Samenvatting intenm-nota Kinderopvang BEDANKT r Patatje met twee gulden ■assage Weekmarkt, Het Trefpunt en de hefbrug In nieuw zwembadcomplex Koffiebar Dag geen Bingo in De Boog Kinder theater in sportzaal Dactylo Uitzend- buro aan Kleikade Barry van Bommel judoka 1990 bij Den Edel Coopertest Antilope NIVON naar Biesbosch Schilderij lijsten in vrije natuur Waddinxveense ambtenaren in Leeuwarden MOS EN SPETTER Scouting sopt” auto’s Afsluiting Willem de Zwijgerlaan Dag geen buitenlandse televisie DUS Gemeente Boskoop, Politie, v.v. Floreant, E.H.B.O., kwekers en alle andere medewerkers aan het 41e Nationale Scoutingbandconcours Organisatiecomité 41e Scoutingbandconcours ONS KADO VOOR VADER KOMT UIT X- DE HOGE HOED Tuinontwerp, aanleg en onderhoud HET WAS EEN GEWELDIGE DAG! ZATERDAG 16 JUNI A.S. van 10.00 - 16.00 uur. Discussies Ludiek Taekwondoka’s Nog meer succes Markt Pagina 13 Waddinxveen gaat een 9? WADDINXVEEN - Vrijdag 15 en zaterdag 16 juni wordt het eerste lus trum van het Christen-Democratisch Jongeren Appèl (CDJA) gevierd. De lokaties zijn de weekmarkt, Het Trefpunt (forumavond) en de hef brug over de Gouwe. s PIANOHANDEL WINKELCENTRUM WADDINXVEEN groen techniek Bel voor vrijblijvende informatie Tel. 01727 - 12900. Ook ’s avonds bereikbaar WADDINXVEEN - In het nieuwe pretbad van T”_2To patatje met 2,- kosten. De prijzen van de kleine eetwaren lopen uit een van 1,25 voor een kopje automaatkoffie en 3,75 voor een broodje ham burger. I Morgen WADDINXVEEN Waddinxveen krijgt weer een uitzendbureau. Aan de Het CDJA dat in Waddinxveen het 5-jarig bestaan viert. (Foto: CDJA CDJA viert het eerste lustrum Rabobank O Dit zijn de prijzen zoals bedrijfsleider T. Geerdink, die ter vaststelling aan de gemeentelijke commissie van beheer WADDINXVEEN - Het nieuwe col lege van Burgemeester en Wethouders heeft een nieuwe ’’Interim-notitie Kin deropvang in Waddinxveen” gemaakt. Het vertrek van de PvdA uit het college en de komst van de PCW noopte het voorgestelde beleid wat aan te passen, zoals aangegeven in het nieuwe be leidsprogramma 1990-1994. De samenvatting van de interim-notitie kent 12 punten: 1. De gemeente Waddinxveen komt in aanmerking voor een uitkering uit het stimuleringsfonds kinderopvang voor 240.000,- in 1990 (incl. max. 180.000,- voor investeringen), 90.000,- in 1991 120.000,- in 1992 en 150.000.- in 1993 mits aan de voorwaarden door het rijk gesteld wordt voldaan (met name wat de opvang 0-4 jarigen betreft). 2. Er wordt vanuit gegaan dat het be drag genoemd voor 1993, aangepast aan enige groei, met ingang van 1994 structureel zal worden. De kans op een verhoogde rijksuitkering is aanwezig. 3. Onder de voorwaarden in de nota ge noemd, kan met dit bedrag het te ver wachten exploitatietekort (excl. retri- TEVENS ACCESSOIRES, STEMMEN EN REPAREREN Geopend: Donderdag t/n zaterdag van 09.00-17.Ó0 uur. Dit thema zal dan weer in twee onder delen besproken worden, te weten: wat De laatste lustrumactiviteit betreft een ludieke actie met betrekking op het mi lieu. Daar deze actie nog in een voorbe reidende fase is, en ook om het verras singselement te behouden, kan alleen gezegd worden dat de locatie de hef brug is, op zaterdag 16 juni om 10.00 uur. Op een zwaar bezet taekwondotour- nooi in Delft (de open districtskam- pioenschappen jeugd) waren de tae- kwondo’s erg succesvol. Een le plaats was voor Maurice la Grand. Een 2e plaats was voor Menno la Grand en Robin Eikhoudt. Een 3e plaats was voor Dennis Reumerman, Wout Verhoeven, Evert v. Dam, Roel v. Dam. hoveniersbedrijf 01727-12900 St. VICTORPLEIN 2 WADDINXVEEN TEL. 01828-11697 NIEUWE EN GEBRUIKTE PIANO’S l‘ Zaterdag zal er een klassieke goochelaar in ons winkelcentrum aanwezig zijn. Hij gaat op diverse plaatsen zijn kunsten vertonen en regelmatig een PASSAGE kadobon uit de hoge hoed toveren. Een kadootje VOOR VADER van uw winkelcentrum PASSAGE. Op het Pinkstertournooi in de Sporthal in Nieuwerkerk a/d IJssel zijn diverse judoka’s in de prijzen gevallen. Op een le plaats kwamen: Robin Wil- lemse en Barry v. Bommel. Op een 3e plaats kwamen: Enno Manisiwa, Johan v. Mullem, Johan v. Berkel en Mark Douma. boskoop politiek voor jongeren betekept/op welke wijze interesse gewekt kan wor den en: heeft een politieke jongeren organisatie wel wat te zeggen/kan het invloed uitoefenen op de politiek. De sprekers zullen allen hierover een korte inleiding houden, waarna moge lijkheid voor discussie is. Wellicht kan erna bespreking van bovenstaande nog worden ingegaan op enkele actuele kwestie’s. WADDINXVEEN - Bij de Waddinx veense sportschool Den Edel is Barry van Bommel de judoka van het jaar ge worden. De 14-jarige judoka, die daar mee een succesvol jaar afsluit, wist in het seizoen 1989/1990 de meeste pun ten te behalen. Barry van Bommel wist over het gehele jaar door tal van wedstrijden, verspreid over het hele land, te winnen en hier door werd hij uitgeroepen tot judoka van het jaar. Maar het succes was nog niet afgelo pen, want zaterdag 9 juni behaalde Barry zijn zwarte band. Hij is hiermee de jongste zwarte banddrager van sportschool Den Edel en ook één van de jongste uit geheel Nederland. WADDINXVEEN - Komende zater dagmorgen 16 juni om vijf uur klinkt in Leeuwarden het startschot voor alweer de 5e Elfstedenestafette (de hardloop- uitvoering van de bekende Elfsteden tocht). Tussen de 125 deelnemende ploegen zal ook voor de 5e maal weer de Waddinxveense Ambtenaren LoopKlup (WALK) aan de start staan. Elk team bestaat uit 12 deelnemers die elk een etappe tussen 2 van de 11 ste den afleggen (alleen de afstand Frane- ker-Dokkum is vanwege de lengte van 45 km gesplitst in 2 gedeelten van 15 en 30 km, vandaar de 12 deelnemers aan een 11 stedentocht). De te lopen af standen variëren van 5,7 tot 30,1 km. Deelname wordt evenals vorige jaren weer mogelijk gemaakt door een finan ciële bijdrage van Wegenbouwbedrijf Versluys en Zn. te Bodegraven, terwijl Baas Telecommunicatie BV en Elek trotechnisch Installatiebureau Heems kerk BV weer 2 personenbusjes be schikbaar stellen voor vervoer en bege leiding van de deelnemers. Ook gaan er 2 fietsers mee om de lopers te begeleiden, van water en andere pepmiddelen te voorzien. Dit zijn Rien Rodenburg en Gré Straver. Laatstge noemde heeft zelfs een dubbelfunctie omdat zij ook nog de etappe Sneek- IJlst moet hardlopen. De totaallijden op deze ruim 200 kilo meter lange route waren in de voor gaande jaren: 1986: 15.38.02, 1987: 15.03.01, 1988: 15.18.39 en 1989: 15.42.57. Het zal duidelijk zijn dat de ’’slechte” prestatie van 1989 het team danig dwarszit. Motivatie om er deze keer ex tra hard tegenaan te gaan is er dus vol doende. De hardlopende ambtenaren die tussen de Friese Elf Steden hun beste been- tje(s) zullen voorzetten zijn: Ben Kra mer, Gré Straver, Henny Captein, Piet Lebbing, Lenie Alblas, Rien de Heer, Wil den Adel, Marco Rodenburg, Paul Niersman, Herman Rebergen, Gerard Dekker en Bert Bakker. Kleikade 4 (tel. 01828-30877) heeft zich gevestigd Dactylo Uitzendburo, waar vestigingsmanagers Helma Wijnen of Lia van Vliet werkzoekenden en werk- biedenden uitnodigt voor een persoon lijke kennismaking. Dactylo Uitzendburo is in de afgelopen 20 jaar van haar bestaan uitgegroeid tot leen landelijke organisatie met 130 ves tigingen door geheel Nederland. i Wat Dactylo Uitzendburo duidelijk an- ders maakt, is haar persoonlijke aan pak in een zakelijke wereld. Zowel met uitzendkrachten als bedrijven maakt zij graag persoonlijk kennis. Immers, pas wanneer de wensen ten aanzien van een tijdelijke baan of kracht duidelijk kenbaar zijn gemaakt, j kun je optimaal bemiddelen. Omdat {het persoonlijk contact naar zowel de uitzendkracht als het bedrijf via één persoon loopt, is de informatielijn bij Dactylo korter. Zo komt de koppeling tussen vraag en aanbod sneller en beter tot stand. WADDINXVEEN - In de hervormde koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse staat vrijdagavond 15 juni het thema ’’Vertrouwen” centraal. Hierbij gaat het om vertrouwen in je zelf, je carrière, je studie en in de Bij bel. Óver het thema komt Hugo Ro- mijn praten vanaf half negen. Vijf jaar geleden werd op 25 juni het CDJA-Waddinxveen opgericht. Vijf jaar lang bestond de kern uit een kleine groep enthousiaste jongeren. In die tijd trachtten zij de Waddinx veense jongeren politiek bewust te ma ken. Tevens wensten zij zich met de Waddinxveense politiek bezig te hou den. Nu in juni 1990 willen de CDJA- jongeren terugblikken op deze periode en hun eerste lustrum vieren. Dit gebeuren zal samengaan met een aantal activiteiten die op 15 en 16 juni gepland staan. Op vrijdag 15 zullen de Waddinxveense CDJA-leden op de weekmarkt te vinden zijn. Zij zullen daar jongeren aanspreken en folders uitdelen om op die wijze wel licht de interesse te wekken voor poli tiek en ook hun eigen organisatie. Te vens zal er worden verwezen naar de ’s avonds geplande discussie-avond. Op die avond zullen in een politiek fo rum de voorzitters van de landelijke politieke jongerenorganisaties aanwe zig zijn. Het algemene thema dat de avond zal dragen is ’’Jongeren (en) po litiek”. en exploitatie van het zwembadcom plex heeft aangeboden. Dit zijn de voorgestelde horecatarieven: Koffie automaat 1,25 Ranja, grenadine 1,25 Koffie, thee, melk 1,75 Cola, sinas, up, tonic, cassis 1,75 Overige frisdranken 2,25 Getapt bier en alcoholvrij bier 2,00 Bier per fles/blik/speciale bieren 2,50 Jenever, vieux, sherry, vermouth, port 2,50 Moezel en rode wijn 2,50 Overige gedistilleerd/likeuren 3,75 Friet zonder 1,75 Friet met 2,00 Friet speciaal 2,50 Vlees kroket 1,60 Fricandel 1,60 Fricandel speciaal 2,25 Bami of nassischijf 1,60 Knakworst 1,60 Saucijzebroodje 2,00 Gehaktbal 2,75 Hamburger speciaal 2,75 Loempia 3,75 Saté met brood 6,50 Saté met friet 6,50 Tosti met ham en kaas 2,25 Uitsmijter met ham of kaas 6,50 Appelgebak met slagroom 2,75 Huzarensalade 3,50 Soep van de dag 3,00 Bami/nassi snacks (6 stuks) 3,25 Bitterballen (8 stuks) 3,25 Portie kaas/leverworst 3,50 Broodje ham/kaas 2,25 Broodje kroket/fricandel 2,50 Broodje gehakt 3,75 Broodje hamburger speciaal 3,75 WADDINXVEEN - ’’Scouting sopt terwijl u shopt” is het motto van de au- towasactie die komende zaterdag op de parkeerterreinen bij het Koningin Wil- helminaplein en de Passage wordt ge houden door de meisjes en jongens van Scouting St. Victor. WADDINXVEEN - De Willem de Zwijgerlaan wordt volgende week een weeklang afgesloten. Dit is nodig vanwege herstelwerkzaam heden aan de riolering. In die week tus sen maandag 18 en vrijdag 22 juni zal het verkeer een andere route moeten kiezen. De afsluiting betreft het gedeelte vanaf de ringvaart tot aan de Mauritslaan. WADDINXVEEN - Morgen - donderdagmiddag 14 juni - zal de Waddinxveense Kunstkring om 13.00 uur in ’t Weegje de eerste van de drie reusachtige grote schilderij lijsten in de vrije natuur plaatsen. De twee andere lijsten worden ge plaatst langs de Petteplas en in Het Gouwebos. De lijsten van de Wad dinxveense Kunstkring hebben als doel aandacht te vragen voor de na tuur in de eigen omgeving; de na tuur wordt als het ware ’’ingelijst”. De lijsten vormen een mooi foto- grafie-object en iedereen kan zo zijn eigen stukje natuur fotografe ren en inlijsten. Deze activiteit heeft te maken met de Anjerfondsmanifestatie die op zaterdag 16 juni zal plaats vinden op het Raadhuisplein van de ge meente Waddinxveen. Hier treden op diverse muziekver enigingen, volksdansgroepen en to neelverenigingen. Tevens zullen er in De Bonkelaar diverse popgroe pen te zien zijn. De toegang tot deze manifestatie is gratis. '”Van Voren Verloren” is een voorstel ling voor iedereen vanaf 7 jaar. Samen gesteld uit improvisaties rondom het werhaal ”De Neus” van Gogolj, spelen 'Berend Drent, Ellen Verhey en Theo Westerduin fragmenten uit het gere gelde leven van meneer van Voren. Zijn dagen zijn gevuld met kantoor werk en zijn onbeantwoorde liefde voorjuffrouw Lelie. En dan op een dag verliest meneer van Voren zijn (grote) heus. Hij durft zich nergens meer te vertonen en staat alleen met zijn pro bleem; iedereen holt al achter zijn ei- gen neus aan. Dit hele proces, rustig opgebouwd en Steel sober vormgegeven, zorgt voor ten stevige, aandoenlijke, maar ook humoristische voorstelling. Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 13 juni 1990 I» WADDINXVEEN - De Waddinx veense sportclub Antilope houdt don derdagavond 14 juni weer een Cooper test. De bedoeling van een Coopertest is om in 12 minuten tijd een zo groot mogelijke afstand af te leggen. Aan de hand van de door dr. Kenneth Cooper opgestelde tabel kan uit de be haalde prestatie de conditie worden af gelezen. De Coopertest is geschikt voor zowel beginnende trimmers als su- per-sportlui. Plaats van handeling is de atletiekbaan aan de Alberdingk Thijmlaan. Er wordt gelopen in series van 20 perso nen. Vanaf 19.00 uur start er elk kwar tier een nieuwe serie. De prestaties zul len worden bijgehouden door juryle den van Antilope. ■WADDINXVEEN - De volgende week maandag 18 juni overdag zijn de buitenlandse televisiestations (behalve 3RT 2 en de daarop uit te zenden Ka- telkrant Waddinxveen) niet te zien. n verband met uit te voeren werk- :aamheden in een nieuw bestemmings plan van de gemeente Alphen a/d Rijn :al een hoofdkabel van de Centrale Xntenne Inrichting in de gemeente Al phen a/d Rijn moeten worden verlegd. )e verlegging van de hoofdkabel zal plaatsvinden op maandag 18 juni. i Xangezien de gemeente Waddinxveen l ie signalen voor de doorgifte van t.v.- tn radioprogramma’s ontvangt via de antenne-inrichting van de gemeente Alphen a/d Rijn, zullen de werkzaam heden aan de hoofdkabel gevolgen hebben voor de doorgifte van t.v.- en radioprogramma’s in Waddinxveen. Op maandag 18 juni kan alleen Neder land 1-2-3 en BRT 2 plus Kabelkrant gorden doorgegeven. Van de radio programma’s zal Radio 1-2-3-4-5 en de Ie Kamerlijn te ontvangen zijn. De werkzaamheden, zullen naar verwach ting. de gehele dag in beslag nemenEr jvordt naar gestreefd een en ander om |7.00 uur te hebben afgerond. De avond zal, tenslotte, worden afge sloten met een gezellig samenzijn. Kortom iedereen is zeer welkom op vrijdag 15 juni om 20.00 uur in Het Trefpunt. WADDINXVEEN - NIVON-Wad- dinxveen gaat zondag 8 juli een vaar tocht door de Hollandse Biesbosch ma ken. Vertrokken wordt die ochtend om 10.00 uur vanaf het parkeerterrein in het sportpark ”de Sniep” aan de Sniep- weg. De kosten bedragen 6,- per per soon (niet-leden 8,50). Gereden wordt er naar het bezoekers centrum ”de Hollandse Biesbosch” aan de Baanhoekweg in Dordrecht. In dit centrum is een tentoonstelling over dit stuk ’’Holland” door de eeuwen heen. Allereerst een dia-klankbeeld (plm. 20 minuten) en daarna onder leiding van een deskundige de vaartocht door dit unieke natuurgebied met de zo type rende smalle kreekjes, flora en fauna. Deze tocht duurt ca. 1,5 uur. Aanmelden: tot 1 juli op tel. 01828- 13579 of 15848 in Waddinxveen. Het NIVON zal trachten degenen die geen vervoer hebben, onder te brengen bij diegenen, die wel over vervoer be schikken. "WADDINXVEEN - In de sportzaal Groenswaard aan de Wingerd wordt zondagmiddag 17 juni om half drie voor de laatste keer dit seizoen van wege het jongerencentrum De Bonke laar een kindertheatervoorstelling ge geven. De toegangsprijs bedraagt J?,50 per persoon. (Voor de jongeren zal het jeugdtheater Plok het stuk ”Van Voren Verloren”, 'gebaseerd op het verhaal van Gogolj .spelen. Het oplossen van personeelproblemen heeft een professionele achtergrond. Achter de 130 Dactylo-vestigingen staat een professioneel hoofdkantoor waar de centrale administratie plaats- vindt. Het uitgebreide vestigingennet van Dactylo zorgt er bovendien voor dat er altijd een vestiging bij u in de ..buurt is. Na al een uitgebreid vestigingennet te ‘hebben opgebouwd in Zuid-Holland {zal de nieuwe Dactylo-vestiging in ‘Waddinxveen een centrale plaats gaan innemen in de regio en dagelijks gaan 'samenwerken met Dactylo-vestigingen in de omgeving. butiefondsen) worden afgedekt van plm. 60 kindplaatsen Gastouderpro- ject, plm. 16 kindplaatsen halve dagop vang en plm. 12 kindplaatsen hele dag opvang kinderdagverblijf (een volle opvangplaats 48 weken x 5 dagen 2160 uur per jaar). 4. In de (voorlopige) begrotingen wordt uitgegaan van een tarief van ƒ3,- /uur per kind voor opvang voor alle drie de vormen van kinderopvang. 5. Op de gemeentebegroting 1990 is een structureel bedrag van 45.000,- per jaar opgenomen ten behoeve van kinderopvang. Met dit bedrag kunnen de retributiefondsen worden gevoed van de hierboven genoemde opvang voorzieningen, teneinde ’’korting” te geven op de ’’uurprijzen” aan netto ge zinsinkomens tot 2,800,- per maand. 6. Voor plaatsen te verhuren aan be- drijven/overheid zal een tarief gelden van 12.000,-/kindplaats/jaar 2160 uur) (voor bedrijf aftrekbaar van winst vóór vennootschapsbelasting). 7. Alle opvangactiviteiten dienen bij voorkeur door het particulier initiatief te worden opgezet en in stand gehou den. Coördintie ten aanzien van aan melding, wachtlijst en toewijzing is zeer gewenst. 8. De gemeente is bereid het leeg staande gebouw (voormalige kleuter school Prins Willem Alexander) aan de Peter Zuidlaan 4 ter beschikking te stellen tegen een matige huur. Ver bouw geschiedt door middel van de rijkssubsidie voor investeringen. 9. Het Gastouderproject wordt over 1990 gesubsidieerd met 90.000,-, welk bedrag wordt terugontvangen van het rijk via de stimuleringsregeling. 10. In de 2e helft van 1990 wordt nader onderzocht of de in de notitie geschet ste opzet van halve en hele dagopvang realiseerbaar is. 11. In het najaar 1990 wordt door B. en W. een vervolgnotitie aan de gemeen teraad voorgelegd, met daarbij beho rende raadsbesluiten. 12. In de raad van september 1990 wordt een verordening Kinderopavng ter vaststelling aangeboden, teneinde te voldoen aan de gestelde voorwaar den voor het ontvangen van de stimule ringsgelden over 1990 en 1991. VADDINXVEEN - Vrijdagavond 15 uni om negen uur wordt in het buurt- :entrum De Boog de laatste bingo- tvond van dit seizoen gehouden. 2r zijn tijdens de 10 ronden voor 12,50 aantrekkelijke prijzen te winnen. Er wordt gespeeld in een rookvrije ruimte. Na de bingo is er nog gelegen heid voor een d.'nsje.

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 13