe perso neelsbezetting wordt periodiek óver wogen welke taakverschuivingen mo gelijk zijn voor een zo doelmatig moge lijke output van de organisatie. Het wervings-, doorstromings- en op leidingsbeleid is gericht op het vervul len van de diverse functies met daartoe bekwaam personeel. Asielzoekers. De gemeente blijft bereid in te spelen op de Regeling Opvang Asielzoekers, terzake van huisvesting. De Stichting Vluchtelingenhulp Waddinxveen be- hqudt gemeentelijke steun. Onderzocht wordt op welke wijze uit breiding kan worden gegeven aan: - sport door ouderen; - sport door gehandicapten; - sport overdag; - kadervorming van vrijwilligers. Gastouderopvang verdient blijvende steun door middel van subsidieëring van het werkapparaat (coördinatie) en storting in het bijdragefonds voor min- derdraagkrachtigen 19.00 uur - RTW-Politiek. Met om 19.00 uur voorbeschouwing op de ge meenteraadsvergadering, afgewisseld met muziek en om 19.30 uur recht streekse uitzending van de gemeente raadsvergadering. Presentatie: Michiel Bosgra. 9.00-12.00 uur - Centrale Hervormde Gemeente. Onder het thema ’’Bevrij- ding” brengt de Centrale Hervormde Gemeente diverse programma’s op deze zondagmorgen. In het kinderpro gramma van 9.00-9.30 uur wordt ge sproken over de oorlog in de tijd van de Bijbel en de Tweede Wereldoorlog. Daarna volgt de kerkdienst uit de Be- thelkerk met ds. J.W. Goossen. Na de kerkdienst om 10.50 uur wordt een be zoek gebracht aan het Corrie ten Boom-huis in Haarlem. Corrie ten Boom is zeer bekend door haar boeken waarin haar verschrikkelijke ervarin gen opgedaan in concentratiekampen zijn neergeschreven. Haar geloof hielp haar overeind te blijven. Een vroegere kennis van Corrie ten Boom leidt rond in het museum, dat bestaat uit 5 afde lingen. Dit programma zal tot 12.00 uur duren. 12.00-13.00 uur - RTW-Klassiek. Klas sieke muziek om de zondag rustig in te gaan. lylet vertegenwoordigers van etnische niinderheden zal gestructureerd over leg worden gevoerd. Terzake het beleid betreffende licha melijk en verstandelijk gehandicapten wordt een nota opgesteld, waarbij in breng van vertegenwoordigers van die groepen zal worden meegenomen. Joename van woon-, werk- en recrea tievoorzieningen voor zowel de ver standelijk gehandicapten als de licha melijk gehandicapten wordt nage- streefd. Steun aan regionale organisa ties blijft gehandhaafd. Yoor gehandicapten wordt een aange paste werksituatie nagestreefd. De so ciale werkplaats speelt hierin een voor name rol. Het opnemen van kandida ten van de sociale werkplaats in de ei gen organisatie wordt zomogelijk uit gebreid. In relatie tot de stijgende vraag (onder andere vergrijzing) wordt de inzet van het maatschappelijk werk uitgebreid. 11 I Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 25 april 1990 09.00-10.00 uur - Koninginnedag ’90. Ochtendprogramma met daarin ge sprekken met organisatoren van Ko- ninginnedagactiviteiten, afgewisseld met muziek. Presentatie: Ineke van Wijngaarden. dere uitbreiding van overdekte of openlucht sportvoorzieningen ten laste van de gemeente niet nodig geacht. Subsidies worden tijdig uitgekeerd en afgerekend. Bij niet voldoen van de ge subsidieerden aan de gestelde eisen 18.00-24.00 uur - Hitfront. Een avond vullend hitgevoelig programma met muziek en informatie gericht op jonge ren. Informatie over vacatures, biosco pen en andere uitgaansmogelijkheden. Met: Ron Menke, Ed Schuurman, Gerben van Kruitum en Peter Teunis se. Onderzocht wordt in hoeverre ge meentelijke steun vereist en beschik baar kan worden gesteld bij de bevor dering van een opleiding ten behoeve van arbeidsvoorziening in de tuin bouwsector. Samen met de woningbouwverenigin gen en de particuliere verhuurders wordt onderzocht hoe de doorstroming van goedkope (eenvoudige) woningen naar duurdere (luxere) woningen bevorderd kan worden. De nota Kunst en Cultuur van 1985 wordt heroverwogen en zonodig bij ge steld. Bezuinigingen zullen worden toegepast op activiteiten die geringe belangstelling van de burgers opwek ken. Onderzocht wordt of, ter besparing van personeelskosten, inschrijving van wo ningzoekenden, alsmede toewijzing van woningen, kan worden onderge bracht bij de woningbouwverenigin gen, onder handhaving van de gemeen telijke toewijzingsnormen. Wanneer de woningbouwverenigingen om hen moverende redenen, in het be lang van het totale huurwoningenbe- ^d, voorstellen doen tot het verkopen van woningwetwoningen, zullen derge- WADDINXVEEN - Honda-dealer H. Donker aan de Jan Dorrekenskade- Oost bestaat vijf jaar. Het eerste lus trum van het bedrijf dat lid is van het winkelcentrum Brug gaat voor de rela-

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 15