GEMEENTE WADDINXVEEN taboe in Dorpstraat Alleen vrachtverkeer O m Cormula’s in nieuwe oefenruimte Proefafsluiting duurt drie maanden NIEUWE PASTOOR VICTOR- PAROCHIE HINDERWET BEDRIJVENBEURS SPREEKUREN MILIEU- TELEFOON MIDDEN-HOLLAND REPARATIE- WERKZAAMHEDEN WEGEN Tellingen VAKANTIEROOSTER SCHOOLJAAR 1990/1991 Ander karakter VERGADERINGEN WIJZIGING HUISVUILOPHAALDIENST TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN r/4' 1 TIPS VAN MAX MILIEU 06-11 12222 01820-24255 13000 13000 01820-15767 01727-14044 17613 j i r i i -/ 01820 28Ö11 Pagina 3 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 30 mei 1990 14433 (toestel 159) 01820-16066 010-362244 alleen dan terecht indien u een af- Paasvakantie Voortgezet onderw.dinsdag 30 april 1991 maandag 20 mei t/m Terinzagelegging beschikkingen Zomervakantie 01820-28011 Milieudienst Midden-Holland, nrs. 4342/90 en 12761/89. Waddinxveen, 30 mei 1990. Wethouder J. Neele: uitsluitend na afspraak met de secretaresse. Van Vakanties: Herfstvakantie Kerstvakantie Oproep aan alle bedrijven in Waddinxveen Voorjaarsvakantie Dorpstraat Onderweg Dorpstraat i Commissie voor de Sociale Zorg op donderdag 7 juni 1990, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - De begroting 1990 van de Stichting Maatschappelijke Dienstver lening "Zuidplas”. - Subsidies 1990 op het terrein van het gehandicaptenbeleid (sec tor 14). Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in het gemeentehuis in de leeskamer (le etage) ter inzage. Buiten de kan tooruren in overleg met de gemeentesecretaris. de directie van C.P. Broer B. V. ten behoeve van opslag van bakke rijgrondstoffen en produktie van droge mixen op het perceel Coe- necoop 27. De aanvraag en alle andere ter zake zijnde stukken liggen vanaf 31 mei tot 1 juli 1990 ter inzage bij de dienst Openbare Werken en Be drijven, afd. Ruimte en Bouw in het gemeentehuis alhier, elke Op dinsdag 13 en woensdag 14 november a.s. wordt in het veiling complex te Bleiswijk de bedrijvenbeurs "Ondernemen in Midden- Holland" gehouden. De beschikking en alle daarop betrekking hebbende stukken liggen vanaf 31 mei tot 1 juli 1990 ter inzage bij de Dienst Openbare Werken en Bedrijven, afdeling Ruimte en Bouw in het gemeente huis alhier, elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur en, op verzoek op de maandagavonden gedurende drie uren. de directie van Axis Aandrijvingen B.V. tot het oprichten en in werking hebben van een werkplaats voor elektro-mechanische aan drijvingen op het perceel Coenecoop 133. Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Milieu-telefoon (voor milieuklachten) maandag 11 februari t/m vrijdag 15 februari 1991 maandag 24 december 1990 t/m vrijdag 4 januari 1991 maandag 15 oktober t/m vrijdag 19 oktober 1990 01820-28011 Wethouder K.W.Th. van Soest: uitsluitend na afspraak met de se cretaresse. Wethouder P.F.J. van Schie: uitsluitend na afspraak met de secre taresse. Hemelvaartsdag plus donderdag 9 mei t/m de vrijdag erna vrijdag 10 mei 1991 Voortgezetonderw.maandag8 juli t/m vrijdag 23 augustus 1991 Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. vrij dag 29 maart t/m vrijdag 5 april 1991 maandag 8 juli t/m vrijdag 16 augustus 1991 14433 14433 Burgemeester C.M. van der Linden: vrijdag 8 juni 1990, uitsluitend na afspraak met de secretaresse. Bij de milieu-telefoon Midden-Holland kan iedereen terecht voor het indienen van een milieuklacht. Onder milieuklachten worden verstaan alle klachten over lucht-, water- en bodemverontreiniging of lawaai. Als u via het milieu-telefoonnummer een klacht indient, ontvangt u doorgaans bericht wat er met die klacht is gebeurd. De milieu-te lefoon Midden-Holland is voor milieu-klachten dag en nacht be reikbaar onder nummer: Tot eind augustus zal de Dorpstraat drie maanden lang als proef worden af gesloten voor het vrachtverkeer. De af sluiting betreft het kruispunt van de Dorpstraat met de Piasweg, de Onder weg en de leplaan. Op dit kruispunt is deze week de ingang van de Dorpstraat zodanig versmald dat personenauto’s wèl kunnen passe ren en vrachtauto’s niet. De andere straten van dit kruispunt zijn normaal toegankelijk. Om verkeersoverlast te vermijden, zul len tijdens de proefperiode verwijsbor den worden geplaatst, zodat de auto mobilist tijdig opmerkzaam wordt ge maakt op de afsluiting. In de week van 4 tot en met 8 juni 1990 worden aan de asfaltwegen in de hele gemeente reparatiewerkzaamheden verricht. Het ver keer kan hiervan enige hinder ondervinden. De officiële opening werd voor de Stichting Drumband Cormula’s ver richt door beschermheer J.W.A. van Berkesteijn en directeur B.F. Langen- dam. Voor overige milieuvraagstukken is op elke woensdagmorgen van 11.00 tot 12.00 uur een medewerker van de Milieudienst Midden- Holland in het gemeentehuis aanwezig op de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven. Buiten deze tijd kan men zich op de gebruikelijke openingstijden wenden tot de afdeling Ruimte en Bouw. Alarmering Algemeen Alarmnummer Brandweer b-g.g- Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood De gemeente Waddinxveen roept hierbij bedrijven en/of onderne mers uit Waddinxveen, die dit jaar eveneens willen deelnemen aan deze gezamenlijke Waddinxveense promotie, op om hiervoor con tact op te nemen met de afdeling Algemene Zaken, de heer W.J. Vermeij, telefoon 01828-14433, toestel 210. WADDINXVEEN - De Dorp straat zal voorlopig niet voor al het doorgaand gemotoriseerde ver keer worden afgesloten, maar al leen voor het vrachtverkeer. Tot die verandering hebben B. en W. van Waddinxveen besloten op ver zoek van de winkeliers. als het begin van een toekomstig win- kelerf. Om na afloop te kunnen aangeven wat de effecten zijn van de proef, zullen er tijdens de proefperiode verschillende verkeerstellingen worden gehouden. Afhankelijk van dej-resultaten van de De officiële ingebruikname van de nieuwe oefenruimte van de drumband Cormula’s in de wijkschool St. Jozef aan de Kanaalweg. (Foto: Sjaak Noteboom). Een beroepschrift moet worden gericht aan de afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA ’s-Gravenhage. Een verzoek om schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur. De beschikkingen worden niet van kracht voordat op een verzoek om schorsing of tot het treffen van een voorlopige voorziening is beslist. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op dat degenen die bezwaren hebben ingediend op de wijze als bovenomschreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ont- werp-beschikking in te dienen. WADDINXVEEN - Op feestelijke wijze heeft de drumband Cormula’s de nieuwe oefenruimte in wijkschool St. Jozef aan de Kanaalweg in de St. Vic- torwijk in gebruik genomen. De oefenruimte op de eerste verdie ping is in eigen beheer opgeknapt en in gericht. Daarvoor repeteerden de Cor mula’s op de tweede verdieping. Data: De met rioolbuizen versmalde situatie bij de Dorpstraat-Ieplaan. (Teke ning: Openbare Werken en -Bedrijven). werkdag van 8.30 tot 12.30 uur en,-op verzoek op de maandagavon den gedurende drie uren. proef zal het college besluiten of de Dorpstraat alsnog al dan niet als proef voor alle autoverkeer dient te worden afgesloten danwel besluiten of er an dere (proef-) maatregelen gewenst zijn, teneinde het uiteindelijke doel te kunnen realiseren (het reduceren van de hoeveelheid doorgaand verkeer over de Plasweg en de Dorpstraat). In maart van dit jaar was een proefaf sluiting gepland voor alle autoverkeer tussen leplaan en Onderweg. Het Col lege van Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen heeft echter op aan drang van belanghebbenden gemeend de proef een ander karakter te moeten geven. Het College heeft enerzijds het door gaand vrachtverkeer willen weren en anderzijds het doorgaand personen-au- toverkeer willen beperken, zonder dat dit ten koste gaat van de toegankelijk heid van de Dorpstraat voor personen auto’s. Naast de afsluiting van bovenge noemde kruising is de kruising Dorp- straat-Kerkweg-West aangepast. Het betreft hier een aanpassing waarbij de ”zuid-poot” van de kruising als inrit- constructie zal worden uitgevoerd. Dit WADDINXVEEN - Pastoor C.J. van der Voort van de rooms-katholieke St. Victorparochie zal worden opgevolgd doorpaterT.F. Buitendijk. De Karme liet is 44 jaar oud, werd in 1976 tot priester gewijd en heeft pastorale func ties bekleed in Almelo en Dordrecht. Pater Buitendijk heeft volmondig ja gezegd op de uitnodiging om in Wad dinxveen een nieuw leven als pastoor te beginnen. Medio mei zal de nieuwe rooms-katholieke herder zijn intrek gaan nemen in de pastorie aan de Zuid- kade, van waaruit hij tijdelijk als tweede pastoor gaat mee functioneren in de parachie. Hij zal door de huidige pastoor een beetje wegwijs worden ge maakt. Pastoor C.J. van der Voort vindt het een hele geruststelling dat Waddinxveen weer een nieuwe pastoor krijgt, want zo vanzelfsprekend is dat niet meer. In het bisdom Rotterdam, waartoe de St. Victorparochie behoort, moet al een vierde deel van de paro chies hun pastoor delen met andere pa rochies. Pater Tom Buitendijk is lid van de Orde van de broeders van Onze Lieve Vrouw van de Berg Karmel. Kortweg: Karmelieten. Het beleven van gelijk gezinde zuster- en broederschap vindt hij voor kerk en samenleving een uitda gend ideaal. Daar wil hij als pastor in Waddinxveen ook aan werken. "Dat kun je als herder het beste doen door je juiste plaats te vinden tussen de mensen. Welke mijn plaats bij u is, zul len u en ik nog moeten ontdekken. Soms loopt een herder voorop om de weg te banen. Indien nodig, zijn er mensen om de herder terug te fluiten. Soms loopt de herder achter de ge meenschap aan. Dan duwt hij de ge meenschap als het ware naar voren. Dat is zwaar werk. Het is dan maar te hopen dat hij geholpen wordt door an deren. Het zou het mooiste zijn, als je als herder met elke parochiaan kunt oplopen; ais je voor een ander een be trouwbare naaste bent”, aldus de nieuwe pastoor in een berichtje in het weekblad van de St. Victorparochie Victorientje. In de eucharistieviering van zondag 1 juli zal hij aan de nieuwe parochie verbonden worden. Gemeenteraad op woensdag 6 juni 1990, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Voorstel tot vaststelling van een Verordening Woonwagencen trum. - Voorstel tot het beschikbaarstellen van een extra krediet ten be hoeve van een verkeersregelinstallatie op de kruising Kanaal- straat/Stationsstraat - Voorstel tot aankoop van het tuinbouwbedrijf gelegen aan de Tweede Bloksweg nummer 34. - Voorstel tot aankoop van het perceel Zuidelijke Dwarweg 2 en 3, thans gemeente Moordrecht. - Voorstel tot wijziging van de Verordening regelende de bevoegd heden en samenstelling van commissies als bedoeld in artikel 62, lid 2, van de gemeentewet. - Voorstel tot benoeming van leden commissie sociaal-cultureel werk en kunstzinnige vorming. - Voorstel tot benoeming van leden commissie zwembad en bin- nensportaccommodaties - Voorstel tot vaststelling van een begrotingswijziging. Burgemeester en wethouders maken bekend dat door hen onder oplegging van voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade of hinder voor de omgeving op 22 mei 1990 vergunning ingevolge de Hinderwet is verleend aan: Besloten is geen openbare zitting te houden. Indien u uw bezwaren mondeling naar voren wilt brengen, kunt u hiervoor tot 21 juni 1990 telefonisch een afspraak maken (telefoon 01828-14433, toestel 116, de heer W. Kaandorp). Ter inzagelegging aanvragen en stukken Burgemeester en wethouders maken bekend, dat de volgende aan vraag om vergunning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten en in werking hebben is ontvangen: Ook de Cormula’s zelf droegen aan de feestvreugde bij. (Foto: Sjaak No te boom). Tot 1 juli 1990 is het mogelijk beroep in te stellen bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen die tegen het verlenen van de vergunning bezwaren hebben ingediend; d. andere belanghebbenden die kunnen aantonen redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest bezwaren in te dienen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en een ver zoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikkingen, dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening van een dergelijk verzoek wordt ingewilligd. Commissie voor Volkshuisvesting en Milieuzaken op donderdag 31 mei 1990, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Evaluatierapportage sanering lokatie Zuidelijke Dwarsweg 2. - Resultaten oriënterend bodemonderzoek gedeelte bedrijfster rein Coenecoop; - Rapportage oriënterend en aanvullend bodemonderzoek perce len Zuidelijke Dwarsweg 2 en 3 te Moordrecht; - Brief Gedeputeerde J. van der Vlist inzake bodemverontreini- gingslokatie Kleikade-Dorpstraat. - Milieubevindingenrapportage industrieterrein Brugweg/Hene- gouwerweg. - Rapport inzake mogelijkheden tot afstemming van het volks huisvestingsbeleid in Midden-Holland. - Uitvoering Milieubeleidsplan. Op maandag 4 juni 1990 (Tweede Pinksterdag) wordt er geen huis vuil opgehaald. De huisvuilinzameling van die maandag is ver plaatst naar dinsdag 5 juni 1990. De geplande huisvuilinzameling van dinsdag 5 juni 1990 vindt nor maal doorgang. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. De sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur De sociaal raadsvrouw: elke werkdag van 9.00-12.30 uur en donderdagavond van 19.00-20.30 uur. In de middaguren kunt u a'.'.ccr. dar. --- spraak hebt gemaakt. Pinkstervakantie vrijdag 24 mei 1991 Voortgezet onderw.maandag 20 mei 1991 Tijdens genoemde periode kunnen gemotiveerde bezwaren schrif telijk bij hun college worden ingediend. Degene die een bezwaar schrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet be kend te maken. Burgemeester en wethouders van Waddinxveen, de secretaris, de burgemeester, J. Meuleman Van der Linden De nieuwe inritconstructie Dorpstraat-Kerkweg-West. (Tekening. Open bare Werken en -Bedrijven). Een groot aantal Waddinxveense bedrijven en instellingen heeft zich de afgelopen jaren op voornoemde beurs in een gezamenlijke Waddinxveense cluster gepresenteerd. Deze bedrijven zullen bin nenkort worden benaderd voor een herhaling van deze succesvolle presentatie. Koninginnedag plus maandag 29 april en de maandag ervoor dinsdag 30 april 1991 wr n - i

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 3