BE FAIR HIELD DRUK D-TOURNOOI Militair complex reparatie. WSE actief in de zomer Sportzaal Zuidplas wordt De Duikelaar verkocht Schade aan uw auto vereist deskundige zwemmers Nieuw contract shirtsponsors tegen elkaar Drukke week Groen van Prinsterer MUSICAL VIEL ZEER IN DE SMAAK WINKELS LANGER OPEN De Gouwe- H. de Haan zomeravond- viskampioen Vakantie bij TOOS Opening nieuwe accommodatie eind november Rehorst Meisjes Afscheid Shirtsponsers Opknappen Estafette «rrms LI I Èfocwo GLASBEEK Autoschade reparatiebedrijf Noordkade24 2741EV Waddinxveen Tel. 01828-12588 FOCWA, kenmerk voor vakwerk Pagina 19 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 18 juli 1990 SPORT en RECREATIE T De sportzaal met buurtcentrum is voor 1.724.800,- door Rehorst Bouw BV aangenomen. Voor de complete ac commodatie stelde de gemeenteraad in zijn vergadering van september vorig jaar een totaalkrediet van 3.435.000,- beschikbaar. Eerder was er al een voor- bereidingskrediet van 25.000,- uit de gemeentekas gehaald. De bouw van de multifunctionele ac commodatie was vorig jaar al voorzien. De opgelopen vertraging had onder meer te maken met de verplaatsing van noodlokalen voor scholen in de Zuid- plas naar de Vlasakker. Voor de bouw- WADDINXVEEN - Zaterdag werd op de banen van Be Fair-tennis in het Warnaarplantsoen het een week geduurd hebbende open Dl en D2-tour- nooi afgesloten. Bij de meisjes zwommen op de indivi duele nummers Marion v. Hooft en Sandra Berckenkamp. Marion verbe terde haar PR’s op zowel de 200m wis selslag 2.32.7 (PR-1.1) en op de 100m rugslag in 1.11.1 (PR-1.3). Ook op de 100m vlinderslag zou de Gouwe-zwemster haar PR scherper weten te stellen. In 1.10.5 eindigde zij op een achtste plaats (PR-0.8). Marion zou voor haar 200m vrije slag 217.2 no dig hebben. Sandra bleef ook onder haar PR op de 100m vlinderslag en ein digde in 110.8 (PR-1.0) op de negende plaats. WADDINXVEEN - Ook tijdens het tweede weekeinde van de Nederlandse kampioenschappen zwemmen in het Amersfoortse Sportfondsenbad heb ben de zwemmers en zwemster van De Gouwe zich kranig weten te verdedi gen. Evenals vorige week bonden Mark v.d. Zijden en Jan-Willem v.d. Hoek niet alleen de strijd met de nationale zwem- top, maar ook met elkaar aan. Op de 400m vrije slag tikte Mark in 4.13.5 als zevende aan net voor Jan- Willem die in 4.13.7 als achtste eindig de. Beide kwamen in de B-finale weer tegen elkaar uit. Mark eindigde hier in 4.11.2 als tweede en Jan-Willem werd derde in 4.11.5. Mark wist verder op de 400m wisselslag zijn persoonlijk record met -3.5 sec. te verbeteren en bracht het op 4.48.2. Jan-Willem kwam op nog twee num mers aan de start, de 100m vrije slag, 0.55.3 en de 200m rugslag waarop hij in 2.18.8 in de B-finale mocht uitkomen, hier werd hij uiteindelijk zevende in 2.10.9. ”Wij zijn van mening, dat deze be drijfsuitoefening past binnen de door ons opgestelde ontwerp-bestemmings- planvoorschriften. Met deze transactie zal de realisering van de bedrijfsloods op zijn eigen aan de Knibbelweg ko men te verballen”, aldus B.n W. nen en het gebouw letterlijk en figuur lijk recht overeind mag blijven staan”. Zowel de naam als de uitleg die bij de naam gegeven is, spreken de jury erg aan. Het multifunctionele centrum zal gebruikt worden door het sociaalcultu- reel werk, door het onderwijs en door de sportverenigingen. De opening van ”De Duikelaar” wordt tegen eind november 1990 verwacht. Brigitte Laukens en Wim van Berkum. Setstanden: Ó-4/6-4. In de GD-D2 poule trad Annamarie Kuyper met echtgenoot Jan wederom in het veld tegen Ans de Jong, die sa men speelde met Cor Matse. Allen zijn Be Fair-leden. De eerste set liep uit op een zeer spannende. De tweede set wis ten ze sneller te veroveren. Goed half zes waren spelers en organi satoren zaterdagmiddag in het clubhuis van De Buitenhof bijeen voor dank woorden en prijsuitreikingen. De dankwoorden golden vooral de bonds- gedelegeerde De Niet, de hoofdspon sor Rucanor, de wedstrijdcommissie bestaande uit Hub Nootenboom, John Welleman, Paul Makkinje en Henk Borst, Piet Wildschut en Aat Revet, die de bardienst in goede banen leid den, de baancommissie in de persoon van Jaap Wielhouwer en de scheids rechters. WADDINXVEEN - De protestants- christelijke Groen van Prinsterer- school van de Tollenslaan had vorige week veel activiteiten op haar pro gramma staan. In één week was er sportdag, schoolreis, kleuterfeest en schoolkamp voor groep 8. De sportdag was door het slechte weer verplaatst van vrijdag naar dinsdag en kwam zo in dezelfde week te vallen als de schoolreis. Nu was het weer gelukkig goed om er een echte sportieve dag van te maken en konden alle sportonderdelen, waar van er 5 meetelden voor een echt atle- tiekdiploma, afgewerkt worden. De schoolreis van groep 3 t/m 7 bestond uit een gevarieerd programma. Eerst naar Rotterdam-Delfshaven, naar mu seum ”De Dubbelde Palmboom”, waar de kinderen via een diaserie en een speurtocht kennis maakten met het leven van vroeger. Daarna bracht de bus hen langs de Lek naar het Ooievaarsdorp in Groot Am- mers. Vandaar ging het met de bussen op de veerpont en toen richting Haa strecht, naar een speeltuin. Diezelfde dag hadden de kleuters een feestdag op het schoolplein met spel letjes, die met ’’vakantie” te maken hadden. Groep 8 ging woensdagmorgen op de fiets naar Noorden bij de Nieuwkoopse Plassen om te kamperen tot en met vrij dag. Zij krijgen nog een afscheids avond voor ze van school gaan. Mede door het móóie weer waren alle activiteiten geweldig succesvol. specialiseerde bedrijf in het verzorgen van transport. Men beschikt over au to’s met kraan, semi diepladers en au to’s met klep. Daarnaast verzorgt zij verhuizingen en koerierdiensten. Het WSE B-regionale team zal de naam van Installatiebedrijf Bagaco op hun shirts dragen. Installatiebedrijf Bagaco is al vele jaren vaste shirtspon sor van het B-team en door de continue bijdrage van Bagaco heeft dit mede er toe bijgedragen dat het team het ko mende seizoen weer in de regionale klasse uitkomt. Installatiebedrijf Bagaco is gevestigd aan de Zuidelijke Dwarsweg in Wad dinxveen en is gespecialiseerd in het aanleggen van centrale verwarmingen, sanitair, gas-installaties en rioleringen. Dat er is gekozen voor een andere naam dan een wijkgebonden naam valt op. In Waddinxveen kennen we al sportzaal Groenswaard en sporthal ”de Sniep”, die tevens verwijzen naar de wijk waarin ze staan. Sportzaal Zuid plas had dan ook voor de hand gelegen en het zoeken voor buitenstanders ver gemakkelijkt. Maar het nieuwe multifunctionele cen trum in de wijk Zuidplas krijgt de naam ”De Duikelaar”. Deze naam heeft de jury gekozen uit de bijna 50 inzendin gen die zijn binnengekomen. Bij het slaan van de eerste paal van het centrum heeft de gemeente voor be denken van een naam een prijsvraag uitgeschreven. Voor de jury was het een moeilijke taak om uit de vele reac ties de beste naam te kiezen. ZEVENHUIZEN - De gemeente Zevenhuizen gaat van de Staat der Ne derlanden het militaire complex aan de Bredeweg aankopen en weer ver kopen aan Zevenhuizenaar P. van Vliet. Het toumooi werd gehouden van zater dag 7 t/m zaterdag 14 juli. De eerste dag van het zeer druk bezette toumooi was uiterst moeilijk. Door regen moest veelvuldig uitgeweken worden naar overdekte tennishallen. Toch werd er wel op een buitenbaan een HD gespeeld. Die wedstrijd duurde ruim 3 uur in de regen. Afgezien van de slechte start, kunnen de vele deelnemers terug zien op een zeer geslaagde week. Zaterdag 14 juli was de dag van de fina les. Het tennisgeweld speelde zich af in bijzonder fraai weer en in aanwezig heid van veel toeschouwers en suppor ters. Bij dames-enkel Dl ging de eindstrijd tussen Esther Bouter uit Gouderak en Ida Wattymury uit Capelie. Ida werd na afloop gefeliciteerd met haar tweede plaats. Esther won met 6-2 en 6-2. In de DE-D2-poule ontspon zich een spannende strijd tussen twee Be-Fair dames, Annamarie Kuyper tegen Ans de Jong. Voor Annamarie is winnen een normale zaak. De eerste set was ook haar met 6-1. Ans de Jong was in tussen geheel in haar spel gekomen en trok de wedstrijd naar zich toe met 1-6/ 6-1/6-4. Dames-dubbel Dl was een finale met aan de ene zijde Petra Drent met len van Oijen, beiden van TV Boskoop, en aan de andere kant Lottie Keyser en Lydia Koop van TV Waddinxveen. De dames uit Boskoop wonnen met 7-5 en 6-3. De nog vermoeide Be Fair-dames An neke Nootenboom en Corrie Revet (de avond ervoor hadden zij tot half twaalf een drie uur durende halve finale ge speeld tegen de Be Fair-dames Helga Beij en José van Heel) traden voor het DD-D2 op de baan tegen Greta Beute en Truus Stam van de Sluipers. Anneke en Corrie behaalden de eerste plaats met 6-2 en 6-4. Heren-enkel Dl werd gewonnen door Michèl Hessing uit Moerkapelle met 6- 3/5-7/6-1. Zijn goede tegenstander was Maarten van Leeuwen van TV Wad dinxveen. In de D2-poule van HE stond John Geers uit Boskoop. Hij heeft zijn in schrijfgeld er wel uitgehaald. In de tweede voorronde speelde hij een drie uur durende 3-setter. In de kwart en in de halve finale be nutte hij ook de mogelijkheid van een 3-setter, maar in de finale ging hij toch ten onder tegen de Be Fair man Wilfred Luiten die met 6-2 en 6-3 de eerste plaats bereikte. Piet Verhoeven samen met Alexander Leng van TV Boskoop in het heren dubbel Dl gingen naar huis met de eer ste prijs. Setstanden waren 6-1 en 6-4. De tweede prijs was voor Chris van Beek met Henk ter Meer. Armand Frankfoort en Rob Verkerk van Be Fair streden voor het HD-D2 tegen René van Dongen uit Rotterdam en Ronald Huiskens uit Alphen. De tweede prijs ging naar de Be Fair man nen. René en Ronald wonnen met 3-6/ 6-0/6-2. Ria Janssen van Be Quick, Gouda stond evenals vorig jaar voor het ge- mengd-dubbel Dl op de baan met Vic tor Kammeraat uit Moordrecht. Dit jaar wist dit koppel de eerste prijs te veroveren. De tweede prijs ging naar Maandag 16 juli heeft groep 8 afscheid genomen van ”hun” basisschool. Met een ’’bonte avond” hebben de leerlin gen de ouders en groepsleerkrachten vermaakt. Met een klein beetje wee moed werd afscheid genomen van me deleerlingen en hun leerkrachten. De laatste schooldag wordt voor alle leerlingen van de De Savomin Loh- manschool een echte circusdag. De Sa- vornin Lohmanschool wordt dan om gedoopt in circus ’’Savomini”. Alle acts die in een circus maar te be denken zijn worden dan gespeeld door de leerlingen zelf. Clowns, trapeze- werk, goochelen, noem maar op, van alles wat wordt opgevoerd. Alle kinderen worden ook in circuskle- dij verwacht, dus zal het de laatste dag een gezellig eind worden van het schooljaar. Pil r HLlP Zelfs de kleinste botsing kan vitale J'*’*’" delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren. Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA, kenmerk voor vakwerk. Start was het wachten hierop. De multi-functionele ruimte in Zuid plas is bedoeld voor gebruik door sportverenigingen (sportzaal), het on derwijs (in gymzalen op te delen sport zaal) en door het sociaal-cultureel werk (buurtcentrum). In 1988 werden de eerste plannen voor het complex, de plaats en de financiële mogelijkheden op een rijtje gezet. De ’’aangeklede sportzaal” - de tweede in Waddinxveen na de sportzaal Groenswaard aan de Wingerd - is gesi tueerd aan de Zuidplaslaan naast de Koningin Beatrixschool en de Kardi naal Alfrinkschool. De hoofdelementen van de accommo datie zijn een sportzaal van 26 x 32 me ter met bijbehorende was-, kleed- en bergingsruimten, een kantine en twee ruimten voor het sociaal-cultureel werk, respectievelijk een lokaal voor peuter/kinder- en volwassenactivitei ten. WADDINXVEEN - Groep 5, 6 en 7 van de Savomin Lohmanschool was als laatste aan de beurt voor hun opvoe ring van een musical op de vierde en laatste amusementsavond van de school. De leerlingen voerden voor vele en thousiaste toehoorders in het Anne Frankcentrum de musical ”Het geheim van de zilveren zebra” op. Deze gewel dige musical was door het Veilig Ver keer Nederland gemaakt. Een klas kinderen beleft heel wat avon turen over allerlei gebeurtenissen in het verkeer. Het verhaal speelt zich af in Waddinxveen en de werkelijke ver keerssituaties waarin de kinderen zich dagelijks bevinden komen uitvoerig aanbod. De diverse rollen werden door de kin deren als echte artiesten gespeeld. Het koor gaf muzikale ondersteuning met hele leuke liedjes. Een spannende en goed opgevoerde amusementsavond voor leerlingen en toehoorders. WADDINXVEEN/DEN HAAG - In Waddinxveen zullen de winkeliers zich er niets van aantrekken - zo is de ver wachting -, maar intussen heeft de min- sterraad wel ingestemd met het voor stel van minister Andriessen van Eco nomische Zaken tot wijziging van de Winkelsluitingswet 1976. De belangrijkste wijziging betreft de verschuiving van het uiterste sluitings- tijdstip van winkels van 18.00 uur naar 18.30 uur van maandag tot en met vrij dag en van 17.00 naar 18.00 uur op za terdag. Het voorstel voor de wetswijziging vloeit voort uit een advies van de SER uit 1986 en uit de afspraken tussen de meeste betrokken organisaties van be gin maart dit jaar. De belangrijkste afspraak tussen deze organisaties betrof een verschuiving van het uiterste sluitingstijdstip van winkels van 18.00 uur naar 18.30 uur van maandag tot en met vrijdag en op zaterdag van 17.00 naar 18.00 uur. Minister Andriessen heeft deze voor stellen in hun geheel overgenomen in het wetsontwerp. Voorts wordt een aantal technische aanpassingen van de winkelsluitings wet voorgesteld. Een daarvan is dat de mogelijke openingsduur per week wordt uitgebreid van 52 tot 53 uur. Daarnaast wordt in het kader van de decentralisatie voorgesteld het toezicht van EZ op de gemeenten af te schaffen. Verder komt er in plaats van de be staande vrijstellingsmogelijkheid we gens plaatselijke omstandigheden een gemeentelijke vrijstellingsmogelijk heid met betrekking tot toerisme, grensovergangen en een beperkte avondverkoop in avondwinkels, over eenkomstig de reeds bestaande situatie zoals bijvoorbeeld in Amsterdam. De minister van Economische Zaken is gemachtigd te bevorderen dat het wets voorstel om advies aan de Raad van State zal worden gezonden, waarna het aan de Tweede Kamer zal worden aan geboden. Na de contractverlenging met hoofd sponsor NKB Offset uit Bleiswijk heeft WSE ook de shirtsponsorcontracten met Van Noort Transporten en Instal latiebedrijf Bagaco kunnen verlengen voor resp. 2 en 3 jaar. De naam Van Noort Transporten zal vermeld staan op de shirts van het WSE A-regionale team. De verlenging van het contract betekent een continuering van de afgelopen 4 jaar. Mede door de uitstekende prestaties van het A-team in het afgelopen sei zoen, wilde Van Noort Transporten graag zijn naam gekoppeld zien aan het A-regionale team. Van Noort Transporten is het meest ge- l I I l I I t I l I WADDINXVEEN - Evenals vorig jaar kan er ook deze zomer bij WSE- voetbal doorgetraind worden. Dit gebeurt iedere dinsdagavond vanaf 19.00 uur en de trainingen zijn toegankelijk voor alle senioren, de A en B jeugd. t WSE beoogt hiermee om haar leden ook tijdens de zomerperiode haar favo riete sport te laten beoefenen. Boven dien blijft de conditie op peil en zullen de blessures minimaal zijn zodra de competitie in september aan vangt. Deze ’’stille” periode wordt ook ge bruikt voor het opknappen van het complex. Werd vorig jaar de keuken uitgebreid met een frituurhoek, dit jaar is het de beurt aan de toiletten. Ook wordt er de jaarlijkse schoonmaak gehouden en een groepje A-junioren hebben de kleedkamers een verfje ge geven. Uiteraard krijgen de velden ook een grote beurt, zodat ze in goede staat ver keren voor het PerCom WSE’90 inter nationaal A-jeugd toumooi dat op za terdag 25 en zondag 26 augustus wordt gehouden. De winnende inzending is afkomstig van mevrouw M.J. Meuleman-van En- gen. Bij de naam die zij heeft ingezon den, geeft zij als uitleg: ’’Zoals een dui kelaar vele kanten op kan en toch steeds weer rechtop komt te staan, zo hoop ik dat de bewoners van de Zuid plas in dit centrum vele kanten op kun- Door de Dienst der Domeinen van het Ministerie van Financiën heeft Zeven huizen het complex aan de Bredeweg te koop aangeboden. Het complex be staat uit diverse opslagruimten, werk plaats, kantoor annex eetlokaal, twee woningen en erf. Van dit aanbod hebben B. en W. ge bruik gemaakt teneinde te voorkomen dat zich ontwikkelingen op dit terrein kunnen voordoen die niet in overeen stemming zijn met de bestemming die men voor dat terrein voor ogen staat en zoals die verwoord is in het ontwerp van het bestemmingsplan ’’Landelijk Gebied 1990”. Inmiddels is overeenstemming bereikt met genoemde dienst inzake de aan koop. De bestemming die B. en W. aan het terrein wensen te geven biedt de mogelijkheid van dj uitoefening vayi WADDINXVEEN - De in aanbouw zijnde sportzaal aan de Zuidplaslaan in de wijk Zuidplas zal De Duikelaar worden genoemd. Die naam is be dacht door mevrouw M.J. Meuleman-van Engen, de echtgenote van de per 1 oktober met de VUT gaande gemeentesecretaris J. Meuleman, die vrijdagmiddag 16 maart - een dag na zijn 57e verjaardag - de eerste paal sloeg voor de nieuwe multi-functionele accommodatie, die sinds 1986 in de pen zit en bijna drie en een half miljoen gulden kost. De zaal is omgeven door een viertal was- en kleedruimten. De centrale en tree geeft toegang tot een hal van waar uit de beheerdersruimte, de kantine en de overige ruimte bereikbaar zijn. Een tweede entree geeft toegang tot de twee werkruimten en het kantoor en de pantry voor het sociaal-cultureel werk. De ruimte voor volwassenen en de kan tine zijn verbonden door een panelen- wand, die eventueel geopend kan wor den, zodat er ruimte is voor activiteiten met veel publiek. Vanuit de kantine is er zicht op de sportzaal. WADDINXVEEN - Vorige week dinsdag viste de hengelsportvereniging Waddinxveen (HSW) haar laatste wed strijd van de zomermeravondcompeti- tie. Er werd gevist in de Oude Rijn bij Zwammerdam, waar de vangst over het algemeen niet zo best was. Maar H. de Haan wist niet alleen zijn eerste plaats te behouden, maar zelfs nog te verstevigen door ook deze wed strijd te winnen. Als eerste vijf eindig den: le H. de Haan (4580 gr.), 2e J. Verhoef (3860 gr.), 3e M. Reichard (1550 gr.), 4e J. Rupke (1510 gr.) en 5e H. de Kwaadsteniet (1300 gr.). Over de gehele competitie eindigden als eerste vijf: le H. de Haan (18340 gr.), 2e J. Verhoef (14270 gr.), 3e A. v. Leeuwen (13580 gr.), 4e J. Rupke (12780 gr.) en 5e M. Reichard (10350 gr.). Ook werd afgelopen zaterdag nog ge vist voor de zomercompetitie. Er werd gevist in de Haarlemmerringvaart waar de vangst goed was. Als eerste vijf eindigden hier: le H. Romeyn (7480 gr.), 2e M. Reichard (4560 gr.), 3e H. de Haan (4420 gr.), 4e R. Huisman (3620 gr.) en 5e C. v.d. Pelt (3030 gr.). WADDINXVEEN - Zoals zovelen houdt ook de gymnastiekvereniging TOOS vakantie. Vanaf maandag 23 juli zijn alle zalen gesloten en zullen er geen lessen meer gegeven worden. Bestuur en techni sche leiding pakken de koffers om van een welverdiende vakantie te gaan ge- nieten. In de eerste week van september (vanaf maandag 3 september) staat iedereen weer paraat om de noodzakelijke be weging te geven. Mogelijkheden ge noeg, zoals aerobic, jazz-gymnastiekm trimmen en turnen. Inlichtingen: tel. 1^462 (secr.). agrarische toeleverings-, afzet-, ver- werkings- en semi-agrarische bedrij ven. Zevenhuizen heeft nu met de heer P. van Vliet overeenstemming bereikt over de verkoop van het complex. Deze wenst de eigendom te verkrijgen voor zijn bedrijfsuitoefening, be staande uit de exploitatie van een land- bouwmechanisatiebedrijf met name gericht op de handel in diverse soorten landbouwwerktuigen en werktuigen voor de grondbewerking. De Gouwe kwam op de 4xl00m vrije slag estafette bij de meisjes aan de start met Ilse v.d. Dussen, Barbara Pouw, Marion v. Hooft en Sandra Bercken kamp. Zij zouden helaas net niet in de prijzen vallen en eindigden in 4.20.4. Ook bij de jeugd t/m 12 jaar had De Gouwe een aantal starts. Bob de Bruyn zou op drie nummers aan de start ko men. Op de 100m vrije slag finishte hij in 1.07.8 als twaalfde en op de 200m wisselslag werd hij in 2.48.3 tiende. Op de 100m rugslag tikte hij aan in 1.24.1. Koen Groenleer had dit weekeinde twee starts, op de 400m vrije slag werd hij in 5.42.1 dertiende en op de 800m vrije slag werd dit Gouwe zwemmertje in 11.46.1 twaalfde. Tenslotte zou Harry de Bruyn op de 400m vrije slag in 6.03.0 als vijftiende eindigen. De multi-functionele accommodatie (sportzaal en buurtcentrum), zoals die naar een ontwerp van Stuurman Partners BV door Rehorst Bouw BV aan de Zuidplaslaan zal worden gerealiseerd. (Tekening: Stuurman Part ners BV). Het multifunctionele complex (sportzaal en buurtcentrum) aan de Zuidplaslaan heeft de naam De Duikelaar ge kregen. (Foto: Bert Woudenberg).

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 19