HSVWgroeit explosief Nieuwe subsidie verordening W’veen Rehobothschool Vluchtelingenwerk zoekt vrijwilligers Nog één week Reünie van ’’oorlogsjeugd” lïF' sir I w Toertocht Rommelmarkt Moerkapelle Alcohol controles Basketbal- tournooi met 400 jongelui Kamerlid J. Franssen in Partyhome Oranjerit Volle zaal bij klucht Verlies De Gouwe- dames Aanmelding balcursus W’veen loopt L L 1,#.^ Activiteiten Uitslagen hww 1 IX 1 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 25 april 1990 De hondensportvereniging Waddinxveen kreeg nieuwe instructeurspakken. Voorzitter Richard Franken trekt Het WD-Tweede-Kamerlid Jan Franssen in Partyhome aan de Passage. zo’n pak aan. (Foto: Sjaak Noteboom). Leerlingen van de hervormde Rehobothschool, in 1941 gefotografeerd met de polder als achtergrond. Foto: Rehobothschool). WADDINXVEEN - Na tien jaar krijgt Waddinxveen een nieuwe subsi dieverordening. In dit vanavond - woensdag 23 april - door de raad vast te stellen reglement staan de spelregels om beter en op een veel minder ar beidsintensieve wijze subsidies aan het verenigingsleven te kunnen geven. De oud-leerlingen van de Rehobothschool, zoals ze zich nu 50 jaar later bij De Hoeksteen lieten fotograferen. Fo to: Sjaak Noteboom). Pagina? WWW F? 1' At' BHHB imm i i I I A SI AfuRA De 38-jarige Jan Franssen is sinds 11 november 1982 Kamerlid. Hij be- De liberale volksvertegenwoordiger sprak over de actuele politiek en be steedde ook aandacht aan zijn speciali satie onderwijs. Na zijn spreekbeurt was er met de aanwezigen een leven dige discussie. WADDINXVEEN - Op uitnodiging van de VVD-ondercentrale Gouda en Omstreken heeft VVD-Tweede Ka merlid Jan Franssen maandagavond in Partyhome aan de Passage een spreek beurt vervuld. WADDINXVEEN - Zaterdag kwam in De Hoekstaan aan de Esdoornlaan eerste-klassers uit 1940 van de Her vormde Rehobothschool in Waddinx veen in reünie bijeen. haalde het kandidaats-examen Neder lands recht, was leraar geschiedenis en maatschappijleer aan een middelbare school en werkzaam in dienst van de VVD-Tweede-Kamerfractie. In zijn woonplaats Nederhorst den Berg is Jan Franssen actief binnen de Nederlands van Breeden werd voor deze taak geko zen. Aftredend en herkiesbaar waren: Roel van Schooneveld (materiaalbeheer) en voorzitter Richard Franken. Beiden werden herkozen waardoor Roel van ZEVENHUIZEN - Tourclub Zeven huizen ’80 houdt zaterdag 28 april haar Noordzee- en Duinentoertocht. De deelnemers kunnen kiezen uit drie af standen: 35, 85 en 150 kilometer. De startplaats is café De Roerdomp in Ze venhuizen. De verschillende routes zijn: 35 kilo meter (start 10.00-13.00 uur) Zeven huizen en omstreken; 85 kilometer (8.00-10.00 uur) Leidschendam/Was- senaar en terug; 150 kilometer (8.00- 9.00 uur) Roelofarendsveen, langs de Vliet, Leiden, richting Zandvoort, Kopje van Bloemendaal, Noordwijk, Katwijk. Meisjes groep 7/8: 1. Willem v. Oran- jeschool, 2. Bethelschool, 3. Waterink school, Reeuwijk. Jongens groep 6: 1. Eben Haëzer- school, 2. Bethelschool, 3. Jan Lig- thartschool. Gemengd groep 6: 1Beatrixschool, 2. Annie MG Schmidtschooi, 3. Beatrix school 2. De belangstelling van ouders, vrienden en supporters was grootzodat er zowel in als buiten de velden een drukte van belang was. WADDINXVEEN - Het voor de 15e keer door Flyers-basketbal in de sport hal "de Sniep” gehouden Paastournooi voor basisscholen was een groot succes. Op 17 en 18 april namen 47 teams deel aan dit tournooi. Dat betekent, dat bijna 400 kinderen twee dagen met bas ketbal bezig waren. Het tournooi kende een sportief ver loop, al waren de belangen soms erg hoog. Veelal echter was het de gezellig heid en het bezig zijn dat de boventoon voerde. NIEUWERKERK AAN DEN 1JS- SEL - Koninginnedag (maandag 30 april) houdt de automobiel- en motor club The Sky masters uit Nieuwerkerk a/d IJssel de Oranjerit. Dit is een gezelligheidsrit die verreden wordt aan de hand van een routebe schrijving op een aangepast reglement. Dus iedereen kan er aan meedoen. Ook aan de kinderen wordt gedacht, in de vorm van spelletjes en kleine op drachten onderweg. Inschrijven voor deze rit is mogelijk van 13.30 tot 14.30 uur in cafe-restau- rant ”De Koperen Ketel”, Klein Hit land 8 te Nieuwerkerk a/d IJssel (nabij de steenovens langs de IJsseldijk). De eerste deelnemer start om 14.00 uur. Mensen waarom het vluchtelingen werk dringend verlegen zitten zijn huis- werkbegeleiders (beschikbare tijd 1,5 a 2 uur per week), sociale begeleiders (beschikbare tijd ongeveer 5 uur per week), een ”klusjes”-man voor klein onderhoud (ongeveer 2 uur per week) en een ’’sportfiguur” (die 1 of 2 keer toe te kennen. Deze "organisatie” zal dan verant woordelijk zijn voor de verdere toede ling aan de onderscheidene scouting groepen. Als de raad het met die ziens wijze een is zullen B. en W. met de be sturen van de scoutinggroepen hier over nader overleggen. WADDINXVEEN - De Hondensport vereniging Waddinxveen (HSVW) heeft zich maandagavond op het ter rein aan de Middelburgseweg gepre senteerd in nieuwe instructeurspak ken. Met deze pakken, die konden worden aangeschaft dank zij financiële steun van het Boskoopse bedrijf Omtzigt, is het beter mogelijk de bij de HSVW werkzame instructeurs op de terreinen te herkennen. per maand op maandagavond sportles kan geven1,5 uur per avond) Behalve voor de sportlessen zijn de tij den in overleg te regelen. Daarnaast vraagt men mensen die opgeleid willen worden tot vluchteiingenwerk-mede- werker. Zij kunnen afhankelijk van hun be langstelling bepaalde, of alle, scholin gen en trainingen bezoeken, deel uit gaan maken van de burodiensten en deelnemen aan regionale overleggen. Kortommeewerken en meedenken bij zaken die het Vluchtelingenwerk be treffen. Deze taak is veelomvattend en vergt, zeker in de beginperiode 10 a 15 uur per week. Gevraagd worden affiniteit met het vluchtingenprobleem, zo mogelijk enige talenkennis, groteinzet en vooral betrouwbaarheid. De te maken onkos ten worden vergoed. WADDINXVEEN - De Stichting Vluchtelingenwerk Waddinxveen en omgeving zoekt vrijwilligers en mensen die opgeleid willen worden tot vluchte lingenmedewerker in Waddinxveen en Boskoop. Volgens het stichtingbestuur, dat kan toor houdt aan de Esdoornlaan 27 (tel. 01828-11780 van 14.00-16.30 uur) is vluchtelingenwerk moeilijk maar ook boeiend. Boeiend in de zin van kennis maken met andere culturen en meele ven en meedenken met mensen die uit een noodsituatie komen en zich volle dig moeten aanpassen in een voor hen vreemde, soms vijandige omgeving. De Stichting Vluchtelingenwerk heeft als doelstelling, vluchtelingen uit ver schillende landen te begeleiden om hen in staat te stellen zo snel mogelijk hun weg te vinden in onze maatschappij. "Wij zorgen voor eerste opvang, in richting van huizen en het onderhoud hiervan, wegwijs maken in de gezond heidszorg, organiseren van sociaal cul- tureele activiteiten, voorlichting aan zowel vluchtelingen als aan anderen, en proberen te bemiddelen bij het vin den van werk. Ook zijn juridische za ken een deel van onze taak”, aldus het bestuur. De uitslagen zijn: Jongens groep 8: 1. Eben Haëzerschool, 2. Waterink school, Reeuwijk, 3. Kard. Alfrink- schoo). Jongens groep 7:1StPaulusschool2. Bethelschool, 3. De Sav. Lohman- school. Jaarlijks zal worden aangegeven in welke mate de subsidiegrondslagen moeten worden aangepast aan de geld ontwaarding. In de subsidiepot zit jaar lijks een bedrag van 20.000,- om inci dentele subdisies te kunnen toeken nen. Bekend is al dat hiervan dit jaar 7.000,- bestemd wordt aan welzijnsex- perimenten. De subsidies voor de speeltuinvereni gingen Oranjewijk (dit jaar 2.770,-) en ’t Vondelparkje 2.500,-) komen onder de subsidieparaplu van het So- ciaal-Cultureel Werk/Centrum voor Kunstzinnige Vorming. Ook wijkge richte activiteiten voor Koninginnedag (dit jaar 6.200,-) en de subsidiëring voor de luilakviering komen hieronder te vallen. Wat betreft de subsidiëring voor de scoutinggroepen Klimop, Khilim, Pie ter Maritz en St. Victor is de gemeente op de valreep tot de gedachte gekomen deze individuele reeks subsidies te bun delen tot één bedrag en deze aan de ’’overkoepelende” scoutingorganisatie de Onderweg. De eerste klas heeft ook de Tweede Wereldoorlog van nabij meegemaakt. Het lesgeven leed daar eveneens onder. Toch dachten de kin deren van toen dat de leerkrachten en de ouders meer zorgen om het bestaan hadden dan zij. In ieder geval groeide in de loop derja- ren "oorlogskinderen” van de Reho bothschool weer eens bij elkaar te brengen. Toen in de wijk Zuidplas de nieuwe Rehobothschool in gebruik werd genomen nam het idee wat vas tere vormen aan. En afgelopen zaterdag was het zover. Daar zaten tientallen 55- en 56-jarigen van nu te praten over de schooltijd van toen. Het werd een alleraardigste bij eenkomst. Organisator Bertus Kooyman en een aantal andere oud-klasgenoten slaag den erin bijna iedereen in Waddinx veen en ver daarbuiten op te sporen, die in de oorlogsjaren de klaslokalen met elkaar hadden gedeeld. Hervormde Kerk. Voor de VVD-ondercentrale Gouda en Omstreken fungeerde de VVD-af- deling Waddinxveen als gastvrouw. Bij de ondercentrale zijn aangesloten de VVD-afdelingen van Boskoop, Gou da, Moordrecht, Zevenhuizen, Nieu werkerk aan den IJssel en Capelle aan den IJssel. De ondercentrale houdt jaarlijks een voorjaarsvergadering, welke roulerend steeds in een aangesloten gemeente wordt gehouden. Het Tweede-Kamer- lid Jan Franssen voerde het woord na dat de ondercentrale eerst nog een half uurtje in beslotenheid had vergaderd. WADDINXVEEN - In een overvolle theaterzaal van het Anne Frank-cen- trum heeft De Goudse Komedie maan dagavond de klucht "Mag het de be hanger zijn” opgevoerd voor de Wad- dinxveense ouderen. De organiserende culturele commissie van de Stichting Dienstverleningscen- trum Waddinxveen stelde vast dat in middels velen de weg naar deze cultu rele avonden weten te vinden en dat is een verheugend verschijnsel. Voorzit ter A. Both stak dit in zijn openings woord niet onder stoelen of banken. De Goudse Komedie bracht een prach tige en humoristische klucht. De ver wikkelingen waren niet van de lucht, en vaak kwamen de lachspieren los. De verwikkelingen waren van dien aard dat het niet te ingewikkeld was, zodat de aanwezigen alles goed konden vol gen. Het stuk werd uitstekend gespeeld. Dit geldt met name voor de rol die de vader speelde en Bas de behanger. Bijzonder enthousiast waren de aanwezigen. Zonder uitzondering zei iedereen te hebben genoten van de avond en van het gespeelde stuk. ’’Zulke avonden hebben we nodig”, zei één van de aan wezigen, ’’want daar knapt een mens van op”. In zijn slotwoord dankte de voorzitter de Gouwenaars. Goede wijn behoeft geen krans. ”We hopen”, aldus de voorzitter, "dat wij na het instuderen van de nieuwe klucht in het najaar, weer een beroep op u mogen doen”. De eerstvolgende avond is op maandag 21 mei. Een geheel andere avond voor wat het programma betreft. Ditmaal komt het uit Boskoop. De culturele commissie organiseert dan een avond met medewerking van het Boskoopse Plantenmuseum. Er zal dan alles worden vertoond over kweken van struiken en heesters, het onderhouden en het stekken. Er komt een tafel met materialen, terwijl het ge heel wordt toegelicht met dia’s, films en mondeling. Schooneveld aan zijn 2e jaar als be stuurslid ging beginnen en Richard Franken voor het achtste jaar het ver trouwen van de leden kreeg om de ver eniging te leiden. Recreatiepark De Flevohof heeft de HSVW verzocht om op de Eerste Na tionale Puppy- en Kittendagen met het demonstratieteam een show te verzor gen. Richard Franken: "Wij zien dit als een hele eer om tesamen met 3 andere verenigingen voor dit doel gevraagd te worden”. De mogelijkheid is aanwezig dat van dit gebeuren op 23 en 24 juni een im pressie te zien zal zijn op de televisie. Dit zou dan voor de HSVW de tweede maal zijn. Het werd in De Hoeksteen een hele leuke bijeenkomst waar veel werd ge sproken over ieders leefsituatie van dit moment en natuurlijk erg veel herinne ringen werden opgehaald. De Rehobothschool van toen stond aan WADDINXVEEN - De Waddinxveense jeugd heeft nog één week de tijd om mee te doen aan de kleurwedstrijd van de Kerngroep Ontwikkelingssa menwerking Waddinxveen. De uitslag van de kleurwedstrijd en de prijsuit reiking is op dinsdagmiddag 22 mei om vier uur in De Bonkelaar. De inleve- radressen zijn J. Campertlaan 24, C. Huijgenslaan 16, Zuidplaslaan 122, Zuidkade 174 en Groensvoorde 110. WADDINXVEEN - Zondagavond heeft het eerste damesteam van De Gouwe, dat onlangs ongeslagen kam pioen werd, in Zutphen hun eerste ne derlaag (6-2) geleden tegen een zeer gemotiveerde Roderlo. Niet duidelijk is wat de oorzaak van het ongeconcen treerde spel van de Gouwe-dames is ge weest. Enerzijds is het begrijpelijk, dat de druk om kampioen te worden is wegge vallen, anderzijds kan de uitbundig ge vierde ’’Tropical Night” op zaterdag avond - om de sluiting van het over dekte bad te vieren - hier debet aan ge weest zijn. Roderlo nam gelijk het initiatief, het geen resulteerde in een geleidelijk op lopen van de score tot 6-0. Wat De Gouwe hier ook tegenover stelde, het lukte niet. Hierbij had de keepster van Roderlo een enorm aandeel. Alle scho ten wist zij te keren. Betrek daarbij het absolute falen van de arbitrage en de ramp is compleet. Het duurde dan ook tot ver in de derde periode eer Diana van der Zijden kon tegenscoren (6-1). In het laatste partje kwam weer een glimp van het ’’oude” damesteam terug. Gillian van den Berg bepaalde de eindstand op 6-2. De teleurgestelde speelsters en trainer/ coach Wim Groen hebben zich voorge nomen de laatste twee wedstrijden nog even wat te laten zien. Zaterdag speelt dames 1 uit tegen het Amersfoortse AZ&PC. Uiteraard anticipeert het bestuur van het HSVW hierop. Er is een cursus ver zorgd voor een aantal adspirant-in- structeurs. Het aantal instructeurs is van 7 van 11 uitgebreid. De mogelijk heden zullen worden nagegaan om het volgend seizoen het aantal trainings- mogelijkheden uit te breiden. Na de onlangs gehouden algemene le denvergadering is bij HSVW de samen stelling van het bestuur gewijzigd. Hans van Vark (was 6 jaar penning- De Hondensportvereniging Waddinx- meester) verliet het bestuur en John veen wordt gekenmerkt door een ex plosieve groei van het leden- en cursis tenaantal. Momenteel trainen er 170 mensen per jaar bij de HSVW, tegen 25 mensen in 1982, toen de HSVW werd opgericht. MOERKAPELLE - Op Koninginne dag (maandag 30 april) wordt in Moer kapelle weer de jaarlijkse rommel markt gehouden. Gezien de grote hoe veelheid opgehaalde goederen belooft deze activiteit ook dit jaar weer een succes te worden. t>e rommelmarkt maakt deel uit van een braderie waaraan veel plaatselijke verenigingen en clubs meewerken, en wordt gehouden op het plein voor het dorpshuis. Organisator is het piaatselijk comité van de Stichting Woord en Daad. De opbrengst is dit jaar bestemd voor me dische hulp in Guatemala. WADDINXVEEN - De tennisvereni ging Waddinxveen blijft de aandacht vestigen op de onder leiding van club- trainer Frank van den Berg te houden balvaardigheidscursus voor de jeugd van Waddinxveen en Boskoop. Het doel van deze cursus is de kinderen van 6 en 7 jaar kennis te laten maken met het tennisspel. De rackets en bal len worden beschikbaar gesteld door de trainer. Lid worden van de vereni ging is niet nodig. De cursus zal op woensdagmiddag van 13.00 tot 14.00 uur gedurende 10 tot 15 weken plaatsvinden. Het park ”De Woerd”, dat gelegen is aan de Alber- dingk Thijmlaan, bestaat uit 8 gravel- banen en het is hierom dat de kinderen worden gevraagd op tennisschoenen met een ingelegen profiel de banen te betreden, De kosten voor deze cursus zijn 75,- per kind onder voorbehoud van vol doende deelname. Voor opgave voor de cursus of verdere informatie is de trainer telefonisch bereikbaar onder te lefoonnummer 01828-12619 (alleen overdag tot 14.00 uur). WADDINXVEEN - De Waddinx veense rijkspolitie heeft meegedaan aan een regionale alcoholcontrole. Op het gebruik van alcohol door auto mobilisten is in het weekeinde gecon troleerd in Alphen aan den Rijn, Bos koop en Waddinxveen. In totaal werden 447 bestuurders aan gehouden. Bij tien van hen werd een ademtest gehouden en kregen er zeven een rijverbod opgelegd. ''F'-' Ur'

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 7