Op vakantie? Dan nu alles goed regelen bij de Rabobank. Aan de Wilhelminakade Meer bank voor je geld ■GEVONDEN! i VERLOREN1 i1C0L0PHONS Hoogste punt nieuwbouw J. Baas BV Rijkspolitie krijgt granaat KFRK Baas kent tien ondernemingen WADDINXVEEN - De Baas Be drijven aan de Zuidelijke Dwars weg in Waddinxveen bestaat uit 10- ondememingen. Dit zijn ze Aannemingsbedrijf J. Baas b.v. Zuidelijke Dwarsweg lb, Postbus 57, 2740 AB Waddinxveen, tel. 01828- 12922 Rabobank CS Gevonden Verloren Onder invloed Aangetroffen auto Actief Gaslek Aanrijdingen Aanhouding Milieuvriendelijk Brand Biogaspomp Gevallen Weekenddienst dierenarts: Ingenieursbureau Vernieling Inbraken .«M diensten f Wad dinx veen NEDERLANDS RL RIX diensten Pagina 5 Baas Bedrijven BV bouwt aan de Wilhelminakade een nieuw bedrijfspand voorde directie en een aantal centrale i i Kleijn, Klazina, oud 80 jaar. ZONDAG 22 JULI i i 1 1 I i i t I Voor de praktijk van de huisartsen Blom, Glaser, Van der Linde, Hemminga en Vreeken heeft dienst: Arts: P.J.E. van der Linde, Souburghlaan 15, tel. 14100. Gehuwd: M.A. Post en A.J. Dankers; P. Appel en B.F.P.N. van Vliet; C.L. Bruijn en W.M. van der Laan. ■politienieuws™ i 4 I 4 t 4 1 1 Dienstdoende apotheek: Boskoopse apotheek, Burgemeester Colijnstraat 71Boskoop, tel. 01727-17834. Geboren: Charlène Rosanne, d.v. A.P. van Belle en P.M. Kusse; Tjardo, z.v. A. van der Zijden en H. Driesse; Zjoske, d.v. T. W.M. van den Boogaard en P.J.W. van Lokven; Mohamed, z.v. A. War- same Abdi en K. Ibrahim Jibril; Hendrika Maria, d.v. R. Kok en M.C. Sonneveld. Ondertrouwd:R.T.J. Wisse en J.M.S. van Leeuwen; K. Smidt en M.C. Habben Jansen. Inlichtingen: Rijkspolitie Waddinxveen diensten. (Foto: Sjaak Noteboom). Bij uw Rabobank regelt u alles in een keer: Buitenlands geld Reisverzekering Reischeques Eurocheques en Eurochequepas met PIN-code Eurocard/Rabocard Safeloket Hulpverlening in het buitenland Kom tijdig langs, dan gaat u geruster op reis. Ook het GEB werd opgeroepen. Een nabij gelegen bedrijfspand werd op last van de hulpverleners uit voorzorg ont ruimd. Na enige tijd gelukte het het GEB de gasleiding af te sluiten, waarna de repa ratie kon beginnen. Er hebben zich geen persoonlijke ongelukken voorge daan. Een van de twee bestuurders bleek te veel gedronken te hebben. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt. De an dere bestuurder bleek wel alcohol ge nuttigd te hebben, maar onder de wet telijk vastgelegde grens te blijven. WADDINXVEEN - De Waddinxveense rijkspolitie werd vorige weeK dinsdag 10 juli verrast op een handgranaat. Het projectiel was in Rotter dam gevonden en door de eerlijke vinder op het bureau in Waddinxveen afgegeven. Diezelfde avond vond op de kruising van de Prins Bernhardlaan met de Prin ses Beatrixlaan ook een aanrijding tus sen twee auto’s plaats. De oorzaak van deze botsing was ook een voorrangs- kwesties. Van een gymzaal aan de A. van Buu- renstraat werd op woensdag 11 juli een ruit vernield. Men gooide een hamer door het glas. I i i I i i i -Weekblad voor- Waddinxveen ”~Üitgêverij?VËTA B.V? Directie: F. van Kempen Redactie: B.J. Woudenberg Redactie-adres: Peuleyen 144, 2742 EN Waddinxveen Telefoon: 01828-15594 Advertentie-afdeling Oranjelaan 9, 2741 EP Waddinxveen Postbus 116, 2740 AC Waddinxveen Telefoon: 01828-14788 Openingstijden: Maandag t/m Donderdag: 8.30-17.30 uur Vrijdag: 8.30-12.30 uur Klachten bezorging: Sweelinckhof 31 2742 CB Waddinxveen Telefoon: 01828-18950 Klachten over de bezorging vóór donderdag 18.00 uur melden. Postabonnement: 33,-per halfjaar. Advertentie-tarieven: Losse mm-prijs 0,49 (exclusief BTW); contract-tarieven en tekst-advertenties op aanvraag. GER. KERK (VRIJGEMAAKT) Kerkgebouw Kruiskerk, Passage 8.30 uur ds. L.S.K. Hoogendoom 14.45 uurds. L.S.K. Hoogendoom Groene jas, portemonnee met vi- deotheekpas, div. sleutels, wiel dop, kinderjasje (div. kleuren), ge deelte van motor LTD 305. Div. sleutels, div. portemonnees/ portefeuilles met geld en/of be scheiden, gouden damesring met 5 witte steentjes, 65+ kaart, zwart hoesje met rijbewijs, cyperse poes. In de nacht van woensdag 11 juli heeft de politie diverse autobestuurders op alcoholgebruik gecontroleerd. Twee automobilisten hebben aan het bureau een ademanalyse ondergaan. i HERVORMDE KERK Brugkerk 9.30uurds. J.W. Goossen 17.00uurds. H. Schipaanboord De Hoeksteen: 9.30 uur ds. H. Schipaanboord 18.30 uur ds. A.F. Kaars, Papendrecht Bethelkerk: 9.30 uur ds. A.J. Zoutendijk, Utrecht 17.00 uur ds. J.W. Goossen Rehobothschool, Sperwerhoek: 9.30 uur geen dienst Immanuëlkerk: 9.30 uur ds. H.H. Tulp, Driebergen 19.00 uur geen dienst GEREFORMEERDE KERKEN Kruiskerk: 10.15 uur geen dienst 17.00 uur ds. H. Bade, Alphen aan den Rijn Ontmoetingskerk: 9.30 uur ds. J.C. de Moor 17.00 uur geen dienst REMONSTRANTSE GEMEENTE (in samenwerking met de Vrijzinnig Hervormden) Kerkgebouw Zuidkade: 10.00 uur geen dienst HERVORMD GEREFORMEERDE GEMEENTE Elke donderdagavond in kerkgebouw Rem. Kerk, Zuidkade: 19.45 uur bijbellezing door ds. D. Chr. Overduin van de Hervormd Gereformeerde Gemeente te Hilversum OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE IN NEDERLAND Kerkgebouw Mercuriusweg 29: Iedere zondag 10.00 en 18.30 uur leesdienst GEREFORMEERDE GEMEENTE BOSKOOP Kerkgebouw Mendelweg: 9.30 uur leesdienst 15.00 uur ds. A. Bac CHR. AFGESCHEIDEN GEMEENTE Kerkgebouw Dorpstraat 3: 9.30 uur ds. N. v.d. Want 17.00 uur ds. N. v.d. Want Elke Woensdagavond: 19.30uurds. N. v.d. Want BAPTISTENGEMEENTE ALPHEN AAN DEN RIJN Triomfatorkapel Molenwerfstraat: 10.00 uur ev. H. van Dorp 18.30uurds. H.G. Koekkoek JEHOVAH'S GETUIGEN Koninkrijkzaal Burgemeester Trooststraat 4: 10.00 uur openbare toespraak 11.00 uur wachttorenbespreking CHR.GER.KERK BOSKOOP 9.30 uur ds. M.J. Oosting 17.00 uur ds. M.J. Oosting Oplettende surveillanten troffen op za terdag 14 juli op het bedrijventerrein Coenecoop een te Gouda ontvreemde personenauto aan. Van de auto bleek een ruitje vernield. Uit de auto was geluidsappartuur ver dwenen. De wagen is met een takelwa gen overgebracht naar het bureau van politie te Gouda. 4 WADDINXVEEN: Kerkweg-Oost 161 - Tel. 01828-14566-Bijkantoor: Groensvoorde 14 BOSKOOP: Overslag 12 - Tel01727-15540 Burg. Colijnstraat 22 - Tel. 01727-14141 Bijkantoor: Puttelaan 144 - Tel. 01727-12400 en Overleden: Degenhardt wv De Baas Bedrijven zijn actief op een groot aantal terreinen. Tot het brede scala van activiteiten behoren o.a. het zetten van damwanden, leggen van zin kers, uitvoeren van cv-installaties, Tijdens werkzaamheden op woensdag 11 juli werd op het terrein van de vei ling Gouda en omstreken een gasbuis doorboord. Gelet op de grote uit stroom van gas werd groot alarm gesla gen, waarbij politie, brandweer en een ambulance ter plaatse gingen. ROOMS-KATHOLIEKE KERK St. Victorkerk: Zondag: 09.30 uur Woensdag: 19.00 uur Vrijdag: 19.00 uur Ontmoetingskerk: Zaterdag: 19.00 uur Zondag: 11.15 uur Dinsdag: 08.45 uur (klassemis) Donderdag: 09.00 uur Elke 2e vrijdag van de maand: Anne Frank-centrum om 10.00 uur (dan vervalt de dienst van 19.00 uur) In de namiddag van maandag 7 juli vond een aanrijding plaats op de krui sing van de Noordkade en de Sou burghlaan, waarbij twee auto’s waren betrokken. Een van de Souburghlaan komende auto verleende geen voor rang. Collega’s van de Waddinxveense poli tie, die op woensdag 11 juli wegens een achtervolging in Gouda reden stuitten, in die gemeente op een auto waarvan de bestuurder zich verdacht gedroeg. Nadat de bestuurder een gegeven stop teken negeerde werd een achtervolging ingezet waarbij de automobilist met zijn auto uit de bocht vloog en in een vijver terecht kwam. De beide inzitten den wisten zich uit de auto te wringen en werden opgewacht door de politie. Onderzoek leerde dat de jongens in een kort daarvoor te Gouda gestolen auto reden. De zaak is overgedragen aan de Goudse collega::s. Diezelfde dag werd op de kruising van de Dreef met de Esdoornlaan en de Sniepweg een bromfiets aangereden door een autobestuurder. De laatste verleende de bromfietser geen voor rang. Het bleef bij materiele schade. Op de Piasweg werd op zaterdag 14 juli een fietsster met duo-passagier aange reden door een auto. De bestuurster van de fiets stak, komende vanaf de manege, de Piasweg over en werd daar bij geraakt door een passerende auto. De duo-passagier is naar het St. Jozef Ziekenhuis in Gouda gebracht met een gebroken scheen- en kuitbeen. Iedereen kent het verschijnsel dat bij het tanken soms benzine uit de tank gutst of uit de slang druipt wanneer deze wordt teruggehangen. Omdat hierdoor het milieu wordt vervuild en jaarlijks een grote hoeveelheid brand stof wordt verspild, zoeken velen naar een oplossing. Bij het bedrijf Techno logy Trading ontstond een origineel idee voor een technische oplossing van dit probleem. Voor de uitwerking van het idee was echter meer kennis nodig over vloeistofmechanica en stromings leer. Hiervoor werd de hulp van de Baas Bedrijven cq Coenecoop bv inge roepen. Dankzij de gegevens en advie- Op de kruising van de Kerkweg-Oost met de Kanaalstraat vond op donder dag 7 juli een aanrijding plaats tussen een auto en een fietsster. De autobe stuurder verleende, komende vanaf de Kerkweg-Oost geen voorrang aan de fietsster die over de Kanaalstraat in de richting van de Juliana van Stolberg- laan reed. De fietsster liep enkele schaafwonden op in het gezicht en is door een arts behandeld. Op verzoek van Aannemingsbedrijf J. Baas ontwikkelde Coenecoop een spe ciale pomp die het water gescheiden van het gas kan afpompen. In de gas buis mag echter geen drukopbouw plaatsvinden en de pomp mag geen elektrische componenten bevatten in verband met explosiegevaar. Het door Coenecoop ontwikkelde sys teem wordt inmiddels met veel succes toegepast op de stortgas installatie ”’t Spinder” in Tilburg. Dit zijn een aantal voorbeelden van projecten die door een van de minder vaak opvallende Baas Bedrijven werden verricht. In de ochtend van zaterdag 14 juli rukte de brandweer uit voor een brand in een woning aan de Noordkade. Tijdens werkzaamheden met dakbedekking had een houten wandje tussen het dak en het plafond vlam gevat. De brand weer wist het vuur tijdig te bestrijden zodat erger werd voorkomen. iBURGERLIJKE.... WADDINXVEEN - Vrijdagmiddag is het hoogste punt bereikt van de nieuwbouw voor de Baas Bedrijven aan de Wilhelminakade in Waddinx veen. De traditionele ’’pannebier”-viering werd voorafgegaan door het officiële hijsen van de vlag door loco-burgemeester K.W.Th. van Soest (VVD). De biogaspomp is ontwikkeld vanuit een idee binnen de Baas Bedrijven zelf. Bij biogaswinning wordt een poreuze buis in een berg organisch afval ge bracht. De gassen komen in deze buis terecht en worden afgevoerd of opge slagen. Het probleem is dat bij de com- postering ook water vrijkomt. Dit wa ter komt ook in de buis terecht, waar door deze volloopt en de gasbuis afge sloten raakt. Op het bedrijventerrein Coenecoop viel op donderdag 12 juli een werkne mer van een stelling bij Volvo Bedrijfs wagens BV. de man is met een gebro- In de nacht van dinsdag 10 op woens dag 11 juli is ingebroken in een be drijfspand aan de Staringlaan. Men wist binnen te komen door met een steen een ruit in te gooien. Uit het be drijf verdwenen een aantal computers. Van een op de Maarten Schoutenstraat geparkeerde vrachtauto werd tussen woensdag 11 en donderdag 12 juli een kentekenplaat gedemonteerd en weg genomen. In het Gouwebos werd een blauw/witte damesfiets aangetroffen. De fiets staat op het bureau Waddinxveen op de ei genaar te wachten. JSlager, Kerkweg-Oost 220, tel. 12737 (bij afwezigheid dierenarts Y.M. Klaare, Turfmarkt 94, Gouda, tel. 01820-18995 of dierenarts F.H.E. Edens, Bunchestraat 60, Reeuwijk, tel. 01829-4028). Dienstdoende verloskundige J. Frinking-Scholten, Gentiaan 6, Boskoop, tel. 01727-13898. De meeste Baas Bedrijven kun je overal tegenkomen, bij werk langs de weg op industrieterreinen en in gebou wen of bij het kruisen van bijvoorbeeld waterwegen en spoorlijnen. Eén van de bedrijven, Ingenieursbureau Coene coop bv, opereert echter meestal ach ter de schermen en daarom willen we hier aan dat bedrijf wat meer aandacht besteden. Coenecoop bv is een ingenieursbureau dat zich bezighoudt met advies, onder zoek en ontwikkeling, Coenecoop bv is vooral gespecialiseerd op het gebied van opto-elktronica, sensoren, specia listische optische metingen en optische glasvezeltechnieken. Het bedrijf neemt op dit gebied een zeer vooraan staande positie binnen Nederland in. Een voorbeeld van de research-activi- teiten is de door Coenecoop ontwik kelde optische druksensor waarmee door middel van optische glasvezel technieken de druk in explosiegevaar lijke omgevingen kan worden geme ten. Belangrijke opdrachtgevers op re search gebied zijn TNO, De Erasmus Universiteit, de Technische Universi- teit Delft, en het Research Laborato rium van de PTT. Op industrieel ge bied bijvoorbeeld Du Pont, de Neder landse Spoorwegen en Philips. Natuurlijk werkt Coenecoop waar no dig ook voor de Baas Bedrijven aan de uitwerking van ideeën of de ontwikke ling van nieuwe produkten. Vooral Op tical Waveguide Systems, het bedrijf dat zich bezig houdt met de produktie en installatie van datacommunicatie netwerken en glasvezeltechnieken, maakt dankbaar gebruik van de nieuw ste door Coenecoop ontwikkelde opti sche componenten. Het gaat daarbij om apparatuur als golflengte multiple xers, optische combinatie- en afsplitse- lementen en optische verdeelpanelen en schakelaars. Coenecoop is niet alleen op glasvezel- gebied actief. Het project milieuvrien delijk aftanken en het biogasproject zijn daarvan de meest recente voor beelden. plaatsen van lichtmasten en verkeers- regel-systemen, het installeren van centrale antenne installaties, compu ternetwerken en het ontwikkelen van moderne glasvezelcommunicatie-sys- temen. In opdracht van overheids- en semi- overheidsbedrijven worden gas, water en elektranetten aangelegd en onder houden maar ook de benodigde huis- aansluitingen worden door de Baas Be drijven verzorgd. Om welke activiteit het ook gaat, de klant staat altijd centraal. Uitgaande van de wensen van de klant worden ontwerp- en constructievoorstellen ge maakt die het best in de behoefte kun nen voorzien. Bij de uitvoering wor den, waar nodig, mensen en materieel van meerdere Baas Bedrijven ingezet. Dank zij ruime ervaring en geavan ceerde planningsystemen kunnen pro jecten steeds volgens afspraak worden voltooid. Na de oplevering staat de ser- vice-organisatie 24 uur per dag, 7 dagen in de week paraat om eventuele storin gen op te heffen of gewenste aanpassin gen te verrichten. Maar ook het periodieke onderhoud kan voor de klant worden verzorgd. Belangrijk voordeel voor de opdracht gever is dat hij bij al deze activiteiten steeds te maken heeft met één onder neming. wachtingen te voldoen en is van ver schillende zijden reeds belangstelling getoond. Het eerste systeem is inmid dels gerealiseerd. De complete is van leidingenwerk tot aan de elektrische in stallatie uitgevoerd door de Baas Be drijven in opdracht van het Gemeente lijk Vervoersbedrijf Utrecht. Ook voor industriële toepassingen kan het sys teem al worden ingezet. Op den duur zou een versie voor de particuliere markt tot de mogelijkheden behoren. zen die uit het onderzoek naar voren zijn gekomen is een feilloos werkend systeem ontwikkeld en geproduceerd. Na de inmiddels voltooide testfase blijkt het systeem volledig aan de ver- De politie heeft zich ontfermd over de granaat en de explosieven opruimings dienst in kennis gesteld. Deze dienst heeft het projectiel later in de week tot ontploffing gebracht. Een autobezitter die woonachtig is aan de J.W. Frisoweg heeft op woensdag 10 juli aangifte gedaan van vernieling aan zijn auto. Er werden twee banden lek- gestoken. Een viertal knapen, in de leeftijd van 13 t/m 15 jaar, is op dinsdag 10 juli door de politie verhoord wegens het veroor zaken van een brandje in het Gouwe bos. De jongens hadden hooi in de brand gestoken hetgeen iets uit de hand liep. De daders zijn voor verdere afwikke ling van de zaak doorverwezen naar het buro Halt in Gouda. Een vrachtwagenchauffeur heeft óp woensdag 11 juli aangifte gedaan van een inbraak in zijn truck. Van de vrachtwagen, die geparkeerd stond op de Kanaaldijk, werd een tochtraampje geforceerd. Er wordt niets uit de auto vermist. ken arm en neus per ambulance over gebracht naar het St. Jozef Ziekenhuis in Gouda. De arbeidsinspectie stelt een onder zoek in naar de toedracht van het onge val. Doordat een autobestuurder op woens dag 11 juli meer oog had voor zijn auto radio dan de weg, veroorzaakte hij op de Jan Luijkenstraat een aanrijding. De man reed met zijn eigen auto tegen twee geparkeerde auto’s aan en be schadigde zijn eigen auto zodanig dat die door een takelwagen moest worden weggehaald. Mededeling: De regeling "medische weekeinddienst” is uitsluitend bedoeld voor dringende gevallen, waarvan de behandeling niet tot de eerstvolgende werkdag kan wachten. Spreekuur waarnemend huisarts op zaterdag en zon dag van 10.00-11.00 uur en van 16.00 tot 17.00 uur. Voor deze spreekuren behoeven geen afspraken gemaakt te worden. Aanvraag visites gedurende dezelfde uren als waarop er in het weekeinde spreekuur wordt gehouden. Buiten deze tijden is de waarnemend huisarts alleen voor zeer dringende spoedgevallen bereikbaar. ZATERDAG 21 JULI 1990 EN ZONDAG 22 JULI 1990 Voor de praktijk van de huisartsen Van Heel, Siemons, Hertogh en Wilms heeft dienst: Arts: P.C.W. Hertogh, Woubrechterf 40-42, tel. 19239. De nieuwbouw, waarvoor de eerste paal op 7 mei werd geslagen, is naar verwachting half februari 1991 gereed. De belangrijkste reden voor de uitbrei ding is de sterke groei van de Baas Be drijven waardoor de bestaande kan toorruimte te klein is geworden. In het drie verdiepingen hoge pand zul len de directie en een aantal centrale diensten hun intrek nemen. Het totale kantooroppervlak bedraagt 1900 m2. Aan de Zuidelijke Dwarsweg 1b te Waddinxveen ligt de basis van de natio naal opererende Baas Bedrijven. Acht onafhankelijk werkende ondernemin gen die gebruik maken van eikaars ken nis en ervaring en daardoor een sterk geheel vormen. Een deel van de bedrij ven is gevestigd in Waddinxveen, an dere in Haarlem en Dokkum. De flexibele organisatiestructuur met korte communicatielijnen zorgt voor een goede werksfeer en maakt het mo gelijk snel en concurrerend te werken. Omdat opdrachtgevers deze aanpak waarderen maken de Baas Bedrijven stuk voor stuk een gezonde groei door. Geregeld worden dan ook nieuwe me dewerkers aangenomen, van ervaren vakmensen tot schoolverlaters. In 1989 hadden de Baas Bedrijven in totaal al bijna 700 medewerkers in dienst. Het bedrijf is hiermee de grootste werkge ver van Waddinxveen. Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 18 juli 1990 ■MEDISCHE J.Baas Telecommunicatie b.v. Zuidelijke Dwarsweg lb. Postbus 57, 2740 AB Waddinxveen, tel. 01828- 17613 Hei- en Waterwerken Schoonder- woerd b.v. Zuidelijke Dwarsweg lb, Postbus 89, 2740 AB Waddinxveen, tel. 01828- 15482 Installatiebedrijf Bagaco b.v. Zuidelijke Dwarsweg lb, Postbus 146, 2740 AC Waddinxveen, tel. 01828- 19666 Ingenieursbureau Coenecoop b.v. Zuidelijke Dwarsweg lb, Postbus 57, 2740 AB Waddinxveen, tel. 01828- 10763 Optical Waveguide Systems b.v. Zuidelijke Dwarsweg lb. Postbus 57, 2740 AB Waddinxveen, tel. 01828- 10763 J. Baas Haarlem Aannemingsbe drijf b.v. A. Hofmanweg 39, Postbus 1616, 2003 BR Haarlem, tel. 023-323750 Kabelwerken Henk Baas b.v. Zuidelijke Dwarsweg lb, Postbus 89, 2740 AB Waddinxveen, tel. 01828- 17274 Aannemingsbedrijf Henk Baas b.v. Energieweg 6, Postbus 9, 9100 AA Dokkum. tel. 05190-5122 Standaard Montage b.v. Tuinbouwweg 7, 2742 KN Waddinxveen tel.01828- 17755 "I

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 5