CONCERT RIJNLANDS ORKEST 1 sleutels uit Twee miljoen onderhoud Burgemeester reikt eerste Onderwijs markt Gouda SSW-huizen Vrijdagavond 15 juni Damesteam Flyers naar Joegoslavië Bibliotheek met nieuwe exposities Boskoopse avond voor ouderen sloeg aan Antilope: 5e plaats in 24 uur Flyers besluit ompetitie Gerry Heus in Beekbergen Avond vierdaagse in Boskoop BRUIDSBOETIEK ANGELA Laaziz Boukarda en Ingrid v. Lith tekenden het mooist op school Diefstal Goedgekeurd Boekenactie Gids Tolk Stormschade 1) 1 x gedragen bruidskleding voor bruid en bruidegom 7? 7. De Rijnlandse Orkestvereniging uit Alphen aan den Rijn met dirigent Michel Havenith. Foto: Rijnlands Orkest) WADDINXVEEN - De Rijnlandse Orkestvereniging uit Alphen aan den Rijn geeft vrijdagavond 15 juni een voorjaarsconcert in de Óntmoetings- kerk aan de Groensvoorde in Waddinxveen. Begonnen wordt om 20.15 uur en de toegangsprijs is 7,50 (houders van CJP en Pas 65 betalen 6,-). Stolberglaan. GOUDA - In Gouda wordt in het stadhuis donderdag 31 mei van 14.00- 21.00 uur de tweede onderwijsmarkt voor volwassenen in Midden-Hol land gehouden. In het stadhuis aan de Markt presenteren maar liefst 25 onderwijsinstellingen hun cursussen en opleidingen voor volwassenen, van 18 tot 88. Daarnaast zijn er deskundige adviseurs op het gebied van onderwijs en werk, die de bezoekers kunnen helpen bij het kiezen van de meest geschikte mogelijkheid. WADDINXVEEN - Burgemeester C.M. van der Linden reikt donderdag 5 juli de eerste sleutels uit aan de bewoners van de 31 seniorenwoningen met multifunctionele ruimte op de hoek Prins Bernhardlaan-Juliana van Pagina 23 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 30 mei 1990 I Deze werkzaamheden hebben betrek king op de 94 flats van de Tesselschade- laan en de 36 eensgezinswoningen aan het Weideplantsoen, de Schielandsin- gel en de Akkerstraat (te Zevenhui zen). De totale kosten van deze werkzaam heden zullen 908.000,- bedragen. Deze kosten zullen middels rente en af schrijving gedurende 25 jaar ten laste van de exploitatie worden gebracht. rectie bij Frans Moonen en orkest di rectie bij Lucas Vis en Pierre Stoll. Aan het Rotterdams Conservatorium stu deerde hij orkest directie bij Antoni Ros-Marbé. WADDINXVEEN - Het eerste da mesteam van Flyers-basketbal heeft een uitnodiging ontvangen om deel te nemen aan een groots opgezet basket- baltournooi in Pula (Joegoslavië). Zeker ook voor trainster/coach Astrid Taal, pas een jaar werkzaam bij Wad dinxveen Flyers en dan deze resultaten Na de rust bleef het beeld tot aan de veertiende minuut van de wedstrijd ge lijk aan de eerste helft. Bij een stand van 47-43 schakelde de tegenstander over op eenrverdediging over het hele veld. Invaller-coach Jesca van Loo had hierop het goede antwoord en in een paar minuten was de wedstrijd beslist. Flyers liep in twee minuten tien punten uit en de overwinning was binnen. De eindstand werd 63-47. Topscoorders: Cindy Helbers met 23 en Sascha Baas met 12 punten. Daar vindt u een schitterende kollektie Alleen op afspraak Boskoop, tel. 01727-19577 Als assistent-dirigent is hij verbonden aan de Stichting Kamer Opera Neder land, waar hij vorig jaar de premiere van de produktie van de Schauspieldi- rektor van Mozart dirigeerde. Momenteel maakt Michel Havenith zijn debuut als dirigent bij het Lim burgs Symfonie Orkest. BOSKOOP - Van maandag 11 juni tot en met donderdag 14 juni houdt de Stichting Avondvierdaagse Boskoop de elfde avondvierdaagse in Boskoop. Evenals voorgaande jaren zijn er rou tes van 5 of 10 km, die de wandelaars op plaatsen brengen waar ze nog nooit ge weest zijn. Enige dissonant was de diefstal van de Antilopevlag in de nacht van donder dag op vrijdag. Hier heeft een der Anti- lopedames een week werk inzitten. Ook van andere verenigingen zijn er vlaggen gestolen. Alle lopers hebben het er goed afge bracht en hebben aan de verwachtte prestaties voldaan. Het voornemen is om het volgend jaar weer mee te doen. Deelnemers waren ditmaal: Hans Boe- re, Bram Eindhout, Pieter Blaauboer, Auke Leen, Huub Kraan, Johan Kok, Aad Schenk, Bert Kuiper, Piet Graaf land en Rob Meijer. Coach: Peter Wennekes. Hulpen: Henk Braat, Joop Beekenkamp en Arie Stolwijk. Mas seuse: Agnes Zoet. WADDINXVEEN - De openbare bi bliotheek aan de Van Mecklenburg Schwerinlaan houdt in juni een paar nieuwe exposities, waarbij ditmaal amateurkunst en de Middeleeuwen centraal staan. De heer De Koning uit Boskoop laat zwart-wit tekeningen en acrylschilde- rijen van zijn hand zien. Mondschilde- res Hetty Lesschen uit Waddinxveen exposeert haar zijde-beschilderde bro ches en kussentjes. Met boeken en affichemateriaal wordt de periode van de Middeleeuwen be licht. Deze tijd staat de laatste jaren weer in de belangstelling. Dit komt mede door historische romanschrijvers als Umberto Eco (In de naam van de roos) en E. Le Roy Ladurie en G. Du- by, twee Franse beschrijvers van de Middeleeuwen. Uiteindelijk is de begroting klaar en Als deelnemer aan diverse mees terklassen orkest-directie in Nederland Zwitserland, Oostenrijk, Italië en Oost-Duitsland werkte hij ondermeer met de dirigenten Moshe Atzmon, Fe renc Nagy, Heinz Rögner en Lucas Vis. Michel Havenith is als dirigent, naast het Rijnlands Orkest, verder verbon den aan het orkest Collegium Musicum Haganum en het Toonkunstkoor Bek- ker te Groningen. De start vindt iedere avond plaats tus sen 18.30-19.00 uur op het Gouweplein te Boskoop. De sluiting van de finish is om 21.15 uur. De kaarten zijn in de voorverkoop ver krijgbaar bij de Dorpskernwinkeliers (ongeveer een week voor de avondvier daagse). De kaartverkoop op de avond zelf is om 18.00 uur. Voor scholen en verenigingen is de mo gelijkheid om in groepsverband mee te lopen. Op de 10 deelnemers mag 1 lei dinggevende kosteloos meelopen. Kaarten kunnen van te voren gehaald worden bij mw. Kraak, Nieuwstraat 68 in Boskoop. Voor de deur worden nu volop her- straatwerkzaamheden uitgevoerd. Aan de achterkant is er parkeerruimte. Het groen zal in het najaar worden aange bracht, aldus de woningbouwvereni ging SSW. Aan het eind van weer een druk en (in)spannend examenjaar biedt de openbare bibliotheek nog de mogelijk heid om alle te lang geleende boeken en andere materialen zonder vergoe ding in te leveren. Deze actie duurt tot en met zaterdag 2 juni. Alleen de boeken waarvan de uit leentermijn nog niet verstreken is, hoe ven aan de de inname-balie ingeleverd te worden (video bij de inlichtingenba lie) Verder kan alles in de bij de ingang op tafels klaarstaande bakken gedepo neerd worden. Het kan dus zeer lonend zijn eens flink de studie- en leeshoek op te ruimen. De bibliotheek stelt het zeer op prijs om de soms lang weggebleven boeken weer voor het Waddinxveense publiek be schikbaar te hebben. Dit tournooi vindt plaats tijdens de Pinksterdagen in het sport- en oplei dingscentrum van de Europese Basket bal Bond en er nemen ongeveer 60 teams aan deel. zijn voorlopig vastgesteld op f 529,- voor de 3-kamerwoningen en 510,- voor de 2-kamerwoningen. Hierbij komen nog de kosten voor al gemene verlichting, schoonmaken, glasverzekering, tuinonderhoud en CAL Deze kosten bedragen voorlopig ƒ.55,20. De toewijzing van deze woningen aan voornamelijk Waddinxveense woning zoekenden heeft nagenoeg zijn beslag gekregen. Op donderdag 19 april is er in hotel-café-restaurant De Unie aan de Kerkweg-Oost voor de bewoners van dit complex een eerste bewoners- bijeenkomst gehouden, waarop onder andere ter sprake kwamen de alarme ring, de dienstverlening door Huize Souburgh en het servicepakket van de SSW. Dames 2 moest aantreden tegen het hoog geklasseerde Festo Voorburg. De eerste helft ging het met de Flyers-da- mes redelijk en konden zij goed tegen stand bieden. De rust ging in met 18-35. De tweede helft ging aanvankelijk ge lijk op, maar na enige tijd ging de kon- ditie meespreken en brak het gebrek aan wisselspeelsters het team op. Festo Voorburg maakte hiervan goed ge bruik en liep tegen het einde van de wedstrijd nog flink uit. Eindstand 40-90. Topscoorders: Petra Moonen-Tops en Nicole van Leeuwen met 12 punten. Meisjes-kadetten 2 speelde de laatste wedstrijd tegen Guards uit Pijnacker. Eerdere wedstrijden tegen deze tegen stander werden met één punt gewon nen en met één punt verloren. Ook nu weer was het een spannende aangele genheid. De eerste helft ging gelijk op en het rustsignaal klonk bij een stand van 27-25. De organisatie is in handen van het Re gionaal Educatief Centrum Midden Holland, het REC. Het REC biedt dit keer een interessant nieuwigheidje. Om vier uur ’s middags zal de Goudse wethouder J. Warners het zogeheten Biblitel-systeem in werking stellen. Door middel van dit computer-systeem kan iedereen op het beeldscherm zien waar welke cursus of opleiding wordt aangeboden. De komende tij d zal van dit systeem ge bruik kunnen worden gemaakt in de Goudse bibliotheken en bij het REC, Turfmarkt 36. Er wordt bovendien hard gewerkt aan de uitbreiding van dit systeem naar alle Goudse buurthuizen. Nog onderzocht wordt of ook in de ove rige 15 gemeenten van Midden-Hol- land aansluitingen kunnen worden ge realiseerd. Op de onderwijsmarkt is er nog iets nieuws. De Stichting Welzijn Ouderen en het REC geven dit jaar samen voor de eerste maal een gratis gids uit met alle cursusmogelijkheden voor ieder een vanaf 55 jaar. Evenals vorig jaar geeft het REC de Gids voor de Volwasseneneducatie in Midden-Holland uit; een totaal over zicht van cursus- en opleidingsmoge lijkheden in deze regio. Het boekje kost 1,-. Vorig jaar trok de onderwijsmarkt zo veel belangstelling dat de ruimte in de Burgerhal van het Goudse stadhuis te klein bleek. Omdat er dit jaar nog meer publiek wordt verwacht, wordt behalve de Burgerhal op de Markt een grote tent geplaatst en ingericht. Wie denkt dat er voor hem of haar niets interessant te zien is heeft het mis. Tot de deelnemende instellingen beho ren Alliance Francaise (Franse taal), Boerhave (diverse administratieve op- Donderdagavond rond 20.00 uur pas seert de hoofdmoot van de stoet wan delaars het station om van daar via de Zijde de laatste meters af te leggen. Deze intocht zal ongetwijfeld ook dit jaar weer een bloemrijk gebeuren wor den. Na de intocht wordt de deelne mers een barbecue aangeboden door de Dorpskernwinkeliers. Zowel bij de intocht als bij de barbecue verzorgen de Boskoopse muziekverenigingen de muzikale omlijsting. De SSW, die bewonerscommissies aan het oprichten is voor het wooncentrum aan de Zuidplaslaan en de cirkelflat aan de Havikhoek, die begin dit jaar een stormschade van ruim één ton heeft opgelopen (vooral schades aan daken) en waar M. Hoogendoorn uit Reeuwijk in- dienst is getreden als on- derhoudsschilder, noemt onderhoud een belangrijk onderdeel van het be heer van de woningvoorraad van de woningbouwvereniging Jaarlijks wordt er door de woning bouwvereniging meer dan 2 miljoen aan onderhoud uitgegeven. Alhoewel de uitgaven voor rente en afschrijving hoger zijn (in 1988: 7,9 miljoen), heb ben de uitgaven voor het onderhoud een directe invloed op het wonen en daarmee ook op het woongenot van de huurders. De kosten voor het onderhoud varië ren per jaar en zijn door de woning bouwvereniging te beïnvloeden. Van daar dat het voor de woningbouwver eniging belangrijk is te weten wat de onderhoudsuitgaven op korte termijn zullen zijn (jaarbegroting) en eventu eel op de lange termijn zullen zijn (meerj arenbegroting) Aan de hand van een ontwerp-begro- tirig wordt voor een nieuw bpekjaar be paald welke werkzaamheden wel of niet zullen moeten worden uitgevoerd en wat de hoogte van de kosten daar van is. Ook wordt dan bekeken of de uitvoering van zo’n begroting finan cieel en organisatorisch haalbaar is. De financiële middelen hebben hun gren zen. Men kan tenslotte niet de gehele huuropbrengst aan het onderhoud be steden. Organisatorisch is het belangrijk te we ten of het werkapparaat de voorberei ding en het toezicht in het bepaalde jaar aankan. Onderhoud bestaat niet alleen uit het dagelijkse klachtenon- derhoud, maar ook uit grotere projek- ten (betonreparaties, dakbedekkings- reparaties, schilderwerken, houtwer- kreparaties) die uitbesteed moeten worden. Het vergt nogal wat tijd om dit soort zaken voor te bereiden en te be geleiden. wordt deze aan de ledenvergadering voorgelegd. De ledenvergadering van de SSW heeft op 30 november 1989 de begroting voor het boekjaar 1990 vast gesteld en goedgekeurd. De totale onderhoudsuitgaven zijn voor 1990 begroot op een totaalbedrag van 1.994.000,-. Hiervan wordt 1.556.000,- uit het onderhoudsfonds gedekt en 388.000,- uit de algemene bedrijfsreserve. Daarnaast zal aan twee complexen wo ningen (wat genoemd wordt) klein schalig groot-onderhoud worden uitge voerd. Dit houdt in dat er een aantal grote onderhoudswerkzaamheden wordt uitgevoerd die niet door de over heid wordt gesubsidieerd. Deze werk zaamheden zijn dan wel noodzakelijk. Er wordt echter niet gewacht op een subsidie-toekenning van de overheid. Ruim twee maanden geleden (donder dag 22 maart) is het hoogste punt be reikt van de 31 seniorwoningen. Voor dit complex woningen sloeg wet houder M. Kraaijestein op 4 september 1989 de eerste paal samen met de hier op verkiezingstoumee zijnde staatsse cretaris drs. E. Heerma van VROM. De bouw van dit complex verloopt voorspoedig ook al bezorgden de wind en de stormen niet geplande werkon derbrekingen. De huurprijzen voor deze woningen leidingen), Centrum Vakopleidingen Volwassenen (techniek, bouw), Cen trum Beroepenorientatie en Beroeps uitoefening (techniek), Cursuscomite Midden-Zuid Hollands (diverse cur sussen), De Breipot (creativiteit, kle ding), De Viersprong (techniek). Delta College (techniek), GEBO instituut voor moderne talen (taalonderwijs), Arbeidsbureau, Gouwe College (mid delbaar onderwijs), Hogeschool Utrecht (deeltijd HEAO), Instituut voor Natuurbeschermings Educatie (natuur milieu), Muziekschool Gou da, Nederlands Instituut voor Beroeps keuze, Onderwijscentrum Didact (di verse cursussen), Regionaal Consulent Leerlingwezen (informatief over vak opleidingen), Regionaal Educatief Centrum (informatie over scholing), Rijn en Lek (tolk voor anderstaligen), St. Elycrea Modevakscholen (mode en kleding), Stichting Welzijn Ouderen, Gilde Gouda (cursussen voor oude ren), Stichting Informatica Opleidin gen SIOM (computeropleidingen), Centrum voor basiseducatie ’’Roosje Vos”, Volksuniversiteit Gouda (di verse cursussen), Vooropleiding Vesti- gingsdiploma Anderstaligen (onderne- mingsdiploma), Vrouw en Werk Win kel (informatie en advies over werk en scholing), Vrouwen Vakschool (admi nistratieve cursussen) en Werk en Scholing (beroepsonderwijs voor men sen met weinig of geen scholing). Tijdens de op de Goudse Markt geor ganiseerd onderwijsmarkt voor vol wassenen verzorgt Taki el Baroudi de funtie van tolk voor met name Marok kaanse bezoekers van de markt. Vorig jaar bleek de belangstelling van de Ma rokkaanse bevolkingsgroep zo groot, dat deze service onmisbaar bleek. Dat de Boskoopse Avondvierdaagse; een begrip is geworden blijkt wel uit de. afgelopen 10 jaar. Ook enthousiastei wandelaars uit de omliggende gemeen-; tes doen graag mee met deze mara thon. Iedere sportieve en enthousiaste wandelaar is weer van harte welkom op de Avondvierdaagse te Boskoop. Ongetwijfeld ligt de storm die op 25 ja nuari over ons land raasde nog vers in ieders geheugen. Daarna heeft nog me nige storm ons land beroerd. Maar op 25 januari was het toch wel goed raak. Ook de SSW heeft daarvan het nodige te verduren gehad. Ruim 100.000,- schade is daarvan het resultaat. Het zwaartepunt van de schades lag op de dakenVan de Havikhoek is de helft van de dakbedekking afgewaaid, grote delen van de dakpanbedekkingen van de Alpherwetering en de Alpherbrink zijn door de wind van het dak geblazen. Dakvensters, dakkapellen, ventilatie- pijpen, schuttingen en dakpannen, nokvorsten van het overige woningbe- zit moesten het ook ontgelden. Kortom een ravage! Zaak was om de schade snel te herstel len zodat de bewoners er zo min moge- lijk last van zouden ondervinden. De zelfde avond is er links en rechts gebeld om aan pannen en menskracht te ko men. Want het was gelijk duidelijk dat de schade niet alleen door onze eigen onderhoudsdienst kon worden verhol pen en dat we snel door onze pannen- voorraad heen zouden zijn. De andere dag stond de telefoon van de SSW roodgloeiend en was het alle hens aan dek om bewoners met schademel- dingen te woord te kunnen staan. De opzichter ging Waddinxveen en Ze venhuizen door om schades aan het wo- ningbezit van de SSW op te nemen. De werkvoorbereiding draaide op volle toeren om het werk zo doelmatig mo gelijk te organiseren. Met man en macht is er de dagen volgend op de storm gewerkt om de ergste schade het eerst te verhelpen. Daarin is de SSW goed geslaagd. Het herstel van de schade werd echter wel bemoeilijkt door de stormen die er nog op volgden, waardoor het soms onver antwoord was op het dak te werken. Uit veiligheidsoverwegingen werden de werkzaamheden dan gestopt. Ook bleken sommige soorten dakpannen en andere materialen een lange levertijd gekregen te hebben juist vanwege de storm. Al met al kon er vele stormen la ter in maart gezegd worden dat de schade hersteld was en dat de onder houdsdienst een zucht van verlichting kon slaken. WADDINXVEEN - Flyers-basketbal speelde afgelopen weekeinde de laatste competitiewedstrijden van het seizoen 1989/1990. Dames 3 speelde de laatste wedstrijd tegen Rijnvalken uit Rijnsburg. Na een moeizaam begin werd ook deze wed strijd winnend afgesloten en daarmee bewezen de dames, dat ze terecht kam pioen zijn geworden. De ruststand was 30-18 en in de tweede helft werd er goed basketbal gespeeld en kon coach Gert-Jan Oskam vrijuit wisselen, zodat iedereen genoeg speel tijd kreeg en er fraaie aanvallen uitge- voerd konden worden. De eindstand was 50-32. Topscoorder: Roulien Ben schop met 14 punten. WADDINXVEEN - De Waddinx veense Gerry Heus exposeert tot en met vrijdag 1 juni in de meubelshow- room Baalbergen’s Interieurverzor ging aan de Ambachtsweg te Katwijk. Zij toont er collages en werken in acryl, krijt, potlood en gemengde technieken met als thema ’’Mensen Culturen”., Daarnaast zijn er nog andere werken. De openingstijden zijn maandag tot en met vrijdag van 9.00-18.00 uur (don derdag tot 21.00 uur) en zaterdag van 10.00-17.00 uur. Werken van Dvorak, Rossini, Strauss en Grieg vormen het programma van het Rijnlands Orkest. Solist is de violist Jan Paul Tavenier, die het vioolconcert in a speelt van Antonin Dvorak. Het orkest staat weer onder leiding van Mi chel Havenith. Het programma ziet er als volgt uit: 1. Ouverture l’Italiana in Algeri (G. Ros sini), 2. Suite voor 13 blazers, op. 4 (R. Strauss), 3. Twee melodieën voor strijkorkest (E. Grieg), 4. Vioolcon cert in a, op 34 (A. Dvorak). Het Rijnlands Orkest werd in 1952 op gericht door de Alphense violist Bouw Lemkes. Het telt ongeveer 40 leden uit Alphen, Gouda, Leiderdorp en omge ving. Iedere woensdagavond repeteert het orkest in gebouw Onderweg in Al phen (Lijsterlaan). Daarnaast bege leidt het orkest regelmatig koren in de provincie Zuid-Holland. Solist Jan Paul Tavenier (Middelburg, 1958) kreeg van zijn vader zijn eerste vioollessen. Daarna volgden lessen aan de Zeeuwse Muziekschool van de viool-pedagoge Joachim Röntgen. Zijn vakopleiding kreeg hij aan het Swee- linck Conservatorium te Amsterdam. Zijn leraren waren Bouw Lemkes en Mark Lubotski. Vele jaren was hij primarius van het Demian Kwartet, dat na intensive-stu- die bij het Amadeus Kwartet talloze concerten gaf in en buiten Nederland. Ook gaf hij vele viool-piano recitals en een aantal solo-optredens. Van 1986 tot 1989 was hij eerste con certmeester van het Frysk Orkest. Deze functie vervulde hij ook bij het in korte tijd zeer bekend geworden Nieuw Sinfonietta Amsterdam onder leiding van Lev Markiz. Thans is hij lid van de Amsterdamse Bachsolisten, het Combattimento Con cert en vaste remplacant bij het Con certgebouw Orkest. Jan Paul Tavenier bespeelt een viool van de Milanese bouwer Carlo Fernadino Landolfi uit 1763. Dirigent Michel Havenith (Kerkrade, 1957) studeerde aan het Koninklijk Conservatorium te Den Haag koordi- De deelnemers komen uit Nederland, Duitsland, Frankrijk en Joegoslavië. Dit tournooi betekent voor de dames een fantastische afsluiting van een uit stekend geslaagd seizoen. Het behalen van het kampioenschap in de tweede klasse Rayon West en promotie naar de eerste klas is een prestatie om trots op te zijn. WADDINXVEEN - De Waddinx veense sportclub Antilope deed met tien lopers mee aan de 24 uur van Apel doorn. De Waddinxveners liepen 368 km en 288 meter en veroverden met die prestatie de vijfde plaats. Het doel was om in estafettevorm min stens 360 km te halen. De lopers moes ten in volgorde van 0 tot 9 steeds wisse len en mochten niet van deze volgorde afwijken. Het kwam er op neer dat ie dere loper elk uur lx moest lopen over een afstand van 1666.6 mtr. Na acht uur bleek Antilope met het Duitse T.H.C. Bruhl en het Poolse Olesnica om de 5e plaats te vechten. Dit was een extra stimulans om er hard tegen aan te gaan. Langzaam maar ze ker wisten we deze twee ploegen op af stand te zetten. Uiteindelijk bereikten de Waddinxve ners de 5e plaats, A.V. Veluwe was eerste, Hac 83 was 2e en Dak uit Dru- nen 3e, T.S. V. Weeze uit Duitsland 4e. Deze ploegen waren voor Antilope on bereikbaar. Antilope eindigde met 368 km en 288 mtr. De gemiddelde snelheid van de Antilo- pers was 15.342 km per uur. Vrijdag middag 14.00 uur werd gestart en zater dagmiddag 14.00 uur werd gestopt. De prijsuitreiking was om 16.30 uur in de sporthal. De eerste drie ploegen ont vingen een beker. Alle deelnemers kregen een gelitho grafeerde steendruk van Bert-Jan Tjas- sens Keiser als herinnering aan dit eve nement Het geheel was goed georgani seerd. Het parcours sfeervol verlicht en afgezet met dranghekken. Het gehele park leek op een grote cam ping, want alle deelnemers stonden met tenten en caravans langs het par cours. Dit was mooi voor de coaches van de ploegen want die konden zo goed in de gaten houden wanneer de volgende loper naar de start moest. WADDINXVEEN - De woningbouwvereniging SSW geeft dit jaar bijna twee miljoen gulden uit aan woningbouwonderhoud. Dat staat in de ver- nieuwde uitgave van het Bewonersblad van deze corporatie. Het blad tuinen, het enten en het occuleren van komt in de plaats van het informatiebulletin Onder Dak bomen. De film toonde een schat van bijzon dere planten en tuinen. De organisatie van de avond was in handen van enkele beheerders van het boomkwekerij mu seum in Boskoop. Daarnaast was er een kleine expositie van voorwerpen die worden gebruikt bij het kweken van planten en bomen. Verschillende vragen werden gesteld en de belangstelling voor de expositie was groot. Vooral voor de meer dan 100 jaar oude boeken, die gingen over planten en bomen, was volop aan dacht. Namens de commissie werd aan de or ganisatoren een attentie aangeboden, nadat voorzitter A. Both hen had be dankt voor het gebodene. ”We wisten niet dat er zoveel planten en bomen wa ren, maar we wisten ook niet hoeveel werk er moet worden verricht voora leer een boom of plant in de tuin van de koper staat”, zei hij. De volgende en laatste avond van het seizoen is op maandag 11 juni met een optreden van De Goudse Operette uit Gouda. WADDINXVEEN - Vorige week dinsdag was het zover dat de leerlingen van de openbare Theo Thijssenschool aan de Kerkweg-Oost hun schilderijen en tekeningen, die ze gemaakt hadden naar aanleiding van een project over Vincent van Gogh, aan ouders en be langstellenden konden tonen. De gymnastiekzaal was voor dit doel tot een heuse expositieruimte omge toverd. De gemeente Waddinxveen was zo vriendelijk geweest om de pane len, die voor hun eigen exposities wor den gebruikt, uit te lenen. De teamleden van de school zorgden ervoor dat alle schilderijen en tekenin gen zo overzichtelijk mogelijk werden opgehangen. Alle schilderijen kregen een nummer en alle tekeningen een cij fer. Dit was bedoeld voor de mensen, die kwamen kijken. Zij konden via deze cijfers en letters aangeven wat zij het beste schilderij en de beste tekening vonden. Het was ’s avonds een drukte van be lang in de expositieruimte. Tot grote vreugde en voldoening van kinderen en teamleden kwamen zeer veel ouders kij ken naar wat hun kind gemaakt had. Ze keken niet alleen naar het werk van de leerlingen van de bovenbouw, maar ook het werk van de kinderen van mid den- en onderbouw werd nauwlettend bestudeerd. Uiteindelijk waren de ouders het er over eens dat het schilderij van Laaziz Boukarka en de tekening van Ingrid van Lith het mooiste waren. Zij kregen namens het team een tekendoos, resp. schilderdoos, als prijs uitgereikt op school. WADDINXVEEN - De Stichting Dienstverleningscentrum Waddinx veen hield vorige week maandagavond voor een goed bezette zaal met oude ren in het Anne Frank-centrum een dia- en filmavond over het kwekers- dorp Boskoop. Daarbij ging het ook om de aanleg van

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 23