Chauffeurs komen met alternatief Politie heeft nu 6 mensen te weinig Crimineel Waddinxveen Geslaagde actiedag aanrijdingen in oktober Nieuwe mogelijkheden personenalarmering Meest aantal Voor parkeren wegreuzen Door vertrek van personeel begin dit jaar Bedevaart MOS EN SPETTER Savornin Lohmanschool hield vier NVM komt met 250 hypotheek shops ’’Hongerstaker” in Passage amusements- avonden Demonstraties bij Het Drieluik Ludiek Coenecoop Detacheringen Financiën Schade aan uw auto vereist deskundige sCw reparatie. Hogere functie Verordening Verkeersproef Controles Reorganisatie Opleiding Communicatie Planning ■iv r* li|l r arms TEVENS ACCESSOIRES, STEMMEN EN REPAREREN Geopend: Donderdag t/m zaterdag van 09.00-17.00 uur. St. VICTORPLEIN 2 WADDINXVEEN TEL. 01828-11697 PIANOHANDEL GLASBEEK AUTOSCHADE REPARATIEBEDRIJF Pagina 13 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 11 juli 1990 'I van vrachtwagens binnen de bebouwde kom van Waddinxveen. WpitW! Het groepsbureau van de Rijkspolitie 1987 1989 1988 1082 1039 1017 500 437 370 179 194 170 244 290 340 110 278 196 237 Vernielingen Enkele soorten criminaliteit: Eenvoudige diefstal: waarvan - diefstal fiets WADDINXVEEN - De criminaliteit ziet er volgens de Waddinxveense rijkspolitie in dit Gouwedorp zo uit gedurende de laatste drie jaar: Deze deconcentratie zou al een budget taire verhoging van 110.700,- tot ge volg moeten hebben. Aan de districtscommandant is diverse keren aangegeven, dat dit toegewezen budget absoluut ontoereikend zou zijn voor een behoorlijke bedrijfsvoering. Bij de najaarsnota werd het budget bij gesteld tot 251.900,-. Ondanks maat regelen als bezuiniging op afslepen van auto’s en schoonmaakkosten werd het budget met 8.000,- overschreden. Indien deze positieve bijstelling eerder was bekend gemaakt, dan waren de be zuinigingsmaatregelen in de le helft yan het verslagjaar niet nodig geweest. Gekwalificeerde diefstal: geweld) waarvan - diefstal uit auto - diefstal auto-onderdelen - diefstal auto’s - woninginbraken Totaal criminaliteit (Wetb. van Strafrecht Opgelost Percentage 224 20,9% 115 31 109 26 25 104 139 13,5% 165 16,2% 69 40 23 67 halsketting of kan als vlip aan de kle ding worden bevestigd. Ook wordt een alarmmelder bij het telefoontoestel aangebracht. Dat is een kastje, onge veer zo groot als een dik boek. De tele foon blijft voor de rest normaal te ge bruiken. GOUDA - Donderdag 12 juli van 10.00 tot 13.00 uur verzorgt Het Drieluik, Cappenersteeg 20-22, Gouda, (tel. 01820-25584) in het kader van de pop pententoonstelling, demonstraties van karakterpoppen Ludiek was de actie van Kruiswerk-me- dewerker Henk Binnendijk, die op een bed op het plein voor de Kruiskerk aan de Passage een hongerstaking van een dag hield. Spandoeken aan zijn bed maakten duidelijk wat de medewerkers van de kruisverenigingen willen. De in Waddinxveen gehouden actie van de Vereniging Kruiswerk Midden- Holland werd samen met 26 andere kruisorganisaties in het land. Dat ge beurde op initiatief van de Nederlandse Maatschappij voor Verpleegkunde. De werknemersorganisatie is het na melijk niet eens met het principe-ak- koord voor een nieuwe CAO voor het kruiswerk dat de nationale Kruisver eniging en de vakbonden AbvaKabo, CFO en LAD in mei hebben bereikt. Het principe-akkoord voorziet in een algemene loonsverhoging van 3,5 per cent. Wijkverpleegkundigen en kraam- verzorgenden gaan er daar bovenop nog eens 1,5 percent op vooruit door invoering van de functiewaardering. Voor verbetering van de secundaire ar beidsvoorwaarden is 0,5 percent be schikbaar. NIEUWE EN GEBRUIKTE PIANO’S In het gesprek van zaterdagmorgen, dat in het gemeentehuis werd gehou den, gaven de vrachtwagenchauffeurs te kennen waaraan naar hun mening een nieuwe parkeerlokatie moet vol doen. Deze moet niet ver van hun hui zen zijn gelegen en enkele voorzienin gen hebben zoals verlichting, telefoon en mogelijkheden om een fiets te kun nen parkeren zonder gevaar voor dief stal. B. en W. hebben besloten dit parkeer terrein niet meer aan te wijzen als par keerplek voor de wegreuzen van de Waddinxveense chauffeurs, die te zij ner tijd zouden moeten uitwijken naar een te realiseren parkeerruimte voor vrachtwagens op het bedrijvenpark Coenecoop. In oktober zal de ge meente met de vrachtwagenchauffeurs verder praten over mogelijke andere oplossingen. Dat staat in het pasverschenen jaarver slag 1989 van het Korps Rijkspolitie. In het verleden vond een bijstelling plaats, wanneer het inwoneraantal zich wijzigde. Deze aanpassing wordt reeds enkele jaren niet meer toegepast. Op 1 januari 1989 was de feitelijke sterkte gelijk aan de organieke sterkte. Op 1 januari 1990 kwam daarin veran dering en ontstond er door een uit stroom van personeel een tekort van 6 executieve politie-ambtenaren. WADDINXVEEN - In oktober vorig jaar vonden in Waddinxveen de meeste aanrijdingen plaats, namelijk 52, gevolgd door de maand januari 1989 met 50 botsingen, zo meldt het jaarverslag 1989 van de groep Wad dinxveen van het Korps der Rijkspolitie. WADDINXVEEN - De organieke sterkte van de groep Waddinxveen (inclusief Boskoop) van het Korps der Rijkspolitie, die het rayonbureau aan de Mozartlaan heeft, is in 1989 ongewijzigd gebleven en is dus geble ven op een omvang van 53,5 personeelsleden. WADDINXVEEN - Een delegatie van zes vrachtwagenchauffeurs heeft zaterdagmorgen een gesprek gehad met verkeerswethouder J. Neele (PCW) en de rijkspolitie over het ’s avonds en in het weekeinde parkeren WADDINXVEEN/ZOETERMEER - Het gezamenlijke kruiswerk in Zuid-Holland, onder de vlag van haar nieuwe provinciale organisatie, In- terzorg Holland, is gestart met de Communicatie Centrale Thuiszorg. WADDINXVEEN - De vorige week woensdag door 13 medewerkers van de Vereniging Kruiswerk Midden-Holland in Waddinxveen gehouden ac tiedag voor meer loon en minder werkdruk had een geslaagd verloop. Voor het ’’Schipholdetachement” moest gedurende 14 4-weekse perioden een executieve politie-ambtenaar wor den geleverd. Aan de meldkamer van het district ’s- Gravenhage werd 3 perioden assisten tie verleend. Bij de Afdeling Politie Informatie van het district werd voor 6 perioden een medewerker van de groep Waddinx veen gedetacheerd. De geleider van de surveillancehond nam deel aan 45 oefendagen. De hulp- schietinstructeur werd voor 33 dagen schietonderricht ingezet. gezondheidszorg voert. De leden van de AbvaKabo en de CFO hebben zich inmiddels uitgesproken over het principe-akkoord. De CFO- leden hebben het onderhandelingsre sultaat in meerderheid aanvaard. Een krappe meerderheid van de Abva- Kabo-leden sprak zich uit tegen het principe-akkoord. De bereidheid om actie te voeren voor 0,5 percent meer loonruimte - de bonden eisten 6 per cent - bleek echter gering. Daarom heeft het Landelijk Groepsbestuur Kruiswerk het Bondsbestuur van de AbvaKabo geadviseerd de CAO toch te ondertekenen. Het bondsbestuur beslist daar deze week over. In 1988 werd door een kritisch beheer van het exploitatiebudget met een voordelig saldo van 3.500,- afgeslo ten. In 1989 werd door deconcentratie van een aantal kostensoorten (o.a. schoonmaakkosten en leasekosten dienstauto’s) het budget opgehoogd tot ƒ226.115,-. WADDINXVEEN - Mevrouw Moons van de Brugweg 23 (tel. 01828-17814) laat weten dat er van vrijdag 31 augus tus tot en met dinsdag 4 september weer een ziekenbedevaart wordt geor ganiseerd naar Maria’s genade-oord in de Belgische Ardennen. Deze bedevaart is opengesteld voor zieken, bejaarden en invaliden van het bisdom Rotterdam. De kosten voor deelname bedragen 375,- per persoon (algehele verzorging inbegrepen). Geestelijk begeleider is pater L. v.d. Helm. Het is raadzaam voor belangstellenden zich voor de bedevaart zo spoedig mo eelijk aan te melden bii mevr. Moons. Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren. Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA, kenmerk voor vakwerk. Noordkade 24 - Waddinxveen Tel. 01828-12588 FOCWA, kenmerk voor vakwerk Door twee politiemensen van het rayon Waddinxveen werd de opleiding en in structie aan de verkeersbrigadiers ver zorgd en werd regelmatig gepland en ongepland toezicht op het juiste func tioneren uitgeoefend. Deze deeltaak wordt zelfstandig uitge voerd, waarbij overleg wordt gepleegd met de gemeente Waddinxveen. De wachtmeester le klasse met 8 dienstjaren, die sollicitabel zijn voor een naasthogere rang, participeren bin nen een project om zich op die wijze te kunnen voorbereiden op een leidingge vende functie. Het beleidsplan 1986-1990 van de groep Waddinxveen, vastgesteld door het bevoegd gezag (burgmeester en of ficier van justitie) is nog steeds het uit gangspunt voor het politiiebeleid bin nen de groep Waddinxveen. De beleidsvisie van de district ’s-Gra- venhage is gebaseerd op de 4 volgende pijlers: samenlevingsgericht werken, verbetering van de bedrijfsvoering, aandacht voor het sociale klimaat en regionale samenwerking. In het kader van het beleidsplan is naast de bestaande of actieplannen ook uitvoering gegeven aan het deelplan heling-bestrijding. Er is een start ge maakt met de periodieke controle van de opkoopregisters van autobedrijven. Het totaal van 5,5 percent is voor de NMV, met in haar kielzog de vereni ging Verplegenden en Verzorgenden in Opstand (VVIO), veel te mager. Beide organisaties - waarvan de WIO overi gens niet aan de CAO-onderhandelin- gen heeft deelgenomen - hadden een loonruimte van 10 percent geëist. Om de leden van de werkgeversorgani satie van hun gelijk te overtuigen, hiel den NMV en VVIO naast de zondags diensten een manifestatie bij het ge bouw van de Nationale Kruisverenigin gen in Bunnik. Circa honderd leden van VVIO hebben ook het regiokan toor van de AbvaKabo in Utrecht be zet. De VVIO’ers wilden met hun be- zettingsactie protesteren tegen het slappe beleid dat de FNV-bond huns inziens op diverse CAO-fronten in de Als iemand hulp nodig heeft, bijvoor beeld omdat men is gevallen, dan is een druk op de alarmknop voldoende om direct in contact te komen met de com municatie centrale. Dit gaat automa tisch via de telefoonlijn. Bij een alarm kan men dan met de verpleegkundige van de centrale praten. Daarvoor is het niet nodig dat de telefoon wordt opge nomen, het toestel werkt als een inter com. Doordat de verbinding tot stand is gekomen, weet de verpleegkundige in de centrale meteen wie er alarm heeft geslagen, zelfs al wordt er niet ge sproken. De verpleegkundige weet dan ook wie er zonodig moet worden ge waarschuwd. Dit kunnen bekenden of familieleden zijn of, afhankelijk van de situatie, een hulpverlener, huisarts of politie. Deze contactpersonen zijn vooraf opgegeven door degene die een abonnement neemt op de Communica tie Centrale Thuiszorg. Het kruiswerk wil met de Communica tie Centrale Thuiszorg mensen, en vooral ouderen, betere mogelijkheden bieden om zelfstandig thuis te blijven, zich veilig te voelen en, als nodig, hulp te organiseren. De Communicatie Cen trale Thuiszorg is gevestigd in Zoeter- meer, postbus 680, 2700 AR Zoeter- meer (tel. 06-821 22 24). Als parkeren aan de Sniepweg niet meer zou gaan, gaven ze de wethouder in overweging parkeerfaciliteiten mo gelijk te maken aan de IJsermanweg (achter Van Leeuwen BV) en langs de ■Limaweg, zolang daar van bouwactivi teiten nog geen sprake is. In Waddinxveen is het ingevolge arti kel 5, lid 1, van de ’’Parkeerexcessen- De praktische verkeersproef van VVN werd op 13 en 14 juni gehouden. De rijkspolitie verleende wederom haar medewerking. De fietsen van de deel nemers werden voor de proef gekeurd. Het start- en eindpunt van deze proef was de binnenplaats van het groepsbu reau. Voor het jaar 1989 waren door de rijks politie acht alcoholcontroles gepland, in de nachten van vrijdag op zaterdag. Daarnaast waren ook acht bromfiets controles gepland. Ten aanzien van de alcoholcontroles moet gezegd worden, dat meer dan de helft van deze geplande controles om financiële redenen en vanwege de ca paciteit niet zijn doorgegaan. De brom fietscontroles hebben wel doorgang ge vonden. Er zouden 23 samenwerkingsverban den gevormd moeten worden. Binnen een arrondissement zou een regionaal politiekorps geformeerd moeten wor den. De basispolitiezorg diende ge meentelijk te blijven georganiseerd. In het regeerakkoord werd vermeld, dat als beheerder de burgemeester van de grootste gemeente binnen het regio nale korps zou worden aangewezen. De Tweede Kamer is akkoord gegaan met de omzetting van het regeer-ak- koord (gemeentelijk georiënteerd) in de regeringsverklaring (justitiëel geo riënteerd). Voor een nadere regeling van de bestuurlijke inbedding en de wetgeving zijn twee projektgroepen opgericht. Conform het schrijven van de comman dant van het district ’s-Gravenhage is het totaal vaste- en variabele deel van het inconvenientenbudget voor de groep Waddinxveen voor het jaar 1989 vastgesteld op 438.000,-. Voor het vaste deel en de eenmalige uitkering moest 256.147,- gereserveerd wor den. Eind 1989 startte de discussie omtrent de reorganisatie rond de Nederlandse politie. Uitgangspunten waren de inde ling van de regionale korpsen en het be heer over de politie. Interzorg Holland is een nieuwe orga nisatie, waarbij de meeste kruisorgani saties in Zuid-Holland zijn aangeslo ten. Bij Interzorg Holland wordt een gezamenlijk beleid gevoerd. De Com municatie Centrale Thuiszorg is een initiatief van Interzorg Holland. De Communicatie Centrale Thuiszorg biedt de mogelijkheid tot alarmering, zoals die in Waddinxveen al wordt toe gepast. Personen kunnen zich tegen ge ringe kosten abonneren op aansluiting met de centrale die dag en nacht be reikbaar is, ook in het weekend. Hulpverleners met een verpleegkun dige achtergrond zijn daar dag en nacht aanwezig. Als men zich abonneert krijgt men een lichtgewicht, draadloos zendertje met een klein knopje. Dit draagt men aan een polsbandje of De gehele dag werd er zondagsdienst gedraaid, zodat alleen hulp werd ver leend aan patiënten die binnen de crite ria van een weekenddienst vielen. De patiënten die buiten de boot vielen werden op een andere dag geholpen. Ook andere activiteiten lagen tijdens de actiedag stil, zoals uitleen magazijn- artikelen, consultatiebureau, intakes, huisbezoeken, overlegsituaties en der gelijke. Alleen aan spoedeisende situa ties werd het hoofd geboden. In 1989 werden er in totaal 917 ongeval len geregistreerd, waarvan 464 betrek king hadden op binnen de gemeente Waddinxveen plaats gevonden aanrij dingen. Volgens de uitdraai van de Dienst Ver keersongevallen registratie vonden in totaal 582 aanrijdingen plaats, onder te verdelen in 510 aanrijdingen met mate riële schade, 70 aanrijdingen met letsel en 2 aanrijdingen met dodelijke afloop. Van het in het politiebureau aan de Mozartlaan in Waddinxveen aanwe zige ademanalyseapparaat is in 1989 door de groep Waddinxveen en de an dere partners in de regio Holland-Mid den veel gebruik gemaakt. In totaal werd 272 maal een ademana lyse afgenomen van een bestuurder waarbij de uitslag 235 ug/1 of meer be droeg. In 1989 heeft de Waddinxveense politie deelgenomen aan regionale bromfiets en alcoholcontroles binnen de sub-re- gio Alphen aan den Rijn. In het verslagjaar is ook een start ge maakt om te komen tot een betere sa menwerking op gebied van gecombi neerde verkeerscontroles in de sub-re- g\o Gouda. In het najaar va*n 1989 werden vier De chauffeurs overhandigden de wet houder een tekening, waarmee ze aan gaven dat volgens hen op een bepaalde* manier wel geparkeerd kan blijven worden aan de achterzijde van het nu in renovatie zijnde parkeerterrein in het sportpark ”de Sniep” aan de Sniepweg. bromfietscontroles gepland binnen de gemeente Gouda, doch gericht op het inkomende bromfietsverkeer. Na afloop van de controles bleek dat 99% van de geverbaliseerde bromfiet sers afkomstig was uit de regio. Verder was er een duidelijke terugloop in het overtredingspercentage te constateren van respectievelijk 30,24,21 en 11%. WADDINXVEEN/NIËUWEGEIN - Vorige week heeft de Nederlandse Vereniging van Makelaars in onroe rende goederen NVM in Tiel het start sein gegeven aan een keten van 250 on afhankelijke hypotheekadviseurs: de NVM Hypotheekshops. Door dit grote aantal wordt een lande lijke spreiding van NVM Hypotheek shops bereikt, waardoor iedere consu ment een NVM Hypotheekshop in de buurt vindt. De NVM profileert zich hiermee uit drukkelijker op de hypotheekmarkt. Het huidige marktaandeel van de NVM-makelaardij in de hypotheek markt is zo’n 23 procent. De start van de NVM Hypotheekshops heeft tot doel dit marktaandeel te verhogen. Alle NVM Hypotheekshops zijn on dergebracht bij NVM-makelaarskan- toren. De deelnemers zijn opgeleid en continue bijscholing is verplicht, zodat de kwaliteit van de hypotheekadvise- ring gewaarborgd is. De NVM Hypotheekshops werken in hun advisering met het NVM Stappen plan. Met dit geavanceerde computer programma wordt het hypotheekad vies in stappen opgebouwd. Alle moge lijkheden en opties voor de betreffende consument passeren de revue. De consument kan voor gratis advise ring over de juiste hypotheekvorm te recht bij 250 punten in het land. De NVM Hypotheekshops hebben een ei gen huisstijl. Volgens de gemaakte prognose zou het budget niet dekkend zijn en moest het maken van overuren tot het uiterste be perkt worden om op deze wijze gelden te kunnen reserveren voor onderzoe ken, welke niet waren te beïnvloeden. In het najaar van 1989 vond een bijstel ling plaats van dit budget en bleken vol doende middelen aanwezig te zijn. Aan het eind van het boekjaar werd deze post afgesloten met een voordelig saldo van 17.000,-. De totale uitgave voor inconvenienten voor de groep bedroe gen 425.124,-. verordening Waddinxveen” verboden een voertuig dat, met inbegrip van de lading, een lengte heeft van meer dan 6 meter, te parkeren op alle openbare wegen in de in artikel 8 van de Wegen- verkeerwet bedoelde bebouwde kom van Waddinxveen. Ingevolge artikel 5, lid 2 en 3 geldt het verbod niet voor door Burgemeester en Wethouders bij openbaar besluit aan te wijzen wegen (onder andere het nu nog als zodanig bestemde parkeerterrein aan de Sniepweg bij het zwembad) en geldt dit verbod tevens niet van maan dag t/m vrijdag, dagelijks van 07.00- 19.00 uur. Op dit moment wordt er druk gewerkt aan de verbouwing van het zwembad en zal in het kader daarvan binnenkort tevens het bijbehorende parkeerter rein opnieuw worden ingericht. Dit be tekent echter dat daarmee het parkeer terrein een wat andere functie zal krij gen, waardoor het parkeren van vrachtwagens aldaar niet meer gewenst is. Het college van Burgemeester en Wet houders is van mening dat de wegen in het bedrijventerrein Coenecoop daar voor echter een goed alternatief bie den. Officieel zal daartoe dan ook de ’’Parkeerexcessenverordening Wad dinxveen” moeten worden aangepast. De gemeente is in ieder geval bereid te zoeken naar een mogelijkheid vooreen fietsenstalling, bijvoorbeeld door het plaatsen van afsluitbare containers of iets dergelijks. Zolang er nog geen defi nitieve lokatie voor het parkeren van vrachtwagens is gerealiseerd, moet dit beschouwd worden als een tijdelijke oplossing. Ook zal bij de PTT geïnfor meerd worden naar de mogelijkheid van het plaatsen van een telefooncel ter plaatse (definitieve lokatie). Tijdens het verslagjaar werden diverse cursussen gevolgd. De 3 leden van de Mobiele Eenheid namen deel aan de oefendagen en werden diverse keren/ ingezet bij ordeverstoringen. Verder werd door enkele medewerkers deelgenomen aan de cursussen: kara- bijnopleiding (Schipholdetachement), ongevalsbehandeling, vreemdelingen toezicht, basis-milieucursus, bijzon dere verkeerswetgeving, kadercursus, slachtofferbejegening, Hulpofficier van Justitie, parttime docenten, auto matisering dienst- en dagroosters, re cherche basis cursus en criminaliteits preventie. In het kader van een goede informatie voorziening hebben de rayon-comman- dant en de postcommandant een zeer frequent contact met de burgemeesters van Boskoop en Waddinxveen. Het driehoeksoverleg krijgt mede door het ontwikkelen van een nieuw groepe- lijk politiëel beleidsplan meer gestalte. Sinds de laatste wijziging van de Poli tiewet (december 1988) heeft het drie hoeksoverleg een wettelijke basis ge kregen en is het een formeel verplichte overlegvorm geworden. In dit overleg wordt door de beide ge zagsdragers (openbaar bestuur en Openbaar Ministerie) met de politie gesproken over alle aspecten van de politietaak. Op dit niveau wordt ver- voleensook het beleid henaald S.T.I.P. (Strategische Informatie Plan ning) is een methodiek om te komen tot een informatieplan, rekening houdend met het huidige districtsbeleid en de huidige automatiseringssituatie. De groepen Leiderdorp en Waddinx veen hebben aan een onderzoek naar bedrijsprocessen en bedrijfsfuncties deelgenomen. De resultaten van deze enquete kun nen straks bij de verdere ontwikkeling van dit automatiseringstraject gebruikt worden. Aan het eind van het verslag jaar maakt de interim-manager van het bureau Informatievoorziening en Au tomatisering van het district ’s-Graven hage bekend.dat in 1990 op de groepen Waddinxveen en Leiderdorp een proefproject van start zal gaan met als voorlopige doelstelling: - De invoering van het bedrijfsproces sensysteem; opdoen van ervaringen en het scheppen van voorwaarden; - Kwaliteitsverbetering van de infor matieverwerking, -bevraging en -ver strekking; - Integratie van de diverse deelsyste men; - Streven naar werkplekbenadering. I Het groepsbureau van de Rijkspolitie aan de Mozartlaan. De groep Waddinxveen omvat ook Boskoop. Was het korps vorig jaar en in 1988 nog op sterkte, het nieuwe jaar begon met 6 man tekort. Inmiddels is dat opgelopen tot een onderbezetting van 10 politiemensen. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXEEN - Aan de vier amuse- mentsavonden van de protestants- christelijke De Savornin Lohman school aan de Wingerd komt vanavond - woensdag 11 juli - in het Anne Frank- centrum een einde. De groepen 5,6 en 7 voeren dan de ver- keersmusical De Zilveren Zebra op vanaf zeven uur. Eerder werden op school door de groepen 1 en 2 een musi cal over de jaargetijden op de planken gebracht, door groep 3 ”De avonturen van Alfred J. Kwak” en door groep 4 een avond met liedjes en gedichtjes over dieren. Dinsdag 3 juli heeft groep 4 van De Sa vornin Lohmanschool voor een over- volle gemeenschapsruimte de derde amusementsavond verzorgd. De in grote getalen aanwezige ouders en bekenden zagen toneelstukjes, lied jes, declamaties en dansjes rond het thema dieren. Het repertoire was voor het overgrote deel door de kinderen zelf gekozen, hetgeen ook te merken was aan het spontane enthousiasme waarmee de kinderen optraden. De harten van de aanwezigen waren snel gestolen en de avond vloogom. Moe maar voldaan namen de kinderen hun ouders mee naar huis nog nagenie tend van hun geslaagde optreden. -SS?

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 13