in W’veen Alternatieve geneeswijzen (3) Grootscheepse vliegerwedstrijd Groep met 20 Oostduitsers Veilingterrein heeft het helemaal Goudse Kamer wil er transport- en distributiebedrijven Christenfilm in Boskoop Commissie lid dreigt op te stappen Prijzen voor wielrenner Piet v. Gelooven Vrouwen feestavond De Bonkelaar Voorop in landelijke competitie Oma’s Cake voor bewoners van Souburgh I; Voetbal- promotiedag van KNVB bij Be Fair OPLEIDINGEN VOOR DE TUINBOUW Aanmelding voor: VAKSCHOOL VOOR BOOMTEELT Groene Hart” Gelijkwaardigheid Uitbouw '^1 Leerlingen die nog examen moeten doen voor LBO/ MAVO of HAVO wordt geadviseerd zich zo spoedig mogelijk aan te melden. Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fat soen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. Opleiding voor vakbekwaam boomkweker. 2 jarig; 1 dag per week theorielessen en praktijk op school. Wilt u zeker weten of een cursus voor u bestemd of geschikt is? Bel of schrijf ons en u weet waar u aan toe bent. CHR. AGRARISCHE SCHOOL De Groene Zijde VAKSCHOOL VOOR BOOMTEELT Zijde 105/ 2771 EV Boskoop/017,27-13456 1 z 1 Pagina 9 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 16 mei 1990 Feest in Huize Souburgh waar Oma’s Cake werd uitgedeeld door de echte warme marktbakker De Graaf uit Op de wegen vroeger toen in de Oranjewijk-in-opbc'uw volop ruimte was voor De Spakenburgse bakker verraste zaterdag de bewoners en de mede werkers van Huize Souburgh aan de Prins Bernhardlaan met een plakje Oma’s Cake. De KvK wijst hiertoe al geruime tijd op het veilingterrein aan de Bredeweg te Waddinxveen. Dit terrein is gelegen tussen de A12 (Den Haag-Gouda- Utrecht) en de A20 (Rotterdam- Gouda-Utrecht) met een directe aan sluiting op beide snelwegen. De ver keersafwikkeling geschiedt geheel bui ten de bebouwde kom. Ontwikkeling van het veilingterrein tot een volwaar dig transport- en distributiecentrum voor Midden-Holland wordt momen teel door de provincie nog in belang rijke mate beperkt. Dit hangt samen met de ’’Groene Hart” filosofie die leeft bij provincie en rijksoverheid. Waddinxveen uit de jaren vijftig en zes tig. De grootste vliegers werden in de toen nog lege Oranje- en Vondelwijk de lucht ingestuurd. Veel mensen die dit tweede deel zien, vinden deze nog mooier en voller van kracht. Een schilderij van het mense lijk leven”, zo wordt gezegd. In diverse beleidsnota’s van de hogere overheden wordt West-Nederland op gedeeld in twee gebieden: de ’’Rand stad” en het ’’Groene Hart”. De ’’Randstad” wordt daarbij afgeschil derd als het sterk verstedelijkte deel, terwijl het ’’Groene Hart” wordt ge zien als een landelijk ”rest”-gebied. In een brief aan het Tweede Kamerlid Van lersel heeft de KvK er op gewe zen, dat de werkelijkheid genuanceer der ligt. Midden-Holland, dat onder deel vormt van het ’’Groene Hart”, is geen witte vlek maar een gebied met 240.000 inwoners en 75.000 arbeids plaatsen. De economie van Midden- Holland kenmerkt zich de afgelopen jaren door een sterke groei, die in te genstelling tot Wat nog al eens gedacht wordt, niet het gevolg is van overloop vanuit Den Haag en Rotterdam, maar voornamelijk samenhangt met de groei A. V.D. BOSCH-DE RUITER W. de Rijkelaan 2 Een foto van (Foto: Archief). Huize Souburgh reageerde enthou siast op deze smakelijke verrassing, een specialiteit van De Graaf, die in het pakket ook Opa’s Krenten brood heeft zitten. Misschien is dat een idee voor Vaderdag. De 14Ü plakken werden aan de Waddinxveense ouderen uitge deeld ter gelegenheid van Moeder dag. i! van grote vliegers. Het afgelopen jaar is er in de regio Mid den-Holland in totaal 16 ha. bedrijfs terrein uitgegeven. Dat is bijna tweemaal het oppervlak dat gemiddeld per jaar is uitgegeven over de periode 1980-1989. Op dit mo ment is er in de regio minder dan drie jaar uitgeefbaar terrein op voorraad. De situatie is met name nijpend in en rond Gouda. Van de 16 ha. bedrijfster rein die in 1989 is uitgegeven betrof 3 ha. de ’’Goudse Poort” in Gouda en ruim 6 ha. ’’Coenecoop I” in Waddinx veen. Hiermee is de ’’Goudse Poort”, waarop een concentratie van kantoren en hoogwaardige bedrijvigheid is ont staan, volledig uitgegeven. Van ’’Coe necoop I” is nog zo’n 3 ha. niet ver kocht. Op het grootste deel hiervan rust evenwel een optie. ’’Coenecoop II”, ter grootte van 16 ha. is inmiddels in voorbereiding. Verwacht wordt dat dit terrein nog voor enkele jaren lucht zal kunnen zorgen. In ieder geval stelden de bewoners en de medewerkers van Huize Sou burgh de geste van het Spaken burgse bedrijf bijzonder op prijs. ’’Voor herhaling vatbaar”, zei ie dereen. WADDINXVEEN - De KNBV-afde- ling Gouda houdt woensdag 30 mei op het sportpark Be Fair-voetbal een voet- balpromotiedag. Op deze dag zijn- alle categorieën KNVB-leden in een activiteit vertegen woordigd. Deze voetbalhappening zal niet alleen vele deelnemers en deel neemsters tellen, maar vooral in de avonduren ook veel publiek trekken. Het programma ziet er woensdag 30 mei zo uit: 14.00 uur: Diverse spelen voetbaltruc voor E-pupillen, 18.00: Fi nale 4 tegen 4 voor D-/E- en M-pupil- len, 18.00 uur: Bekerfinale A-junio- ren, 18.00 uur: Bekerfinale B-junio- ren, 18.00 uur: Bekerfinale C-junio- ren, 19.30 uur: Demonstratiewedstrijd Gehandicaptenvoetbal, 20.00 uur: Be kerfinale Dames, 20.00 uur: Bekerfi nale Standaardelftallen, 20.00 uur: Be kerfinale HS-Cup. van de bedrijvigheid ter plaatse. Om in de toekomst de regionale bevolking voldoende werkgelegenheid te kunnen bieden, is meer bedrijfsterrein nodig! Hierbij moet beseft worden dat het perspectief voor de agrarische bedrij vigheid niet gunstig is. Dat vinden de boeren zelf ook.Er is dan ook alle re den om kleine delen van het groene hart, die toch niet bijzonder geschikt zijn voor agrarische bestemming in te richten voor bedrijvigheid in de high tech sfeer. De opbrengst per m2 hier van is in termen van inkomen en werk gelegenheid vele malen hoger. Als het Onbekende ons angst aahjaagt, moeten wij er dan wel aan beginnen? Is deze angst dan niet een intuïtieve reac tie er juist niet aan te beginnen? Als u voor een donkere tunnel staat en u weet niet wat er achter is en ernaast is een prima verlichte weg, welke kiest u dan? Er staat dat men geen onderscheid maakt tussen het wel of niet hebben van een religieuze achtergrond. Ik zou het liever willen omdraaien. Christe nen moeten kiezen welke geneeswijzen wel gebruikt kunnen worden vanuit de Bijbel. In Deut. 18 vs 9-15 staan duide lijke richtlijnen. Er is ook een verhelderend boek over deze zaken geschreven. Het heet: ”AIs het Licht duisternis is” van Rianne v.d. Smitte. (uitg. Gidoen). Zij beschrijft hierin haar ervaringen als paragnoste, astrologie, hypnotheuse, enz. tevens eigenaresse van een New Age centrum. Toen zij bekeerd was raakte zij haar helderziendheid kwijt, en heeft het hele centrum opgegeven. Jezus Christus leert ons dat we onze naaste moeten liefhebben als onszelf. Er zijn echter veel krachten werkzaam in de geestelijke wereld die de mens kunnen beïnvloeden in zijn leven. Te gen verkeerde krachten ging Hij ten strijde en niet tegen de mens zelf. Momenteel is er o.a. in China een be- keringsgolf gaande zoals in de tijd van de eerste Christengemeenten. Duizen den Chinezen worden er Christen (per dag). Daar gebeuren nu grote wonde ren zoals toen bij de eerste Christenge meenten door de gaven van de Heilige Geest. Ook in Afrika, Indonesië en Korea ontstaan nu (grote) Christenge meenten. Het bewijst dat God met zijn Heilige Geest werkzaam is in de wereld en dat de Bijbel tot op heden actueel is. WADDINXVEEN - Befaamd zijn de grootscheepse vliegerwedstrijden van Tot nu toe ging er elk half jaar, in mei en in oktober, een groep Waddinxve- ners richting Olvenstedt. De bedoeling is altijd geweest het contact op basis van gelijkwaardigheid te onderhou den. Uitgezonderd de plaats van samen komst is die gelijkwaardigheid in alle opzichten ook zo geweest. Dat de men sen uit Olvenstedt nooit naar Waddinx veen. konden komen is voor elke be trokkene altijd een doorn in het oog ge- WADDINXVEEN/GOUDA - Voor de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Midden-Holland (KvK) moet het veilingterrein aan de Bre deweg in Waddinxveen uitgebreid worden met grootschalige transport en distributiebedrijven. De Goudse Kamer vindt het onterecht dat het provinciaal bestuur van Zuid-Holland nog altijd slechts een beperkte uit breiding toestaat. WADDINXVEEN - Een aantal DDR-kerkleden waren met Kerstmis al heel verrassend een kijkje komen nemen bij de hervormde Immanuël- kerkgemeente, maar eind volgende week is er voor het eerst een groep Oostduitsers te gast van de Waddinxveners. Dank zij de omwentelingen wordt dit mogelijk. Op Hemelvaartsdag (24 mei) komt voor het eerst officiéél een groep men sen uit Olvenstedt (onder de rook van Magdeburg in de DDR) in Waddinx veen op bezoek. De hervormde Imma- nuëlkerk onderhoudt al sinds ’79 con tacten met de Evangelische Kirche uit deze plaats. WADDINXVEEN - De eerste dag van de nationale competitie van afdeling 11/12/13 is voor drie van de tien teams van de jeu de boulesvereniging Wad dinxveen goed verlopen. Het triplette Waddinxveen 4, be staande uit Piet v.d. Made, Francisca Laning en Marco van Wageningen legde beslag op de eerste plaats in poule E. Waddinxveen 9, bestaande uit good- old Willem van Bockom Maas, Dino Giancaspero en Henry van Wagenin gen, legde beslag op de tweede prijs in poule F. Waddinxveen 3 legde in D beslag op de derde prijs. Door de overige 6 teams, die ook in de vierde klasse spelen werd matig tot slecht gepresteerdAlleen het triplette Willem Hendriks, Carla Wij- benga met haar echtgenoot Pieter ble ven goed in de race met drie gewonnen wedstrijden. Ook Ron en Rob van Dijken en Wou ter Bloemers wonnen in poule B van de derde klasse 3 partijen. In de voorjaarscompetitie werden Jack en Astrid van Leeuwen voor het eerst verslagen. De stand is nu: 1. Jack en Astrid van Leeuwen, 2. Nel en Kees de Lange, 3. Dino Giancaspero en Martin Roos. In poule B is de stand: 1. Elly Nieuw- land, 2. Ruud van den Akker jr. en Cor Stuut, 3. Peter Kortekaas. Sportweek Waddinxveen proberen deze traditie te laten herleven in het be drijvenpark Coenecoop. Vorig jaar werd dit ook geprobeerd, maar toen toonde slechts één vliegeraar van bui ten Waddinxveen belangstelling. De vliegerwedstrijd is bedoeld voor particulieren en bedrijven. Het organi serende Sportweekcomité probeert van het spektakel op zaterdagmiddag 16 juni een geweldig sluitstuk te maken van de 45e Sportweek Waddinxveen. WADDINXVEEN - Zaterdagavond 19 mei om half acht zal er in De Bonke laar een vrouwenfeestavond worden gehouden, dat georganiseerd is door de Turkse vrouwenwerkgroep en het so- ciaal-cultureel werk. Tijdens deze avond zal de Turkse mu ziekgroep ’’Manolya” optreden en zul len de Turkse meiden een volksdansop- treden verzorgen. Men kan genieten van Turkse hapjes en er kan gedanst worden. Ook zal er een bingo- en lottoronde gespeeld wor den, waarbij mooie prijzen te winnen zijn. De entreeprijs is 1,50. Alle vrouwen uit Waddinxveen en de regio zijn van harte welkom. Spakenburg. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Oma’s Cake is al heel lang een vaste lekkernij van de echte warme marktbakker De Graaf, die al sinds een jaar op zaterdag een vaste standplaats heeft aan de Kerkweg-Oost bij het parkeerterrein Beukenhof. BOSKOOP - Zaterdagavond 19 mei om acht uur draait in gebouw Bethel aan de Burgemeester Colijnstraat in Boskoop de film ’’Christiana” die het vervolg is op de film ”De christenreis”. Bedrijven spanden zich in om in com petitie de grootste vliegers te maken. Er was soms een vrachtwagen voor no dig om ze de lucht in te krijgen. De Stichting Sportweekcomité Wad dinxveen wil in het kader van de 45e Een film, die ook de hedendaagse men sen aanspreekt, is tot beste evangelisa- tie-film uitgeroepen. De toegangsprijs is 3,50. i van het bedrijvenpark Coenecoop gaat de Stichting Sport weekcomité dus weer vliegerwedstrij den houden. Het gaat om mooie, liefst zelfgemaakte, vliegers die ook nog goed in de lucht blijven staan. Er zijn prijzen voor de grootste en de mooiste vlieger en er is een pechprijs. Een jury zal alle deelnemers beoorde len. De datum van de wedstrijd is zaterdag 16 juni, aanvang circa 14.00 uur. De in schrijving kan vanaf 13.00 uur. Keuring en beoordeling van de jury vanaf 13.00 uur. De inschrijving is gra tis, dus iedereen kan er aan meedoen. weest. Maar nu wordt het gelukkig an ders! Sinds de met de ’’Wende” gestarte om wenteling, of zoals velen het zeggen een ’’vreedzame revolutie”, in gang is, kan het contact nu volledig tweezijdig en dus helemaal gelijkwaardig zijn. De Waddinxveense DDR-groep heeft in de loop der jaren vele Olvenstedtse bekenden gemaakt. Veel van deze mensen willen nu zo snel mogelijk eens met Waddinxveen kennis maken. Daarom zal 1990 een jaar worden waarin het reisverkeer vrijwel alleen richting Waddinxveen zal gaan. Zoals vermeld komt er op Hemel vaartsdag een groep van tenminste 20 personen naar Waddinxveen. De groep zal 4 dagen blijven om dan vol indruk ken weer terug te gaan. In november komt er weer een groep ter ere van het 50-jarig bestaan van de Immanuelkerk. Zo hoopt de Waddinxveense DDR- werkgroep de verhoudingen weer wat recht te trekken. Voor het komende bezoek zijn heel wat activiteiten georganiseerd. Zo zal een groepsexcursie plaatsvinden en is er ook een avond ingeruimd voor de al jaren gebruikelijke themabespreking. In zo’n bespreking kwamen in Olven stedt tijdens de afgelopen jaren altijd onderwerpen aan de orde die in demo cratisch overleg werden vastgesteld. Het is duidelijk dat het onderwerp nu alles te maken zal hebben met de hui dige aktualiteit. Op vrijdagavond 25 mei zal er een ’’Ol venstedtse avond” in de grote zaal van de Immanuëlkerk zijn, die helemaal door de gasten zal worden ingevuld. Aanvang 8.00 uur. Iedereen die be langstelling heeft is van harte hierbij uitgenodigd. De vorige week in het Weekblad voor Waddinxveen gepubliceerde reacties van John van Gooien, Sylvia Buring en Frea Plantinga op mijn ingezonden brief over de in Boskoop gehouden info-markt over alternatieve genees wijzen geeft mij aanleiding voor de vol gende afsluitende reactie. Ik wees op de foutieve informatie voor afgaande aan de beurs, dat er geen pa ranormale zaken aan de orde zouden komen. Er was in ieder geval één pa ragnost aanwezig op de infomarkt. En een paragnost is paranormaal begaafd zoals iedereen weet. Er zullen beslist veel alternatieve gene zers zijn, die het goede voor hebben met hun medemens en er zich volledig voor willen inzetten. Dat geloof ik ze ker. Ook van de drie therapeuten, die op mijn brief hebben gereageerd. De geneesmethoden die gebruikt wor den, zoals bijv, hypnose bij kankerpa tiënten, werden al gebruikt door de ho gepriesters in het oude Egypte. Dit be wijst nog niet dat het dus goed moet zijn. De hogepriesters deden ook aan tempelprostitutie. Zij moesten tevens een inwijdingsceremonie ondergaan in pyramiden. Hierbij gingen zij terug naar ver meende vorige levens, en werd ook hun helderziende gave ontwikkeld. Was je sterk dan kwam je erdoor, zo niet dan kon het de dood tot gevolg hebben. De oorsprong van de homeopathie ligt in de alchemie. Paracelcus’ uitspraken over God zijn bekend. Hieruit blijkt dat hij lijnrecht staat tegenover God, onze Schepper. De oorsprong van de acupunctuur, iri- scopie, acupressuur en massagevormen vanuit de Chinese cultuur ligt in het Zen-boeddisme. Zij zien Jezus Chris tus als een gewone leraar of goeroe (zo als Bhoedda) en niet als de Zoon van God, die gestorven is voor de zonden van de hele mensheid. En alleen door Jezus Christus kunnen wij tot God, de vader komen (Joh. 1 vs 18). Zij aanbid den dus een andere god dan de God van de Bijbel. En de Grieken aanbaden al lerlei góden. Er wordt aangehaald dat ieder mens gaven heeft gekregen, en deze ten dien ste van andere mensen mag gebruiken volgens teksten in de Bijbel. Dat klopt, ieder mens heeft aangeboren gaven. Deze kun je gebruiken of je nu reli gieus bent of niet. Maar de gaven van genezing die in de Bijbel bedoeld worden, zijn gaven van -de Heilige Geest. Deze gaven ontvan gen alleen diegenen die Jezus Christus als hun verlosser aangenomen hebben. Zij worden dan door Hem gedoopt met de Heilige Geest. Over deze gaven zie: Lucas 24 vs 48-50 en Marcus 16 vs 17- 18. Deze gaven mogen dan ook alleen in de naam van Jezus Christus en in de naam van de Heilige Geest worden uitgeoe fend. Dus niet zonder in gebed met Hem of op eigen kracht. Er zijn genezers die gebruik maken van handoplegging die niet geloven in de Vader, de Zoon en de Heilige Geest. Zou God zijn gaven geven aan mensen die Hem niet kennen? Kun je dan op afspraak genezen? God kent geen tijd zoals wij die kennen. Het is ook zo dat een paranormaal ge nezer zijn werk niet kan doen als de pa tiënt de naam van Jezus Christus aan roept. Hij verliest zijn gave als hij Jezus Christus aanneemt als zijn persoonlijke Verlosser en als de krachten waarmee hij bezig is verbroken worden in Zijn Naam. WADDINXVEEN - De Waddinxve- ner Leo van Velzen, oud-voorzitter van de PvdA in Waddinxveen, lid van de gemeentelijke commissie sociaal-cultu- reel werk en kunstzinnige vorming en lid van de Stichting Werknemerspool Waddinxveen, heeft gedreigd op te stappen als lid van de beide laatste in stanties. Hij schrijft dat in een brief aan de voor zitter van de gemeentelijke commissie, wethouder K.W.Th. van Soest (VVD). In het schrijven zegt hij namelijk geen mede-verantwoordelij kheid te' kunnen dragen voor het voeren van een ”af- braak-beleid” als nieuwe vacatures bij de beroepskrachten niet zullen worden vervuld. Wat Leo van Velzen schrijft is dit: ’’Zoals bekend is bestaat er thans een tweetal vacatures voor beroepskrach ten ten behoeve van het jongerenwerk Dit als gevolg van door betrokkenen zelf aangevraagd ontslag. Daarnaast iséén der beroepskrachten als gevolg van ziekte - naar het zich laat aanzien voor langere tijd - niet beschik baar. De beschikbare capaciteit (mens kracht) is thans onvoldoende. Mede als gevolg van eerder dreigend ontslag - als verwacht voortvloeisel uit uw aangekondigde bezuinigingsbeleid - is naar mijn waarneming het enthou siasme voor en de bereidheid tot uit voering van (extra) ’’collega’s-vervan gende” werkzaamheden niet/nauwe- lijks meer aanwezig. Hierdoor kan en zal (de begeleiding van) het jeugd- en jongerenwerk niet meer op het gebruikelijk niveau, zowel naar omvang als naar kwaliteit, kunnen worden uitgevoerd. Uit uw beantwoording van de daarop betrekking hebben vragen, gesteld door leden van de gemeenteraad (ver gadering 9 mei jl) blijkt dat uw voorne men tot vervulling van genoemde vaca tures onzeker is. Onder verwijzing naar mijn hierboven genoemde argumenten adviseer en ver zoek ik u bedoelde vacatures ten spoe digste te doen vervullen. Indien u daartoe niet op korte termijn besluit en tot dienovereenkomstige ac tie overgaat, zal ik mij genoodzaakt zien mijn beschikbaarheid voor de commissie voor SCW/CKV te beëindi gen. Dit dan omdat ik de mede-verantwoor delij kheid voor het voeren van een ”af- braak-beleid” in deze niet wens te dra gen”. WADDINXVEEN - De Waddinx veense wielrenner Piet van Gelooven wist op 5 mei de wielerwedstrijd voor liefhebbers en veteranen in de 30e Ronde van Vlaaringen op zijn naam te schrijven. Het afgelopen weekeinde was hij met een 7e prijs in een van stad tot stad wedstrijd rond om de Haarlemmer meer en een 2e prijs in de klim ronde van Nijs willen (Zuid Limburg) ook succesvol. Momenteel wordt in opdracht van de Kamer van Koophandel, de gemeenten Gouda en Waddinxveen en de provin cie, onder auspiciën van het Regionaal Economisch Overleg Midden-Holland, een onderzoek uitgevoerd naar poten tiële bedrijfsterreinlokaties in het woon-werkgebied Gouda/Waddinx- veen/Moordrecht Behalve naar opvolger van de ’’Goudse Poort” wordt ondermeer ook bezien welke lokatie het meest geschikt is voor de vestiging van met name grootscha lige transport- en distributiebedrijven. LEZERS. WW—I. l'vfej M

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 9