reparatie. gCOLOPHON! Schade aan uw auto vereist deskundige KFRK Registratie testamenten u„ SOCIAAL RAADSVROUW I tl Uitgereikt door burgemeester C.M. van der Linden Verkoop van NKF Kabel? Initiatief prijs al in 1984 Jeu de boulers naar triplettes Mbuma-zending op 1 mei 1990 Weekenddienst dierenarts: Nieuw bedrijf Vernieuwing Opleiding Jury Sterke positie I; GLASBEEK FOCWA, kenmerk voor vakwerk NEDERLANDS IXLlllXdiensten 11"—s Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 25 april 1990 Pagina 5 Ondernemersprijs 1989 voor kwekerij Sjaloom De Ondernemersprijs 1989 geeft burgemeester C.M. van der Linden aan vader D. en zoon B.L. Oosterom. Overleden: Compeer, Johannes A., oud 68 jaar. 1 ZONDAG 29 APRIL 1990 Éfqcwb Waddinxveen Door drs. CORRIE DE BAKKER, sociaal raadsvrouw van Waddinxveen «rrmi Dienstdoende verloskundige: A. Voss-Becks, Peuleyen 60, tel. 16801. J. Slager, Kerkweg-Oost 220, tel. 12737 (bij afwezigheid dierenarts Y.M. Klaare, Turfmarkt 94, Gouda, tel. 01820-18995 of dierenarts F.H.E. Edens, Bunchestraat 60, Reeuwijk, tel. 01829-4028). Mededeling: De regeling ’’medische weekeinddienst” is uitsluitend bedoeld voor dringende gevallen, waarvan de behandeling niet tot de eerstvolgende werkdag kan wachten. Spreekuur waarnemend huisarts op zaterdag en zon dag van 10.00-11.00 uur en van 16.00 tot 17.00 uur. Voor deze spreekuren behoeven geen afspraken gemaakt te worden. Aanvraag visites gedurende dezelfde uren als waarop er in het weekeinde spreekuur wordt gehouden. Buiten deze tijden is de waarnemend huisarts alleen voor zeer dringende spoedgevallen bereikbaar. Geboren: Aaron Jacobus Marinus, z.v. B.C. Oosterom en C. Duim; Jacobus Cornells, z.v. J.P. Verduijn en J.A.M. Cromwijk; Leendert, z.v. W. Krijgsman en T. Hak; Leendert Jan Pieter, z.v. L.A. Rehorst en G.D. Michielsen. Ondertrouwd: R.C. Schoneveld en C.J. Sluimer; A. Kalter en S. de Jonge; G.J. Kraaijenbrink en J.E. de Bruine; J.G. Verschut en G.M. Blonk; P. Mulder en E. M. Hamming. Dienstdoende apotheek: D.C. van Doorn, Prins Bernhardlaan 3-5, tel. 14162. Voor de praktijk van de huisartsen Blom, Glaser, Van der Linde, Hemminga en Vreeken heeft zaterdag en zondag dienst: Arts: P.J.E. van der Linde, Souburghlaan 15, tel. 14100. Voor de praktijk van de huisartsen Blom, Glaser, Van der Linde, Hemminga en Vreeken heeft zaterdag en zondag dienst: Arts: C.N. Vreeken, Weidezoom 50, tel. 12979 Wanneer men wil weten of iemand een testament heeft gemaakt, kan dit via een notaris worden opgevraagd. Wilt u een en ander liever zelf uitzoeken dan haalt u in de gemeente waar betrok kene is overleden een bewijs van over lijden (uitreksel uit het register van overlijden), kosten 12,50. Dit bewijs plus een verzoek om u te in- Uitgeverij: VETA B.V. Directie: F. van Kempen Redactie: B.J. Woudenberg Redactie-adres: Peuleyen 144, 2742 EN Waddinxveen Telefoon: 01828-15594 Advertentie-afdeling: Oranjelaan 9, 2741 EP Waddinxveen Postbus 116, 2740 AC Waddinxveen Telefoon: 01828-14788 Openingstijden: Maandag t/m Donderdag: 8.30-17.30 uur Vrijdag: 8.30-12.30 uur Klachten bezorging: Sweelinckhof 31 2742 CB Waddinxveen Telefoon: 01828-18950 Klachten over de bezorging vóór donderdag 18.00 uur melden. Postabonnement: 33,- per halfjaar. Advertentie-tarieven Losse mm-prijs 0,49 (exclusief BTW); contract-tarieven en tekst-advertenties op aanvraag. MAANDAG 30 APRIL (KONINGINNEDAG) Voor de praktijk van de huisartsen Van Heel, Siemons, Hertogh en Wilms heeft zaterdag en zondag dienst: Arts: T.S. Wilms, Joke Smithoeve 30, tel. 18613. REMONSTRANTSE GEMEENTE (in samenwerking met de Vrijzinnig Hervormden) Kerkgebouw Zuidkade: 10.00 uur mw. S. Rinsma, Waddinxveen HERVORMD GEREFORMEERDE GEMEENTE Elke donderdagavond in kerkgebouw Rem. Kerk, Zuidkade: 19.45 uur bijbellezing door ds. D. Chr. Overduin van de Hervormd Gereformeerde Gemeente te Hilversum OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE IN NEDERLAND Kerkgebouw Mercuriusweg 29: Iedere zondag 10.00 en 18.30 uur leesdienst CHR. AFGESCHEIDEN GEMEENTE Kerkgebouw Dorpstraat 3: 9.30 uur ds. N. v.d. Want 17.00 uur ds. N. v.d. Want Elke Woensdagavond: 19.30 uur ds. N. v.d. Want Er zijn vier groepen erfgenamen: 1. echtgenoot/echtgenote en kinderen, 2. ouders, broers en zusters, 3. verdere bloedverwanten in de op gaande lijn (b.v. grootouders), 4. verdere verwanten in de zijlinie tot en met de zesde graad (ooms, tantes, oud-ooms, achterneven enz.) De volgorde is dwingend, dat wil zeg gen: de eerste groep erft voor de tweede enz. Pas als een voorgaande groep helemaal ontbreekt, komt de volgende aan de beurt. Als er een onbeheerde nalatenschap bestaat (nalatenschap waar zich geen erfgenamen voor melden), verzoekt de notaris aan de rechtbank een curator over de nalatenschap te benoemen. De curator heeft de plicht de boel af te milieu door het bedrijf en wel door ge bruik te maken van een recirculatiesys- teem voorhet beregenings- en voe- dingswater. Daarop is ruim een jaar geleden beslo ten het bedrijf van de grond af aan op nieuw op te zetten op een nieuwe loka- tie aan de Abraham Kroesweg. Hoewel op deze lokatie nog hard ge werkt wordt aan de bouw en inrichting van een deel van de kassen is enige tijd geleden toch de produktie in het nieuwe bedrijf van start gegaan. Kwekerij Sjaloom richt zich in het nieuwe bedrijf uitsluitend op één van zijn specialisaties, het telen van yuc ca’s. In het verleden en in de toekomst staat daarbij de kwaliteit van het eind produkt centraal. Onder andere het enkele weken door wortelen in de kas, waarmee het bedrijf als eerste is begonnen en wat naar ver wachting binnenkort op landelijk ni veau voorschrift zal worden, vormt één van de kwaliteitsverhogende maatrege len. Dit komt de houdbaarheid en de kleur van de plant zeer ten goede, het eerste vooral van belang voor de ex port. Eén daarvan is een sterke marktposi tie, onder meer verkregen door voort durend aandacht te besteden aan de kwaliteit van het geleverde produkt ge koppeld aan het streven naar een opti male dienstverlening aan de klant. Ook het attent volgen van nieuwe ont wikkelingen en hierop vroegtijdig inha ken kenmerkt de laatste vier kandida ten. Tenslotte is gebleken, dat in alle vier de bedrijven de inzet van directie en personeel bijzonder groot is. Er wordt bijzonder hard gewerkt. Naar het oordeel van de jury leveren alle vier bedrijven dan ook prestaties die nadrukkelijk de moeite waard zijn. Aan Kwekerij Sjaloom heeft de jury als laatste check een bedrijfsbezoek ge bracht. Dit bezoek bevestigde de eer dere bevindingen van de jury. De jury is dan ook unaniem in haar mening over het bedrijf dat hierna als winnaar van de Waddinxveense Ondernemers prijs voor het voetlicht wordt gehaald. formeren over het eventueel bestaan van een testament van betrokkene, stuurt u naar het Centraal Testamenten Register, Postbus 20301, 2500 EH Den Haag. Na enige tijd ontvangt u bericht of er een testament is ingeschreven en zo ja bij welke notaris de acte berust. (De inhoud wordt niet bekend ge maakt). Als iemand overlijdt zonder een testa ment te hebben gemaakt, bepaalt de wet wie de erfgenamen zijn. In principe kunnen alleen echtgenoot en bloedver wanten erfgenaam zijn. Aanverwanten erven niet van elkaar. (Aanverwantschap is de betrekking die bestaat tussen de ene echtgenoot en de bloedverwanten van de andere echtge noot). 311 Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren. Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA, kenmerk voor vakwerk. Autoschade reparatiebedrijf Noordkade24 2741EV Waddinxveen Tel. 01828-12588 WADDINXVEEN - In de raadzaal van het gemeentehuis is dinsdag middag voor de eerste maal de Waddinxveense Ondernemersprijs 1990 uitgereikt. De instelling van die prijs was al voorzien in de werk- gelegenheidsnota ’’Werken in Waddinxveen” uit 1984. Met de Waddinxveense Onderne mersprijs spreekt de gemeente haar waardering uit voor goed onderne merschap. De prijs, bestaande uit een trofee en een oorkonde, is door burgmeester C.M. van der Linden aan het winnende bedrijf overhan digd. Tevens deed de voorzitter van de jury, wethouder M. Kraaije- stein, verslag van de werkwijze en de bevindingen. In totaal hebben elf bedrijven mee gedongen naar deze prijs. Gecon stateerd kon worden dat zowel kleine als grotere bedrijven zich aangesproken voelden tot deze prijs. De inzendingen waren bovendien afkomstig uit zeer verschillende sectoren. Vertegenwoordigd waren ondermeer de handel, de detail handel, de dienstverlening, de au- tomatiseringsbranche, de trans portsector, de bouwnijverheid en de glastuinbouw. Een deskundige jury, bestaande uit mevrouw Y. Boer-van Laak (NCW-West), de heer C. de Bas (KNOV-afdeling Waddinxveen), de heer G.Th.B. Mulleman (ICW), de heer T. Lammertse (FNV/ CNV) en wethouder M. Kraaije- stein (gemeente) heeft de inzendin gen beoordeeld. Door de jury is onder andere aan dacht besteed aan de kwaliteit van het geleverde produkt, de markt positie van het bedrijf, de bedrijfs presentatie gerelateerd aan de branche-ontwikkelingen, het ge voerde personeelbeleid, de innova tieve kracht van het bedrijf, de pre sentatie, de marketingactiviteiten en de betrokkenheid van het be drijf bij het maatschappelijke leven in Waddinxveen. MEDISCHE^ ^BURGERLIJKE Kwekerij Sjaloom, eigendom van de heer D. Oosterom en B.L. Oosterom, is in de laatste 25 jaar aan de Henegou- werweg uitgegroeid tot een glastuin bouwbedrijf met 31.000 m2 kasopper vlak. Verspreid over drie verschillende loka- ties worden diverse teelten gekweekt, waarvan de belangrijkste zijn dracea- na’s en yucca’s. Uit een door verschil lende deskundigen ruim anderhalf jaar geleden uitgevoerde doorlichting van het gehele bedrijf bleek echter dat de continuïteit van het bedrijf op deze lo katie op de lange termijn in gevaar zou kunnen komen. De innovatieve kracht van het bedrijf is indrukwekkend. Minder spectaculair maar evenzo van belang zijn de kleine vernieuwingen die door het bedrijf zijn geïntroduceerd en later door andere bedrijven zijn overgenomen. Genoemd kunnen worden het gebruik van een eigen etiket, het inhoezen van planten voor een betere bescherming tijdens het vervoer en het gebruik van speciale kaarten waarop de plantgege- vens staan vermeld ten behoeve van de kopers in het nieuwe amphitheater van de bloemenveiling in Aalsmeer. Ook voor laatstgenoemde verbetering geldt, dat deze naar alle waarschijnlijk heid binnenkort landelijk verplicht zal worden gesteld. Kwekerij Sjaloom heeft 20 man perso neel. Ondanks de grote problemen waarmee de glastuinbouw wordt ge confronteerd bij de werving van perso neel heeft het bedrijf deze problemen redelijk in de hand kunnen houden. Bijzondere aandacht wordt besteed aan de opleiding van het eigen perso neel, zowel intern als via aanvullende scholing buiten het bedrijf. Momenteel heeft het bédrijf 3 bedrijfsleiders uit ei gen kweek. De werksfeer is goed; het verloop is dan ook vrij gering. Voor mensen uit achterstandsgroepen wordt zo moge lijk plaats ingeruimd. Verder is voor elk personeelslid in nauw overleg met de betrokken persoon een functie-om- schrijving opgesteld. ’’Voor een sector waarover nog regel matig weinig positieve geluiden kun nen worden opgevangen ten aanzien van de arbeidsomstandigheden en het personeelsbeleid, geeft de situatie bij Kwekerij Sjaloom aan dat er ook be langrijke verbeteringen kunnen wor den waargenomen”, vindt drs. Kraaije- stein. De leiding van Kwekerij Sjaloom heeft het aangedurfd om op een andere loka- De Waddinxveense sociaal raadsvrouw' drs. Corrie de Bakker houdt spreekuur op elke werkdag van 9.00 tot 12.30 uur of na telefonische afspraak in het ge meentehuis aan het Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433, toestel 122. HERVORMDE KERK Brugkerk 9.30 uur dhr. L.D. Burger, Waddinxveen 17.00 uurds. H. Schipaanboord De Hoeksteen: 9.30 uur kand. W. Groenenboom, Capelle aan den IJssel 18.30 uur ds. H. Jongerden, Veenendaal Bethelkerk: 9.30uurds. J.W. Goossen(viaRTW) 17.00 uur ds. G.C. de Jong, Zoetermeer Rehobothschool, Sperwerhoek: 9.30 uur ds. G.C. Kunz Immanuëlkerk: 9.30 uur ds. A.A. van Houwelingen 19.00 uur ds. A. A. van Houwelingen GEREFORMEERDE KERKEN Kruiskerk: 10.15 uur ds. P. A.C. Bongers 17.00 uur ds. P.A.C. Bongers Ontmoetingskerk: 9.30 uur ds. B.J.F. Schoep, Gouda 17.00 uur geen dienst ZONDAG 29 APRIL 1990 Voor de praktijk van de huisartsen Van Heel, Siemons, Hertogh en Wilms heeft zaterdag en zondag dienst: Arts: P.C.W. Hertogh, Woubrechterf 40-42, tel. 19239. Rechts wethouder en jury-voorzitter drs. M. Kraaijestein. (Foto: Sjaak Noteboom). tie een volledig nieuw bedrijf op te zet ten. Dit heeft geresulteerd in een ui terst modern bedrijf, dat een opval lende plaats inneemt in deze regio. Op verschillende gebieden vervult het be drijf een voortrekkersrol in de Neder landse glastuinbouw. ”Een bedrijf met uitstraling derhalve. Het wordt met bezieling en veel onder nemerszin geleid. Naar het oordeel van de jury is in dit geval dan ook zonder enige twijfel sprake van aansprekend ondernemerschap en is dit bedrijf dan ook de terechte winnaar van de eerste Waddinxveense Ondernemersprijs”. Jury-voorzitter drs. Kraaijestein vond het verheugend om te constateren dat zowel kleine als grotere bedrijven zich hadden aangemeld voor deze onderne- merscompetitie. Bovendien waren de inzendingen afkomstig uit zeer uiteen lopende branches. Vertegenwoordigd waren onder andere de handel, de de tailhandel, de dienstverlening, de auto- matiseringsbranche, de transportsec tor, de bouwnijverheid en de tuin bouwsector. De jury is in totaal driemaal bijeen ge weest. De eerste maal om alle inzen dingen te bespreken en onderling te waarderen. Op grond van deze beoor deling zijn de in eerste instantie meest tot de verbeelding sprekende inzendin gen geselecteerd. Door deze selectie bleven uiteindelijk vier inzendingen over. De vier bedrijven zijn op verzoek van de jury persoonlijk bezocht door de se cretaris drs. Barbara van der Zouw. Aan de hand van een vragenlijst zijn de betrokken ondernemers in de gelegen heid gesteld om aanvullende informa tie te verstrekken over hun bedrijf. De tweede zitting van de jury is vervol gens gewijd aan een uitvoerige bespre king van de vier overgebleven inzen dingen. De bij de bedrijven ingewon nen informatie vormde de basis voor de discussie. ”Het werk van de jury was buitenge woon moeilijk. Voor de jury staat dan ook de kwaliteit van het ondernemer schap van deze vier kandidaten voor de Waddinxveense Ondernemersprijs buiten kijf. Hoewel naar aard en om vang de vier inzendingen grote ver schillen vertonen, constateerde de jury ook enkele duidelijke overeenkom sten”, gaf drs. Kraaijestein aan. WADDINXVEEN - De Mbuma-zen ding in Waddinxveen houdt dinsdag avond 1 mei weer een bijeenkomst. In het kerkgebouw van de Oud Gere formeerde Gemeente aan de Mercu riusweg spreekt dan predikantskandi- daat Van Rooyen uit Wassenaar. De bijeenkomst begint om half acht. ZATERDAG 28 APRIL 1990 Voor de praktijk van de huisartsen Van Heel, Siemons, Hertogh en Wilms heeft zaterdag en zondag dienst: Arts: P.C.W. Hertogh, Woubrechterf 40-42, tel. 19239. Op de markt van yucca-planten neemt Kwekerij Sjaloom een bijzonder sterke positie in. Het bedrijf neemt ruim een kwart van de yuccamarkt voor zijn re kening. Doordat vanuit de nieuwe ves tiging tegen een lagere kostprijs kan worden gewerkt is nog een verdere groei van het marktaandeel zeker te verwachten. ”De glastuinbouw is momenteel sterk in ontwikkeling. De trend is richting schaalvergroting, mechanisatie en au tomatisering van de produktie”, stelde juryvoorzitter drs. M. Kraaijestein. De variabele hoogten en het variabele gewicht van de planten waren tot voor kort problemen die de mechanisatie van de yuccateelt in de weg stonden. Toch heeft Kwekerij Sjaloom de uitda- ding aangenomen om in het nieuwe be drijf de produktie volledig te mechani seren. Voor de bestaande problemen zijn uit eindelijk oplossingen gevonden, waar door nu in dit bedrijf een mechanisatie heeft plaatsgevonden, die uniek is voor de yucca-teelt. Het zware werk is nu volledig gemechaniseerd, waardoor met name ook de arbeidsomstandighe den sterk zijn verbeterd. Het nieuwe bedrijf is daarnaast zo goed als volledig geautomatiseerd. Het is uitgerust met een geheel computerge stuurd intern transportsysteem, kli maatregeling en plantenvoedingunits. Daarnaast is bewust gekozen voor het minimaliseren van de belasting van het WADDINXVEEN - De directie van de NKF Kabelfabrieken gaat de vesti ging in Waddinxveen, inclusief perso- neel, naar alle waarschijnlijkheid ver kopen. De directie voert daarover al gesprekken met een van de drie andere kabelfabrieken in Nederland. Dat bleek uit het overleg dat de vak bonden hadden met de NKF-directie. De directie blijft bij haar standpunt dat de produktie van telecommunicatieka- bels (nu nog in Waddinxveen), gecon centreerd moet worden in Delfzijl. Ook al zou Waddinxveen zich gaan richten op produktie van ’’specialitei tenkabels”, toch ziet de directie binnen NKF geen toekomst voor de vestiging. ’’Wellicht zijn er wel mogelijkheden voor de fabriek als onderdeel van een bedrijf dat al een positie op de speciali- teitenmarkt heeft opgebouwd”, aldus de directie in een verklaring. Met de vakbonden is eerder afgespro ken dat de fabriek in Waddinxveen in ieder geval tot juli ’92 open blijft. De directie heeft toegezegd dat er geen ge dwongen ontslagen zullen vallen. Werknemers kunnen mee naar Delf zijl, overgeplaatst worden naar de ves tiging in Delft of gebruik maken van de vertrekregeling (met een bedrag ineens van 25.000 gulden en andêrhalf maal de opzegtermijn doorbetaaid). wikkelen. Blijkt er uiteindelijk een ba-1 tig saldo te zijn, dan gaat het naar de l Dienst der Domeinen. Als er zich na verloop van 3 jaar geen erfgenaam meldt, gaat de nalatenschap naar de Staat. Een eventuele erfge naam kan tot 30 jaar na openvallerr aanspraak maken. Voor de praktijk van de huisartsen Blom, Glaser, Van der Linde, Hemminga en Vreeken heeft zaterdag en zondag dienst: Arts: Th.G. Blom, Jacob Catslaan 1, tel. 12112. ROOMS-KATHOLIEKE KERK St. Victorkerk: Zondag: 09.30 uur Woensdag: 19.00 uur Vrijdag: 19.00 uur Ontmoetingskerk: Zaterdag: 19.00 uur -Weekblad voor-1 Zondag: 11.15uur Dinsdag: 08.45uur (klassemis) Donderdag: 09.00 uur Elke 2e vrijdag van de maand: Anne Frank-centrum om 10.00 uur (dan vervalt de dienst van 19.00 uur) GEREFORMEERDE GEMEENTE BOSKOOP Kerkgebouw Mendelweg: 9.30 uur ds. C. Sonnevelt 18.00 uur ds. G.J. van Aalst Woensdag 2 mei 19.30 uur ds. W. Hage GER. KERK (VRIJGEMAAKT) Kerkgebouw Kruiskerk, Passage 8.30 uur ds. L.S.K. Hoogendoom 14.45 uurds. L.S.K. Hoogendoom BAPTISTENGEMEENTE ALPHEN AAN DEN RIJN Triotnfatorkapel Molenwerfstraat: 10.00uurds. H.G. Koekkoek 18.30 uur ds. H.G. Koekkoek JEHOVAH’S GETUIGEN Koninkrijkzaal Burgemeester Trooststraat 4: 10.00 uur openbare toespraak 11.00 uur wachttorenbespreking CHR.GER.KERK BOSKOOP 9.30 uur ds. MJ. Oosting 17.00 uur ds. M.J. Oosting WADDINXVEEN - Enige weken ge leden bezocht mevrouw B. mijn spreekuur. Zij vertelde mij dat een tante van haar was overleden, die onge trouwd was en geen kinderen had. Wel had zij een eigen huis en nogal wat be zittingen. Mevrouw B. vroeg mij hoe zij te weten zou kunnen komen of er een testament was gemaakt. WADDINXVEEN - Paasmaandag; hield de jeu de boulesvereniging Wad-i dinxveen aan de AlberdingkThijmlaan! haar Paastournooi. Ondanks de dreigende lucht verzamel-1 den zich om 9.30 uur, 40 spelers en speelsters op het veld, ’s Middags kom voorzitter Jan Joziasse op een geslaagd tournooi terugkijken. Eerste werden Nel de Lange en Pieter Wijbenga, tweede Martin Roos en Ben Sas en derde Rob van Dijken en Hans Woudenberg. Hekkesluiters waren Edward Springer en Betsy Stuut. Dinsdagavond 16 april is de voorjaars- competitie gestart. Na een speelavond staan in poule A, Jack en Astrid van Leeuwen op de eerste plaats, terwijl Joop en Wilfried Dries de tweede plaats delen met Jacques en Quint van de Loo. In poule B staat Wouter de Lange op de eerste plaats gevolgd door Elly Nieuw- land en Pieter Wijbenga. In de ko mende weekeinden gaan de triplettes I trainen voor de nationale competitie, die op 6 mei in Schiedam begint. MM. WADDINXVEEN - Kwekerij Sjaloom aan de Henegouwerweg en de Abraham Kroesweg heeft de eerste Waddinxveense Ondernemersprijs 73ZZ bestaande uit een trofee en een oorkonde - gekregen. De prijs voor goed ondernemerschap van de gemeente Waddinxveen werd dinsdagmiddag in de raadzaal van het gemeentehuis uitgereikt door burge meester C.M. van der Linden. Van de werkwijze en bevindingen van de jury werd door voorzitter, PvdA-wethou- der drs. M. Kraaijestein, verslag ge daan. WWW ■B. «a» TKOtaUrt- 'ty WIE F

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 5