GEMEENTE WADDINXVEEN Kamerschermen in bibliotheek Parallelweg is niet van de baan 1RTW-RADI0I Koppen Lethem BV naar Capelle a/d IJssel Kanttekeningen PPC bij rondweg voor Brugweg Verordening kinderopvang Zevenhuizen Oprichting Stichting Welzijn Ouderen let op alleen: donderdag - vrijdag en zaterdag MIEKE OPROEP KANDIDA TEN COMMISSIE VOOR KUNST CULTUUR NIEUWE FOLDERS EN BROCHURES SPREEKUREN BESTEMMINGSPLAN ’’GROENSWAARD III ’89 Te klein BOUWVERGUNNINGEN REGELING SCHOLINGSBIJDRA GEN TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN BESTEMMINGSPLANNEN 06-11 12222 01820-24255 13000 13000 01820-15767 01727-14044 17613 01820-28011 13 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 18 juli 1990 Pagina 3 14433 (toestel 159) 01820-16066 010-362244 alleen dan terecht indien u een af- Passage 37 Hoefblad 13 Trompstraat 19 Kievitdreeg 30 De datum van inwerkingtreding van deze besluiten is bepaald op 19 ff f Het nieuwe bedrijfspand, waarin ook Koppen en Lethem BV zal worden -prog ramma- Piasweg 27b Willem de Zwij gedaan 20 taafse Aanneming Maatschappij. Ar chitectenbureau Spruit/De Jong/Her- inga uit Utrecht was verantwoordelijk voor het ontwerp en ingenieursbureau Groenewout te Breda tekende voor het logistieke systeem. Voor Econosto betekent de verhuizing een mijlpaal in de historie van het be drijf. Het is tevens een belangrijke stap op weg naar een nog hogere service- graad, zodat Econosto ook na 1992 (als de onderneming 100 jaar bestaat) de toenemende concurrentie in het Eu ropa zonder grenzen het hoofd kan blij ven bieden. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Lokale omroep via de FM-band 101,1 Mhz. (in stereo). Staringlaan 2, postbus 330, 2740 AH Waddinxveen, tel. 01828-10379. 14433 14433 i WAPDINXVEEN/CAPELLE AAN DEN IJSSEL - Koppen Lethem Aandrijftechniek BV van de Mercuriusweg in Waddinxveen neemt als dochteronderneming van de technische handelsondememing Econosto NV volgende week maandag 23 juli haar intrek in het nieuwe bedrijfspand op het bedrijventerrein van Capelle aan den IJssel tussen de autosnelweg A20 en de Hoofdweg. ZATERDAG 21 JULI 1990 Elk heel uur nieuwsberichten De Commissie voor Kunst Cultuur heeft tot taak het college van burgemeester en wethouders te adviseren over het Kunst- Cul tuurbeleid en de subsidiëring daarvan. Als lid van de Commissie zijn benoembaar: personen die deskundig zijn op het betrokken werkterrein, dan wel daar grote affiniteit mee hebben. Leden van de Commissie worden door de gemeenteraad benoemd voor een periode die overeenkomt met de raadsperiode. In de raadsperiode 1990-1994 zal met de Commissie Kunst Cul tuur overleg worden gepleegd over een aangepaste taakomschrij ving. Ook zal de thans aan het gemeentelijk beleid ten grondslag lig gende nota Kunst Cultuur van 1985 worden heroverwogen en zonodig bij gesteld. In verband met het opstellen van een aanbeveling voor benoeming nodigt het college degenen die belangstelling hebben voor het lid maatschap van de Commissie, dan wel degenen die het college op andere geschikte kandidaten willen wijzen, uit hiervan vóór 20 au- In het gemeentehuis is op de begane grond bij de balie van de sectie Burgerzaken van de afdeling Algemene Zaken, een brochurewand in gebruik. In de wand is een groot assortiment folders en brochures over uit eenlopende onderwerpen aanwezig. Een nieuwe folder is: - ’’Vrouwenemancipatie in de provincie Zuid-Holland” Burgemeester C.M. van der Linden: uitsluitend na afspraak met de secretaresse. Wethouder P.F.J. van Schie, wethouder K.W.Th. van Soest en wethouder J. Neele: uitsluitend na afspraak met de se cretaresse. ondergebracht. (Foto: Econosto NV). BADKLEDING 40% Korting ZONDAG 22 JULI 1990 10.00 uur - Uitzending van de Gerefor- meerde Kerk Vrijgemaakt. 12.00-13.00 uur - RTW-KIassiek. Klas sieke muziek om de zondag rustig in te gaan. In verband met de zomerperiode geen Khabar Oua Nagham. Byoux Drogisterij Parfumerie Salon de Beauté j Winkelcentrum "PASSAGE" Waddinxveen I Juliana van Stolberglaan 4, Telefoon 01828-17689 Alarmering Algemeen Alarmnummer Brandweer b.g.g. Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Milieu-telefoon (voor milieuklachten) AARD VAN HET BOUWPLAN: het oprichten van een bedrijfsruimte/ winkel en kantoorruimte het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van bedrijfsruimte annex kantoorruimte het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woonhuis het gedeeltelijk veranderen van een woonhuis, plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldakvlak het gedeeltelijk veranderen van een woonhuis, plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak en een dakkapel op het achtergeveldakvlak het oprichten van een berging het gedeeltelijk veranderen van een woonhuis, plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldakvlak De burgemeester van Waddinxveen maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 26 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening be kend dat met ingang van 19 juli 1990 gedurende één maand voor een ieder ter inzage ligt het door de gemeenteraad op 5 juli 1990 vastgestelde bestemmingsplan ’’Groenswaard III ’89”. Bij de vaststelling van het plan zijn door de gemeenteraad geen wij zigingen aangebracht. Het bestemmingsplan ligt ter inzage in het gemeentehuis, afdeling Ruimte en Bouw van 08.30 tot 12.30 uur, Raadhuisplein 1, Wad dinxveen. Degenen, die zich tijdig met bezwaren tot de raad hebben gewend zijn gerechtigd binnen genoemde periode van één maand bezwaren in te dienen bij Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, Postbus 90602, 2509 LP ’s-Gravenhage. WADDINXVEEN - Komende zater dag 21 juli wordt in een feestelijke bij eenkomst de Stichting Welzijn Oude ren Waddinxveen opgericht. De bij eenkomst vangt aan om 11.00 uur en vindt plaats in de raadzaal van het ge meentehuis. Wethouder J. Neele (PCW) voor onder andere het ouderenbeleid, en A. Both, voorzitter van de op te richten stich ting, houden beiden een korte toe spraak ter gelegenheid van de oprich ting. Na deze toespraken zal notaris J. in ’t Hol de akte van de stichting passeren en enkele belangrijke artikelen uit de statuten voorlezen. Met het ondertekenen tan de statuten zijn de oprichters officieel bestuurder van de stichting. Het nieuwe bestuur dat uit acht leden bestaat, gaat samen met de heer R.A.C. Vunderink, coördinator voor de ouderenzorg en ouderenvoorzienin gen vorm geven aan het nieuwe oude renbeleid in Waddinxveen. )VADDINXVEEN - In de openbare bibliotheek aan de Van Mecklen burg Schwerinlaan in Waddinxveen staan kamerschermen tentoongesteld van 17 leerlingen van de Samenwerkingsschool voor HAVO-Atheneum. De oude kantoren en magazijnen aan de Admiraliteitskade waren niet langer bestand tegen de expansie van de han- delsonderneming. Econosto was letter lijk uit haar jasje gegroeid en vond uit eindelijk in Capelle aan den IJssel een geschikte lokatie voor nieuwbouw. Het nieuwe, halfronde kantoorpand telt zes bouwlagen. Het grote distribu tiecentrum (magazijn, expeditie en ma chinefabriek) neemt 8600 m2 in beslag. Op het terrein is ruimte voor eventuele latere uitbreidingen. De bouw was in handen van de Ba- WADDINXVEEN/BOSKOOP - In Boskoop bestaan plannen om de aanleg van een parallelweg langs de Henegouwerweg tussen Boskoop en Waddinxveen aan te passen. Kritiek van bewoners van Den Ham bij Bos koop heeft ertoe geleid dat er nu een hoofdaansluiting wordt gedacht bij de Boskoopse gemeentegrens. Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage in het gemeentehuis bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afde ling Ruimte en Bouw, waar tevens inlichtingen kunnen worden ge vraagd. juli 1990. De voorbereidingsbesluiten met bijbehorende tekenin gen liggen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis op werkda gen tussen 08.30 en 12.30 uur bij de afdeling Ruimte en Bouw van de Dienst Openbare Werken en Bedrijven, Raadhuisplein 1. Verleende bouwvergunningen BOUWPERCEEL: Nesse 20 In de maand januari hebben leerlingen Uit de vijfde klas van de HAVO-afde- ling die tekenen als examenvak in hun pakket hebebn, een kamerschem moe ten maken. Dat gebeurde tijdens een van hun schoolonderzoeken. Zij moesten kiezen uit een aantal on derwerpen die als uitgangspunt zouden cjienen voor de decoratie van het scherm. Eerst twee weken in de les en thuis ontwerpen maken, waarbij de mogelijkheden werden onderzocht. Tijdens het schoolonderzoek zelf, dat uit twee sessies van vier uur bestond, moest het eigenlijke scherm worden beschilderd. Met veel enthousiasme hebben de leer lingen zich op hun opdracht gestort, wat heeft geresulteerd in een aantal zeer boeiende schermen die grote di versiteit aan opvattingen laten zien. Zo is door sommigen de functie van het afschermen benadrukt en hebben weer anderen het scherm gebruikt om uit de Voorts ontstaat door de aanleg van de weg, zoals deze nu is geprojecteerd, een reststrook ten zuiden van de omlei- dingsweg. Hoewel de onlangs door de gemeente opgestelde structuurvisie ’’Hoofdlijnen voor de ruimtelijke ont wikkeling van Waddinxveen voor 1990- 2000”, voor deze strook geen ongewen ste ontwikkelingen aangeeft in de zin van woningbouw, bedrijven of sier teelt, is het gevaar niet denkbeeldig dat in de toekomst wel dergelijke plannen ontwikkeld worden. ’’Resumerend verzoeken wij de ge meente het tracé nog nader te bezien en te beargumenteren waarom in dit geval het individueel belang prevaleert bo ven het algemeent belang”, stelt de PPC. Voor de vaststelling van het bestem mingsplan dient overigens ook nog een hogere grenswaard voor geluidsover last te zijn vastgesteld. Hoewel in de toelichting van het plan terecht aandacht wordt besteed aan de sociale veiligheid, lijkt de sociale veilig heid niet gediend met de geplande wil genbosjes. Lage beplanting met een meer doorzichtige structuur, zoals knotwilgen, is wenselijker, vindt de PPC. dagelijkse werkelijkheid te ontsnap pen. Naast schermen met een ingetogen kleurgebruik staan er die zeer expres sief van karakter zijn. De tentoonstel ling wordt begeleid met foto’s waarop u de leerlingen aan het werk ziet en de geschreven opdracht van de docent. De tentoonstelling, die is ingericht en verzorgd door twee stagiaires van de docent tekenen, Marjolein en Caro- lien, duurt de gehele maand augustus en is te bezichtigen tijdens de openings tijden van de bibliohteek. De exposanten zijn Ilonka van der Bas, Yvonne Becque, Esther van den Berg, Saskia Erkelens, Ingrid Heemsbergen, Juliette Jansen, Varina Kammeraat, Monique Kerkhof, Mischa van der Kraats, Miranda van der Krans, Kimmo Krijgsman, Patricia van der Laan, Puck Mathot, Maaike Riel, Ma- riska Valk, Jurgen van der Wal en Ri chard Wendt. 14.00-18.00 uur - RTW-totaal. Ont spannend en informatief programma waarin onder andere actualiteiten, sport, reportages en muziek samen gaan. Direkt na het nieuws een uur- overzicht en op de halve uren lokaal nieuws en weerbericht. Tijdens de uitzending kunt u telefo nisch reageren: (01828-10379). Presen tatie: Paul Aalbers en Joke Hogeweg. 18.00-24.00 uur - Hitfront. Een avond vullend hitgevoelig programma met klassieke muziek en informatie gericht op jongeren. Informatie over vacatu res, bioscopen en andere uitgaansmo gelijkheden. Presentatie: Ron Menke, Ed Schuurman Gerben van Kruis- tum en Peter Teunisse. Ook de provincie Zuid-Holland verleent meestal voor deze oplei dingen een scholingsbijdrage. Van een vastgestelde scholingsbij- drage betaald de provincie 2/3 deel en de gemeente 1/3 deel. Zij die voor een gemeentelijke en een provinciale scholingsbijdrage voor het cursusjaar 1990/1991 in aanmerking willen komen, kunnen een aanvraag indienen tot 3 maanden na aanvang van de studie. Nadere informatie en formulieren voor het aanvragen van zowel een gemeentelijke als een provinciale scholingsbijdrage zijn te ver krijgen bij de afdeling Welzijn en Onderwijs ter gemeentesecreta rie, telefoonnummer 14433, toestel 274. kend gemeente Waddinxveen, sectie E, nr. 404 (ged.); 2. een perceel aan de Elzenhorst, kadastraal bekend gemeente Waddinxveen, sectie B, nr. 6837 (ged.); 3. een perceel nabij de Nesse 34, kadastraal bekend gemeente Waddinxveen, sectie B, nr. 6805 (ged.). Volgens betrouwbare informatie zou de proncie de parallelweg inmiddels van de lijst met urgentiegevallen heb ben afgevoerd. Van gemeentezijde meldde men echter dat er ook nog pro- jektsubsidies te verdelen zijn en als zo danig zou er dan alsnog geld vrijko men. De commissie planologie heeft zich dinsdagavond over dezaak gebogen. Over de uitgangspunten zal de provin cie worden geïnformeerd. Zoals bekend werd in februari opnieuw een plan uit de la gehaald wat betrek king heeft op een nieuwe parallelweg langs de Henegouwerweg/Den Ham. De bewoners reageerden destijds niet erg blij. Sommige krijgen de nieuwe weg op een zeer korte afstand van hun woning. Burgemeester en Wethouders van Boskoop hebben opnieuw enkele uitgangspunten vastgesteld, welke bij verdere planvorming naar hun mening in acht moeten worden genomen. Voorgesteld wordt om de aansluiting op de parallelweg ter hoogte te maken Van de gemeentegrens en daar uitslui tend een uitrit aan te leggen. Bewoners die dus vooraan in Den Ham wonen tullen met hun auto, komende vanuit de richting Alphen eerst door moeten rijden tot de hoogte van het landpad om daar de parallelweg op te kunnen draaien. Ten behoeve van de veiligheid voor fietsers zullen er gekleurde fietsstroken worden aangebracht op de parallelweg. Een aansluiting op de Overslag heeft de gemeente op advies van de verkeers- adviesgroep laten varen. Het kruispunt zal zodanig worden uit gebouwd dat ook grote vrachtwagens de draai kunnen maken. Of de ge meente met deze oplossing de bewo ners aan haar zijde zal krijgen is de vraag. Tijdens de voorlichtingsavond zijn er duidelijk protesten geuit tegen de breedt van de weg en het mogelijk in te stellen eenrichtingsverkeer. De uitvoering van de parallelweg hangt van een aantal criteria af zoals: Hoe groot is de verkeersonveiligheid mo menteel en hoeveel financiële midde len heeft de provincie hiervoor be schikbaar. ZEVENHUIZEN - B. en W. van Ze venhuizen hebben de gemeenteraad voorgesteld een verordening op de kin deropvang te gaan vaststellen. Op grond van de Stimuleringsmaatre gel kinderopvang dienen de gemeenten vóór 1 oktober van het jaar waarin zij voor het eerst voor een bijdrage op grond van de Stimuleringsmaatregel kinderopvang in aanmerking zijn ge bracht, bij verordening regels vast te stellen ten aanzien van de kwaliteit van voorzieningen voor kinderopvang. In verband hiermee heeft de Vereni ging van Nederlandse Gemeenten een model-verordening uitgebracht, waar bij is gekozen voor een vergunningsys- tematiek. De model-verordening is niet alleen toepasbaar op kinderdagverblijven, maar ook op peuterspeelzalen, buiten schoolse kinderverblijven en gastou derbureaus. Voor elk van deze vormen van kinde ropvang is een aantal identieke eisen opgenomen. Per soort voorziening zijn daarenboven nadere regels geformu leerd. Ten aanzien van gastouderopvang zijn alleen voorschriften opgenomen voor vergunningsvërordening vast te stellen. Er kan worden volstaan met het vast stellen van subsidievoorwaarden die gelden voor de voorzieningen waaraan met behulp van de stimuleringsbij drage een financiële bijdrage wordt ge geven. Niettemin wil de VNG met nadruk het belang van een vergunningsverorde- ning onder de aandacht bregen. Met een vergunningensystematiek worden de voorzieningen voor kinderopvang gedwongen zich te houden aan de mini- mum-eisen. Het voordeel daarvan is, dat ongecontroleerde wildgroei van kinderopvangvoorzieningen kan wor den voorkomen. Gelet op het Zevenhuizense voorne men om de gastouderopvangvoorzie- ning nader uit te werken menen B. en W. de model-verordening van de VNG ten behoeve van deze voorziening te kunnen volgen. Zij stellen de raad dan ook voor de Verordening kinderop vang vast te stellen overeenkomstig het ontwerp dat ter inzage ligt. Op basis van de vastgestelde verorde ning zullen B. en W. vervolgens over gaan tot vaststelling van een Uitvoe ringsbesluit gastouderbureaus. Dit nieuwe pand aan de Cypreslaan biedt niet alleen onderdak aan het van de Rotterdamse Admiraliteitskade af komstige Econosto NV en Koppen Lethem BV, maar ook aan de andere dochter Petrecon BV uit Rotterdam. De verhuizende bedrijven beschikken straks in Capelle over een fraai kan toorgebouw, een ruime machinefa briek en een enorm magazijncomplex. Deze hal herbergt een ultramodern, computergestuurd logistiek systeem, dat in Nederland nagenoeg onbekend is. Econosto is een belangrijke leverancier van appendages (afsluitbare) en aan verwante componenten. Daarnaast ontpopt deze gerenommeerde Rotter damse onderneming zich meer en meer als specialist in meet- en regeltechniek en totaaloplossingen. Koppen Lethem uit Waddinxveen levert hydraulische aandrijvingen en elektronische besturingen. Petrecon is gespecialist in appendages voor de pe trochemische en chemische industrie. De Econosto groep heeft in totaal on geveer 700 medewerkers, van wie er 350 in de nieuwe hoofdvestiging komen te werken. Ten opzichte van het in 1979 gepresen teerde tracé naar aanleiding van een destijds gedaan onderzoek tot verbete ring van de verkeerssituatie op de Brugweg, betekent het tracé zoals nu voorgesteld volgens de PPC een ver schuiving van 25 meter in noordelijke richting. Deze verschuiving acht de ge meente noodzakelijk in verband met problemen bij de grondverwerving. ’’Vanuit een oogpunt van zuinig grond gebruik is het nu gekozen tracé echter ongewenst. In planologisch opzicht ligt een tracé zo dicht mogelijk langs het bestaande sierteeltgebied meer voor de hand”, aldus de PPC: De weg is bovendien geprojecteerd in agrarisch gebied. Het streekplan geeft aan dat verspreide waarden in dit ge bied passend beschermd dienen te wor den. Zulke verspreide natuur- en land schapswaarden liggen in het desbetref fende gedeelte van de polder Bloemen- daal, evenals overigens ten zuiden van de Brugweg. Het betreft namelijk een zeer water rijk, karakteristiek stuk veen weidege bied met belangrijke vegetaties en vo gels. Natuur en landschap zijn derhalve niet gebaat bij realisering van het nu gekozen tracé. het gastouderbureau. Dit bureau regelt de bemiddeling tussen vraag- en gas touders en is verantwoordelijk voor de kwaliteit van de gastouderopvang. Gastouders behoeven dus niet zelf een vergunnning aan te vragen. Het is niet verplicht de model-verorde ning in zijn geheel over te nemen. In principe behoeven enkel kwaliteitsei sen te worden gesteld aan de voorzie ningen die met behulp van de stimule ringsmaatregel worden bekostigd. Wel is het zo, dat de in de model-veror dening geformuleerde kwaliteitseisen moeten worden beschouwd als mini- mum-eisen. Deze zijn door het ministe rie als zodanig onderschreven. Te ver wachten valt dan ook, dat als lagere ei sen worden opgenomen, het ministerie daarmee niet akkoord gaat. Voorts bestaat er geen verplichting een gustus 1990 mededeling te doen. Nadere informatie wordt desgevraagd graag verstrekt door de heer J. Eling, afdeling Welzijn en Onderwijs, telefoon 14433, toestel 113. Deze brochure geeft een overzicht van het ontwikkelde beleid en van de aktiviteiten op het terrein van de vrouwenemancipatie in de provincie Zuid-Holland. De gemeente Waddinxveen kan scholingsbijdragen verlenen, in de vorm van een renteloze lening, aan Waddinxveners die een op een beroep gerichte opleiding in Nederland volgen. Voor opleidingen waarvoor op grond van een rijksregeling toela gen kunnen worden verleend, verstrekt de gemeente Waddinxveen geen scholingsbijdragen. Een uitzondering hierop is ervoor leerlin gen die op grond van hun te jonge leeftijd hiervoor niet in aanmer king kunnen komen. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. De sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20,30 uur De sociaal raadsvrouw: elke werkdag van 9.00-12.30 uur en donderdagavond van 19.00-20.30 uur. In de middaguren kunt u alleen dar. --i..d„.--- spraak hebt gemaakt. WADDINXVEEN/DEN HAAG - De Provinciale Planologische Com missie (PPC), het belangrijkste adviesorgaan voor planologische zaken van de provincie Zuid-Holland, heeft kanttekeningen geplaatst bij het ontwerp-bestemmingsplan omleidingsweg Brugweg. Uit de PPC-reactie van secretaris drs. H.M. Zaalberg blijkt dat het gemeentebestuur een paar zaken zal moeten veranderen. Voorbereidingsbesluiten De burgemeester van Waddinxveen maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening be kend dat dë raad dier gemeente in zijn vergadering van 5 juli 1990 heeft besloten te verklaren dat een herziening van het bestem mingsplan wordt voorbereid voor de volgende gebieden: 1. een perceel nabij de Zuidelijke Dwarsweg 10b, kadastraal be- L I k.

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 3