Programma Koninginnedag Waddinxveen 1990 ANBO NAAR 100 LEDEN Rommelmarkt bij zwembad Leerlingen weren plastic I I Bo Ambo Ouderenbond in oprichting Klaverjassen Voor de zestiende keer EENDAAGSE VERKOOPEXPOSITIE Op samenwerkingsschool Film in t Praathuijs Waddinxveen- za. belooft spektakel WSE-jeugd oefent tegen betaald voetbal Trimloop in Moerkapelle Platform op komst voor mensen met handicap De dubbel voor ZVH Hockeytitel voorjongensD 11.30-20.30 uur - Groenswaard 3 10.00-12.30 uur - Kindermarkt 14.00-18.00 - De Overkant 12.30-17.30 uur - Volksspelen WSE 05.30 uur - Autopuzzelrit 14.00-24.00 uur - Bomenwijk 13.45-19.30 uur - Oostpolderwijk 09.30-17.30 - Klaverjasmarathon 09.00-01.00 uur - Zuid (Victorwijk) 09.30-21.00 uur - Zuidplas 11.00-15.30 uur - Be Fair-voetbal 14.00-16.30 uur - Oranjewijk 19.45 uur - Oranjeconcert Lekkerder Attracties Enquete Groep GAAT U VERHUIZEN? HERKENDE VERHUIZRS Wilt U informatie? 01828 - 18708 ASSCHEMAN ZEER LAGE PRIJZEN!!! NU IS H E T T'j OM Llfl WOR1 1 foekomst ^2^4 met toekomst 10 Pagina 21 De drie initiatiefnemers voor de ANBO-afdeling Waddinxveen. Mannenkoor De Gouwestem. (Fo- Dat gebeurt nu voor de 16e keer. Vorig jaar was de opbrengst 40.000,-. t in het meegenomen... Fazantdreef 2 2743 DC Waddinxveen da’swt Het Christelijk Waddinxveens to: De Gouwestem). Van links naar rechts de heer P. v. d. Pols, mevrouw H. Visser en de heer J. Kunz. (Foto: Sjaak Noteboom). komen tot een nog betere belangenbe hartiging". Dan staan u verschillende mogelijkheden ter beschikking kompleet verzorgde verhuizing huur verhuisauto met chauffeur/verhuizer zelf-verhuizing met gebruik van verhuis auto. pakmaterialen en diverse hulp middelen wafels en nog veel meer is bij de diverse kramen te koop. WADDINXVEEN - Een aantal leerlingen van de Samenwerkingsschool voor HAVO-Atheneum aan de Sniepweg heeft het initiatief genomen voortaan voor hun dagelijkse kop koffie geen plastic bekertjes meer te ge bruiken. Daarom nemen ze sinds afgelopen maandag hun eigen koffie- mok mee naar school. Het initiatief van de leerlingen in de vijfde klas van het Atheneum ontstond afgelopen weekend, toen zij hoorden over de "Dag van de aarde”. Dagelijks worden er aan de bar van de Samen werkingsschool honderden bekertjes koffie en thee verkocht. Per jaar betekent dit een verzameling van zo’n 125.000 bekertjes. Al dat plas tic belandt in de vuilnisbak, en veroor zaakt de nauwelijks te verwerken afval berg. En al die bekertjes zijn helemaal niet nodig. WADDINXVEEN - Vrijdagavond 27 april wordt de 14e ronde verspeelt van de klaverjas- en jokercompetie bij Waddinxveen-voetbal. Het kaarten vindt als vanouds plaats in de kantine van de vereniging in het sportpark "De Sniep” en zal om 20.(X) uur aanvangen. De kantine is vanaf 19.30 uur open. WADDINXVEEN - Komende zaterdag wordt van 9.00-16.00 uur op het parkeerterrein aan de Sniepweg bij het zwembadcomplex de jaarlijkse grote rommelmarkt van de Centrale Hervormde Gemeente gehouden. Minstens zo belangrijk is voor de leer lingen de gedachte dat koffie uit een mok veel lekkerder is. Vooral om die reden werd er de afgelopen dagen door de medeleerlingen van de Samenwer kingsschool dan ook best enthousiast gereageerd. Ook de conciërge - die de koffie en thee verkoopt - reageerde po sitief. Het maakt voor hem toch niet uit of hij een mok of een bekertje vult. Het programma van de Stichting De Wingerd aan de Wingerd in Groenswaard 3 ziet er zo uit: 11.30 uur straattekenen, 13.00 uur spelletjesmiddag, 19.30 uur op tocht met de muziekvereniging Cormula’s (thema: sprookjes). Voor de elfde maal wordt op het parkeerterrein Beukenhof door de Lions Club Waddinxveen de SOS-Kindermarkt gehouden. De opbrengst is bestemd voor de zeven geadopteerde SOS-kinderen. De verkoop is in handen van kinderen van 6-15 jaar. Ook de Lions Club verkoopt allerlei artikelen en etenswaren. Voorts zijn er enkele demonstraties. Neem kontakt op en wij kunnen u middels een bezoek vrijblijvend informeren over de diverse mogelijkheden en prijzen Het programma van de speeltuinvereniging De Overkant aan de Kromme Esse in de Zeeheldenbuurt ziet er zo uit: 14.00 uur kinderspelen met als extra attracties een suikerspinmachine en een rad van avontuur, 16.00 uur vierkamp voor oudere jeugd en volwassenen. VERVOER VERHUIZINGEN WADDINXVEEN van prachtige olieverfschildenjen op linnen in Hotel Restaurant GROENENDIJK". Rijndijk 96. Hazerswoude-Rijndijk. Een grote keuze aan: landschappen (ook Nederlandse), zeegezichten, bloemen, stadsgezichten, stillevens en ander werk. Meer dan 250 doeken, zowel klassiek als modem. Zaterdag 28 april a.s. van 10.00 tot 17.00 uur. WADDINXVEEN - In Waddinxveen is een plaatselijk Platform Gehandi capten in oprichting. Op een eerste kennismakingsbijeen komst van vorige maand is door twintig aanwezigen, zowel vertegenwoordi gers van gehandicaptenorganisaties als individuele betrokkenen, gepraat over de doelen en activiteiten van een derge lijk platform. Doel van een Platform Gehandicapten zal zijn om de achterstandssituatie van lichamelijk gehandicapten op te heffen en hun integratie in de samenleving te vergroten. Een kleine voorbereidingsgroep buigt zich momenteel over een verdere uit werking van de taken, activiteiten en structuur van het platform. In de Oranjewijk houdt WSE-voetbal voor de eerste maal een reeks Oudhollandse volksspelen. Er zijn 26 spelletjes, waaraan door jong en oud gratis kan worden deelgenomen. Het programma ziet er zo uit: 12.30 uur inschrijven, 13.00 uur aan vang met eerste ronde, 14.00 uur pauze, 14.30 uur tweede ronde, 15.30 uur eieren gooien, 16.30 uur bingo voor jeugd t/m 14 jaar, 17.30 uur einde programma. Dat bleek op de maandagmiddag in het Anne Frank-centrum gehouden ken nismakingsbijeenkomst van de ANBO waar het ledental van meer dan 60 op meer dan 80 werd gebracht. In januari waren er nog maar 14 Waddinxveense ANBO-leden, die waren onderge bracht bij de afdeling Gouda. Op de kennismakingsbijeenkomst wa ren 60 mensen aanwezig. Onder hen bevonden zich ook de gemeentelijk ou- deren-coördinator en vertegenwoordi gers van instellingen en organisaties voor ouderen. Het programma werd aan elkaar ge praat door de heer J. Kunz, samen met mevrouw H. Visser (de eigenlijke ini tiatiefneemster) en de heer P. v.d. Pols behorend tot de ANBO-kern Wad dinxveen. Autopuzzelrit van De Gouwe Rijders. Het startpunt is de tuinbouwveiling aan de Bredeweg. Inschrijven vanaf 05.30 uur in de kantine, start tussen 06.00 en 07.00 uur. WADDINXVEEN - Als het een beetje meezit heeft de afdeling Wad dinxveen van de Algemene Nederlandse Bond van Ouderen (ANBO) bij haar oprichtingsvergadering in mei zo’n 100 leden. Of Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 25 april 1990 Het programma van de wijk- en speeltuinvereniging De Paddestoel in de Bomen wijk ziet er zo uit: 14.00 uur diverse kinderspelen (tot 16.00 uur), 19.00 uur bingos- peurtocht, 20.00 uur bingo in wijkgebouw De Paddestoel aan de Lijsterbesstraat. Het programma van de Stichting Festiviteiten Zuidkade 1 ::83 aan de Overtoom in de Oostpolderwijk ziet er zo uit: 13.45 uur start traditionele kinderspelen voor drie leeftijdscategorieën, grabbelton en enveloppenkraam, 16.15 uur optreden clown Pjotr, 18.30 uur gecostumeerde optocht met muziekvereniging Concordia, 19.30 De klaverjasvereniging De Springplank houdt in de zaal van het tenniscentrum Waddinxveen aan de Sniepweg een klaverjasmarathon. Er worden 10 ronden ge speeld. Voor 5 ervan kan worden ingeschreven. Hiervan tellen de hoogste 3 mee voor de einduitslag. De prijsuitreiking is om 17.30 uur. Inschrijfkosten 2,50 en 0,50 per ronde. Het programma van de wijk- en speeltuinvereniging Zonnig Zuid in de St. victor wijk ziet er zo uit: 09.00-10.00 uur inschrijving voor vossenjacht/puzzeltocht, 10.00 uur start vossenjacht, 14.00 uur start zeskamp en diverse buitenspelen en kraampjes met rad van avontuur, 16.30 uur prijsuitreiking buitenspelen, 17.00 uur afsluiting buitenspelen, 21.00 uur Oranjebal, 01.00 uur sluiting. Het programma van de Stichting Wijk werk De Zuioplas ziet er aan de Buizerd- hoek, Koekoekdreef, Gruttodreef, Tarwe-akker, Haverakker en Boekweitakker zo uit: 09.30 uur optocht met draaiorgel, 10.00 uur inschrijven vossenjacht, 10.30 uur vossenjacht, 12.30 uur straattekenen, 14.00 uur spelactiviteiten, 16.00 uur fi nale kussengevecht, 16.00 uur inschrijven voor prestatielopen en touwtrekken, 17.30 uur prestatieloop (1,5 km), 18.00 uur touwtrekken, 19.00 uur prestatielopen (5 en 10 km). Bij slecht weer worden de spelletjes gehouden in de tuinbouwveiling aan de Bredeweg van 14.00-16.00 uur. De Centrale Hervormde Gemeente probeert ook dit jaar weer met ver eende krachten een hoge opbrengst te behalen om zo allerlei projekten bin nen en buiten de gemeente te onder steunen. De eerste vrije dag van een lang ”Ko- ninginneweekend" is goed besteed bij een bezoek aan deze rommelmarkt. Vele mooie tweedehands spullen wor den te koop aangeboden. Te denken valt aan meubels, electra, boeken, platen, speelgoed en kleding. Daarnaast is er een groot aanbod van bomen en planten, dus een goede kans om de tuin en het balkon weer te verf raaien. Ook aan hongerige magen is gedacht: slaatjes, oliebollen, vis, sateh, stroop- Tournooi voor A-l en B-l-elftallen bij Be Fair-voetbal in het Warnaarplantsoen. Aan de strijd om de Piet Roos jr-wisselbeker namen deel GSV (Gouda), Floreant (Boskoop), Nieuwkoop, Rijsoord en Be Fair. De prijsuitreiking is om 15.30 uur. Voor de kinderen (en groten) zijn er talrijke attracties te vinden op het marktterrein. Naast de vertrouwde bal lonnen, grabbelton en rad van avon tuur is er dit jaar voor het eerst ponyrij- den voor de kleinen en een marmotten- baan. Er zijn prachtige prijzen bij verschil lende aktiviteiten te verdienen. Kortom voor elk wat wils. Voor het begeleiden van al deze zaken zijn 140 medewerkers bereid gevonden mee te doen. Er is ook een bezorg dienst aktief, die de wat grotere meu bels tegen een redelijk tarief thuis brengt. WADDINXVEEN - Met een 9-3 winst op Reeuwijk behaalden de jongens D van de hockeyclub Waddinxveen afge lopen zaterdag het kampioenschap Het team, dat gecoached en getraind wordt door de heren Visser en van Ben- nekum, liet in de eerste wedstrijden nog wel wat punten liggen, maar na de herindeling van de competitie in de herfstvakantie werd er niet meer verlo ren. Diverse wedstrijden werden zelfs met grotere cijfers gewonnen Ook de offi cieuze wintercompetitie werd winnend afgesloten door het D-team met Jeroen Boode, Rogier Brink, Christiaan Hoo- geweg, Sencha van Kinderen, Wytze Klop, Hugo Ploegmakers, Gijs van Popta, Steven Saers, Arend Visser, Niels de Vries, Dennis Alma, Roland de Vries en Frank Kool. Zaterdag 28 april is voor de jeugd de laatste compe- titiedag. De speeltuinvereniging Oranjewijk houdt aan de J.W. Frisoweg een gezellig Oran jefeest met diverse activiteiten, zoals straattekenen, grabbelton, touwtje trekken, dobbelsteen gooien, autorace, kleefdart, skippybalrace, loopbussen, enveloppen loterij, kaas raden, darten, doelschieten, blikgooien, skateboard lopen en stokhan- gen. Ook is er een springkussen en zijn er poffertjes. De kinderactiviteiten kosten 0,10 en de volwassenenactiviteiten 0,50. ZEVENHUIZEN - De Zevenhui- zense volleybalvereniging Rento- kil-ZVH wist door de winst van 3-2 (15-17 11-15 15-6 15-13 15-10) op naaste concurrent Brother/Marti- nus op een waardige wijze in Doe- tinchem de landstitel te pakken. Op vrijdagavond kregen de spelers van het trainersduo Jaap Akker huis (Waddinxveen)en Toon van der Burgt (Nijmegen) uit handen van de secretaris van het hoofdbe stuur van de NeVoBo, mevrouw R. Ooms, de kampioensbeker uitge reikt. De spelers Laurens Clardeij, Maar ten Verdonck. Rene van Reewijk, Mark Dronkers, Ronald Kooij- man, Don Verdonck, Leon Heij- ting, Hans Eindhout, Jan Clardeij, Cees van Opijnen, Brecht Roden burg en Eduard Blanken kunnen dus het seizoen met de dubbel af sluiten. In ieder geval zal Rentokil-ZVH volgend seizoen in de Europa Cup I voor landskampioenen uitkomen en zal bekerfinalist Normis/Orion de Europa Cup II voor hun reke ning nemen. Aanstaande zaterdagmiddag is de laatste dag van de play-offs. Dan zullen de Europa Cup III plaatsen verdeeld gaan worden. Het gehele wedstrijdprogramma zal zich in het dorpshuis Swanla afspelen. Direct na afloop van de wedstrijd tegen Normis/Orion worden de he ren door de vereniging gehuldigd voor het behalen van het kam pioenschap van Nederland. Uiter aard wordt er dan duchtig gefeest. Zevenhuizen heeft het kampioen schap toch met glans kunnen beha len. De ploeg van het trainersduo Toon van de Burgt en Jaap Akker huis kwam aanvankelijk hopeloos met 0-2 achter tegen het Amstel- veense Martinus. Alles wees erop dat de ploeg van Bert Goedkoop als winnaar uit de strijd zou komen. Dat Zevenhuizen kampioen zou worden stond bijna vast. Anders was het wel deze week gebeurd te gen Orion, dat er absoluut geen baat bij had om Zevenhuizen nog te verslaan. Dat zou immers de Europa Cup II- plaats in gevaar kunnen brengen omdat Zevenhuizen ook al beker- kampioen was en Orion finalist. WADDINXVEEN - De zaterdagploeg van Waddinxveen leeft toe naar de cru ciale wedstrijd van zaterdag tegen con current Donk. Bij winst promoveren de Waddinxveners rechtstreeks naar de hoofdklasse. Elke andere uitslag houdt de Waddinx veners wel in de race, maar dan dient wel gewonnen te worden van a.s.-kam pioen Jodan Boys 3, hetgeen zeker geen gemakkelijke opgave zal zijn. De selectie van Waddinxveen is vrijwel op oorlogssterkte. Alleen keeper Leo Appel ontbreekt. Hij brak niet zijn el leboog, zoals vorige week gemeld werd. Zijn elleboog was uit de kom met de daarmee gepaard gaande verrekkingen van spieren en banden. Vier weken ab solute rust zijn voorgeschreven zodat hij het zinderende slot van deze compe titie vanaf de zijlijn moet meemaken. Stand-inn is Leo v.d. Berg, oud-keeper van Waddinxveen die afgelopen zater dag door de selectiespelers flink onder vuur werd genomen. Het is er de zaterdagvoetballers alles aan gelegen om thuis de promotie veilig te stellen en doet dan ook een oproep aan de Waddinxveense bevolking om het zaterdag vanaf de zijlijn te suppor ted De wedstrijd begint om half drie in sportpark de Sniep. De entree is gratis. De 12 jaar oude Algemene Neder landse Bond van Ouderen telt 182.000 leden en kent 570 afdelingen. Wad dinxveen wordt daar volgende maand één van. In het Anne Frank-centrum kregen de aanwezigen de gelegenheid zich voor bestuursfuncties op te geven en een enquete in te vullen over allerlei wensen en verlangens. De ANBO, met een contributie van 15,60 per persoon en 22,30 per paar, is bedoeld voor mensen van 50 jaar en ouder (derde levensfase). "Wij zijn in een opbouwfase”, verdui delijkte initiatiefnemer J. Kunz. "Wij kunnen geen wonderen verrichten op korte termijn. Wat wij nastreven is een goede samenwerking met andere oude renbonden in Waddinxveen, de Protes- tants-Christelijke Ouderen Bond en de Katholieke Bond van Ouderen, om te Ook verschillende docenten hebben al toegezegd de leerlingen die niet door hebben hoe lekker koffie uit een mok smaakt even om te praten. Een docent zei dat het hem al verbaasde dat de ac tie nu pas van de grond komt, en dat hij het altijd al raar vond dat leerlingen koffie uit plastic lustten. Op verschillende andere scholen in Ne derland heeft de schoolleiding het ini tiatief genomen het plastic te weren. Van het geld dat bespaard wordt door geen plastic weggooibekertjes te ko pen, kan er makkelijk voor iedere leer ling een afsluitbare onbreekbare mok worden gekocht. De leerlingen van de Samenwerkings school hopen dat er de komende tijd veel leerlingen ontdekken hoe vies plastic koffie eigenlijk is, en hoe dom je bent als je dat accepteert. De actie wordt kracht bij gezet door op verschillende plaatsen in de school affi ches op te hangen. De schoolleiding - die het initiatief ook toejuicht - heeft hiervoor alle medewerking toegezegd. MOERKAPELLE - Op Koninginne dag (maandag 30 april) houdt de tafel tennisvereniging Moerkapelle haar 11e trimloop. Ook dit jaar belooft het weer een grandioos succes te worden, gezien de reacties die de tafeltennissers verle den jaar van de lopers kregen. In het Dorpshuis kan men zich verkleden en na afloop douchen. De loop gaat grotendeels door lande rijen op verharde wegen en een stuk door het dorp, waar ook de start en fit nish is. Er kan gekozen worden uit 5 af standen (2,5,10 en 21,1 km). Inschrijven vanaf 10.00 uur dorpshuis Op Moer, Raadhuisstraat 40. Starttijd 2 km op 10.30 uur. Start- tijd andere afstanden om 11.30 uur. Deelnemers tot en met 12 jaar betalen 3 gulden inschrijfgeld, alle anderen 4 gulden. WADDINXVEEN - Nu de voetbal competitie het einde nadert staan deze maand, mei en juni in het teken van oe fenwedstrijden van de WSE-jeugd. De technische commissie van WSE heeft drie elftallen samengesteld, te weten t/m 13 jaar, t/m 16 jaar en t/m 21 jaar. WSE beoogt hiermee het voetbalni- veau van de jeugd te verbeteren en dat deze spelers over enkele jaren in het eerste elftal zullen spelen. Het elftal t/m 13 jaar speelt tegen Dl- elftallen van verenigingen uit het be taalde voetbal en bij het team t/m 16 jaar wordt er gespeeld tegen Cl-elftal- len. Naast de wedstrijden zullen er door deze twee selekties ook worden getraind. Het elftal t/m 21 jaar zal oefenwedstrij den spelen landelijke jeugd-elftallen, welke uitkomen in de Coca Cola-com- petitie. Voor het WSE-team t/m 21 jaar is het ook een goede voorbereiding op het internationale PerCom WSE’90- toumooi, dat op 25 en 26 augustus zal worden gehouden. Op dinsdagavond 1 mei om 19.15 uur is de eerste klapper gepland: WSE t/m 21 jaar tegen de landelijke A-jeugd van Feyenoord. Tegen de landelijke A- jeugd van Sparta wordt dinsdagavond 8 mei gespeeld en tegen de landelijke A- jeugd van Elinkwijk donderdagavond 7 juni. Ten bate van de Nederlandse Kankerbestrijding wordt in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde een gratis toegankelijk Oranjeconcert gegeven. Dat gebeurt door het Christelijk Waddinxveens Mannenkoor De Gouwestem en het kinder-, jeugd- en gemengd koor Vox Jubilans. Tijdens de uitvoering wordt er een collecte gehouden ten bate van de Nederlandse Kankerbestrijding, die op 21 juni 1949 van start ging met de oprichting van het Koningin Wilhelminafonds voor de kankerbe strijding. De organisatie van het Oranjeconcert is in handen van de afdeling Wad dinxveen van de Nederlandse Kankerbestrijding. Het Oranjeconcert wordt niet alleen mede mogelijk gemaakt door De Gouwes tem (dirigent Adriaan Verhoef) en Vox Jubilans (met groot koor o.l.v. Pieter Stolk en met jeugdkoor o.l.v. Jan Mulder), maar ook door het kinderkoor De Zangvo gels o.l.v. Eveline Laros, organist/pianist Ben Kramer en trompettist Arjan Post. De opening van het concert is in handen van voorzitter W. Burger van Vox Jubi lans, de sluiting door voorzitter N.J. Vavier van De Gouwestem, die dan het collec- tebedrag bekend zal maken, terwijl huisarts B. Glaser, voorzitter van de Neder landse Kankerbestrijding in Waddinxveen, nog een toelichting zal geven over het doel van de avond, die een programma kent met 14 punten. De voorbereidingsgroep heeft inmid dels één keer vergaderd en een aantal voorstellen op papier gezet. Duidelijke taken van het platform zijn volgens deze groep: "voorlichting aan instellin gen als scholen en bedrijven” en ”advi- i sering van de gemeente”. Daarnaast dient het platform te inven tariseren welke knelpunten er voor ge handicapten bestaan en welke belan genorganisaties er in Waddinxveen voor minder-validen zijn. De voorkeur bestaat voor een zelfstan dig platform dat onafhankelijk van de 1 gemeente functioneert. Wel zal het platform regelmatig contact hebben I met de gemeente. Op korte termijn stelt de voorberei- dingsgroep de volgende actiepunten voor: veranderen van de ongunstige tijd waarop gehandicapten gebruik kunnen maken van de sporthal, herzien van verouderd voorlichtingsmateriaal en inventarisatie van knelpunten in 1 Waddinxveen. Deze voorstellen worden dinsdag- i avond 15 mei om 20.00 uur door alle deelnemers in het Platform Gehandi- capten besproken. Belangstellenden t zijn uiteraard welkom deze bijeen komst in het Waddinxveense gemeen- 1 tehuis bij te wonen. ZEVENHUIZEN - In de hervormde koffiebar ’t Praathuijs aan de Dorps straat in Zevenhuizen wordt vrijdag- avond 27 april vanaf acht uur de alom- .bekende film ”Het kruis in de asfalt- jungle” vertoond. De film, een waar gebeurd verhaal, gaat over het leven en werk van de Amerikaanse plattelandsdominee Da vid Wilkerson die het in een rechtzaal opneemt voor een aantal van moord beschuldigde leden van de New Yorkse jeugdbende. Een spannende film voor iedereen vanaf 15 jaar. WADDINXVEEN - Het programma voor Koninginnedag 1990 (maandag 30 april) uur afsluiting festiviteiten. Mocht het weer te slecht zijn dan treedt clown Pjotr om ziet er in Waddinxveen zo uit: 16.15 uur op in de gymzaal van de Samenwerkingsschool voor HAVO-Atheneum aan de Sniepweg. v A !°N° VOO» Ö-UMQEN vö0S

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 21