concert van Voorwaarts Leerlingen leggen gasnet Feestelijke opening van ASAC Nederland BV «I» Vijftig jaar getrouwd Enthousiast B - Bij Baas BV in Vondel wijk De Sperwer Eigen program Langebaan successen De Gouwe Be Fair C-l bekert Kinderjury beoordeelt weer boek Will Borst exposeert in bibliotheek Pakketten voor Polen MOS EN SPETTER PIANO’S Voor Hart stichting 17 mille Turnen in sporthal i Omslag Deelnemers Geen klachten Vakman Laatste Speedo Veel kennis Afgesloten Pittig Vittel Het in Coenecoop neergezette nieuwe bedrijfscomplex van AS AC Nederland BV(Foto: AS AC Nederland BV). De brassband Voorwaarts tijdens het concert in de Kruiskerk. (Foto: WADDINXVEEN - Het nieuwe bedrijfspand van computerbedrijf ASAC Nederland BV op het bedrijvenpark Coenecoop wordt donder dagmiddag 26 april officieel geopend. Tussen vier uur en half vijf zal er TEVENS ACCESSOIRES, STEMMEN EN REPAREREN Geopend: Donderdag t/n zaterdag van 09.U0-17.00 uur. PIANOHANDEL St. VICTORPLEIN 2 WADDINXVEEN TEL. 01828-11697 NIEUWE EN GEBRUIKTE boven het nieuwe complex een spectaculaire demonstratievlucht met pa rachutespringen worden gehouden, zodat de Waddinxveners deze ope ning niet zal kunnen ontgaan. Pagina 17 WADDINXVEEN/GOUDA - Aannemingsbedrijf J.Baas BV van de Zuidelijke Dwarsweg en het Energiebedrijf Midden-Holland hebben in de Waddinxveense Vondelwijk de eerste fase van een uniek leerlingen project Buisleidingen succesvol afgesloten. WADDINXVEEN - ”Wat jammer nou toch, dat de zijkanten van de Kruiskerk niet vol zitten!”, riep Ank de Ruiter enthousiast vrijdagavond tijdens het voorjaarsconcert van de Waddinxveense brassband ’’Voor- waarts”. En ze had gelijk!. Latcrzou blijken dat het enthousiasme van de presentatrice aanstekelijk zou werken op de leden van de band. Het pre senteren deed ze zo enthousiast, dat wc de neiging krijgen om te zeggen dat ze zelf ook maar een deuntje mee moet gaan blazen in de band. En- i thousiaste leden zijn denk ik altijd welkom. Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 25 april 1990 M. MOS Sr. -J- _r=. met een H. Mis uit dankbaarheid in de Het vonden baar HGerts-Mulder. (Foto: Siaak Nf>teboomi. F-.-. Voorwaarts). WADDINXVEEN - De kinderjury van de openbare bibliotheek aan de Van Mecklenburg Schwerinlaan heeft in de bibliotheek het zevende boek ”De bezeten dunschiller” van Henk van Kerkwijk, besproken. De jongelui gaven het boek een 6,4 en daarmee staat het op de vijfde plaats (voorlaat ste plaats). In ”De bezeten dunschiller” heeft Flo ris ruzie met zijn vriendin Fleur. Hij koopt een dunschiller voor haar als ca deau. Vanaf dat moment gebeuren er allemaal hele vreemde dingen. Fleur is spoorloos verdwenen. Haar ouders, haar juf van school en het hoofd van school zijn betoverd. Ze zijn helemaal stijf en kunnen zich niet meer bewegen. Floris oma, die zelf een heks is, weet wat ze moeten doen. Ze moeten naar Londen, Toledo, Bergama en Hameien om vier voor werpen te halen waarmee ze de be tovering kunnen verbreken. Als Floris uiteindelijk de voorwerpen in een cir kel van zout neerlegt, verbreekt de be tovering en is iedereen weer bevrijd uit de handen van de heks. rooms-katholieke St. Victorkerk en met een receptie dinsdagavond in café- restaurant-hotel De Unie aan de Kerk- weg-Oost. ”Het leven heeft hen wijs gemaakt, ge duldig en te vree, wij nemen op onze le vensweg hun voorbeeld met ons mee”, aldus de kinderen over het gouden hu welijksfeest van hun ouders. king. Het nieuwe pand van ASAC is ”op maat” gebouwd aan de hand van de logistieke bedrijfsstromen en heeft als één van de doelstellingen de interne communicatie te vergemakkelijken en te verbeteren. Vorig jaar april werd hiervoor de eerste paal geslagen en een jaar later staat op diezelfde plek een representatief pand. ASAC Nederland BV (135 werkne mers) is een volledige dochteronderne- De Waddinxveense kinderjuryleden waren over het algemeen niet erg en thousiast over dit boek. De omslag vonden slechts drie kinderen leuk. De rest vond het er maar rommelig en kin derachtig uitzien. Vier van de tien kinderen zouden het boek ook uit zichzelf uit de kast hebben genomen om te lezen: één kind van wege de titel, één vanwege de omslag en de overige twee vanwege het ver haaltje op de achterkant. De overige zes zouden het boek niet uit zichzelf meegenomen hebben om de- zelfde redenen (omslag en verhaal op de achterkant). Het merendeel vindt de indeling van de bladzijdes goed. Er staan geen illustra ties in het boek. Meer dan de helft heeft daar echter wel behoefte aan. Slechts één kind zou zich willen identificeren met de hoofdpersoon. Het merendeel vindt het verhaal goed te begrijpen. Er staan dan ook geen moeilijke woorden in. De helft zou het boek aanraden omdat het toch wel spannend is. Kinderen die het lezen moeten volgens de juryleden wel veel fantasie hebben. De andere helft zou het boek afraden om dat het saai is en omdat er te veel fantasie in zit. De Kruiskerk aan de Passage zorgde voor het decor van dit genoeglijke voorjaarsconcert van Voorwaarts. Een concert met een "dorps” sfeertje en dat is niet negatief bedoeld. Integendeel! Want waar hoor je het (muzikale) le vensverhaal van een lid dat al 40 jaar mee blaast in de band? Op het platte land! Tot zover zou dit al een aardig verslag zijn van het concert, maar we zouden de 28 leden van de brassband ’’Voor waarts” beslist te kort doen als hun mu zikale prestatie’s niet aan de orde kwa men en daar was alle reden toe. De presentatrice beloofde de toehoor ders dat de leden van de band (wegens het 60-jarig bestaan in een nieuw rood jasje gestoken) ons zouden meenemen op een muzikale rondreis. Als je dan denkt dat diverse landen bezocht zullen worden heb je het mis. De meeste werken van het programma waren of van Engelse componisten of van Engelse arrangeurs. Zelfs de werken van Verdi, Fauré en Handel waren door Engelsen gearrangeerd. Maar dat is gebruikelijk in muziek voor brassbands. Een rondreis door ver schillende muziekstijlen dus. De voor verzending bestemde pakbon- nen zijn verkrijgbaar bij de familie van Loon en bij de familie Both, Linden- gaarde 7 in Waddinxveen. De kosten van verzending bedragen 2,75 per kg. WADDINXVEEN - Donderdag 3 mei is het weer mogelijk pakketten te ver zenden naar verwanten, kennissen of vrienden in Polen. De levensmiddelenpakketten moeten dan worden ingeleverd bij de familie Van Loon, Van Goghstraat 22 in Reeu- wijk tussen 15.00 en 17.00 uur en 19.00 en 21.30 uur. De bezorging van de pak ketten gebeurt in Polen aan huis. De te verzenden pakketten moeten minstens 9 kg wegen en hoogstens 20 kg. Alles moet zijn verpakt in een ste vige doos en het adres moet op de doos staan. Het aannemingsbedrijf J. Baas, één van de deelnemers in het SGP, legde de mogelijkheid van een leerlingenproject voor aan het Energiebedrijf Midden- Holland tijdens gesprekken over het renovatieproject in Waddinxveen. Het energiebedrijf toonde zich van Ing. R. Koster van het energiebedrijf vertelde dat anderhalf jaar geleden de eerste gesprekken werden gevoerd om leerlingen in de praktijk te laten werken in de aanleg van een gasnet. "Er zijn van onze klanten geen klach ten geweest van overlast tijdens de re- novatie-werkzaamheden aan de 140 huisaansluitingen en het leggen van de 1700 meter gashoofdleiding. Er is een goed en grondig stuk werk geleverd door de 6 leerlingen en hun leermees ter. Daarom verdient deze opzet navol ging”. WADDINXVEEN - Gisteren - dins dag 24 april - hebben Henricus Gerts en Cornelia Gerts-Mulder van de Johan nes Postlaan er met hun kinderen en kleinkinderen bij stilgestaan vijftig jaar geleden in het huwelijk te zijn getre den. Het gouden bruiloftsfeest is gevierd ASAC Nederland BV is al weer enige tijd in het te openen bedrijfspand ge vestigd. Met de bouw werd in april 1989 begonnen. Het complex is gerealiseerd door Heijmerink Bouwmaatschappij BV naar een ontwerp van Abma+ Dirks+Partners. Op 21 juli van het vo rig jaar werd het hoogste punt al be reikt. Het complex dat in opdracht van De Steltenberg Vastgoedontwikkelingen BV is neergezet valt op door de prakti sche vorm en de optimale gevellengte langs de openbare weg. Het geheel heeft de omtreklijnen van een vogel. Er is volop parkeerruimte gecreëerd. ASAC Nederland BV, dat oorspronke lijk in Gouda was gevestigd, zocht een geschikte lokatie om een ruimere be huizing te laten bouwen. Na het afwe gen van een aantal alternatieven viel de definitieve keuze op het bedrijvenpark Coenecoop. Geen parkeerproblemen, een representatief bedrijvenpark en goed bereikbaar vanaf de snelwegen waren de criteria die hiervoor de door slag gaven. Een snelle nieuwbouw van een ’’pand op maat” was mogelijk door de enthou siaste en flexibele medewerking van het Waddinxveense gemeentebestuur en De Steltenberg Vastgoedontwikkel- WADDINXVEEN - Het jeugdteam C- 1 van Be Fair-voetbal heeft zich zater dag geplaatst voor de kwartfinales in de KNVB-bekercompetitie. Zij wonnen met 4-0 van het C-l team van Floreant uit Boskoop. Zaterdag 28 april spelen zij tegen Berg ambacht C-l dat verrassend het sterke Nieuwerkerk met 0-3 versloeg. De wedstrijd begint om 12.45 uur. Bij winst zullen zij op zaterdag 12 mei uit- Vnmpn in rlr» Popmuziek vereist nu eenmaal een an dere instelling dan opera en dat een suite een gestileerd dansend karakter i moet hebben en een rapsodie een in-‘ 1 strumentale fantasie oier volksmelo- diën, was duidelijk herkenbaar. Vooral het laatste (Suite ’’Music for the royal fireworks”) van Handel was mooi en helder en toch sober van toon, echt Handel. Vermeldenwaard is ook de uitvoering van het werk ’’Reflections” van R. Woodfield met als soliste Peter Swij- nenburg. Peter wist hier een passende sfeer te creëeren op zij n flugelde band zorgde voor een passende omlijsting. Het concert werd besloten met een zin derend ’’Parliament Street Blues” van B. Barrat, waarbij de blazers zich kon den uitleven. Een mooi einde van een alleszins acceptabel concert, temeer omdat het speelgenot van de uitvoeren den hoorbaar groot was en dat is een compliment. Ik heb wel eens de indruk dat amateurs zich beter voorbereiden op een uitvoe ring dan de geroutineerde beroepsmu sici. In het licht daarvan worden de kleine schoonheidsfoutjes, die er te ho ren waren, graag vergeven. De jongens volgen de leerlingenwezen- opleiding vakman Buisleidingen van de Stichting Beroepsopleidingen Weg- en Waterbouw (SBW) uit Gouda. Het project werd mogelijk dank zij een unieke samenwerking tussen het oplei dingsinstituut, het aannemingsbedrijf J. Baas en de opdrachtgever, het ener giebedrijf uit Gouda. Vanwege de grote behoefte aan goed opgeleide vakmensen is door een aan tal aannemingsbedrijven een stichting opgericht met als doel het gezamenlijk opleiden van jonge mensen. Uit gesprekken van deze stichting, het Samenwerkingsverband Praktijkoplei dingen Grond-, water-, spoor- en we genbouw (SGP), met het opleidingsin stituut SBW, kwam de behoefte aan een nieuw soort praktijkopleiding naar voren. Op zondag 22 april werd in Leiden in het Vijf Meibad de laatste ronde van het landelijke Speedo-tournooi ge zwommen. Ook hier stonden ditmaal de lange afstandnummers op het pro gramma. In de jongste groep bij de meisjes ’80 e.l boekten de zwemstertjes Claudia v. Harskamp (7.06.8 PR-23.0), Corine Bontekoe (6.33.3 PR-1.01.0) en Mi chelle Nahon in (6.25.8 PR-34.0) grote vooruitgang wat met name tot uitdruk king kwam in de sterke verbetering van alle persoonlijke records op de 400m vrije slag. Ook bij de jongens, in dezelfde klasse, ging het ditmaal weer uitstekend. Pas cal Holleman zwom met 6.50.7 een PR- 31.0 evenals Raymond Houdijk 6.55.3, PR-21.0. Harry de Bruyn zou met 5.54.0 en een PR-12.0een eerste plaats winnen. Bij de jongens ’79 zou Koen Groenleer op de 800m vrije slag een derde me daille plaats behalen in 1118.9. Bij de jongens ’78 kwamen er twee zwemmers van de Gouwe op de ere plaatsen. Mark Nahon won het zilver, in een nieuw PR-27.0, in 10.30.7. De eerste plaats was voor Bob de Bruyn in 10.22.0 die hiermee zijn tijd van de dag ervoor met 14.0 verbeterde. Een ploeg van zes leerlingen heeft, on der leiding van een leermeester, in drie maanden tijd de renovatie verricht van 1700 meter hoofdgasleiding en 140 huisaansluitingen. Het is de eerste keer dat een dergelijk project in Nederland geheel door leer lingen is uitgevoerd. Het succesvolle verloop van de proef heeft ertoe geleid dat de partijen onlangs met het tweede leerlingenproject zijn begonnen. ming van Multihouse NV te Gouda. Dat men zich daadwerkelijk voorbe reidt op de Europese markt mag blij ven uit de nauwe samenwerking met het gelijknamige Belgische zusterbe drijf in Leuven. WADDINXVEEN - De jaarlijkse col lecte van de Nederlandse Hartstichting heeft in Waddinxveen ruim 17.000,- opgebracht. Dit is wel iets minder dan vorig jaar, maar toch weer een heel mooi resul taat. Het bestuur van de ’’Vrienden van de Hartstichting”, afdeling Waddinxveen, bedankt ahen die deze c«!lecte we- WADDINXVEEN - Komende zater dagmiddag 28 april wordt in de sporthal ”de Sniep” aan de Sniepweg tussen één en vier uur gratis toegankelijke grote kringwedstrijden gehouden. Hieraan doen ongeveer 230 jongens/ meisjes vanaf 12 jaar en dames/heren mee uit de regio Gouda. Deze wedstrij den worden georganiseerd door het re giobestuur Gouda van de Kon. Ned. Gymnastiek Bond in samenwerking met de gymnastiekvereniging TOOS en Boskoop. Er zal turnen te zien zijn op brug onge lijk, lange mat, evenwichtsbalk en vrije oefening en minitramp/paard breedte voor de meisjes/dames. De jongens/he- ren werken aan brug, lange mat en mi nitramp/paard lengte. ASAC Nederland is een hardwareleve- rancier, die zich specialiseert in de dis tributie en levering van computers, randapparatuur en supplies van ver schillende merken. Veel kennis is aan wezig om diverse soorten computerap paratuur te integreren in perfect func tionerende netwerken. Het brede assortiment maakt het mo gelijk om bij de aanschaf van compu terapparatuur de klant van een objec tief advies te voorzien. Het blijvend functioneren van deze apparatuur wordt gewaarborgd door het grote aan tal verschillende soorten service- en on- derhoudsvormen. ASAC tracht een totale hardwareop- lossing aan te bieden die zich niet be perkt tot computers alleen. Misschien spreken daarom mensen nu al over ”de meest inclusieve hardwareleveran- cier”. meet af aan enthousiast voor dit idee. Het belang van goed opgeleide vak mensen speelde hierbij een belangrijke rol. Als voorwaarde stelde het EMH dat het project geen extra kosten met zich zou meebrengen. Dit bleek haal baar en december 1989 ging het project van start. In de traditionele situatie gaat een leer ling met een vakman mee op pad en leert hij al doende het vak. Bekende nadelen van dit systeem zijn dat er wei nig uniformiteit in de opleiding zit en dat niet altijd alle aspecten van het vak even veel aandacht krijgen. Door een groep leerlingen gezamenlijk een pro ject van het begin tot het eind te laten uitvoeren, onder leiding van een leer meester, kunnen deze bezwaren wor den ondervangen. Het leerlingenproject werd maandag middag in het bedrijfsrestaurant van het energiebedrijf Midden-Holland in Gouda afgesloten. Daar sprak namens aannemingsbedrijf J. Baas BV direc teur P.G.J. de Jong. Ook ing. R. Kos ter, sectorhoofd distributie van het energiebedrijf, voerde het woord. Baas-directeur De Jong gaf aan dat meedoen aan het leerlingenproject ’’vakman buisleidingen” voortkomt uit het belang van een goede en kwalita tieve opleiding. De ervaring met het project in de Waddinxveense Vondel wijk, waar intussen een tweede project van start is gegaan, noemde hij uitste kend. Door alleen te praten over opleidingen leiden wij geen personeel op. Daarom zijn wij erg blij dat wij als eerste bedrijf in Nederland hebben mogen bijdragen aan een vervolmaking van de opleiding vakman buisleidingen en wij zijn in het bijzonder onze opdrachtgever, het Energiebedrijf Midden-Holland, dankbaar dat zij bereid waren aan dit project deel te nemen”, aldus de direc teur van het Waddinxveense bedrijf. WADDINXVEEN - De Waddinx veense Will Borst van de Peuleyen 202 en lid van de Waddinxveense Kunst kring exposeert met een deel van haar textielschilderingen tot eind mei in de openbare bibliotheek in Waddinxveen. Zij laat door haar werk zienhoe j e met geverfde en gedessigneerde lapjes composities kan maken. Will Borst is ongeveer 10 jaar geleden begonnen met les te nemen aan De Werkschuit in Gouda bij Marijke Kloosterman. In het begin werkte zij veel met groffe structuren en natuurlijke materialen waarvan alle onderdelen apart tot een compositie gevormd werden zo van bijv, een weg met bomen, waarvan je iedere boom kunt onderscheiden. Terwijl zij nu met dunnere stoffen en vagere kleuren werkt, die samen iets uitbeelden waardoor men op een af stand vaak het iedee heeft, dat het met een aquareltechniek tot stand gebracht is. Will Borst verft zelf haar stofjes om een spannend effect te creëren. Al bezig zijnde met haar lapjes ontstaat er een compositie, die steeds boeiender en spannender wordt, naarmate het wandkleed vordert. WADDINXVEEN - De Waddinx veense postduivenvereniging De Sper wer nam deel aan een concours vanuit Strombeek. Weersgesteldheid: krach tige n.o. wind. Afstand 131 km. In con cours 582 duiven. Gelost om 9.15 uur. Aankomst eerste duif: 11.03 uur. Laat ste duif: 11.18 uur. Snelheid eerste duif: 1180 m.p.m. Uitslagen: H. Metselaar 1,3, 7, 15, 23, 55, 102; N. van Vliet 2, 84, 94, 112; J. Verbakel 4, 6, 9, 11, 14, 21,24, 32, 35, 43, 47,48,49, 50, 58, 68,74,101,105m 116,118,123,131, 133; D. Boere 5,13, 26, 37, 64, 70, 80, 97, 109, 121, 127, 138,141146; R. A. van der Made 8,10, 31, 33, 98, 106, 108, 110; J. Troost 12, 69, 107,115,128; D. Heeren 16,20,42, 44, 61, 62, 72; D. Griffioen 17, 19, 41, 57, 89; J. Jansen Zn. 18, 25, 27, 29, 59,63,65,75,87,122,126,136,139; M. Tollenaar 22,73,100,104,117,145; M. Verbeek 28,67,114,140.144; N.J. van Tol 30, 45, 76, 86, 142; Mw. G. Twigt 34; J. Toor 36, 46, 51, 71, 93, 95, 113; W. Breedijk 38, 77, 92, 137, 143; Erik van Beek 39,103,124; J. W. Sekeris 40; N. Hoogendijk 52, 54, 81,99, 120,132; P. Steenland 53, 90; T. den Ouden 56, 66, 119; A.H. Kivits60,79,82,91,111, 129, 135; A. Hofman 78, 96; C.A. Bode 83; J.H. Vugts 85; C.G. Hofman 88; W. Hofman 125, 130; P. Bonefaas 144 4 WADDINXVEEN - Tijdens het afge lopen weekeinde hebben de zwemmers en zwemsters van De Gouwe een pro gramma vol langebaan nummers afge werkt. Allereerst werd zaterdag in Katwijk de eerste serie wedstrijden van de kring- kampioenschappen voor de kring Gouwe-Rijnstreek gezwommen. Hier stonden op het programma de 800m vrije slag voor meisjes en de jongens onder de 12 jaar en de 1500m voor de jongens en heren. Bij de meisjes onder de 16 jaar, werden er door twee Gouwe zwemsters me daille plaatsen in de wacht gesleept. Ilse v.d. Dussen behaalde een derde plaats op de 800m in 10.14.6. Haar clubgenote Marion v. Hooft won het goud in de eindtijd van 9.52.5. Ook in de jongensgroep onder de 12 jaar was er een ereplaats voor de Gou we, hier werd Bob de Bruyn tweede op de800m in 10.46.2. Tenslotte zouden in de groep jongens onder de 18 jaar eveneens twee Gouwe zwemmers in de prijzen vallen. Op de 1500m werd Mark v.d. Zijden tweede in 17.17.3 achter Jan-Willem v.d. Hoek die in 17.03.6 won en tevens onder de toelatingslimiet voor de NK bleef. WADDINXVEEN - De hervormde koffiebar De Schaapskooi brengt vrij dagavond 27 april het eigen pro gramma ”Wie volgt?”. Met sketches, liedjes en beweging zal dit thema toegelicht worden. Een vro lijke noot zal in dit afwisselende pro gramma zeker niet ontbreken, aldus de koffiebar. Om half negen zal het programma be ginnen. De koffiebar is vanaf kwart voor acht onen. k Het concert werd geopend met een pit tige Engelse mars”Bramwyn” van J.R. Carr, gevolgd door (na het welkomst woord van de voorzitster) de werkelijk schitterend gespeelde ouverture uit de opera ’’Nabucco” van G. Verdi op een arrangement van W. Rimmer. Deze, niet fugatistische Italiaanse ou verture, vrij allegro gespeeld, wordt in het midden onderbroken door een langzame episode en behoort thema tisch verband te leggen tussen de be langrijkste episoden uit de opera zelf. Voor niet-kenners van deze opera was het beroemde ’’slavenkoor” duidelijk herkenbaar. Het was een lust om naar dit werk te luisteren. De overgang naar de monumentale Hymne ’’Arise, my soul” van de En gelse trompetist/componist Dean Gof- fin werd door de dirigent Rein Quint goed aangevoeld en dat popmuziek uit gevoerd door ’’Voorwaarts” heel ple zierig kan klinken, geeft aan dat de diri gent kennelijk iemand is die zich met de muziek verbonden voelt. Tijdens het paasweekeinde heeft Mark v.d. Zijden, zwemmer van de Gouwe, deeluitgemaakt van de Nederlandse zwemploeg die in het Franse Vittel aan een internationaal zwemtoumooi deel nam. Mark zou op de 200m vrije slag in 2.14.44 als tiende eindigen. Later zou hij samen met de estafetteploeg, op de 4x200m vrije slag, waarvan hij even eens deeluitmaakte op een uitstekende échtste plaats eindigen. Mark zwom ..ijn onderdeel in een uitstekende tijd •van 2.01.18. ABAC i --- fel

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 17