GEMEENTE WADDINXVEEN Rabobank O DRONKEN EN GEEN RIJBEWIJS ERTW-RADIOI Werkt het college wel hard genoeg Raad benoemt Cees Loose k Burgemeester bekritiseert eigen besluitenlijstjes VERZEKERINGEN HOREN IN DE VAKANTIEBAGAGE Zeven sex- misdrijven in W’veen LI 4 'f r w REGELING SCHOLINGSBIJDRA GEN NIEUWE FOLDERS EN BROCHURES SPREEKUREN Iets mis OPROEP KANDIDA TEN COMMISSIE VOOR KUNST CULTUUR Commissie Informeel NIEUWE BRANDBEVEILIGINGS VERORDENING BEKENDMAKING WET OP DE RUIMTELIJKE ORDENING TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN Ingenomen Teleurgesteld Loopbaan *4 rl 01820-15767 01727-14044 17613 01820-28011 06-11 12222 01820-24255 13000 13000 F' Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 11 juli 1990 Pagina 3h’ 14433 (toestel 159) 01820-16066 010-362244 PAUL VAN SCHIE (CDA) JOOP NEELE (PCW) KAREL VAN SOEST (WD) C.M. VAN DER LINDEN Het verzoek om vrijstelling te verlenen kan slechts worden ingewil ligd nadat daartoe vóóraf een verklaring van geen bezwaar is ont vangen van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Een publikatie van de Rabobanken Waddinxveen en Boskoop Aangezien niemand zich tijdig tot Gedeputeerde Staten heeft ge wend met bezwaren tegen de door de raad vastgestelde bestem mingsplannen, zijn alle drie besluiten tot goedkeuring van de plan nen ingevolge artikel 29, lid 1 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning onherroepelijk. Ook zal de thans aan het gemeentelijk beleid ten grondslag lig gende nota Kunst Cultuur van 1985 worden heroverwogen en zonodig bijgesteld. In verband met het opstellen van een aanbeveling voor benoeming nodigt het college degenen die belangstelling hebben voor het lid maatschap van de Commissie, dan wel degenen die het college op andere geschikte kandidaten willen wijzen, uit hiervan vóór 20 au- Nieuwe folders zijn o.a. - ’’Verkeer en vervoer in beweging” - ”Met het CBR de weg op” - ’’Bijdrage voor woning-aanpassing of verhuizing” - ’’Huursubsidie 1990” - ’’Bescherming bij huur van woonruimte” - ’’Onderwijskaart: het entree voor het nieuwe studiejaar” - ’’Wonen in Waddinxveen” - ’’Verbeter uw eigen huis met subsidie” Wethouder P.F.J. van Schie, wethouder K.W.Th. van Soest en wethouder J. Neele: uitsluitend na afspraak met de secretaresse. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Lokale omroep via de FM-band 101,1 Mhz. (in stereo). Staringlaan 2, postbus 330, 2740 AH Waddinxveen, tel. 01828-10379. i 14433 14433 De gemeente Waddinxveen kan scholingsbijdragen verlenen, in de vorm van een renteloze lening, aan Waddinxveners die een op een beroep gerichte opleiding in Nederland volgen. In het gemeentehuis is op de begane grond bij de balie van de sectie Burgerzaken van de afdeling Algemene Zaken, een brochurewand in gebruik. In de wand is een groot assortiment folders en brochures over uit eenlopende onderwerpen aanwezig. Burgemeester C.M. van der Linden: uitsluitend na afspraak met de secretaresse. -prog ramma- ZONDAG 15 JULI 1990 09.00: Kerkuitzending. Uitzending van de Gereformeerde Kerk met óm 09.00 uur rustige muziek, 09.30 uur kerk dienst uit de Kruiskerk met predikant ds. P.A.C. Bongers, 11.00 uur: inter view met ds. Peter Bongers, dat eerder deze week is opgenomen. Aandacht wordt besteed aan de mens achter de dominee. Ds. Bongers neemt zijn eigen muziek mee, en zal ook een toelichting geven op zijn keuze. 12.00 -13.00 uur: RTW-Klassiek. Klas sieke muziek om de zondag rustig in te gaan. In verband met het zomerseizoen geen Khabar Oua Nagham. Zes besluiten in tien vergaderingen van B. en W. gaven PvdA-fractievoorzitter mevrouw A. Vermeij het gevoel dat er iets mis is. En dat terwijl raadsleden volgens het nieuwe beleidsprogramma vroegtijdig en volledig geïnformeerd dienen te worden. ”Ik krijg het onbehaaglijke gevoel dat dat niet gebeurt”, aldus de socialiste. ”Dat is niet alleen een gevoel. Het kan niet waar zij n dat het aantal belangrijke besluiten dat door het college van Ben W. genomen is in tien vergaderingen zich tot zes beperkt. De PvdA wil dat de raadsleden beter geïnformeerd wor den en stelt voor de notulen van de B. en W.-vergaderingen - die de ambtena ren ook krijgen - aan de raadsleden door te geven”. CDA-fractievoorzitter J.A. Hielema deelt de kritiek. ’’Evenals in de vorige raadsperiode ergeren wij ons ook wel Vrijwel altijd wordt de vakantie een plezierreis, maar soms gaat er iets mis. Een ongeluk, diefstal van bagage, een overwachte uitgave. Een goede voor bereiding van de reis kan helpen problemen te voorkomen of in ieder geval de gevolgen te beperken. Verzekeringen horen in de bagage en ook voor het vakantiebudget moet het nodige worden geregeld. Huur safeloket Risico’s zijn er ook voor de woning die tijdens de vakantie onbeheerd achter blijft. Natuurlijk worden preventiemaatregelen getroffen (alle deuren en ra men goed gesloten, op de deur geen briefje met ’wij zijn op vakantie’ e.d.), maar zelfs in een goed beveiligd huis kan worden ingebroken. Het is dan ook het overwegen waard om kostbaarheden en belangrijke papieren veilig te stellen in een safeloket bij de bank. Grotere stukken kunnen in een koffer, kist of tas in de bankkluis worden achtergelaten. Nadere informatie en formulieren voor het aanvragen van zowel een gemeentelijke als een provinciale scholingsbijdrage zijn te ver krijgen bij de afdeling Welzijn en Onderwijs ter gemeentesecreta rie, telefoonnummer 14433, toestel 274. Alarmering Algemeen Alarmnummer Brandweer b.g-g- Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Milieu-telefoon (voor milieuklachten) De Commissie voor Kunst Cultuur heeft tot taak het college van burgemeester en wethouders te adviseren over het Kunst- Cul tuurbeleid en de subsidiëring daarvan. Als lid van de Commissie zijn benoembaar: personen die deskundig zijn op het betrokken werkterrein, dan wel daar grote affiniteit mee hebben. Leden van de Commissie worden door de gemeenteraad benoemd voor een periode die overeenkomt met de raadsperiode. In de raadsperiode 1990-1994 zal met de Commissie Kunst Cul tuur overleg worden gepleegd over een aangepaste taakomschrij ving. WADDINXVEEN/ZOETERMEER - De politie heeft op rijksweg A12 bij Zoetermeer een 50-jarige automobilist uit Waddinxveen aangehouden. De man bleek behoorlijk te hebben ge dronken en bovendien geen rijbewijs te hebben. De Waddinxvener wilde geen mede werking verlenen aan een ademtest en werd daarom een bloedproef afgeno- Voor opleidingen waarvoor op grond van een rijksregeling toela gen kunnen worden verleend, verstrekt de gemeente Waddinxveen geen scholingsbijdragen. Een uitzondering hierop is er voor leerlin gen die op grond van hun te jonge leeftijd hiervoor niet in aanmer king kunnen komen. WADDINXVEEN - Werkt het nieuwe college van B. en W. wel hard ge noeg? Die vraag kwam aan de orde tijdens de vorige week donderdag avond gehouden gemeenteraadsvergadering omdat het college aan de raadsleden een mager lijstje met zes besluiten uit tien B. en W.-vergade ringen wisten voor te leggen. Ook WD-fractievoorzitter J.C.A.C. de Vogel gaf te kennen dat over dit on derwerp ook binnen de liberalen op merkingen waren gemaakt. Hij stelde, evenals het CDA, voor daar eens uitge breid over te spreken in de raadscom missie voor algemeen bestuurlijke za ken, die wordt voorgezeten door bur gemeester C.M. van der Linden en waarvan alle fractievoorzitters lid zijn. J. van Wijk (PCW) moest eerlijkheids halve toegeven dat in de periode dat de PCW niet in het college van B. en W. vertegenwoordigd was het ook schortte aan meer informatie. ’’Toen had ik ook het gevoel dat we meer informatie moeten hebben. Als zodanig sta ik niet onsympathiek tegenover een verbre ding van de informatie naar de raadsle den toe. Op welke wijze dat moet gaan gebeuren weet ik nog niet. Daar moe ten wij in de raadscommissie voor alge meen bestuurlijke zaken nog maar eens over discurssiëren”. WADDINXVEEN - De Waddinx- veense rijkspolitie meldt over vorig jaar zeven zedenmisdrijven. Dit aantal verhoudt zich met de aantallen in de af gelopen jaren, aldus waarnemend groepscommandant C.J. Barelds. Ter kennis van de politie kwamen 7 za ken van schennis der eerbaarheid (waarvan 3 opgelost), 2 aanrandingen (waarvan geen enkele werd opgelost) en 3 overige sexuele vergrijpen (waar van 2 opgelost). Dat leverde kritiek op van PvdA-frac tievoorzitter mevrouw A. Vermeij. Haar opmerkingen werden in belang rijke mate ook gesteund door de an dere fracties. Ook burgemeester C.M. van der Linden gaf te kennen dat er een einde moet komen aan de tot nu toe aan de raad gepresenteerde besluiten lijstjes, die hij belachelijk kort noem de. ’’Kijkend naar het lijstje zijn wij ook niet onder de indruk van wat wij de laatste maanden zouden hebben ge- daan”, aldus de raadsvoorzitter. ’’Toch moet ik zeggen dat er echt wel meer wordt gedaan dan het summiere beslui tenlijstje suggereert. Er wordt ons der halve onrecht aangedaan, want we heb ben ons de laatste maanden rot ge werkt”. Burgemeester Van der Linden gaf toe dat dergelijke onvolledige besluiten lijstjes er niet meer mogen komen. ”Dan maar liever geen overzicht”. Waddinxveens eerste burger zei zich voor te nemen na de zomervakantie ge regeld overleg te zullen gaan voeren met de fracties die niet in het college van B. en W. vertegenwoordigd zijn. ’’Door de wisseling van de wacht heeft dat informele overleg nog geen gestalte gekregen”. In ieder geval komt de kwestie opnieuw aan de orde in de raadscommissie voor algemeen bestuurlijke zaken. Daar zal dan ook verder worden gesproken over het PvdA-voorstel om de notulen van B. en W.-vergaderingen onder de raadsfracties te verspreiden. ”Op zich zijn er niet zoveel geheimen in het ge meentehuis”, gaf de heer Van der Lin den als zijn persoonlijke opvatting. ZATERDAG 14 JUNI 1990 Elk heel uur nieuwsberichten 14.00 - 18.00 uur: RTW-Totaal. Ont- spannend en informatief programma^ waarin onder andere actualiteiten,^ sport, reportages en muziek samen-J gaan. Direct na het nieuws een uur-3 overzicht en op de halve uren lokaal nieuws en weerbericht. Tijdens de uit-S zending kunt u telefonisch reageren: (01828-10379). Presentatie: Door Ore mus en Paul Aalbers. 18.00 - 24.00 uur: Hitfront. Een avond vullend hitgevoelig programma met muziek en informatie gericht op jonge ren. Informatie over vakatures, biosco pen en andere uitgaansmogelijkheden. Presentatie Gert Voogd, Diederik Hui zinga en Ferry v. Loon. gustus 1990 mededeling te doen. Nadere informatie wordt desgevraagd graag verstrekt door de heer J. Eling, afdeling Welzijn en Onderwijs, telefoon 14433, toestel 113. Burgemeester en wethouders van Waddinxveen brengen ter open bare kennis dat met ingang van heden gedurende drie maanden bij de afdeling Ruimte en Bouw, Raadhuisplein 1, alhier van 08.30 tot 12.30 uur voor een ieder ter lezing is nedergelegd en tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar is gesteld de door de raad dezer gemeente in zijn vergadering van 25 april 1990 vastgestelde nieuwe Brandbeveiligingsverordening. Onderhavige verordening bevat ten opzichte van de oude Brandbe veiligingsverordening een aantal wijzigingen in verband met gewij zigde wetgeving. Voorts is de verordening aangepast aan de eisen van de tijd en is bezien op het aspect van deregulering. De Brand beveiligingsverordening treedt in werking op de derde dag na deze afkondiging. eens aan de korte besluitenlijstjes van B. en W. Dat is niet vandaag zo, maar al veel langer. We hebben het college eerder gevraagd completer te zijn, zo dat het niet lijkt alsof u niets doet”. Bij de voorbereidingen voor de reis hoort zeker ook het regelen van de vakantiefinanciën. Bij verblijf in eigen land kunnen dezelfde betaalmiddelen worden gebruikt als thuis, maar voor een buitenlandse reis moet meer wor den geregeld. Het is in ieder geval verstandig om niet te veel contanten mee te nemen. Verder is de keuze nogal afhankelijk van de te bezoeken bestemming. Ook in het buitenland is de geldautomaat handig: Nederlandse toeristen kunnen nu al in tien vakantielanden bij 17.000 automaten terecht. De bekende Euro cheque is in vrijwel geheel in Europa en in landen rond de Middellandse Zee bij banken in te wisselen tegen contant geld. Soms kan er ook mee in hotels en winkels worden betaald. Voor een aantal, met name verdere, bestemmingen, is de reischeque een goed betaalmiddel. Steeds meer mensen die regelmatig in het buitenland verblijven, ontdekken dat een investering van enkele tientjes in een creditcard (de Rabocard kost f 40,-) de moeite waard is. Met zo’n kaart kan op miljoenen plaatsen in de hele wereld worden betaald. Bankmedewerkers zijn prima adviseurs als het aankomt op de juiste samenstelling van het ’vakantiegeld’. De gemeenteraad heeft in zijn vergadering van 5 juli 1990 besloten de beslissing omtrent het verlenen van vrijstelling aan zich te hou den en de procedure te starten, die zal moeten leiden tot het raads besluit omtrent het al dan niet aanvragen van bovengenoemde ver klaring van geen bezwaar. In verband hiermede ligt het verzoek om vrijstelling met de daarbij behorende stukken voor een ieder ter inzage met ingang van don derdag 12 juli 1990 gedurende 14 dagen, tijdens werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur, bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven, Raadhuisplein 1 te Waddinx veen. Gedurende deze termijn kunnen tegen het voornemen om vrijstel ling te verlenen door een ieder schriftelijk bezwaren worden inge diend bij burgemeester en wethouders van Waddinxveen, Raad huisplein 1 te Waddinxveen (postadres: Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen). men. Uit de politie-administratie bleek dat de man al vier maal eerder was aan gehouden wegens rijden onder in vloed. Dat hij geen rijbewijs kon tonen viel zeer op, maar de Waddinxvener ver klaarde zo’n roze papiertje ook nooit te hebben gehaald. Hij kan zijn dure wa gen weer terug krijgen als hij een geldig rijbewijs kan laten zien. c. het raadsbesluit van 31 januari 1990 tot vaststelling van het be stemmingsplan ’’Groenswaard I en II, le herziening”, welk bij besluit van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland d.d. 12 juni 1990, nr. 90/9739 is goedgekeurd. De bestemmingsplannen betreffen het navolgende: ad a: 31 woningen aan de Prins Bernhardlaan; ad b: een kantoren- en horecalokatie aan de Limaweg; ad c: 11 woningen aan de Mozartlaan. Genoemde besluiten en bestemmingsplannen liggen met ingang van donderdag 12 juli 1990 gedurende één maand voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, afdeling Ruimte en Bouw van 08.30 tot 12.30 uur, Raadhuisplein 1, Waddinxveen. Ook de provincie Zuid-Holland verleent meestal voor deze oplei dingen een scholingsbijdrage. Van een vastgestelde scholingsbij drage betaald de provincie 2/3 deel en de gemeente 1/3 deel. Zij die voor een gemeentelijke en een provinciale scholingsbijdrage voor het cursusjaar 1990/1991 in aanmerking willen komen, kunnen een aanvraag indienen tot 3 maanden na aanvang van de studie. Diverse goedgekeurde bestemmingsplannen De burgemeester van Waddinxveen maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 28, lid 6 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend dat Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland goedkeuring hebben verleend aan de volgende door de raad vastgestelde be stemmingsplannen a. het raadsbesluit van 31 januari 1990 tot vaststelling van het be stemmingsplan ’’Oranjewijk ’75,4e herziening”, welk bij besluit van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland d.d. 5 juni 1990, nr. 90/9738 is goedgekeurd; b. het raadsbesluit van 31 januari 1990 tot vaststelling van het be stemmingsplan ’’Wijk Zuidplas 1980, 2e herziening”, welk bij besluit van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland d.d. 12 juni 1990, nr. 90/9681 is goedgekeurd; Bekendmaking verzoek om vrijstelling De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat het verzoek is ontvangen om vrijstelling te verlenen van de voorschriften van de bestemmingsplannen ’’Landelijk gebied Oost” en ’’Brugweg ’80” voor zoveel nodig voor de realisering van de zogeheten ’’Omlei- dingsweg Brugweg”. De voorbereiding op het gebied van verzekeringen begint al bij het boeken van een reis. Dan kan men een annuleringsverzekering sluiten en dat is zeker geen overbodige luxe. Het kan altijd voorkomen dat de vakantie moet wor den afgelast en in veel gevallen moet dan toch de volledige reissom "worden betaald. Een annuleringsverzekering dekt vaak ook de kosten van vertraging bij vertrek of bij het noodgedwongen afbreken van een vakantie. Het afsluiten van een reisverzekering lijkt een vanzelfsprekendheid, maar nog steeds ervaren vakantiegangers die dachten zonder te kunnen, dat ook zij door een ongeval of diefstal kunnen worden getroffen. Een goede reisverze kering dekt niet alleen het financiële risico van onverwachte calamiteiten, maar biedt in geval van nood ook daadwerkelijke hulp. Die hulp kan direct, dag en nacht, worden ingeroepen. Of nog andere verzekeringen raadzaam zijn, hangt af van de aard van de vakantie. Gaat men met de auto op reis en is dit voertuig niet volledig verze kerd, dan kan voor de vakantie de dekking worden uitgebreid. Dat is het overwegen waard, want rijden in een vreemde omgeving brengt extra risico’s met zich mee. Verzekeringen zijn er ook voor caravan, boot, surfplank en kampeeruitrusting. En wat te denken van een rechtsbijstandsverzekering voor juridische hulp bij vakantieperikelen. Dat de heer Loose vertrouwd is met het werk bij een gemeente en met het werk bij de gemeente Waddinxveen in het bijzonder, blijkt wel uit het verloop van zijn carrière. Hij heeft als gemeente-ambtenaar ge werkt in de gemeenten Breda, Oost- flakkee, Budel en De Bilt. Sinds 1 ja nuari 1979 werkt de heer Loose bij de gemeente Waddinxveen. Hij is hier begonnen als chef van de af- deling Bestuurszaken en Ruimtelijke i Ordening. Deze functie heeft hij be- kleed tot 1 februari 1983. Vanaf deze datum is hij chef Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening geweest tot 1 april 1986. Hierna is hij aangesteld tot directeur j van de gemeentesecretarie. Deze func- i tie vervult hij nog steeds. Daarnaast functioneert de heer Loose sinds 1 mei 1984 als eerste loco-secretaris. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. De sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur De sociaal raadsvrouw: elke werkdag van 9.00-12.30 uur en donderdagavond van 19.00-20.30 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een af spraak hebt gemaakt. WADDINXVEEN - De gemeenteraad heeft unaniem Waddinxvener Cees A.P.M. Loose, directeur van de secretarie en loco-gemeentesecre- taris, benoemd tot gemeentesecretaris. Hij volgt op 1 oktober a.s. J. Meu- leman op, die dan na 40 jaar ambternaar te zijn geweest vervroegd uit- treedt. De heer Loose was voorgedragen door het college van B. en W. In een toelich ting meldde wethouder K.W.Th. van Soest (WD) dat de medezeggen schapscommissies van de gemeente geen instemmingsrecht ten aanzien van deze benoeming hebben, zoals ten on rechte in het raadsvoorstel was ge schreven. De fractievoorzitters van CDA, PvdA, WD en D’66 zeiden allemaal ingeno men te zijn met de nieuwe gemeentese cretaris, die met zijn vrouw in het ge meentehuis aanwezig was. Na afloop van de raadsvergadering werd er wat gedronken in de kantine van het raad huis. J.A. Hielema (CDA) sprak van een hartelijke steun aan de benoeming. ”Wij zijn van mening dat wij de goede man op de goede plaats krijgen”, aldus de christen-democraat. Volledige instemming kwam er ook van mevrouw A. Vermeij (PvdA). Zij had zelfs rode rozen voor de opklim mende gemeente-ambtenaar meegeno men. ”Wij hebben er groot vertrouwen in dat de heer Loose zijn taak als gemeen tesecretaris goed zal vervullen. De pro cedure heeft kritische kanttekeningen gekregen, maar het uiteindelijke voor stel hëeft onze volledige steun. Blij zijn we met de loskoppeling van eventuele reorganisaties. De procedure daarvoor moet volgens plan worden uitge voerd”, aldus mevrouw Vermeij. PCW-fractievoorzitter J. van Wijk be toogde ”met de meeste mogelijke ge noegens” in te stemmen met de benoe ming van de heer Loose tot gemeente secretaris. ”Wij zijn blij dat er op deze wijze snel gekomen kan worden tot een vervulling van een uiterst belangrijke functie in het gemeentehuis. Wij hopen dat de heer Loose alle kracht zal krij gen die hij daarbij nodig heeft”. Zeer tevreden was ook WD-fractie voorzitter J.C.A.C. de Vogel. ”De heer Loose kan rekenen op onze steun en hij heeft wat ons betreft alle vertrou wen”. Hoewel W.L.J. de Wit van D’66 zich enigszins teleurgesteld toonde over het afzien van een open sollicitatieproce dure onderschreef hij wel de conclusie van B. en W. dat er intern een ge schikte kandidaat aanwezig is. ’’Gelet op deze kandidaat en mede ge let op andere organisatorische aspecten stemmen wij van harte in met de be noeming van de heer Loose””. Volgens B. en W. kent de nieuw be noemde gemeentesecretaris Waddinx veen goed en beschikt hij over de no dige kwaliteiten.

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 3