Handvol mensen naar expositie Uit W’veen 78 milieuklachten Sportweek is meer dan voetballen alleen I I II I Sportief spektakel duurt tot zaterdag 16 juni AVO-collecte Waddinxveen Programma Sportweek Fietstocht Sportzaal toneel voor topvolleybal Open avond Jan Ligthart Concert in Zevenhuizen Eerst dart- tournooi van Zonnig Zuid Certificaten vakbonds- school FNV Niemand ontdekte zijn fiets Moerkapelle en Onderwijs Zevenhuizen in gif top dertig pDHS-TjA”? Tuinontwerp, aanleg en onderhoud Vrijdag feestmarkt IIk Gedichten Wandelen Klaverjassen Hengelconcours Bodem Schade aan uw auto vereist deskundige reparatie. Certificaten Fietstocht Verzetsmuseum Bridge I. U iM ln de Waddinxveense bruidsvilla prachtige collectie NIEUWE bruidsjaponnen. TEVENS ALLE TOEBEHOREN. Bel vrijblijvend voor een afspraak. I groen 4MB vtechniek-/1F1III Bel voor vrijblijvende informatie Tel. 01727 - 12900. Ook ’s avonds bereikbaar GLASBEEK AUTOSCHADE REPARATIEBEDRIJF Saterdag 19 mei Mevr. J. de Vries - Brugweg 90 - Waddinxveen - Tel. 01828-15953 Focwn r Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 16 mei 1990 Pagina 13 1 I 4 '•De marktkooplieden J. Sterk, L. Monster en W. Jonas hebben samen met marktmeester J.K. Meijer de t I I I I l I wetaanvragen in 1990 naar verwachting verder toenemen. len op de bon waren. Door gebrek aan goede voeding kregen kinderen dan ook te maken met allerlei ziekten. i i 1 I 1 1 I I f 1 I I kampioen van Waddinxveen”. In het kader van de Sportweekactivitei- ten wordt deze wedstrijd gehouden in de Gouwe. Het concours wordt uitge zet aan de Zuidkade in Waddinxveen. De wedstrijd duurt 3 uur. Er wordt ge vist van 16.00-19.00 uur. Het maximale aantal deelnemers bedraagt 100. Naast individuele deelname kan ook worden ingeschreven met een korps, bestaande uit 5 personen. Hierbij kan gedacht worden aan 5 deelnemers van een bedrijf, dezelfde straat, uit één fa milie of van één vereniging. Het inschrijfgeld bedraagt 10,- per persoon en dient bij de opgave direct te worden betaald. Voor korpsen is geen extra inschrijfgeld nodig. Er wordt bij maximale deelname in 5 vakken gevist. Voor de algemeen winnaar, voor de eerst eindigende in de overige vakken en voor de eerste vijf korpsen is er ere metaal. Verder is de verdeling van de prijzen 1:4 in de vakvolgorde. Het inschrijf geld is volledig beschikbaar voor de prijzen. i I l I I I I Voor een klein gehoor hield VVD-wet- houder K.W.Th. van Soest zaterdag- De start en finish zijn van uit het ge bouw van De Gouwebloem, Tollens laan 161. Inschrijving van 8.45 tot 12.00 uur. Start vanaf 9.00 tot 12.00 uur. De finish is tot 16.00 uur open. Het inschrijfgeld bedraagt 4,- per per soon en kinderen tot 13 jaar betalen 2,- per persoon. Wij rekenen er op dat u meedoet, het is niet alleen een zeer leuke fietstocht maar u steunt ook nog een goed doel. Het wandelen is op vrijdagavond 8 juni vanaf half zeven. De inschrijving en start is in de kantine van Be Fair-voet- bal. De afstanden zijn 8 en 12 kilome ter. De inschrijfkosten bedragen een rijksdaalder. Elke deelnemer die de afstand vol brengt ontvangt een medaille. Voor groepen zijn er prijzen in de vorm van bekers beschikbaar. Een deskundige jury zal de groepen beoordelen. Een groep dient minimaal te bestaan uit 12 personen en als zodanig herken baar te zijn. Op het programma staan echt klassieke werken, zoals het Quartett van Frede- rik de Grote, het Quartett van Hart mann Graf en een deel uit de Quator van Kuhlau. Verder zullen stukken worden gespeeld van Tcherepnin, Ben net, Dubois, Kronke en Graves. De toegangsprijs is 7,50. Leden van de Zeven Muzen betalen 5,-. Jonge ren tot 16 jaar hebben gratis toegang. Het Chaminade Kwartet is een ama teur fluitkwartet dat bestaat uit Caro- lien Bakker (Leiden), Riek Horstink (Zoeterwoude), Marjanne Roeleveld (Zevenhuizen) en Tatjana Tordoir (Al- phen a.d. Rijn). Het kwartet bestaat sinds 1982. De sa menstelling is in de loop van de jaren wel wat gewijzigd. Zij spelen zowel klassieke als moderne werken. Naast de kwartet-bezetting wordt ook in trio- en duet-bezetting gespeeld, dit ter af wisseling voor publiek en spelers. De bezetting van de fluitpartijen is wisse lend, zodat er geen sprake van is dat ie mand altijd eerste, tweede, derde of vierde partij speelt. Het klaverjassen in het kader van de Sportweek is in de ruimte van de schut tersvereniging aan de Alberdingk Thijmlaan op vrijdag 18 mei. Aanvang circa 20.00 uur. De inschrijfkosten zijn ƒ5,- per deelne- mer(ster). Het klaverjassen in de Sportweek is een traditie. De meeste klaverjassers spelen in een vereniging of sportclub. *i_ fèestmarkt van komende vrijdag opgezet. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Met twee avonden bedrijfsvoetbal en een middag schoolvoetbal is deze week de 45e editie van de Sportweek Waddinxveen van start gegaan. Dit sportieve festijn van de Stichting Sportweekcomité Waddinxveen duurt - in verband met de tussenliggende dagen als Hemel vaartsdag (24 mei) en Pinksteren 3 en 4 juni) - tot en met zaterdag 16 juni. In totaal werden 159 (41 in 1988) schrif telijke adviezen aan het College van Burgemeester en Wethouders uitge bracht die betrekking hadden op onder meer hinderwetaangelegenheden, Af valstoffenwet, bodemverontreiniging en klein chemisch afval. In het verslagjaar 1989 zijn circa 60 in- ventarisatie-bezoeken uitgevoerd. Als gevolg hiervan zal het aantal Hinder- WADDINXVEEN - De Milieudienst Midden-Holland, die voor de ge meente Waddinxveen alle milieuwerkzaamheden verricht, kreeg vorig jaar 78 milieuklachten. Dat wordt gemeldt in het jaarverslag 1989 van de in Gouda gevestigde dienst. WADDINXVEEN - In vervolg op de fancy-fair van zaterdag 12 mei houdt de openbare Jan LIgthartschool aan de Sperwerhoek op dinsdag 22 mei een ’’open avond”. Op deze avond van 7 tot half negen biedt de school belangstellenden de ge legenheid om de werkstukken die door de leerlingen in het kader van het pro ject ’’kunst- en leerwerk” zijn ge maakt, te komen bezichtigen. Tevens bestaat voor degenen die over wegen hun kind op de Jan Ligthart- school te plaatsen, de mogelijkheid om van de leden van het schoolteam infor matie te verkrijgen over werkwijzen en lesmethoden die op de school gebruikt worden. WADDINXVEEN - Om zeven uur be gint dinsdagavond 22 mei in de sport zaal Groenswaard aan de Wingerd een topvolleybalspektakel, waarvoor nu al yeel belangstelling wordt getoond. De Waddinxveense volleybalvereni ging Be Fair heeft namelijk landskam pioen en bekerwinnaar Rentokil/ZVH binnen weten te halen voor een demon- stratietraining en -wedstrijd. Dinsdag 22 mei laten de Rentokil/ ZVH-trainers Jaap Akkerhuis en Toon van de Burgt zien hoe er op eredivisie niveau getraind wordt. Daarna zullen drie ZVH-spelers hun krachten meten met het boomlange zestal van Be Fair in een spectaculaire wedstrijd. Het eerste herenteam van Be Fair, finalist voor de districtsbeker, zal trachten een goede sparringpartner te zijn. In het voorprogramma zal een aantal spelers van Rentokil/ZVH de jeugd spelers van Be Fair onder handen ne men. In samenwerking met de wedstrijd- commissie van de hengelsportvereni- ging Waddinxveen organiseert het Waddinxveense Sportweekcomité, een hengelconcours op zaterdag 16 juni. De winnaar ontvangt voor een jaar de wisselbokaal en noemt zich ”de hengel- boskoop hoveniersbedrijf 01727-12900 Buiten regiem van de Interimwet Bo demsanering zijn in Waddinxveen in 1989 16 bodemonderzoeken verricht. Voor een belangrijk deel werden deze onderzoeken uitgevoerd in verband met voorgenomen woningbouw. In een aantal gevallen was nader onder zoek en saneringsonderzoek noodza kelijk alvorens met de bouw kon wor den gestart. Op één lokatie, het A-3 gebied bij de Apollolaan, zal een beperkte sanering noodzakelijk zijn, alvorens met de bouw kan worden gestart. Het indus trieterrein ’’Brugweg” is in verban^, met de geconstateerde verontreiniging aangemeld. Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren. Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA, kenmerk voor vakwerk. Noordkade 24 - Waddinxveen Tel. 01828-12588 FOCWA, kenmerk voor vakwerk Zeven eerstejaars kregen een certifi caat: Els Dekker uit Schoonhoven, Marcel Hoogerwaard uit Moordrecht, Theo Jansen uit Alphen a/d Rijn, Wil fred van der Kust uit dezelfde plaats, Arie Noomen uit Stolwijk, Plonie Steenwinkel uit Gouda en Gerrie Vink uit Waddinxveen. De tweedejaars kregen als herinnering aan de school een boek over de crisis tijd in Nederland, Vrouwenarbeid in Nederland van 1870 tot 1940 of over de economische geschiedenis: ”De filoso fen van het dagelijks brood”. De tweedejaars zijn Ron Beun uit Nieuwveen, Marian Doornbos, Adriaan Kleiweg en Ton van der Vaart uit Waddinxveen, Dick Smaling uit Gouda, Corrie Straver uit Schoonho ven en Tom Zoutendijk uit Boskoop. Bijna alle eerstejaars wensen aan het tweede jaar deel te nemen dat in sep tember of begin oktober van dit jaar aanvangt. Nieuwe cursisten kunnen zich aanmel den via hun vakbond of zich opgeven bij Arie Slinger, Onderweg 75, 2742 LB Waddinxveen, hetzij schriftelijk, hetzij mondeling (telefoon: 01828- 19627). komst van deze expositie heeft er wel licht toe bijgedragen dat zo weinigen naar het Raadhuisplein zijn gekomen. De expositie duurt nog tot en met woensdag 23 mei en is op werkdagen (9.00-17.00 uur), donderdagavond (19.00-20.30 uur) en op zaterdag 14.00- 17.00 uur) te zien. Het onderwijs zal in groepsverband de tentoonstelling be zoeken. De voetbaltournooien vormen het hart van de 45e Sportweek. Er is een be- drijfsvoetbaltournooi, een damesvoet- baltournooi en een schoolvoetbaltour- nooi. Het bedrijfsvoetbal startte maan dagavond op de voetbalvelden van Be Fair in het Warnaarplantsoen, waar de scholen vanmiddag (woensdag 16 mei) elkaar voetballend troffen. Aan het bedrijfsvoetbaltournooi van de Sportweek nemen 18 elftallen deel. Vorige week hadden zich voor het da- mesvoetbaltournooi drie teams opge geven. Vanmiddag is gebleken hoeveel schoolelftallen op de grasmat aan het werk zijn gegaan. Maar tijdens de Sportweek wordt er ook gewandeld, gebridged, gevist en gefietst. De Gouwebloem organiseert zaterdag 9 juni een fietstocht. De Stichting Sportweekcomité is zeer verheugd dat dit evenement plaats vindt in de Sport week en willen veel aandacht schenken aan dit evenement dat opgezet is als een fietstocht voor het hele gezin. De afstanden zijn circa 30 en 40 kilome ter. Redelijke afstanden voor veel Waddinxveners en hopelijk ook deel nemers uit de omgeving. De in totaal 78 milieuklachten afkom stig uit Waddinxveen kwamen bij de meldpost milieuklachten binnen. Het merendeel van deze klachten werd door de Milieudienst in behandeling genomen. Enkele specifieke klachten werden doorgegeven aan de daartoe bevoegde instanties. In het verslagjaar werd het concept-mi- lieubeleidsplan Waddinxveen door de Milieudienst afgerond. Het kon in sep tember aan de raadsleden worden aan geboden. De vaststelling van het plan vond in het voorjaar van 1990 plaats. In 1989 zijn 38 (13 in 1988) aanvragen voor een Hinderwetvergunning, 15 (11 in 1988) meldingen op grond van AMvB’s en 6 (1 in 1988) kennisgevin gen artikel la Hinderbesluit in behan deling genomen. WADDINXVEEN - De op zaterdag 12 mei bij het Waddinxveense politiebu reau gehouden fietsenkijkdag heeft 26 kijkers opgeleverd. Opvallend is dat van de 40 tentoonge stelde fietsen niemand zijn karretje daartussen heeft ontdekt. De afgelopen week werden in Wad dinxveen gevonden een bruine dames fiets (Batavus, framenummer 4432785) en werd ontvreemdden zwarte Opoe- fiets (postcode 1741 HX). Weer een ander thema is het onder wijs. Onderwijs en opvoeding waren in de visie van de bezetters van groot be lang. Indien bepaalde boeken niet pas ten in die visie, werden deze verboden of afgepakt. Bovenstaande onderwer pen zijn een selectie van de vele the ma’s die de tentoonstelling behandelt aan de hand van foto’s, tekeningen, brieven, etc. De tentoonstelling zal bezocht worden door bijna alle groepen 7 en 8 van de basisscholen en door enkele brugklas sen van het voortgezet onderwijs. Voor de scholen is er een lesbrief die tekst en uitleg geeft bij de tentoonstelling. Het Zuidhollands Verzetsmuseum be vindt zich in het fraaie historische cen trum van Gouda. De vaste collectie van het museum geeft een beeld van de op komst van het fascisme, de Duitse overheersing (1940-1945) en het verzet van de bevolking daartegen. Ook wordt aandacht besteed aan het dage lijks leven tijdens de oorlog en de pe riode van wederopbouw. Het museum organiseert regelmatig wisselexposities waarin een bepaald thema verder wordt uitgediept. De Tweede Wereldoorlog ziet het museum niet als een geïsoleerde periode in de geschiedenis, middels o.a. wisselexpo sities probeert het museum lijnen door te trekken van het verleden naar het heden. In de tuin van het museum, een van de mooiste binnenstadstuinen van Gouda, staan replica’s van verzetsmonumenten uit Zuid-Holland. Naast expositieruimtes beschikt het museum over een videoruimte, boek winkel en een museumcafé met terras. Als extra activiteit ontwikkelt het mu seum reizende exposities die voor orga nisatie te huur zijn. Eigen medewer kers verzorgen het transport, opzetten en het afbreken van de reizende exposi ties. Omdat een belangrijk gedeelte van de museumbezoekers uit scholieren be staat, besteedt het museum veel aan dacht aan het educatieve werk. Mede werkers van het museum geven rond leidingen die aansluiten op het kennis niveau van de scholieren. Ook is het mogelijk dat medewerkers op verzoek van scholen gastlessen ge ven. Als voorbereiding op een bezoek aan het museum of een van de reizende exposities ontwikkelt het museum les materiaal. ZEVENHUIZEN - In de kamermu- ziekserie van de Zeven Muzen zal het fluitkwartet Chaminade een uitvoering geven op zaterdagavond 26 mei in de Vrijzinnige Kerk aan de Dorpsstraat in Zevenhuizen. Aanvang 19.30 uur. WADDINXVEEN - In Waddinxveen zal volgende week weer gecollecteerd gaan worden voor de AVO. De AVO zet zich al meer dan 60 jaar in voor de integratie van de gehandicapten. Dank zij de financiële steun van het publiek is de AVO al jaren in staat om de gehan dicapten een menswaardiger bestaan te geven door: het geven van voorlich ting, het bemiddelen naar werk, het fi nancieel steunen van integratieprojec ten, het mogelijk maken om vrije tijd zo zin vol mogelijk te besteden, maar ook financieel steun te geven aan die groep gehandicapten waarvoor wette lijke voorzieningen ontoereikend zijn. Ieders hulp is daarbij hard nodig. Ver geet daarom dit jaar de AVO-collecte (van 21-27 mei 1990) niet! Door te ge ven draagt men bij aan de integratie van gehandicapten in de samenleving. WADDINXVEEN - Voor het derde achtereenvolgende jaar reikte dinsdag 8 mei in partycentrum The Hill te Gouda de afdelingsvoorzitter van de Goudse FNV, Cor Laurier en de afde- lingssecretaris en coordinator van de Goudse vakbondsschool Waddinxve- ner Arie Slinger, certificaten uit. Wad dinxveense Julia Laarman, de bege leidster, hield een kort verhaal over de verdere studiemogelijkheden binnen de FNV en de aaneengesloten bonden. Gelezen, geleerd en gediscussieerd was over de onderwerpen gezondheids zorg, medezeggenschap, ATV, vak bond en milieu, het patiëntenplatform; arbeidsomstadighedenarbeidsvoor waarden en Europa 1992. De leerlingen leerden spreken voor de groep, verslagen schrijven, samenvat- l tingen maken, vergadertechniek, ge sprekstechniek, rollenspellen en dis cussietechniek. Ook leerden zij hoe ze een inleiding moesten maken en houden. Vooral spreken, rollenspellen en kritisch leren luisteren werden op prijs gesteld door de eerste- en de tweedejaars. Allen vonden dat ze veel hadden opge stoken, niet alleen aan kennis van de samenleving, maar ook van de sociale vaardigheden: je leert je zegje te doen zowel in grote als kleine kring. Boven dien krijg je meer aandacht voor wat er in de maatschappij gebeurt en verwerf je inzicht in de sociale en economische achtergronden van werken, wonen eri leven. Dat was de algemene gedeelde mening der cursisten. MOERKAPELLE/DEN HAAG - Op de top-30 lijst van Zuidhollandse gifge- meenten, aangevoerd door Noordwij- kerhout (le) en afgesloten door Alke- made (30e) staat op de 25e plaats Moerkapelle met 13,2 kilogram per hectare en op de 29e plaats Zevenhui zen met 11,2 kilogram per hectare. Dat blijkt uit gegevens van de Zuidhol landse Milieufederatie in het rapport ’’Bestrijdingsmiddelen en watervervui ling in Zuid-Holland” van Elbert J. Booij. Op die top 30-lijst komen ge meenten als Waddinxveen, Gouda, Boskoop en Moordrecht niet voor. Blijkens het rapport wordt er jaarlijks meer dan anderhalf miljoen kilogram chemische middelen uitgestrooid over de Zuid-Hollandse landbouwgronden en de gevolgen daarvan voor het milieu zijn niet mis. Het oppervlaktewater in het kassenge- bied van het Westland is acuut giftig voor waterorganismen. Het oppervlak tewater in de Bollenstreek is sterk ver ontreinigd met diverse bestrijdings middelen, terwijl het grondwater in dat gebied waarschijnlijk voorgoed onge schikt is om als drinkwater te worden gebruikt. Met bollenteelt en glasbloementeelt zijn meteen ook de grootste gifgebrui- kers genoemd: gemiddeld wordt hier zo’n honderd kilogram chemisch mid del per hectare grond per jaar gebruikt. Het middelengebruik varieert per ge teeld produkt. Gladiool en narcis span nen de kroon met zo’n 250 kilogram ac tieve stof per hectare per jaar. Het zal dan ook niemand verbazen dat in een door de Zuidhollandse Milieufe deratie uitgebrachte top dertig van gif- gemeenten in Zuid-Holland de eerste zes plaatsen in beslag worden genomen door respectievelijk Noordwijkerhout, Hillegom, Monster, Voorhout, Naald wijk en Lisse. De Zuidhollandse Milieufederatie meent dat snelle actie vereist is om het bestrijdingsmiddelengebruik in de landbouw terug te dringen. De milieu federatie zal per regio en per sector aanbevelingen hiertoe doen aan Wa terschappen en Provincie. ”Het wordt tijd dat het afgelopen is met geheimzinnig doen over bestrij dingsmiddelen. Onze landbouw is af hankelijk geworden van een perma nente stroom vergif. Een stroom die wij niet kunnen controleren, niet in de hand kunnen houden en vooralsnog niet meer uit het milieu kunnen verwij deren. Wij moeten de ogen openen voor deze problemen en ze te lijf gaan”. Het rapport van de Zuidhollandse Mi lieufederatie van de hand van Elbert Booij is telefonisch te bestellen bij de ZHM, telefoon (010) 4765355. Het kost tien gulden. WADDINXVEEN - Een handvol mensen was zaterdagmiddag in de raadzaal van het gemeentehuis aanwezig voor de officiële opening van de reizende expositie ’’Kinderen in oorlogstijd” van de Stichting Verzetsmu seum Zuid-Holland in Gouda. WADDINXVEEN - In het wijkge- bouw aan de St. Victorstraat houdt de wijk- en speeltuinvereniging ’’Zonnig Zuid” zondag 27 mei het eerste Wad dinxveense Open Dart-tournooi. Iedere liefhebber van de darts kan zich hiervoor inschrijven op de dag van het tournooi en wel van 13.00 tot 13.45 uur. Om 14.00 uur zal worden gestart met de eerste wedstrijden. Sinds januari 1989 houdt Zonnig Zuid op de dinsdagavonden darts-avonden. En met succes, want de avonden zijn al tijd druk bezet. Nu na ruim één jaar zijn er zelfs twee teams naar voren gekomen, die zich zelf ’’Dart Team Madhouse” noemen. Zij vertegenwoordigen ’’Zonnig Zuid” buiten Waddinxveen in allerlei tour- nooien. Zo is het idee ontstaan om ook in Wad dinxveen eens een tournooi te organi seren, mede omdat de wijk- en speel tuinvereniging denkt, dat er nog veel verborgen talenten zijn. Aarzel dus niet en kom op 27 mei naar het wijkgebouw aan de St. Victorstraat en schrijf in. Omdat het gebouw niet die afmetingen heeft kunnen slechts ongeveer 64 deelnemers worden toege laten. Voor meer informatie en/of inschrijven kan men terecht bij mevrouw S. Steen- ^ATERDAG 26 MEI 8.00 uur - Schoolvoetbal groepen 7 en 8, Be Fair-complex. 18.30 uur - Bedrijfsvoetbal, Be Fair-complex WADDINXVEEN - Het pro gramma van de 45e Sportweek Waddinxveen ziet er deze en vol gende week zo uit: WOENSDAG 16 MEI 18.30 uur - Bedrijfsvoetbal, Be I^air-complex. DONDERDAG 17 MEI 18.30 uur - Bedrijfsvoetbal, Be Kpir-complex. VRIJDAG 18 MEI 2#.00 uur - Klaverjassen, schutters vereniging Waddinxveen, Alber dingk Thijmlaan. 18.30 uur - Bedrijfsvoetbal, Be Fair-complex. MAANDAG 21 MEI 18.30 uur - Bedrijfsvoetbal, Be Fair-complex DINSDAG 22 MEI 18.30 uur - Bedrijfsvoetbal, Be Igair-complex. 19.00 uur - Demonstratie topvol- lèybal Rentokil/ZVH (landskam pioen en bekerwinnaar en eerste Herenteam Be Fair, sportzaal groenswaard). WOENSDAG 22 MEI 18.30 uur - Bedrijfsvoetbal, Be Ijpir-complex VRIJDAG 25 MEI 18.30 uur - Bedrijfsvoetbal, Be Fair-complex WADDINXVEEN - Het NIVON- Waddinxveen houdt zondag 20 mei een fietstocht. Er wordt die dag om 10.00 uur gestart bij het postkantoor aan de Kerkweg-Oost. Gefietst wordt er naar Gouda en Reeu- wijk. WADDINXVEEN - Komende vrijdag 18 mei wordt er in de Wil lem de Zwijgerlaan in Waddinx veen een grootse feestmarkt gehou den. Het gaat om één feestmarkt om de marktkooplieden aan het sparen zijn voor het 30-jarig be staan van de Waddinxveense week markt in 1992. Marktmeester J.K. Meijer, L. Monster, W. Jonas en J. Sterk zijn de organisatoren achter de ko mende feestmarkt met een prijzen pakket van 6.500,-. Op de komende weekmarkt gaat er elk uur tussen twaalf uur en zes uur een prijzenpakket uit ter waarde van ongeveer duizend gulden. Tot de prijzen behoren complete tuin sets, barbecues, beren, koffiezet apparaten, mixers, tassen en waar debonnen. Elk uur draait ook het Rad van Avontuur met leuke prijzen, die beschikbaar zijn gesteld door de marktkooplieden. De trekking van de feestmarkt is vrijdagmiddag om half zes door CDA-wethouder P.F.J. van Schie, het nieuwe collegelid voor markt- zaken. De feestmarkt biedt niet al leen heel veel aantrekkelijks voor ouderen, maar ook voor de jeugd. Het Chaminade Kwartet heeft regel matig openbare uitvoeringen gegeven, o.a. bij de opening van tentoonstellin gen in Leiderdorp en Gouda, in een be jaardentehuis, op de Internationale vrouwendag, onder auspiciën van de Kunstkring Leiderdorp en in het kunst- zinnig centrum Yggdr^il in Krimpen a/4 winkel, telejpon 01828-1428^. Het in- d IJsselschrij fbedrag is 7,50 per persoon In het kader van de Waddinxveense Sportweek wordt ook dit jaar weer de traditionele bridgedrive georgani seerd. De organisatie is in handen van de Bridgeclub Waddinxveen. De bridgedrive wordt gehouden op 6 junik, in Het Trefpunt. Aanvang 20.00 uur precies. Het inschrijfgeld bedraagt 15,- per jaar (aan de zaal te voldoen). In elke lijn van acht paren worden 3 prijzen be schikbaar gesteld (bij 16 paren dus 6 prijzen). Inschrijving voor de bridgedrive kan telefonisch bij de volgende leden van het bestuur: Mw.L.C. Ebens-van Gel der (tel. 13718), W. Moons (12398), D.J. Schutte (13005) en J.M.G. Straver (14717). I I I 1 O? De gebrekkige berichtgeving over de gramma met gedichten over de Tweede Wereldoorlog van Anita Poolman. De reizende tentoonstelling geeft een goed beeld hoe kinderen de verschil lende aspecten van de oorlog hebben beleefd. Aan de hand van thema’s en met behulp van brieven en tekeningen worden de problemen en belevenissen van kinderen in de oorlog geschetst. Zo wordt in beeld gebracht hoe kinde ren het begin van de oorlog hebben er varen en hoe zij werden gebruikt voor propagandadoeleinden. Iedereen moest namelijk weten hoe kindervrien delijk de bezetters waren. Ook kan men zien hoe de gezondheid middag een kort openingswoord, dat te lijden had van het feit dat veel artike- werd gevolgd door een boeiend pro- It

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 13