De Gouwe waterpolo Uitbreiding van clubhuis Derde mini Sportweek keeperskamp voetbal Tennistitels Gouwe Smash Alexander Poot 2e van Nederland voorbij superieur een succes De Sperwer Edelweissrit Skymasters Brinkman tournooi KVO ’80 10 JAAR Oud-inter- nationals vanavond in Boskoop Aeolus wint eigen tournooi Pinkster- tournooien bij Be Fair Be Fair-jeugd wint tournooi Hoogste cijfer Samenwerken Dames Tournooien Haring Beter Dagprijzen Scholen Dames echter geen punt cadeau en versloeg Waranda overtuigend met 5-9. WADDINXVEEN - Het clubgebouw van de jeu de boulesvereniging de herfstvakantie en zijn bedoeld voor 8-18-jarigen. Waddinxveen aan de Alberdingk Thijmlaan wordt op dit moment uitge breid. De snelle groei van de vereniging, in twee jaar van 25 naar 90 leden, maakt deze uitbreiding noodzakelijk. WADDINXVEEN - Het team Loods 3 heeft het ’’straatvoetbaltournooi” in het kader van de Sportweek Waddinxveen gewonnen. Ook bij het da- mesvoetbal-tournooi won een team van Loods. Bij het schoolvoetbal- tournooi vielen diverse teams in de prijzen. WADDINXVEEN - Ook bij de in het Warnaarplantsoen spelende ten nisvereniging De Gouwe Smash zijn de kampioensteams inmiddels be kend geworden, terwijl er het afgelopen weekend ook al enkele promotie wedstrijden gespeeld zijn. WADDINXVEEN - Samen met de voetbalvereniging Waddinxveen houdt keeperstrainer Inge Rehorst voor de derde maal het mini-keepers- kamp dat op woensdag 17, donderdag 18 en vrijdag 19 oktober op de vel den in het sportpark de Sniep zal worden afgewerkt. Deze dagen vallen in WADDINXVEEN - Zondag speelden de waterpolokampioenen van De Gouwe hun tweede promotiewedstrijd in Oosterhout tegen de Waranda. In deze nacompetitie spelen 4 ploegen voor 2 promotieplaatsen naar de le klasse KNZB. De Waranda had de eerste wedstrijd tegen De Amer over tuigend gewonnen, terwijl De Gouwe in een matige wedstrijd tegen ZCG gelijk gespeeld had. Omdat er slechts een halve competitie gespeeld wordt wist Waranda zich bij winst al zeker van promotie. De Gouwe gaf Pagina 31 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 30 mei 1990 SPORTs RECREATIE I' mo- MM Het spel van De Gouwe deed eindelijk weer eens denken aan het spel dat men aan het begin van het seizoen liet zien. De Gouwe opereerde als collectief met een goede pressing waardoor de Wa randa nauwelijks tot een goed opge zette aanval kwam. Omdat ze de Waranda-spelers boven op de huid zaten wisten ze verschil lende keren de bal te veroveren en zette daarop onmiddellijk de aanval in. Dit resulteerde in enkele breaks die uit eindelijk in doelpunten werden omge zet. Daarnaast waren er voor de vele meegereisde Gouwe-supporters enkele sterke individuele acties te bewonde ren. met 7 gewonnen wedstrijden, op de derde plaats gevolgd door Margriet v.d. Loo en Cor Stuut met 6 gewonnen wedstrijden. Brug ging daarna weer beter, want Ale- WADDINXVEEN - De afdeling Wad dinxveen van de Katholieke Vrouwen organisatie ’80 viert op dinsdag 29 mei haar tien-jarig bestaan in het Anne Frank-centrum. Aanvang 20.00 uur. Voor wat het voetbalgebeuren betreft zit de Sportweek Waddinxveen erop, want de andere activiteiten gaan na Pinksteren nog even door. De organi satoren van de diverse tournooien op de voetbalvelden van Be Fair kunnen terecht terug kijken op geslaagde we ken. Het straatvoetbal nam de meeste tijd in beslag. Het tournooi stond onder lei ding van de heren M. Monster, A. Beu mer en J. Verhagen. Heel sportief werd er gestreden in 3 poules. De winnaars daarvan waren Loods 2 en 3 en de Schutters. Na een spannende finale-avond werd Loods 3 kampioen van de Sportweek, gevolgd door Loods 2 en de Schutters. Na afloop reikte secretaris J. Verhagen de prijzen uit en opvallend was dat voetbalvereniging Be Fair, waar alles werd gehouden, aan de drie finalisten een vaantje overhandigde voor de ge toonde sportiviteit. Een definitief programma is er nog niet, maar hier wordt momenteel hard aangewerkt om enkele bekende sport mensen naar Waddinxveen te krijgen. Wat wel zeker is, is de samenwerking met de B-, C- en D-jeugd-selecties van Waddinxveen op één dezer dagen, ’s Ochtends zullen beide groepen een aparte training afwerken, na de lunch worden deze samengevoegd waarbij onder meer partijvormen en afwerken op de keepers centraal staan. In de avonduren volgt er dan in de kan- Met ingang van september gaan de voetbalverenigingen Waddinxveen en Be Fair samenwerken wat betreft de opleiding van hun keepers bij de j eugd De initiatieven hiertoe werden geno men door Inge Rehorst en Kees Ver hoef, respectievelijk trainers van Wad dinxveen en Be Fair. Beiden zijn gedi- plomeerd keeperstrainer. Per avond zal ongeveer 2 uur gevuld worden met theorie en praktij kgedeel- ten, de éne maand bij Waddinxveen de andere maand bij Be Fair, in totaal zal dit acht maal geschieden. Bij het damesvoetbal waren slechts drie deelnemende teams. Na een on derlinge competitie eindigden de Loods en Flyers met 6 punten boven aan, waarna Loods winnaar werd op doelsaldo. Het team van Vergeer behaalde geen enkel punt, maar werd wel winnaar van de Sportiviteitsbeker. pioen namelijk mixed 2, bestaande uit Hilly Teijema, Truus van Wijk, Riet Evers. Jeep Teijema en Jan Uitterhoe- ve. De promotiewedstrijd werd helaas ver loren, doordat het team het bij deze wedstrijden moet doen met één heer (Jeep Teijema). Mixed 3, bestaande uit Michelle van den Berg, Wil van de Valk, Ayamé van Swieten, Maurice Ancher, Eric Plaisier en Pieter Uittenbroek, promoveerde automatisch van de zesde naar de vijfde klasse. Heren 2 met Jan Terpstra, Dick Soe- Zaterdag 2 juni houdt de jeu de boules vereniging Waddinxveen haar eerste Luilaktournooi. ’s Morgens om 6.00 uur wordt gestart met 5 partijen met vaste doublettes. Tussen de tweede en de derde partij wordt een ontbijt geser veerd. De jeu de boulesvereniging houdt op maandag 4 juni (Pinkstermaandag) het eerste sportpark-bouletournooi. Hier voor zijn uitgenodigd de leden van de tennis-, atletiek- en schuttersvereni ging- De deelnemers van die verenigingen worden gekoppeld aan een lid van de jeu de boulesvereniging. De prijzen voor deze sportparkont- moeting zijn beschikbaar gesteld door de hoofdsponsor van de jeu de boules vereniging Noorlander Bouw BV. ZEVENHUIZEN - Ook het voor de vijfde maal gehouden Brinkman-vol- leybaltournooi voor de A-jeugd van de Zevenhuizense volleybal-vereniging Rentokil-ZVH is weer een evenement met goed spel geworden. Bij de meisjes waren het vooral de teams van Brezan/SSS en Sliedrecht Sport die de aandacht trokken. Een te rechte finale tussen deze twee ploegen, waarbij uiteindelijk Brezan/SSS aan het langste eind trok, was het gevolg. Het juniorenteam van Rentokil-ZVH speelde een goed tournooi, maar kwam in de beslissende momenten duidelijk ervaring tekort. Een derde plaats wis ten zij alsnog te behalen. Bij de jongens ontliepen de ploegen el kaar nauwelijks in kracht. In de voor ronde kwamen Zovoc uit Zoetermeer, Sliedrecht/Sport en VCM uit Maarssen vaak tot uitstekend spel. Door een blessure van de sterkste aan valler van Sliedrecht/Sport werd de fi nale betwist tussen Radius uit Gouda en de jeugd van Rentokil-ZVH. Ondanks het feit dat in de voorronde de Zevenhuizense jeugd nog gemakke lijk had gewonnen van datzelfde Ra dius werd in de finale de ploeg uit Gouda de winnaar. De organisatie kan op een geslaagd tournooi terugzien, waarbij de teams het gevolgde systeem van een halve competitie als heel plezierig ervoeren. D-poule De Annie M.G. Schmidt- school, in de E-poule de Eben Haëzer- school en in de F-poule de Bethel school. In totaal deden er 8 meisjes- en 16 jongensteams hieraan mee. De finale bij de jongens voor de groe pen 7 en 8 kende op zaterdag 26 mei een gigantisch spannend verloop. Deze ging tussen de scholen Eben Haëzer, St. Paulus en De Sav. Lohman. St. Paulus won met 1-0 van de De Sav. Lohman en speelde 1-1 gelijk tegen de Eben Haëzer en omdat de De Sav. Lohman en Eben Haëzer tegen elkaar gelijk speelden met 0-0 werd St. Paulus winnaar van het schoolvoetbal en won het ook definitief de Inge Rehorst-tro- fee, sinds 1981 inzet van dit tournooi. De sponsor van de beker stelde gelijk een nieuwe wisselbeker beschikbaar. De eindstanden bij de jongens: poule C: Eben Haëzer 6, St. Jozef 3, Kon. Beatrix 4 en Geref. Basis 0 pnt; poule D: St. Paulus 6, W. v. Oranje 2, Gr. v. Prinsterer 2 en Rehoboth 2 pnt; poule E: De Sav. Lohman 6, Kard. Alfrink 2, Kon. Juliana 2 en Bethel 2 pnt. De Sportiviteitsprijs, beschikbaar ge steld door VIVO Super v.d. Sluijs, werd gewonnen door de Rehoboth- school. Bij de meisjes ging de eindstrijd tussen de St. Jozef en de Geref. Basisschool. Beiden haalden 5 punten in hun poule. In deze wedstrijd werd niet gescoord, maar omdat de Geref. Basisschool de strafschoppen beter nam kwamen zij in het bezit van de neiuwe wisselbeker, ook beschikbaar gesteld door Inge Re horst. De eindstanden in de poules: poule A: St. Jozef 5, Jan Ligthart 4, Kon. Bea trix 3 en Sav. Lohman 0 pnt; poule B: Geref. Basis 5, W. v. Oranje 4, Eben Haëzer 2 en Kard. Alfrink 1 pnt. De Sportiviteitsprijs werd gewonnen door de Eben Haëzerschool. Na afloop reikte namens de sportweekcommissie de heer C. Verwoerd de prijzen uit on der zeer grote belangstelling en be dankte iedereen voor hun deelname en de voetbalvereniging Be Fair voor hun gastvrijheid.»- BOSKOOP - Het 35e Boskoopse Lui lak-voetbaltounooi, dat zaterdag 2 juni wordt gehouden, krijgt een smaakvol voorafje als op woensdag 30 mei (van avond) een wedstrijd wordt gespeeld tussen regionale voetballers en oud-in- ternationals. Op het sportpark aan de Hoogeveenseweg klinkt die dag om 19.00 uur het eerste fluitsignaal. Be zoekers betalen 2,50 toegang, tot 16 jaar gratis. In het team van de oud-internationals spelen Piet Schrijvers, Henk Warnas, Henk Wery, Piet de Vries, Gerrie Muhren, Martin Vreijsen, Peter Boe- ve, René van de Kerkhof, Gerard van der Lem, Theo de Jong, Wim Meutste- ge, André van der Leij, Johnny Oude Wesselink en Sjaak Swart. Voor het streekteam zijn uitgenodigd: Cees Bonefaas (ARC), H. de Jong (RVC), E. Pleus (WSE), C. Blonk (Bodegraven), Frank Bakker (Al pheuse Boys), Wilco van Leeuwen (ARC), Cees van Veen (Floreant), John de Bruyn (Floreant), diens oom John de Bruyn (Floreant), J. Platteel (Hazerswoudse Boys), Harold Groe- neveld (Floreant) en Nico Kortenoe- ven (Floreant). Gastspelers in het streekteam zijn Martin Haar en Jan van Deinzen. De wedstrijd wordt geleid door twee ’’luilakkers” van het eerste uur Henk Groenendijk ën Cees Hoo- gendoorn, die opdraven als vlaggenis- ten van scheidsrechter Jozef de Jong, die amateurvoetbal op het hoogste ni veau fluit. Op zondag 1 juli worden in Waddinx veen de play-offs van afdeling 11 ge speeld. Men hoopt voor die tijd de uit breiding grotendeels in gebruik te ne men. menteel in het bezit van Berkel, is de inzet van dit tournooi. Naast deze ere prijs zijn er dank zij diverse sponsors aantrekkelijke prijzen te verdienen. Zodat het voor elk elftal aantrekkelijk is het beste beentje voor te zetten. Naast het voetbal zijn er door de tour- nooicommissie diverse randgebeuren georganiseerd. Zo zal op het feestelijk aangeklede terras een haringstand wor den neergezet met Hollandse Nieuwe, heeft de supportersvereniging een en- veloppestand klaar staan met veel mooie prijzen en zal het Rad van avon tuur diverse rondjes draaien. Tenslotte zal vanaf het terras en de kantine gezorgd worden dat niemand honger of dorst hoeft te lij den en zal het geheel worden opgeluisterd door muzi kale klanken. Er wordt dan ook vanuit gegaan dat de actieve voetballers ver gezeld zullen zijn van hun familieleden, kennissen en vrienden, want naast de prestaties op het veld staat de gezellig heid voor alle aanwezigen hoog in het vaandel tijdens deze beide tournooida- gen. Hoewel het spel van De Gouwe gedu rende de hele wedstrijd beter was kon Waranda in de eerste part De Gouwe nog aardig bijbenen. Remko Overdam scoorde vanuit een man-meer situatie 0-1 maar Waranda wist door een break en door attent op een rebound te reage ren de stand nog om te zetten in een 2-1 voorsprong. Ronald Schens, die elke wedstrijd be hoorlijk veel werk verzet, had dit keer een hoog rendement van zijn acties. Vlak voor het einde van de eerste part wist hij door goed doorzetten de stand op 2-2 te brengen. Aan het begin van de derde periode nam Waranda nog een 3-2 voorsprong maar daarna was het afgelopen. Door wederom goed doorzetten van Ronald Schens kreeg De Gouwe een man-meer situatie, die door Wilfred Bontje in een doelpunt werd omgezet. Kort daarop scoorde Cees Boonstoppel 3-4 en door een fraaie midvooractie van zijn broer Kjeld kwam De Gouwe op 3-5. In de derde part ging De Gouwe ge woon door en nadat Remko Overdam door goed positie te kiezen de bal ver overde kon Jaco van Tol in de break 3-6 scoren. Door wederom goed samen spel tussen de twee bovengenoemden werd het door Jaco van Tol 3-7. Na 4-7 in de derde part ging Jaco van Tol in de vierde part gewoon door en scoorde hij op aangeven van Cees Boonstoppel een onvervalste hattrick, 4-8. Ronald Schens zag een van zijn vele acties beloont met een strafworp en benutte deze zelf (4-9). Uiteindelijk scoorde Waranda nog 5-9 maar het team van coach Huug Boonstoppel was toen al zeker van de overwinning. Indien deze week tegen De Amer ten minste één punt behaald wordt dan is De Gouwe zeker van promotie en wordt een lang seizoen uiterst succes vol afgesloten. Zaterdag speelt De Gouwe om 20.00 uur in het zwembad de Tobbe in Gouda tegen De Amer en alle Gouwe-suppor ters worden opgeroepen om bij deze laatste wedstrijd aanwezig te zijn om de heren over deze laatste drempel heen te helpen. WADDINXVEEN - Aeolus-badmin- ton heeft het zaterdag en zondag in de sporthal ”de Sniep),’ gehouden eigen in- vitatie-tournooi voefr jeugd-teams ge wonnen. Met medewerking van spon sor Have en Goed Verzekeringen werd dit tournooi voor de vierde maal ge houden. Via een poulesysteem streden 16 teams van zeven verenigingen om de eerste plaats. Ook was er een wisselbeker be schikbaar voor de club die de meeste partijen zou winnen. Ondanks de vroege aanvangstijd op za terdag (8.00 uur) begon het tournooi op tijd. Na twee dagen was er uiteinde lijk een voorsprong op het tijdschema. Toch werden er 240 partijen in totaal gespeeld. Op zaterdag wisten de vier besten zich te plaatsen, zodat zij zondag in één poule streden om de eerste plaats. De overige teams streden in drie andere poules om de plaatsen 5 t/m 16. Zondag was qua badmintonkwaliteit de beste dag, omdat de teams nu meer aan elkaar gewaagd waren. De beste vier teams waren Voorburg 1, Victoria 1 (Limburg), Aeolus 1 en Aeolus 2. Na drie ronden kwam Aeolus 1 niet on verwacht als beste uit de bus. Verras send was de tweede plaats van Aeolus 2. Door hun prestatie blijkt dat zij zeer goed in staat zijn het naar de senioren vertrekkende le team op te volgen. De wisselbeker ging ook naar Aeolus. De wedstrijdleiding ziet terug op een zeer geslaagd tournooi dat onmogelijk zou zijn geweest zonder de hoofdspon sor Have en Goed Verzekeringen uit Zoetermeer en de subsponsors Axis- aandrijvingen, Howa-print, Deka- sport, Marianne Vermeer Schoon heidsspecialiste, W. van der Pijl Slage rij en Jan van der Linden (Hyundai- dealer). Na twee weken tournooien (vorige week in Limburg en afgelopen week end in de Sniep) gaat de jeugd van Aeo lus aanstaand pinksterweekend op kamp naar Lunteren. Volgend jaar hoopt Aeolus weer een geslaagd tournooi te houden, maar dan in de nieuwe sportzaal in de Zuidplas. Dat zal tevens het eerste lustrum-tour- nooi zijn. Ook op de tweede dag van de nationale competitie hebben de leden van de jeu de boulesvereniging Waddinxveen goed gepresteerd, Norbert Schifferling, Martin Roos en Edward Springer werden nu eerste in poule D. Ook Willem van Bockom Maas, Dino Giancaspero en Henry van Wageningen vielen opnieuw in de prij zen. Zij werden tweede in poule F. De teams van Dijken en v.d. Made vielen ondanks winst van 4 van de 5 partijen net buiten de dagprijzen. De laatste competitiedag zal uitwijzen of er nog Waddinxveense teams recht streeks promoveren. De kans is in elk geval groot dat twee tot vier teams zich plaatsen voor de play offs. In de dinsdagavond competitie wonnen Jack en Astrid van Leeuwen achtereen volgens met 13/02, 13/12 en 13/12. De laatste twee dus nipte zeges. Truus van Eeden en Piet v.d. Made kruipen met opnieuw 3 gewonnen partijen, respec tievelijk met 13/04, 13/04 en 13/00 ge stadig dichterbij Dino Giancaspero en Martin Roos handhaafden zich nog net op de derde plaats, zij worden op de hielen gezeten door Kees en Nel de Lange, die zich met drie gewonnen partijen goed her stelden van de inzinking van vorige week. In poule B heeft Elly Nieuwland zich stevig op de eerste plaats genesteld met 11 gewonnen wedstrijden. Op de tweede plaats staat Wouter de Lange Arthur turnde voor het eerst een oefe ning met een zogenaamde Honma-rol en een stut tot handstand en kreeg daarvoor 7.2, terwijl Alexander met een stut tot handstand en een reuzen- draai direct gevolgd door een dubbele salto een echt volwassen ringoefening liet zien, waar hij met 7.35 wel iets te laag voor kreeg, maar bij bleef met dat cijfer alle andere turners op de ringen voor. Op sprong werd er door beide TOOS- turners goed gepresteerd, maar met 7.9 voor Arthur en 7.8 voor Alexander ein digden zij op dit toestel in de onderste regionen. xander behaalde met 7.7 het op een na hoogste cijfer, terwijl Arthur met 6.4 ook nog goed mee kwamOp rek moest het echter gebeuren, want op dat toe stel had Alexander in Papendal een nieuwe afsprong ingestudeerd. Hij draaide zijn rekoefening zonder problemen door en de dubbele salto aan het eind van zijn oefening was per fect. Hij kreeg terecht een 8.35 en bleef daar alle turners tenminste een vol punt mee voor. Arthur draaide voor zijn doen een keurige rekoefening en be haalde een 6.2. Het laatste toestel was lange met en Ar thur die hier als eerste moest turnen liet een mooie oefening zien, die terecht beloond werd met 7.8 punten. Arthur eindigde hierdoor met een totaal van 40.45 en werd twaalfde, maar een vol- tige-oefening zonder afstappen had hem echter tenminste vijf plaatsen doen stijgen. Alexander draaide ook een goede lange mat-oefening en verdiende even eens 7.8 punten. De uitstekende rek oefening van Alexander had hem in het klassement zo ver omhoog gebracht, dat hij met 45.3 punten op een help mooie tweede plaats eindigde. Een perfecte afsluiting van een geslaagd turnjaar bij de gymnastiek-vereniging TOOS. WADDINXVEEN - De C-l en D-l- elftallen van Be Fair-voetbal hebbep gezamenlijk het Hemel vaartsdag-tour- nooi, georganiseerd door Be Fair zelf, ongeslagen gewonnen en daarmee de Deka-sportprijzenbokaal nummer 1 definitief in hun bezit gekregen. Reeds 3 jaren achtereen wonnen zij deze beker, ondat het feit dat nu zeer sterke tegenstanders aan dit tournooi deelnamen. Barendrecht en Unicurh uit Lelystad deden ditmaal met huil hoogste elftallen mee aan dit tournooi. In de C-2 /D-2 poule won Unicum dfe wisselbeker, de Deka-sportprijzen- wisselbokaal nummer 2. Op doelge- middelde werd Be Fair daar tweede. Verder deden BSC’68, Nieuwkoop en Alexandria ::66 mee. tine een disco nadat beide groepen ge bruik hebben gemaakt van het diner. De kosten van dit driedaagse kamp be dragen circa 50,- voor de keepers. Keepers die interesse hebben om hier aan deel te nemen dienen zich aan te melden bij Inge Rehorst, tel. (01828)- 15207. Ook voor nadere inlichtingen kunnen zij hier terecht. De grootste happening zonder meer was het schoolvoetbal. Met gigantische inzet werd door honderden jongens en meisjes gestreden. De organisatoren P. Roosjr J. Troost, T. Twigt en C. Ver woerd kunnen met grote tevredenheid terugblikken op deze dagen. Op 16 mei werd gespeeld door de groe pen 5 en 6 en dit gebeurde op halve vel den. Bij de meisjes werd in groep A de Jan Ligthartschool winnaar en in de B- groep de Geref. Basisschool. In de C-poule bij de jongens toonde de St. Jozefschool zich de sterkste, in de Op Tweede Pinksterdag (maandag 4 juni) wordt het traditionele standaar- delftallentournooi gespeeld. Zestien elftallen hebben zich hiervoor inge schreven. De wedstrijden vangen aan om 9.45 uur en om 17.45 uur is de prijs uitreiking. Aan dit hooggekwalificeerde tournooi dat gratis toegankelijk is nemen de vol gende verenigingen deel: poule A: DSO Zoetermeer, EBS Wad dinxveen, Sportlust Woerden, WDS Waarden, Zevenhoven, Zwammer- dam. Poule B: Be Fair Waddinxveen, BSC Benthuizen, Lekvogels Lexmond, Rohda Bodegraven, TAVV Ter Aar. Poule C: Aarlanderveen, Berkel, Moerkapelle, Spirit Oudekerk, Wad dinxveen. De Vandenberg-wisselbokaal, Van de jeugdteams, die op zaterdag meededen aan de districtscompetitie, is het gemengde team t/m 14 jaar kam pioen geworden in de derde klasse. Af gelopen zaterdag heeft dit team ook de promotiewedstrijden thuis gewonnen, zodat zij volgend jaar uitkomt in de 2e klasse. De deelnemers waren Marieke Hooge- veen, Marieke Spruitenburg, Jeroen Baars en Patrick Pentier. Bij de senioren-zaterdagcompetitie laksana, Frans de Groot, Wim Plomp, Mischa den Haan en Leo Duivesteyn wist ook de kampioenstitel te behalen in de derde klasse, maar moest bij de promotiewedstrijden het onderspit del ven. Rest nog te vermelden dat bij de da- mescompetitie op dinsdag dames 1 met Corry Mooy, Nicole Kleingeld, Rini Baan, Gonny Spruitenburg en Wil Lodder met de eer ging strijken in de derde klasse en promotiewedstrijden moet spelen. De Gouwe Smashers kunnen terugzien op een gezellige en ook vaak span nende competitietijd. Vaak scheelde het maar een enkel puntje of het kam pioenschap was binnengehaald. De Gouwe Smash maakt zich nu op voor het D-tournooi van zaterdag 161/ m zondag 24 juni. Belangstellenden zijn van harte welkom op het gezellige terras en in het clubhuis om de spor tieve verrichtingen te volgen. De in- schrijvingstermijn voor dit evenement is reeds gesloten. In nivo 6 (tot en met 10 jaar) deed Jur- jen van Pruissen mee en in nivo 3 (15 en 16-jarigen) deden Arthur Blom en Ale xander Poot mee. Deze drie heren had den samen met de andere leden van TOOS-selectieploeg een trainings kamp op het sportcentrum Papendal achter de rug. Voor Jurj en bleek dit echter niet de op timale voorbereiding te zijn, want Jur- jen was te vermoeid om een perfecte wedstrijd te draaien. Met name zijn lange mat oefening kwam niet goed uit de verf. Door goede oefeningen op vol tige en ringen hield Jurjen de schade echter beperkt en eindigde met 39.75 op een keurige twaalfde plaats. In nivo 3 kwamen de TOOS-turners slecht uit de startblokken, want Arthur moest drie keer afstappen tijdens zijn voltige-oefening, terwijl Alexander twee keer het paard moest verlaten. Deze prestatie gaf het zelfvertrouwen dat in Papendal gegroeid was, een flinke deuk. Op ringen echter werd er door beide turners veel beter gepres teerd en wierp de training zijn vruchten af. NIEUWERKERK AAN DEN IJS- SEL - Vrijdagavond 1 juni houdt de au tomobiel-, en motorclub The Skymas- werden de beide gemengde teams kam- tersuitNieuwerkerka/dUsseldeEdel- -----* weissrit. Dit is een rit op basis van een routebe schrijving en wordt voor de A- en B- klasse verreden op het NRR/TRR reglement, voor de gezelligheidsklasse geldt een vereenvoudigd reglement. De lengte van de rit is ongeveer 30 km, de duur ongeveer 1 1/2 uur. Inschrijven voor deze rit is mogelijk tussen 20.00 en 21.00 uur in cafe-restaurant ”De Kope ren Ketel”, Klein Hitland 8 te Nieu- werkerk a/d IJssel (nabij de steenovens langs de Usseldijk). De eerste deelne mer start om 20,30 uur. WADDINXVEEN - De Waddinx veense postduivenvereniging De Sper wer nam deel aan een concours vanuit Chartres. Weersgesteldheid: matige n.o. wind. Afstand 462 km. In concours 385 duiven. Gelost om 7.00 uur. Aan komst eerste duif 13.45 uur. Laatste duif: 14.22 uur. Snelheid eerste duif 1132 m.p.m. Uitslagen: H. Metselaar 1-2-8-65-84; J. Verbakel 3-7-11-13-15- 27-28-37-40-49-68-74-89-92; D. Heeren 4-59-76-90; R.A. van der Made 5-16- 23-30-41-46-53-56-81-91; H. Hooger* dijk 6-12-20-36-67-79; J.Jansen Zn.' 9-10-21-42-44-51-61-71-73; N. van Vliet 14-55-86; Erik van Beek 17-25-32- 34-45-47-78-94; A. Hofman 18-19; j’ Troost 22-60; P. Steenland 24; C.A. Bode 26; M. Verbeek 29-39-54-57-58- 64; D. Boere 31-33-70-75; M. Tolle naar 35-69-85-87; W. Breedijk 38-93; D. Griffioen 43; W. Hofman 48; J. Toor 50-63-80; A.H. Kivits 52-77-83- 88-96; T. den Ouden62-72-95; N.J. van Tol 66; J.W. Sekeris 82. WADDINXVEEN - Met twee voet- baltournooien in het Pinksterweek- einde besluit het gedegradeerde Be Fair-voetbal het teleurstellende voet balseizoen. De ene op het veldencom- plex in het Warnaarplantsoen gaat om de Verzijl-wisselbeker en de andere om de Vandenberg-bokaal. Zaterdag 2 juni spelen twee reserve teams van Be Fair, BSC (Benthuizen), ’t Gooi (Hilversum), Katijk, Quick Boys (Katwijk) en Woubrugge tegen elkaar. In poule A spelen de hoogstspelende elftallen en in poule B het laagstspe- lende elftal van elke vereniging. De wedstrijden vangen aan om 11.00 uur en de prijsuitreiking is om 16.45 uur ge pland. De winnaar ontvangt de Verzijl Sport- wisselbokaal. Tevens zijn er aantrek kelijke prijzen te verdienen ter be schikking gesteld door diverse spon sors. Om 16.15 uur speelt (heel) oud-Be Fair tegen oud-Moerkapelle. Aan Be Fairs kant is Ab Monster met 60 jaar de oud ste, terwijl Moerkapelle zelfs met een 67-jarige het veld in komt. WADDINXVEEN - TOOS-turner Alexander Poot is tijdens het zaterdag in Helden-Panningen gehouden Ne derlands kampioenschap turnen in de B-lijn tweede geworden. De Waddinx veense gymnastiekvereniging was op dit kampioenschap met drie turners vertegenwoordigd

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 31