Waddinxveen viert gouden Anj erfonds Vernielingen in W’veen Heel bijzondere expositie van Hetty Lesschen Programma Anjerfonds Hard werken van mondschilderes Laatste oplevering woensdag 20 juni Moordrecht Orgel concert in Minister Jan Pronk bij jubileum Kerngroep Opbrengst collecte Herstraten P-terrein sportpark Informatie avond van ’’Jodokus” Humanistisch café in Gouda Anjercollecte Winkeldiefjes Bromfietsen Doelstelling Diefstallen Onder invloed Bussen Aanrijdingen Mei 1986 Fietsen Dadertjes bekend I Pagina 17 The Amazing Stroopwafels. (Foto: The Amazing Stroopwafels) WADDINXVEEN - Waddinxveen is één van de zeven Zuid-Hollandse gemeenten waar het Anjerfonds Zuid-Holland zaterdag 16 juni haar 50- jarig bestaan viert met onder meer een manifestatie rond de amateurkun- sten. i In de Waddinxveense bruidsvilla prachtige collectie NIEUWE bruidsjaponnen. TEVENS ALLE TOEBEHOREN. Bel vrijblijvend voor een afspraak. Mevr. J. de Vries - Brugweg 90 - Waddinxveen - Tel. 01828-15953 WADDINXVEEN - Het groot onderhouds- en isolatieplan aan 441 wo ningen in de Bomenwijk zal volgende week woensdagmiddag 20 juni om half vijf feestelijk worden opgeleverd. Dat gebeurd door de woningbouw vereniging Waddinxveen en bouw- en isolatiebedrijf Isomur BV uit Gou- derak. WADDINXVEEN - Vorig weekeinde zijn er in Waddinxveen tussen vrij dag 1 en dinsdag 5 juni in Waddinxveen vernielingen aangericht op het binnenterrein van een school aan de Lindengaarde. Onbekenden hebben planten uit de grond getrokken en deze in een vijver gegooid. Het binnen- - Waddinxveen I i I I terrein moet bereikt zijn door over een dak te klimmen van de school. De Waddinxveense mondschilderes Hetty Lesschen-van Barneveld exposeert in de openbare bibliotheek. (Foto: RN 92. In de middag I Waddinxveen verzorgd J Sjaak Noteboom De officiële opleveringshandeling zal bestaan uit het overdragen van een speeltuinwerktuig aan de speeltuinver eniging De Paddestoel aan de Lijster besstraat. Het beleid van de woningbouwvereni ging is erop gericht om de huren zo laag mogelijk te houden met het doel om mensen met een bescheiden inkomen een goede woning met een betaalbare huur aan te bieden. houdsplan was Isomur BV te Goude- rak met als belangrijkste onderaanne mer Installatiebedrijf De Wit Wad dinxveen BV te Waddinxveen. De werkzaamheden zijn complexgewijs uitgevoerd. Bij de uitvoering waren de bewoners via bewonerscommissies ver tegenwoordigd. De bewonerscommissies vergaderden gemiddeld één keer per zes weken. De samenwerking tussen bewoners, ge meente, nutsbedrijven, woningbouw verenigingen en aannemer(s) was bij zonder goed en de uitvoering van het grootonderhoud is tot volle tevreden heid van iedereen verlopen. zijn. Zij worden vaak ondersteunt door de gemeentelijke ambtenaren, die veel energie steken in de organisatie van de jaarlijkse Anjercollecte. Mede dank zij de Anjerfondscollecte kan het Anjerfonds Zuid-Holland jaar lijks ruim 1 miljoen gulden aan subsi dies verlenen aan stichtingen en vereni gingen op het terrein van cultuur en na tuurbehoud. De collecte wordt ieder jaar in de maand juni gehouden: dit jaar van 18 tot 24 juni. Het huidige werk van het Prins Bern- hard Fonds en de Anjerfondsen heeft geen enkele relatie meer tot het doel waarvoor het in de Tweede Wereldoor- sen zijn gericht op culturele projecten van regionaal of plaatselijk belang. Voor zowel het Prins Bernhard Fonds als de Anjerfondsen geldt dat zij met name subsidie verlenen aan initiatieven en projecten waarbij zelfwerkzaam heid en particulier initiatief een belang rijke rol spelen. I I De bloei van de fondsen is vooral te danken aan de inzet van duizenden vrijwilligers, die in vele comité’s actief t den fietsen zijn door de rechtmatige ei genaren af te halen op het bureau aan de Mozartlaan. WADDINXVEEN - Vanwege het Sportcomité Waddinxveen wordt deze week op het parkeerterrein in het sportpark ”de Sniep” aan de Sniepweg een lunapark gehouden. Na de kermis wordt het terrein her- bestraat. Hierdoor kunnen de vrachtwagens er niet meer gepar keerd worden. Vrachtwagens kunnen dan tijdelijk gebruik maken van de zuidzijde van de Sniepweg tussen de Lima- weg en de Dreef. Overigens ligt het in de bedoeling om het zwembadterrein niet meer te gebruiken als vrachtwagen-par- keerterrein. De gemeente is voor nemens om een nieuwe locatie te creeëren op het bedrijvenpark Coenecoop. In afwachting van dit nieuwe ter rein kunnen de vrachtwagens langs de wegen in het bedrijvenpark Coe necoop geparkeerd worden. De politie werd vorige week gecon fronteerd met twee inbraken in wonin gen. Op donderdag 7 juni werd tussen 08.00 en 17.00 uur ingebroken in twee naast elkaar gelegen woningen aan de Justus van Effenlaan. De daders wisten in de woningen te ko men door het intrappen van de voor deuren. Uit de woningen verdwenen resp. een videorecorder, bankbeschei- den, een fototoestel en twee tassen met foto-apparatuur, paspoorten, bankbe- scheiden en geld. De politie is op zoek naar getuigen die mogelijke daders met deze goederen (en vooral de video recorder) hebben zien ’’sjouwen”. In de nacht van vrijdag 8 op zaterdag 9 juni is ingebroken in een bedrijfspand aan de Julianastraat. Men is binnenge komen door een niet afgesloten boven licht, waarna een daaronder gelegen raam kon worden geopend. In de middag van donderdag 7 juni vond een aanrijding plaats nabij de car- poolplaats aan de IJsermanweg. Een auto die achteruit uit stilstand wegreed raakte een passerende bromfietsster. De betrokken bromfiets werd geheel vernield. De bromfiets-bestuurster is voor verwondingen aan het gezicht en armen behandeld. Bomenwijk gerenoveerd De totale netto-investering van de wo ningbouwvereniging Waddinxveen be droeg dus 7.553.001,41, welk bedrag geheel uit eigen middelen is gefinan- cieerd. De gemiddelde bruto-investe- ring bedroeg per woning 26.145,39. De huren zijn slechts minimaal ver hoogd met de kosten van de dubbele beglazing en spouwmuurisolatie, aan gezien deze kosten ingevolge de wette lijke voorschriften aan de huurder moeten worden doorberekend. Tegen over deze kosten staat een besparing op de kosten van het gasverbruik. Vier jeugdige diefjes, in de leeftijd van 10 en 11 jaar zijn op donderdag 7 juni door de politie onderhouden nadat zij betrapt waren bij het stelen van speel goed op de Passage. De ouders zijn door de politie van het gebeurde in kennis gestel.d MOORDRECHT - Zaterdagavond 23 juni om acht uur houdt de Stichting Or gelconcerten te Moordrecht wederom een orgelconcert in de Ned. Herv. Kerk te Moordrecht. Op dit prachtige barokpijporgel uit 1773 zal de gastorganist Jan Bonefaas uit Gorinchem een concert verzorgen. Hij zal werken spelen van Bach, Alean- dre Guilmant, Samuel de Lange en een improvisatie van zichzelf aan het slot. Jan Bonefaas begon in 1943 orgel te studeren bij wijle Feike Asma en is sinds 1955 organist van de Grote Kerk te Gorkum. Tevens is hij muziekleraar, componist en koordirigent. Het concert begint om 20.00 uur en de toegang is 4,-, kinderen en CJP 2,50. GOUDA - Het Humanistisch Verbond Midden-Holland houdt maandagavond 11 juni een ’’humanistisch café” in Bor- salino, Naaierstraat 2 te Gouda, voor ieder die naaf binnen wil lopen. Er wordt dan - naar aanleiding van de krantenberichten van de afgelopen maand - pittig gediscussieerd. Boven dien leest men voor uit eigen werk. Speciale medewerking is er van Gusta Lagerwaard. Onder het motto ’’Geven om cultuur die je lief is” presenteren Alkemade, Barendrecht, Cromstrijen, Goederee- de, Naaldwijk, Waddinxveen en Zede- rik de in hun regio aanwezige amateur- kunsten en cultuuruitingen en hebben daardoor allemaal een relatie met het Anjerfonds. De manifestatie is gratis toegankelijk. Amateurtoneelverenigirigen, fotogra- fieclubs en beeldende kunstenaars, zangverenigingen, harmonie- en fanfa re verenigingen, historische verenigin gen en organisaties op het terrein van natuurbehoud zorgen die dag voor een gevarieerd programma. Vanuit een tuin aan de Ch. Bourbon- straat is in de nacht van zondag 3 juni een rood/zwarte Batavus bromfiets ontvreemd. De bromfiets is voorzien van het verzekeringsplaatje SPJ 209 WADDINXVEEN - In de week van 21 t/m 27 mei werd ook in Waddinxveen de AVO-collecte gehouden, een inza meling ten behoeve van de integratie van gehandicapten in de samenleving. De opbrengst was 4.938,55. Dank zij die hulp kan AVO de hulpverlening weer voortzetten. De politie is op zoek naar twee jongens waarvan er één op zondag 10 juni een fiets tegen een auto heeft laten vallen op de Kerkweg-Oost bij cafetaria Vork. De auto-eigenaar zou graag zijn schade vergoed zien. De veroorzaker had wel een briefje op de auto achter gelaten maar de daarop vermeldde ge gevens bleken onjuist te zijn. Het Prins Bernhard Fonds subsidieert projecten met een overwegend lande lijk karakter of belang. De Anjerfond- Twee bewoners van de Zuidkade heb ben vorige week melding gemaakt van het feit dat onbekenden lege flessen hadden weggenomen. Ze hadden resp. vier flessen en een krat met flessen bij de voordeur geplaatst voor de melk- handelaar. Uit onderzoek is vast komen te staan dat het fust later die dag bij een zelfbe- dieningszaak aan de Zuidkade is inge leverd. Van de vermoedelijke dader is alleen bekend dat het om een blonde jongen gaat. Bij een routinecontrole op zondag 3 juni werd op de Kon. Wilhelminasingel een autobestuurder aangehouden die onder invloed van alcohol zijn voertuig bestuurde. Na een ademanalyse heeft de man een rijverbod gehad. Er wordt proces-verbaal opgemaakt. WADDINXVEEN - Deze maand ex poseert de Waddinxveense mondschil deres Hetty Lesschen-van Barneveld van de Sparrengaarde in de openbare bibliotheek aan de Van Mecklenburg Schwerinlaan. Een heel bijzondere ex positie van een bijzondere vrouw. Haar werk toont wilskracht en zou iedereen sterk moeten motiveren. Hetty Lesschen werd begin maart 1983 getroffen door een trombose in de her senstam. Gevolg van deze trombose was de beschadiging van een aantal ze nuwbanen waardoor zij bijna volledig verlamd geraakt is. Bewegen van het hoofd is nog mogelijk, zij het heel be perkt. De verlamming heeft ook tot ge volg gehad dat zij niet meer kan praten. Voor dat haar dit overkwam was Hetty Lesschen altijd al creatief bezig. Ook al door haar werk indertijd als peuterleid- ster bij de peuterspeelzaal Pieter Piere- bas. Het mondschilderen is eigenlijk een beetje begonnen tijdens haar verblijf op het revalidatiecentrum ”De Hoog straat” te Leersum, nu Utrecht. Feite lijk als een onderdeel van de therapie, om de hoofdbalans te verbeteren. Na haar thuiskomst in februari 1987 is na verloop van tijd het één en ander voortgezet op de dagbehandeling van het verpleeghuis Bloemendaal te Gou- De beschilderde zijde wordt gebruikt om daar fraaie broches, spelden, kaar ten en schilderijen van te maken. Het resultaat van driekwart jaar hard werken is nu tentoongesteld. Een ex positie die is ingericht door Margriet van Laar. Hetty Lesscher bepaalt zelf de diverse kleuren en brengt deze aan op het pa pier c.q. de zijde. Door de tandarts is speciaal voor het mondschilderen een mondstukje gemaakt. Margriet van Laar zorgt voor plaatsing van de kwast in het mondstukje en zij zorgt ook voor de inkoop en verdere afwerking van de diverse voorwerpen. Er zullen twee bussen rijden tussen de gemeenten waar de manifestatie plaats vindt. Eén bus zal rijden in Zuid-Hol- land-Noord. En één bus zal rijden in Zuid-Holland-Zuid. In deze bussen zullen meerijden het bestuur van het Anjerfonds Zuid-Holland, bekende en onbekende personen die in één van de 7 regio’s wonen en als reizend ambassa- deur/ambassadrice voor hun gemeente optreden en andere genodigden. De manifestaties duren vrijwel de ge hele dag. De coördinatie van de mani festatie is in handen van de Culturele Raad Zuid-Holland. Het Prins Bernhard Fonds en de Anjer fondsen vormen samen het grootste cultuurfonds. Het Fonds is een particu liere stichting met een landelijk over koepelend bestuur en 15 door heel Ne derland verspreide afdelingen, de An jerfondsen. In iedere provincie en in de steden Am sterdam, Den Haag en Rotterdam is een Anjerfonds werkzaam. De Anjerfondsen beschikken over ei gen besturen en beslissen zelfstandig over subsidie-aanvragen. Het Prins Bernhard Fonds en de daaraan verbon den 15 Anjerfondsen vormen samen het grootste cultuurfonds van Neder land. Dit geld is afkomstig uit verschillende bronnen: collectes, giften, schenkin gen, Algemene Loterij Nederland en Sport Toto Lotto. log werd opgericht. Op initiatief van verzetsmensen werd toen geld ingezameld om vliegtuigen en ander oorlogsmateriaal te kopen en daarmee de strijd van de geallieerden te steunen. da. Dit onder de zeer enthousiaste be geleiding van bezigheidstherapeute Margriet van Laar. Men is heel voorzichtig begonnen met het verven op grote stukken papier. Eén van haar eerste echt goed ge slaagde schilderijen (sept/okt ’87) maakt deel uit van de expositie. Eén van de vitrines is volledig gevuld met dit schilderij. Aangezien de resul taten bemoedigend waren is daar na derhand het schilderen op zijde bijge komen. Het uitvloeien c.q. dooreen- vloeien van de verschillende kleuren verf op de zijde geeft vaak schitterende kleurencombinaties. Na de be vrij ding werd de doelstelling veranderd in ”het ondersteunen van de cultuur in Nederland”. Het Prins Bern- hard Fonds dat met een paar duizend gulden begon keert nu, samen met de Anjerfondsen, zo’n negentien miljoen per jaar uit aan stichtingen en vereni gingen die werkzaam zijn op het terrein van cultuur en natuurbehoud. WADDINXVEEN - Minister drs. J. Pronk van Ontwikkelingssamen werking heeft toegezegd dit najaar het 15-jarig bestaan van de Kern groep Ontwikkelingssamenwer king Waddinxveen bij te wonen. Dit meldt de Kerngroep. Toen de gemeente Waddinxveen in 1975 zich bezig ging houden met ontwikkelingssamenwerking was ze één van de eerste gemeenten, die hiervoor geld op de begroting re serveerde. Inmiddels zijn ongeveer 350 ge meenten op één of andere manier bezig met ontwikkelingssamenwer king, waarbij vooral de laatste ja- ren een grote toename te zien valt. De in 1975 door de gemeente opge richte Kerngroep Ontwikkelingssa menwerking Waddinxveen bestaat 10 november 15 jaar. ”Wij willen hier niet helemaal aan voorbijgaan. Het leek ons een goede gelegenheid om eens extra aandacht te besteden aan gemeente en ontwikkelingssamenwerking”, aldus de Kerngroep. Ze hebben minister Jan Pronk be reid gevonden naar Waddinxveen te komen om te praten over de, dan net verschenen, beleidsnotitie ’’Ontwikkelingssamenwerking in dejaren’90”. In de nacht van zondag 3 juni vond een eenzijdig ongeval plaats op de afrit van rijksweg A12 nabij de Goudse Poort. De bestuurder van de betrokken auto is vermoedelijk in slaap gevallen en in de berm van een verkeersheuvel geraakt. Een heftige stuurcorrectie deed de auto naast de rijbaan belanden. De auto is afgesleept. Na een voorbereiding van twee jaar werd in mei 1986 gestart met een groot- onderhoudsplan voor 441 woningen in de Bomenwijk. Op 20 juni zal het laat ste complex worden opgeleverd en zal het groot-onderhoudsplan zijn afge rond. De belangrijkste uitgevoerde werk zaamheden zijn repareren en vernieu wen van rioleringen, repareren en ver nieuwen van daken en schoorstenen, vervangen van deuren en kozijnen, het opnieuw voegen van muren, repare ren, aanpassen en vernieuwen van gas-, elektriciteits- en waterleidingen, zodat de woningen weer aan de huidige voor schriften voldoen, het vervangen van keukenblokken, het vervangen van plafonds, het aanbrengen van dubbele beglazing en spouwmuurisolatie en voor zover de voorschriften dit vereis ten, zijn er ook rookgasafvoeren ten behoeve van de geisers aangebracht. Hoofdafnemer van het groot-onder- WADDINXVEEN - Zaterdag 16 juni staat het Raadhuisplein in het teken van de Anjerfondsmanifestatie. Een open markt op het Raadhuisplein, een expositie van W.G. v.d. Hulst in de raadzaal van het gemeentehuis en een popconcert in De Bon- kelaar. Het programma duurt van 10.00-16.30 uur. Dit zijn de programmapunten: 10.00-10.30 uur - Openingsmars door een gedeelte van door de drumband ’’Cormula’s” 10.30-17.00 uur - Fietstocht langs de Waddinxveense beelden 10.30-17.00 uur - Lijstenexpositie (3 grote lijsten in de Waddinxveense natuur) 10.30- 17.00 uur - Aktieve markt met sociaal culturele instellingen 10.30- 11.00 uur - Optreden brassband ’’Voorwaarts” 11.00-11.30 uur - Optreden drumband ’’Cormula’s” compleet met majorettes 11.30- 17.00 uur - Muzikantencollectief Waddinxveen in ”De Bonkelaar” (diverse popgroepen) 11.30- 12.00 uur - Volksdansgroepen ’’Dans u fit” en ’’Gasada” met live muziek 12.00-17.00 uur - Opening expositie W.G. van de Hulst (metro-tentoonstelling) 12.00-13.00 uur - Concert van brassband ’’Voorwaarts” 13.00-13.30 uur - The Amazing Stroopwafels 13.30- 14.00 uur - Toneelvereniging ”Toi-Toi” en ’’Maskerade” voeren éénakter van A. Ayckbum op ”Het weldadigheidsfeest” 14.00-14.30 uur - Concert harmonie ’’Excelsior” uit Boskoop 14.30- 15.00 uur - The Amazing Stroopwafels 15.00-15.30 uur - Ballet door Centrum voor Kunstzinnige Vorming (Josephine Las- schuyt) 15.3Ó-16.00 uur - Optreden harmonie ’’Concordia” uit Boskoop (concert drum band) 16.00-16.30 uur - Optreden fanfarekorps ’’Concordia” compleet ipet majorettes, drumband en harmonie. In het kantoorgedeelte van het pand werden diverse kasten doorzocht. Ont vreemd werd een fax-apparaat. De los gehaalde computerapparatuur bleef om onbekende redenen op de plaats delict achter. Door een buurtbewoonster werd de politie attent gemaakt op een tegen over het bedrijfspand geparkeerde blauwe Opel City. Onderzoek leerde dat de auto te De Bilt was ontvreemd. Of deze auto iets heeft uit te staan met de inbraak is nog niet bekend. De poli tie heeft de zaak verder in onderzoek. In Waddinxveen zijn gestolen bij het WSE-voetbalterrein een alumi- niumkleurig kinderfietsje, merk Favo riet, bij het Be Fair-terrein een bruine damesfiets van het merk Super Sport met de postcode 2771 LE 13 en bij het Kon. Wilhelminaplein een zwarte Op- oefiets, merk Oldtimer postcode 2771 RN 92. Gevonden zijn een zwarte damesfiets van een onbekend merk en een groene herenfiets (merk Batavus). De gevon- (89). Later in de week werd, aan de hand van een tip van een buurtbewoonster, de bromfiets onbeheerd teruggevonden op de Van Mecklenburg Schwerinlaan Een bewoner van de Wingerd tipte op zondag 10 juni de politie omtrent een achtergelaten bromfietsframe. Het frame lag in de bossages bij het Kamil- leveld. Het frame maakte deel uit van een in Gouda gestolen bromfiets. De politie heeft vorige week een onder zoekje afgerond naar de diefstal van etenswaar uit een vriezer, die in een schuur aan de Berkengaarde stond. Er werden in totaal drie jongens voor deze diefstal verhoord. Uit onderzoek is vast komen te staan dat de buitgemaakte etenswaren tij dens een picnic zijn opgepeuzeld. Om verdere strafvervolging te voorkomen zijn de daders doorverwezen naar het buro Halt te Gouda. Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 13 juni 1990 ■POLITIENIEUWS» In dp nacht van vrijdag 8 op zaterdag 9 juni zijn diverse vernielingen gepleegd. Op de Eksterdreef werd een auto-an- tenne vernield. Ook op de Fazantdreef vielen twee auto-antennes ten prooi aan vernielzucht. Opmerkelijk is dat alle auto’s voorzien waren van een oranje vlaggetje, wimpeltje of andere oranje versiering. Eventuele getuigen worden gevraagd in contact te treden met de politie. Een op de Groenezoom geparkeerde auto liep een kapotte voorruit op. De ruit bleek te zijn ingegooid met een kie zel die vermoedelijk van het talud van de spoorlijn afkomstig is. Tuinders van de volkstuintjes langs de spoorlijn aan de Groenezoom hebben tevens melding gemaakt van vernielin gen. De laatste week zijn bonestokken uit de grond getrokken en ruiten van zgn. ’’plat glas” ingegooid. WADDINXVEEN - Het particuliere kinderdagverblijf ’’Jodokus” aan de Mercuriusweg opent definitief de deu ren op maandag 3 september. Yvonne van der Harst krijgt halver wege volgende maand de sleutel van het pand aan de Mercuriusweg 4, waarna ze de nodige voorbereidingen kunnen treffen. De officiële opening zal zijn op zaterdag 8 september. Op donderdag 14 juni vanaf 20.00 uur, wordt er een informatie-avond voor be langstellenden gehouden in ”De Vlieger” aan de Staringlaan. Ouders en verzorgers van kinderen die al ingeschreven staan krijgen hierover persoonlijk bericht. Voor eventuele vragen on inschrijvingen kan men te recht bij kinderdagverblijf Jodokus, tel. 01828-19762/11137. De kosten van het grootonderhoud van ”de Sniep” bedroegen in totaal 11.530.116,41. De overheid heeft hierop subsidie verleend van 3.977.115,-. w* '>N\

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 17