Zeven mille voor peuters Joy-riding in vrachtauto Echtpaar bij Boris Becker Vroege vogels” op de foto Particuliere kinderopvang Droomreis van Ford eenzamer Waddinxveen feest mee met het Anjerfonds Collectanten gezocht voor AVO-collecte Oorlogs- expositie Zevenhuizen Koploper Hennink Nieuwe GPV- bestuursleden Themamiddag onderwijs commissie Kerngroep exposeert in bibliotheek Concert Concordia Tuinontwerp, aanleg en onderhoud Fietsendieven Vernielingen Jodokus Cultuurfonds Fluitketeltje Uit het verkeer Aanrijdingen Diefstallen A: •- Waddinxveen groen r-l ktechniek-i- Bel voor vrijblijvende informatie Tel. 01727 - 12900. Ook 's avonds bereikbaar L l'ENNISGAIA rViHinin's i 3^7 ■Kj Pagina 25 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 25 april 1990 03®**** Ford-dealer Arie Boonstoppel (rechts) F nxveense Zondagmiddag was namelijk de laatste dag dat er een duik in het water geno men kon worden van het zwembad- complex dat in 1973 werd uitgebreid met een overdekt bad. nen begroeting van Becker zo origineel dat dit met een prijs werd beloond. Wegens het succes van het Ford Tennis Gala hebben de Ford-dealers trouwens nog een verrassing voor autominnend Nederland in petto. De zeer sportieve Ford Escort 1.6 GT, die tijdens het Tennis Gala centraal stond, blijft voor lopig voor een zeer aantrekkelijke prijs verkrijgbaar. Dit snelle type staat ook bij Ford-dealer Auto Arbo vooraan. ■POLITIENIEUWST Vanuit een kleedkamer van Waddinx- veen-voetbal aan de Sniepweg is op za terdag 21 april een portefeuille met geld en bescheiden weggenomen. De portefeuille was onbeheerd achtergela ten in een sporttas. Uit een op de Zwarteweg geparkeerde WADDINXVEEN - Volgende week woensdagmiddag 2 mei van één uur tot half vijf zal in de Prof. Kohnstamm- school voor openbaar MAVO aan de Mauritslaan de jaarlijkse themamiddag van de BOVO-commissie (basisonder wijs-voortgezet onderwijs) worden ge houden. Deze middag is bedoeld voor het on-'' derwijzend personeel van de scholen voor basis- en voortgezet onderwijs in Waddinxveen, Zevenhuizen, Moerka- pelle, Reeuwijk, Boskoop en Hazers- woude. Na de opening van de middag volgen er workshops met een viertal thema’s, te weten Engels, informatica, ontleden/ spelling en huiswerk. Tevens bestaat er de mogelijkheid de permanente expo sitie ’’methoden” te bezoeken in het schoolgebouw van de Prof. Kohn- stammmavo. Deze expositie geeft een indruk van de methoden die gebruikt worden voor de vakken Engels en Nederlands. WADDINXVEEN - De afdeling Wad dinxveen van het Gereformeerd Poli tiek Verbond (GPV) heeft een nieuw bestuur. De drie nieuwe bestuursleden zijn voorzitter W. Griffioen (C. Huy- genslaan 6), penningmeester W. van Huizen (Linzenakker 43) en secretaris N.L. Bosscha (Kamilleveld 6). Bij de sporthal aan de Sniepweg is een bruine Gazelle herenfiets ontvreemd. Bij de tennisvereniging aan de Sniep weg verdween een groene Fongers he renfiets. Vanaf het NS-station Noord verdween een Bordeaux-rode Batavus fiets. La ter op de dag werd een zilvergrijze Ex- cellent-herenfiets vermist op deze loca tie. Alleen het voorwiel van de ont vreemde fiets bleef in de stalling ach ter. Nachts werd een wijnrode Topper-da- mesfiets gestolen vanaf het Kon. Wil- helminaplein. Van een school aan de Lindengaarde zijn een tweetal onderruiten vernield. Mogelijk dat voetballende jeugd de schade heeft veroorzaakt. Ook een school aan de Zuidplashof kreeg te maken met vernielingen. Hier werden deurkrukken dolgedraaid. De jongens hadden kennelijk gepoogd om met de vrachtauto van een hal naar een andere hal te rijden. Hierbij werd de rechterzijde van de vrachtwagen ge heel beschadigd. Na de rit werd de auto weer teruggereden en achtergelaten. Van de daders ontbreekt elk spoor. Het particuliere kinderdagverblijf Jo dokus wil in een voormalig bedrijfs pand op de hoek Mercuriusweg/Burge- meester Trooststraat de deuren ope nen. Dat zal in september kunnen zijn. Het doel van Jodokus is het bevorderen van de ontwikkeling van jonge kinde ren door hen in groepsverband samen te brengen, met deskundige begelei ding, als aanvulling op de opvoeding in het gezin. Het kinderdagverblijf Jodokus zal vanaf 3 september open zijn van maan dag tot en met vrijdag, van 7.30 uur tot 17.30 uur, voor kinderen tot 4 jaar. De kosten hiervoor zijn 3,- per uur. Naast de dagopvang biedt Jodokus ook buitenschoolse- en vakantieopvang voor kinderen tot 13 jaar. WADDINXVEEN - Volgens de Waddinxveense rijkspolitie hebben twee tot nu toe onbekende jongens afgelopen zaterdag 21 april vermoede lijk gereden in een op het terrein van de tuinbouwveiling aan de Bredeweg geparkeerd staande vrachtauto. In ons land is een leerplichtwet, maar ook die blijkt niet te garanderen, dat alle mensen goed leren lezen en schrij ven. Sommigen kunnen het tempo niet goed bijhouden, hebben moeilijkhe den, waardoor ze vaak verzuimen of kunnen zich niet goed concentreren en verlaten de school zonder over vol doende lees- en schrijfvaardigheid te beschikken. De problematiek van een analfabeet, waar hij of zij ook woont op de wereld, is bijna gelijk. Als er rekeningen moe ten worden betaald, formulieren wor den ingevuld of contracten afgesloten, zijn analfabeten volledig afhankelijk van anderen, die wel kunnen lezen en schrijven. Het Prins Bernhard Fonds (PFB) en de daaraan verbonden 15 Anjerfondsen vormen samen het grootste cultuur fonds van Nederland. Door het verle nen van subsidies aan projecten op cul tureel gebied dragen het PBF en de An jerfondsen bij een nieuwe culturele ontwikkelingen en aan cultuurbehoud. Het PBF is een particuliere stichting met een landelijk overkoepelend be stuur en 15 door heel Nederland ver spreide afdelingen, de Anjerfondsen. In iedere provincie en in de steden Am sterdam, Den Haag en Rotterdam is een Anjerfonds werkzaam. De Anjer fondsen beschikken over eigen bestu ren en beslissen zelfstandig over subsi- die-aanvragen. Het PBF subsidieert projecten met een overwegend landelijk karakter of be lang. De Anjerfondsen zijn gericht op culturele projecten van regionaal of plaatselijk belang. Voor zowel het PBF als de Anjerfond sen geldt dat zij met name subsidie ver lenen aan initiatieven en projecten waarbij zelfwerkzaamheid en particu lier initiatief een belangrijke rol spelen De ’’vroege vogels” - een we\ De particuliere peuteropvang van le- niemienie is in een leeg lokaal van de openbare Klaas de Vriesschool aan de Herman Heijermanslaan. Daar wordt op Koninginnedag (maandag 30 april) van 11.30-13.00 uur een openings- feestje gehouden met muziek, koffie en limonade. ’’Karei Kneepkens” (schooldirecteur Donald v.d. Weide) zal als ’’conservator-generaal van het Paleis der Schone Kunsten in Brussel” de opening verrichten. boskoop hoveniersbedrijf 01727-12900 vaste zwemgroep van het Waddinxveense zwembadcomplex - verscheen op de laatste rkdag dat het bad aan de Sniepweg open was in carnavalscostuum. (Foto: Sjaak Noteboom). B. en W. hebben de avond - woensdag 23 april - vergaderende gemeenteraad alsnog gevraagd dit geld op tafel te leg gen, hoewel de gemeentelijke Nota Kinderopvang voorlopig nog niet in de raad zal worden behandeld. De nota kwam vorige week dinsdag avond plotseling niet in bespreking tij dens de gezamelijke vergadering van de raadscommissie voor welzijnszaken De particuliere peuteropvang van Het Fluitketeltje gaat in de eerste helft van de volgende maand van start in een portacabin bij de openbare Jan Lig- thartschool aan de Sperwerhoek. Het gaat hier om neutrale kinderopvang van 2- en 3-jarigen. Initiatiefneemster Elly Keus is gediplo meerd hoofdleidster en wordt in prin cipe bijgestaan door 3 leidsters. Het Fluitketeltje, met een groepsgrootte van maximaal 12 peuters begint ’s mor gens om half negen. Om één uur ’s mid dags kunnen de kinderen weer worden opgehaald, dit om werkende en/of stu derende ouders tegemoet te komen. Ook bestaat de mogelijkheid om een tijd van half twaalf aan te houden. De vakanties lopen gelijk met de school vakanties van het basisonderwijs in Waddinxveen. Zaterdagavond zorgde De Gouwe voor een laatste tropische avond, waar het gezellig toeven was. Maandagmorgen begonnen de bouwers al met het onder handen nemen van het resterende ge deelte. In september, elf maanden na het begin van de verbouwing en uitbreiding van 5,2 miljoen gulden, moet het karwei geklaard zijn en kunnen de Waddinx- veners en streekgenoten waar maken wat wordt verwacht: 135.000 bezoekers per jaar. auto werden op maandag 23 april be scheiden gestolen. De eigenaar ver klaarde de auto nooit af te sluiten, zo dat het de daders wel zeer makkelijk gemaakt werd de diefstal te plegen. WADDINXVEEN/DEN HAAG - Waddinxveen is één van de zeven plaatsen waar het jubilerende Anjer fonds feest gaat vieren. Dat gebeurt op zaterdag 16 juni. Het Anjerfonds Zuid-Holland viert haar 50-jarig bestaan met ondermeer een manifestatie rond de amateurkun- sten in die zeven uitverkoren Zuidhol- landse gemeenten. Onder het motto ’’Geven om cultuur die je lief is” presenteren Alkemade, Barendrecht, Cromstrijen, Goederee- de, Naaldwijk, Waddinxveen en Zede- rik de in hun regio aanwezige amateur- kunsten en cultuuruitingen. Amateurtoneelverenigingenfotogra- fieclubs en beeldende kunstenaars, zangverenigingen, harmonie- en fanfa re verenigingen, historische verenigin gen en organisaties op het terrein van natuurbehoud zorgen die dag voor een gevarieerd programma. De manifestaties in de gemeenten du ren vrijwel de gehele dag. De coördina tie van de manifestatie is in handen van de Culturele Raad Zuid-Holland. WADDINXVEEN - De twee particuliere peuterspeelzalen ’’leniemie- nie” in de Vondelwijk en ”Het Fluitketeltje” in de Zuidplas krijgen van het gemeentebestuur elk een startsubsidie van 7.000,-. en voor de financiën, omdat er een an dere samenstelling van het college van B. en W. op komst is. De nota is im mers een politiek compromis en daar over zou wel eens door het nieuwe col lege wat anders gedacht kunnen wor den. De twee particuliere initiatieven kun nen dus rekenen op in totaal 14.000,- uit de gemeentekas. Daarnaast is er nog het initiatief van de Waddinxveen- sen Yvonne van der Harst en Simone de Jonge, die na de schoolvakanties met het particuliere kinderdagverblijf Jodokus willen beginnen. Hiervoor komt overigens geen finan ciële steun van de gemeente, omdat men aan het Raadhuisplein aan plan nen werkt voor een eigen kinderdag verblijf met 12 kindplaatsen aan de Pe ter Zuidlaan. Onder andere zullen de opgegraven restanten van het vliegtuig ’’Thunder bolt P47” geexposeerd worden. Voor belangstellenden wordt de mogelijk heid geboden om (uiteraard in be perkte mate) onderdelen van dit vlieg tuig te kopen. Naast het vele fotomateriaal en docu mentatie zullen een originele Ameri kaanse (Harley Davidson) motorfiets en een Duitse motorfiets te aanschou wen zijn. Extra luister aan dit evenement wordt gegeven door het ten gehore brengen van muziek van bekende ”oorlog-ar- tiesten”, zoals Glen Miller, Vera Lynn en Lili Marlene, door het draaien van de originele grammofoonplaten. De tentoonstelling in dorpshuis ’’Swan- la” aan de Burg. Klinkhamerweg in Ze venhuizen zal officieel geopend wor den op 4 mei om 15.00 uur. Vervolgens kan men van 16.00 tot 18.00 uur de ex positie bezoeken. Vanwege dodenher denking is daar ::s-avonds geen moge lijkheid toe. Op 5 mei is de tentoonstelling van 10.00 tot 20.00 uur geopend. De toegang is gratis (beide dagen). De politie heeft deze week twee brom fietsen uit het verkeer genomen voor nader technisch onderzoek. Vetmoed wordt, dat de bromfietsen ’’opge voerd” zijn. Ook werd een auto uit het verkeer ge nomen die niet verzekerd bleek te zijn. De auto-eigenaar heeft veertien dagen de tijd om de auto alsnog te verzeke ren. Mocht dit niet gebeuren dan volgt inbeslagname van de auto. WADDINXVEEN - In de onderlinge competitie van de Waddinxveense Schaak Vereniging vergrootte koplo per Hennink opnieuw zijn voorsprong op zijn achtervolgers. Zelf versloeg hij Van Woudenberg, terwijl de nummers twee en drie Phi- lipse en V.d. Born remise tegen elkaar speelden. Van den Hoek-Smitskamp werd afge broken in een stand die beide spelers nog winstkansen lijkt te bieden. De Niet remiseerde tegen Van Oort. Stam kreeg tegen Kardol geen loon naarwerken. Inzijnijverdepartij fraai uit te maken werd hij door de klok ge veld. Smit zag zich overmand door een pionnenovermacht van Brobbel. Littooy, door ziekte lang afwezig ge weest, versloeg Brinkhorst. Het duel tussen Besemer en Versluis werd in het voordeel van eerstgenoemde beslecht. P. van Offeren en Maliepaard hielden elkaar in evenwicht, remise. Ook D. van Offeren kwam tot resultaat en wel tegen Muit. H. van Offeren daarente gen versloeg Alblas. Prins klopte To renbeek. Van Sandijk won van H.E. van Offe ren. Pensioen herstelde zich van de vo rige week geleden nederlaag door van Verwaal te winnen. Van Oosten en D.J. van Offeren kwa men tot remise, evenals Ritter en De Bock, die hun afgebroken partij uit speelden. De strijd tussen de gebroeders Van Kleef werd in het voordeel van H. van Kleef beslist. Van der Geer zegevierde over mevr. Timmermans. Op het parkeerterrein van het zwem bad aan de Sniepweg vond op Tweede Paasdag een frontale aanrijding plaats tussen twee auto’s. Eén van de automo bilisten hield onvoldoende rechts waar door de aanrijding ontstond en één van hen heeft zich onder doktersbehande ling moeten stellen. Hij kon na behan deling mee naar het bureau voor het ondergaan van een ademanalyse. Te gen de man wordt ter zake het rijden onder invloed proces-verbaal opge maakt. Tegen een Waddinxvener wordt pro ces-verbaal opgemaakt voor het door rijden na aanrijding. De man pleegde het feit op dinsdag 17 april op de Jan Dorrekenskade-Oost bij het Warnaar- plantsoen. Nadat de bestuurder de schade had gereden verdween hij zon der zich bekend te maken. Via getui genverklaringen kon de man korte tijd later in de kraag worden gevat. De auto waarmee hij de aanrijding veroorzaakt had bleek niet verzekerd te zijn. Het in eerste instantie uit het verkeer geno men voertuig is inmiddels wel verze kerd en teruggegeven aan de rechtma tige eigenaar. Een op de Prinses Beatrixlaan gepar keerde Ford Escort werd in de avond van dezelfde dag aangereden door een verder onbekend gebleven bromfiet ser. Op woensdag 18 april vond op de Beye- rincklaan een aanrijding plaats waarbij een auto tegen een boom reed. De au tobestuurder moest uitwijken voor een breed transport. De schade die ont stond was zodanig dat het kenteken van het beschadigde voertuig werd ingeno men. Een vanaf rijksweg A12 komende au tomobilist raakte op vrijdag 20 april op de afrit naar de Goudse Poort met zijn voertuig door onbekende oorzaak in de slip. De awagen reed het talud af en ging over de kop. De bestuurder raakte niet gewond. Zijn wagen moest worden afgesleept. WADDINXVEEN - Vrijdagavond 27 april om acht uur geeft de Waddinx veense muziekvereniging Concordia een gratis toegankelijk voorjaarscon- cert in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde. Tezamen met het jeugdorkest, de ma jorettes, minirettes en tamboerkorps hoopt de vereniging weer een boeiend - programma ten gehore te brengen. Voor de pauze omvat het programma voornamelijk een klassiek karakter, met een speelse afsluiting van het jeugdorkest, in samenwerking met de minirettes. 1 Na de pauze opent het tamboerkorps het tweede gedeelte van de avond met S een aantal stukjes ritmiek, waarin de humor niet ontbreekt. Daarna volgt een nonstop programma van het harmonie-orkest, gezamenlijk met majorettes en minirettes. De ge hele vereniging sluit op feestelijke wijze de avond af. Onbekenden hebben in het Paasweek- einde een vitrinekast opengebroken van Verbakel-Mode aan de Zuidkade. Uit de vitrine verdween lingerie. Tijdens het Paasweekeinde zijn drie re servewielen ontvreemd van op het vei- lingterrein aan de Bredeweg gepar keerde vrachtwagens. De waarde per wiel wordt geschat op 1.200,-. De wielen werden van de vrachtwagens ge demonteerd. Uit een zijtuin aan de Da Costawegzijn in de nacht van dinsdag 17 op woensdag 18 april een conifeertje en een schoen- lappersplant weggenomen. Aan de Berkengaarde is in de avond van woensdag 18 april een schuurtje opengebroken. Een in de schuur staande vrieskist werd ook geforceerd. Ontvreemd werd ingevroren vlees en brood. Ook een in de schuur staande kinder-ATB-fiets werd meegenomen door de daders. Deze werd in de omge ving van de Wadde teruggevonden. In de nacht van donderdag 19 op vrij dag 20 april werd ingebroken in een snackbar aan de Kerkweg-Oost. Men wist via de achterzijde van het pand binnen te komen. Eenmaal binnen werd een binnendeur met grof geweld opengebroken. Uit de woning boven de snackbar werd geluidsapparatuur ontvreemd. En wie garandeert hen dat deze hulp volledig betrouwbaar is? Soms merken ze achteraf, dat ze (weer) bedrogen zijn. Veel analfabeten schamen zich, ze verzinnen allerlei, soms zeer inge nieuze trucs om hun handicap te ver bergen. Lezen en schrijven is een recht. In de Rechten van het Kind, dertig jaar gele den aangenomen door de Verenigde Naties staat dat onderwijs een recht is. Onderwijs geeft kennis. En kennis geeft een beetje meer macht om later je positie te verbeteren of moeilijkheden het hoofd te bieden. Le zen blijkt niet alleen handig om formu lieren in te vullen of om van Waddinx veen naar Groningen te kunnen rijden. WADDINXVEEN - Het Waddinx veense echtpaar N.M. Pol heeft van Ford-dealer Auto Arbo aan de Noord- kade een droom VIP-reis naar Monte Carlo voor twee personen, inclusief een ontmoeting met de Westduitse ten nisster Boris Becker, aangeboden ge kregen. De in Waddinxveen gevallen droom reis was één van de vele te winnen prij zen in het Ford Tennis Gala dat door Ford Nederland georganiseerd werd van 22 maart t/m 14 april. Een spor tieve wedstrijd, waarbij iedere koper van een nieuwe Ford recht had mee te spelen door een zo origineel mogelijke begroeting voor het tennisfenomeen Boris Becker te verzinnen. Boris Becker, de jongste Wimbledon- winnaar aller tijden, staat al drie jaar onder sponsorcontract bij Ford en ver leende zijn medewerking aan deze ac tie. De hoofdprijswinnaars worden in Monte Carlo door Ford aan Boris Bec ker voorgesteld op een speciale cock tailparty. Behalve een absolute topper in het we- reldtennis is Becker overigens ook een zeer sympathieke persoonlijkheid, die ’’fair play” en plezier in z’n werk hoog in het vaandel heeft staan. Hij traint hard voor z’n succes en vindt daarnaast tijd voor hartverwarmende sociale acti viteiten. En voor Ford-rijders, natuur lijk! De heer en mevrouw Pol kochten bij Ford-dealer Arie Boonstoppel jr. tij dens de actieperiode een Ford en de jury vond de door het tweetal verzon- Het gehele zwembadcomplex wordt vernieuwd en uitgebreid tot een ”pret- bad” met vele tropische faciliteiten. De sluiting van het oude vertrouwde bad ging niet onopgemerkt. Vrijdagmiddag hielden de zwem- en poloclub De Gouwe en de Stichting De Gouwebloem er hun jaarlijkse spon- sorzwemmen. Die ochtend nam de groep ’’vroege vogels” in carnavalscos tuum afscheid van ”hun” bad om er straks tegen redelijke tarieven weer te rug te keren. WADDINXVEEN - Waddinxveen heeft nu zo’n vijf maanden geen zwem bad meer. Zwemlustigen moeten uit wijken naar zwembadcomplexen in de omgeving, het open water van de Reeuwijkse Plassen en de Rottemeren en het strand. Ford-dealer Arie Boonstoppel (rechts) bij het gelukkige Wada echtpaar N.M. Pol. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Ook in Waddinx veen staat de AVO-collecte voor de in tegratie van gehandicapten weer voor de deur. Organisatrice mevrouw E.A. Heus-van Os (Ernst Casimirlaan 4, tel. 01828-17987) zoekt nog volop collec tanten. ”Kom scholieren, neem ook een bu; en collecteer voor de gehandicapte mede mens”, aldus de Waddinxveense. De AVO zet zich al meer dan 60 jaar in voor de integratie van gehandicapten en biedt individuele hulp bij voorzie ningen en hulpmiddelen als er geen be roep kan worden gedaan op bestaande wettelijke regelingen of fondsen. De AVO probeert mensen met een handicap aan passend werk te helpen. Niet alleen wordt er bemiddeld tussen werkgevers en werkzoekenden, maar AVO begeleidt ook gehandicapten die een eigen bedrijf willen beginnen. Met deze hulpverlening wil AVO een bijdrage leveren aan de integratie van mensen met een handicap. Het gaat im mers om hun welzijn en een gewoon le ven. WADDINXVEEN - Tot dinsdag 1 mei schenkt de Kerngroep Ontwikkelings samenwerking Waddinxveen in de openbare bibliotheek aan de Van Mecklenburg Schwerinlaan in een kleine expositie aandacht aan de alfa betisering, zowel hier als in de Derde Wereld. Dit jaar is door de Verenigde Naties uitgeroepen tot ’’Internationaal Jaar van de Alfabetisering”. Voor de expo sitie is materiaal gebruikt van UNES CO, LSEO, Basisedukatie voor vol wassenen Roosje Vos, Vluchtelingen werk W’veen en eigen materiaal. Armoede en analfabetisme gaan hand in hand. Ook in Nederland blijken ge neraties het analfabetisme ’’door te ge ven”. Veelal in zogenaamde kansarme groepen. Hetzelfde beeld treffen we in derde-wereldlanden Dat is één van de redenen, waarom de Kerngroep Ontwikkelingssamenwer king dit probleem onder de aandacht brengt. Op de expositie treft men ook informatie-materiaal aan dat men gra tis mee kan nemen, zoals de Noord- Zuidkrant, waarin ex-analfabeten zelf aan het woord komen en duidelijk ma ken met welke problemen zij te kam pen hadden en welke veranderingen het leren lezen en schrijven bij hen te weegbrachten. Als iemand niet kan lezen en schrijven is hij of zij een an-alfabeet, maar ook iemand die wel enkele losse woorden kan lezen, maar de gewone dingen, die je dagelijks tegenkomt (opschriften, reclameborden, verkeersborden) niet kan lezen, behoort bij deze groep. Er zijn bijna 900 miljoen volwassenen analfabeet, verspreid over de hele we reld. In Afrika kan 54% van de mensen boven 15 jaar niet goed lezen en schrij ven (in Burkina Faso is dat 80%). In Azië is het percentage ruim 36% en in Latijns-Amerika ruim 17% (in Peru 20%). Dit zijn gemiddelde cijfers, zodat de percentages per land nog enorm kun nen verschillen. De meeste analfabeten wonen in ontwikkelingslanden. Maar ook in ons land wonen méér dan één miljoen analfabeten. De redenen waarom volwassenen (nog) niet kunnen lezen en schrijven, kunnen verschillen. Armoede en anal fabetisme gaan vaak samen. Onderwijs kost geld. In veel landen met een grote buiten landse schuld moet op onderwijs wor den bezuinigd. Dat gaat dan weer ten koste van de allerarmsten in die lan denEr zij n te weinig scholen en niet ie dereen kan naar school. ZEVENHUIZEN - In dorpshuis Swanla in Zevenhuizen houdt de histo rische vereniging Stichting Oud Zeven- huizen/Moerkapelle vrijdag 4 en zater dag 5 mei een tentoonstelling over de Tweede Wereldoorlog en met name over de situatie in Zevenhuizen in ’40- ’45.

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 25