Panda Natuurbus SCHADEMONTEUR bij Leon v. Gelder 1RTW-RADI01 i I Duizend piek voor VVN Afscheid PvdA van M. Boere Laatste Loodjes Sportweek KDO 2 wint turncompetitie GEMEENTE WADDINXVEEN ONZE kleine MNERIEimES hebben een Kadobonnen Passage Een multi-functionele accommodatie voor de regio” Ethersamenwerking met Cassablanca” Alleen op de wereld SCORE! k SECRETARESSE f Project Aankomen Subsidie 1990 Piasweg 16 Waddinxveen Tel. 01828-21831 I i Van Leeuwen Autoschade is een jong en gerenommeerd autoschadebedrijf, dat verwant is aan Van Leeuwen Autobedrijf. Wegens uitbreiding van onze werkzaamheden vragen wij op korte termijn een vakbekwame Voor dé- en montage werkzaamheden. Bij voorkeur bekendheid met plaatwerkschade reparatie. Heeft u interesse in deze baan en wilt u werken in een goed geoutilleerd schadebedrijf, maak dan een afspraak met dhr. E.A. den Boer, telefoon: 01828-21831 of schrijf een korte bondige brief. UW ADVERTENTIE BEREIKT 22.000 GEZINNEN GEWELDIG j. t I 4 n LEEUWEN H ^LJTOSCHADeS ■HVJI Pagina 9 Maar” 10 mille voor RTW-radio den. 7 ZATERDAG 16 JUNI 1990 Elk heel uur nieuwsberichten. ZONDAG 17 JUNI 1990 <aa uw schriftelijke sollicitatie richten aan: Burgemeester en wethouders van 'de gemeente Waddinxveen, Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. -prog ramma- I I Baby-kleding trekkelijke Drog. „Zuidplas”, Zuid- plaslaan 192, Waddinx veen. ’Het heeft wat langer geduurd dan de bedoeling was, maar met 1 september, bij de start van het nieuwe seizoen, gaan we open’, zegt L. Marchant. Dat het ’wat langer’ heeft geduurd is op z’n zachtst gezegd een understatement want de gebroeders Ch. en L. Marchant heb ben jaren gesleuteld aan plannen voor uitbreiding, waarbij schetsen soms net zo snel weer van tafel verdwenen als ze er op kwamen. Het hing allemaal nauw samen met de ideeën die de gemeente ontwikkelde op sportief gebied, met na me een zwembad. Je kunt echter niet eindeloos blijven doorgaart met het maken van nieuwe plannen, vandaar dat de kogel door de kerk is gegaan en er momenteel met man en macht wordt gewerkt om de sportaccommodatie voor 1 september klaar te hebben. Wat er niet in komt is het veelbesproken instructiebad. L. Marchant had er wel idee in, maar het leek hem verstandiger ervan af te zien. BOSKOOP - Zo’n twaalf jaar nadat L. Marchant zijn nieuwe sportzaal aan het Torenpad opende, staat er een herope ning voor de deur. De sportzaal is uit gebouwd tot een multi-functionele ac commodatie die uniek is voor de regio. Het complex biedt niet alleen al het denkbare op het gebied van sport en ontspanning, maar heeft ook mogelijk heden voor feesten en concerten. is een ontspanningsruimte en biljartka mer en beneden aan de bar vindt men een stukje gezelligheid. Daar kan men van achter glas naar het gebeuren in de zaal kijken, maar ook boven vanaf de tribune heeft de bezoeker een prima uit zicht. We willen hiermee een unieke en multi-functionele accommodatie bieden met een regionale functie.’ Naast de al eerder genoemde sporten blijft sportschool Marchant een belang rijke functie vervullen voor alle liefheb bers van judo, teakwondo, verschillen de balletvormen, aerobics, savate, bok sen, nunchaku-do, boksen, jiu jitsu en aikido. Hoewel de parkeerruimte direct bij de zaal beperkt is, verwacht Marchant geen problemen. ’De meeste bezoekers komen toch ’s avonds en dan is er ge noeg ruimte bij het gemeentehuis, het gemeentekantoor en de bibliotheek.’ Er is nog veel te doen voor 1 september. Marchant is dan ook nog niet klaar met zijn openingsprogramma, maar vast staat wel dat het een feest wordt dat klinkt als een klok. Lokale omroep via de FM-band 101,1 Mhz. (in stereo). Staringlaan 2, postbus 330, 2740 AH Waddinxveen, tel. 01828-10379. WADDINXVEEN - Deze week komt er een einde aan de rustig ver lopen 45e Sportweek Waddinx veen. Een Sportweek die in ver band met de Pinstervakantie zo’n vier weken heeft geduurd. Dinsdag tot en met zaterdag wordt er op het parkeerterrein in het sportpark ”de Sniep” aan de Sniepweg een luna park gehouden met diverse attrac ties. Met deze kermis spekt de Stichting Sportweekcomité Wad dinxveen haar kas. De programmapunten voor de Sportweek van deze week zijn nog: Op de bijeenkomst in De Boog komt verder de kandidaatstelling voor de verkiezing van de provin ciale staten vaij Zuid-Holland ter sprake en staat het punt ’’fractieza- ken” op de agenda. 0 tc De bus blijft de hele dag bij de school. In de week van het bezoek wordt er in de school een natuurproject opgezet. Voor iedere groep is dan een klassekist ter beschikking. Die klassekist bevat ondermeer spel letjes, boeken, diaseries, knuffelbees ten en niet te vergeten een mini-musi cal. Verder krijgt ieder kind een Panda Na- tuurkrant waarin allerlei leuke op drachten staan. VRIJDAG 15 JUNI 19.00 uur - Sportontmoetingen met vijfkamp, Be Fair-complex. Lunapark, Sniepweg. ZATERDAG 16 JUNI 14.00 uur - Vliegerwedstrijd, be drijfsterrein Coenecoop. 16.00 uur - Visconcours, de Gou we. Lunapark, Sniepweg. HOGE Huilers noemen we ze. En hun gekloog goot werkelijk door merg en been Ze spoelen hulpeloos oon op de stranden van ons Waddengebied Ziek, ondervoed en absoluut met in staat om op eigen krocht in leven te blijven Hun 'gehuil' is een laatste schreeuw om hulp! In de zeehondencrèche van Pieterburen wordt die hulp geboden Met de juiste verzorging, voeding en medicijnen worden jaarlijks vete tientallen zeehonden van een wisse dood gered Donateur worden van de zeehondencrèche in Pieterburen betekent een daadwerkelijke bijdrage leveren oon het welzijn van de zeehond Door het insturen van de bon zet u een eerste stap in de goede nchting zeehondencrèche PIETERBUREN WADDINXVEEN - Vrijdag 2 juli zal de Panda Natuurbus de openbare Leon van Gelderschool aan de Essengaarde bezoeken. Het is de tentoonstellings- bus van het Wereld Natuurfonds. ”Er is meer dan je ziet” is het thema van de speelse, uitdagende tentoonstel ling waarbij de kinderen kunnen erva ren dat werken met de natuur gewoon leuk is. Woensdag 13 juni 1990 voor aan prijzen!!! De Panda Natuurbus is een doe- en ontdekbus die vol zit met natuur en mi lieuzaken. Door zelf actief overal aan te komen, kan ontdekt worden wat in eerste instantie misschien niet ver wacht wordt. Judo-/balletzaal Wie de oude toestand kent, krijgt de grootste verrassing na het beklimmen van een trap. Op de verdieping is een totaal nieuw deel geplaatst. Ook hier weer kleed- en doucheruimtes. Daar naast een 11x11 meter grote zaal voor judolessen, andere vechtsporten, jazz- en beatballet. Een deur verder betreedt men een magnifieke fitness-ruimte; ruim van opzet, met spiegels bekleedde wanden en voorzien van de nieuwste snufjes. Deze ruimte biedt iedere fitness-liefheb- ber het neusje van de zalm. Niet alleen een reeks van druk- en trekapparatuur maar ook computergestuurde foefjes. Wat te denken van een roeibank met een groot tv-scherm voor je neus, waar op je moet roeien tegen een program meerbare tegenstander? Het scherm geeft ook correcties aan wanneer de houding van de roeier niet goed is. Deze ultra-modeme fitness-ruimte heeft zijn weerga in de regio niet. Marchant wil er dan ook wat uithalen. ’Deze ruim te is iedere dag open en er is altijd des kundige begeleiding. We laten de men sen niet maar wat aanrommelen’, zegt hij beslist. Alle zaaisporten Maar wat er allemaal wel inkomt, is indrukwekkend. Met de oude zaal en bar als uitgangspunt is een totaal nieuw concept ontwikkeld dat er zijn mag. Bij de entree komt een winkel voor sport- kleding en -artikelen op de plaats waar kleed- en doucheruimte was. Dan pas seert men de bar en komt in de zaal die qua oppervlakte bijna is verdubbeld. ’Er komt een speciale sportvloer in, geen judomatten’, verduidelijkt Mar chant. ’Daarmee is deze zaal geschikt voor zaalvoetbal, badminton, volley bal, basketbal en belangrijke wedstrij den want we hebben boven een tribune. Maar de zaal kan ook gebruikt worden voor grootschalige feestavonden of concerten. Wanneer we echter een groot judotoernooi hebben,leggen we er mat ten in.’ Aan de achterzijde wordt de grote zaal begrensd door een een nieuwe aan bouw, gevoegd bij de reeds bestaande. Hierin zijn verschillende kleed- en dou cheruimtes gerealiseerd, een sauna, zon nebank en een whirlpool. Voor een groot deel is dit al klaar, strak-modem ingericht en wit van interieur. Ruimte lijk ogend en makkelijk schoon te hou- i den. Sport Fitness Den Edel, Noordkade 74a, Waddinx veen, Tel. 01828-13659. Lessen in jeugdjudo - judo - taekwon-do - jiu jitsu - aerobic dancing - ski gym - fitness - body building - jazz gym - 50+ gym - he renconditietraining - fit- ness-gym - afslankcursus- sen - zonnebank. Uw Televisiedokter S. At- tema. 24 uur service, 3 maanden garantie. Tel. 01828-13500. Ook voor vi deo, radio, wasmach., koelkast, enz. Marie Boere keerde op zijn ver zoek na een raadslidmaatschap van 20 jaar op 1 mei niet meer terug in de nieuwe PvdA-fractie. Zijn plaats werd ingenomen door Ge rard Torenbeek. Tijdens de ledenvergadering willen zijn partijgenoten even stilstaan bij het werk van Marie Boere in de ja ren 1970-1990. WADDINXVEEN - Het jubilerende winkelcentrum de Passage, dat dit jaar haar 15-jarig bestaan viert, komt zater dag 16 juni weer met een leuke actie. Tussen 10.00 en 16.00 uur zal er een klassieke goochelaar in het winkelcen trum optreden. Hij zal zijn table magic toeren op diverse plaatsen uitvoeren. Onder het motto ”Ons kado komt uit de hoge hoed” delen de Passage-win- keliers kadobonnen uit. Natuurlijk la ten zij dit over aan de vakbekwame goochelaar. Op de zaterdag voor ’’Vaderdag” toch een aardige activiteit in het winkelcen trum. Het zal overigens wel weer zeer druk worden, zeker nu er zaterdag de traditionele rommelmarkt van de Ge reformeerde Kerk gehouden zal wor den. De leden van de winkeliersvereniging zijn overigens al weer druk met het or ganiseren van de vorig j aar zo succescol verlopen Kinderdag. Ook dit jaar komt er weer een kinder dag en wel op zaterdag 7 juli. De win keliers zeggen: ”Je viert maar één keer het vijftienjarig bestaan en dan moet je het goed doen”. en uiterst moderne fitnessruimte. WOENSDAG 13 JUNI 20.00 uur - Sportontmoetingen met badminton, sportzaal Groens- waard. 19.00 uur - Sportontmoetingen met korfbal, Limaweg. Lunapark, Sniepweg. 14.00-18.00 uur - RTW-Totaal. Ont spannend en informatief programma waarin onder andere actualiteiten, sport, reportages en muziek samen gaan. Direkt na het nieuws een uur- overzicht en op de halve uren lokaal nieuws en weerbericht. Tijdens de uit zending kunt u telefonisch reageren: 01828-10379. Presentatie: Door Ore mus en André de Knoop. 18.00-24.00 uur - Hitfront. Een avond vullend hitgevoelig programma met muziek en informatie gericht op jonge ren. Informatie over vacatures, biosko- pen en andere uitgaansmogelijkheden. Presentatie: Gert Voogd, Diederik Huizinga en Ferry van Loon. 9.45-12.00 uur - Uitzending van de Ge reformeerde Kerk (Vrijgemaakt) met om 9.45 uur: Bijbelverhaal voor de kin deren over de bekering van Paulus, 10.00 uur: Kerkdienst vanuit de Kruis kerk, die is opgenomen op Pinkster zondag (3 juni). In deze dienst heeft een aantal jonge mensen belijdenis van hun geloof afgelegd, 11.15 uur: Ge sprek met de jongelui, die belijdenis hebben gedaan, 11.30 uur: poëzie-ru- briek rondom het thema, 11.40 uur: in terview met ds. L.S.K. Hoogendoorn over de wijze, waarop de jeugd wordt voorbereid op het belijdenis doen. Algemeen Inlichtingen over deze functie kunnen worden inqewonnen bij de heer H.J.B.C. Maas, chef van de afdeling Algemene Zaken, of bij de secreta resse, mevrouw P. van Leeuwen, telefoon 01828-14433. Voor deze vacature zijn de bij de overheid gebruikelijke rechtspositierege lingen van toepassing. Het personeelsbeleid bij de gemeente Waddinxveen is er op gericht het personeelsbestand een afspiegeling te laten zijn van de beroepsbevolking. Bij gelijkwaardige geschiktheid wordt aan vrouwen, gehandicapten, culture le minderheden en langdurig werklozen voorrang gegeven. Wanneer u interesse heeft in bovengenoemde functie en u voldoet aan de eisen, dan kunt u binnen 10 dagen na het verschijnen van deze advertentie In de begroting 1990 van de Lokale Omroep R.T.W. raamt de R.T.W. haar kosten en inkomsten voor 1990 op resp. 23.937,en 3.000,Dit re sulteert in een begroot exploitatiete kort van 20.937,welk bedrag de R.T.W. als gemeentelijke subsidie aan vraagt. Het subsidieverzoek van 20.937,is volgens de gemeente erg hoog en past niet binnen de ruimte die het Gemeen telijk Antenne Systeembedrijf op haar begroting 1990 voor de R.T.W. gere serveerd heeft, nl. een bedrag van 10.000,—. Een aantal posten is bovendien nog ruim begroot. Bijvoorbeeld posten als onderhoud gebouw 1.000,pro grammakosten 2.500,en indi recte programmakosten 700, Dezelfde posten heeft de R.T.W. ove rigens ook in haar begroting 1989 ruim ingeschat en in een later stadium aan gepast om haar begroting 1989 sluitend te maken met de gemeentelijke subsi die van 1989 10.000,—); De door de R.T.W. begrote inkomsten bedragen slechts 3.000,in de be groting is nog niet de 20.000,opge nomen die de gemeenteraad in zijn ver gadering van 22 november 1989 ter be- Zo is er bijvoorbeeld een nachtsituatie met nachtdieren, een onderaardse gang, een safari-jeep waarmee op foto- safari kan worden gegaan, een grote poster van de schandelijke misdragin gen van Barg Buldozer, een camoufla- gehoek waarin men zelf niet meer op valt, een electrospel over de binnen kant van dingen, geluidshelmen, echte dieren enz. Kortom de Leon van Gelderschool wordt een week lang gevuld met het op een speelse manier bezig zijn met plan ten, dieren, mensen en hun milieu. 12.00-13.00 uur - RTW-KIassiek. Klas sieke muziek om de zondag rustig in te gaan. 13.00-14.00 uur - Khabar oua nagham. Informatief programma voor Ara bisch- en Nederlands-sprekenden in Waddinxveen, ondersteund door mu ziek. DONDERDAG 14 JUNI 19.00 uur - Sportontmoetingen met hockey, sportpark ”de Sniep”. 19.00 uur - Sportontmoetingen met tafeltennis, clubgebouw J.W. Fri so weg. Lunapark, Sniepweg. WADDINXVEEN - Tijdens de maandagavond 18 april om acht uur in het buurtcentrum De Boog aan de C. Huijgenslaan te houden openbare ledenvergadering van de PvdA-Waddinxveen zal afscheid genomen worden van gemeente raadslid M. Boere. schikking heeft gesteld voor voorzie ningen benodigd voor etheruitzendin- gen. Toekenning van een gemeentelijke subsidie aan de R.T. W. voor 1990 dient volgens de gemeente bezien te worden in het licht van de geschiedenis van de subsidiëring van de R.T.W. Op 23 juni 1989 is het college geadviseerd te be sluiten subsidiëring van de R.T.W. over 1989, 1990 en 1991 te continueren en hiertoe jaarlijks een bedrag van 10.000,te voteren. /evens is onder meer geadviseerd te besluiten na deze drie jaar de situatie ten aanzien van de R.T.W. opnieuw te evalueren. Naar aanleiding van dit ad vies heeft het college op 29 augustus 1989 besloten vooralsnog te volstaan met verlening van een exploitatiesubsi die over 1989 ad 10.000,—. Ten aanzien van de overige aangele genheden waaronder toekenning van de subsidie voor 1990 en 1991 heeft het college besloten vooralsnog geen be slissing te nemen, voordat de door de R.T.W. toegezegde rapportage inzake nadere ontwikkelingen in het kader van samenwerking met Radio Cassa- blanca zal worden overlegd. Voorts heeft de raad 22 november 1989 besloten om eenmalig financiële mede werking (max. 20.00,te verlenen voor de realisatie van voorzieningen over etheruitzendingen. Met subsidië ring van een zendinrichting krijgt de R.T.W. de kans om een breder publiek te bereiken en kan de samenwerking tussen R.T.W. en Cassablanca opti maal verlopen. WADDINXVEEN - Het damesteam van TOOS-gymnastiek heeft zaterdag in sporthal ”de Sniep” de eerste plaats in de A-poule bereikt van de regionale turncompetitie. De Waddinxveense dames behaalden een totaal van 158,45 punten. Tweede in deze poule werd DOS 1, derde Velo- citas 1 en vierde KDO 1. Individueel werd de beste prestatie geleverd door Sandy Uiterwaal van Velocitas die 33,35 punten turnde. In de B-poule werd Heres 1 eerste met 154,80 punten, gevolgd door Reeu- wijk, Velocitas 2 en Bato 1. In de C- poule was er winst voor KDO 2 met 150,20 punten. Tweede werd Velocitas 3, derde Bato 2 en vierde Heres 2. De wedstrijden vormden de finale van de regionale competitie, waarin een aan tal andere verengings-selecties al afvie len. Voor het hele gezin Dat moet ook de kracht worden van de nieuwe accommodatie. Marchant: ’De opzet is hier iets voor het hele gezin te bieden. Ook de sauna, de whirlpool en de zonnebank zijn alle dagen beschik baar. Ieder doet waar ’ie zin in heeft. Er Wegens uitbreiding van de taken en in verband met vervanging van de huidige medewerkster, worden sollicitanten opgeroepen voor de functie van welke functie in principe zowel full-time als part-time kan worden ingevuld. Functie-informatie De te benoemen medewerkster zal samen met een collega het secretariaat vervullen voor de burgemeester, de wethouders en de gemeentesecretaris. Het secretariaat is functioneel ondergebracht bij de afdeling Algemene Za ken van de gemeentesecretarie, welke afdeling 24 formatieplaatsen omvat. Functie-eisen Kandidaten voor deze functie dienen naast een middelbare schoolopleiding een afgeronde secretaresse-opleiding te hebben genoten. Voorts dient men aantoonbare ervaring in een dergelijke functie te hebben. De kandidaten dienen representatief te zijn en te beschikken over goede mondelinge en schriftelijke uitdrukkingsvaardigheden. Wanneer de functie in deeltijd wordt vervuld, dient men bereid te zijn bij ziekte of vakantie van de collega 38 uur per week te werken. Salariëring Het aan deze functie verbonden salaris bedraagt maximaal f 3.393,- bruto per maand op basis van een volledige werkweek. De inschaling wordt in nader overleg bepaald en is afhankelijk van de mate waarin aan de functie- eisen wordt voldaan. BON i Ja.ikredeenzeehondeleven! Mook mij donateur en shwr een acceptgiro 1 ter woorde van f1 I Naam I I Adres Kade-- I P|°qtS-- - i Shchrng Zeenondencrèche Antwoordnummer 950 V 9950 WL Pietertxjren (Posoegw -ox "maar” 10.000,terwijl er eind dit jaar een evaluatierapport moet zijn over de (komende) samenwerking met de radiopiraat Cassablanca en over de verbetering van de luisterdichtheid van de lokale omroep. Pas dan wordt bekeken of er in 1991 weer met tien mille gesubsidieerd kan wor- De Stichting Omroep voor Radio en Televisie Waddinxveen en omgeving is in 1986 opgericht door een aantal en- thousiaste vrijwilligers met de bedoe ling radio-uitzendingen te verzorgen 1 voor de Waddinxveense bevolking. Sinds 1987zendt de R.T.W. uit middels het CAI-kabelnet op de vrijdagavond, zaterdagmiddag en zondagmorgen. 2 De belangrijkste doelstellingen van de <R.T .W. zijn het verschaffen van infor- Jmatie die speciaal bestemd is voor het lokale publiek het scheppen van com municatiemogelijkheden voor mensen T-^it de locale gemeenschap en bijdragen 4 leveren aan de pluriformiteit en veelzij- digheid van het informatie-aanbod. In 1988 is door de R.T.W. het verzoek ingediend om radio-uitzendigen te rea liseren via de ether om zodoende het bereik te vergroten. Hierbij heeft de gemeente aangedrongen op samenwer king met de piraat Cassablanca. Na diverse onderhandelingen, waarbij de gemeente een ondersteunende rol heeft, gespeeld, zal de samenwerking I i tussen R.T.W. en Cassablanca nu spoedig gestalte krijgen. Afhankelijk van het verloop van de samenwerking i zullen deze twee zenders binnenkort zowel uitzendingen via de kabel als de ether verzorgen. Vernieuwd complex Marchant in Boskoop WADDINXVEEN - Zo’n vierhonderd scholieren hebben dirlsdag en woens dag - vandaag - in Waddinxveen deel genomen aan de vijfde editie van de praktische verkeersproef van Veilig Verkeer Nederland, afdeling Wad dinxveen. De gemeente subsidieert deze jaar lijkse proef met 1.000,-. Vooraf gaande aan het gebeuren werd in het gemeentehuis maandagmiddag een in structiebijeenkomst voor de kleine honderd vrijwilligers/sters gehouden. De eenmalige jaarlijkse subsidies van duizend gulden worden nu een jaar lijkse post op de gemeentebegroting. Het geld wordt door B. en W. met ple zier uit de gemeentekas gehaald, om dat er sprake is van een verkeersopvoe- dingsfunctie van de praktische ver keersproef. Louis Marchant, gezeten in zijn splinternieuwe I WADDINXVEEN - De RTW-radio krijgt in Waddinxveen dit jaar 1

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 9