W’veen-Za. kreeg genadeklap BRONZEN TEAM OP DE FOTO De Gouwe Aeolus derde van Nederland Volop winst bij W’veen Tennisjeugd van W’veen succesvol TOOS-turners uitstekend alleen aan kop s WSE veilig, Be Fair bijna Be Fair C-l Feijenoord Gemengd 18+ WSE Waddinxveen-zo Heren Be Fair Heren 25 Veteranen Zaterdag Dames Waddinxveen-za Dames ZWEM- POLOCLUB ”DE GOUWE” Sponsors: Rucanor Sport Baas Bedrijven Garage Boonstoppel Reisburo Van Ginkel Vink Verzekeringen In de Waddinxveense bruidsvilla prachtige collectie NIEUWE bruidsjaponnen. TEVENS ALLE TOEBEHOREN. Bel vrijblijvend voor een afspraak. Mevr. J. de Vries - Brugweg 90 - Waddinxveen - Tel. 01828-15953 6. OPGELET! De nu volgende THUISWEDSTRIJD wordt gespeeld in: Zwembad ”de KUIL” te BODEGRAVEN: ROOSTER VOOR DE ZONDAG 6 MEI A.S. TE SPELEN WATERPOLOWEDSTRIJDEN: 17.00 uur de Gouwe 1-Brandenburg/BVB1 dames (uit de Bilt) Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 2 mei 1990 Pagina 17 SPORT RECREATIE i WADDINXVEEN - Zaterdag en zondag heeft de Waddinxveense bad mintonclub Aeolus in Nieuwegein meegedaan aan de strijd om het Neder lands jeugdteam-kampioenschap. De deelnemende teams waren de kam pioenen van de zeven districten die de Nederlandse Badminton Bond telt. Aeolus vertegenwoordigde Zuid-Holland nadat zij in november 1989 het districtskampioenschap had veroverd. Door de sluiting van het zwembad ”de Sniep” moet De Gouwe uitwijken naar zwembaden in de omliggende gemeen ten. Dit heeft gelukkig nog geen in vloed gehad op het spel en ook de vele supporters wisten afgelopen zondag de weg naar het zwembad ”de Tobbe” in Gouda te vinden. in Wassenaar tegen WZK om het kam pioenschap. Het supporterslegioen wordt dus opgeroepen om de Gouwe ook daar massaal te steunen. Heren 2 speelde 5-5 tegen AZC 3. De heren van De Gouwe stelde wederom het publiek en ook interim coach Wim Kraak teleur. Indien zij-in de laatste minuut wat oplettender hadden ge speeld, dan hadden zij vrijwel zeker de gradatie kunnen ontlopen. Nu zijn zij afhankelijk van de resultaten van an dere ploegen. Het eerste team, uitkomend in de vierde klasse gemengd, won met 6-2. Y. Ivens maakte haar rentree binnen de competitie en zorgde voor 2 winst punten door haar dubbels te winnen. Gerard Kroese won zijn single in 3 sets (6-3,6-7, 6-4). Mark Tideman won zijn single even eens in 3 sets. De dubbel met Gerard werd verloren. Na afloop verklaarde Mark nog te weinig dubbel-ervaring met Gerard te hebben. ”Je let nog te veel op elkaar, terwijl dat venzelfspre- kend moet zijn”. Klaas Andringa kon wegens een blessure niet meedoen. Het tweede gemengde team won voor de derde maal, nu met de duidelijke cij fers 8-0. Mike Luiten, Robert van de Draai en Caroline Baas staan wat hun singles betreft over 3 competitiedagen opeen 100% score. Ook Waddinxveen 3, uitkomend in de zesde klasse, is nog steeds onverslagen. Gewonnen werd van Seghwaert met 7- 1. My Boere gaf in haar damessingle haar tegenstander geen game. Het vierde gemengde team bestaande uit Debby Verbiest, Liza Arends, Jac queline Verbakel en de broers Rolf en Niek Oostendorp wonnen met 7-1 van Lekkerkerk. Het tweede herenteam boekte voor de derde keer winst door Zoeterwoude- dorp met 6-0 te verslaan. De singles werden allen zeer duidelijk gewonnen. Remco Laan moest zijn dubbel tijde lijk onderbreken. Bij thuiskomst bleek dat hij een polsblessure had opgelopen. Volgend weekend zal dit team om een voorlopig kampioenschap thuis spelen tegen Woerden 1 Ook het derde herenteam wist weer yoor de primeur te zorgen door met 4-2 te winnen van Gravenhout. Verloren werden de single van Jack van Vliet en Richard Okkerse. Duidelijk is dat de 4 gemengde teams, waarvan twee dit jaar in een hogere, klasse uitkomen zich uitstekend weren. Team 1 van Cora Sanders vertoont een sterke progressie in uitslagen en weet zich door de laatste 5-0 overwinning in elk geval veilig in de tweede klasse. De eerste helft van Woerden-WSE was een gelijkopgaande strijd met een iets feller WSE, dat de punten nodig had, meer in de aanval. De kleine kansjes die WSE kreeg kwamen van Martijn Sol (voor de geblesseerde Erwin Pleus) en Marco Scheurwater. De opleving kwam in de 23e minuut. De vrije trap op 20 meter van het doel werd door Dennis Jager schitterend de bovenhoek ingekruld (0-1). WSE liet zich daarna wat terugzakken, wat Woerden de mogelijkheid gaf een offensief te beginnen. De vaak onzeker ingrijpende WSE-achterhoede was er de oorzaak van dat Richard Scheurwa ter in deze fase van de strijd met enkele fraaie reddingen kon uitblinken. Het enige wapenfeit in de eerste helft van WSE van een vrije trap van Patrick Rijnbeek, die door de hard werkende Marco Scheurwater rakelings werd overgekopt. De tweede helft is eigenlijk alleen maar gespeeld voor de statistiek. Nimmer kon Woerden zich als periodekam pioen waar maken en hoeft zich in deze vorm geen illusies te maken. Rest nog te vermelden dat Dennis Ja ger in de 63e minuut geblesseerd uitviel en goed vervangen werd door B-junior Michiel Sol en de Woerdenaar Raven- stein door de arbiter werd opgeschre ven. Met dit resultaat heeft WSE zijn derde- klasserschap geconsolideerd en is op geklommen naar de derde plaats, wat eigenlijk al aangeeft hoe hectisch deze competitie is geweest. WADDINXVEEN - Het team van de Waddinxveense badmintonclub Aeo lus, dat de derde plaats behaalde bij de nationale finale districts-jeugdteam- wedstrijden in Nieuwegein, is uiteraard op de foto gezet. Van links naar rechts staand: In de sportieve wedstrijd tegen het als derde op de ranglijst staande Lekker kerk heeft Waddinxveen-zo verdiend beide punten mee naar huis genomen. In de beginopstelling stond Pim Winne- kes opgesteld voor de geblesseerde Dick Twigt. Pim speelde als voorstop- per een sterke partij. De eerste helft was Waddinxveen steeds in de meer derheid. Na een kwartier spelen was het Wim Hogendoorn, die een opzij geschoven bal ineens op z’n slof nam. Met een grandioze reflex werd dit loeiharde schot uitstekend door de Lekkerkerk- doelman tot corner gestompt. De volgende aanval verliep via de goed Nederlandse Kampioen. De dames- dubbel was de meest in het oog sprin gende wedstrijd: het toch vrij sterke Aeolus-koppel ging strijdend ten onder met 10-15,18-17 en 17-18. Toen was het maximaal haalbare een derde plaats. Daarvoor moest nog wel gewonnen worden van het Amster damse Slotermeer. Zonder veel moeite eindigde deze ronde in een 4-1 over winning waarbij alleen de damesenkel verloren ging. De zenuwen waren weg maar de vermoeidheid had toegesla gen. Ondanks alles ziet Aeolus terug op een fantastisch weekend en een ongekende prestatie, die mede tot stand kwam door trainer Karei Mulder, coach Ro bert Slot en de vaste, veertig man tel lende, supportersschare. WADDINXVEEN - Doordat medekoploper WZK uit Wassenaar dit weekeinde verloor is het eerste herenteam van De Gouwe door een 10-7 overwinning op Katwijk, alleen aan kop gekomen. Deze week zullen de twee teams onderling uit maken wie er kampioen wordt. Het eerste da mesteam, reeds kampioen, maakte het onverwachte verlies van vorige week goed en versloeg AZ&PC met 7-3. WADDINXVEEN - Het derde competitieweekeinde was voor de tennis vereniging Waddinxveen op het zonovergoten tennispark De Woerd aan De Alberdingk Thijmlaan weer zeer succesvol. Buiten alle verwachtingen wist het Waddinxveense team, bestaande uit Natasja van Es, Saskia de Heer, Mi randa Lichtenberg, Tjeerd Hillerts, Marco Overes en Dennis van den Berg, zich zaterdag te plaatsen bij de beste twee van hun poule. Daardoor zou zondag, net als zaterdag, via het poule-systeem beslist worden wie naast de twee geplaatsten van de andere poule, zich Jeugdteam-kam- pioen van Nederland zou mogen noe men. Door het team werden steeds vijf par tijen afgewerkt: herenenkel, damesen kel, herendubbel, damesdubbel en ge- mengddubbel. Het was dus zaak om de beste combinaties per onderdeel in te zetten. Drie gewonnen partijen bete kende dus een overwinning. Omdat er in één poule werd gespeeld, moesten in totaal drie ronden van vijf partijen wor den afgewerkt. Aeolus leed de eerste ronde een nipt 2- 3 verlies tegen het thuisspelende Nieu wegein. Na drie partijen moest de da mesdubbel gewonnen worden om ge lijk te komen. Helaas werd deze verlo ren met 16-18 in de derde set. Hiermee t zat de spanning er voor de toeschou wers goed in. Uiteindelijk werd de ne derlaag beperkt door het winnen van de gemengddubbel. De tweede ronde moest gewonnen worden, wilde er nog een eerste of tweede plaats inzitten. Uiteindelijk werd alleen de herendubbel in twee sets gewonnen; de overige vier partijen waren drie-setters en werden helaas al lemaal verloren van de uiteindelijke WADDINXVEEN-Het C-l-elftal van Be Fair-voetbal speelt zaterdag 5 mei' tegen de sterke C-jeugd van Feye- noord. Het C-l-elftal heeft een uitstekend sei zoen achter de rug en speelde afgelo pen zaterdag nog in de kwartfinales voor de KNVB-beker competitie. De wedstrijd tegen Bergambacht verliep sensationeel. Na 5 minuten stonden zij reeds met 0-2 achter, later met 1-4. Maar bij de rust was de schade beperkt tot 3-4. Na de rust werd Bergambacht op snel heid en conditie geklopt. Uiteindelijk wonnen de Waddinxveners met 8-4 en plaatsten zich voor de halve finale. In die halve finale ontmoeten zij Jodan Boys. Die wedstrijd wordt op 12 mei gespeeld om 12.45 uur. Maar eerst zul len zij zich meten aan Feyenoord. De wedstrijd, die onder leiding zal staan van KNVB-scheidsrechter J. Zandee, zal om 12.45 uur beginnen. Het koninginnedag-tournooi van Be Fair-voetbal voor A- en B-elftallen is gewonnen door Nieuwkoop, die daar mee de Piet Roos jr. bokaal overnam van GSV. De A- en B-eiftallen van Be Fair eindigden op de tweede plaats. GSV werd derde, Floreant vierde en Rijsoord sloot de rij. had deze keer een ’’thriller-effect”. Alexander Poot draaide een hele goede wedstrijd en bewees eens te meer dat je door veel inzet op de traingen een heel eind kan komen. Alexander liet vooral erg mooie oefeningen zien op rek en ringen, maar kwam 0.10 punt tekort voor de eerste plaats. Zijn 46.65 voor spelt echter een goede klassering bij de NK. Arthur Blom draaide eveneens een goede wedstrijd, maar door een kleine mislukking tijdens zijn rekoefening bleef hij met 45.05 precies 0.05 punt verwijderd van de vierde plaats en met op 12 mei in Rotterdam alsnog plaat sing voor de NK af zien te dwingen. Al bert Hogeweg turnde een redelijke wedstrijd, maar een aantal kleine slor digheden waren er de oorzaak van dat hij met 43.40 op een ietwat teleurstel lende negende plaats eindigde en ook met 0.05 punt de play-off mis liep. Het vierde lid van het A-team, Auke Siersema, begon ziek en verzwakt aan deze wedstrijd, maar dat weerhield hem er niet van om zich in nivo 2C met 41.25 te plaatsen voor de play-off wed strijd in Rotterdam. In nivo IC deed Marcel Lugthart mee en Marcel die dit seizoen als geintje weer met trainen be gonnen was verbaasde iedereen (en vooral zichzelf) door een uitstekende vierde plaats met 47.00 en kwalifi ceerde ziqh daarmee voor de NK. Met overmacht wonnen Henriëtte Laan en Marcel Schraven de singles en ook de dubbelspelen met Stella Stoffels en Martin Sanders werden op het cen tre court van het thuisspelende team telkens in 2 sets afgewikkeld. verschillende nivo’s vertegenwoordigd met acht turners. Jurjen van Pruissen turnde mee in nivo 6B en Jurjen draaide een hele goede wedstrijd. Hij begon op sprong en scoorde daar met 7.45 in de midden moot. Het tweede toestel was brug en Jurjen turnde ook daar een goede oefe ning, die door de jury beloond werd met een 6.90, een vrij laag cijfer voor een goede oefening. Jurjen liet op rekstok echter zien dat hij meer waard was en scoorde een 7.75, een score waar hij alle andere turners tenminste 0.7$ mee voor bleef. Zijn larige mat-oefening was volgens de jury te wijfelend geturnd en wederom was 6.90 zijn deel. Voltige ging weer goed en met 7.70 klom Jurjen met twee tiende punt voor sprong naar de vierde plaats. Het laat ste toestel was ringen en door een uit stekende ringoefening waar hij 7.60 voor kreeg, eindigde Jurjen met 44.30 WADDINXVEEN - Zaterdag werd in Varsseveld de halve finale voor de Ne derlandse kampioenschappen turnen in de B- en de C-lijn georganiseerd. Per categorie plaatsten de beste vier tur ners zich direct voor de NK, terwijl de nummers vijf tot en met acht nog een kans krijgen tijdens een zogenaamde ’’play off” wedstrijd op 12 mei in Rot- terdam. De gymnastiekvereniging De Gouwe-herenploeg van coach Huug Boonstoppel heeft er hard voor moeten werken om tegen Katwijk tot een overwinning te komen. Doordat de scheidsrechters vrij zwaar fysiek spel toelieten was het fysiek sterke Katwijk in het voordeel. Katwijk nam in het eerste part bij de eerste de beste aanval direct de leiding. Cees Boonstoppel en Ronald Schens brachten de stand op 2-1. Nadat Kat wijk weer op gelijke hoogte was geko men, werd de eerste periode via een doelpunt van Ed den Boon met 3-2 af-, gesloten. De tweede periode was vrij rommelig. Er werden over en weer fouten ge maakt en er werd weinig gescoord. Remco Overdam zorgde voor 4-3. Ook in de derde periode bleek het ge lijk op te gaan. Katwijk leek op dat mo ment iets beter in de wedstrijd te zitten en nam een 5-4 voorsprong. Nadat Marc Faber De Gouwe gelijk had ge bracht werd er direct weer tegenge- scoord. Cees Boonstoppel en Marc Fa ber (strafworp) brachten de stand op 7- In de vierde periode gaf De Gouwe de voorsprong niet meer uit handen. Remco Overdam (man-meer), Kjeld Boonstoppel (strafworp) en Marco Kraak (man-meer) zorgden er voor dat de twee punten definitief naar de ’’thuisploeg” gingen. Katwijk deed nog iets terug en bracht de eindstand op 10- 7. Zondag speelt de Gouwe om 13.00 uur Be Fair heeft op gelukkige wijze met 3- 1 van De Zwervers gewonnen. Al in de 8e minuut werd het 1-0 toen een goed doorzettende Leon Konijn de De Zwervers-verdediger dwong tot een noodgreep en deze met een mooie lob zij eigen keeper passeerde. In de 12e minuut lepelde de gavaarlijke Zwervers-speler Esajas voor open doel over. Een misstap in de De Zwervers- vérdediging gaf Arjan Groenendijk de kans 2-0 te scoren. Met deze vrij gelukkige voorsprong kon Be Fair niet rustiger gaan ademha len. Het leek wel of de zenuwen bij de spelers toenamen. Be Fair raakte de controle over de wedstrijd kwijt. Dit leidde in de 30e minut tot 2-1, toen de Be Fairs-verdediging toekeek hoe De Zwervers scoorden. Hierna wan kelde Be Fair op zijn grondvesten. Na rust hetzelfde beeld en dezelfde vruchten die Be Fair steunde. Met de wissel Rob Asscheman tegen verdedi ger Arjan Taal werd door de fanatiek strijdende Rotterdammers een extra hindernis in de strijd gebracht. Hoewel 2-2 korter bij was, was het Ar jan Groenendijk die uit een voorzet van Leon Konijn, met een lob over de keeper heen, 3-1 scoorde. Zaterdag speelt Be Fair uit bij Smits- hoek. Bij een overwinning is het voor elkaar. Bij elke andere uitslag is men afhankelijk van de uitslagen van Pa- pendrecht en Rijsoord. WADDINXVEEN - WSE blijft ook in het nieuwe voetbalseizoen derde klasser, doordat de Waddinxveners zaterdag met 0-1 van Woerden won nen. Het veilige WSE staat nu op een gedeelde derde plaats van boven met 22 punten uit 21 wedstrijden. Be Fair, met 18 punten uit 21 wedstrij den, is nog niet helemaal veilig, verloor met 3-1 van De Zwervers. Wad- dinxveen-zaterdag miste de boot door met 1-3 van DONK te verliezen. Het zondagelftal van deze club won met 0-2 van Lekkerkerk. Tjeerd Hillerts, Robert Slot (jeugdlei der), Dennis van den Berg en Marco Overes en zittend: Karei Mulder (trai ner), Saskia de Heer, Miranda Lichten berg en Natasja van Es. (Foto: Dick van Ligten). Opvallend bij de zes herenteams is de volmaakte wijze van verdeling van het puntentotaal. Dat kan wijzen op een evenwichtige krachtenverdeling en dus op een interessante maar tegelijk ver beten strijd om de topposities. Team 1 van Jaap Derks heeft 10 punten uit 3 ontmoetingen en zal hard moeten knokken voor een hoge klassering. Ge let op de bekende uitslagen van de an dere teams in die poule is de mogelijk heid van een eerste plaats zeker aanwe zig. In de derde ontmoeting betrad Ron Groot dit seizoen voor het eerst in com petitieverband het Waddinxveense gravel. Zijn single tegen Z’67-speler Van Hal was gelardeerd met verbale onvriendelijkheden die als een ’’nor male spelrelatie” op Bl-niveau moeten worden beschouwd. Niettemin verzuchtte Ron dat hem iets anders voor ogen stond bij een gezellig spelletje zaterdagcompetitie. Dit alles weerhield Ron er niet van na een moei zame start de Rotterdammer te tonen wat hij waard was (3e set 6-1). Ook in de dubbel toonde Ron tezamen met de in goede vorm stekende Jaap Derks zijn kracht. Daar bleef het echter bij, want de andere partijen werden in 2 sets aan Z’76 gelaten. In hoofdklasse B wordt zwaar gestre den om de hoogste posities. Het eerste veteranenteam onder leiding van Wim Oosterom, wist ditmaal slechts 2 par tijen te winnen. Uit tegen DLTC ble ken alleen Jan Willem Stelling/Flip Ka- paan en Ron Binkhysen/Wim Ooste rom goed in staat hun tegenspelers in toom te houden. Hoewel slechts 1 ontmoeting met winst voor de veteranen werd beëindigd staat het hoofdklassement er niet slecht voor. Negen punten uit 3 competitieda gen betekent een comfortabele startpo sitie voor de tweede helft. Net als vorig jaar zou dit team het wel weer een spannend kunnen houden tot de laatste dag. meegekomen Jaap Baas. Zijn voorzet op maat werd beheerst ingekopt door Gerard Moliej (0-1). Na dit doelpunt bleef Waddinxveen jagen, maar er werd niet meer gescoord. Na rust begon Waddinxveen eveneens sterk. De sterk voetballende John Schijff op het linkermidden veld en Jan van Es op rechts wisten de voorwaart- sen meerdere keren goed aan te spelen. Na deze periode kwam Lekkerkerk even opzetten. Met enkele malen uit stekend keeperswerk van Wilco Ver- meij, kwam Lekkerkerk niet aan sco ren toe. Waddinxveen werd weer sterker. De vlak achter de voorhoede voetballende Michael Sip werd uitstekend diepge- stüurd door Rob Flier. Zijn schot be landde echter op de paal. Even later wel succes toen de behendige Wim Hoogendoorn aangespeeld werd door Jan van Es. Wim omspeelde zijn tegen stander en schoot de bal beheerst langs de keeper (0-2). Raijmond Beijzoals altijd met veel in zet voetballend, gaf als verdedigend middenvelder geen kansen meer weg zodat Waddinxveen verdiend won. Zondag een erg belangrijke wedstrijd, thuis tegen het Bodegraafse ESTO. Bij winst kan ESTO, bij puntverlies van Stolwijk, zijn kampioensaspiraties nog laten gelden. Waddinxveen zal echter zijn sportieve taak vervullen en het ESTO niet gemakkelijk maken. De twaalf zaterdagmiddagen-teams be sloten de derde competitiedag en daar mee de eerste helft van de competitie met 7 overwinningen. Welgeteld 35 teamconfrontaties brachten op drie za terdagen 19x winst (54%). Daarbij zijn 98 van de 175 (56%) enkel- en dubbel spelen op gravel, hard court en in een enkel geval zelfs op kunstgras succesvol beëindigd. Per spelsoort ziet de verlies- en winstre kening er als volgt uit: gemengd 18- plus: winst (40 spelen) en 3x verlies (20), heren 25-plus: 9x winst (45 spe len) en 9x verlies (45) en veteranen he ren: lx winst (8 spelen) en 4x verlies (12). Het eerste team tweede klasse van Lot tie Keijser, dat op 10 april met 3-2 ver loor van Oostvoorne, ging deze keer met de overwinning strijken en wel met 5-0 van Holy. Team 2 vierde klasse van Lydia Wernes loopt heel goed. Op 10 april wonnen zij de strijd tegen Victoria met 5-0 en ook op 24 april eisten zij de overwinning op door weer met 5-0 van Overwaard te winnen. WADDINXVEEN - De jeugd van ten nisvereniging Waddinxveen is tot nu toe succesvol bezig. Na drie competi tiedagen staan er namelijk drie van de zes jeugdteams aan kop van hun poule Opmerkelijk succes levert het team t/m 14 jaar, spelend in de eerste klas, met A. v.d. Sluis (kapt.), M. Kok, E. Ter- morshuizen en R. Zijdenhand. Ze haalden maar liefst 13 punten binnen en staan zo op ruime voorsprong op de andere teams. Ook het andere team t/m 14 jaar, spe lend in de 3e klasse, van E. Cheung (kapt.) met R. Tetteroo, J. v.d. Meer, P. Olde Bijvank en E. Terpstra staat nu met 12 punten ver vooraan. Maar ook het le team t/m 17 jaar, spe lend in de hoofdklasse Bmet M. Brus sel (kapt.), D. Arends, C. Knieriem en J. Terpstra staat nog net met 10 punten op de le plaats van de poule. Het derde team t/m 14 jaar, ook in de 3e klasse spelend, met J. Warmenho ven, F. Warmenhoven, R. Westerink, A. v. Houten en B. Naafs heeft op de 3e speeldag eindelijk winst behaald met 3-2. Het jongste team t/m 12 jaar, dat voor het eerst op zaterdag speelt, met S. Kok (kapt.), P. Knieriem, V. Boere en T. ter Meer had duidelijk startmoeilijk- heden. na een 2-3 nederlaag won het met 3-2 en afgelopen zaterdag zelfs met 4-1. Alleen het team t/m 17 jaar, spelend in de 2e klasse, met M. Westerink (kapt.), W. Bloem, J. Benschop en T. Koster heeft wat problemen om punten binnen te halen. op de vierde plaats en plaatste zich voor de NK op 26 mei in Helden-Panningen. In het tweede wedstrijddeel waren er vijf TOOS-vertegenwoordigers. In nivo 4C draaide Sietse Siersema mee. TOOS was tijdens deze wedstrijd in de Sietse had zichzelf middels een finale- of een play off-plaats een mooi verjaar dagscadeau kunnen geven, maar Sietse draaide een matige wedstrijd en ein digde met 38.80 op de elfde plaats. Peter Noorlander kwam uit in nivo 3C en voor Peter was het de eerste keer dat hij zo ver gekomen was. Daardoor gier den de zenuwen hem voor aanvang van de wedstrijd door de keel en bleef Peter op ieder toestel net iets achter bij zijn normale nivo. Het resultaat voor Peter was eveneens een elfde plaats met 42.25 en dus geen plaatsing. In nivo 3B werd TOOS vertegenwoor digd door drie leden van het A-team: Alexander Poot, Albert Hogeweg en Arthur Blom. Deze drie heren zorgen iedere wedstrijd wel voor de nodige consternatie middels een hele goede oefening, of juist drie of vier grote mis lukkingen tijdens dezelfde oefening. Tijdens deze wedstrijd echter werd er door het A-team niet zoveel opwinding teweeg gebracht, maar de einduitslag Wat een feest had moeten worden, werd een zware deceptie voor de zater- dagvoetballers van Waddinxveen. Met 1-3 werd het belangrijke duel tegen concurrent DONK verloren. De Waddinxveners, aantredend zon der Peter Hofmanwerden op alle fron ten overtroefd door een gretig DONK dat het belang van de wedstrijd betere inschatte dan de Waddinxveners. Zo wel op inzet, inzicht a|s techniek kwa men de Waddinxveners dik te kort op de Gouwenaars. Aanvankelijk leek Waddinxveen grote plannen te hebben, maar nadat zowel Edwin de Vrind als Peter Heeren in de beginfase in ideale positie weigerde te scoren, was het DONK dat na 8 minu ten gebruik maakte van de zwakke Waddinxveen-verdediging en op voor sprong kwam. De velen toeschouwers dachten dat de Waddinxveners nu wel wakker zouden worden, kwamen bedrogen uit. DONK verdubbelde zelfs de voorsprong toen Klaas v.d. Hoek knullig balverlies (0- 2)- Het was duidelijk dat de Waddinxve ners het gemis van Peter Hofman niet konden compenseren. Regelmatig werden de verdedigers Klaas v.d. Hoek en Jean Zwanenburg door hun tegen standers voorbijgelopen. Na rust leek Waddinxveen toch nog te rug te komen. Arjan Brouwer, één van de Waddinxveners die in zijn normale doen was, liep zich goed vrij, maar zijn inzet werd gekeerd. De rebound van Peter Heeren werd goed gepareerd door de Goudse goalie, maar de derde inzet van Edwin de Vrindt werd alsnog te machtig voor de Goudse keeper (1- 2). Het was echter niet meer dan een stuip trekking van de Waddinxveners. Ze drukten niet door en zij dankten vooral de zelfzuchtige Walter Knoop, die vele kansen onbenut liet, want anders had de score nog wel groter kunnen wor den. Eenmaal was de Goudse rechtsbuiten echter niet zelfzuchtig en dit betekende dan ook direct 1-3. Jeroen v.d. Kley scoorde voor de derde maal. Het was de genadeklap voor Waddinx veen dat slechts een kleine hoop op hoogstens een beslissingsduel wacht te gen datzelfde DONK. Dan dienen ze echter wel kampioen Jodan Boys 3 te verslaan hetgeen zeker zaterdag geen gemakkelijke opgave zal zijn. De Gouwedames trokken tegen AZ&PC uit Amersfoort van meet af aan in de aanvalKeer op keer werd het doel van de tegenstander belaagd, maar de doelvrouwe van AZ&PC wist bijna alle schoten te keren. Angela Fa ber brak de ban en scoorde uit een man-meer situatie 1-0. In de tweede periode werd AZ&PC steeds meer onder druk gezet. Dit re sulteerde in twee doelpunten van Gil lian van den Berg (man-meer en als midvoor). Wendy de Frankrijker scoorde daarna met een prima lob 4-0. Tenslotte scoorde AZ&PC 4-1. In de derde periode nam De Gouwe wat gas terug en werd er niet gescoord. Bij het begin van de vierde periode wist AZ&PC wederom uit een man-meer si tuatie 4-2 te scoren, maar even later be nutte Angela Faber een strafworp. AZ&PC benutte nog een maal een man-meer situatie waarna de Gouwe aan een slotoffensief begon. Via een prima assist van Mirjam Overdam scoorde Gillian van den Berg 6-3, waarna Angela Faber via een afstands schot de eindstand op 7-3 bracht. Op zondag 6 mei spelen de De Gouwe dames hun laatste competitiewedstrijd tegen Brandenburg BVB in het zwem bad ”de Kuil” in Bodegraven. Aan vang 17.00 uur.

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 17