GEMEENTE WADDINXVEEN weer in gemeenteraad ’’Brugweg” Op voorstel van PvdA-fractie Jubileum Groen van Prinsterer Informatiebus voor vrouwen i Sleutels Huurders senior woningen BOUWVERGUNNINGEN SPREEKUREN BEROEPEN- EN OPLEIDINGEN INFORMATIEBUS VOOR VROUWEN NIEUWE FOLDERS EN BROCHURES VERGADERINGEN KWIJTSCHELDING AFVALSTOFFENHEFFING EN BIJDRAGE FONDS DEELNAME VERENIGINGSLEVEN PvdA-brief HINDERWET TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN INSPRAAKBIJEENKOMST VLIEGTERREIN MODEL VLIEG TUIGEN Huren Eerste paal Pagina 3 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 27 juni 1990 WADDINXVEEN - Op voorstel van de PvdA-fractie wordt in de ge meenteraadsvergadering van de volgende week donderdagavond 5 juli opnieuw gesproken over de aanleg van een omleidingsweg voor de Brug weg. 06-11 12222 01820-24255 13000 13000 01820-15767 01727-14044 17613 01820-28011 3-n a i Tq Gemeenschappelijke Medezeggenschapsraad voor het openbaar basisonderwijs te Waddinxveen op donderdag 28 juni 1990, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. A I -- mbhhbhhbhi j 14433 (toestel 159) 01820-16066 010-362244 Coenecoop 68 Milieudienst Midden-Holland, nrs. 5337/90 en 8198/89. Waddinxveen, 27 juni 1990 be- het bestemmingsplan ’’Groens- Ingezetenen en in de gemeente een belanghebbende natuurlijke en Waddinxveen, 27 juli 1990 voor minder-validen. I De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in het gemeentehuis in de leeskamer (le etage) ter inzage. Buiten kan tooruren in overleg met de gemeentesecretaris. Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage in het gemeentehuis bij de Dienst Openbare Werken en Bedrijven, afde ling Ruimte en Bouw, waar tevens inlichtingen kunnen worden ge vraagd. Firma Ron de Groot ten behoeve van een decorbouwbedrijf c.q. le verantie van theatertextiel op het perceel Henegouwerweg 26c. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op dat degenen die bezwaren hebben ingediend op de wijze als bovenomschreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ont werp-beschikking in te dienen. Besloten is geen openbare zitting te houden. Indien u uw bezwaren mondeling naar voren wilt brengen, kunt u hiervoor tot 21 juni 1990 telefonisch een afspraak maken (telefoon 01828-14433, toestel 116, de heer W. Kaandorp). Terinzagelegging ontwerp-beschikking Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van: de heer G.Th. Janmaat om vergunning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten en in werking hebben van een houtwaren/klokkastenfabriek op het perceel Zuidkade 183 po sitief te beschikken onder oplegging van voorschriften ter voorko ming van gevaar, schade of hinder voor de omgeving. Burgemeester en wethouders van Waddinxveen, de secretaris, de burgemeester, J. Meuleman Van der Linden Burgemeester en wethouders van Waddinxveen, de secretaris, C.A.P.M. Loose, l.s. realisering in beginsel mogelijk te maken kenbaar te maken en daarover met het gemeentebestuur van gedachten te wisselen. Wethouder P.F.J. van Schie, wethouder K.W'.Th. van Soest en wethouder J. Neele: uitsluitend na afspraak met,de secretaresse. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. de burgemeester. Van der Linden 14433 14433 Alarmering Algemeen Alarmnummer Brandweer b.gg. Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Milieu-telefoon (voor milieuklachten) Verleende bouwvergunningen BOUWPERCEEL: AARD VAN HET BOUWPLAN: Burgemeester C.M. van der Linden: vrijdag 6 juli 1990, uitsluitend na afspraak met de secretaresse. Op initiatief van de Vrouw en Werkwinkel Midden-Holland, het Regionaal Educatief Centrum en het COA Zuid-Holland-noord rijdt er in de week van 25 juni een speciale bus door Midden-Hol land. -• In deze bus zijn medewerksters van het Arbeidsbureau en de Vrouw en Werkwinkel aanwezig met informatie over opleidingen en beroepen. Daarnaast bestaat de mogelijkheid zich te laten inschrijven als werkzoekende. Vrijdag 29 juni bezoekt de bus de gemeente Waddinxveen. Standplaatsen: Winkelcentrum wijk Zuidplas: 9.30-12.00 uur. Markt, Koningin Wilhelminaplein: 13.00- 16.30 uur In het gemeentehuis is een brochurewand in gebruik bij de balie van de sectie Burgerzaken van de afdeling Algemene Zaken. In de wand is een groot assortiment folders en brochures over uiteenlo pende onderwerpen aanwezig. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het ge meentehuis een brochure verkrijgbaar. De ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen vanaf 28 juni tot 12 juli 1990 ter inzage bij de Dienst Openbare Werken en Bedrijven, afeling Ruimte en Bouw in het gemeentehuis alhier, elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur en, op verzoek op de maandagavonden gedurende drie uren. Meer informatie over deze regeling kunt u krijgen op het spreekuur van de afdeling Sociale Zaken, dat gehouden wordt op maandag 16 juli 1990 van 14.00 -17.00 uur in het Anne Frank Centrum, Jan van Bijnenpad 1, of na 15 juli 1990 tot 1 september 1990 in het gemeen tehuis bij de administratie van de afdeling Sociale Zaken, uitslui tend na telefonische afspraak, telefoon 14433, toestel 271. Het nieuwe wooncomplex aan de Prins Bernhardlaan-Juliana van Stolberglaan omvat 31 seniorwoningen en een gemeenschappelijke ruimte. De opening is donderdagmiddag 5 juli in handen van burgemeester C. M. van der Lin den. De foto laat de achterkant van het woongebouw zien, waar ook de parkeerplaatsen zijn gesitueerd. Foto: Bert Woudenberg). Recente folders zijn o.a.: - - ’’Tegemoetkoming studiekosten: ook voor u”; - ’’Aanmeldingsformulier tegemoetkoming studiekosten - Ao 1990/1991” Op de agenda o.a.: - Wijziging reglemeht m.r. en g.m.r. - Taakverdeling g.m.r. - Begroting 1991. - Gang van zaken openbaar onderwijs. Daarnaast is de aanvraag ingestuurd voor het verkrijgen van een verklaring hogere grenswaarde, als bedoeld in de Wet Geluidhinder, voor de woningen Henegouwerweg 19 en Brugweg 92. Ten aanzien van de inspraak kan ver meld worden dat op 24 april een druk bezochte inspraakbijeenkomst is ge houden, waarbij een ieder zijn mening kenbaar kon maken. Op dit moment is nog niet geheel dui delijk wanneer de Wet Herverdeling Wegenbeheer in werking zal treden, per 1 januari 1992 of per 1 januari 1993. In december 1990 zal hier naar ver wachting duidelijkheid over bestaan. De aanvraag en alle andere ter zake zijnde stukken liggen vanaf 28 juni tot 28 juli 1990 ter inzage bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afd. Ruimte en Bouw in het gemeentehuis alhier, elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur en, op verzoek op de maandagavon den gedurende drie uren. Tijdens genoemde periode kunnen gemotiveerde bezwaren schrif telijk bij hun college worden ingediend. Degene die een bezwaar schrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet be kend te maken. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-beschikking kunnen tot 12 juli 1990 schriftelijk bij hun college worden ingediend door de aanvrager en degenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en hen die daar toe redelijkerwijs niet (tijdig) in staat zijn geweest. het oprichten van een garage met magazijn en kantoorruimte WADDINXVEEN - Dit jaar is het 25 jaar geleden dat de prot. chr. basis school Groen van Prinsterer aan de Tollenslaan in Waddinxveen werd op gericht. Dit heugelijke feit zal aan het begin van het schooljaar 1990-1991 in de inmid dels van binnen fraai opgeknapte school niet onopgemerkt voorbijgaan. Op zaterdag 29 september wordt een reunie voor oud-leerlingen, leerkrach ten en medewerkers gehouden die de start vormt van een feestweek voor al len die bij de school zijn betrokken. Hoogtepunten zullen zijn een feeste lijke opvoering door de leerlingen op 4 okober en een speeldag op 5 oktober, die wordt afgesloten met een barbecue- avond. Voor mensen met een minimuminkomen of net daarboven bestaat de mogelijkheid in aanmerking te komen voor de regeling kwijt schelding afvalstoffenheffing en voor een bijdrage uit het Fonds Deelname Verenigingsleven. Aan mensen die eerder in aanmerking zijn gekomen voor deze re geling zal vóór 15 juli 1990 een aanvraagformulier worden toege zonden. Degenen die menen in aanmerking te komen voor boven staande regelingen en geen aanvraagformulier hebben ontvangen vóór 15 juli 1990, kunnen na 15 juli 1990 een aanvraagformulier af halen in het gemeentehuis bij de afdeling Sociale Zaken op de be gane grond. De sluitingstermijn van inzending is gesteld op 1 sep tember 1990. Bij het college van B. en W. is een ver zoek ingediend van directeur S. van Houten van Openbare Werken en Be drijven om met toepassing van een vrij stelling ex artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening over te gaan tot de aanleg van de omleidingsweg Brug weg. Zoals bekend is in de raadsvergadering van 23 oktober 1989 een voorberei- dingsbesluit genomen teneinde het ju ridisch planologisch kader voor de weg aanleg te scheppen. Als gevolg van de resultaten met betrekking tot de grond aankopen is de situering van de weg circa 25 meter in noordelijke richting opgeschoven. De raad heeft in de ver gadering van 28 maart jl. in verband hiermede opnieuw een voorbereidings- besluit genomen. In de vergadering van 25 april zijn kre dieten vastgesteld tot een bedrag van 3 miljoen, waarbij een provinciale bij drage tegemoet kan worden gezien van 75%. Terzake zij overigens nog opge merkt dat sprake is van de zogenaamde ’’halve” omleidingsweg. Eveneens is in de vergadering van 25 april besloten over te gaan tot aankoop van de gronden van de heer Verheul, voorzover nodig voor de aanleg van de weg. Op de agenda van komende raadsvergadering treft men overigens een voorstel tot aankoop aan van een gedeelte van de. gronden van de heer Van der Krol. Met nog een eigenaar worden nog on- derhandelingen gevoerd; het betreft hier een zeer beperkt gebied ter plaatse waar de omleidingsweg op de Brugweg aansluit. Inmiddels is het betreffende ontwerp- bestemmingsplan ’’Omleidingsweg Brugweg” in procedure gebracht. De behandeling in de Provinciale Planolo gische Commissie heeft plaatsgevon den op 12 juni. Bij gezamenlijke brief van 19 juni heb ben vijf PvdA-leden van de gemeente raad de wens te kennen gegeven de ge meenteraad omtrent het verlenen van vrijstelling te laten beslissen. Deze mo gelijkheid is opgenomen in de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Dit lid luidt; ’’Zolang de in het eerste lid bedoelde herziening van het be stemmingsplan nog niet is vastgesteld, beslist in afwijking van het aldaar be paalde de gemeenteraad omtrent het verlenen van vrijstelling, indien ten minste één vijfde van zijn leden daar toe binnen één maand, nadat een ver zoek om vrijstelling is ingediend, de wens te kennen geeft. Met het oog daarop stellen burgemeester en wet houders de gemeenteraad onverwijld van elk verzoek om vrijstelling in ken nis”. Het verzoek van de directeur Open bare Werken en Bedrijven is ter kennis gebracht van de raadscommissie voor Ruimtelijke Ordening van 15 mei 1990. In deze vergadering is behandeling van het verzoek evenwel aangehouden tot de commissievergadering van 18 juni, Gemeenteraad op donderdag 5 juli 1990, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit ten hoeve van een perceel nabij Nesse 34. - Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit ten be hoeve van een perceel grond aan de Zuidelijke Dwarsweg 10b. - Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit ten be hoeve van het vernieuwen en vergroten van een cafetaria aan de Elzenhorst. - Voorstel tot vaststelling van waard III ’89”. - Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet ten behoeve van de uitbreiding eerste inrichting Eben Haëzerschool. - Vrijstellingsverzoek ex artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening inzake omleidingsweg Brugweg. - Voorstel tot verlening en medewerking en beschikbaarstelling van een krediet ten behoeve van werkzaamheden schoolplein en buitenzonwering St. Jozefschool (artikel 74 W.B.O., andere voorzieningen). - Voorstel tot verlening van medewerking en beschikbaarstelling van een krediet ten behoeve van de vervanging van gordijnen ge meenschapsruimte Mgr. Bekkersschool (artikel 74 W.B.O., an dere voorzieningen). - Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet ten behoeve van de aanleg van een skateboardbaan. - Voorstel tot aanvulling en vaststelling van het meerjarenpro gramma restauratie monumenten (1991-1995). - Voorstel tot het aanvaarden van de interim-notitie Kinderop vang. - Voorstel tot aankoop van grond ten behoeve van de aanleg van een omleidingsweg ten noorden van de Brugweg. - Voorstel tot het beschikbaarstellen van aanvullende kredieten ten behoeve van diverse bestemmingsplannen 1990. - Voorstel tot aanbieding van de rekening van de dienst Openbare Werken over 1989. - Voorstel tot aanbieding van de rekening van het gemeentelijke Grondbedrijf over 1989. - Voorstel tot aanbieding van de rekening van het Gemeenschap pelijk Antennesysteembedrijf over 1989. - Voorstel tot aanbieding van de rekening van de Samenwerkings school voor HAVO/Atheneum over 1989. - Voorstel tot aanbieding van de gemeenterekening 1989. - Voorstel tot wijziging van artikel E 27 van het Algemeen Ambte narenreglement in verband met verlenging zwangerschaps- en bevallingsverlof. - Voorstel tot vaststelling van een aantal begrotingswijzigingen. Ter inzagelegging aanvragen en stukken Burgemeester én wethouders maken bekend, dat de volgende aan vraag om vergunning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten en in werking hebben is ontvangen: 9 zulks in afwachting van het advies in zake de binnengekomen schriftelijk» reacties in het kader van de inspraak alsmede het vastgestelde verslag van d< op 24 april 1990 gehouden inspraakbij eenkomst. Bij besluit van 19 juni 1990 is het col lege accoord gegaan met het terzak» uitgebrachte advies. Het college is vai mening dat de procedure ex artikel 1‘ van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning thans zo snel mogelijk gestar dient te worden, zulks mede in verban», met de technische eisen, welke bij d< aanleg van een dergelijke weg komer kijken. Nu tenminste één vijfde van de raad de wens te kennen heeft gegeven omtren het verlenen van vrijstelling te beslis sen, zullen B. en W. de raad, in het ver dere verloop van de procedure, da^r toe voorstellen voorleggen. Zij stellen zich daarbij voor dat de com missie voor Ruimtelijke Ordening als dan de reclamanten hoort en vervoLf gens advies uitbrengt, met inachtne ming waarvan de raad dan omtrent hq: vrijstellingsverzoek kan beslissen. J WADDINXVEEN - Op initiatief vad de Vrouw en Werkwinkel Midden^ Holland, het Regionaal Educatief Cent trum en het COA Zuid-Holland-noord rijdt er deze week een speciale bus dooi) CMidden-Holland. Vrijdag 29 juni bezoekt de bus de gei meente Waddinxveen. De standplaat» sen zijn: Winkelcentrum wijk ZuidplM (09.30-12.00 uur) en de weekmarkt Koningin Wilhelminaplein (13.IMV-’ 16.30 uur). In de bus zijn medewerksters van h« Arbeidsbureau en de Vrouw en Werlfi winkel aanwezig met informatie ovtr opleidingen en beroepen. Daarna» bestaat de mogelijkheid zich te laten i^j schrijven als werkzoekende. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. De sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur De sociaal raadsvrouw: elke werkdag van 9.00-12.30 uur en donderdagavond van 19.00-20.30 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een af spraak hebt gemaakt. Burgemeester en wethouders maken bekend dat op woensdag 4 juli 1990 om 17.00 uur in de trouwzaal van het gemeentehuis een in- spraakbijeenkomst wordt gehouden over het ingediende verzoek van de Goudse Model Vliegclub ten behoeve van de realisering van een vliegterrein voor model-vliegtuigen op een perceel, gelegen aan de Hoogeveenseweg. H I h KK I V I Ingezetenen en in de gemeente een belanghebbende natuurlijke en rechtspersonen worden tijdens die bijeenkomst in de gelegenheid gesteld hun mening omtrent het beleidsvoornemen een dergelijke I realisering in beeinsel mopeliik te maken kenbaar te maken en Het tijdens de hoorzitting naar voren gebrachte is mede van belang voor nadien te nemen beslissingen omtrent de voortgang van de verdere procedure. Voorts bestaat de mogelijkheid om met ingang van donderdag 28 -, juni 1990 gedurende 14 dagen op de afdeling Ruimte en Bouw van het gemeentehuis gedurende de morgenuren kennis te nemen van het beleidsvoornemen en gedurende deze termijn kenbaar te ma- 1 ken ten aanzien van het ontwerpplan. WADDINXVEEN - Donderdagmid dag 5 juli om vier uur zal burgemeester C.M. van der Linden op verzoek van de woningbouwvereniging SSW een aan tal eerste sleutels uitreiken aan huur ders van de 31 senior-woningen op de hoek Prins Bernhardlaan-Juliana van Stolberglaan. Na afloop is er een bij eenkomst in Partyhome aan de Passa ge- Het woongebouw is ontworpen door architechtenbureau Stuurman Partners B.V. uit Waddinxveen en het is ge bouwd door bouwbedrijf Frans Vink Zonen B.V. uit Moordrecht. Het complex omvat 28 woningen met 3 kamers en 3 woningen met 2 kamers. Deze 3 woningen bevinden zich boven de multifunctionele ruimte, welke is gesitueerd op de begane grond in de hoek van het gebouw. Het gebouw heeft een lift en er zijn ook extra geluid- werende maatregelen getroffen. De woningen zijn toegankelijk ge- maakt voor rolstoelgebruikers en in de woningen zelf zijn ook voorzieningen of mogelijkheden daartoe getroffen om de woningen te kunnen bestemmen v»x>r minder-validen. k De huren van deze woningen zijn door het ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer voorlopig vast gesteld op 529,- voor de 3-kamerwoningen en 510,- voor de 2- kamerwoningen. Hierbij komen nog 2 de kosten voor algemene verlichting, schoonmaken, glas verzekering, tuinonderhoud en CAL Deze kosten bedragen voorlopig 55,20. De woningen zijn inmiddels allen toe gewezen. De jongste 55-plusser is 55 jaar oud, de oudste is 82 jaar. De ge middelde leeftijd is 68 jaar. Voor het woongebouw sloegen in sep tember vorig jaar wethouder drs. M. Kraaijestein (PvdA) en staatssecretaris drs. E. Heerma van VROM de eerste paal. Het complex kon dank zij extra fi nanciële steun van de gemeente Wad dinxveen worden gerealiseerd. En ini tiatief om de 31 woningen Prins Claus flat te noemen leed schipbreuk. De adressering wordt Prins Berhardlaan 1 Op deze foto is het niet te zien, maar het naambord Prins Bernhardlaan bevat een fout. Bernhard wordt er namelijk zonder ”h” geschreven. Aange nomen mag worden dat de woningbouwvereniging SSW deze fout nog zal herstellen voordat de openingshandeling een feit is. (Foto: Bert Wouden berg). Degene, die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn per soonlijke gegevens niet bekend te maken. F F z imio*

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 3