Zwarte school in Noord? (2) Wingerdcomité Beleid van SSW verbaast Zwarte school in Noord? (1) krijgt 750, Gouwe College kreeg volop belangstelling Informatie blad met twee fouten Licht in Kaashakker reikt fiets uit westen van Gouwebos Baggerdepot Gouwebos irriteerde J. Rooy Vaderdag in de Wereldwinkel Fietspad langs rijksweg Nettowinst gedaald bij CVB re. - Lokaties Voorkeur II ti JT WADDINXVEEN - De Stichting Wingerdcomité krijgt voortaan ook ge meentelijke subsidie. Het gaat om 750,per jaar. Het gemeentebe stuur is er namelijk van overtuigd geraakt dat aan de Wingerd meer activi teiten worden ondernomen dan op Koninginnedag alleen. J-Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fat soen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. l mh i Pagina 21 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 13 juni 1990 Volop belangstelling tijdens de inschrijvings- en informatie-avond van het Gouwe College. Foto: Sjaak Note- keurig met Nederlandse kinderen op I Skate-board baan bij Dreef WADDINXVEEN/BOSKOOP Met de subsidieversterking komt een x «MMMM I I De omstandigheden en de, vanuit fi nanciële overwegingen, met de betrok ken aannemer gemaakte afspraak maakten eerdere verwijdering van het baggerdepot niet mogelijk. De suggestie om het baggerdepot nabij de spoorlijn te situeren zal het schap - evenals de ervaringen met het inmid dels verwijderde depot - meenemen bij de situering van een volgend baggerde pot. WADDINXVEEN - Het Waddinxveense gemeentebestuur wil 55.000,- uittrekken om achter het voormalige woonwagencentrum aan de Dreef een skate-boardterrein te realiseren. Deze lokatie blijkt beter te zijn dan bijvoorbeeld plekken in de buurt van de Petteplas, de Puttelaan en het sportpark ”de Sniep”. september. Dan worden de definitieve lesroosters uitgedeeld. Op die dag is er in het schoolgebouw ook een boeken beurs. Bij voldoende deelname start het Gouwe College na de zomer met de driejarige MAVO-vakken Engels, Ne derlands, Spaans en Frans en de twee jarige vakken aardrijkskunde en ge schiedenis. In klas twee kan verder gestudeerd worden met Engels, Nederlands, Frans en wiskunde, terwijl de studie in de ex- amenklas kan worden afgerond met de vakken Nederlands, Engels, tekenen of biologie, handelskennis of Duits, Frans en wiskunde. Mede dank zij de financiële steun van de gemeente Waddinxveen is het Gouwe College in Waddinxveen be houden. Alleen voor het HAVO-on- derwijs moet de school uitwijken naar Gouda, de hoofdvestiging van de regio nale onderwijsinstelling. H. ROTTSCHAFER directe1 M. MERTENS voorzitter MR P. BLAAUBOER voorzitter OR HAMID MESKINE Busken Huëtlaan 66 Op deze manier wil ik mijn verbazing en verbijstering kenbaar maken over het beleid van woningbouwvereniging SSW. Een woningbouwvereniging die je rus tig vier dagen zonder warm water en centrale verwarming laat zitten. Er bestaat inderdaad een telefoon dienst voor spoedgevallen. Het heeft echter weinig zin want men stelt ge woon ”bel maandag maar terug”. CARLA GEERS Wikkeveld 9 schikbaar zou kunnen stellen. Wethouder drs. M. Kraaijestein heeft toen in dit gesprek begrip getoond voor het standpunt van het Wingerdbestuur en verzocht een programma in te die nen. Deze zou dan opnieuw in behan deling worden genomen. Uitgaande van hetgeen eerder is beslo ten en aan de stichting medegedeeld betekent dit dat de Commissie Sociaal Cultureel Werk deze aanvraag zou moeten beoordelen. Hier ligt nu het probleem. Immers, instellingen onder gebracht bij de Commissie Sociaal Cul tureel Werk worden in principe niet ge subsidieerd voor het organiseren van activiteiten die uitsluitend recreatief van aard zijn. Dit nu is het geval met de activiteiten van de Wingerd. Behandeling in de commissie zal op grond van het tot nu toe gevoerde be leid dus waarschijnlijk tot een afwijzing leiden. Om daar een mouw aan te pas sen wordt tot een aparte subsidiëring besloten ten laste van de subsidiepot ’’nieuwe verenigingen”. Hoewel de Stichting Wingerd had gevraagd om 812,voor dit jaar zal nu jaarlijks 750,voor activiteiten buiten Konin ginnedag worden verstrekt. Ten aanzien van het centrale punt zijn de volgende locaties bekeken: Pette plas, Puttelaan/Vijverlaan, voormalige woonwagenterrein aan de Dreef en het terrein achter voormalige woonwagen terrein. De Petteplas is qua ligging geschikt om een skate-boardbaan te realiseren. Doch gezien het rustieke karakter van de Petteplas èn de reeds aanwezige on enigheid tussen de sportvissers en de skate-boarders, maakt deze locatie minder geschikt. De Puttelaan/Vijverlaan is qua ligging wat minder geschikt gezien de bebou wing aan de Vijverlaan. Eveneens is dit terrein, mogelijk op termijn, bestemd als bouwlocatie en zou alleen als tijde- Ten aanzien van het type skate-board baan heeft de Waddinxveense gebrui kersgroep de voorkeur voor een hou ten half-pipe bekleed met een plaatsta len beplating. Daar dit type banen meer geschikt is voor de meer ervaren skate-boarder, heeft een baantype dat ook voor de minder ervaren skate- In het Gouwebos aan de westkant komen 35 lichtmasten. Het geld hiervoor - 115.900,- - is beschikbaar gesteld door de recreatieraad van het recreatieschap Gouwebos, die vorige week dinsdag avond in de Waddinxveense raadzaal van het gemeentehuis vergaderde. Het recreatieschap had bestudeerd de mogelijkheden om langs het Wilgerl- laantje en langs het pad dat de beide bruggen aan de Boskoopse en de Wad dinxveense kant in deelplan West met elkaar verbindt, verlichting aan te brengen om zodoende de gebruiks waarde van deze paden en daarmee van het Gouwebos te verhogen. De kosten van de aanleg van deze ver lichting, bestaande uit 35 lichtmasten, worden geraamd op 115.900,-. Bur gemeester en Wethouders van Wad dinxveen is verzocht om, omdat beide paden blijkens het gemeentelijke ver keerscirculatieplan, niet alleen een re creatieve funktie hebben, de exploita tielasten (onderhoud en stroomver bruik), welke geraamd worden op ca. 3.000,- per jaar, structureel voor hun rekening te nemen. Met de subsidieversterking komt een x de gemeente hiervoor, evenals bij de einde aan een lange tijd van getouw- andere wijk verenigingen, subsidie be trek tussen CDA-fractie voorzitter J. A. Hielema en toenmalig wethouder drs. M. Kraaijestein (PvdA). De chris tendemocraat is steeds voorstander van subsidiëring geweest, terwijl de socia list wat meer tijd nodig had om dat ook te vinden. De Stichting Wingerd heeft in een brief vorig jaar subsidie aangevraagd ten be hoeve van het organiseren van activi teiten buiten de Koninginnedagactivi- teiten om. Op de aanvraag 1989 is een negatieve beslissing gevolgd. In de brief die op 5 oktober 1989 aan de stichting is verzon den is medegedeeld dat per 1 januari 1990 de activiteiten van de Stichting Wingerd tot het taakgebied van de Commissie Sociaal Cultureel Werk (en Kunstzinnige Vorming) zouden gaan behoren. De brief is gekruist door een brief van de Stichting Wingerd waarin men om een onderhoud met het college vraagt. Dit gesprek heeft plaatsgevonden op 30 november 1989. In het gesprek heeft het Wingerdbestuur aangegeven naast de Koninginnedagactiviteiten ook een aantal andere activiteiten te organise ren. Men was de mening toegedaan dat lijke skate-boardbaan ingericht kun nen worden. Ook het voormalige woonwagenter rein is qua ligging geschikt als skate- boardbaan, doch dit terrein zal worden ingericht als evenemententerrein/par- keerterrein. Het terrein achter het voormalige woonwagenterrein aan de Dreef is qua ligging en bestaande in richting uitermate geschikt als skate- boardterrein. Het is aan drie zijden door hoog groen omgeven en er ligt een asfaltbaan van plm. 30 meter lengte. Aan de andere zijde grenst het terrein aan de tennisbanen. boarder goed toegankelijk is, zoals een polyester baan, de voorkeur. Gelet op het vorenstaande is er door de gemeente een inrichtingsschets ge maakt voor de locatie achter het voor-, malige woonwagenterrein. Op het ter rein is een polyester half-pipe gesi tueerd met aan weerszijden een bordes met balustraden en een trapje. Eveneens is er een heuveltje gesitueerd dat aan de ene zijde een uit betonnen blokken bestaande trap heeft en aan de andere zijde een geasfalteerde helling- baan Om parkeren van auto’s op het terrein tegen te gaan is aan de westzijde een aantal betonblokken geplaatst. Even eens zijn er twee banken en een afval bak gesitueerd. Het verbindingspad met het evenemententerrein is middels een sluis van hekjes afgezet. De bestaande asfaltbaan zal alleen van een niéuwe toplaag moeten worden voorzien. De kosten voor de inrichting van het totale terrein zij n geraamd op 55.000.- (inclusief 18,5% BTW). Hier voor moet een apart krediet beschik baar gesteld worden. Gelet op de korte periode voor de aan vang van de zomervakantie (23 juli) zal vooruitlopend op de totale inrichting van het terrein de half-pipe geplaatst kunnen worden. stond was alles behalve correct te noe men. Wordt het niet eens hoog tijd dat het overschot aan financiën bij de SSW be steed wordt aan werkelijke dienstverle ning en service. Een deugdelijke week end- en avondservice is absoluut geen overbodige luxe. Helaas is ons klimaat niet zo tropisch dat je 4 dagen zonder verwarming en warm water kan. Over de toekomst van de Openbare Klaas de Vriesschool stuurde de Leon J van Gelderschool van de Essengaarde I de volgende brief aan het gemeentebe- stuur: Medezeggenschapsraad, team en ou derraad van de Leon van Gelderschool voor openbaar basisonderwijs hebben Amet verontrusting kennis genomen van de ontwikkelingen, zoals die zich rond Tot slot van deze brief, willen wij nog maals benadrukken hetgeen in de pe riodieke kontakten met de wethouder door de medezeggenschapsraad naar voren is gebracht. Zo er al sprake zou moeten zijn van sluiting en opheffing van de Klaas de Vriesschool, dan is fu sie met de Leon van Gelderschool een niet gewenste variant. Het eerdere fu- sie-proces met de mr. A. de Roos school is nog eerst zo recent afgerond, dat voor het optimale functioneren in de nieuwe situatie nog geruime tijd no dig zal zijn. Vertrouwende, dat de openbare dis- cussie over dit onderwerp zal leiden tot een afgewogen, maar vooral zorgvul dige besluitvorming in het belang van de gemeente Waddinxveen in het alge meen en dat van de bij het basisonder wijs in de wijk Groenswaard betrokken leerlingen, leerkrachten en ouders in het bijzonder, verblijven ting” van hun bijzondere kinderen? Ik denk dat buitenlanders in dit dorpje helemaal niet vrij zijn om eigen keuzes te maken, ze worden geduwd en gecon centreerd in oude flatgebouwen en krijgen geen enkele kans om daar uit te komen. De Waddinxveense politici moeten ophouden met al die mislei dende en demagogische taal, die ner gens op slaat en overgaan tot concrete maatregelen en actie. Het probleem van de Klaas de Vries school is een probleem van Waddinx veen, niet een nationaal probleem, zo als werd gesuggereerd in de gemeente raadsvergadering van afgelopen woensdag. Het is een probleem dat voortvloeit uit het wanbeleid van de ge meente. Er wordt onzorgvuldig omge gaan met het minderhedenbeleid. Men 'beslist, a l’improviste, over het lot van deze mensen, zonder over de conse quenties na te denken. Van deskundig heid is nauwelijks sprake. De gemeente zou hier serieus over moeten nadenken, met buiten- en Ne derlanders praten; waar liggen de pro blemen precies, wat zijn de irritaties en wat voor stereotiepen bestaan er over de ene of de ander groepering. Het wordt tijd dat men zich bewust wordt dat het naief is om te denken dat er niets aan de hand is en dat het alle maal wel meevalt in vergelijking tot an dere gemeenten, steden of nog sterker landen. Vergelijken is de realiteit, niet meer zien en ik denk dat de heren poli tici zich verschuilen achter deze verge lijkingen en hun ogen sluiten voor de hanie feiten. den, zonder daarmee afbreuk te doen aan de grondwettelijke vrijheid van de keuze van onderwijs. Onderwijs aan anderstaligen in het al gemeen en aan minderheden in het bij zonder vraagt om een zeer intensieve en vooral zorgvuldige benadering; niet alleen gaat het daarbij om de positie van leerlingen en ouders, maar ook om die van leerkrachten. Een doeltreffend stimuleringsbeleid van de kant van de gemeente is daarbij onontbeerlijk; zij zullen het plaatselijke onderwijs moe ten equiperen teneinde die taak te kun nen oppaken en voor alle betrokkenen bij het onderwijs een klimaat van opti male acceptatie en integratie moeten bewerkstelligen. Van het gemeentelijk beleid moet een stimulans uitgaan om aan de gewenste integratie in onze mul ticulturele samenleving in de praktijk van alledag vorm te geven. Dat beleid zal naar het oordeel van alle bij het openbaar onderwijs op de Leon van Gelderschool betrokkenen, met name gericht moeten zijn op een opti male spreiding over alle vormen van onderwijs ter voorkoming van het in de grote steden zich manifesterende pro bleem van ’’witte” en ’’zwarte” scho len. Afspraken met de besturen van het bij zonder onderwijs als hiervoor bedoeld, alsmede de onmiddelijke realisatie van een doeltreffend en op werkelijke inte gratie gericht onderwijsbeleid ten be hoeve van minderheden, maken de dreiging van sluiting en opheffing voor de Klaas de Vriesschool op grond van een demografisch niet verklaarbare da ling van het leerlingenaantal ongedaan. WADDINXVEEN - De nettowinst van de Centrale Volksbank, in Wad dinxveen gevestigd aan de Zuidplas- laanis vorig jaar gedaad van 27,9 mln naar 18 mln. De oorzaak moet wor den gezocht in een verkrapping van de rentemarge en een toenemende con- currrentie. Verder is het investerings niveau sterk gestegen in verband met automatisering en uitbreiding van het beheerdersnetwerk Het balanstotaal van de bank ging vorig jaar van 2.625 mln naar 2.642 mln. Het bestuur acht het niet verantwoord nu al een uitspraak te doen over 1990. Het streven is erop gericht het winstpeil van 1989 te evenaren. De Centrale Volksbank is bezig met een fusie met de Algemene Spaarbank voor Nederland, de Hollandse Koop- mansbank en de verzekeringsmaat schappijen De Centrale en Concordia. WADDINXVEEN - Ook de Waddinx veense Wereldwinkel bij het Koningin Wilhelminaplein houdt rekening met het feit dat het zaterdag 17 juni Vader dag is. De Wereldwinkel werkt aan positiever betering van kansarme groepen in de Derde Wereld door rechtstreeks de produkten van hun coöperaties te ko pen en hen daarvoor een eerlijke prijs te betalen. Op deze manier willen zij de vaders, moeders en hun gezinnen stue- nen om een beter bestaan op te bou wen. Iedereen in Waddinxveen kan daaraan meehelpen door eens te komen We- reldwinkelen. Bovendien is het assorti ment in de winkel uitgebreid, want er is nu ook kunstnijverheid van de Stich ting Goed Werk te koop. ’’Goed Werk” is een organisatie voor ontwikkelingssamenwerking op evan gelische grondslag. Voor Vaderdag zijn er mooie geschen ken in de Wereldwinkel van natuur lijke materialen en exclusief omdat al les handgemaakt is. Maar natuurlijk is er naast de kunstnij verheid nog steeds leuke geschenkver- pakking voor thee, koffie en wijn. Zaterdag 16 juni is de Wereldwinkel ook aanwezig bij de festiviteiten voor het jubileum van het Anjerfonds op het Raadhuisplein. WADDINXVEEN - Voor het publiek tijdens raads- en commissie-vergade ringen en voor andere geïnteresseer den heeft het Waddinxveense gemeen tebestuur een informatieblad uitgege ven. In dit informatieblad worden gegevens verstrekt over de samenstelling, taken en bevoegdheden van het gemeentebe stuur en wordt verteld over de gemeen teraad en het college van B. en W. Ook de taken van de burgemeester en de Waddinxveense inspraakmogelijkhe den komen ter sprake. Iri de gemeenteraadsvergadering van vorige week woensdagavond had PvdA-raadslid drs. M. Kraaijestein te leurgesteld gezien dat zijn naam en die van zijn partijgenoot Ch.A.A. Wijnen verkeerd stonden afgedrukt. Zo had de afdeling Algemene Zaken, die de uitgave van het informatieblad heeft verzorgd, de naam van Martin Kraaijestein afgedrukt met een extra ”n” en ontbrak bij bij ”Ch” van Char les Wijnen de ”h”. BurgemeesterC.M. van der Linden be treurde de zetfouten en beloofde dat het informatieblad opnieuw zou wor den uitgegeven met de juiste spelling wijze van denamen van de beide raads leden. WADDINXVEEN/BOSKOOP - De manier waarop in het Gouwebos is om gesprongen met het inmiddels weer verdwenen baggerdepot heeft de irrita- tie opgewekt van de Boskoper J. Booy Hij heeft daarover brieven gestuurd aan het recreatieschap Gouwebos. In het baggerdepot in het Gouwebos wordt niet alleen periodiek de bagger opgevangen uit de sloten van het Gou webos maar bijvoorbeeld ook de bag ger uit de maaltocht aan de noordzijde van het Gouwebos die normaliter door de aangrenzende eigenaren zou moe ten worden ontvangen. Naar aanleiding van meerdere verzoe ken van de jeugd uit diverse wijken van Waddinxveen met betrekking tot de realisering van een skate-boardbaan in de gemeente is door de dienst Open bare Werken een onderzoek ingesteld naar de diverse mogelijkheden van skate-boardbanen. Hiertoe is een aan tal andere gemeenten bezocht waar reeds een skate-boardbaan is aange legd. In Waddinxveen is een grote groep jon geren tussen de 10 en 17 jaar, waarvoor het skate-boarden de vrijetijdsbeste ding is. Ze zijn afkomstig uit alle woon wijken van Waddinxveen en zij behel pen zich met het zelfgemaakte ’’street- ramps” en ’’skaten” veeal op de open bare weg met alle gevolgen van dien (overlast e.d.) Voor deze leeftijdsgroep is er binnen de gemeente zeer weinig speelgelegen- heid, van de ruim 50 speelterreinen zijn er slechts 6 voor hen ingericht. Gelet op het vorenstaande is het reëel om aan deze groep jongeren, op een centraal punt in Waddinxveen, de mogelijkheid te bieden vrij te kunnen skate-boarden. Eveneens de manier waarop een van de medewerkers ran SSW mij te woord WADDINXVEEN - Vandaag - woens dag 13 juni - is in Waddinxveen de hoofdprijs van de Westlite lichtgewicht aktie uitgereikt. Mevrouw Van der Kleij uit Gouda kreeg haar gewonnen prijs, een spor tieve lichtgewicht fiets, overhandigd door de heer Van Bochove, salesmana ger Nederland van Westland Kaasspe- cialiteiten BV uit Huizen. De consument kon meedoen met de aktie door het percentage minder vet in Westlite juist in te vullen en een slagzin af te maken. Uit de vele inzendingen werden de ori gineelste slagzinnen beloond met een prijs. Mevrouw Van der Kleij kwam vanmorgen de fiets in ontvangst nemen bij "De Kaashakker” aan de leplaan. Ook het schap moet achteraf constate ren dat de verwachtingen die er inder tijd waren rond de termijn van instand houding van het baggerdepot aan de optimistische kant waren. Doordat, vanwege de behoefte in de gemeente Boskoop, uiteindelijk meer dan de verwachte 1 meter hoogte ge stort werd en door de voor indroging aanhoudende ongunstige weersom standigheden kon veel later dan ver wacht tot het verwijderen van de bag ger worden overgegaan. Ook vanuit de belangen die “het schap beoogt te dienen, betreurt het schap dat daardoor het terrein in die periode niet voor recreatieve doeleinden benut kon worden. boom). WADDINXVEEN - Het Gouwe Col lege, de dagschool voor volwassenen aan de Prins Bernhardlaan, heeft vo rige week een geslaagde informatie- en inschrijvingsavond gehouden. In de school was het een paar uur een komen en gaan van belangstellenden, die kennis wilden nemen van de dag- MAVO die er in het komend seizoen gevolgd kan worden. De nieuwe cursus begint op dinsdag 11 LEZERS schrijven de Klaas de Vriesschool in onze ge- i meen te voordoen. Op de op woensdag 23 mei gehouden i informatiebijeenkomst voor medezeg genschapsraden, ouderraden en teams werden wij op de hoogte gesteld van de mogelijkheid tot sluiting van deze school als gevolg van een onverwacht snelle terugloop van het leerlingenaan tal. Naar wij hebben mogen begrijpen, wordt deze snelle daling van het leerlin- genaantal niet veroorzaakt door de de mografische ontwikkelingen in dit deel van de wijk, maar door een plotseling versnelde overgang van autochtone leerlingen van het openbaar naar het bijzonder basisonderwijs. Ondanks, weliswaar voorzichtige ”ver- 1 kiezingsuitspraken” van de verant- 1 woordelijke wethouder in de richting van ouders en leerkrachten van de Klaas de Vriesschool bij de recente ju- bileum-viering over het voortbestaan i van deze school en de uitspraken in het periodieke overleg van dezelfde wet houder met de medezeggenschapsraad van de Leon van Gelderschool ten aan zien van mogelijke, maar ongewenste fusies in het openbar basisonderwijs, moeten wij constateren dat sluiting en -opheffing van de Klaas de Vriesschool vrijwel een feit zijn. (“Onze verontrusting spitst zich toe op de aan zekerheid grenzende waarschijn lijkheid, dat dit proces zich zal gaan herhalen en dat het openbaar basison- derwijs in Waddinxveen ten onder zal gaan aan een ’’domino-effect”. En het J is om deze reden, dat wij ons, in samen- hang met het protest van MR, team en OR van de Klaas de Vriesschool, thans J met dit schrijven tot u richten I Genoemd effect wordt o.i. veroorzaakt I door het ontbreken van een adekwaat J gemeentelijk beleid ten aanzien van I het minderheidsvraagstuk en het in sa- i menhang daarmee ontbreken van een 1 doeltreffend stimuleringsbeleid ten gunste van het openbaar onderwijs. Voorbeelden hiervan zijn de ten op- zichte van een aanvaardbaar sprei- J dingsbeleid onevenredig grote popula- i tie van allochtonen in de wijken (groenswaard en Vondelwijk, alsook J het ontbreken van goede, maar vooral ééneduidige samenwerkingsafspraken rpet de besturen van het bijzonder ba sisonderwijs in deze wijken ontrent de toelating van autochtone leerlingen af komstig uit het openbaar onderwijs en de spreiding van allochtone leerlingen over alle scholen in die wijken. Recente jurisprudentie heeft duidelijk I gemaakt, dat tussen besturen derge lijke afspraken gemaakt kunnen wor- WADDINXVEEN/DEN HAAG - Tussen Waddinxveen en Reeu- wijk-Brug wordt in 1991 gedeelte lijk een fietspad aangelegd. Dit deel is 1,1 kilometer lang en komt langs de westzijde van rijksweg A12. Het pad, dat totaal 690.000,- moet gaan kosten, vormt een scha kel in de routes voor woon-school-, woon-werk- en recreatief (brom)fietsverkeer en het vergroot de bereikbaarheid van het Reeu- wijkse plassengebied. Dat heeft de provincie Zuid-Holland meege deeld. De provincie geeft in 1991 zo’n 9,3 miljoen gulden uit voor de aanleg van fietspaden: 8,3 miljoen voor provinciale fietspaden en één miljoen voor bijdragen in de kosten van eenvoudige fietspaden, die ge meenten en waterschappen aanleg gen. Dat blijkt uit het uitvoerings/inves- terings-schema provinciale en een voudige fietspaden 1991-1995, dat gedeputeerde staten van Zuid-Hol land hebben vastgesteld. Het schema wordt jaarlijks bijgesteld. i De Klaas de Vriesschool dreigt zwart te i worden. Nederlandse ouders sturen hun kinderen naar ’’betere” scholen, ver weg van de gekleurde kinderen. Buitenlandse ouders maken zich zor- gen over de toekomst van hun kinde ren, als de school dicht gaat. Dit is lo gisch, want waar zouden die kinderen eigenlijk heen moeten? In de gemeente heeft men een ant- i woord op deze vraag: ’’Iedereen is vrij in de school-keuze voor de kinderen”, i Maar er klopt iets niet in dit antwoord. Het is een simplistisch antwoord. Het is zo als alle antwoorden, die men weet te verzinnen om problemen te verschui ven naar andere gebieden. Vrijheid! Hoezo vrijheid? Is men, in deze gemeente, echt vrij om zijn kinde ren te sturen naar een school van zijn keuze? Is een migrant vrij om zijn kind keurig met Nederlandse kinderen op l eenzelfde school te laten inschrijven? Zou de reactie van de ouders niet het zelfde zijn als in het geval met de Klaas rie Vriesschool? Ik denk het wel. Ik denk dat mensen gebonden zijn aan bepaalde krachten, .-die hun vrijheid begrenzen. Buitenlan- ■Ttóders zijn te afhankelijk van hun inko- JShens, hun omgeving en hun sociale le- ij' ven en maar te zwijgen over de ge- !j meen te. 'i Hoe zou, in Godsnaam, een buitenlan- der die in Noord woont, zijn/haar kind ij naar een school in de Zuidplas kunnen sturen? Heeft hij daar de mogelijkhe- I den voor? Wie zou dat kind dagelijks kunnen brengen naar en halen van i school? Wordt dat kind wel onvoor waardelijk geaccepteerd op die school? Nemen autochtone ouders geen acties ii tegen de opkomst van een gekleurd kind op school uit angst voor ’’besmet- h

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 21