IRTW-RADIOI ANBO (120 leden) is nu op gericht i I Dames Be Fair uitgetennist Drie jeugdteams van W’veen-tennis kampioen X. pi Rh Er L.C. Quak krijgt gelijk in Den Haag Uitslag loterij Sportieve clinic in sportzaal Anke Mensink in Amsterdam >-s r ssssl Beleid Jeugd Rentokil Be Fair Heren I I hl R x XU I I F X 1 gf V* Ijh rsFvR H FC X jh b Pagina 27 Veekblad voor Waddinxveen - Woensdag 30 mei 1990 Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen (ANBO) is een feit. l VRIJDAG 1 JUNI Elk heel uur nieuwsberichten. ZATERDAG 2 JUNI Elk heel uur nieuwsberichten. achter de rug. Alleen Ralph Zijder- ZONDAG3JUNI k De nieuwe sponsor van Be Fair-volleybal wordt de Centrale Volksbank van de heer N. Vink (links). Hij neemt de WOENSDAG 6 JUNI -p rog ramma- Heel, Kirsten Leuven. In het Lokale omroep via de FM-band 101,1 Mhz. (in stereo). Staringlaan 2, postbus 330, 2740 AH Waddinxveen, tel. 01828-10379. De nieuwe beheerders van de Reigers- burgh, Diana van Schalm en Rob Eielts, konden weer vele honderden belangstellenden begroeten op de zon overgoten donderdag. Het concours werd traditiegetrouw afgesloten met een grande parade. Ten overstaan van notaris J. in ’t Hol vond aan het eind van donderdag de trekking plaats van de door de Stichting Ruiterconcours Waddinxveen gehou den loterij op de manege ’’Reigers- burgh” aan de Piasweg. WADDINXVEEN - Handelsonderne- ming L.C. Quak aan de Tweede Bloks- weg is door de afdeling rechtspraak van de Raad van State in Den Haag in het gelijk gesteld. Jan Clardeij (28), middenaanvaller Brecht Rodenburg (21), middenaan valler Cees van Opijnen (18), spelver deler René van Reeuwijk (20), buiten aanvaller Hans Lindhout (21), buiten- aanvaller/stopper Eduard Blanke (19), middenaanvaller Maarten Verdonck (31), trainer/coach Jaap Akkerhuis en trainer/coach Toon van der Burgt. WADDINXVEEN - Bij Be Fair-tennis zijn de dames uitgestreden in hun competitie. Voor de zaterdagspelers was de competitie al voorbij. De kampioenen proberen te promoveren. De tennisjeugd van Be Fair ver toont goede resultaten. De Waddinxveense ouderen lieten zo wel tijdens de oprichtingsvergadering als in een gehouden enquete merken dat er in het Gouwedorp harder ge werkt moet worden aan het realiseren pioen in een poule in de vijfde klasse. De Be Fair-jeugd vertoonde goede re sultaten. Jongeheren (18-24 jaar) team 1 won met 3-2 tegen Racket 1. Dit team wordt gevormd door Hubert Welle- manGert J an Huizer als captainRené Barendsz, Marco Broer en Jeroen van Tol. Dat de jeugd de toekomst uitmaakt ning van Rentokil-ZVH. De avond, met Wietze Visser als spreekstalmees- ter, werd afgesloten met een demon- stratiewedstrijd tussen Be Fair en Ren- tokil-ZVH. Sportambtenaar Bert Bak ker verzorgde de eerste opslag. Trainer Jaap Akkerhuis stelde aan het publiek de spelers voor van Rentokil- ZVH. Dat waren: spelverdeler Lau rens Clardeij (25), hoofdstopper Ro nald Kooijman (26), hoofdstopper Mark Dronkers (30), middenaanvaller Don Verdonck (27), buitenaanvaller WADDINXVEEN - De oprichting van de afdeling Waddinxveen van de Het eerste herenteam van Be Fair be stond uit: buitenaanvaller Paul van Yperen (30), spelverdeler Marc van Yperen (23), buitenaanvaller Edgar Benschop (18), middenaanvaller Ed win van Erk (23), middenaanvaller Dennis Lustig (18), middenaanvaller Arjan Verweerd (19), spelverdeler Dick Pijpers (26), diagonaal speler Theo van Eijk (21) en trainer/coach Dick van Diermen. WADDINXVEEN - Op Hemelvaarts dag heeft manege Reigersburg aan de Piasweg voor de 25e keer een ponycon- cours gehouden. Aan dit evenement namen 250 pony’s deel. Er waren ook enkele Nederlandse kampioenen on der de ruiters bij. Voor de zaterdagspelers is de competi tie al voorbijDe kampioenen probe ren te promoveren. Heren-veteranen 1 promoveerde vorig seizoen naar hoofdklasse B. Daar heb ben ze nu de tweede plaats bereikt. Zaterdag werden op eigen terrein pro- motie-wedstrijden gespeeld door de heren van team 1, 3e klasse tegen TIOD uit Gouda, team 2, 3e klasse te gen Holy 19 uit Vlaardingen en team 4, 4e klasse tegen CC uit Dordrecht. Het werd een lange, interessante mid dag met veel ups en downs, met gejuich en bedroefde gezichten. Gewonnen sets, verloren partijen, spanning tij dens tie-breaks, spanning tijdens 3-set- ters. Kampioenen onder elkaar. De drie teams die naar Waddinxveen kwamen, gingen met de overwinningen terug naar hun woonplaatsen. De drie Be Fair-teams zijn behouden gebleven voor de klassen waarin ze dit seizoen uitkwamen. De uitslagen waren 3-2 voor TIOD, 4-1 voor Holy en 3-2 voor CC. Team 8, dat vorige week zo verrassend kampioen werd, vocht intussen ook heldhaftig voor promotie. Die strijd liep evenwel ook af met een niet be doeld verlies. Team 8 blijft dus kam- De jongste kampioenen van T.V. Be Fair: Willemijn v. Schouten, Mijndert v.d. Meulen, Joram Koster, Sander v. midden trainer Klaas Andringa. (Foto: Sjaak Noteboom). X w Kampioenen T. V. Be Fair. (Foto: Sjaak Noteboom). •van ouderenbelangen. De nieuwe wethouder J. Neele (PCW) benadrukte dat de gemeente de visie van ouderen beslist zal betrekken bij het verder uitvoeren van het vastge stelde ouderenbeleid. Het lid van het college van B. en W. gaf te kennen veel waarde te hechten aan het bieden van meer mogelijkheden voor ouderen om onderwijs en cursus sen te volgen, zodat het opleidingsni veau stijgt. De Raad van State stelde voorts nog het onjuist van B. en W. te hebben ge vonden dat onder meer bij het besluit werd afgegaan op landelijk geplaatste advertenties van de handelsonderne- ming aan de Tweede Bloksweg, waar van de zaken na het overlijden van de heer Quak worden voortgezet en afge wikkeld door zijn echtgenote, hun zoon en een zwager. Daarom moesten zij afgelopen zater dag hun promotiewedstrijd tegen het Rotterdamse Lommerijk spelen. Eve lien won eerst haar singel met 6-3 en 7-5 en haar dubbel samen met Peggy met 7- .6 en 6-4. Maar de jongens bleken op permachtig. Roelof won zijn singel duidelijk met 6- 2 en 6-1, maar de dubbel met Edmund Cheung werd helemaal een succes 6-0 en 6-0. Alleen de mixed dubbel van Peggy en Jeroen ging jammer genoeg in 3 sets met 6-3, 0-6 en 4-6 naar de tegen standers. Dus ook in Hillegersberg lie ten zij zich de zege niet ontnemen. Met een voor hen zo vertrouwde 4-1 overwinning promoveerden zij naar de 2e klas! Het ingestelde beroep werd voor het overige verworpen, hetgeen met zich brengt, dat het bestreden besluit, voor zover het ziet op de verwijdering van de op het terrein gestalde handelsvoor raad automobielen, is gehandhaafd, met dien verstande echter, dat zulks uitsluitend dat deel van de handels voorraad automobielen betreft, voor zover daarbij sprake is van de uitbrei ding (van die voorraad) ten opzichte van de maand juli 1984. Team 1 van de Be Fair-dames met Rita v.d. Maas verloor weliswaar de laatste competitiedag met 2-4 tegen Victoria 1 uit Rotterdam, maar blijft een zeer goede tweede plaats inenemen in hoofdklasse A. Team 4 speelde tegen Holy 5. Yvonne de Koekkoek verloor de eerste singel. Marleen Kroes won de tweede single. Henny v.d. Neut en Yvonne samen wonnen hun dubbelspel. De daguitslag was 3-2. Dit team eindigt op de derde plaats in de vierde klasse. In team 5 speelt Coby van Doorn en Lia Sekeris een spannende 3-setter. Ze wonnen deze dubbel. In totaal werden 2 wedstrijden tegen Sluipers 3 gewon nen. De derde of de tweede plaats neemt dit vierde-klasseteam nu in. Team 6 van Margarieta Keuzenkamp won de laatste dag alle wedstrijden te gen TOC 4. De meeste sets eindigden met 6-0 of 6-1. Alleen José van Heel had in haar eerste set wat moeite. Eén tie-break eindigde in haar voordeelDe tweede set werd 6-2. De tweede plaats nemen ze nu in en wel in de vijfde klas se. Het was het eerste jaar dat Margarieta, José, Helga Bey, Elvia Schenk, Els Ha bers en Trudy Landstra samen spelen. Het lijkt een hecht team dat bij elkaar blijft. In toerbeurt passen ze op eikaars kinderen. Team 7 van Joke Franken kon het nau welijks geloven, maar het is kampioen geworden in een 5e klasse poule. Of ze promoveren is dinsdag 29 mei gebleken tegen E’68 team drie uit Brielle. Team 8 van Barbel Schouten speelde drie 3-setters tegen de kampioen Dalle uit Spijkenisse. Be Fair verloor met 2- 3. Het team staat nu op de tweede plaats in de 5e klasse. Team 10 van Ria Bakker kwam met 5-0 winst terug uit Meerkerk. Team 2 van Truus Boere speelde uit tegen CC1 uit Dordrecht en kwam ook met een 5-0 winst terug. Er werd even gedacht aan kampioenschap. Een telefoontje met Bergvliet uit Haastrecht zorgde even wel voor de domper. Bergvliet en Be Fair bleken allebei 22 punten te heb ben. Dan gaan de sets-aantallen de doorslag geven. Bergvliet had minder sets nodig voor de 22 punten en is daar mee kampioen in hun tweede klasse- poule. Dit overkwam ook team 12 van Marjan Bons. De laatste dag werden 5 van de 5 wedstrijden gewonnen. Totaal aantal verzamelde punten in deze competitie kwam daardoor op 20. Maar mede- poulegenoot Maas-VI heeft ook 20 punten en had daar één set minder voor nodig. Zelfs ondanks lekkere hapjes was dit nieuws slecht verteerbaar voor team 12 dat nu een mooie tweede plaats inneemt. Tot nu toe is, zoals eerder gemeld, team 11 de echte vaandeldrager bij de Be Fair-dames. Dit team is kampioen in de zesde klasse en promoveert daar mede automatisch. De gelukkige da mes zijn Jos Huisman, Marina van Rijswijk, Corry van Zijl, Nel van Zan ten en Fanny Kool. WADDINXVEEN - Schilderijen van de Waddinxveense kunstenares Anke Mensink zijn vanaf volgende week woensdag 6 juni in het kader van het World Roots Festival 1990 te zien in de multi media Melkweg Galerie aan de Lijnbaansgracht in Amsterdam. De expositie daar met etsen en tekenin gen van Rolf Weijburg is te zien tot en met zaterdag 8 juli. De openingstijden van de Melkweg Galerie zijn van woensdag tot en met zondag van 19.30- 24.00 uur. In het werk van Anke Mensink zijn ele menten uit de muziek (cross over is een muziekterm) terug te vinden. De steeds terugkerende patronen vor men een uitgangspunt voor vrije im provisaties. Evenals in de muziek kun nen de patronen zelf onderhevig zijn aan veranderingen. Vaak gebeurt dat geleidelijk, ongemerkt bijna, een en kele keer heel abrupt. De serie ’’Roots Rhythm”, waarvan een gedeelte in de Melkweg Galerie te zien is, bestaat uit objecten, schilde rijen en aquarellen. Olieverf op linnen, acrylverf op papief en zeildoek, aqua rellen. De uitslag van de trekking was als volgt: le prijs nr. 0150, 2e prijs nr. 09583e pri j s nr22554e pri j s nr0089 5e prijs nr. 1285, 6e prijs nr. 0063, 7e prijs nr. 1090, 8e prijs nr. 1462,9e prijs nr. 3745,10e prijs nr. 1529. Het acrylverfzeildoek ”1 had my fun - if I don’t get well no more” van Anke Mensink. (Foto: Anke Mensink). 12.00-13.00 uur - RTW-Klassiek. Klas sieke muziek om de zondag rustig in te gaan. 13.00-14.00 uur - Khabar oua nagham. Informatief programma voor Ara bisch- en Nederlands sprekenden in Waddinxveen, ondersteund door mu ziek. 23.00-00.00 uur - Non-stop muziek, verzorgd door Roel van Duin. Anke Mensink volgde haar opleiding aan de Vrije Akademie voor Beel dende Kunsten in Den Haag heeft re gelmatig exposities. Ze ontving de Kunstprijs van de Stad Gouda in 1987/ 1988. De prijzen kunnen, voorzover nog niet geschied, afgehaald worden in de foyer van manege Reigersburg aan de Pias weg, tegen overlegging van het lot. 09,00-12.00 uur - Uitzending van de Centrale Hervormde Gemeente van Waddinxveen. Begonnen wordt om 09.00 uur met een kinderprogramma. In dit programma staat het Pinkster feest (Uitstorting van de Heilige Geest) centraal. Om 09.30 uur kan men luiste ren naar de Pinsterdienst vanuit de Hoeksteen. De dienst zal geleid wor den door wijkpredikant ds. H. Schip- aanboord. Na de dienst begint om 10.50 uur een special rond gospelzan ger Andy Pratt. Deze Amerikaanse zanger trad onlangs op in koffiebar ”De Schaapskooi” achter de Brug- kerk. Men hoort fragmenten uit een in terview met hem en nummers van zijn laatste cd ’’Perfect Therapy”. Om 11.30 uur begint een verzoekpla tenprogramma, waarvoor veel vragen zijn binnengekomen. Hopelijk wordt ook uw verzoek gehonoreerd. Wilt u de volgende keer ook iemand blijmaken met muziek, bel dan 01828-12587. Dat gebeurde maandagmiddag in het Anne Frank-centrum, waar veel oude ren naar toe waren gekomen om de op richting mee te maken, te luisteren naar een zestal toesprakeneen bestuur te kiezen en zich eventueel nog aan te melden als lid, De ANBO-Waddinxveen, in januari begonnen met tussen de 10 en 20 leden, gegroeid naar zo::n 80 leden tijdens de kennismakings-bijeenkomst ruim een maand geleden, heeft inmiddels onge veer 120 leden van 50 jaar en ouder. De ANBO telt nu landelijk 70 afdelin gen, zo kon hoofdbestuurslid P. Bierma meedelen. Voorzitter werd de daarvoor kandidaat gestelde heer J. Kunz. Hij liet niet na om zijn dank te betuigen aan vice-voorzitter mevrouw H. Visser, die hij de échte initiatief neemster noemde. De andere be stuursleden zijn secretaris P. van der Pols, W. Kunz en G. Vrolijk. De uitspraak betekent dus dat in en om de panden van de handelsonderneming dezelfde activiteiten uitgevoerd kun nen worden als zes jaar geleden het ge val was. Destijds ondernam de ge meente Waddinxveen actie omdat werd gevreesd dat tegen de voorschrif ten in, in het Landelijk Gebied Oost een autobedrijf zou gaan ontstaan ge zien de op een bepaald moment leven dige handel in Mercedes-auto’s. De Raad van State heeft het drie en een half jaar oude besluit van het Waddinx veense college van Ben W waar tegen destijds wijlen de heer L.C. Quak be roep aantekende, vernietigd, voor zover het betrekking heeft op de aan schrijving de handel in automobielen op het perceel Tweede Bloksweg 60 te Waddinxveen te staken. 1 t I I I I blijkt bij het tweede Be Fair-mixed team t/m 17 jaar. Het is gepromoveerd 00.00-09.00 uur - Luilakwacht. Met van 00.00-03.00 uur: Ron Menke, van 03.00-06.00 uur: Gerben van Kruistum en Ed Schuurman en van 06.00-09.00 uur: André de Knoop. 09.00-14.00 uur - Na de nacht. Met van 09.00-12.00 uur: Ferry van Loon en van 12.00-14.00 uur: Diederick Huizinga. Tijdens deze programma’s kan er ge beld worden voor reacties en verzoek platen naar (01828) 10379. Ook loopt u de kans tussen 00.00 en 09.00 uur uit bed gebeld te worden, als één van uw bekenden ons daarom heeft gevraagd. 14.00-18.00 uur - RTW-Totaal. Ont spannend en informatief programma waarin onder andere actualiteiten, sport, reportages en muziek samen gaan. Direkt na het nieuws een uur- overzicht en op de halve uren lokaal nieuws en weerbericht. Tijdens de uit zending kunt u telefonisch reageren: (01828) 10379. Presentatie: André de Knoop en Door Oremus. 18.00-24.00 uur - Hitfront. Een avond vullend hitgevoelig programma met muziek en informatie gericht op jonge ren. Informatief over vacatures, bios- kopen en andere uitgaansmogelijkhe den. Met: Gert Voorgd, Diederick Huizinga en Ferry van Loon. 19.00 uur - RTW-Politiek. Met vanaf 19.00 uur: voorbeschouwing op de ge meenteraadsvergadering, afgewisseld met muziek en vanaf 19.30 uur: recht streekse uitzending van de vergadering van de gemeenteraad. Presentatie: Mi- chiel Bosgra. Het jongste team t/m 12 jaar (capt. S. Kok) heeft inderdaad zijn zegereeks voortgezet. Na een 2-3 nederlaag wer den de overige wedstrijddagen met 4-1 overwinningen besloten. Een bijzon der sterk resultaat voor S. Kok, P. Knieriem, V. Boere en J. Ter Meer. De twee oudste teams (t/m 17 jaar) hadden het in hun poules niet gemak kelijk. Het eerste team van M. Brussel (capt.) met D. Arends, C. Knieriem en J. Terpstra, heeft na moeilijke partijen uiteindelijk de 2e plaats in hun poule behaald. Minder fortuinlijk was het 2e team met M. Westerink (capt.), W. Bloem, J. Benschop en T. Koster. Na moeilijke 3-setters kwamen ze steeds een winst- partij te kort om uiteindelijk de dagen met winst te besluiten. Dus zullen zij volgend jaar hun geluk in de 3e klasse moeten zoeken. De 3 teams (t/m 14 jaar) speelden dit j aar zeer goedTwee van de teams wer den uiteindelijk kampioen en moesten promotie spelen en een team eindigde op de 2e plaats. Het 3e team t/m 14 jaar (capt. J. War menhoven) had een moeilijke start. Na een 1-4 en een 2-3 verlies behaalden ze op de 3e wedstrijddag met 3-2 hun eer ste overwinning maar lieten zich in het vervolg ook de winst niet meer afne men. Met 4-1,5-0 en 4-1 zeges konden ze toch weer tot een verdienstelijke 2e plaats terug komen. Het le team (t/m 14 jaar) van capt. A. v.d. Sluis kan ook terugkijken op een zeer succesvolle competitie. Na 5 wed strijddagen stonden zij op 20 punten en sponsorvlag óver van H. Roelse, directeur van CS Engineering BV. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - In de sportzaal Groenswaard heeft de volleybalvereni ging Be Fair en de Zevenhuizense vol leybalvereniging Rentokil-ZVH een sportieve demonstratie-avond ver zorgd. De avond trok de belangstelling van zo’n 160 mensen. Rentokil-ZVH, dat onder meer wordt getraind door de Waddinxvener Jaap Akkerhuis, maakte indruk door zowel het lands kampioenschap als de beker te verove ren. Het eerste herenteam van Be Fair zit behoorlijk in de lift en draait mee in de top van de promotieklasse. Be Fair-volleybal nam met de clinic af scheid van sponsor CS Engineering van de Staringlaan. De sponsoring is over genomen door de Centrale Volksbank van Nico Vink aan de Zuidplaslaan. De demonstratie-avond in de sportzaal hield een demonstratietraining van het jeugdteam van Be Fair in en een trai- na een 4-1 overwinning tegen NLTC. Het team moest daarvoor wel naar Nieuw Lekkerland en speelde op be- j ton. Erwin Verboom had het druk met zijn single. Setstanden 3-6,7-5 en 6-2. Cap- j tain Adrianne van Dijk won haar single 4 met 6-2 en 6-1. Maureen Verweij speelde mixed met Guy van Maaren. Ook een 3-setter (2-6,6-4 en 6-1). De HD van Erwin Verboom met Klaas v.d. Meulen werd in 2 sets gewonnen. 6-3 en na een spannende tie-break 7-6. De DD werd gegund aan de tegenstan- ders. CC Nk. f WADDINXVEEN - Bij de zaterdagjeugd van de tennisvereniging Wad-J dinxveen aan de Alberdingk Thijmlaan zijn drie van de zes teams kam-) pioen geworden. werden, ondanks de laatste dag met 2-3 1 verloren te hebben, toch kampioen in hun poule. Zij moesten afgelopen zaterdag pro- I motie spelen tegen Dubbeldam. Zij troffen zeer sterke tegenstanders: alle j vier kinderen hadden bondstraining I achter de rug. Alleen Ralph Zijder- hand kon op het park zijn singel in 3 sets 7-5, 3-6 en 6-3 winnen. Alle overige partijen werden na hevige strijd verloren. Maar het team blijft ook volgend j aar in de 1 e klasse spelenI Het 2e team t/m 14 jaar, spelend in de j 3e klasse met E. Cheung (capt.), P. Olde Bijvank, E. Terpstra, J. v.d Meer j en R. Tetteroo maakte het dit jaar de tegenstanders zeer moeilijk door alle j wedstrijddagen te winnen en zo kam pioen te worden met een totaal van 24 punten! x A An I’ r i l

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 27