Be Fair Beker voor De Gouwe tenniste tussen buien Damtitel Excelsior Dick Dibbets Meer pupillen bij Waddinxveen-voetbal ’TBROEDERKE VRUCHTENWIJN i j Aeolus-dames kampioen Hoge score De Gouwe Engelse trip van Florida Receptie Rentokil- ZVH Z’huizen Onderlinge Matige vangst Waddinxveense voetballers in Bodegraven Boulers winnen eigen tournooi Standen Verlenging Heren Groei Poule-indeling Sponsor Dames ■WW e75cL/J R I sof - Pagina 21 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 16 mei 1990 SPORT .RECREATIE week het kampioenschap behaald hadden, moesten zij dit weekend in de officiële speeltijd maakte een verlenging noodzakelijk. Na 10.5%vol. BAH 63 De kampioen geworden El-pupillen van Waddinxveen. (Foto: Wad- Cor Stolker had tegen Bertus van Eijk voortdurend beter aanvallend spel. Doch bij een meer uitgedunde stand WADDINXVEEN - Dick Dibbets uit Nieuwerkerk aan den IJssel is kam pioen geworden van de damvereniging Excelsior en prolongeerde dus zijn titel. Ook Be Fair 4, spelend in de 4e klasse, praat over vrijwel zeker een kampioen schap. HD van Bas en John resulteerde na 3 sets in winst (6-1/5-7/6-2). HD van Willem en John had maar 2 sets nodig (6-4Z6-2). Dick van Doorn won, alléén spelend, met 6-4 en 6-2. Team 3 ziet de toekomst ook duidelijk en wel een klasse lager. De tegenstan ders in de huidige 3e klasse poule zijn gewoon te sterk. Team 5 speelde genoegelijk tegen Amro Serv. De Rotterdammers gingen zonder punten terug naar huis. De 5-0 overwinning van Be Fair kwam tot stand via Joep, Frans Eversteyn, Peter en Piet. Team 8 van Pieter Hooftman, Rob, Wilfred, Frank en Jan versloeg E’68 met 5-0. Team 10 van Paul v. Drimme- len gaf wedstrijd uit handen tegen RLTC en wel HD van Paul samen met Ton Bergwerf. Zijn enkelspel wist Paul wel te winnen tegen C. Kroninkel, zij het na 3 sets met de standen 6-2/3-6Z6-2. Team 11 speelt rustig door in de 6e klasse. Tegen een team uit Sliedrecht Be Fair speelt nog in poules van 6 teams. Dat wil zeggen twee maal wordt gespeeld tegen een zelfde team, één maal uit, éénmaal thuis. Daar intussen 5 van de 6 competitiedagen zijn afge werkt kan elk team al zo’n beetje bepa len hoe de eindstand zal worden. werd alleen één HD gewonnen door Hub Nootenboom en Wim Visschers. Setstanden: 6-4 en 7-6. Tie break dus. Team 12 speelde met Gert Huizer als goede invaller. Gewonnen werden een HD van Gert samen met Rob Scholten, een HD van Gert met John Welleman en de single van Rob Scholten. 3-2 der halve tegen Aeolus OL. 4 uit Rotter dam. Finalegroep: 1. D. Dibbets 4-8, 2. A. Blom 4-5,3. P. Swart 3-3,3. C. Barelds 3-3,5. F. van Beek 4-2,6. T. Twigt 4-1. 2e groep: 1. J. van der Eist 4-6, 2. T. den Ouden jr 4-5,3. R. van Dijk 3-3,4. J. Both 2-2, 5. H. Berghout, 6. C. Blonk 2-0. 4e groep: 1. B. van Eijk 4-6,2. C. Stol ker 4-5, 3. A. Crone 4-4,3. P. de Leeuw 4-4,3. D. Heeren II 4-4,6. J. Kramer 4- 1. WADDINXVEEN - Het uit vijf speel sters (vier recreanten en één competi- tiespeler) bestaande team van Aeolus kampioen geworden van afdeling 14 van de damescompetitie in district Zuid-Holland. Het kampioenschap was al een paar :ht men een va- an- In de laatste part was het Remko Over dam die De Gouwe op voorsprong bracht. Vivax toonde voldoende veer kracht en maakte een verlenging nood zakelijk. Door een mooie boogbal van Marc Faber en door goed doorzetten van Remko Overdam kwam De Gouwe al snel op een 7-5 voorsprong. Daarna kreeg Vivax twee strafworpen te nemen. De eerste werd op uitste kende wijze door keeper Kors van Til burg gestopt en bij de volgende had Kors al zoveel respect afgedwongen dat deze ver naast gegooid werd. Cees Boonstoppel maakte het karwei af en scoorde beheerst 8-5 waarna de spelers van De Gouwe en de fanatieke Gouwesupporters een zucht van ver lichting slaakten. In het gezellige clubhuis van DAW werd door een vertegenwoordiger van de KNZB de beker uitgereikt aan aan voerder Kors van Tilburg en ontvingen alle spelers een medaille. Hoewel coach Huug Boonstoppel de komende promotiewedstrijden belang- rijker vond dan de bekercompetitie, was hij toch uiterst tevreden over het binnenhalen van de beker, overigens zonder de door hem gewenste grote oren. Komende zondag speelt De Gouwe om 16.00 uur in Groningen haar eerste pro motiewedstrijd tegen ZCG. dinxveen-voetbaï). miet, maar op de 200 m rugslag zou zij niet te kloppen zijn en won ze in 2.39.7. Bij de jongens ’79 won Arno v.d. Dus- sen het zilver op de 100 m schoolslag in 1.35.8 en in de groep ’70 zou Bob de Bruyn het goud veroveren op de 100 m schoolslag in 1.25.3. Zijn broer Peter de Bruyn zou even la ter ook in de prijzen vallen op ditzelfde nummer bij de jongens ’76. Hij werd tweede in 1.23.2. De 100 m schoolslag bij de jongens ’72/ ’73 werd een spannende race die uitein delijk voor twee Gouwe-zwemmers een medailleplaats opleverde. Dieter Hoofman finishte als derde in 1133en Mark vdZi j den zou de race winnen in 1.10.4. Mark zou later nog maals in de prijzen vallen, nadat hij de 200 m wisselslag winnend had vol bracht in 2.15.4, net voor zijn clubge noot en grootste concurrent Jan Wil lem v.d. Hoek die op dit nummer met een tweede plaats genoegen moest ne men in 2.17.2. Bij de heren veroverde Mark t. Braake in 1.14.5 de derde plaats op de 100 m schoolslag. De individuele series werden zaterdag besloten met de 50 m vrije slag heren. Op dit absolute sprint nummer zou het er zeer hard aan toegaan, wat met name de taak van de tijdwaarneming er gemakkelijker op maakte. Uiteindelijk zouden twee Gouwe- zwemmers in de prijzen vallen. Jaco de Jong en Jan Willem v.d. Hoek eindig den in exact dezelfde tijd, 0.25.5, waar bij Jaco de B-tijd en derde plaats kreeg toegewezen, en Jan Willem de A-tijd kreeg en tweede werd. Tenslotte zou De Gouwe met de esta- fette-ploeg op de 4 x 200 m vrije slag bij de jongens onder de 16 jaar nog derde worden. Peter de Bruyn, Sebastiaan Jonckheere, Bob de Bruyn en René Jonckheere veroverde deze plaats in 9.55.9. slinkt dat positioneel voordeel meer en meer en uiteindelijk werd een gelijk waardige remise genoteerd. Dirk Heeren 2 moest in het eindspel te gen Jan Kramer alle zeilen bij zetten om niet te gaan verliezen. In deze eindfase had Jan duidelijke voordeel, doch de volle winst bleek niet haalbaar. WADDINXVEEN - Ondanks af en toe regen waren de tennisbanen van Be Fair in het sportpark De Buitenhof aan de Sniepweg zaterdag goed be speelbaar. Hoge Limiet 1, dat in Rotterdam had moeten spelen tegen ge mengd team Be Fair 2, was wegens water overlast zelfs naar Waddinxveen gekomen. Dit team liet zich hier niet afdrogen. Het lijkt kampioen te wor den na hun winst van 3-2 op Be Fair. Be Fair 2 is een hecht team waarin Henk v. Schooneveld als captain al ja- ren speelt met Ad Herrebrugh, Frits van Kempen, John v.d. Plasse en R. Klaric. Zij spelen in de 3e klasse en ma ken ans op het kampioenschap op hun poule. Er werd gespeeld tegen Plaswijck. HE van Frits van Kempen was een sterke partij: 6-3 en 7-5 werd het voor Frits. Ad wist zijn HE met 6-2 en 6-1 af te sluiten. HD Schooneveld/Klaric werd 6-1/6-0. Heren 2 is jarenlang het eerste Be Fair team geweest. Die plaats is afgestaan aan jongere spelers, die nu team 1 vor men met Simon van Gemeren als cap tain. Zij blijken hun plaats waard te zijn. Denken ook al aan een kampioen schap. Moeten alleen nog spelen tegen Rijnmond waarvan zij onlangs met 5-0 wonnen. U proeft de rust van het Belgische J land. zie Super adv KOEL SERVEREN In de 4e finaleronde kreeg hij tegen Teun Twigt duidelijk voordeel bij de ingenomen hekstelling. Teun moest al tijd een schijf offeren en na de 4e ach tereenvolgende winst kon Dick worden gefeliciteerd. Adriaan Blom behaalde een leuke combinatieve schrijfwinst op Piet Swart vrij kort na de opening. De partij duurde daarna nog lang, waarbij Adriaan uiteindelijk met de eer kon strijken. Cor Barelds had vrijwel gedurende zijn hele partij iets voordeel op Fred van Beek. Echte winstkansen waren echter niet aanwezig en na een ietwat onregel matig eindspel werd remise overeenge komen. De strijd om de 2e tot en met de 4e plaats gaat hier tussen Piet Swart, Adriaan Blom en Cor Barelds. In de 2e groep vielen twee beslissingen. Jaap van der Eist kreeg Henri Berg hout in een opsluiting, waarbij laatstge noemde moeilijk spel kreeg. Het te voorbarig opspelen van een aanval lende schijf kostte hem materiaalver- lies en dat leidde naar winst voor Jaap. Tijmen den Ouden jr speelde een sterke positionele klassieke strijd tegen Kees Blonk. In het middenspel ver overde Tijmen 2 schijven en stelde even later de winst veilig. In poule 3 werd Dirk Heeren 1 winnaar dankzij winst op de jeugdige Peter Ver- duin uit Zevenhuizen. Deze gaf zich overigens niet zonder slag of stoot ge wonnen. Aanvankelijk had Dirk sterk positioneel voordeel, maar naarmate het eindspel vorderde, elimineerde hij dit goed. In de eindfase werd echter een fout gemaakt, wat dan meteen door de tegenstander wordt uitgebuit. In de 4e groep zijn met nog 1 wedstrijd te spelen nog 5 van de 6 spelers kandi daat voor poulewinst. A. Crone buitte een foutieve ruil van Perry de Leeuw den Bouter meteen uit en legde daarbij de basis voor de winst. 3e groep: 1. D. Heeren 13-6,2. P. Ver- duin 4-5, 3. G. Heeren 3-3, 4. T. Driesse 2-0,5. J. de Heer 2-0. WADDINXVEEN - Nadat de El-pu- pillen van Waddinxveen-voetbal voor de winterstop al ongeslagen kampioen waren geworden hebben zij dit huza renstukje na de winterse rustperiode herhaald. Na 10 wedstrijden behaalden ze 17 punten. Slechts driemaal werd ge lijkgespeeld. In totaal behaalde El over beide com petities 33 punten uit 18 wedstrijden met als doelsaldo 119 voor en 7 tegen. Van dit elftal, dat een collectief sterk geheel in, kan Waddinxveen in de toe komst nog veel plezier beleven. Op de foto het elftal met leiders en trainers. In zijn geheel genomen kan Waddinx veen-voetbal terugkijken op een suc cesvol jaar. Tijdens het afgelopen sei zoen nam het aantal pupillen meisjes en juniorenspelers met 50 toe waar door er na de winterstop enkele extra elftallen konden worden ingeschreven. Mede door een enthousiaste groep ou ders, leiders en trainers en tevens een nieuw beleid verwacl dere groei, zowel kwalitatief als kwal- weken op zak, want de dames deden niets anders dan ruimschoots winnen. En dat was tevens de enige reden waarom ze niet helemaal blij waren: een kampioenschap met meer tegen stand was mooier, geweest. Maar blij waren ze in ieder ^val wel. WADDINXVEEN - Zaterdag 12 mei werden in het Katwijkse zwembad Aquamar de derde serie wedstrijden om de kringkampioenschappen, Gouwe Rijnstreek, gezwommen. Na de langebaan-nummers van de eer ste twee rondes stond er ditmaal een groot aantal korte afstanden op het programma. De zwemmers en zwem sters van De Gouwe wisten deze ronde met een score van vijftien medaille- plaatsen af te sluiten. Het eerste nummer waarop de De Gouwe-zwemmers op het ere-schavot kwamen was de 100 m vlinderslag meis jes ’75. Hierop zouden zelfs twee leden van De Gouwe een prijs in ontvangst mogen nemen, Barbara Pouw werd op dit numemr tweede in de tijd van 1,15.6, terwijl Sandra Berckenkamp het goud veroverde in 110.7. Na de al verrassende successen in de eerste twee ronden van Diana v.d. Zij den bij de dames, zou zij ook dit keer weer haar slag slaan. Op de 100 m vlin derslag werd zij tweede in 1.13.5, he laas net niet genoeg voor een NK li- De finale voor de bekerstrijd werd ge speeld in een tournooivorm. De (jouwe was samen met ZCE uit En schede, Vivax uit Oegstgeest en DAW uit Alkmaar vanuit de voorronden doorgedrongen tot de halve finale. Afgelopen zondag ontmoetten de ploe gen elkaar in Alkmaar. De eerste wed strijd ging tussen ZCE en Vivax. Deze werd, door het onlangs naar de 2e klasse gepromoveerde Vivax, vrij moeiteloos met een 8-5 overwinning af gesloten. Daarna speelde De Gouwe tegen het thuisspelende DAW. De Gouwe maakte duidelijk wat het verschil is tus sen een 2e en 3e klasser en won vrij eenvoudig met 13-4. In de eerste 2 parten kon DAW nog aardig volgen maar daarna werd het 'verschil snel duidelijk. Zowel op condi tioneel als op technisch en tacktisch ge bied kwamen de heren van DAW te kort en De Gouwe kon de wedstrijd rustig uitspelen en zich voorbereiden op de finale. Marc Faber was goed op schot en wist met enkele afstandschoten drie maal doel te treffen. Wilfred Bontje (3x) en Remco Overdam (2x) speelden met •name bij de man-meer situaties zeer at tent en verraste de keeper van de te genstander o.a. met enkele doortikbal- len. De finale zou gaan tussen Vivax en De Gouwe. Vivax speelde zeer strijdvaar dig en De Gouwe had met name moeite met het sterke midvoorspel van enkele Vivax-spelers en, hoewel men wist hoe Vivax een man-meer situatie uitspeelt, werd men toch nog enkele malen in een dergelijke situatie onaangenaam ver rast. Het zat De Gouwe ook niet mee. Naast het enigszins eigengereide optreden van het scheidsrechterduo moest men ook nog de strijd aangaan met een fa lende jurytafel. Hierdoor moest hal verwege de tijd teruggezet worden met als gevolg dat een 3-2 voorsprong om gezet werd in een 2-1 achterstand. In de eerste part was het Marco Kraak die De Gouwe, met een onverwachte achterwaartse bal, op 1-1 bracht. De meest constant spelende speler bij De Gouwe is op dit moment ongetwijfeld de jonge Remko Overdam. Zeer ge- Alkmaar aantreden voor de KNZB-bekerfinale heren 2. De Gouwe ver sloeg eerst in de halve finale het in eigen water spelend DAW met 13-4 en kort daarop moesten zij in de finale aantreden tegen VIVAX. Een 5-5 stand na de officiële speeltijd maakte een verlenging noodzakelijk. Na 2x3 minuten extra speeltijd stond er uiteindelijk een 8-5 overwinning voor De Gouwe op het scorebord. A: Reeuwijk, Zevenhoven (winnaar 1988), Nicolaas Boys (winnaar 1989), WSE, Waddinxveen. B: Bodegraven, Alphen, SVOW, VEP, Sportlust. C: Rohda ’76, Alphense Boys, MMO, Oudewater. D: GSV, Be Fair, ARC (winnaar 1987), Hazerwoudse Boys, Woubrug- £e. ZEVENHUIZEN - Zaterdag 26 mei zal in het Zevenhuizense dorpshuis Swanla ter gelegenheid van het behalen van de nationale volleybal-titel en de nationale beker door het eerste heren team van Rentokil-ZVH een officiële receptie worden gehouden. Hiervoor worden ook oud-spelers, trainers en bestuursleden uitgenodigd. Een her eniging na zoveel successen. Het belooft op die dag trouwens een volledige volleybalhappening te wor den. ’s Morgens om 9.30 uur start het bekende nationale Brinkman-jeugd- tournooi. Dit toumooi wordt alweer voor de vijfde keer gehouden, met weer deelname van een aantal teams van ere-divisieverenigingen. Daarna de officiële receptie, waarna om 20.30 uur de jaarlijkse feestavond voor leden en introducees zal losbar sten. Op deze feestavond zullen alle kampioenen van het afgelopen seizoen worden gehuldigd. Dit zijn dan naast heren 1 en dames 1 ook het derde, vierde en vijfde damesteam en het mini-Dl jeugdteam jongens. De feestavond wordt opgeluisterd door de bekende band, ’’Het Tilt-team” en door een speciaal optreden van een aantal leden. De avond besluit een zeer succesvol seizoen voor deze actieve Zevenhui zense volleybalclub die in de afgelopen weken ook een groot bedrijfsvolleybal- toumooi organiseerde. In een zeer sportieve sfeer streden 32 teams om de hoogste eer. Een toumooi dat zeker voor herhaling vatbaar is. Voor de meeste teams staan in juni nog een aantal toumooien op het program ma. Heren 1 hervat na een aantal we ken rust weer de training en zal verder deelnemen aan het Varel-CW tour- nooi op Hemelvaartsdag in Capelle a/d IJssel en zal demonstraties geven in Waddinxveen en Hulst. ■WADDINXVEEN - In de dertigste ronde van de onderlinge competitie van de Waddinxveense Schaak Vereni ging WSV bewees Hennink niet voor niets kampioen te zijn geworden. In een vrij korte partij maakte hij korte metten met Claassen. De Niet versloeg v.d. Born, die de derde plaats kwijt raakte aan Smits- kamp die een knappe remise tegen Phi- lipse bewerkstelligde. Van Wouden berg had v.d. Hoek van het begin af in de tang en won gedecideerd. Ellers-Kardol werd afgebroken in een stand waarin zwart een gezonde plus- pion bezit. Stam deed knap werk door Van Gort te verslaan en klom daarmee naar de elfde plaats. Van der Starre versloeg Brobbel en Smit strafte een foutje van Besemer ge nadeloos af. Muit-Versluis eindigde na een enerverende strijd in remise. Van Sandijk is kennelijk in de winning mood. Tegen Prins, toch niet de eerste de beste, behaalde hij zijn derde zege in successie. Torenbeek en D.J. van Offeren deelden het punt, evenals Al- blas en P. van Offeren. Team 5, nog steeds met invalsters, nu Annemarie en Jeanette Malestein, de captain van team 4, won met 5-1 tegen een team uit Zwijndrecht. Team 8 won vier van de vijf wedstrij den tegen dames uit Vlaardingen. Suze Luiten speelde sterk. Haar enkel spel werd afgehandeld met 6-1 en 6-4. Suze, samen met Barbel Schouten, ver overde een dubbel met 7-5 en 6-1. Joke Niemandsverdriet stond in haar single in een bepaalde set voor met 5-1. Maar ze wilde het spannend maken. Een tie-break was nodig alvorens ze won. Team 11 won met 3-2 tegen Halfweg uit Spijkenisse. Na twee gewonnen en twee verloren wedstrijden moest de laatste DD van Fanny Kool en Nel van Zanten de doorslag geven. Om het spannend te houden werd er een 3-set- ter van gemaakt, zelfs met een tie break op het laatste moment, 6-3/5-7Z7- 6 werd het. Team 12 won ook al weer en wel met 3- 2. De laatst gespeeld DD van Marjan Bons en Nelly v.d. Velde was een inte ressante 3-setter met 5-7/6-3Z6-2. Als de competitie afgesloten zal zijn, gaat Be Fair niet stil zitten. Men kan zich inschrijven voor een D-toumooi, te houden van 9 t/m 14 juli. Inschrijf formulieren worden toegezonden door, of zijn verkrijgbaar bij Hub Nootenboom, Heuvelhof 17. titatief. Een groei die zich naar ver wachting bij de senioren zal voortzet ten. Met het oog op deze groei is het prettig te melden dat tijdens het nieuwe sei zoen 1990-1991 volledig nieuwe velden in gebruik genomen gaan worden en dat men tevens, als enige vereniging in de regio, bij aanvang van het nieuwe seizoen de beschikking heeft over een volledig nieuw gras trainingsveld. Rondom dit trainingsveld, het welk de afmetingen heeft van een normaal voetbalveld, zal een volledig nieuwe lichtinstallatie worden geplaatst. Trots als een pauw is het F2 elftal van Waddinxveen-voetbal met de zojuist door Verweij Verzekeringen beschik baar gestelde tenues, inclusief modern gekleurde trainingspakken. Temidden van dit jeugdige talent geniet de heer D. Verweij zichtbaar minstens even veel als de voetballertjes zelf. De heer Verweij wordt geflankeerd door de beide leideVs C. Kanters enTL Groen. Team 4 leverde dinsdag zware strijd te gen Oudelande 3 uit Ridderkerk. Mar- tje Jansma begon haar enkel goed met 6-4. Maar de twee volgende sets gingen toch verloren. Zo ook bij DD van Mar- tje, samen met Yvonne de Koekkoek: 6-1 was de eerste set. Edoch daarna een set van 1-6 en nog één met 0-6. Gewonnen werden DD Marleen Kroes en Henny v.d. Neut en DD Henny/ Yvonne. concentreerd en doeltreffend spelend is hij een voorbeeld voor zijn oudere ploeggenoten. In de tweede part zorgde hij ervoor dat de schade beperkt bleef tot een 3-2 ach terstand. De hele wedstrijd werd ge kenmerkt door veel man-meer situaties en in de derde part wist de Gouwe hier goed gebruik van te maken. Marc Fa ber en Cees Boonstoppel faalden niet en zorgden voor 4-4. WADDINXVEEN - Zaterdag viste de hengelsportvereniging Waddinxveen HSW haar derde wedstrijd voor de zo mercompetitie. Er werd gevist in de Haarlemmerringvaart, waar de vangst op een paar uitschieters na niet zo best was. In de eerste helft ving iedereen nog wel vis, maar toen een grote gepasseerd was het voor de meesten over. Als eerste vijf eindigden: 1. A. van Leeuwen (5300 gr), 2. M. Hoogerdijk (5260 gr), 3. M. Reichard (2800 gr), 4. H. de Haan (2440 gr) en 5. H. Romeyn (1790 gr). De volgende wedstrijd in deze compe titie is zaterdag 26 mei. Vertrek hier voor om 05.30 uur vanaf het NS-station Waddinxveen. WADDINXVEEN - Welgeteld 45 jeu de boulers streden zondag 13 mei op het jeu de boulescomplex aan de Al- berdingk Thijmlaan om de eer in een triplettetoumoii. Door de voortreffelijke wedstrijdlei ding kon reeds om vier uur de balans worden opgemaakt. Eerste werd het Waddinxveense team bestaande uit Piet v.d. Made, Francisca Laning en Marco van Wageningen. De tweede prijs ging naar een team uit Vlaardingen en de derde prijs naar Hoek van Holland. WADDINXVEEN - Voor de vierde maal ging vorig weekeinde een afvaar diging van 28 personen van Florida- badminton naar de stad Derby in Enge land voor de jaarlijkse uitwisseling met de leden van de badmintonclub van de Rolls Royce vliegtuigmotoren-fabriek (15.000 werknemers). Deze internatio nale uitwisseling is op initiatief van Flo rida begonnen in 1983. Het programma bestond uit een be zoek aan de Bass-brouwerij, een Barn Dance (soort volksdansen)-avond, een keuze uit Engels voetbal, Derby County-Luton Town of een fietstocht door de prachtige omgeving en bezoek aan het openlucht-trammuseum. En kelen speelden tennis op gras (heerlijk verend), er werd gewandeld, gepick- nikt en zelfs paardenraces bezocht. De badmintonwedstrijd verloor Flo rida met 12-33. Bescheiden versterkin gen, zoals Conny v.d. Hijden, waren voor de Engelsen aanleiding allerlei onbekende sterren in het sterkste team te plaatsen, waardoor al hun vier teams sterker werden. Overkill, want uit won Florida nog nooit. Florida 2 deed ’t vooral dank zij Ton Horsman (3 zeges) het beste: 4-7. Flo rida 1 kreeg te maken met 2 spelers uit het Derbyshire-team, dat volgend jaar in de hoogste Engelse klasse uitkomt. Liesbeth van Bergeijk versloeg de dame in het enkel en met Ilona Groe- neveld in het dubbelspel. De heer was echter vele klassen beter, onder andere in het enkel tegen Johan v.d. Ree en Rob Sikking, die ieder één punt haal de. Ron Sikking en Arie Pieter van Nes zorgden na veel spanning tegen de an dere heren van RR 1 voor het derde winstpunt: 3-8. Het weekeinde werd besloten met een feestelijk diner met uitwisseling van speeches, bekers, kado’s en liederen. De volgende ochtend om half zes werd de thuisreis aanvaard in zo’n goede stemming, dat er zelfs geen tijd was voor hoofdpijn. WADDINXVEEN - Nadat de heren-waterpoloërs van De Gouwe vorige WADDINXVEEN/BODEGRAVEN -De drie Waddinxveense voetbalclubs WSE, Waddinxveen en Be Fair doen saterdag 26 mei mee aan het vierde Van Dijk-toumooi van het Dagblad van Rijn en Gouwe op het complex van de Bodegraafse voetbalvereniging Rohda ’76. Het Van Dijk-toumooi blijkt een suc cesformule. want ook nu hebben twin tig verenigingen ingeschreven voor de inmiddels traditionele en sfeervolle "reünie” van winnaars van de Rijn en Gouwe-beker, meer dan dertig jaar ge leden in het leven geroepen door de toenmalige chef-sport van Rijn en Gouwe Mijndert van Dijk. Vlogelijk dat nog een 21-ste ploeg aan de deelnemerslijst kan worden toege- voegd. Zeker vijf clubs staan, met nog twee wedstrijden te spelen, te dringen om de wisseltrofee van Hazerwoudse Boys over te nemen. Het Ter Aarse TAVV lijkt op dit mo ment de beste papieren te hebben, maar met name Olympia, Kickers, Stolwijk en VEP - de club van voorzit ter Mijndert van Dijk - zijn nog niet uit- fceschakeld. Het toumooi, dat eerder werd gewon nen door ARC (1987 bij VEP), Zeven hoven (1988 bij GSV) en Nicolaas Boys (vorig j aar bij ARC)begint ’s morgens pm 9.00 uur. De finale, waarvoor Ada van Zwieten dè Bodegraafse sportvrouw - en één van Nederlands beste tri-atletes - de af trap zal verrichten, staat rond 17.00 uur bp het programma. Als extra attractie, en mogelijk weer een jaarlijks terugkerende wedstrijd, speelt om 15.00 uur een elftal van (sport)-joumalisten tegen een team van trainers, die met hun ploeg deelne men aan het Van Dijk-toumooi. *Have en Goed Aeolus-team: Op de voorste rij v.l.n.r.: Rietje Compeer en Corinne Plooij; achterste rij v. l.n.r.Marjo Appel, Thea Lagrouw en Kora Stuij. (Foto: Aeolus). mam:.**’'

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 21