SBJW-RADIO= 3 Ron Groot. Nuttige informatie- adressen natuur- en recreatieschap Informatie folder van In Waddinxveen-Zuid valeriaan, moerasspirea, kievit, grutto en karekiek l afts Reeuwijkse Hout Natuurgebied Schade aan uw auto vereist r-V deskundige jvW reparatie. |*F0CW“ Het gebied Goudse Hout 1 feMS. - ■MM i arrmi ‘.11 WADDINXVEEN/REEUWIJK - De Reeuwijkse Hout, de Goudse Hout en ’t Weegje in Waddinxveen-Zuid vormen de belangrijkste gebieden van het natuur- en het recreatieschap Reeuwijkse Plassen en omgeving, waarbij ook Waddinxveen is aangesloten, ’t Weegje is een rust- en stiltegebied met een rijke planten- en dierenwereld en een broedgelegenheid voor blauwe reigers. GLASBEEK AUTOSCHADE REPARATIEBEDRIJF ’,A<< - A Pagina 7 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 8 augustus 1990 kolonie blauwe reigers Bodegraven Reeuwijkse Hout Reeuwijk-Dorp Waddinxveen i E fhoeven Gouda 12 t Weegje x Twaalfmorgen Oude Centrum Haastrecht Gouderak Moord echt VomQevmg en Kanogralie OWMRG 90 00 7 ZATERDAG 11 AUGUSTUS 1990 Elk heel uur nieuwberichten ZONDAG 12 AUGUSTUS 1990 T I -programma- Boskoop I i I i i In 't Weegje is Het Praathuis, een theehuis waar meer gedronken kan worden dan thee alleen en waar roeiboten gehuurd kunnen worden. Daar zijn ook dagvisvergunningen verkrijgbaar. (Foto: Archief). 12.00-13.00 uur - RTW-klassiek. Klas sieke muziek om de zondag rustig in te gaan. Presentatie: Henk Laan. Vanwege het zomerseizoen geen Kha- bar Oua Nagharri. WADDINXVEEN - De Waddinxve- ner R.P.Q. Groot, eigenaar van het tenniscentrum Waddinxveen aan de Sniepweg, is geslaagd voor het examen trainer/coach C. - 1 I I I 1 I Goudse Hout .P Lokale omróep via de FM-band 101,1 Mhz. (in stereo). Staringlaan 2, postbus 330, 2740 AH Waddinxveen, tel. 01828-10379. In ’t Weegje broedt een &**■*-' '«te. •I co De Reeuwijkse Hout ligt direct aan de A12, de autosnelweg tussen Den Haag en Utrecht (afslag Reeuwijk). Er zijn meerdere parkeerterreinen. Met het openbaar vervoer bereikt u het gebied via lijn 178 of 179 van Westnederland (instappen nabij NS-station Gouda). Vanaf de halte Oud Reeuwijkseweg is het dan nog 400 meter lopen. De Reeuwijkse Hout is een 135 ha. groot bos-en-weidegebied, grenzend aan de plas Broekvelden/Vettebroek. Er is een lang strand met lig- en speel weiden. Vooral met goed weer biedt de Reeu- 09.00-12.00 uur - Kerkprogramma. Een kerkuitzending van de Nederlands Hervormde Gemeente. Deze week Evangelisatiewerk op de camping aan de Henegouwerweg. Met interviews, een kampdienst met voorganger de heer Takken en een programma van de koffiebar. WADDINXVEEN/REEUWIJK - Het natuur- en recreatieschap Reeuwijkse Plassen en omgeving, waarbij naast Gouda, Reeuwijk en de provincie Zuid-Holland ook Waddinxveen vanwege ’t Weegje is aangesloten, heeft een nieuwe in formatiefolder uitgebracht. In deze folder, voorzien van kleu rige foto’s en plattegronden, krijgt het gebied van het schap, de Reeu wijkse Hout (deze zomer dé recrea tieplaats van menige Waddinxve- ner), het plassen- en natuurgebied, de Goudse Hout en ’t Weegje, alle aandacht. Ook staan er een 13-tal nuttige in- formatieadressen in. Van het Reeuwijkse schap maken voor Waddinxveen deel uit PvdA- raadslid J.B. Bonsel-Snelleman (plaatsvervangend PvdA-raadslid Ch.A.A. Wijnen) en CDA-wet- houder P.F.J. van Schie (plaatsver vanger WD-wethouder K.W.Th. van Soest). 18.00-24.00 uur - Hitfront. Een avond vullend programma met muziek en in formatie gericht op jongeren. Op de hele uren uitgaanstips, nieuws en de va- katurebank. Presentatie: Gert Voogd, Diederik Huizinga en Peter Teunisse. 7 Weegje beschikt over een natuurwandelpad, uitgezet door het Instituut Voor Natuureducatie (IVN). (Foto: Archief). ’t Weegje ligt in Waddinxveen-Zuid en is bereikbaar via de Noordringdijk en de Wilhelminakade/Stoofkade. Dit rustige natuur- en recreatiegebied biedt vooral mogelijkheden om te wan delen en te vissen. Bij café Het Praat huis zijn roeiboten te huur en dagvis vergunningen verkrijgbaar. Natuur liefhebbers kunnen er hun hart opha len. ’t Weegje valt eigenlijk het best te om schrijven als een rust- en stiltegebied. Gelukkig respecteren de bezoekers dit waardoor het gebied zijn attractiviteit zelfs vergroot. Het gebied kent een Het plassen- en naturgebied vormt het oudste gedeelte van de Reeuwijkse Plassen. Het is door turfwinning ont staan. Het gebied is hoofdzakkelijk af gestemd op langzaam verkeer. In het weekeinde zijn grote delen zelfs afge sloten voor autoverkeer. Nu zijn er diverse recreatiemogelijkhe den. Het gebied bestaat uit een deel voor actieve recreatie en uit een deel met een wat rustiger karakter. Het westelijk deel omvat de plassen ’s-Gra- vebroek en Elfhoeven. Hier concen treert zich vooral de watersport: jacht havens, watersportverenigingen, boot en verhuurbedrijven en dergelijke. Aan de noordoostkant van de plas Elf hoeven ligt een recreatiestrook. Ook voor de sportvisserij zijn hier goede Het IVN heeft een natuurwandelpad uitgezet in ’t Weegje met een routebe schrijving. Deze is bij het kantoor van het natuur- en het recreatieschap te koop. Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren. Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA, kenmerk voor vakwerk. Noordkade 24 - Waddinxveen Tel. 01828-12588 FOCWA, kenmerk voor vakwerk Midden in het Groene hart van de Randstad, ten noord-oosten van Gouda liggen de Reeuwijkse Plassen. Rondom die plassen liggen aantrekke lijke recreatiegebieden die elk een ei gen karakter hebben: de Reeuwijkse Hout, het Plassen- en Natuurgebied, rijke plantenwereld, met onder andere de Goudse Hout en ’t Weegje. valeriaan, moerasspirea en harig wilde- roosje en een dierenwereld met onder andere kievit, grutto, scholekster, fuut, meerkoet en karekiet. Voorts biedt het gebied broedgelegen heid aan een kolonie blauwe reigers. Met het openbaar vervoer is ’t Weegje helaas slecht te bereiken. Het gebied is wel te voet of per fiets goed bereikbaar. Bij café Het Praathuis is een parkeer terrein. In het gebied rond de plas is het alleen mogelijk om te wandelen en te fietsen. De Goudse Hout is nog het minst ont wikkeld. Op dit moment zijn er moge lijkheden om te wandelen en te fietsen. Er is een manege, een volkstuincom plex en een heemtuin in ontwikkeling. Deze heemtuin, die door vrijwilligers wordt beheerd, bevat de plantenge meenschappen van het landschap rond Gouda met gele lis, valeriaan, water munt, krabbescheer en reukgras. Op termijn ontstaat hier een zeer geva rieerd recreatiegebied. Centraal in dit gebied komt een waterpartij waarin men ’s-zomers kan spelevaren en die ’s- winters voldoende ruimte biedt om een 400-meter wedstrijdschaatsbaan aan te leggen. In het oostelijk deel zal de Goudse Hout een rustiger karakter krijgen; zo zal een bestaand landbouw- schapbedrijf hier gevestigd blijven. Volgens de huidige planning is het ge bied rond 1995 gereed. De Goudse Hout is momenteel per auto bereikbaar vanaf de Goudsehout- singel. Er is een klein parkeerterrein beschikbaar. Voor wandelaars en fiet sers is het gebied goed ontsloten. Met het openbaar vervoer bereikt u het ge bied via lijn 73 (instappen nabij NS-sta tion Gouda). Vanaf de halte Ommen- slag/Goudse Hout is het dan nog 500 meter lopen. 14.00-18.00 uur - RTW-Totaal. Ont spannend en informatief programma waarin onder andere actualiteiten, sport, reportages en muziek samen gaan. Direct na het nieuws een uur- overzicht en op de halve uren lokaal nieuws en weerbericht. Tijdens de uit zending kan men telefonisch reageren: 01828-10379. Presentatie: André de Knoop en Joke Hogeweg. wijkse Hout veel mogelijkheden. Je kunt er surfen, zwemmen en zonneba den. Het zwemgedeelte is door middel van drijflijnen gescheiden van de rest van de plas. Er is een apart ondiep ge deelte afgebakend, zodat de zwemmers niet onverwacht in diep water terecht kunnen komen. In 1990 komt er bij het strand een café-restaurant. Verder is de Reeuwijkse Hout aantrek kelijk om te wandelen, te fietsen door het jonge bos met inheemse houtsoor ten als zwarte els, es, wilg en populier. Langs de slootoevers vallen in het voor jaar de koekoeksbloem, pinksterbloem en gele lis op. Er zijn veel vogelsoorten zoals fazanten, patrijzen, winterko ninkjes en fitissen, maar vooral veel water- en weidevogels te bekijken. In 1989 is het eerste deel van een camping gereed gekomen. Uiteindelijk krijgt deze camping meer dan 400 plaatsen, waaronder ongeveer 40 toeristische. Op het adres Oudeweg 3 is in een voor malige boerderij de Oudheidkamer van Reeuwijk gevestigd. Hier zijn vele voorwerpen te zien die vroeger op de boerderij, op het platteland of bij het turfsteken werden gebruikt. Het mu seum is nu veranderd in een steunpunt van het IVN, het Instituut Voor Na- tuurbeschermingseducatie. Hier geven het IVN en het natuur- en recreatie schap via panelen informatie over het gebied en de flora en fauna. Behalve de Goudse Hout zijn deze ge bieden geheel of bijna geheel ingericht. Het Natuur- en Recreatieschap Reeu wijkse Plassen en omgeving beheert de meeste van deze gebieden. In het na tuur- en recreatieschap werken de ge meenten Gouda, Reeuwijk en Wad dinxveen en de provincie samen aan de recreatieve ontwikkeling van het Plas- sengebied. De gebieden kennen het hele jaar door veel recreatiemogelijkheden. U kunt er wandelen, fietsen, vissen, surfen, zeilen, zwemmen, roeien, schaatsen en nog veel meer. In de meeste gebieden gaat het om rustige vormen van recrea tie. Het natuur- en recreatieschap wil dat graag ook zo houden; u bent te gast in de natuur. De recreatiegebieden liggen vlakbij de toeristisch aantrekkelijke stad Gouda en zijn gemakkelijk te bereiken, zeker met de fiets. De gebieden zijn gratis toegankelijk. Het gehele plassen- en veenweidegebied en dus ook de recrea tiegebieden van het schap zelf zijn vooral voor wandelaars en fietsers aan trekkelijk. Er zijn hier voor hen veel paden aangelegd. Uw hond is, mits aangelijnd, in de openbare dagrecrea- tiegebieden van harte welkom. In de Reeuwijkse Hout is een gebied aange wezen waar honden vrij mogen lopen. Het strand met de aangrenzende lig- weiden in de Reeuwijkse Hout en de Elfhoevenstrook is voor uw hond ech ter verboden terrein. Meer informatie over de recreatiemo gelijkheden in het Reeuwijkse Plassen- gebied kunt u krijgen bij het kantoor van het natuur- en recreatieschap, Ou deweg 1 in Reeuwijk en bij de plaatse lijke VW’s van Gouda en Waddinx- Bij 't Weegje kan ook gekampeerd worden. Hiervoor is het gedeelte vrij gehouden dat het dichtst aan de Gouwe grenst. (Foto: Archief). Het kaartje met de gebieden van het natuur- en recreatieschap Reeuwijkse Plassen en omgeving met ’t Weegje, de Reeuwijkse Hout en de Goudse Hout. (Tekening: Natuur- en recreatieschap Reeuwijkse Plassen en omgeving). veen. Zo is bij verschillende boekhan dels, VVV’s en bij het kantoor van het natuur- en recreatieschap een kaart van de recreatiegebieden te koop. Ook zijn er in de boekhandel verschillende boe ken over de Reeuwijkse Plassen te koop. >7 - z- 7. Tegenover 't Weegje, tussen de Wilhelminakade/Stoofkade en de Gouwe is door de provincie Zuid-Holland een openbaar recreatieterrein ingericht. (Foto: Archief). WADDINXVEEN/REEUWIJK - Het natuur- en recreatieschap Reeuwijkse Plassen en omgeving kent een 13-tal nuttige informatie- adressen: - Natuur- en Recreatieschap Reeuwijkse Plassen e.o Konings- kade 1, 2596 AA ’s-Gravenhage, tel. 070-2116974/3116406. - Kantoor Technische Dienst, Ou deweg 1, 2811 NM Reeuwijk, tel. 01829-3155. - VVV Gouda, Markt 27, 2801 JJ Gouda, tel. 01820-13298. - Camping Reeuwijkse Hout, Ou deweg 9, 2811 NM Reeuwijk, tel. 01829-5944. - Oudheidkamer Reeuwijk, Ou deweg 3, 2811 NM Reeuwijk, tel. 01829-2155. - Manege De Goudse Hout, Ach- terwillenseweg 2a, 2805 JW Gou da, tel. 01820-10430. - IVN, afdeling IJssel en Gouwe, Sporkenlaan 32, 2803 VK Gouda, tel. 01820-32683. - Windsurfclub Reeuwijk, Club huis Reeuwijkse Houtwal, Postbus 124, 2810 AC Reeuwijk, tel. 01829- 2276. - Natuuractiviteitencentrum De Watersnip, ’s-Gravenbroekseweg 166,2811 GK Reeuwijk, tel. 2156. - Kanocentrum Haastrecht, Julia- nalaan 2, 2851 XK Haastrecht, tel. 01821-2245. - Botenverhuurbedrijf L.P. Moons, ’s-Gravenbroekseweg 14, 2811 GE Reeuwijk, tel. 01829- 2585. - Botenverhuurbedrijd Van Dam, Notaris d’Aumerielaan 19,2811HS Reeuwijk, tel. 01829-3535. - Stichting Heemtuin Goudse Hout, Albrechtsveld 4, 2804 WB Gouda, tel. 01820-35828. mogelijkheden. De wegen en paden tussen deze plassen zijn zeer aantrek kelijk voor wandelaars en fietsers. De rest van het Plassen- en natuurge bied kent een rustiger karakter. De op het water zonder vergunningen toege- stane activiteiten benadrukken dit: zei len, roeien en kanoën. Om met een motorboot op de plassen te mogen va ren is een vergunning nodig. Deze is verkrijgbaar op het gemeente huis van Reeuwijk, Raadhuisweg 3. In het oostelijk deel van het gebied valt het hele jaar door ook te voet of per fiets van veel fraai natuurschoon te ge nieten. Vooral het recreatieterrein De Twaalfmorgen is in dit verband te noe men. Hier is door het IVN een natuur wandelpad uitgezet. Natuuractivitei tencentrum De Watersnip, ’-Graven- broekseweg 166 te Reeuwijk organi seert ondermeer natuur- en vaartoch ten in het passengebied. Aan het oost kant van het gebied heeft de provincie Zuid-Holland onlangs een middel- lange-afstandswandelroute uitgezet, de Wiericke-route 21 km). ’s-Winters, als er ijs ligt, is het gebied ideaal om te schaatsen. Er zijn dan ook vaak routes en tochten uitgezet. In dit gebied bloeien in het voorjaar speenkruid en paarse dovenetels, in de lente het fluitekruid, in de zomer de be- reklauw en in de herfst hebben de lij sterbes en vuilboom veel bessen. Het hele jaar door zijn er weidevogels zoals de grutto, kievit en scholekster en riet- vogels als karekieten en rietzangers en watervogels zoals de meerkoet, kui- feend en smient. Het plassen- en natuurgebied is be halve een aantrekkelijk gebied voor natuur- en watersportliefhebbers ook het werkterrein van vissers die hier hun broodwinning vinden. Een groot deel van de oevers en het water is eigendom van particulieren. Kortom, meer be langen die een aantal spelregels nood zakelijk maakt om problemen te voor komen. Een vouwblad met de spelre gels voor de watersporters is onder an dere bij het natuur- en recreatieschap verkrijgbaar. 1 rW A12 Utrecht Broekvelden Reeuwijkse Plassen co jjjpt/ands^-r^ /Jbsel i

Weekblad voor Waddinxveen | 1990 | | pagina 7