ZES WADDINXVENERS KONINKLIJK ONDERSCHEIDEN J. Dankers (57) Ridder C.M. van der Linden benoemd tot officier Oud-Waddinxveners kregen ook lintje Jan Havenaar (67) Ridder Ridderschap voor M. Boere Th. de Jong (59) officier T. de Kruijf (51) officier 1 Film in De Schaapskooi Oud- CDA- raadslid Wim Kruijk officier Waterschap niet naar Waddinxveen F z - Burgemeester Schoolbestuur Raadslid Derde Wereld Vakbond Pagina 11 WADDINXVEEN - In het Provinciehuis in Den Haag kreeg burgemees ter C.M. van der Linden tezamen met drie andere burgemeesters een ko ninklijke onderscheiding uit handen van de commissaris der Koningin, mr. S. Patijn. WADDINXVEEN - De heer J. Dankers (57) van de Prinses Beatrixlaan, die vorig jaar februari vervroegd uittrad als adjunct-directeur en conrec tor van de reformatorische scholengemeenschap De Driestar in Gouda, is ter gelegenheid van Koninginnedag benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. WADDINXVEEN - Marie Boere (67), het gemeenteraadslid van de Par tij van de Arbeid dat vrijdagmiddag na 20 jaar afscheid heeft genomen als volksvertegenwoordiger, is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje- Nassau. De benoeming werd bekend gemaakt door burgemeester C.M. van der Linden. WADDINXVEEN - Bij zijn vertrek uit de gemeenteraad, waarvan hij evenals PvdA-raadslid M. Boere 20 jaar lid is geweest, is raadsnestor Jan Havenaar (67) van de Protestantse Combinatie Waddinxveen onderschei den met het Ridderschap in de Orde van Oranje-Nassau. De uit de SGP afkomstige volksvertegenwoordiger kreeg de daarbij behorende versier selen opgespeld door burgemeester C.M. van der Linden. WADDINXVEEN - Officier in de orde van Oranje-Nassau werd ter gele genheid van Koninginnedag 1990 ook Weidezoom-bewoner Th. de Jong (59), hoofd van de Afdeling Douanetechniek van de Directie Douane- aangelegenheden van het ministerie van Financiën in Den Haag. a a WADDINXVEEN - De aan de Oranjelaan 11 wonende brigade-generaal der genie, T. de Kruijf (51), is benoemd tot officier in de Orde van Oranje-Nassau met de zwaarden. WADDINXVEEN - Burgemeester C.M. van der Linden is ter gelegen heid van Koninginnedag 1990 benoemd tot officier in de Orde van Oranje-Nassau. Waddinxveens eerste burger kreeg deze koninklijke on derscheiding in het Haagse Provinciehuis uitgereikt door commissaris der Koningin mr. S. Patijn. Bij dit intieme gebeuren waren ook echtgenote Sijta en hun kinderen aanwezig. k •J- Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 2 mei 1990 der Linden officier. (Foto: Sjaak Noteboom) 1 PPR en PSP. S Wim Kruijk T. de Kruijf officier. J. Havenaar (PCW) ridder. (Foto: Sjaak Noteboom). ’’Onder een vrolijke lach scoort u pun ten”, vond de commissaris der Konin gin. ”U bent een hele goede burge meester, die zeer sterk betrokken is bij de ontwikkeling van de gemeente Wad dinxveen en een zeer werkzaam aan deel heeft in diverse activiteiten”. Tot de gedecoreerden behoorden voorts burgemeester I.J.P. Keijzer van Veghel. les Keijzer is oud-burgemees- ter van Moerkapelle en Benthuizen. Ook hij werd benoemd tot officier in de Orde van Oranje-Nassau. Op het ministerie was het minister W. Kok, die de Waddinxvener de bij de koninklijke onderscheiding behorende versierselen op de revers speldde. I én van de vier eerste burgers was ook l Vleggeert (PvdA), burgemeester \an Gorinchem. Leen Vleggeert, die werd benoemd tot officier in de Orde \an Oranje-Nassau, is een oud-Wad- dinxvener en oud-lid van de Eerste Ka mer. In 1977 werd hij burgemeester van Put- tershoek, was tevens tijdelijk burge meester van Heinenoord en werd ver- xolgens in 1982 eerste burger van Go- nnchem. 1 )e in Waddinxveen aan de Prinses Ire- nestraat wonende oud-Waddinxvener stapte van het bedrijfsleven (Mulder Boskoop NV) over naar de gemeente lijke overheid. Als bekwaam voorzitter van het gewest Zuid-Holland van de Partij van de Ar beid had hij binnen en buiten zijn partij zijn bestuurskwaliteiten volop tentoon kunnen spreiden en die waren de toen malige commissaris der Koningin mr. M. Vrolijk en het ministerie van Bin nenlandse Zaken niet nntoaan Een andere oud-Waddinxvener die ko ninklijk werd onderscheiden is drs. R. Th. de Jong officier. Vereniging tot Stichting en instandhou ding van Ned. Hervormde Christelijke Scholen te Waddinxveen. Voorts was hij, vanaf 1970, enkele jaren bestuurs lid van de Nederlands Zuid-Afrikaanse Werkgemeenschap (NZAW). Van 1972 tot 1982 was de heer Dankers plaatsvervangend voorzitter van de Gereformeerde Onderwijzers- en Le rarenvereniging (GOLV) te ’s-Graven- polder. Naast zijn plaatsvervangend voorzit terschap heeft de heer Dankers zich voör deze vereniging in het bijzonder verdienstelijk gemaakt bij de profes sionele opzet van het GOLV-maand- blad ”De Reformatorische School”. Van 1973 tot 1982 was hij redactielid van dit blad. de Randstad, zoveel mogelijk te bewa ren. Niettemin maakte het Gouwedorp een snelle ontwikkeling door, waaraan de burgemeester mede vorm heeft gege ven. Volgens de commissaris der Ko ningin is Kees van der Linden goed en dynamisch bezig, zonder daarbij de aantrekkelijkheid van Waddinxveen als woongemeente uit het oog te verlie zen. Het relativerend vermogen en de hu mor waren twee eigenschappen die mr. Schelto Patijn als karaktereigenschap pen van de burgemeester naar voren bracht. WADDINXVEEN - Oud-CDA-ge- meenteraadslid en oud-Waddinxvener W.L.M. Kruijk is ter gelegenheid van Koninginnedag 1990 benoemd tot offi cier in de Orde van Oranje-Nassau. Wim Kruijk woont op dit moment al een paar jaar in Oranjestad op Aruba, waar hij als ambtenaar werkzaam is bij het Directoraat-Generaal Openbaar Bestuur van het ministerie van Binnen landse Zaken. De oud-Waddinxvener, die aan de Jan Dorrekenskade-Oost woonde en wiens zoon werkzaam is bij de gemeente Waddinxveen, keert deze zomer weer in Nederland terug. Hij zal dan naar alle waarschijnlijkheid weer een baan bij de rijksoverheid aanvaarden. De in Delft als zoon van een stoker op een aardewerkfabriek geboren Jan Ha venaar startte in 1970 met zijn werk zaamheden als gemeenteraadslid voor de SGP/Hervormde Kiesvereniging. Sedertdien heeft hij ononderbroken zitting in de raad gehad, zij het sinds 1982 voor de PCW (Protestantse Com binatie Waddinxveen), waarin de SGP, HKV, GPV en RPF zijn vertegenwoor digd. Van 1986 tot 1989 was de heer Havenaar fractievoorzitter van de PCW. Kees van der Linden werd in 1968 bur gemeester van Koudekerk aan den Rijn, werd vervolgens eerste burger \an Stolwijk. Haastrecht en Vlist en kwam in 1982 naar Waddinxveen. Mr. Schelto Patijn legde uit dat de ko ninklijk onderscheiden eerste burger er in was geslaagd het aparte karakter van Waddinxveen, ondanks de invloed van Naast zijn dagelijkse werkzaamheden en raadswerk verricht en verrichtte de heer Havenaar nog een aantal werk zaamheden in het maatschappelijk le ven. Zo was hij van 29 april 1963 tot 16 juni 1970 lid van de Vereniging tot Stichting en instandhouding van Nederlands Hervormde Christelijke Scholen te Waddinxveen. Van 2 juni 1965 tot 12 mei 1969 had de heer Havenaar als afgevaardigde van voornoemde vereniging tevens zitting in het bestuur van de Vereniging voor Protestants Christelijk Onderwijs te Waddinxveen. Van 7 januari 1964 tot oktober 1965 was de heer Havenaar ouderling van de kerkeraad van de Centrale Hervormde Gemeente te Waddinxveen. Dezelfde functie bekleedde hij van 1 januari 1982 tot 1 januari 1988 in de kerkeraad van de afdeling Gouda van de Gerefor meerde Gemeente in Nederland. Namens laatstgenoemde kerkeraad maakte de heer Havenaar sedert au- Wie gelooft stuit in deze tijd vaak op een muur van onbegrip en verzet. Veel mensen begrijpen niet wat je erin ziet om je leven in dienst te stellen van God. Dit is een probleem waar de hoofdpersoon, een student, in de film ’’Never ashamed” ook mee te maken heeft. De film geeft een realistische kijk op het leven van alle dag. WADDINXVEEN - De hervormde koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse vertoont vrijdagavond om half negen een gratis toegankelijke film. Commissaris Schelto Patijn omschreef Kees van der Linden als één van de doorgewinterde lieden van het burge meesterscorps Zuid-Holland. De CHU-jongere, die 34 jaar geleden in Friesland zijn ambtelijke loopbaan begon, heeft een gevarieerde ambte lijke loop bij provincie en gemeente achter de rug, zo schetste de Zuidhol- landse commissaris, die daarbij het re- serve-officierschap bij de Koninklijke Landmacht niet vergat. De bij deze koninklijke onderscheiding behorende versierselen werden de Waddinxvener in de Haagse Frederik- kazerne uitgereikt door de directeur Personeelszaken van de Koninklijke Landmacht, generaal-majoor P. Nij- hout. Ton de Kruijf heeft zich in de afgelopen jaren binnen de krijgsmacht vooral ver dienstelijk gemaakt bij het vormgeven van een vernieuwd personeelsbeleid, zoals dat per 1 januari van dit jaar ef fectief is geworden. Brigade-generaal De Kruijf is met een aantal onderbrekingen sinds 1970 in Waddinxveen woonachtig. Hij is ge trouwd en heeft vier kinderen. Naast zijn dagelijkse werkzaamheden bekleedt en bekleedde de heer Dan kers diverse maatschappelijke functies. Zo was hij van 1962 tot 1966 gemeente raadslid voor de SGP te Zierikzee. Hij was in deze periode tevens voorzitter 1 van de kiesvereniging SGP. Van juni 1970 tot april 1978 was de heer Dankers lid van het bestuur van de De bij deze koninklijke onderscheiding behorende versierselen werden de Waddinxvener vrijdagmorgen in de trouwzaal van het gemeentehuis opge speld door burgemeester C.M. van der Linden. De heer Dankers kreeg het schou derklopje van koningin Beatrix omdat hij per 1 februari 1989 zijn functie van conrector van de reformatorische scho lengemeenschap De Driestar te Gou da, heeft neergelegd. De Waddinxve ner was sinds 1 november 1966 verbon den aan De Driestar, aanvankelijk als docent en later, vanaf 1 augustus 1971 als adjunct-directeur en conrector. Zijn loopbaan in het onderwijs begon de heer Dankers in september 1952 als onderwijzer in het christelijk lager on derwijs te ’s-Gravenhage. In april 1954 werd hij onderwijzer in het christelijk lager onderwijs te Giessen-Nieuwkerk (Giessenburg). Van februari 1956 tot november 1966 was de heer Dankers als leraar verbon den aan de Christelijke ULO te Zierik zee. In deze periode was hij in deze ge meente van september 1964 tot novem ber 1966 tevens leraar aan het Prof. Zeemanlyceum. Sindsdien was de heer Dankers werkzaam bij De Driestar. Sinds 18 januari 1974 is de heer Dan kers bestuurslid van de Reformatori sche Stichting Woord en Daad, sedert 1978 in de functie van secretaris. De heer Dankers is uit hoofde van deze functie nauw betrokken bij diverse vor men van wereldwijze hulpverlening in de Derde Wereld, alsmede bij de adop tie van ruim 10.000 kinderen. Hij voert overleg met regeringsfunctio narissen van o.a. India, Haïti, Guate mala, Honduras, de Filippijnen en Sri Lanka, over grote ontwikkelingspro jecten, waarbij onderwijs en gezond heidszorg de primiare aandachtsvelden zijn. Ook lokaal is de heer Dankers, sinds 1986, actief op het gebied van de ont wikkelingssamenwerking, als lid van de Kerngroep Ontwikkelingssamenwer king Waddinxveen. gustus 1985 deel uit van het bestuur van de Stichting Adullam voor gehandicap tenzorg te Gouda. Uit dien hoofde was hij o.a. voorzitter van de werkgroep ge handicaptenzorg van deze stichting. De heer Havenaar is tot op heden admini- strateur van het donatiefonds van de Stichting Adullam. Daarmee ondervond Theo de Jong de waardering voor de activiteiten, die hij met betrekking tot een soepeler en ef fectiever douane in Nederland Distri butieland heeft ontwikkeld. De heer De Jong is 24 jaar in Waddinx veen woonachtig. Hij is getrouwd en heeft 4 kinderen. De Waddinxvener, die de Belastingacademie in Rotter dam doorliep en vervolgens kort bij de Belastingsdienst werkzaam, is nu 38 jaar in overheidsdienst. Op dit moment is hij penningmeester van het Christelijk Lyceum in Gouda. In Waddinxveen is hij op kerkelijk ge bied actief geweest voor de Gerefor meerde Kerk. WADDINXVEEN - Het waterschap De Gouwelanden gaat definitief in de huidige vestigingsplaats Boskoop een nieuwe waterschapshuis zetten. De lokatie aan de Henegouwerweg bij de Kromme Esse is afgevallen voor de plek aan het Reijerskoop in Boskoop. Deze kwekerijgrond kan het water schap voor bijna een half miljoen gul den kopen. Met de grondaankoop en nieuwbouw is drie miljoen gulden gemoeid. Harms uit Gouda. Bij zijn afscheid als wethouder kreeg Ron Harms, die in Waddinxveen gemeenteraadslid voor de PvdA is geweest, de versierselen be horend bij het officierschap in de Orde van Oranje-Nassau. De Eikenlaan-bewoner was vorig jaar 50 jaar lid van de sociaal-democrati- sche beweging. In 1939 werd hij lid van de SDAP en in 1946 van de PvdA. De in Moordrecht geboren Waddinxvener en oud-metaalbewerker startte in 1970 met zijn werkzaamheden als gemeente raadslid voor de Partij van de Arbeid. Sedertdien heeft hij ononderbroken zitting in de gemeenteraad gehad. De heer Boere maakte sinds januari 1950 deel uit van het bestuur van de af deling Waddinxveen van de Partij van de Arbeid. Van 1973 tot 1986 was hij fractievoorzitter, de meeste tijd van de PvdA, maar ook van de fractie van de Progressie ven, in 1974-1978 het samen werkingsverband van PvdA. D’66, Naast zijn dagelijkse werkzaamheden en raadswerk is de heer Boere gedu rende een reeks van jaren actief ge weest in het vakbondswerk. Zo was hij van 1946 tot 1970 bestuurslid van de af deling Waddinxveen van de Metaal- bond FNV, toendertijd nog het NVV. Gedurende deze periode was de heer Boere een tweetal jaren voorzitter van de afdeling. Voorts is de heer Boere sinds 1984 lid van de districtsraad van de Metaalbond FNV. Deze functie bekleedt hij tot op heden. Jac. Dankers ridder. (Foto: Sjaak Noteboom). L. V leggeert (Gorinchem) officier. Burgemeester C. M. van M. Boere (PvdA) ridder. (Foto: Sjaak Noteboom). i s llllh

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 11