GEMEENTE WADDINXVEEN Ingezonden mededeling A TE KOOP: WERELDMERK PERSOONLIJKE SERVICE Inschrijven voor 58e seniorenreis Rommelmarkt: ƒ41.100,- Schiesser S’ 22.000 Overdraagplaats voor kano’s bij ’t Weegje Zonovergoten I Koninginnedag WJObodegraven Tuinontwerp, aanleg en onderhoud 1 VANtl^BUNNINGEN DHS-- TIPS VAN MAX MILIEU prijs v.a. 24.330, BOUWVERGUNNINGEN SPREEKUREN MILIEU- TELEFOON MIDDEN-HOLLAND Men Fashion van Schiesser. Mannen gevraagd. Herenondergoed kan wel degelijk modieus zijn. Schiesser bewijst het met de zelfbewuste Collection Men Fashion. Slips en singlets voor de man van nu. HINDERWET Kindermarkt Broedseizoen Groen van Prinsterer Milieutoets VERGADERINGEN TELEFOONNVMMERS/OPENINGSTIJDEN hadden stuk voor stuk over belangstelling niet te klagen. Een beeld van de 11e SOS-Kindermarkt op de Beukenhof. (Foto: Sjaak Naar verwachting zal het werk eind 1990 voltooid zijn. I J Op 12 april jl. zijn de werkzaamheden begonnen voor het bestek ’’Kabel- en leidingwerkzaamheden langs Kaagjesland, Nieuweweg, Middelburgeseweg en Randenburgseweg in de de gemeente Reeuwijk”. Het project wordt uitgevoerd door Aannemingsbedrijf J. Baas uit Waddinxveen, onder directievoering van ingenieursbureau Oranjewoud. blablabla blabla bla blabla blabla blablablabla blabla bla blablabla bla blabla bla blablabla blabla blablabla bla blablabla blabla bla bla KORTOM: Van Bunningen houdt uw Ford Fijn. En daar gaat het tenslotte om. dingen voor de kleine watersport en betere bedieningstijden voor sluizen en bruggen. 06-11 12222 01820-24255 13000 13000 01820-15767 01727-14044 17613 01820-28011 FINANCIERINGSAKTIE v.a. 9,2% RENTE! Wij tonen u graag onze komplete kollektie. Perfektie is onze kwaliteit WADDINXVEEN/DEN HAAG - De provincie Zuid-Holland gaat in 1990 voor ruim één miljoen gulden voorzieningen treffen voor de waterre- creatie. Het gaat hier om kleine, eenvoudige voorzieningen, zoals over- draagplaatsen voor kano’s, aanlegsteigers, verbeteringen van vaarverbin- BOUWPERCEEL: AARD VAN HET BOUWPLAN: groen techniek--J/iTilIlJ Bel voor vrijblijvende informatie Tel. 01727 - 12900. Ook ’s avonds bereikbaar WADDINXVEEN - Voor de jaarlijkse bejaardenreis van het Comité Se niorenreis Waddinxveen is de inschrijving begonnen. Hiermee werd van morgen - woensdag 2 mei - in het Anne Frank-centrum gestart. De vol gende inschrijvingsdagen zijn donderdag 3 mei van 9.00-11.00 uur in Huize Souburgh en dinsdag 8 mei van 9.0Ö-11.00 uur in het Anne Frank- centrum. WADDINXVEEN - Waddinxveen heeft een zonovergoten Koninginnen dag 1990 achter de rug. De kinderspelen in alle woonwijken, die soms ’s morgens al begonnen en tot laat in de middag of avond voortduurden. OVERTOCHT 5 - BODEGRAVEN - TEL: 01726-11500 01820 28011 Pagina 3 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 2 mei 1990 14433 (toestel 159) 01820-16066 010-362244 Waddinxveen, 2 mei 1990 c. MANNENMODE len bij de buiten opgestelde kofiestand. I PASSAGE 57 WADDINXVEEN TEL12127 I 'I Wt s^> s (aki. afleveringskosten) I I I Noteboom). positief te beschikken onder oplegging van voorschriften ter voor koming van gevaar, schade of hinder voor de omgeving. A. V.O.F. ”De Nijl” H.O. Sphinx om vergunning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten en in werking hebben van een res taurant (grillroom) op het perceel Nesse 12; De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in het gemeentehuis (in de leeskamer op de eerste verdieping) ter inzage. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een bedrijfsgebouw annex, kantoorruimte Van de deelnemers wordt een bijdrage van 40,- per persoon gevraagd. Het reisdoel voor de ouderen, die dit jaar woensdag 30 mei op stap gaan, Noord- Brabant. In Overloon zal onder meer het verzets- en oorlogsmuseum worden bezocht. De 58e seniorenreis van nu is de vroe gere bejaardenreis van de midden stand. De reis werd toen uitgevoerd met een groot aantal personenauto’s, die door de bezitters ervan werden ge- B. de heer J. Slaman om een nieuwe, de gehele inrichting omvat tende vergunning voor een tuinbouwbedrijf onder glas op het perceel Tweede Bloksweg 22; C. de directie van Saida B.V. tot het oprichten en/of in werking hebben van een groothandel c.q. opslag in verf en verfproduk- ten op het perceel Dorpstraat 130. De ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen vanaf 3 mei tot 17 mei 1990 ter inzage bij de Dienst Openbare Werken en Bedrijven, afd. Ruimte en Bouw in het gemeentehuis alhier, elke werkdag vanaf 8.30 tot 12.30 uur en, op verzoek op de maandagavonden gedurende drie uren. Degene, die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn per soonlijke gegevens niet bekend te maken. aan een milieutoets. Zo kan de provin cie er bijvoorbeeld voor zorgen, dat in bepaalde projecten opvangmogelijk heden komen voor afval, gebruikte olie en afvalwater. Buiten deze tijd kan men zich op de gebruikelijke openingstijden wenden tot de afdeling Ruimte en Bouw. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. 14433 14433 I I Verleende bouwvergunningen Milieudienst Midden-Holland. 12760/89(C). Burgemeester en wethouders van Waddinxveen, De secretaris, De burgemeester, J. MEULEMAN VAN DER LINDEN Deze week zijn er geen spreekuren in verband met de wisseling van het gemeentebestuur. Bij de milieu-telefoon Midden-Holland kan iedereen terecht voor OW ADVERTENTIE BEREIKT GEZINNEN het indienen van een milieuklacht. Onder milieuklachten worden verstaan alle klachten over lucht-, water- of bodemverontreiniging of lawaai. Als u via het milieu-telefoonnummer een klacht indient, ontvangt u doorgaans bericht wat er met die klacht is gebeurd. De milieu-te lefoon Midden-Holland is voor milieu-klachten dag en nacht be reikbaar onder nummer: Terinzagelegging ontwerp-beschikking Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij voornemens zijn om op aanvraag van: Begonnen met de autopuzzelrit van De Gouwe Rijders, waardoor Waddinx- veen-Noord in het begin van de och tend werd gekenmerkt door nogal wat zoekende automobilisten, eindigde de Waddinxveense viering van de verjaar dag van de koningin met een drukbe zochte Oranje-concert in de Ontmoe- tingskerk. Waddinxveen zag er maandag 30 april met name in de woonwijken feestelijk uit. De buurtverenigingen, wijk- en speeltuinverenigingen en comités had den zich niet voor niets maandenlang bezig gehouden met de organisatie van 30 april. In dit Gouwedorp werd ook veel gevlagd. Met name de Brugweg viel daarbij op. De Nederlandse driekleur wapperde daar vrijwel huis aan huis. De He editie van de door de Lions Club Waddinxveen opgezette SOS- Kindermarkt op het parkeerterrein Beukenhof was weer een groot succes. Ruim 170 kinderen, vrijwel alle Lions met hun echtgenotes en een deel van hun kinderen en nog een aantal vrijwil ligers zijn een lange ochtend in touw geweest. Het resultaat hiervan was een op brengst van de kinderen van 920,50, aan giften 1.150,-, van sponsors 1.000,- en via de Lionskramen 6.500,- Alarmering Algemeen Alarmnummer Brandweer b.g.g. Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Milieu-telefoon (voor milieuklachten) Voor overige milieuvraagstukken is op elke woensdagmorgen van 11.00 tot 12.00 uur een medewerker van de Milieudienst Midden- Holland in het gemeentehuis aanwezig op de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven. Na aftrek van de kosten derhalve een! resultaat van 8.415^. Dit is ruim 1.000,- meer dan vorig jaar. ”Wij hadden natuurlijk enorm geluk met het weer. Maar het enthousiasme van deelnemers en publiek was toch; zeer opvallend. Een treffend voorbeeld vond ik persoonlijk de verkoop van een goede kinderfiets, die was afgestaan. Deze werd door Mark Okkerse bij op bod verkocht voor 185,-”, aldus een. enthousiaste Do Blom van de Lions Club Waddinxveen. De projecten worden dit jaar uitge voerd. Als de werkzaamheden storend kunnen zijn voor broedvogels, zullen zij buiten het broedseizoen plaatsvin den. De voorzieningen voor de recreatie- vaart worden betaald door verschil lende instanties. Het ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij geeft ruim vier ton subsidie. De provin cie zélf trekt er zo’n 320 duizend gulden voor uit. De rest van het geld wordt op gebracht door enkele gemeenten, een recreatieschap, een hoogheemraad schap en de Nederlandse Spoorwegen. Burgemeester en wethouders hebben de navolgende bouwvergun ningen verleend: d. andere belanghebbenden die kunnen aantonen redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest bezwaren in te dienen. Noordkade 70-74 WADDINXVEEN - De zaterdag op her parkeerterrein aan de Sniepweg door de Centrale Hervormde Ge meente gehouden jaarlijkse rommel markt heeft 41100,- opgebracht. Dat is ruim duizend gulden meer dan een jaar geleden. Het was dan ook prachtig weer en er was een groot assortiment van tweede- handsartikelen. etenswaren en planten te koop. Tal van andere attracties, bijv, het rad van avontuur, vonden gretig af trek. Al vroeg in de morgen waren de vele medewerkers in touw om alles in ge reedheid te brengen. Ze hebben beslist eer van hun werk gehad, wat wel bleek toen aan het einde van de dag de balans werd opgemaakt. De ene kraam leverde allicht meer op dan de andere, maar al die kleintjes maakten tenslotte samen één grote. Uit de grote toeloop blijkt wel hoe dit soort rommelmarkten aanslaat bij het publiek. De organisatoren zijn dan ook vast van plan deze traditie voort te zet ten. Ook nu willen ze het bijeengebrachte geld bestemmen voor verschillende projecten in het kader van jeugd- en evangelisatiewerk. Terinzagelegging beschikkingen^ Burgemeester en wethouders maken bekend dat door hen onder oplegging van voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade of hinder voor de omgeving op 24 april 1990 vergunning ingevolge de Hinderwet is verleend aan: boskoop hoveniersbedrijf 01727-12900 nrs. 4385/89(A), 9197/89 (B) en Koninginnedag is door de protestants^, christelijke Groen van Prinsterer-j school aan de Tollenslaan uitbundig ge- vierd. Het feest begon met een rond- gang van de harmonie Concordia, ge- volgd door kinderen op versierde fiet- sen. Daarna was er een aubade met Concor- J dia op het schoolplein, waarbij ouders, kinderen en leerkrachten allerlei va-' derlandse liederen zongen. Vanaf half tien kregen de kinderen van groep 5 t/m 8 de 2 uur durende speelfilm ’’Kunst en Vliegwerk” te zien. De kinderen van groep 1 t/m 4 gingen buiten op het schoolplein allerlei spel- letjes doen. Door het prachtige weer; verliep dit allemaal heel ontspannen. De ouders konden naar de spelletjes kijken en af en toe een kopje koffie ha- j Een beroepschrift moet worden gericht aan de afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA ’s-GRAVENHAGE: Een verzoek om schorsing of een voorlopige voorziening moet wor den gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur. De beschikkingen worden niet van kracht voordat op een verzoek om schorsing of tot het treffen van een voorlopige voorzie ning is beslist. De provincie bereidt momenteel de projecten voor 1991 voor. De nieuwe projecten zullen, behalve aan de na- tuurtoets, ook worden onderworpen Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage in het gemeentehuis bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afde ling Ruimte en Bouw, waar tevens inlichtingen kunnen worden ge vraagd. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-beschikking kunnen tot 17 mei 1990 schriftelijk bij hun college worden ingediend door de aanvrager en degenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en hen die daar toe redelijkerwijs niet (tijdig) in staat zijn geweest. reden. Het was in die tijd ook gebruike lijk dat de gehele colonne door de poli tie - meestal een motor met zijspan - werd begeleid. Later op de dag werden de deelnemers in bepaalde gevallen met muziek inge haald en naar het centrum van de ge meente geleid. Deze plaats was bekent en daar stond meestal de familie te wachten om de deelnemers te begroe ten. Tegenwoordig gaat dit alles op een an dere wijze. Men wordt op een bepaald- punt met een autobus of een personen auto opgehaald. Het komt ook voor dat men thuis wordt opgehaald, vanneer men slecht ter been is of moeilijk kan lopen. Als aanvangspunt wordt jaarlijks geko zen de Kerkweg-West, tegenover de Petteplas. Ter plaatse staan of komen de autobussen waarmee de reis wordt uitgevoerd. Op maandagavond voor de reis krijgen de deelnemers schriftelijk bericht waar en wanneer men opgehaald wordt. Iedere inwoner van Waddinxveen, on geacht religie, rang of stand, die ouder is dan 55 j aar en/of niet meer aan het ar beidsproces deelneemt kan als deelne mer worden ingeschreven. Met het noemen van de leeftijd van 55 jaar zal het duidelijk zijn dat tegen woordig wordt gesproken over "senio ren” en niet meer over ’’bejaarden”. Men kan misschien beter spreken over de ouder wordende mens en niet over ’’oude mensen”. Het woord ”oud” wijst naar een kalenderleeftijd, waar mede soms wordt bedoeld dat betref fende persoon niet meer geheel zou kunnen voldoen aan de normen en ver wachtingen waaraan jongeren wel kun nen voldoen. Het organiserend comité heeft met de reis geen ander doel voor ogen dan dat de deelnemer een aangenaam contadt hebben met andere personen van de zelfde leeftijdscategorie, doch tevens wordt er naar gestreefd dat men op een ontspannende wijze een plezierige en onbezorgde dag heeft. Gemeenteraad op woensdag 9 mei 1990, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Benoemingen van leden in diverse organen en commissies. - Begrotingswijzigingen. De beschikkingen en alle daarop betrekking hebbende stukken lig gen vanaf 3 mei tot 3 juni 1990 ter inzage bij de Dienst Openbare Werken en Bedrijven, afd. Ruimte en Bouw in het gemeentehuis alhier, elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur en, op verzoek op de maandagavonden gedurende drie uren. Tot 3 juni 1990 is het mogelijk beroep in te stellen bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; degenen die tegen het verlenen van de vergunning bezwaren hebben ingediend; Ze leveren allen een positieve bijdrage aan de kwaliteit van de waterrecreatie in Zuid-Holland. Deze zestien projec ten uit het uitvoeringsplan recreatie- vaarwegen liggen grotendeels in het noordelijk en oostelijk deel van de pro vincie. Al de projecten zijn getoetst op hun natuurvriendelijkheid. Eén van de projecten betreft een over draagplaats voor kano’s tussen de ring vaart van de Zuidplaspolder en de Gouwe bij 't Weegje. De kosten hier van bedragen 40.000,-, waarvan 32.000,- wordt bijgedragen door de Ne derlandse Spoorwegen. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-Ï2.30 uur. De sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur De sociaal raadsvrouw: elke werkdag van 9.00-12.30 uur en donderdagavond van 19.00-20.30 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een af spraak hebt gemaakt. De beschikkingen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikkingen, dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening en een dergelijk verzoek wordt ingewilligd.

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 3